Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Svi textovi koje smo mi pisali jasno govore da je Isus bio obican covjek,naravno bolji od svih nas.


U čemu bolji, ako je običan čovjek?

Pa u tome što je rođen bez grijeha za razliku od npr. Muhammeda koji je rođen s grijehom!!!

HALELUJA!!!


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro,Euro-ti mene izgleda nikako ne volis

Pa dobio si i ti dooosta odgovora paa?
Drzis se 1,2 tvrdnje koje ne dokazuju niiiista,a dokazali smo ti da ne dokazuju.
Uzmi primjer na nama koji se strogo drzimo Allahovog s.w.t. uzeta.Mi smo 1 tijelo.Kada mi je brat bolestan i mene boli a to opet ne znaci da smo 1 osoba.
Ti meni daj jasan dokaz,recenicu gdje Isus kaze:Ja,Isus sam Bog.
Opet ti ponavljam:Jahve to govori direktno i na vise mjesta.
Sto se tice Drugog Svijeta e tu neka ti Bog dadne ono sto si zasluzio,a blizu je i tebi,a i meni.Mozda nekome od nas jos veceras smrt dodje,a ti vidi dali si spreman misli moli pomoc

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Izričajem i nagovještanjem Novi zavjet nam kazuje da je Isus kao Riječ postojao prije svog rođenja u Betlehemu. On nije počeo postojati kad se rodio u Judeji. Ne samo što iz Isusovih ustiju dolazi znatan broj spominjanja činjenice da Ga je Otac "poslao" (usp. Mt. 5,17; 15,24; Mk 1,38; 10,45; Lk 19,10; Iv 5,23), koju možemo smatrati samo aluzijama na Njegovu proročku zadaću, nego je i jasnim izrazima potvrdio svoje nebesko podrijetlo da je "došao" ili "sišao" s neba na zemlju: "Izišao sam od Oca i došao na svijet." (Iv 16,28; usp. Mt 20,28; Lk 19,10). "Tko dolazi odozgo, on je iznad sviju; tko je sa zemlje, on je zemaljski i zemaljski govori. Tko dolazi s neba, on je iznad sviju! On svjedoči za ono što je vidio i čuo." (Iv 3,31.32) I opet: "Nitko nije uzišao na nebo, osim Sina Čovječjega koji je sišao s neba." (Iv 3,13) ili "A da još vidite Sina Čovječjega kako uzlazi gdje je prije bio…?" (Iv 6,62)
Naš Gospodin ne samo što je ustvrdio da je prije dolaska na ovaj svijet postojao u slavi i prisnoj zajednici s Ocem (Iv 17,5), nego nije oklijevao da potvrdi "prije nego je Abraham bio, Ja Jesam" Iv 8,58, što je fraza koja podsjeća na starozavjetno "Ja sam koji jesam" (Izl 3,14), ime kojim se Bog objavio Mojsiju u pustinji kao samopostojeć i vječan. Ovdje se više ne radi o preegzistenciji nego o vječnoj preegzistenciji. "Sigurna je riječ i zaslužuje punu vjeru", inzistira Pavao, "Krist Isus dođe na svijet da spasi grešnike." (1 Tim 1,16; usp. 3,16). Kološanima je pisao: "Jer je u njemu sve stvoreno– sve na nebu i na zemlji… sve je stvoreno po njemu i za njega. On je prije svega, i sve se u njemu drži u redu." (Kol 1,16.17; vidi Stvaranje, II. C). On je postojao prije svog rođenja u Betlehemu.
Ni Stari zavjet ne šuti o tom predmetu. Mihej je ustvrdio da je Mesija koji je trebao doći postojao prije svog rođenja u Betlehemu Efrati, "njegov je iskon od davnina, od vječnih vremena" (Mih 5,1). Izaija kaže za istog obećanog Mesiju da je ne samo "Savjetnik divni", "Knez mironosni", nego i "Bog silni" i "Otac vječni" (Iz 9,5).
Učenje da je Sin Božji postojao prije nego što se rodio u Betlehemu i "sišao" s neba, gdje je čitavu vječnost dijelio Očevu slavu, važan je element u našem razumijevanju Njegove osobe i djela. Ono ističe da Njegovo rođenje nije bilo samo rođenje velikog čovjeka, nego ulaženje u ljudsko stanje Onoga koji se na najprisniji način identificirao s Bogom.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ma kako te ne bi volio Sejfudeene. I love you
Posebno volim ljude koji mene vole. Cool
Isus je rekao:"Po tome će poznati drugi ljudi da ste moji učenici, jer ćete voljeti jedni druge!".

Ako bi ja samo volio kršćane onda bih bio licemjer, jer je Isus rekao i ovo:"Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe".

To je tebi poznato iz Biblije. I ovo "ljubi", a ne "ubi"!!!


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Mislim da smo vec jednom raspravili za to rodjenje s grijehom, tvrditi da je beba grijesna je u najmanju ruku zalosno.
Cuj u cemu je bolji,kako mozes to pitati?
Da ne pisem dugo dovoljno je da kazem da je bio Boziji poslanik-odabranik za razliku od nas.

Ali da se mi vratimo temi da se Jasmin nebi ljutio.
PS.
Plasi li te pomisao da bi veceras mogao ispustiti dusu,ili ti je sve-jedno?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
PS. Plasi li te pomisao da bi veceras mogao ispustiti dusu,ili ti je sve-jedno?


Ja sam već jednom umro. Zato me ne bi čudilo niti da mi se to dogodi ponovno.


Cuj u cemu je bolji,kako mozes to pitati?


Zato jer si napisao da je bio običan čovjek !!!



pozdrav

Euro

Zadnja promjena: ; sub 09 vel 2008, 21:29; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Mislim da smo vec jednom raspravili za to rodjenje s grijehom, tvrditi da je beba grijesna je u najmanju ruku zalosno.
Cuj u cemu je bolji,kako mozes to pitati?
Da ne pisem dugo dovoljno je da kazem da je bio Boziji poslanik-odabranik za razliku od nas.

Ali da se mi vratimo temi da se Jasmin nebi ljutio.
PS.
Plasi li te pomisao da bi veceras mogao ispustiti dusu,ili ti je sve-jedno?

Sto bi ovo znacilo Sejfudeen,ako si pomiren s Bogom zasto bi se plasio te pomisli!!Bog je gospodar duse.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Pa dali ti to stvarno mislis da ja tebe mrzim?
Ako ti do sada nije jasno,kunem se Allahom Milostivim da te ne mrzim.
Imas svoje vjerovanje koje ja ne mogu promjeniti, odgovarati ces za ono sto radis,ne diras me,niti moju bracu,a sto je najvaznije nisam primjetio da hulis Allaha dz.s.-pa zasto bih te mrzio?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dina,

Ja sam navikao na to. U našoj Crkvi to nazivaju bacanjem prokletstva u nečiji život.
A ja odbacujem to prokletstvo u Isusovo ime.

pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Eee postovana moderatorice,malo je onih koji bi drage volje ispustili dusu.Svijet se miri sa tim,jer zna da ce kad-tad umrijeti,ali ako nekome kazemo da ga u susjednoj sobi ceka melek(andjeo) smrti,slabo koji bi usao u sobu.
Sama pomisao da sutra neces biti sa zenom,odnosno muzem, djecom i ostalom porodicom izaziva strah kod vecine.
Gotovo svako bi da malko produzi ako moze.
Da dodam:Slazete se ?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Eee postovana moderatorice,malo je onih koji bi drage volje ispustili dusu.Svijet se miri sa tim,jer zna da ce kad-tad umrijeti,ali ako nekome kazemo da ga u susjednoj sobi ceka melek(andjeo) smrti,slabo koji bi usao u sobu.
Sama pomisao da sutra neces biti sa zenom,odnosno muzem, djecom i ostalom porodicom izaziva strah kod vecine.
Gotovo svako bi da malko produzi ako moze.
Da dodam:Slazete se ?

O hvala Bogu da je to u njegovim rukama.Dragi Sejfudeen.I da mi smrtnici ne odlucujemo o tome.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Isus nije mrzio - već ljubio.
Svakome tko ima vjeru Abrahamovu, Isusovu, to je moguće
jer je Isus ispunio Zakon i prorke.
Nije samo ljubio Jakovljeve, već je ljubio sve ljude - čovjeka
- i Ismailove i druge....svih vremena..
Sejfuden je napisao :
Eee postovana moderatorice,malo je onih koji bi drage volje ispustili dusu.Svijet se miri sa tim,jer zna da ce kad-tad umrijeti,ali ako nekome kazemo da ga u susjednoj sobi ceka melek(andjeo) smrti,slabo koji bi usao u sobu.
Sama pomisao da sutra neces biti sa zenom,odnosno muzem, djecom i ostalom porodicom izaziva strah kod vecine.
Gotovo svako bi da malko produzi ako moze.
Da dodam:Slazete se ?

Smrt caruje u svim sobama jer caruje grijehom u tjelu.
Onome koji vjeruje - prešao je iz smrti u život jer je pod milošću..
Odbijanje smrti je važno radi odbijanja grijeha.No nada je bitno vezana za Izakovu vjeru - da će smrt biti pobjeđena kroz žrtvu..
No sotona nastoji navesti na sumnju u pomirenje vjernika sa Bogom, u sumnju prema Kristovoj pobjedi nad smrću..
Kada se Adam sakrio sa svojom ženom Evom - sakrio se jer je znao da je kandidat za smrt..No vjera je jača od smrti jer je korjen vjere djelo ljubavi..

Kristovo djelo pomirenja tijesno je povezano s Njegovom smrću na križu. Iako ne zanemaruju važnost Kristova života, u ovome se novozavjetni pisci jednoglasno slažu. Mi smo se s Bogom pomirili "smrću njegova Sina" (Rim 5,10). "On s­m u svom tijelu naše grijehe uznese na drvo." (2 Pt 2,24 – RU) "On je žrtva pomirnica za naše grijehe." (1 Iv 2,2) Grešnici su potpuno bespomoćni da išta učine za svoje spasenje ili da se oslobode svog grešnog stanja. Njihovo je stanje vrlo ozbiljno. Oni ne mogu sebe očistiti od grijeha (Izr 20,9) i nema tih djela Zakona koja bi ih osposobila da stanu opravdani pred Boga (Rim 3,20; Gal 2,16). Zato je nužno pomirenje, netko drugi trebao je za njih učiniti ono što je bilo potrebno. Krist je sušto samodavanje, čak i u smrti. On je sredstvo pomoću kojeg se možemo vratiti Bogu. Preko Njega imamo pristup k Ocu Ef 2,18 pristup osiguran po vjeri (Ef 3,12), vjeri u Njega kojega je "Bog izložio da svojom krvi bude Pomirilište po vjeri" (Rim 3,25).

Zadnja promjena: ; sub 09 vel 2008, 22:04; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sama pomisao da sutra neces biti sa zenom,odnosno muzem, djecom i ostalom porodicom izaziva strah kod vecine. ......Da dodam:Slazete se ?



A znači to je bila tvoja namjera, da se ja prestrašim?
I da umrem od straha? A ti si toga itekako svjestan, jer nisi neobrazovan čovjek !!!

Rekao sam ti Dina da je to bacanje prokletstva...


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Kakvo te crno prokletstvo spopade?
Zar ti ne rekoh da ti zelim sve naj na ovom svijetu,a i zakleo sam se da te ne mrzim,a zakletvu ne bih pogazio ni za citav svijet.To je bilo obicno pitanje,jesi li siguran da si na Pravom Putu ili se dvoumis.Nadas li se nagradi zbog svojih djela ili sumnjas.Raduje li te sastanak sa Stvoriteljem ili te strah.
Da li bi rado otisao ili ti je zao ovog svijeta i nj. ukrasa u koje spadaju i porodica ? To je ukratko znacenje moga pitanja.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Abraham

Ali , jedni razmišljaju ovako kao Sejfudeen a druge nije strah jer vjeruju u nešto drugo:
Žena samoubica ubila 45 lica


Uistinu Abrahame iz posta u post želiš da temu skreneš na sasvim drugi kolosijek!
Kakav ti je sad ovo post?
Šta želiš sa njim da kažeš na temi o Isau a.s?

Ja nisam nadležan da ti brišem postove,ali bih sada po prvi put zamolio administratore da te upozore od ovakvih nastupa.

Ne sumnjam ja da će to Dina da uradi,jer je izrazito cijenim i znam da je realna prema svima.

Vidi mene ne vrijeđa kada me neko nazove i prljavim,pa i možda psom ,ne smeta mi Abrahame iskreno.

Svi malo prenaglimo,ali se i povratimo.
Ovaj forum je najkorektniji forum po pitanju poštivanja i lijepog odnosa,između dvije ove razkičite,a opet jako bliske religije.

Problem je Abrahame,što osobe poput tebe žele da debatu skrenu sa kolosijeka,kako bi se nakon toga prepucavanjem i vrijeđanjem ista i zaključala.

Nisam ja Abrahame svoje iskustvo stekao samo na ovom forumu pa da ne znam šta nakon ovakvih stvari slijedi.

Vrati se temi ili odustani od pokušaja njenog zatvaranja na jedan ružan i nemoralan način.

Ako te interesuje nešto o tim bombaškim napadima,i ako želiš da znaš kakav stav prema istom ima islam,na temi islam otvori pitanje povodom ovoga.
Isto tako sam ti rekao i u vezi Abrahama i Ismaila.

Sada molim Dinu da malo reaguje na skretanje sa teme pogotovo ovakvim postovima,koji nemaju veze sa čistim islamom,kako bi se muslimani okrivili za slične stvari i kako bi se odstupilo od ove teme a odvelo u oštro sukobljavanje.

Ponavljam otvori teme na mjestima koja su prikladna za iste-tema Islam!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Nadao sam se da se može objektivno dijalogizirati protiv fanatizma od bilo koje strane dolazio i koji se djelimično krije iza religije.Htio sam naglasiti kako se fanatici ne boje smrti i da je i kršćanima i muslimanima i židovima dužnost ukazivati na istinske vrijednosti abrahamove vjere..Imaj strpljenje , molim, ne nastojim skrenuti sa teme već ukazati na bit problema i na bit rješenja problema oko razlike između muslimana i kršćana u svezi Krista tj Isusa.
Ti si rekao. I ja sam rekao jer znam vrijednosti ovog foruma.
Nisam osoba koja se prepucava jer ne volim pucati već zaustaviti pucanje ukazivanjem na bit a na biz nitko nema monopol jer je Istina Bozja..
Nadam se da ćemo uvažiti papin govor u Regensburgu.
No molim objašnjenje - Što je to čisti islam?
Mislim da u čistom islamu i u čistom kršćanstvu nema takvih frustracija i da ne treba ni biti..
Evo brišem post i ukazujem na bit temelja promisli o Akedahu
koji se ostvario..On je kriterij istinitosti vjere i islama i kršćanstva..
Zato sam reagirao na Sejfudeenovu opasku o strahu od smrti jer se u suvremenosti kronike ljudi sve manje boje smrti i takvih mi je žao jer ne cijene tuđe živote za koje je Isus dao svoj život i Muhamed ukazao da život nije naše vlasništvo:
Sejfudeen
Kakvo te crno prokletstvo spopade?
Zar ti ne rekoh da ti zelim sve naj na ovom svijetu,a i zakleo sam se da te ne mrzim,a zakletvu ne bih pogazio ni za citav svijet.To je bilo obicno pitanje,jesi li siguran da si na Pravom Putu ili se dvoumis.Nadas li se nagradi zbog svojih djela ili sumnjas.Raduje li te sastanak sa Stvoriteljem ili te strah.
Da li bi rado otisao ili ti je zao ovog svijeta i nj. ukrasa u koje spadaju i porodica ? To je ukratko znacenje moga pitanja.
Bit naših vjera nije u međusobnom dokidanju i osporavanju..

Ispričavam se muslimanima i kršćanima.

Oslobodimo se umišljenih prokletstava vjerom i kulturom mirotvorstva..

Zadnja promjena: ; sub 09 vel 2008, 23:09; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz

Kakvo te crno prokletstvo spopade?
....To je bilo obicno
pitanje
,jesi li siguran da si na Pravom Putu ili se dvoumis.Nadas li se
nagradi zbog svojih djela ili sumnjas.Raduje li te sastanak sa
Stvoriteljem ili te strah.
Da li bi rado otisao ili ti je zao ovog svijeta i nj. ukrasa u koje spadaju i porodica ? To je ukratko znacenje moga pitanja.


To je bilo obično pitanje? Pa ti meni u lice veliš neka vidim jesam li večeras spreman za smrt čovječe !!!
Pogledaj, i to dobro pogledaj što si napisao:

Sto se tice Drugog Svijeta e tu neka ti Bog
dadne ono sto si zasluzio
,a blizu je i tebi,a i meni.Mozda nekome od
nas jos veceras smrt dodje,a ti vidi dali si spreman ...


Neka meni Bog da što sam zaslužio. A tebi?
A tebi da Allah bude milostiv kad dođeš k njemu je li Sejfudeene? A meni da dadne ono što sam zaslužio i to bez milosti!!!

I neka ja vidim da li sam spreman za smrt večeras je li Sejfudeene?
A ti si spreman, jer si uvjeren da ćeš biti nagrađen na onom svijetu i da ćeš dobiti Allahov oprost za grijehe, jer se tako srčano suprotstavljaš kršćanima, i sa ustrajnošću izdržavaš na Allahovom putu!!!

Možeš si misliti!!!

Sejfudeene, sa tobom više nemam nikakve rasprave nakon ovog bacanja prokletstva. A reći ću već jednom i zašto !

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Abraham

Nadao sam se da se može objektivno dijalogizirati protiv fanatizma od bilo koje strane dolazio i koji se djelimično krije iza religije.Htio sam naglasiti kako se fanatici ne boje smrti i da je i kršćanima i muslimanima i židovima dužnost ukazivati na istinske vrijednosti abrahamove vjere..Imaj strpljenje , molim, ne nastojim skrenuti sa teme već ukazati na bit problema i na bit rješenja problema oko razlike između muslimana i kršćana u svezi Krista tj Isusa.
Ti si rekao. I ja sam rekao jer znam vrijednosti ovog foruma.
Nisam osoba koja se prepucava jer ne volim pucati već zaustaviti pucanje ukazivanjem na bit a na biz nitko nema monopol jer je Istina Bozja..
Nadam se da ćemo uvažiti papin govor u Regensburgu.
No molim objašnjenje - Što je to čisti islam?
Mislim da u čistom islamu i u čistom kršćanstvu nema takvih frustracija i da ne treba ni biti..
Evo brišem post i ukazujem na bit temelja promisli o Akedahu
koji se ostvario..On je kriterij istinitosti vjere i islama i kršćanstva..Bit naših vjera nije u međusobnom dokidanju i osporavanju..


Uredu Abrahame,ali te molim po ko zna koji put da se zaista držimo teme zbog same njene opsežnosti.
Vidi,nije problem da govorimo o Ibrahimu a.s ili čistom islamu za koji pitaš,ali priznaćeš da ovo mjesto nije adekvatno za isto.
Na temi islam možemo ako želiš o ovim stvarima da porazgovaramo.
Mislim da je ovo jako lijepa tema i ne sumnjam da svi mi uživamo u istoj,bez obzira na sve emocije koje su prisutne u njoj.

Svaki vjerski dialog nosi iste tenzije,ali napominjem nema doslovnog vrijeđanja,i na kraju ćemo ne sumnjam ako Bog da svi u miru i da se raziđemo .

Ali meni najmrža stvar jeste,da neko ima za cilj iz posta u post da skrene postavljenu temu na nešto sasvim drugo.

Nadam se da se to neće dalje dešavati sa tvoje strane.

Pozdrav.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 13 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply