Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin(Jason) kažeš
Ali meni najmrža stvar jeste,da neko ima za cilj iz posta u post da skrene postavljenu temu na nešto sasvim drugo.

Nadam se da se to neće dalje dešavati sa tvoje strane.

Dobro, ali naglašavam da presudnu važnost ima Božanski sadržaj Akedaha koji ukazuje i na razliku i na vezu između Ismailaa i Izaka.Stariji će se spasiti kroz mlađega..
Meni je bilo žao Ismaila, a bilo mi je i žao Izaka..
Bog je tako htio.Danas za mene nema ni Izakovaca ni Ismalilovaca - oni su ispunili svoju službu u Isusu Kristu jer je njihovo djelo utemeljeno na Abrahamovoj/Ibrahimovoj vjeri a ona na djelu Isusa Krista kojega je Bog učinio valjanom žrtvom..
Ndam se da se na kraju nećemo raziči u miru već biti zajedno u miru - vrlo blizu - suživjeti u miru istinske vjere koja ima djelo Božje za svoje jamstvo.
To jamstvo garancija je da možemo imati mir i nemati straha od smrti i prokletstva..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro

Neka meni Bog da što sam zaslužio. A tebi?
A tebi da Allah bude milostiv kad dođeš k njemu je li Sejfudeene? A meni da dadne ono što sam zaslužio i to bez milosti!!!


Ne želim da me pogrešno shvatiš Euro ali mislim da si malo loše donio sud po pitanju ove stvari sa Sejfudinom.

Ne tiče se lično mene to znam,ali ipak i ja ti to želim kao i sebi.
Želim Euro da nam Bog da ono što smo zaslužili.
A šta je to opet samo naš Bog najbolje zna,a sigurno je da nam neće nepravdu učiniti.
Ja ne znam da li sam spašen i hoću li biti,a to mi je jedna od najljepših stavki u islamu.
To samo može znati naš Bog koji je pravedan i koji nikome neće nepravde učiniti.
Prema tome ne sumnjam da je Sejfudin upravo tako i mislio kada ti je rekao da ti Bog da ono što će ti dati(a to sam Bog najbolje zna šta si zaslužio) kao i meni i svakom drugom ljudskom biću.

Mislim, opet ponavljam da me pogrešno ne shvatiš,ali očito se niste najbolje razumijeli.
Šteta je da nakon toliko vremena prekidate dialog zbog malog nesporazuma.

To je samo moje mišljenje i želja da se u slijedećim postovima preciznije razjasnite po pitanju rečenog.

Možemo mi sve na lijep način kao i do sada-ne sumnjam.

Pozdrav.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ispričavam se dok čekate na Eura.
Eura poznajem sa ovoga foruma kao poštenog i preciznog analitičara ..
Mi ne poznajemo živote sudionika.
Bog nas sve poznaje.
Jasmin(Jason):
Ja ne znam da li sam spašen i hoću li biti,a to mi je jedna od najljepših stavki u islamu.

Suština je kršćanstva sigurnost spasenja po nadi u djelo po kojem je djelo i vjera Abrahamova/Ibrahimova uzeta u pravdu.
Mi ne možemo zaslužiti spasenje ni otkupljenje.
Mi možemo samo biti spaseni prihvatanjem milosti vjerom kroz koju nas Bog posvećuje Duhom Svetim prihvatom djela Isusa Krista.
Vjerujem da svi imamo pravo ne samo nazvati se djecom Božjom - već i biti.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin(Jason) je napisao/la:
Euro

Neka meni Bog da što sam zaslužio. A tebi?
A tebi da Allah bude milostiv kad dođeš k njemu je li Sejfudeene? A meni da dadne ono što sam zaslužio i to bez milosti!!!


Ne želim da me pogrešno shvatiš Euro ali mislim da si malo loše donio sud po pitanju ove stvari sa Sejfudinom.

Ne tiče se lično mene to znam,ali ipak i ja ti to želim kao i sebi.
Želim Euro da nam Bog da ono što smo zaslužili.
A šta je to opet samo naš Bog najbolje zna,a sigurno je da nam neće nepravdu učiniti.
Ja ne znam da li sam spašen i hoću li biti,a to mi je jedna od najljepših stavki u islamu.
To samo može znati naš Bog koji je pravedan i koji nikome neće nepravde učiniti.
Prema tome ne sumnjam da je Sejfudin upravo tako i mislio kada ti je rekao da ti Bog da ono što će ti dati(a to sam Bog najbolje zna šta si zaslužio) kao i meni i svakom drugom ljudskom biću.

Mislim, opet ponavljam da me pogrešno ne shvatiš,ali očito se niste najbolje razumijeli.
Šteta je da nakon toliko vremena prekidate dialog zbog malog nesporazuma.

To je samo moje mišljenje i želja da se u slijedećim postovima preciznije razjasnite po pitanju rečenog.

Možemo mi sve na lijep način kao i do sada-ne sumnjam.

Pozdrav.

Dragi Jasmine,
ali priznat ces da neki ljudi ipak ne vode fer dijalog u gostima!!Sto mi je jako zao.Vidi tetova,a i sejfeedin,par puta iskace iz kolosjeka,ipak bi trebali imati velikog respekta jedni prema drugima,i ne anatemisati i bacati cini jedan na drugima ,jer je to gad pred Bogom.Uzimati sud Bozji u svojim rukama.Ma necu ja covjece od toga vise povjerovati,ja mogu samo vidjeti kako drugi misle,i sto vjeruju,a svoj put ka Spasitelju biram sama.Moj zivot je u Bozjim rukama,a ja vjerujem zivom Bogu i znam,i imam potpuno povjerenje u njega.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Čini nemaju veze sa čistim Islamom - već sa demonima.
Ili - imaju?citiram:
O sinovi moji - reče onda - ne ulazite na jednu kapiju, već na razne kapije, a ja vas ne mogu spasiti od onoga što vam Allah odredi; moć pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju! I kad uđoše oni kako im je otac njihov naredio, to im nimalo nije pomoglo da budu pošteđeni onoga što im je Allah bio odredio, jedino se ostvarila želja Ja'kubova, koju je izvršio, a on je, uistinu veliki znalac bio, zato sto smo ga Mi naučili, ali većina ljudi ne zna. Jusuf: 67-68
Hafiz Ibnu Kesir, Allah mu se smilovao, u tefsiru ova dva ajeta kaže: Uzvišeni Allah, dželle šanuhu, govoreći o Ja'kubu, alejhisselam, kaže da je naredio svojim sinovima kad ih je spremio sa bratom Benjaminom u Egipat, da ne ulaze svi na jedna vrata, nego da se razdvoje i uđu na različita vrata, jer, kako kažu Ibnu Abbas, Muhammed ibnu Ka'b, Mudzahid, Ed-Dahhak, Katade, Es-Suddejj i drugi: On se za njih pobojao da se ne ureknu jer su bili izuzetno lijepi, i privlačni. Urok je stvarnost i može skinuti konjanika sa njegova konja.
- Njegove riječi: ...a ja vas ne mogu spasiti od onoga što vam Allah odredi; moć pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju!, tj. ovaj savjet koji sam vam dao, ne može vas sačuvati od onoga što vam je Uzvišeni Allah odredio, jer kad Uzvišeni hoće nešto, u tome Ga ne može niko spriječiti niti zaustaviti.
I kad uđoše oni kako im je otac njihov naredio, to im nimalo nije pomoglo da budu posteđeni onoga što im je Allah bio odredio, jedino se ostvarila želja Ja'kubova, koju je izvršio, a on je, uistinu veliki znalac bio, zato što smo ga Mi naučili, ali većina ljudi ne zna. Jusuf: 68
Kažu da je to zaštita od uroka[2]
- Uzvišeni Allah je rekao.."

No demoni i uroci su pobijeđeni Isusom na križu.
U vjeri u Njega nalazi se i pobjeda nad silama tame..
Susreo sam podosta "muslimana" i "kršćana" koji se služe đavolom - takvi jedni drugima žele "zlatnu kuću na zemlji"tj. da ne vide raja..No okultizam iza religijskog paravana kao i onaj direktni - pobijeđen je krvlju Isusovom ..
X(Yunus) 94

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Nije mi jasno kako neko ne moze da shvati.
Naravno da molim Allaha dz.s. da me spasi i da mi bude milostiv,a kako da molim za tebe kada ce svako odgovarati za sebe.Cak i Isa a.s. koji je daleko od nas kaze da nije u stanju davati mjesto sa svoje desne i lijeve strane a kako cu tek ja.
Na ovom svijetu sejtan(djavo) zavodi covjeka pa misli da ce vjecno zivjeti ili da ce ga neko spasiti.Nema toga,ni Isa a.s. nije mogao nista promjeniti,djaba sto je molio da ga mimoidje taj kalez,moralo se desiti ono sto mu je Bog odredio.
Kod nas muslimana je poznato da se trebamo cesto sjecati smrti.Samo onaj koji cesto misli da ce se susresti sa svojim Gospodarom i da ce odgovarati za svoja djela nece ciniti nista ruzno na zemlji.Nece ubijati,krasti,nece nista raditi sto bi ga moglo odvesti u propast.A znaj,krecem od sebe, da je smrt blizu,bliza mi je nego juce ili prekuce.Valja stati pred svog Gospodara i odgovarati za ono sto sam radio.
Sto se tice tebe Euro a i ostalih,zelim vam i molim Boga da vas uputi na pravi put,na put onaj na kojem cete zasluziti Njegovu milost,tj. da vas sacuva propasti.
A nece vas uputiti ako odbijate uputu.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Nije mi jasno kako neko ne moze da shvati.
Naravno da molim Allaha dz.s. da me spasi i da mi bude milostiv,a kako da molim za tebe kada ce svako odgovarati za sebe.Cak i Isa a.s. koji je daleko od nas kaze da nije u stanju davati mjesto sa svoje desne i lijeve strane a kako cu tek ja.
Na ovom svijetu sejtan(djavo) zavodi covjeka pa misli da ce vjecno zivjeti ili da ce ga neko spasiti.Nema toga,ni Isa a.s. nije mogao nista promjeniti,djaba sto je molio da ga mimoidje taj kalez,moralo se desiti ono sto mu je Bog odredio.
Kod nas muslimana je poznato da se trebamo cesto sjecati smrti.Samo onaj koji cesto misli da ce se susresti sa svojim Gospodarom i da ce odgovarati za svoja djela nece ciniti nista ruzno na zemlji.Nece ubijati,krasti,nece nista raditi sto bi ga moglo odvesti u propast.A znaj,krecem od sebe, da je smrt blizu,bliza mi je nego juce ili prekuce.Valja stati pred svog Gospodara i odgovarati za ono sto sam radio.
Sto se tice tebe Euro a i ostalih,zelim vam i molim Boga da vas uputi na pravi put,na put onaj na kojem cete zasluziti Njegovu milost,tj. da vas sacuva propasti.
A nece vas uputiti ako odbijate uputu.

Samo dopusti da svatko bira uputu za sebe,i jedna opaska Krist je ziv,nakon smrti je ustao i ziv je, i tu je poanta svega.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ja ne znam da li sam spašen i hoću li biti,a to mi je jedna od najljepših stavki u islamu.


"Ne znam da li sam spasen i hocu li biti"! Ako se ista moze nazvati istinom ovo je jedna od najvecih istina koju bih i ja mogao reci. Nista nije laz vec istina.

----------------------------------------------

No da se vratimo na temu. Tema je: Isus -Bog ili Boziji poslanik.
Kako se zaslo u rijeci: "Ja i Otac jedno smo" i rijeci: "da obi budu jedno kao i mi" (nisu mi pri ruci trenutno tacni citati), evo nekih citata iz jednog prevoda Kur'ana:

[3.103] I držite se užeta Allahovog svi, i ne
razdvajajte se. I sjetite se blagodati Allahove
prema vama: kad ste neprijatelji bili, pa je ujedinio
srca vaša, te ste postali blagodati Njegovom,
braæa; i bili na rubu ponora vatre, pa vas je spasio
od nje. Tako vam objašnjava Allah znakove Svoje,
da biste se vi uputili.

[5.55] Jedino je prijatelj vaš Allah i Poslanik Njegov
i oni koji vjeruju, koji obavljaju salat i daju zekat, a
oni su ti koji èine ruku’.
[5.56] A ko uzme prijateljem Allaha i Poslanika
Njegovog i one koji vjeruju pa uistinu, stranka
Allahova, oni æe biti pobjednici.

[58.22] Neæeš naæi ljude koji vjeruju u Allaha i Dan
posljednji, a da vole onog ko se suprotstavlja
Allahu i Poslaniku Njegovom, makar bili oèevi
njihovi ili sinovi njihovi ili braæa njihova ili rod
njihov. Takvima je upisao u srca njihova iman i
ojaèao ih Duhom od Sebe, a uvešæe ih u bašèe
ispod kojih teku rijeke, vjeèno æe biti u njima.
Zadovoljan je Allah njima i zadovoljni Njime. Takvi
su stranka Allahova! Besumnje! Uistinu! stranka
Allahova oni su oni koji æe uspjeti!

Stranka je JEDNA i uze je JEDNO. Ko se uhvati za to uze koje je Bog nama dobacio svi ce biti jedna skupina. Ili primjer stranke Allahove u ajetu 5:56 gdje se navodi uzimanje za prijatelja troje. To su:
1. Allah
2. Njegov Poslanik
3. Vjernici

Sve troje cine jedno. A to jedno je Allahova stranka. Jer stranka je jedna. Znaci oni cine zapravo jednu stranku.

Da li se krscanima cini mogucim ovakvo tumacenje onih Isusovih rijeci: "da oni budu jedno s nama kao i mi sto smo jedno"?



descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Kratak osvrt:

Konin

Što se tiče zaprljanosti, pri tome stojim, svi smo mi zaprljani i ja i ti i svi ostali. Jedina je razlika što oni koji sljede Isus se žele promjeniti, a oni koji slijede Muhamade to ne žele....


U prijašnjem postu si rekao da smo samo mi muslimani ustvari "prljavi"-citiram te pa provijeri;

Vama je super ostati ovakvi grešni i "prljavi" i nadati se

Ali hajde ne ljutim se promijenio si mišljenje i to smatram pohvalnim aktom,svi griješimo jer smo slaba ljudska bića i nismo savršeni.

A nastavak u kojem kažeš kako se mi muslimani ne želimo promijeniti,nikako mi nije jasan!?
Možeš li nam to dokazati nekim očitim argumentom,bez matamatičkih formula i digitrona?
Dajem ti mogućnost da ga iznađeš iz kojih želiš izvora!?

Neznam šta bi tu trebalo objašnjavati. Isus nikada nije tražio da ga obožavamo, nego da ga nasljedujemo u djelima i naravi.

Obožavaš li onda ti Isusa Konin?
Moliš li mu se ili slično?

Naravno da je Otac veći od Isusa, a isto tako naravno da je Isus jednak Bogu.

Veliki umovi i mislioci, ovakve diajalektičke akrobacije nazivaju , bolešću intelekta.Pa i muslimani im se pridružuju i odbacuju ovakve besmislice koje proturiječe jedna drugoj.
Naravno ja ti iznosim samo naše stajalište na osnovu spomenutog.

Kao što rekoh to je na razini teorije skupova, koja uopće nije tako komplicirana, postoje puno suptilnije i kompliciranije teorije, ovo je za srednju školu.

Možeš li mi ukratko formulisati pojam znan kao teorija?
Šta je teorija ustvari,i hoće li nam ona kao takva pomoći u identifikaciji Isusove ličnosti?

Za onoga tko prati i nasljeduje Isusa, Stari Zavijet je s teološke strane suvišan i bezpotreban.

Jesu li ti onda bitna starozavjetna proročanstva kojima tvrdite da su najavila samog Isusa?
Jesu li tad Konine ?

Umom se ne spoznaje ništa, um je samo alat, a ne sredstvo spoznaje.

Šta je onda po tebi sredstvo spoznaje,možeš li nam precizirati?

Upravo zato jer to vjerujete mrzite Isusa,

Optuži ti mene prije nekoliko postova,kao biblijsku neznalicu,a sad ću ja tebe morati kao kur'ansku!?
Ja ti rekoh da na ivan 10:30:Ja i otac jedno smo ,imaš u istom tom Ivanovom evanđelju Isusovo priznanje koje glasi da je otac veći od njega!?Pa eto vidi kako stvari stoje!

A sad ja tebe pitam da mi navedeš samo jedan dokaz iz islamske baštine ,kako muslimani mrze Isusa ili bilo kojeg drugog Božijeg poslanika a.s!
Tako bi mi argumentirao svoju tvrdnju,koja avaj pošteno ti kažem nema nikakve povezanosti sa islamskim učenjem,čak naprotiv,bilo koji čovijek koji ne vjeruje u Allahove poslanike ,ili ih vrijeđa,izruguje im se,-ruši jedan od islamskih stubova vjerovanja,bez kojeg nakon toga nema prava da se naziva muslimanom.
Ali držim te za riječi i tvrdnje koje iznosiš,i opravdano na osnovu toga tražim argument.

Isus je Gospodar, ljudi su pada pred Njega.

Jeli to Isus a.s zahtijevao od njih?
Nije li uputio ljude kako da se mole samo Bogu,pa odatle vaša molitva koja glasi;Oče naš koji si na nebesima,nek se sveti ime tvoje,neka bude volja tvoja....
Nije li to bila najprikladnija situacija da Isus uputi svoje učenike da se mole lično njemu i padaju mu pred koljena,a ne Bogu?
Ipak Isus a,s neka je mir na njega ,učini upravo suprotno,pa po obećanju o ne ukidanju prijašnjih zakona poslanika ,na dijelo sprovede prvu Mojsijevu zapovijed.
Razmisli malo o ovome!

Ti ako želiš budi sluga, budi rob, budi ponizni pas, ja to ne želim, ja želim biti slobodan od svih ograničenja, slobodan od svih grijeha, želim biti poput Isusa, a ne pred njim puziti i to ne nakon smrti, nego sada.


Bog uzvišeni nas je stvorio kao bića koja su na daleko većem stupnju od životinje,pa smo bolji od pasa.
Međutim da je Njegova Uzvišena odredba bila da budem i "ponizan pas",ja bih Mu se pokorio.
Nemam ja šta da želim ili da ne želim ,ja sam slab i trebam svog Stvoritelja,a bez Njegove volje i milosti bi prestao postojati.

Već sam rekao da duhovnost nije tako jednostavna da bi se mogla opisati matematičkim formulama.

E to priznaju mnogi vaši teolozi kada im se odgovori na izjave tipa tvojih,sa kojima si na početku "palio" sve oko sebe.
Ipak poštujem takvu vrstu priznanja,ali poštujem da onda možeš da vijeruješ u bilo koji vid neracionalnog poimanja.
Nema prisiljavanja sa bilo čije strane,svako ima pravo da vijeruje kako želi.
Za mene si dovoljno rekao i dovoljno priznao.

Svako dobro ti želim.

Zadnja promjena: ; ned 10 vel 2008, 04:08; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro

U čemu bolji, ako je običan čovjek?

Pa u tome što je rođen bez grijeha za razliku od npr. Muhammeda koji je rođen s grijehom!!!

HALELUJA!!!


Možeš li mi Euro objasniti kako gledaš na situaciju sa uhvaćenom ženom preljubnicom,i opisanom dogodavštinom iz Ivanovog evanđelja 8:7?

Da ti pomognem:

1. A Isus otide na Maslinsku goru.

2. Rano ujutro dođe opet u hram. Sav narod pohrli k njemu. On sjede i uze ih učiti.

3. Tada književnici i farizeji dovedoše ženu zatečenu u preljubi, postaviše je na sredinu

4. I rekoše mu: "Učitelju, ova je žena sada zatečena u preljubi.

5. Mojsije nam je zapovjedio u zakonu, da takve kamenujemo. A ti što veliš?"

6. Ovim pitanjem htjedoše ga, kušati, da bi ga mogli optužiti. Isus se nagnu dolje i uze pisati prstom po zemlji.

7. Kad su ga jednako pitali, uspravi se i reče im: "Tko je među vama bez grijeha, neka prvi baci kamen na nju!"

8. I opet se sagnu i pisao je po zemlji.

9. Kad su čuli odgovor, stadoše izlaziti jedan za drugim počevši d starješina. I ostade Isus sam sa ženom, koja je stajala na sredini.

10. Isus se uspravi i upita: "Ženo, gdje su oni koji su te tužili? Nitko te ne osudi?"

11. Ona odgovori: "Nitko, Gospodine!" Tada reče Isus: "Ni ja te neću osuditi. Idi, i od sada više ne griješi!"



Isus je kušan od sotone,ali zašto ako nije mogao zgriješiti?

Abraham

Čini nemaju veze sa čistim Islamom - već sa demonima.
Ili - imaju?citiram:
O sinovi moji - reče onda - ne ulazite na jednu kapiju, već na razne kapije, a ja vas ne mogu spasiti od onoga što vam Allah odredi; moć pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju! I kad uđoše oni kako im je otac njihov naredio, to im nimalo nije pomoglo da budu pošteđeni onoga što im je Allah bio odredio, jedino se ostvarila želja Ja'kubova, koju je izvršio, a on je, uistinu veliki znalac bio, zato sto smo ga Mi naučili, ali većina ljudi ne zna. Jusuf: 67-68
Hafiz Ibnu Kesir, Allah mu se smilovao, u tefsiru ova dva ajeta kaže: Uzvišeni Allah, dželle šanuhu, govoreći o Ja'kubu, alejhisselam, kaže da je naredio svojim sinovima kad ih je spremio sa bratom Benjaminom u Egipat, da ne ulaze svi na jedna vrata, nego da se razdvoje i uđu na različita vrata, jer, kako kažu Ibnu Abbas, Muhammed ibnu Ka'b, Mudzahid, Ed-Dahhak, Katade, Es-Suddejj i drugi: On se za njih pobojao da se ne ureknu jer su bili izuzetno lijepi, i privlačni. Urok je stvarnost i može skinuti konjanika sa njegova konja.
- Njegove riječi: ...a ja vas ne mogu spasiti od onoga što vam Allah odredi; moć pripada jedino Njemu, ja se u Njega uzdam, i neka se samo u Njega uzdaju oni koji se uzdaju!, tj. ovaj savjet koji sam vam dao, ne može vas sačuvati od onoga što vam je Uzvišeni Allah odredio, jer kad Uzvišeni hoće nešto, u tome Ga ne može niko spriječiti niti zaustaviti.
I kad uđoše oni kako im je otac njihov naredio, to im nimalo nije pomoglo da budu posteđeni onoga što im je Allah bio odredio, jedino se ostvarila želja Ja'kubova, koju je izvršio, a on je, uistinu veliki znalac bio, zato što smo ga Mi naučili, ali većina ljudi ne zna. Jusuf: 68
Kažu da je to zaštita od uroka[2]
- Uzvišeni Allah je rekao.."

No demoni i uroci su pobijeđeni Isusom na križu.
U vjeri u Njega nalazi se i pobjeda nad silama tame..
Susreo sam podosta "muslimana" i "kršćana" koji se služe đavolom - takvi jedni drugima žele "zlatnu kuću na zemlji"tj. da ne vide raja..No okultizam iza religijskog paravana kao i onaj direktni - pobijeđen je krvlju Isusovom ..
X(Yunus) 94

Ja sam upravo zaključio Abrahame da tebi nije cilj da vodiš jednu kvalitetnu debatu iz posta u post,da budeš konkretan,jasan,da odgovoriš na pitanja koja ti se postave,da postaviš pitanja ali ponavljam Abrahame o temi koja je postavljena!???

Ne želiš to očito i nakon "bombaških napada" sada islamu pokušavaš pripisati i "demonska posla"!?

Uzaludno ti je ponavljat da na temi islam postaviš,pitanja tipa ovih,na kojima bi ti se bez sumnje kvalitetno i adekvatno odgovorilo.

Ne,nažalost tebi to nije cilj,nego opet pokušavaš da temu dovedeš do samog rušenja.

Ali dobro,ja te od sada lično ne čitam,osim ako se vratiš na temu.

Moja konačna odluka.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum

Jasmin, evo jos jedna nekih stvari koje sam licno nasao a koje, mislim, usporedjuju dobro Muhammeda i Mojsija.

Znamo sta prenose koliko je godina Muhammed imao kada mu se objavio Bog. Imao je 40.
Isto toliko godina je imao Mojsije po navodu iz Djela apostolskih glava 7:

29 A Mojsije pobeže od ove reci, i posta došljak u zemlji madijanskoj, gde rodi dva sina.
30 I kad se navrši cetrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske andeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
31 A kad Mojsije vide, divljaše se utvari. A kad on pristupi da vidi, bi glas Gospodnji k njemu:
32 Ja sam Bog otaca tvojih, Bog Avraamov i Bog Isakov i Bog Jakovljev. A Mojsije se beše uzdrhtao i ne smeše da pogleda.

Isto tako navodi se da je postao dosljak u Midijanskoj zemlji. Ne zaboravimo da je i Muhammed bio dosljak u Medini.

Sta je Mojsije tamo radio? Pa u Kur'anu pise da je bio kod punca 8 godina u najmu i dodao 2 godine dobrovoljno.
Uporedimo ovo sa Muhammedom!
Muhammed je boravio u Medini 8 godina i nakon oslobodjenja Mekke ostao je jos 2 godine dobrovoljno u Medini nakon cega je imao oprosni hadzdz iza cega je ubrzo i preselio na ahiret.

Nije li uocljiva jasna paralela!

Osim toga, i neki nemuslimani se slazu da je od svih vodja samo Muhammed ispunio uslove kompletnog vodje jednom narodu i donekle Mojsije. Niko osim njih dvojice nije imao tu kompletnost koja je sacinjena od, kako kazu, tri stvari.

Dakle, samo Musa i Muhammed.
--------------------------------
Naknadno da nadodam i da sam oprosni hadzdz je kompletiranje islama. Tad je objavljeno da je vjera upotpunjena.

Ovo mozda paralelizira i upotpunjavanje Musaovog ugovora i oprastanje od punca.

Isto tako obojici (Musi i Muhammedu) je objava vezana za brdo tj. planinu (brdo Nur i Sinajsko brdo).


Svaka čast brate Rahat Lokum.Very Happy
Uistinu lijepo i jasno.
Moram priznati da mi je možda jedan dio ovih navoda poznat od ranije,ali nisam 100% siguran.

Precizno,jasno i očevidno-kao i svaki tvoj post inače.

Selam veliki ti ide od mene.cv

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dina
Dragi Jasmine,
ali priznat ces da neki ljudi ipak ne vode fer dijalog u gostima!!Sto mi je jako zao.Vidi tetova,a i sejfeedin,par puta iskace iz kolosjeka,ipak bi trebali imati velikog respekta jedni prema drugima,i ne anatemisati i bacati cini jedan na drugima ,jer je to gad pred Bogom.Uzimati sud Bozji u svojim rukama.Ma necu ja covjece od toga vise povjerovati,ja mogu samo vidjeti kako drugi misle,i sto vjeruju,a svoj put ka Spasitelju biram sama.Moj zivot je u Bozjim rukama,a ja vjerujem zivom Bogu i znam,i imam potpuno povjerenje u njega.

Pozdrav Dino.

Dino ja sam te zamolio(izvini što te ne persiram navikli smo ovako) da reaguješ na bilo koga ko skreće u velikoj mjeri od teme,a pogotovo želeći unijeti nemir i sukob bilo kojeg oblika.
Bio sam jasan kada sam rekao da Abraham nažalost ima taj stav,i eto uvijerio sam se njegovim zadnjim postom.

Ti si Dino ovdje gazda,mi smo gosti, i na tebi je da povlačiš poteze.
Ja da imam opcije da na svojoj temi koju sam otvorio,brišem postove koji daleko odstupaju od iste,nebi meni jedna te ista osoba ponavljala iste greške tipa Abrahamovih.

Ne ulazim u to kakav stav imate prema Sejfudinu,ili RahatLokumu kao i meni samom,i neću da sudim sam sebi a neće ni moja braća vjerujem.
Prema tome ako je neko kriv,neka bude i kažnjen,ali to nebi trebala da ispašta ova tema na koju će možda doći još islamskih i kršćanskih vjernika.

To je moje mišljenje,nemoj me pogrešno shvatiti da te podučavam kako da radiš svoj posao,nego uistinu ne mogu da trpim ovakve ispade iz posta u post.

Postoje teme koje adekvatno i precizno odgovaraju pitanjima koje Abraham ovdje postavlja.

Međutim na tebi je Dino i to je jasno.

Ja ću samo naglasiti ako Abraham uspije u svojoj nakani,neće dočekati od mene ružne riječi,jer ja ću napustiti ovaj forum sa lijepim željama sa kojima sam davno i došao.

Pozdrav Dino.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dragi Jasmine,
mislim da ovdje nisi bas istinit kao predstavnik.Vidi covjek u gostima proklinje i preklinje,a ti ni rijeci,Abraham je samo pokusao dati neka objasnjenja na predhodne postove,tvojih suvjernika.Zasto postavljati odmah sve na pijedestal neprijateljstva.Mi zivimo u svijetu slobode informacija i komunikacija.Zar nisi vidio clana tetova tek se pojavi na forum,i odmah udri ono sto drugi iz duse izvrce.Vidim da i ti ne odgovaras na pitanja recimo o Isaku i Ismailu,samo zaobidjes.Ne mozemo jedni u drugima gledati samo neprijatelje,ja znam za Abrahama da to nije.Idemo zakljucati temu za neko vrijeme,jer mislim da se ovakim forumaskim
ponasanjem, nekih ljudi ,ne dodje do istine,nego samo do nametanja svojeg.

Ovo je o cemu ti govorim:
tetova
apsolutni početnik
Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Firefo23



Age : 37
Pridružen/a : 09 Feb 2008
Postovi : 2

<table cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><tr><td>Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_minipostNaslov: Re: Biblija ili Kuran Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_minitimeYesterday at 7:39 pm</TD>
<td vAlign=top noWrap align=right>Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_quote_en Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_edit_en Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_delete Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Icon_ip </TD></TR>
<tr><td colSpan=2>



</TD></TR>
<tr><td colSpan=2>može se diskutirati cijelu godinu ali je islam jedino prava vjera .a kuran je jedino ispravna knjiga od boga.</TD></TR></TABLE>
Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Up_arrow Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 Down_arrow

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:
Ja ne znam da li sam spašen i hoću li biti,a to mi je jedna od najljepših stavki u islamu.


"Ne znam da li sam spasen i hocu li biti"! Ako se ista moze nazvati istinom ovo je jedna od najvecih istina koju bih i ja mogao reci. Nista nije laz vec istina.

----------------------------------------------

No da se vratimo na temu. Tema je: Isus -Bog ili Boziji poslanik.
Kako se zaslo u rijeci: "Ja i Otac jedno smo" i rijeci: "da obi budu jedno kao i mi" (nisu mi pri ruci trenutno tacni citati), evo nekih citata iz jednog prevoda Kur'ana:

[3.103] I držite se užeta Allahovog svi, i ne
razdvajajte se. I sjetite se blagodati Allahove
prema vama: kad ste neprijatelji bili, pa je ujedinio
srca vaša, te ste postali blagodati Njegovom,
braæa; i bili na rubu ponora vatre, pa vas je spasio
od nje. Tako vam objašnjava Allah znakove Svoje,
da biste se vi uputili.

[5.55] Jedino je prijatelj vaš Allah i Poslanik Njegov
i oni koji vjeruju, koji obavljaju salat i daju zekat, a
oni su ti koji èine ruku’.
[5.56] A ko uzme prijateljem Allaha i Poslanika
Njegovog i one koji vjeruju pa uistinu, stranka
Allahova, oni æe biti pobjednici.

[58.22] Neæeš naæi ljude koji vjeruju u Allaha i Dan
posljednji, a da vole onog ko se suprotstavlja
Allahu i Poslaniku Njegovom, makar bili oèevi
njihovi ili sinovi njihovi ili braæa njihova ili rod
njihov. Takvima je upisao u srca njihova iman i
ojaèao ih Duhom od Sebe, a uvešæe ih u bašèe
ispod kojih teku rijeke, vjeèno æe biti u njima.
Zadovoljan je Allah njima i zadovoljni Njime. Takvi
su stranka Allahova! Besumnje! Uistinu! stranka
Allahova oni su oni koji æe uspjeti!

Stranka je JEDNA i uze je JEDNO. Ko se uhvati za to uze koje je Bog nama dobacio svi ce biti jedna skupina. Ili primjer stranke Allahove u ajetu 5:56 gdje se navodi uzimanje za prijatelja troje. To su:
1. Allah
2. Njegov Poslanik
3. Vjernici

Sve troje cine jedno. A to jedno je Allahova stranka. Jer stranka je jedna. Znaci oni cine zapravo jednu stranku.

Da li se krscanima cini mogucim ovakvo tumacenje onih Isusovih rijeci: "da oni budu jedno s nama kao i mi sto smo jedno"?




Jasmine sto mislis o ovom postu??????

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Inzistirao sam na sustini problema o Isusu, kako razumijem vec vjekovni dijalog izmedju muslimana i krscana - tj na razumijevanju zrtve i odnosa prema Zemaljskoj svetinji:

Bog je obećao da će Spasitelj - Mesija - Pomazanik - doći iz Abrahamove loze: "Svi će se narodizemlje blagoslivljati tvojim potomstvom." Post 22,18; usporedi: 12,3


Izaija je prorokovao da će Spasitelj doći kao muško dijete i imat će i ljudsku i božansku prirodu: "Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast. Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni". (Iz 9,5) Betlehem će biti mjesto Njegova rođenja (Mih 5,2).


Rođenje će ovog božansko-ljudskog bića biti nadnaravno. Navodeći tekst iz Knjige proroka Izaije 7,14, Novi zavjet kaže: "Evo, Djevica će začeti, i roditi sina, i dat će mu ime Emanuel - što znači: Bog je s nama." (Mt 1,23)


Spasiteljeva je služba naviješćena ovim riječima: "Duh je Gospoda Boga na meni, jer me Gospod pomaza da javljam dobre glase krotkima, posla me da zavijem ranjene u srcu, da oglasim zarobljenima slobodu i sužnjima da će im se otvoriti tamnica. Da oglasim godinu milosti Gospodnje. Iz 61,1.2; usporedi: Lk 4,18.19


Mesija će podnijeti odbacivanje, a bit će shvaćen kao "korijen iz zemlje sasušene." "Ne bijaše na njem ljepote ni sjaja da bismo se u nj zagledali, ni ljupkosti da bi nam se svidio. Prezren bješe, odbačen od ljudi, čovjek boli i vičan patnjama... prezren bješe, odvrgnut." (Iz 53,2-4)


Prisni će Ga prijatelj izdati (Ps 41,9) za trideset srebrnika (Zah 11,12). Za vrijeme suđenja ljudi će pljuvati na Njega i tući Ga (Iz 50,6). Oni koji budu izvršili smrtnu kaznu nad Njim bacat će kocke za haljine što ih je nosio Ps 22,18. Nijedna Njegova kost neće se slomiti (Ps 34,20), ali će Njegova rebra biti probodena (Zah 12,10). U svojim patnjama neće seopirati, nego će biti "ko ovca, nijema pred onima što je strižu, nije otvorio usta svojih". (Iz 53,7)


Nevini će Spasitelj mnogo patiti za grešnike. "A on je naše bolesti ponio, naše je boli na se uzeo... Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna - radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše. A Jahve je svalio na nj bezakonje nas sviju ... Da, iz zemlje živih ukloniše njega, za grijehe naroda njegova na smrt ga izbiše. Iz 53,4-8-

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Nastavljam:
Tko je ispunio takvo obecanje u svezi Ponovljenog zakona 18,15-19?
Jedino je Isus Krist ispunio ova proročanstva. Sveto pismo izvodi Njegovo rodoslovlje od Abrahama, nazivajući Ga Abrahamovim sinom (Mt 1,1), a Pavao potvrđuje da je obećanje Abrahamu i njegovu potomstvu ispunjeno u Kristu (Galaćanima 3,16). Mesijanska se titula "Sin Davidov" u velikoj mjeri odnosila na Njega (Mt 21,9). Prepoznali su ga kao obećanog Mesiju koji će sjesti na Davidov prijestol (Dj 2,29.30).
Isusovo je rođenje bilo čudo. "Pokaza se da je (djevica Marija) začela po Duhu Svetome." (Mt 1,18-23) Rimska naredba dovela ju je u Betlehem, u prorečeno mjesto Njegova rođenja (Lk 2,4-7).
Jedno od Isusovih imena bilo je Emanuel ili "S nama Bog", što je odražavalo Njegovu božansko-ljudsku narav i slikovito prikazivalo poistovjećivanje Boga s ljudskim rodom (Mt 1,23). Njegovo uobičajeno ime Isus, usredotočeno je na Njegovu zadaću spasenja: "I nadjeni mu ime Isus, jer će on izbaviti svoj narod od grijeha njegovih." (Mt 1,21)
Isus je svoju misiju poistovjetio s Mesijinom misijom, što je prorečeno u Knjizi proroka Izaije 61,1.2: "Danas se izvrši ovo pismo u ušima vašima." (Lk 4,17-21)
Premda je ostavio dubok dojam na svoj narod, Njegovu je vijest većina ljudi odbacila Iv 1,11; Lk 23,18. S nekoliko izuzetaka, On nije bio priznat za Spasitelja svijeta. Umjesto prihvaćanja, On se susretao sa smrtnom opasnošću (Iv 5,16; 7,19; 11,53).
Na kraju troipolgodišnje Isusove službe, jedan od učenika, Juda Iskariotski, izdao Ga je Iv 13,18; 18,2 za trideset srebrnika (Mt 26,14.15). Mjesto da se odupre, On je pokarao svoje učenike što su Ga pokušali braniti Iv 18,4-11.
Premda nevin, iako nije počinio nikakvo zlo djelo, za manje od dvadeset i četiri sata nakon uhićenja, pljuvali su na Njega, ispitivali Ga, osudili na smrt i razapeli na križ (Mt 26,67; Iv 19,1-16; Lk 23,14.15). Vojnici su bacali kocke za Njegovu odjeću (Iv 19,23.24). Za vrijeme raspeća nije Mu prelomljena nijedna kost (Iv 19,32.33.36), a nakon Njegove smrti vojnici su Mu proboli rebra kopljem (Iv 19,34.37).
Kristovi sljedbenici priznali su Njegovu smrt kao jedinu žrtvu za grešnike. "Ali Bog pokaza svoju ljubav prema nama time što je Krist, dok smo još bili grešnici, umro za nas." Rim 5,8 "Živite u ljubavi", pisao je apostol Pavao , "kao što je i Krist vas ljubio i predao samoga sebe za nas kao prinos i žrtvu - Bogu na ugodan miris." (Ef 5,2)

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Da li u događajima u povijesti poslije Isusa nalazimo u Danielu vezu između Ponovljenog zakona 18,18 i Muhameda?
Da pogledamo.
Biblija otkriva da je Bog poslao svoga Sina na Zemlju "kad se navrši vrijeme (Gal 4,4). Kad je Krist započeo svoj rad, objavio je: "Ispunilo se vrijeme." (Mk 1,15) Ovaj nagovještaj o vremenu pokazuje to da se Spasiteljevo djelo odvijalo u skladu s brižljivim proročkim planom.
Bog je prije više od pet stotina godina, preko prorokaDanijela, prorekao točno vrijeme početka Kristove službe i vrijeme Njegove smrti.
Pri kraju sedamdesetogodišnjeg izraelskog sužanjstva u Babilonu, Bog je rekao proroku Danijelu da je za Hebreje i za grad Jeruzalem odvojio jedno razdoblje, period od 70 sedmica.
Tijekom ovog vremena, kajanjem i pripremom za Mesijin dolazak, hebrejski je narod trebao ispuniti Božje ciljeve koji su se odnosili na njih.
Danijel također piše o tome "da se dokrajči opačina" i o tome "da se uvede vječna pravednost" kao o obilježju ovog razdoblja. Ovo mesijansko djelovanje otkriva činjenicu da se Spasiteljev dolazak treba ispuniti unutar ovoga vremena (Dn 9,24).
Danijelovo proročanstvo posebno određuje i ističe da će se Mesija pojaviti "sedam sedmica, s onda šezdeset i dvije sedmice" ili ukupno 69 sedmica "od časa kad izađe riječ... neka opet sagrade Jeruzalem." (Dn 9,25) Nakon šezdeset i devete sedmice Mesija će "biti pogubljen" (Dn 9,26) - što ukazuje na Njegovu smrt kao zamjene. On je trebao umrijeti sredinom sedamdesete sedmice da bi ukinuo "žrtvu i prinos". (Dn 9,27)
Ključ za razumijevanje proročkog vremena počiva u biblijskom načelu da je jedan dan proročkog vremena poistovjećen s jednom doslovnom sunčanom godinom (Br 14,34; Ez 4,6). Na osnovi ovognačela godina=dan 70 sedmica (ili 490 proročkih dana) u tom slučaju predstavljaju 490 doslovnih godina.
Danijel utvrđuje da ovo razdoblje treba otpočeti u vrijeme kada "izađe riječ neka opet sagrade Jeruzalem" (Dn 9,25). Ovaj dekret kojim se Židovima daje potpuna autonomija izdan je u vrijeme sedme godine perzijskog cara Artakserksa, a postao je izvršnim u jesen 457. godine prije Krista. Ez 7,8.12-26; 9,9. Prema proročanstvu, 483 godine (69 proročkih sedmica) nakon dekreta treba se pojaviti "pomazanik vojvoda". Četiri stotine osamdeset i tri godine nakon 457. prije Krista dovode nas do jeseni godine 27. poslije Krista, kad je Isus kršten i kad je započeo svoj javni rad. Prihvaćajući ove datume - 457. prije Krista i 27. poslije Krista - Gleason Archer komentira da je to "najznačajnija točnost u ispunjavanju jednog takvog starog proročanstva. Jedino je Bog kadar s takvom zadivljujućom točnosti proreći dolazak svoga Sina; ovo prkosi svim racionalističkim objašnjenjima".
No kakovo je stanje bilo u Izraelu u vrijeme Muhameda?
Kako su se odnosili prema Muhamedu kršćani a kako zidovi a kako arapi.Odnos prema zrtvi triju velikih skupina je bitni dio povijesti sve do danas...Taj dio povijesti se nalazi u Danielu.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin(Jason) je napisao/la:
RahatLokum

Jasmin, evo jos jedna nekih stvari koje sam licno nasao a koje, mislim, usporedjuju dobro Muhammeda i Mojsija.

Znamo sta prenose koliko je godina Muhammed imao kada mu se objavio Bog. Imao je 40.
Isto toliko godina je imao Mojsije po navodu iz Djela apostolskih glava 7:

29 A Mojsije pobeže od ove reci, i posta došljak u zemlji madijanskoj, gde rodi dva sina.
30 I kad se navrši cetrdeset godina, javi mu se u pustinji gore Sinajske andeo Gospodnji u plamenu ognjenom u kupini.
31 A kad Mojsije vide, divljaše se utvari. A kad on pristupi da vidi, bi glas Gospodnji k njemu:
32 Ja sam Bog otaca tvojih, Bog Avraamov i Bog Isakov i Bog Jakovljev. A Mojsije se beše uzdrhtao i ne smeše da pogleda.

Isto tako navodi se da je postao dosljak u Midijanskoj zemlji. Ne zaboravimo da je i Muhammed bio dosljak u Medini.

Sta je Mojsije tamo radio? Pa u Kur'anu pise da je bio kod punca 8 godina u najmu i dodao 2 godine dobrovoljno.
Uporedimo ovo sa Muhammedom!
Muhammed je boravio u Medini 8 godina i nakon oslobodjenja Mekke ostao je jos 2 godine dobrovoljno u Medini nakon cega je imao oprosni hadzdz iza cega je ubrzo i preselio na ahiret.

Nije li uocljiva jasna paralela!

Osim toga, i neki nemuslimani se slazu da je od svih vodja samo Muhammed ispunio uslove kompletnog vodje jednom narodu i donekle Mojsije. Niko osim njih dvojice nije imao tu kompletnost koja je sacinjena od, kako kazu, tri stvari.

Dakle, samo Musa i Muhammed.
--------------------------------
Naknadno da nadodam i da sam oprosni hadzdz je kompletiranje islama. Tad je objavljeno da je vjera upotpunjena.

Ovo mozda paralelizira i upotpunjavanje Musaovog ugovora i oprastanje od punca.

Isto tako obojici (Musi i Muhammedu) je objava vezana za brdo tj. planinu (brdo Nur i Sinajsko brdo).


Svaka čast brate Rahat Lokum.Very Happy
Uistinu lijepo i jasno.
Moram priznati da mi je možda jedan dio ovih navoda poznat od ranije,ali nisam 100% siguran.

Precizno,jasno i očevidno-kao i svaki tvoj post inače.

Selam veliki ti ide od mene.cv


Mojsije nije imao 40 godina kad je vidio gorući grm - već 80 a brat mu Aron
83 u to vrijeme kada je Egiptom vladao drugi faraon - ne onaj koji je vladao u vrijeme Mojsijevog odlaska u pustinju.Mojsije je imao 40 godina tek kada se oženio sa jednom od sedmoro kčeri Jotorovih - Seforom .
Ono što piše u Djelima apostolskim za četrdeset godina odnosi se na razdoblje poslije odlaska u pustinju jer je prvotrebao doći drugi faraon da bi se Mojsije vratio a u slabosti mu jezika bio na pomoći Aron..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 14 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply