Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Biblija ili Kuran

power_settings_newLogin to reply
+39
usamljena
stefani
amos
gane
Gubavac
crusader
otpadnik
ILIJA
Konin
bbgt1987
Magic Master
Medeni
Izrail
tetova
JustMe
Pravednik
Darko
RahatLokum
Sejfudeen
vijesnik
vivi
moki72
cubela
Velikomucenik
Euro
No Nick
Totus Tuus
Ermin
Justin
ziger
laodikejac
Spart
Van_Helsing
Wiklif
Alem
Jasmin(Jason)
Mali princ
dominik
kainos
43 posters

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Ma čitao sam ti ja takve knjige, ali nisu mi dali neki odgovor o smilsu života. Eno ih negdje su mi u nekom čošku. Dobre su mi bile kada sam o njima čitao i skužio sam da Boga možeš naći u prirodi kao Stvoritelja, ali mi se nije sviđao Bog koji nas "kažnjava" karmom, tj. ona mi nije imala smisla i pokazala Boga punog milosti i ljubavi kakvog ga Biblija prikazuje.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Posto niste odgovorili na prethodna pitanja pitati cu vas nesto lakse pa da zajedno dodjemo do cilja.
Jedan brat vas je pitao:
NI PROFEET SAL EK VIR HULLE VERWEK UIT DIE MIDDE VAN HULLE BROERS,SOOS JY IS,EN EK SAL MY WOORDE IN SY MOND LE,EN HY SY SAL AAN HULE SE ALLES WAT EK HOM BEVEEL. ILI:
Podignut cu im proroka izmedju njihove sabrace,kao sto si ti.Stavicu svoje rijeci u njegova usta da im kaze sve sto im zapovjedim.A ne bude li tko poslusao Mojih rijeci,sto ih prorok bude govorio u MOJE IME,taj ce odgovarati predamnom. Pitam na koga se ovo prorocanstvo odnosi?

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Darko, kojoj vjeri pripadas?

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Kršćanskoj, dakako.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Znao sam to,ali sam mislio da mi objasnis zasto?
Svako od nas prihvata onu vjeru koja mu donese dokaz da je ispravna.Koji je tebi dokaz donijela Biblija?

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Veliš dokaz?

Biblija mi "vrišti" dokazima gdje god je okreneš. Najljepša od svega u njoj mi je harmonija, koju uviđaš tek kada Sveti Duh progovori tvome duhu. Tada ti i razum polako govori da je "to ono pravo".

Prije proučavanja Biblije imao sam tisuću pitanja, ali jako malo odgovora, ili sam dobio parcijalne odgovore. Kada sam sustavno počeo proučavati Bibliju odgovori su se slagali jedan iza drugog, sami po sebi, tako da mi je po prvi puta tada progovorio dragi Bog kroz Pismo.

Kažeš dokazi?

Nisu u pitanju dokazi, jer ako netko vjeruje mnoge stvari vjerom mora primiti, a ako netko traži dokaze tj. ekspemimentalno ispitivanje materijala iz Biblije, vrlo malo od toga će u njoj naći, mada ima i toga.

Kod mene nije bilo u pitanju koliko je koje učenje "teško", pa su mi npr. budizam imao 14% Istine, katoličanstvo 37%, Jehovini svjedoci 25%, Baptisti 47%, Mormoni 13,5%, Amiši 21% itd, pa sam odvagnuo i izabrao najbolje od toga. Biblija mi je progovorila i rekla da je ona Istina, a možeš dodati i put i život, jer se Bog kroz nje otkriva ljudima.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Ako nekome hoces da objasnis svoju vjeru moras im dokazati da imas Svemocnog Boga koji im je u stanju dati nagradu ili ih kazniti.Bog mora biti svemocan da bi im mogao pomoci u svakom trenutku.Moze li ovo zadovoljiti kriterije:
I svrsi Bog do sedmog dana djela svoja,koja ucini i pocinu u sedmi dan od svih djela svojih koja ucini.I blagoslovi Bog sedmi dan i posveti ga jer u taj dan pocinu od svih djela svojih,koja ucini.K.Post.2,2-3.

Spavajuci Bog?Ili Bozije hrvanje s Jakovom,pa ovu knjigu kao da su pisala djeca.Stvarno to moze zadovoljiti samo djeciji kriterij.I rece Bog:"Neka bude svjetlost" i bi svjetlost.I vidje Bog svjetlost da je dobra.Bog koji ne poznaje buducnost?
...neka snazno zatrube u rog da ih cujem..-gluhi Bog?Bog koji ne vidi sve?Svi prije Isusa ce u pakao?
Sveto trojstvo:
Kako ga objasnjavas?
Ko je upravljao kosmosom kada je Isus bio u paklu?
Ako su svi ljudi gresni,osim Isusa,pa kazete da je David gresan.Apozicija Isus sin Davida se nalazi u evandjeljima.Zna se koji je grijeh David pocinio.Zar to nebi znacilo da je Isus kopile?Posto Isa a.s. za sebe nikada nije rekao da je Bog,morali ste ga po nekim kriterijama svrstati tamo gdje on ne pripada.Ako je kriterij njegovo rodjenje pa Adem a.s. ima vece pravo da bude to sto vi Isa .a.s. pripisujete.Ako je kriterij njegov uzlazak na nebo onda Idris a.s. (Henok) ima vece privilegije,Ilija takodje.
Ozivljavanje mrtvih:
Pa bilo je jos poslanika koji su to radili(St.Zav.)Musa a.s. je ozivljavao motku.Znaci ako uvedemo neki kriterij za dokazivanje onog sto vi pripisujete Isa a.s. vidjeti ce mo da je bilo jos ljudi koji su taj kriterij ispunjavali.
Kada nekome pricas o Bogu zar nije bolje ovo reci:

Allah je Bog Jedini,Zivuci i Samoopstojni;drijemez ni san
Njega nikad ne obuzme,sve sto je na Nebesima i sve sto na Zemlji je Njegovo je;ko je taj sto ce se kod Njega zauzeti za nekoga ako On ne dadne,On zna sta pred ljudima je a sta iza njih je i oni mogu spoznati iz Njegovog znanja samo sta On hoce;Nebesa i Zemlju obuhvaca Njegovo Prijestolje,i ne zamara Ga njihovo odrzavanje jer On je Svevisnji i Velicanstveni je.Al-Baqara.255.
Reci mi da nekim visoko-obrazovanim ljudima objasnjavas Boga koje bi objasnjenje uzeo,Kur´ansko ili Biblijsko?

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Nemam namjeru da te dovedem do toga da se bespomocno saglasavas samnom u tome da je Biblija puna gresaka jer smatram da je u Njoj i dio Allaha dz.s. rijeci i zato sto Isaa a.s. cijenim kao nekoga ko je daleko iznad nas.
Postaviti cu vam pitanje: Sta vasa Knjiga kaze o covjeku kojeg slijedi 1,5 milijarda ljudi,koji je tadasnjim arapima donio svjetlo i od primitivaca za samo par godina napravio kraljeve cije se kraljevstvo protezalo od Indije do kraja Spanije,od sredine Afrike do Beca?
Biblija govori o komunizmu,papi,pa jos i o Sudnjem danu. Knjiga koja je "savrsena" ne govori o Muhammedu a.s..Kako??

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
sejfudine, brate, ne zamjeri ali mislim da uzaludno pokusavas sto je obradjeno stotine puta po raznim forumima. Darko ne trazi nikakve dokaze! On ih pravi! Evo vidi:

Ma čitao sam ti ja takve knjige, ali nisu mi dali neki odgovor o smilsu života. Eno ih negdje su mi u nekom čošku. Dobre su mi bile kada sam o njima čitao i skužio sam da Boga možeš naći u prirodi kao Stvoritelja, ali mi se nije sviđao Bog koji nas "kažnjava" karmom, tj. ona mi nije imala smisla i pokazala Boga punog milosti i ljubavi kakvog ga Biblija prikazuje.


On je trazio Boga kakav je njemu pasao. On ga je ozido (napravio, zamalteriso -kako hoces nazovi) po svom ukusu. Posto je njegov ukus recimo alpsko-dinaridski vjerovatno da mu se nece svidjeti turske hurme ili meksicki chili kao njegova strudla, buhtla il' vec sta. Smile

Darko, malo sam se salio na tvoj racun, ne zamjeri. Al tako nekako dodje kad se procita sta si rekao.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Rahat,
Esselamu alejkum we Rahmetullahi we berekatuhu,
U Kur´anu stoji:..ti sa svakim lijepo..
Kao sto Allah dz.s. kaze:sve Sam u 6 vremenskih perioda stvorio i od tog se nisam umorio..
To je i primjer nama.Ako zastanemo na prvoj preponi necemo pobijediti trku.Ono sto je ruzno brzo covijeka savlada a dobro se polako usvaja.Primjer je droga,neki su u sali postali ovisnici a muke su prosli dok se nisu skinuli s tog belaja.
Da´wa je InshAllah moj put,Islam-istinu moras prenositi drugima.Niti jedno pitanje me ne moze uvrijediti niti me moze zamoriti a na svako,bas svako imam odgovor.Neki ce istinu spoznati sa 1-2 dokaza,nekima treba 100.
Sejtan je rekao:Prilazicu im sa svih strana,pa cu zavesti sve osim Tvojih iskrenih robova,Allah dz.s. mu je odgovorio:
ti zavodi a vlasti nad njima nemas,i Ja cu im primati pokajanje sve dok im se dusa ne skupi u grlu.Polako,koga Istina zanima tu smo da mu je pokazemo,a ako neko bas nece,pa meni je Allah dz.s. dovoljan.Ako otvore svoje knjige i s razmisljanjem ih procitaju spoznati ce istinu.Kao sto kaze Uzviseni: Ja cu im dati dokaze u svemu,pa i u njima samima.Koga zanima pravi put taj ce ga i naci,ne drzeci se onoga:"Pa u ovoj sam vjeri i oceve svoje nasao."Sta ako su i ocevi bili u zabludi?A ko nece pravi put,pa Allah dz.s. je Neovisan.
To od Darka nisu nikakvi dokazi niti ih ima.Postavio sam mu neka pitanja pa kad ih odgovori,InshAllah postaviti cu jos par...A ako misle da je to ispravno u sta vjeruju neka mene preobrate ili u laz utjeraju.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:

Darko, malo sam se salio na tvoj racun, ne zamjeri. Al tako nekako dodje kad se procita sta si rekao.

Nema frke što si se našalio na moj račun, ali sa Bogom se nije šaliti.
Ima razloga zašto si me shvatio onako kako si opisao, ali moram demantirati jer nisam tako mislio. Teško je objasniti neki stav, a lako se pogrešno protumači kod drugih osoba. Ali čini mi se na ovim stranicama uglavnom govori o religiji kao društveno-socijalnom uvjerenju, nešto kao pravila kluba u kojeg se ljudi uključuju onako kako im "paše".
Znam ljude koji su bili u različitim kulturama i nisu prihvatili vjeru koja je teritorijalno i kulturalno nametnuta. Pisao sam vam da sam ja skoro postao budista, čak sam htio ići u Indiju i totalno se posvetiti toj religiji. Ali Bog je imao drugu namjeru sa mnom. Čitamo u Bibliji svedočanstva ljudi kakvi su bili dok nisu sreli osobno Boga: Mojsije, Josip, Abraham, Jakov, kao i mnoge druge osobe iz Novog zavjeta, ako baš hoćete. Ne kažem da nema iskrenog obraćenja u Islamu, samo mislim da ima više derivata prave istine. Vjerujem da sam izabrao Istinu koja je utemeljena na čvrstim dokazima u prirodi, i da mi moje duhovno biće svjedoči da sam u sukladnosti sa Božjom voljom više nego ikada ranije. Bog nas traži i zove iz ovoga svijeta, ali se samo mali broj odazove "Evo mene, meni pošalji...", jer nekima više odgovaraju ljudska vjerovanja i tradicija nego potpuno pokoravanje Božjim načelima – Ev. po Marku 8:34.
Nego, de vi iznesite na temelju čega ste uvjereni da je Kur an točniji od Biblije u smislu objave Božje volje i otkrivanje Njegovog karaktera ljudima?
To je tema nešeg foruma.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Ako hoces da provjeris,svaka knjiga koja se smatra Bozijom mora da odoljeva svakom vremenu i nauci.To mora da bude knjiga u kojoj neces naci nikakvih nepravilnosti niti ce da porice na jednom kraju ono sto pise na drugom a da toga nije ni svjesna.Pitanje:Kako je moguce da knjiga od prije 1400 godina govori o stvarima koje moderna nauka tek sada otkriva ili je otkrila u bliskoj proslosti.Moram napomenuti da Kur´an nije naucna enciklopedija ali je knjiga znakova-ajeta.
Allah dz.s. u Kur´anu izaziva ljude:
Ako sumnjate u ono sto smo dostavili robu Svome,onda vi dajte jednu suru koja tome nalikuje,prizivajuci pri tome, mimo Allaha,svjedoke svoje(bozanstva)ako istinu govorite.
Ukoliko to ne ucinite-a uciniti necete-onda se pricuvajte Vatre cije gorivo ce biti ljudi i stijenje:ona je pripremljena za krivovjernike!al-Baqara:23-24
Ponovo navodim jedna knjiga govori da je Zemlja ravna ploca,naravno moderan covjek danasnjice nemoze povjerovati u tako nesto.Za razliku od te knjige Kur´an je knjiga nad knjigama,niko,bas niko nije napisao nesto slicno.
Bez ikakvih problema Kur´an odolijeva vremenu sa dokazima za sve razumne ljude.Poceti cu od "laksih" primjera.Kur´an:
Zar oni ne vide ptice ponad sebe,kako sireci i skupljajuci krila lete?!Nista ih ne drzi osim Svemilosni;On je doista u stanju sve vidjeti.Al-Mulk:19
Zar oni ne vide ptice kako su potcinjene prostranstvu nebeskome:prepustene su Allahu Jedinome-za ljude koji vjeruju,u tome jest znamenje!Al-Nahl:79.
Pitati ce te se zasto ptice?
Svima nam je poznato kada pticu zatvorimo u neku prostoriju ona ce bjesomucno udarati u staklo da izadje.Znaci ne mozemo ih opisati kao neke "pametnjakovice",pa kako onda mlade ptice prevaljuju put od nekoliko hiljada kilometara i vracaju se uvijek u isto vrijeme?Mora postojati neko tko ih vodi.Mi ljudi imamo super-razvijen mozak pa opet kada nas neko ostavi u dubokoj sumi-neznamo se vratiti.Neki ce reci genetika,navika.To nije dokaz.Kroz historiju(poznato nam je) da su najvise seoba ucinili ljudi-i opet nista,izgubimo se u sumi.Prelazim sada na mrave:
Nema na Zemlji zivotinje niti ptice sto krilima uzmahuje a da ne cine zajednice kao sto vasa je..Al-An´am:38
Pa kada stigose do Mravlje doline,jedan mrav rece:Mravi,ulazite u svoje nastambe da vas ne pogazi Sulejman i njegove vojske,a da to ne predosjetite.Al-naml:18
Neki ce se smijati,mravi a razgovaraju.Nauka kaze da mravi imaju najvecu slicnost sa ljudima.Oni mrtve svoje sahranjuju,organizovani su,imaju predvodnike,glavnog,itd.
Razumijemo,moderna nauka moze svasta,ali kako da to pise u Kur´anu od prije 1400 godina?
Tvoj Gospodar nadahnuo je pcele:Pravite sebi na brdima domove,te na drvecu i u onome sto ljudi nacine;
Zatim svakovrsnim plodovima hranite se i puteve Gospodara svoga poslusno slijedite!Iz njihove utrobe izlazi napitak koji raznobojan je a koji je lijek za ljude-za ljude koji razmisljaju u tome jest znamenje.Al-Nahl:68-69.
Prvo rijec koja ovde opisuje je "kuli" ili "fesluki"-pitajte poznavaoce arapskog sta znaci.To je oznaka za zenski pol,
svi znamo da se do skora smatralo da su radilice muskog roda
prvi se Sekspir zaletio pa napisao muska pcela vojnik otisla kod kralja,a da dodam nije kralj nego kraljica.Vi koji neznate u Kur´anu pise med je lijek.Testirajte-ako je neki od vas alergican na neki cvijet neka uzme med bas od tog cvijeta ali mora bas od tog cvijeta i organizam ce mu izgraditi odbrambeni sistem protiv alergije.Neki od vas obrazovanih to vec znaju,ali kako su ljudi prije 1400 godina znali da li je pcela zensko i da li je med lijek?Lahko otkrio im Allah dz.s. Onaj koji je sve to i stvorio.

Da ja ne pisem kilometarske dokaze,navedi temu koju zelite i ja cu se posvetiti toj temi.

To su primjeri koje donosimo radi ljudi,a mogu ih razumjeti samo uceni!!!!!!!

Nebesa i Zemlju Allah sa Istinom stvori-u tome je zaista znamenje za one koji su pravovjerni.

Jos da dodam naucnik Fonfresh dobio nobelovu nagradu zato sto je otkrio da zivotinje cine zajednice.

Ova Knjiga-u koju nema nikakve sumnje
jeste uputa za bogobojazne,2:2

Onima koji ne vjeruju svejedno je-upozoravao ih ili ne upozoravao,oni uzvjerovati nece:
Njihova srca i sluh Allah zapecatio je a na ocima su im koprene,te ih ceka silno stradanje.2:6-7

U njihovim srcima bolest je,pa Allah samo cini da bolest jos teza bude,a ceka ih strahotno stradanje za lazi njihove.
Kad im se kaze:"Ne cinite po Zemlji smutnje",oni uzvrate:"Mi samo zavodimo uredno stanje".
Valjda nije!Upravo oni su ti sto,i ne znajuci,smutnju prave!
Kad im se kaze:"Vjerujte kao sto ljudi vjeruju",oni uzvrate:"Zar da vjerujemo ugledajuci se u vjeri na glupake?!"
Valjda nije!Upravo oni,a da to i ne znaju cine glupake2:10-13

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Darko nisam se sa Bogom salio. A i ako jesam nek te ne uzrujava, On ce da kaznjava ili oprasta.

Ja ti ne mogu iznijeti na temelju cega su muslimani uvjereni vec samo na temelju cega sam ja uvjeren. Uvjeren je dobra rijec. Bolja nego znanje Istine. Jer eto ti izgleda znas Istinu.

Evo jedan primjer:
Za Bibliju vec znamo da nije tacna jer da jest katolici i protestanti bi imali isti broj knjiga.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:

Za Bibliju vec znamo da nije tacna jer da jest katolici i protestanti bi imali isti broj knjiga.



Ali nije ti to mjerilo "vjerodostojnosti Riječi Božje" ili Biblije. Npr. darvinisti su plasirali svoju ideju o razvoju vrsta kroz evoluciju, a Biblija odvajkada govori o kreacionizmu. Svi naši djedovi su vjerovali ovo drugo, a zašto danas nije tako?

Kriticizam Biblije je učinio svoje i mnogi imaju svoje bogove, jer im to više odgovara.

Moj stav po ovom pitanju je samo jedan: iskušaj Boga, obrati mu se i pitaj ga da li On govori kroz Bibliju. Dok ju budeš proučavao, ako ti se ne javi Bog onda sam ja zaveden po tom pitanju i iskustva koja imam nisu djelo nadnaravnog već nečega drugog. I ne sam ja, već i milijuno koji vjeruju u Bibliju.

Nekima ničime ne možeš dokazati što je Istina. Čuda neće nikoga obratiti, ali najveće čudo je kada pijanica postaje trezvenjak, okorjeli pušač mrzitelj nikotina, nemoralan čovjek svetac, itd. A pored svega toga te promjene nisu uzrokovane "dobrom voljom" i ljudskom odlukom da budu bolji, već djelo samog Boga koji želi da svi budemo istinski spašeni.

Da sam barem prije znao činiti volju Stvoritelja, ne bih se toliko mučio u životu, i puno bih lakše neke stvari napravio. Osim toga, posljedice bi bile puno manje, ili ih ni ne bi niti bilo.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Darko,ja cu ti direktno reci zaveden si.
Ovo je tema Biblija ili Kur´an
U mom proslom textu sam ti iznjeo neke dokaze i InshaAllah cu ti iznijeti jos ako hoces,i tebi i svima vama,pa zar od preko 200 clanova koliko vas ima na forumu nema nijedan koji ce stati u odbranu svoje vjere?Svi zajedno?-Moze,ja se uzdam u Allaha Uzvisenog i s Njegovom pomoci protiv vas svih,sve sa valjanim dokazima,iz Kur´ana i vase Biblije.
Za vas sam ja nevjernik,kako moze biti da vi(200) niste u stanju odbraniti svoju vjeru,i dokazima me otjerati s foruma?

-Halleluya- Svi znamo odakle ste to usvojili,mislim tko vas je o tome izvijestio.Pitam vas moze li ovako:
ALLELUJA
ALLA-LU-YA
YA-ALLA-LU
YA-ALLA-HU -O, Allahu(dz.s.)
Posto neke stvari u vjeri tumacite preneseno onda moze i ovo.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
OK, Darko, a sta je mjerilo vjerodostojnosti Biblije? Ako mi Bog progovori kroz nju? Pa ja ti mogu naci iz svih religija ljude kojima se Bog oraca kroz njihove knjige. I mogu ti naci iz svih religija ljude koji kazu da ZNAJU sta je Istina. Ja ti ne kazem da ZNAM sta je Istina vec sta VJERUJEM da je Istina. Islam je VJERA (ne znanost) i ja za svoju VJERU nalazim dokaze.

Kako stoji u vasim evandjeljima i sam Isus je imao logicke argumente u razgovoru. Pa gdje su vasi argumenti?

Uglavnom su ovakvi:
-Prikazati nekoliko stripova kako je Islam losa vjera, a krscanstvo dobra
-Prikazati Islam kao religiju rata i mrznje naspram Krscanstva koji je mir i ljubav
-Izjaviti kako nam se Bog obraca, poput onog "napuniti se Duha Svetoga" i sl.

Pa ja ne vidim ovdje nikakve argumente u vasu odbranu.

Sto se tice pijanica koji postaju trezvenjaci, nemoralni postaju sveci i sl. toga imas vjerovatno u svim religijama. Znam jednog muslimana u Turskoj koji je jednog dana ostavio kocku i alkohol, poceo da klanja, otisao na hadz, prodao kucu i ostavio drustvo kockara i preselio u drugi grad i nastavio da zivi kao drugi covjek. Sve se promijenilo u njegovoj glavi samo jednog dana. Da li je i taj musliman cito Bibliju?

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
Ovako, pod pretpostavkom da je Bog koji je Stvoritelj Bog koji je dao svima pravo na odluku i slobodnu volju. Alah nije Stvoritelj, zato jer Kuran kaže da onoga koji izađe iz Islama treba ubiti. To nije slobodna volja, to je vjersko nasilje.

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
A sta je mjerilo vjerodostojnosti
Biblije? Ako mi Bog progovori kroz nju? Pa ja ti mogu naci iz svih
religija ljude kojima se Bog obraca kroz njihove knjige.
I mogu ti naci
iz svih religija ljude koji kazu da ZNAJU sta je Istina.


Tako je. Zato treba svakome dati priliku bez obzira na religijsku pripadnost da kaže kako mu se Bog obraća kroz njegov Sveti spis.


Ja ti ne kazem da ZNAM sta je Istina vec sta
VJERUJEM da je Istina. Islam je VJERA (ne znanost) i ja za svoju VJERU
nalazim dokaze
.


Huh...malo si sada logički zaribao stvar. Ako Islam nije znanost kako ćeš onda naći te "dokaze za svoju islamsku vjeru"?

Onaj tko samo VJERUJE taj ne zna, a tko ZNA više mu ne treba vjerovanje, jer već posjeduje znanje i zna.

Napominjem ti slijedeće - govorio si maloprije Darku da ne može naći Istinu u Bibliji, pa si rekao da u svim religijama postoje ljudi kojima se Bog obraća kroz njihove Knjige.
Darku ne dopuštaš da iznese svoje tvrdnje o vjerodostojnosti Biblije citiranjem dijelova iz te Biblije, ali...sebi uzimaš pravo da potpuno samouvjereno uzimaš Kuran i citiraš iz njega sure kao jednu i samo jedinu istinu na ovom svijetu !!!

Malo više tolerancije u izražavanju ne bi škodilo na ovom topicu.


pozdrav

Euro

descriptionBiblija ili Kuran - Page 17 EmptyRe: Biblija ili Kuran

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply