Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Ko je Isus?

power_settings_newLogin to reply
5 posters

descriptionKo je Isus? EmptyKo je Isus?

more_horiz
Evo ovo sam nasla u jednom casopisu:

ime: Isus Hristos
adresa: Nazaret
rodjen: u Vitlejemu
starost: 30 godina
zanimanje: stolar i putujuci propovednik
licne karakteristike: fascinantna osoba
optuzba: trvdi da je Bozji sin
tuzilac: Teoloski fakultet iz Jerusalima
presuda: smrt razapinjenjem

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
" Religija veruje u nesto. A Hriscanstvo je predanje, celozivotno poverenje u Isusa Hrista."

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Kada je Isus uzeo moj zivot u svoje ruke, nastupila je radikalna promena. Sada konacno znam sta znaci biti istinski srecna.

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Jako dobre misli za razmišljanje!!

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
mirjam je napisao/la:
Jako dobre misli za razmišljanje!!

Idemo na prezentaciju o Isusu, bit će nam korisno:
Pogledajte i poslušajte:

http://www.exploringtheword.com/videos/exploring5.ram

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
"Nema nista gore nego kada stojite pored postelje onoga koji umire kao nevernik."

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
"Onaj koji da svoje poverenje Hristu, ne gubi nista ali dobija sve!"
"Cak i ako se svi problemi obruse na mene, znam da ce Gospod Isus sve to voditi na dobro."

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
"Na putu svoje vere mogu da izdrzim samo zato sto znam da me Isus voli, cuva i brine se za mene."

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Kakva divna obećanja!!!
hvala Bogu što nam je dao Bibliju kao udžbenik, i Isusa kao učitelja, koji nas vodi putem ka nebu.

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Amen mirjam tako je! Smile

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Isus bi trebao biti nas najbolji i jedini prijatelj kada nam se desavaju stavri koje nam ne mogu objasniti ni bliznji ni prijatelji vec sam on kao Bog.Takvom prijatelju jedino mozemo reci sta nas tisti i da smo sigurni da on zna slusati,saosjecati i onda pomoci u pravo vrijeme za uslisenje molitve kao razgovora sa njim.

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Isus je ( ZA MENE !!! ) prijatelj , stariji brat , SPASITELJ pa zatim Bog

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
JERUSALEM, THOU CITY BRIGHT
JESU, FOR THE BEACON-LIGHT
JESU, GENTLEST SAVIOR
JESU, GRANT ME THIS, I PRAY
JESU HAIL! O GOD MOST HOLY
JESU, JESU
JESU, JOY OF MAN’S DESIRING
JESU, LORD OF LIFE AND GLORY
JESU, MEEK AND LOWLY
JESU, MY SAVIOR, BROTHER, FRIEND
JESU! NAME ALL NAMES ABOVE
JESU, OUR HOPE, OUR HEART’S DESIRE
JESU, OUR LENTEN FAST OF THEE
JESU! SPEAK TO ME IN LOVE
JESU, THE FATHER’S ONLY SON
JESU! THE VERY THOUGHT IS SWEET
JESU, THE VIRGINS’ CROWN

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
ne razumem engleski

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
moki72 je napisao/la:
ne razumem engleski

Trebaš pritisnuti sa mišem i poslušati:
http://www.cyberhymnal.org/non/de/vomhimka.htm

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Da li je istorijski potvrdjeno da je Isus ziveo?
Jevrejski istoricar, Josif Flavije, 90. godine u svom delu "Judejske starine" pise ovako: "U to vreme pojavi se Isus, mudar covek, ako se sme covekom nazvati. Jer je cinio velika cuda i bio uvazen kao ucitelj od onih koji su bili zeljni istine. Za sebe je pridobio mnoge Jevreje, a takodje i mnoge Grke.
On je bio Mesija. Kada ga je Pilat, na optuzbe prvaka naseg naroda, osudio na raspece, ipak su mu ostali verni oni koji su ga od pocetka voleli. Jer im se on javio, uskrsnuvsi treceg dana, kao sto su to proroci koji su poslani od Boga i prorokovali, koji su za njega predskazali i hiljade drugih cuda" (knijga XVIII, glava 3., paragraf 3)

Ovo nije jedini istorijski izvor koji pored Svetog pisma dokazuje Isusovo postojanje. Tu su rimski istoricari Tacit i Svetonije - skretar rimskog cara Adrijana; Plinije Mladji - guverner maloazijskih oblasti Vitinije i Ponta.

Evo sta je potkarj zivota u svom dnevniku napisao Napoleon - vojskovodja i osvajac od koga je tada drhtala Evropa: "Sa svom svojom snagom, armijom i generalima ne uspeh da za cetvrt veka osvojim jedan jedini kontinent. A taj Isus bez ijednog maca osvoji i osvaja ljude i kulture hiljadu godina."

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
ŠTA SVIJET KAŽE KO JE ISUS HRISTOS
Jednog dana Isus je nekim svojim učenicima postavio dva pitanja: 'Što svijet kaže da sam ja?' i 'Što ti kažeš da sam ja?' Kroz izjave nekih poznatih ljudi pokušat ćemo, barem malim dijelom, odgovoriti na prvo pitanje.
Ako ste već proučavali život Isusa Hrista, možda se slažete s većinom mislilaca kako je Isus najjedinstvenija ličnost koju je svijet ikada upoznao. Što temeljitije proučavate Njegov život, to ste više Njime impresionirani. Čak i skeptici i ateisti priznaju Isusovu jedinstvenost.
Renan, francuski mislilac i ateist, rekao je: ''Koja god iznenađenja budućnost može donjeti, jedno je sigurno: Isus nikad neće biti nadmašen.''
Rousseau, također poznati francuski mislilac, usporedio je Isusa sa Sokratom izjavivši: ''Ako su život i smrt Sokrata bili tkani od mudrosti - život i smrt Isusa bili su od Boga.''
Napoleon je rekao: "Ja znam ljude, a Isus Hristos nije bio samo čovjek.''
Lord Byron, engleski pjesnik koji nije prihvatio kršćanska načela, i koji je umro sa samo 26 godina nakon ispraznog života podređenog svojim sebičnim zadovoljstvima, rekao je o Isusu: ''Ako je ikada čovjek bio Bog ili Bog čovjek, Isus je bio oboje.''
Nedavno je jedan pisac ovako opisao Njegov uticaj:

''Bio bih potpuo u pravu kad bih rekao kako sve vojske, sve mornarice koje su ikad postojale, svi parlamenti što su ikad zasjedali i svi kraljevi što su ikad vladali - svi oni zajedno nisu uticali na čovjekov život tako snažno kao jedan jedini život - život Isusa Nazarećanina.''
Dakle, Isusa Krista skeptici i ljudi koji poznaju Njegov život smatraju najjedinstvenijom osobom koja je ikad živjela.
Prisjetimo se početnog pitanja:''Što kaže svijet da je Isus Hristos?''

Neki ljudi tvrde da je Isus bio legenda ili mit, da nikad nije postojao.
Istoričar Pillip Schaff je napisao: ''Postojanje Isusa Hrista sigurno je kao i moje vlastito postojanje.''

Dr. F.F.Bruce je izjavio: ''Neki se ljudi igraju mitom, legendom, idealom Isusa Hrista; oni koji to čine ne rade to na temelju istorijskih istraživanja!''

Čak i istorijski izvori kao oni Kornelija Tacita, rimskog istoričara iz 1. vijeka, detaljno govore o Hristovoj ličnosti.

Josip Flavije, dobro poznati jevrejski istoričar iz 1. vijeka govori o životu i smrti Isusa Hrista, i o tome kako je On tvrdio da je Mesija (Božji Pomazanik) čineći pri tom velika djela.

Skeptik H.G.Wells posvetio je u Nacrtu istorije više od dvadeset stranica Isusu Hristu, opisujući Njegov život i smrt s istorijskog stajališta.
Naravno, u Bibliji nalazimo četiri različita detaljna prikaza Hristovog života. Primjetio sam da mnogi ljudi ispituju istorijsku autentičnost Biblije, ali ponovo naglašavam kako moramo biti oprezni s tvrdnjama koje nisu utemeljene na pouzdanim istraživanjima. Zapravo, postoji više viševijekovnih dokaza povijesne pouzdanosti četiri Jevanđelja nago za bilo koje drugo djelo klasične literature.
Što kaže svijet da je Isus Hristos?
Primjetio sam da intelektualci često vole reći kako duhovni i religijski interesi postoje samo zato da pomognu manje školovanim ljudima, da su samo neznalice i neškolovani ljudi zainteresirani za to kako upoznati Boga te da su oni jedini kojima Bog treba.
Dopustite mi da podijelim s vama nešto od onoga što su priznati intelektualci iz naše prošlosti i sadašnjosti rekli o svojim traženjima Boga kroz osobu Isusa Hrista.
Jedan od najprofinjenijih velikana njemačke književnosti Johann Wolfgang von Goethe, pjesnik i dramatičar, nazvao je Isusa 'božanstvenim... Svetim Čovjekom', napisavši: '
'Ako se Božanstvo ikada prikazalo na Zemlji, bilo je to u osobi Isusa Hrista.''
Dobitnik Nobelove nagrade Aleksandar Solženjicin, priznat u svijetu zbog svojih velikih literarnih postignuća, otvoreno govori o svojoj vjeri u Isusa Hrista i o tome kako ga je za boravka u Gulagu liječnik Jevrejin pridobio za Hristovu vjeru.

Pisci poput Lava Tolstoja i brojnih književnika nekadašnjeg SSSR-a, utvrdili su kako je Božji Duh potpuno izmjenio njihove živote.

Lav Tolstoj, slavni ruski pisac, veći je dio svog života proživio kao ateist, ali je pred kraj života izjavio:
''Trideset i pet godina svog života prihvaćao sam svijet kao nihilist - ne kao revolucionarni socijalist, nego kao čovjek koji ni u što ne vjeruje. Prije pet godina do mene je doprla vjera. Povjerovao sam u doktrinu o Isusu i cijeli je moj život doživio iznenadnu promjenu - život i smrt prestali su biti zli. Umjesto očaja, okusio sam zadovoljstvo i sreću koju smrt ne može oduzeti.''
Vjerojatno najveći književni genij svih vremena, William Shakespeare, rekao je prije smrti:'
'Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujući u Isusa Hrista, svog Spasitelja.''

Profesor Ambrose Fleming, vodeći engleski naučnik i penzionisani profesor elektrotehnike na Londonskom univerzitetu, rekao je o svojoj vjeri u Isusa:'
'U Bibliji nama ničega što bi naučniku prouzrokovalo probleme sa Isusom Hristom.''
Karl Barth, jedan od vodećih intelektualaca 19. vijeka, poznat kao "veliki švajcarski mislilac", na pitanje koja mu je najdublja misao što ju je ikad izrekao, odgovorio je:'
"Isus me voli. To znam.''
Profesor Charles Malek, bivši glavni sekretar Ujedinjenih nacija, govoreći o svojoj vjeri u Hrista, izjavio je:
''Mi moramo odbaciti podjelu između Hrista i svemira, između razuma i vjere.''
Zato vas molim, nemojte reći kako je Isus bio samo dobar i moralan čovjek, i nemojte prihvatiti zaključak kako On nikad nije postojao i kako je bio samo mit. I molim vas, nemojte misliti da je samo neznalicama i neškolovanim ljudima potreban Hristos. Mislim da zbog ljubavi prema istini to ne bi bilo pošteno.
(Tekst iz knjige ''I ne samo tesar.'', Josh McDowell)

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
Ne znam zasto si vivi krenula abrahamovim stopama stavljajuci goleme tuđe tekstove?

Osobno mislim da to samo steti i narusava kvalitetu foruma a tako i razgovora ovdje.

descriptionKo je Isus? EmptyRe: Ko je Isus?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply