Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Trojstvo

power_settings_newLogin to reply
+57
tripo 41
msomi
Juditha
sivko5
piramida4
muza
muslimanmusliman
Stella Shine
Luna Tic
Diana
Muatez
Milan Nikolic
davor_ze
piramida3
miskec4096
informer
IGOR-apokrinomai
Mirza
cito
Čarli
aron
stefani
braslav
SIPA
Rafael
estera
zanki
usamljena
SD
amos
melkisedek
Gubavac
QEA
Caesar
Sinke
servus dei
bumbar
ILIJA
Hell master
DraganZ
Bhakti
Konin
Želislav
simply
Aladin
NJEGOVA
Totus Tuus
Feba
jony
No Nick
hrvoje hrki
Spart
pinot
laodikejac
cubela
dominik
kainos
61 posters

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Postoji li Ljubav ako nema odnosa ja-ti?

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:
Postoji li Ljubav ako nema odnosa ja-ti?

Pa vidiš, na pitanje mi odgovaraš pitanjem.Dali to znači da sada ti želiš da čuješ, ili se služiš trikovima ?
Ako želiš da čuješ nije problem rado ću ti obrazložiti, ali ako se samo služiš trikom da mi ne odgovoriš na pitanje onda radije ne bih gubio vreme u objašnjavanju nekom ko ne želi da čuje.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:
Postoji li Ljubav ako nema odnosa ja-ti?

Pa vidiš, na pitanje mi odgovaraš pitanjem.Dali to znači da sada ti želiš da čuješ, ili se služiš trikovima ?
Ako želiš da čuješ nije problem rado ću ti obrazložiti, ali ako se samo služiš trikom da mi ne odgovoriš na pitanje onda radije ne bih gubio vreme u objašnjavanju nekom ko ne želi da čuje.
I da nije lepo začatavti teme, a primetio sam da ti je to praksa, pa eto možda malo da razmisliš da promeništu praksu.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Rado cu cuti tvoje obrazlozenje.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Dakle ti si me pitao zasto ako je Bog ljubav mora u njemu biti odnos ja-ti. Pa sam te ja pitao pitanje postoji li ljubav bez odnosna ja-ti? Ako da onda dobro to je tvoje uvjerenje i postujem ga, ali ako ne onda ti je dan odgovor na moje pitanje.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:
Rado cu cuti tvoje obrazlozenje.


U tvom pitanju se krije jedna jako dobra stvar, jedna misterija koju čovek nikako da odgonetne.Zašto je Bog iako je znao da će čovek pasti i pogrešiti ( podrazumeva se da je Bog sveznajuć) stavio dotično drvo.Koja je Božija motivacija da stvori čoveka i dopusti taj pad Edenu ( Bog ga je dopustio , da nije ne bi se ni dogodio, jer ni vrabac ne padne na zemlju bez dopuštenja.) , zašto je to sve moralo biti tako ?
Odgovor je kako ja to vidim i uveren sam da je istina, da je Bog imao u sebi te atribute koje je želeo da izrazi, imao je atribut spasitelja i da bi spasao nekog, taj neko je morao biti predhodno izgubljen zar ne ? I tako dolazimo do Božijeg atributa ljubavi koju je želeo da izrazi, ali kako da ta ljubav bude uzajmna i slobodna, tako što je predmet ljubavi bio u mogućnost da primi i uzvrati ljubav. I tako je nastao čovek , Bog je rešio da ispolji svoju ljubav i stvorio je čoveka. Ali suština stvaranja nije u čoveku i njegovim željama, već u Bogu i Njegovoj želji da ispolji ljubav koju je imao u sebi, da je pokaže i primi i za to je bilo potrebno da postoji biće koje je sposobno da se odupre Božijoj volji, i stoga sposobno da uzvrati ljubav jer tako želi. I tako je nastao čovek, i zbog toga je pad, ja verujem da je sve to deo jednog velikog Božijeg plana.Bog dopušta da se dogode stvari da bi On sam pokazao ko je On.
Tako da Bog nema potrebu da u sebi ima više osoba koje bi pokaivale ljubav jedna drugoj, već je Bog tu ljubav imao u sebi pre negoli je išta stvorio, imao je ljubav prema tome još dok je to bilo samo u Njegovom umu, znaš onaj stih da nas je Bog ljubio pre postanka sveta.Bog je pokazivao ljubav prema nama dok je još planirao da dođe do našeg postojanja. Tako da je naše stvaranje plod Božije savršene ljubavi.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
No moze li Bog imati Ljubav u sebi bez da je u Njemu neki odnos ja-ti? Ja smatram da nemoze. Zamisli da je Bog samo Ja bez nekog Ti u sebi... tada koga taj Ja tocno ljubi? Samoga sebe? Pazi Bog je Ljubav danas uvjek pa i prije stvaranja neba i zemlje.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:
No moze li Bog imati Ljubav u sebi bez da je u Njemu neki odnos ja-ti? Ja smatram da nemoze. Zamisli da je Bog samo Ja bez nekog Ti u sebi... tada koga taj Ja tocno ljubi? Samoga sebe? Pazi Bog je Ljubav danas uvjek pa i prije stvaranja neba i zemlje.

Vidiš ja sam ti već dao odgovor na to pitanje, ja verujem da može, On može posedovati u sebi ljubav bez objekta ljubavi. Kao što majka ima u sebi ljubav za dete pre nego i zatrudni , ali kada zatrudni i dobije dete ona i pokaže tu ljubav u praksi. Tako je i Bog imao u sebi ljubav pre nego li je išta stvorio, ali kada je stvorio tada se ta ljubav i manifestovala.
Bog je imao ljubav za nas pre nego nas je i stvorio, pre nego što je išta stvorio.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
amos je napisao/la:
braslav je napisao/la:
No moze li Bog imati Ljubav u sebi bez da je u Njemu neki odnos ja-ti? Ja smatram da nemoze. Zamisli da je Bog samo Ja bez nekog Ti u sebi... tada koga taj Ja tocno ljubi? Samoga sebe? Pazi Bog je Ljubav danas uvjek pa i prije stvaranja neba i zemlje.

Vidiš ja sam ti već dao odgovor na to pitanje, ja verujem da može, On može posedovati u sebi ljubav bez objekta ljubavi. Kao što majka ima u sebi ljubav za dete pre nego i zatrudni , ali kada zatrudni i dobije dete ona i pokaže tu ljubav u praksi. Tako je i Bog imao u sebi ljubav pre nego li je išta stvorio, ali kada je stvorio tada se ta ljubav i manifestovala.
Bog je imao ljubav za nas pre nego nas je i stvorio, pre nego što je išta stvorio.


Da ali Boga moras razvojiti od stvorenja koje nije morao stvoriti. Koga On to Ljubi prije nego je stvorio nebo i zemlju? Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav. Dakle ti Bozji atribut da je On Ljubav vezujes uz stvaranje ovoga svijeta jer tek nakon stvaranja On dobiva nekoga koga moze ljubiti. A dali je Bog pravedno ljubljen? To jest postoji li netko ko ljubi Boga kolko pravednost nalaze? Osim ako u Bogu ne postoji odnos ja-ti odgovor je da nitko ne ljubi Boga koliko pravednost nalaze.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:

Da ali Boga moras razvojiti od stvorenja koje nije morao stvoriti.

Zašto moraš razdvojiti?
Koga On to Ljubi prije nego je stvorio nebo i zemlju?
Pa mi smo bili deo Njega pre postanka sveta
Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav.
Nebi, jer je stvorio zar ne ? Dakle nema kontradikcije.
Dakle ti Bozji atribut da je On Ljubav vezujes uz stvaranje ovoga svijeta jer tek nakon stvaranja On dobiva nekoga koga moze ljubiti.
Ne ako si pročitao šta sam napisao, našao si da sam rekao da je taj atribut bio u Njemu, ali da se manifestovao tek kada je nešto stvoreno.
A dali je Bog pravedno ljubljen? To jest postoji li netko ko ljubi Boga kolko pravednost nalaze?
Ljubav prevazilazi pravdu i pravednost i ne može biti niti ograničena niti uspoređena sa pravednošću.

Ali ti meni si dužan odgovor zašto bi morao postojati odnos ti-ja u Bogu da bi bila moguća ljubav unutar Boga?

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
[quote="amos"]
braslav je napisao/la:

Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav.
Nebi, jer je stvorio zar ne ? Dakle nema kontradikcije.


A... Bog je stvorio nebo i zemlju
B... Bog je sam za sebe Ljubav
C... Bog nije morao stvoriti nebo i zemlju

Imamo tri tvrdnje C, ne A => ne B, B pa iz zadnje dvije slijedi A sto je kontradikcija sa C.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Mala ispravka...

amos je napisao/la:
braslav je napisao/la:

Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav.
Nebi, jer je stvorio zar ne ? Dakle nema kontradikcije.


A... Bog je stvorio nebo i zemlju
B... Bog ljubi
C... Bog nije morao stvoriti nebo i zemlju

Imamo tri tvrdnje C, ne A => ne B, B pa iz zadnje dvije slijedi A sto je kontradikcija sa C.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Trebali bi napraviti da se moze editirati...

amos je napisao/la:

Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav.
Nebi, jer je stvorio zar ne ? Dakle nema kontradikcije.


A... Bog je stvorio nebo i zemlju
B... Bog ljubi
C... Bog nije morao stvoriti nebo i zemlju

Imamo tri tvrdnje C, ne A => ne B, B pa iz zadnje dvije slijedi A sto je kontradikcija sa C.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Ali ti meni si dužan odgovor zašto bi morao postojati odnos ti-ja u Bogu da bi bila moguća ljubav unutar Boga?


Za ljubav je potrebno dvoje - onaj koji ljubi i onaj koji je ljubljen. Koji put se dogodi da netko ljubi neuzvracenom ljubavlju, koji put je ljubav obostrana. No moze li postojati samo onaj koji je ljubljen? Ne jer ako je on ljubljen onda logicno postoji onaj koji ga ljubi. Moze li postojati samo onaj koji ljubi? Opet ne jer ako ljubi onda on mora imati nekoga koga ljubi.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Zapravo za ljubav je potrebno trojstvo:
1. Onaj tko ljubi
2. Onaj koga se ljubi
3. Ljubav sama

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
To je upravo podijela na
Oca ... onaj koji ljubi
Sina ... onaj koga ljubi
Duh Sveti ... ljubav sama

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
braslav je napisao/la:
Mala ispravka...

amos je napisao/la:
braslav je napisao/la:

Znaci da ih nije stvorio On ne bi ljubio sto je kontradikcija s time da je On sam za sebe Ljubav.
Nebi, jer je stvorio zar ne ? Dakle nema kontradikcije.


A... Bog je stvorio nebo i zemlju
B... Bog ljubi
C... Bog nije morao stvoriti nebo i zemlju

Imamo tri tvrdnje C, ne A => ne B, B pa iz zadnje dvije slijedi A sto je kontradikcija sa C.


Tebi možda jeste, meni nije.Jer ja verujem da je Bog stvorio sve iz ljubavi za ljubav. Tako da meni tu nema ništa kontradiktorno.Vidiš kada postaviš jednačinu kao što si je ti postavio ona može da izgleda tako, ali tvoje premise nisu tačne . Postavka ti je pogrešna.

a... Bog je ljubav
b....Bog je stvorio nebo i zemlju iz ljubavi za ljubav
c... Ljubav ne radi stvari zato što mora već zato što voli
e... Bog je u stvaranju izrazio svoju ljubav
Nema kontardikcije, sve se uklapa.

No ako ti nije problem, ipak volim biblijske potvrde ne matematičke. Matematika nije savršena nauka. Ja bih se ipak držao biblijskih stihova.
Eto ti mi pokaži biblijskim jezikom gde to piše da Bog je trojedan zbog ljubavi , ili bilo koje mesto u bibliji gde se Bog pominje kao trojstvo.

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
Matematika nije savršena nauka


Zapravo jest. To je jedina savrsena znanost. Dakle dobili smo da iz B slijedi nuzno A, a to je kontradikcija sa C jer C znaci da A nije nuzno. Ali ti ne vidis kontradikciju?

descriptionTrojstvo - Page 23 EmptyRe: Trojstvo

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply