Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:
Nije bitno sta znaci APOSTOL. Bitno je ko jeste poslanik. Misli se na Bozijeg poslanika, a ne necijeg drugog poslanika. Tj. misli se na ono sto vi nazivate prorok.

Pavle ionako nije bio ni apostol. Mozda ga tako nazivaju krscani, medjutim ne nalazimo da ga je Isus izabrao medju ostalim apostolima.

Aleme, puno si se uzrujao. Pa ona desetorica sto sam ja napisao je i bilo da vam zasoli na vase stripove i videa. Tada se nisi uzrujavao!

Nemozete reci da sam ih izmislio! Za sebe mogu reci da zam vanzemaljac jer ne znate ko sam, ali za jednog Muhammeda Alija ne, jer ga dobro znate.

A ako je opjevan, neka je. Pjevacemo opet kad god zasvirate.

Cuj, RahatLokum....
ovkvom musketirskom konverzacijom se ovdje na ovom forumu ne moze razgovarati,....zasoliti i jos po koji izraz.Mozes sve u replici koristiti,sto postiva sugovornika,uzmi ovo kao opomenu.....govori o svojoj vjeri do mile volje,ali ne u duhu mrznje,jer za to postoje sankcije -hvala ti.lol! lol!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Izgleda da smo zaboravili
P.zakon 18:18,19??

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Isus je učio da Ga je Otac poslao u svijet Iv 5,36.37; 6,44.57; 8,16.18. Otac je poslao sina da u vremenu i prostoru ispuni posebnu zadaću – da spasi svijet. (1 Iv 4,14) Što više, On je trebao postati "uzrok vječnoga spasenja" (Heb 5,9). Krist je za sebe rekao da je došao s neba Iv 6,38, naglašavajući time podrijetlo svoje misije na razini povijesne imanencije.

Isus je potvrdio da "postoji Istiniti koji me posla, a vi ga ipak ne poznajete. Ja ga poznam jer dolazim od njega, i on me poslao" Iv 7,28.29. Slanje Sina je božanski čin koji pripada razini Božjeg imanentnog odnošaja sa stvaranjem; on potječe od Božjeg transcedentnog Bića. Slanje Sina kao povijesni čin svjedoči o važnoj strani Božjeg dinamičnog života. Ono nam pomaže da razumijemo božansku stvarnost Božjeg istinskog i vrhunskog "odricanja". Pavao tvrdi da Bog "nije poštedio vlastitog Sina, već ga predao za sve nas" Rim 8,32. Isus objavljuje da je Bog "tako ljubio svijet da je dao svoga jedinorođenog Sina" (Iv 3,16). Ovo božansko davanje je isto tako Sinovljev kao i Očev čin, čin kojega je izvršilo s­mo Božanstvo. Pravilno razumijevanje križa kao božanskog otkupiteljskog djela, utemeljeno je na Božjem ostavljanju (Otac i Sin). Stvarnost činjenice da Bog može ostaviti Boga moguće je razumjeti samo na osnovi biblijske, trojstvene strukture Oca, Sina i Svetoga Duha kao božanskih, osobnih, svjesnih bića koja kontaktiraju uzajamno i sa stvorenim svemirom.

Božanski doživljaj odvajanja, koji se javlja pri utjelovljenju, nalazi svoj dramatični vrhunac na križu. Tu Isus uzvikuje: "Bože moj, Bože moj, zašto si me ostavio?" (Mk 15,34). Na križu pate i Otac i Sin. Doktrina trojakog Božjeg bića neophodna je pretpostavka za pravilno razumijevanje utjelovljenja i križa. S druge strane, ove povijesne stvarnosti omogućile su još određenije otkrivenje pluraliteta božanskog Bića u Novom zavjetu.




Isus je otkrio da "Otac ljubi Sina i sve je predao njemu u ruke" (Iv 3,35; usp. 13,3), čak i sud (Iv 5,22). Zato je Isus mogao reći da "sve što god Otac ima pripada meni" (Iv 16,15). Prenošenje ovlasti Oca na Sina, i njegova suprotnost, podložnost Sina Ocu, pokazuje da je Božanstvo uključeno u ostvarenje djela spasenja. Kad šalje Sina na otkupiteljsku misiju, Otac zauzvrat stavlja sve Sinu u ruke, koji se opet, zauzvrat, u svom utjelovljenom stanju treba naučiti poslušnosti i podložnosti Ocu Heb 5,8.

Prenoseći zadaću otkupljenja na Sina, Otac ističe narav presudnosti Kristove zadaće. Prenoseći sve na Sina, Otac se vezuje uz rezultate Kristove spasiteljske misije. Premda je Otac osobno uključen u plan spasenja .On se ne služi svojom božanskom moći da predodredi ishod Kristove misije uklanjanjem rizika koji je uključen u život poslušnosti po vjeri.

---
Mohammeda Alija - misliš li na boksera, prvaka svijeta; ili na libanonskog teroristu Hisbolaha i člana Hamadi grupe?Ili...na liječnika ili...

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Nije bitno sta znaci APOSTOL. Bitno je ko jeste
poslanik. Misli se na Bozijeg poslanika, a ne necijeg drugog poslanika.
Tj. misli se na ono sto vi nazivate prorok.



Znači ništa nije bitno na ovom svijetu? Čemu onda ovaj razgovor na topicu i objašnjavanja?


Pavle ionako nije
bio ni apostol. Mozda ga tako nazivaju krscani, medjutim ne nalazimo da
ga je Isus izabrao medju ostalim apostolima.


Izabrao ga je na putu za Damask. Sve to lijepo piše u Bibliji !


Aleme, puno si se
uzrujao. Pa ona desetorica sto sam ja napisao je i bilo da vam zasoli
na vase stripove i videa. Tada se nisi uzrujavao!

Nemozete
reci da sam ih izmislio! Za sebe mogu reci da zam vanzemaljac jer ne
znate ko sam, ali za jednog Muhammeda Alija ne, jer ga dobro znate.



Žalosna je sudbina i Muhameda Alija ( Parkinsonova bolest ) i Malcolma X ( ubili ga njegovi vlastiti crnci Muslimani ) i Cata Stevensa tj. Jusufa Islama ( zabranjen mu je boravak u rodnoj zemlji Americi, jer je radikalan. Prije 20 godina pozivao Muslimane širom svijeta da ubiju Salmana Rushdija. Vrlo tolerantno od jednog konvertita, nema što ! ). No


A ako je opjevan, neka je. Pjevacemo opet kad god zasvirate.


Ako su brojke o konvertitima jedino mjerilo onda možemo objaviti i ovo.
Statistike kažu da svake sekunde samo u Africi 667 muslimana prihvati kršćanstvo, svakoga dana to je 16,000 ljudi. Godišnje, radi se o 6 milijuna ljudi.

Pročitati na blogu ( Članak - "Islam gubi vjernike", 10.12.2007., ponedjeljak ):

http://protestantzg.blog.hr/2007/12/index.html


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Iz ljubavi i nade za dijalog objektivnosti - poslusajte:

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ne bih se vracao tim statistikama-dovoljno sam rekao,a cijeli text me neodoljivo podsjeca na Abrahama.16.000-dnevno-hm
Pitanje:
Koga vi slijedite,Savla ili Isusa Mesiju?
Posto na sve nacine izbjegavate Pon.zakon 18:18,19,hajde da vidimo nesto drugo:
Ja vas krstim vodom u znak obracanja,ali onaj koji dolazi poslije mene jaci je od mene.Ja nisam dostojan skinuti mu obucu.On ce vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.
On drzi u ruci lopatu i ocistiti ce svoje gumno,skupit ce svoju psenicu u zitnicu,a pljevu ce sazeci ognjem neugasivim.

O kome je ovdje rijec?Hajde,potrudite se,jos uvjek je 1:0 za nas Smile -pali ste na Pon.zakonu.

Imam jos jedno pitanje:
Kada Isa a.s. ponovo bude medju nama,ako on posvjedoci da je Islam jedina prava religija-dali biste ga slijedili u tome, molim iskren i direktan odgovor.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
O kome je ovdje rijec?Hajde,potrudite se,jos uvjek je 1:0 za nas Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 Icon_smile -pali ste na Pon.zakonu.


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Kada Isa a.s. ponovo bude medju nama...


Možeš li reći kada će Isus ponovo biti među nama i koji je razlog njegovog dolaska?


Kada Isa a.s. ponovo bude medju nama,ako on
posvjedoci da je Islam jedina prava religija-dali biste ga slijedili u
tome, molim iskren i direktan odgovor.


Sada bi isto takvo pitanje mogli postaviti i kršćani npr. - da li bi ti Sejfudeene priznao da su kršćanske religije jedine ispravne, ako bi to Isus potvrdio prilikom svoga dolaska? Međutim meni to sve više liči na natezanje.

Sejfudeene, čemu takav ton i način rasprave o Islamu kao jedinoj ispravnoj religiji kada je isti taj Isus imao svoje učenike ( kasnije apostole ) koje ti i tebi slični ne priznajete? Ti ljudi nisu pali s Marsa već je upravo tih 12 Židova bilo izabrano među njegovim učenicima. Pa nije Isus išao u Meku da si traži apostole! I po tebi je to sve laž. Pitam se samo kako bi postupio kada bi netko od nas rekao da je Kuran laž i da je od Sotone?

Drugim riječima, po tebi je Biblija izmišljotina, ali uredno postavljaš pitanja vezana uz Biblijske tekstove, a kada dobiješ odgovor proglašavaš Bibliju lažnom, apostole lažljivcima i bilježiš si poput djeteta nekakve bodove kao da si na utakmici.


pozdrav

Euro

Zadnja promjena: ; sri 06 vel 2008, 21:41; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Vise puta je receno /Abraham je navodio dokaz sjemena nepropadljivog /za Ponovljeni zakon 18,18-19
da taj prorok jeste sjeme nepropadljivo - dakle nije potomak
Agare, tj puste vec slobodne - po Izaku nazvat ce se sjeme - i pokazuje se u rodoslovlju po Mateju..
Buduci je Krist srusio svojim tijelom ogradu koja je odvajala Izrael i druge narode - sada svi imaju pravo po Kristu nazvati se djecom Bozjom i biti ..
Druga je stvar sto ne uvazavate Biblijske argumente..ili ne zelite prihvatiti Spasitelja, za sada..U svakom slucaju ne igramo neku utakmicu vec nastojimo doseci spasenje kroz vjeru Isusovu..
Mislim da se moze bolje suradjivati izvan iracionalnosti u racionalnosti..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Da ne bi bilo zabune oko utakmice i rezultata - prorok u Ponovljenom zakonu 18,18.19 nije Muhamed :
18:15-22 It is here promised concerning Christ, that there should come a Prophet, great above all the prophets; by whom God would make known himself and his will to the children of men, more fully and clearly than he had ever done before. He is the Light of the world, Joh 8:12. He is the World by whom God speaks to us, Joh 1:1; Heb 1:2. In his birth he should be one of their nation. In his resurrection he should be raised up at Jerusalem, and from thence his doctrine should go forth to all the world. Thus God, having raised up his Son Christ Jesus, sent him to bless us. He should be like unto Moses, only above him. This prophet is come, even JESUS; and is He that should come, and we are to look for no other. The view of God which he gives, will not terrify or overwhelm, but encourages us. He speaks with fatherly affection and Divine authority united. Whoever refuses to listen to Jesus Christ, shall find it is at his peril; the same that is the Prophet is to be his Judge, Joh 12:48. Woe then to those who refuse to hearken to His voice, to accept His salvation, or yield obedience to His sway! But happy they who trust in Him, and obey Him. He will lead them in the paths of safety and peace, until He brings them to the land of perfect light, purity, and happiness. Here is a caution against false prophets. It highly concerns us to have a right touchstone wherewith to try the word we hear, that we may know what that word is which the Lord has not spoken. Whatever is against the plain sense of the written word, or which gives countenance or encouragement to sin, we may be sure is not that which the Lord has spoken.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dina je napisao/la:
Vise puta je receno /Abraham je navodio dokaz sjemena nepropadljivog /za Ponovljeni zakon 18,18-19
da taj prorok jeste sjeme nepropadljivo - dakle nije potomak
Agare, tj puste vec slobodne - po Izaku nazvat ce se sjeme - i pokazuje se u rodoslovlju po Mateju..
Buduci je Krist srusio svojim tijelom ogradu koja je odvajala Izrael i druge narode - sada svi imaju pravo po Kristu nazvati se djecom Bozjom i biti ..
Druga je stvar sto ne uvazavate Biblijske argumente..ili ne zelite prihvatiti Spasitelja, za sada..U svakom slucaju ne igramo neku utakmicu vec nastojimo doseci spasenje kroz vjeru Isusovu..
Mislim da se moze bolje suradjivati izvan iracionalnosti u racionalnosti..

Iz Dnevnika 1,28-42 navedeni su sinovi Abrahamovi i njihovo potomstvo..
Pogledajmo od kojeg potice prorok iz Ponovljenog zakona 18,18.19...
28 Abrahamovi sinovi: Izak i Jišmael. 29 Ovo je njihovo rodoslovlje: Jišmaelov prvenac Nebajot, zatim Kedar, Adbeel, Mibsam, 30 Mišma, Duma, Masa, Hadad, Tema, 31 Jetur, Nafiš i Kedma. To su Jišmaelovi sinovi. 32 Sinovi Keture, Abrahamove inoče: ona rodi Zimrana, Jokšana, Medana, Midjana, Jišbaka i Šuaha. Sinovi Jokšanovi jesu: Šeba i Dedan. 33 Midjanovi su sinovi bili: Efa, Efer, Henok, Abida i Eldaa. Svi su oni bili Keturini sinovi.
34 Abrahamu se rodi Izak; Izakovi su sinovi bili: Ezav i Izrael. 35 Ezavovi su sinovi bili: Elifaz, Reuel, Jeuš, Jalam i Korah. 36 Elifazovi su sinovi bili: Teman, Omar, Sefi, Gatan, Kenaz, Timna i Amalek. 37 Reuelovi su sinovi bili: Nahat, Zerah, Šama i Miza. 38 Seirovi su sinovi bili: Lotan, Šobal, Sibeon, Ana, Dišon, Eser i Dišan. 39 Lotanovi su sinovi bili: Hori i Homam; Lotanova je sestra bila Timna. 40 Šobalovi su sinovi bili: Alvan, Manahat, Ebal, Šefi i Onam. Sibeonovi su sinovi bili: Aja i Ana. 41 Anin je sin bio Dišon, a Dišonovi su sinovi bili: Hamram, Ešban, Jitran i Keran. 42 Eserovi su sinovi bili: Bilhan, Zaavan i Jaakan. Dišonovi su sinovi bili Us i Aran.
Weasly je pisao za potomstvo:
1:28 The sons of Abraham - All nations but the seed of Abraham are already shaken off from this genealogy. Not that we conclude, no particular persons of any other nation but this found favour with God. Multitudes will be brought to heaven out of every nation, and we may hope there were many, very many people in the world, whose names were in the book of life, tho' they did not spring from the loins of Abraham.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Podsjecam na rodoslovlje Isusovo :
1 Rodoslovlje Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova.
2 Abrahamu se rodi Izak. Izaku se rodi Jakov. Jakovu se rodi Juda i njegova braća. 3 Judi Tamara rodi Peresa i Zeraha. Peresu se rodi Hesron. Hesronu se rodi Ram. 4 Ramu se rodi Aminadab. Aminadabu se rodi Nahšon. Nahšonu se rodi Salma. 5 Salmi Rahaba rodi Boaza. Boazu Ruta rodi Obeda. Obedu se rodi Jišaj. 6 Jišaju se rodi David kralj. Davidu bivša žena Urijina rodi Salomona. 7 Salomonu se rodi Roboam. Roboamu se rodi Abija. Abiji se rodi Asa. 8 Asi se rodi Jozafat. Jozafatu se rodi Joram. Joramu se rodi Ahazja. 9 Ahazji se rodi Jotam. Jotamu se rodi Ahaz. Ahazu se rodi Ezekija. 10 Ezekiji se rodi Manaše. Manašeu se rodi Amon. Amonu se rodi Jošija. 11 Jošiji se rodi Jehonija i njegova braća u vrijeme progonstva u Babilon.
12 Poslije progonstva u Babilon Jehoniji se rodi Šealtiel. Šealtielu se rodi Zerubabel. 13 Zerubabelu se rodi Abiud. Abiudu se rodi Elijakim. Elijakimu se rodi Azor. 14 Azoru se rodi Sadok. Sadoku se rodi Akim. Akimu se rodi Elijud. 15 Elijudu se rodi Eleazar. Eleazaru se rodi Matan. Matanu se rodi Jakov. 16 Jakovu se rodi Josip, muž Marije, od koje se rodio Isus koji se zove Krist.
17 U svemu dakle: od Abrahama do Davida četrnaest naraštaja; od Davida do progonstva u Babilon četrnaest naraštaja; poslije progonstva u Babilon do Krista četrnaest naraštaja.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro, kad sam rekao da nije bitno sta znaci 'apostol" razlog je sljedeci. U nasem jeziku kad kazemo apostol znamo na koga se misli i kad u nasem prevodu Biblija pise apostol znamo na koga se misli. Zato nije bitno sta znaci jer kad god se koristi Prorok misli se na proroke poput Mojsija i sl. Nikad se nije koristilo apostol. E sad ako citas na Engleskom nacices izraz za Muhammeda "Apostle of God" (Boziji Poslanik). Medjutim ako otvoris neki engleski leksikon naci ces da se pored ovog znacenja pod "apostle" misli na jednog od 12 Kristovih sljedbenika.

Isto tako rijec "prorok" znaci onaj koji prorice. To moze biti neko poput Nostradamusa. Medjutim nije bitno sta znaci jer mi znamo u nasem dijalogu da se prorok odnosi (kod krscana) na ono sto muslimani nazivaju poslanik. Poslanik moze biti bilo ko poslan, andjeo ili covjek, ali nije bitno znacenje bitno je da pod ovim mislimo na ljude poput Muhammeda, Isaa, Musaa, Ibrahima itd.

Shvatas li poentu. Dakle Isus je imao apostole koje je slao. Bilo ih je 12 kako se navodi.

Pavle je samozvani apostol. Tvrdnje dolaze od Pavla. Ti mozes vjerovati da on jeste poslan. Ja u to sumnjam. Vise sam sklon vjerovanju da je Pavle unistavao Isusovo ucenje.

Nije bitno ko ima perkinsonovu a ko je ubijen. Bog svakog iskusava i svakom razlicitu sudbinu daje. Sta znas mozda je onaj prvi gazija a onaj drugi sehid. Muhammed Ali je u mladosti bio nesto drugo. Kasnije se posvetio bolje Islamu. Malcolm X je ubijen tek kada je stvarno shvatio poentu Islama. Medjutim i danas ga nazivaju rasistom sto nije tacno. Svojim odlaskom na hadzdz promijenio je misljenje. A Ket Stivens je sam demantirao da on nije pozivao na ubijanje Rushdija. On je samo naveo stav muslimana i novinari su odmah to izokrenuli na svoj nacin. Ali ne bih mnogo zalazio vise jer mi je Dina zaprijetila sankcijama.

Dino da li zato sto "nasolim" ili sto (kako alem rece) "farbamo" situaciju i sto "opjevavamo"?

Slobodno ti mene sankcionisi. Samo hocu jedno da znas prije nego me budes sankcionisala. Hocu da znas da ja nikoga ne mrzim iako ti mozda tako djelujem. Pogotovo tebe Dino jer imas lijepo ime. Smile

A ja cu i dalje da se izrazavam onako neslano dok ne pritisnes to crveno "SANKCIJA" dugme. Ionako smo vam na vrh tjemena jel'de. Very Happy

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Shvatas li poentu. Dakle Isus je imao apostole koje je slao. Bilo ih je 12 kako se navodi.

Pavle
je samozvani apostol. Tvrdnje dolaze od Pavla. Ti mozes vjerovati da on
jeste poslan. Ja u to sumnjam. Vise sam sklon vjerovanju da je Pavle
unistavao Isusovo ucenje.


OK. Shvaćam poantu. A o Pavlu i njegovom "uništavanju" Isusovog učenja bih volio čuti argumente.


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ratluk pise:
Pavle je samozvani apostol. Tvrdnje dolaze od Pavla. Ti mozes vjerovati da on jeste poslan. Ja u to sumnjam. Vise sam sklon vjerovanju da je Pavle unistavao Isusovo ucenje.

Kako je to Pavle unistavao Isusovo ucenje ?
Koje je Isusovo ucenje?

Sto kaze Petar za Pavla?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro je napisao/la:
O kome je ovdje rijec?Hajde,potrudite se,jos uvjek je 1:0 za nas Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 Icon_smile -pali ste na Pon.zakonu.


Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Kada Isa a.s. ponovo bude medju nama...


Možeš li reći kada će Isus ponovo biti među nama i koji je razlog njegovog dolaska?


Kada Isa a.s. ponovo bude medju nama,ako on
posvjedoci da je Islam jedina prava religija-dali biste ga slijedili u
tome, molim iskren i direktan odgovor.


Sada bi isto takvo pitanje mogli postaviti i kršćani npr. - da li bi ti Sejfudeene priznao da su kršćanske religije jedine ispravne, ako bi to Isus potvrdio prilikom svoga dolaska? Međutim meni to sve više liči na natezanje.

Sejfudeene, čemu takav ton i način rasprave o Islamu kao jedinoj ispravnoj religiji kada je isti taj Isus imao svoje učenike ( kasnije apostole ) koje ti i tebi slični ne priznajete? Ti ljudi nisu pali s Marsa već je upravo tih 12 Židova bilo izabrano među njegovim učenicima. Pa nije Isus išao u Meku da si traži apostole! I po tebi je to sve laž. Pitam se samo kako bi postupio kada bi netko od nas rekao da je Kuran laž i da je od Sotone?

Drugim riječima, po tebi je Biblija izmišljotina, ali uredno postavljaš pitanja vezana uz Biblijske tekstove, a kada dobiješ odgovor proglašavaš Bibliju lažnom, apostole lažljivcima i bilježiš si poput djeteta nekakve bodove kao da si na utakmici.


pozdrav

Euro


Prvo me bijes,onda me pozdravljas..nije ti to fino..
Ponovni dolazak Isa a.s. je odredjen za vrijeme pred Sudnji Dan.
Odgovor je DA-sta god Isa a.s. bude rekao ja cu vjerovati, naravno oni koji ucestvuju po obicaju izbjegavaju odgovore.Ponovo:
Ako Isa Sin Merjemin u svom ponovnom dolasku bude tvrdio da je musliman, hocete li vi primiti Islam??
Dalje,nadji text gdje mi ne priznajemo ucenike.
Ako tvrdimo da je Biblija iskrivljena to je skroz druga stvar.
Kazes Biblija je za mene laz-hm,moras imati dokaz jer svako ko je citao moje postove(prve) vidjeti ce da sam napisao da je Biblija dijelom Bozija rijec a dijelom je iskrivljena.To vam je sve dokazao Jasmin na temi Biblija ili Kur´an,a ako neko i dalje tvrdi da su 1+1=3 to je njegov problem.

Pon.zakon 18:18,19 govori o nekom drugom,ne o Isusu.
Necu jos pocinjati da pisem na tu temu-prepustam tu cast Jasminu-dugo je morao cekati da pocne.
Pozdrav i tebi:cheers:

Zadnja promjena: ; sri 06 vel 2008, 22:57; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:
Euro, kad sam rekao da nije bitno sta znaci 'apostol" razlog je sljedeci. U nasem jeziku kad kazemo apostol znamo na koga se misli i kad u nasem prevodu Biblija pise apostol znamo na koga se misli. Zato nije bitno sta znaci jer kad god se koristi Prorok misli se na proroke poput Mojsija i sl. Nikad se nije koristilo apostol. E sad ako citas na Engleskom nacices izraz za Muhammeda "Apostle of God" (Boziji Poslanik). Medjutim ako otvoris neki engleski leksikon naci ces da se pored ovog znacenja pod "apostle" misli na jednog od 12 Kristovih sljedbenika.

Isto tako rijec "prorok" znaci onaj koji prorice. To moze biti neko poput Nostradamusa. Medjutim nije bitno sta znaci jer mi znamo u nasem dijalogu da se prorok odnosi (kod krscana) na ono sto muslimani nazivaju poslanik. Poslanik moze biti bilo ko poslan, andjeo ili covjek, ali nije bitno znacenje bitno je da pod ovim mislimo na ljude poput Muhammeda, Isaa, Musaa, Ibrahima itd.

Shvatas li poentu. Dakle Isus je imao apostole koje je slao. Bilo ih je 12 kako se navodi.

Pavle je samozvani apostol. Tvrdnje dolaze od Pavla. Ti mozes vjerovati da on jeste poslan. Ja u to sumnjam. Vise sam sklon vjerovanju da je Pavle unistavao Isusovo ucenje.

Nije bitno ko ima perkinsonovu a ko je ubijen. Bog svakog iskusava i svakom razlicitu sudbinu daje. Sta znas mozda je onaj prvi gazija a onaj drugi sehid. Muhammed Ali je u mladosti bio nesto drugo. Kasnije se posvetio bolje Islamu. Malcolm X je ubijen tek kada je stvarno shvatio poentu Islama. Medjutim i danas ga nazivaju rasistom sto nije tacno. Svojim odlaskom na hadzdz promijenio je misljenje. A Ket Stivens je sam demantirao da on nije pozivao na ubijanje Rushdija. On je samo naveo stav muslimana i novinari su odmah to izokrenuli na svoj nacin. Ali ne bih mnogo zalazio vise jer mi je Dina zaprijetila sankcijama.

Dino da li zato sto "nasolim" ili sto (kako alem rece) "farbamo" situaciju i sto "opjevavamo"?

Slobodno ti mene sankcionisi. Samo hocu jedno da znas prije nego me budes sankcionisala. Hocu da znas da ja nikoga ne mrzim iako ti mozda tako djelujem. Pogotovo tebe Dino jer imas lijepo ime. Smile

A ja cu i dalje da se izrazavam onako neslano dok ne pritisnes to crveno "SANKCIJA" dugme. Ionako smo vam na vrh tjemena jel'de. Very Happy

Hvala ti....ja te zelim upozoriti na koncepciju ovog foruma.Visoki stupanj tolerancije u dijalogu mora,moze a mi hocemo zadrzati.Cinizam,vrijedjanje ili slicne kategorije u dijalogu necemo dopustiti,jer smo duzni druge postivati kao drugacije.Da se moze i hoce,pokazali smo s nekim osobama,koje veoma cjenim,kao fine ljude u dijalogu,i po krscanstvu i po islamstvu smo duzni jedni druge postivati i uvazavati!Samo cista srca mezemo izaci pred Stvoriteljem i jedni i drugi.Vjerujem da cemo i dalje dijalog voditi u uvazavanju sugovornika.study study study Basketball flower flower flower

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Petar pise za Pavla:

14 Zato, ljubljeni, dok to iščekujete, uznastojte da mu budete neokaljani i besprijekorni, u miru. 15 A strpljivost Gospodina našega spasenjem smatrajte, kako vam i ljubljeni brat naš Pavao napisa po mudrosti koja mu je dana. 16 Tako u svim poslanicama gdje o tome govori. U njima ima ponešto nerazumljivo, što neupućeni i nepostojani iskrivljuju, kao i ostala Pisma - sebi na propast. 17 Vi dakle, ljubljeni pošto ste upozoreni, čuvajte se da ne biste, zavedeni bludnjom razularenika, otpali od svoje postojanosti. 18 A rastite u milosti i spoznanju Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista! Njemu slava i sada i do u dan vječnosti! Amen!

Ako Isa Sin Merjemin u svom ponovnom dolasku bude tvrdio da je musliman, hocete li vi primiti Islam??


Sljedbenici Isusa nisu muslimani - vec krscani..Muslimani koji
prihvate Krista su krscani..Kako Isus moze tvrditi za sebe da je musliman ili krscanin?Skjedbenik samoga sebe..?
Kako vi dozivljavate opravdanje vjerom - idete li putem Abrahamovim?
Ako idete putem Abrahamovim doci cete do Krista po kome se Abrahamu vjera uzela u pravdu - opravdao se vjerom na osnovu vjere u djelo Isusovo..
Volio bih znati od muslimana - u cemu je osnova njihove frustracije u dijalogu sa krscanima?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz

Prvo me bijes,onda me pozdravljas..nije ti to fino..


Mislim da ti Sejfudeene to tvrdiš jer ovaj naš razgovor vidiš kao nekakvu utakmicu i čak bilježiš rezultat ( 1:0 ).

Dokle god si usmjeren na "poraz" kršćana i "pobjedu" Muslimana sve do tada ćeš imati osjećaj da te netko "bije". O tome nema govora u mojim postovima. Ali ću uvijek reći moje mišljenje i obrazložiti ga. I davat ću primjere koji govore koliko je štetno po logiku iznositi neke podatke poput prebrojavanja tko je prešao, koliko njih i kada na Islam ili na kršćanstvo.

Niti je Islam dobio na istini prelaskom Muhameda Alija na Islam, niti će kršćanstvo dobiti na vrijednosti masovnim pokrštavanjem.


Dalje,nadji text gdje mi ne priznajemo ucenike.


Evo RahatLokum je dao objašnjenja, pa pročitaj o Pavlovom "uništavanju" Isusovog učenja. Pavle doduše nije direktan apostol kojeg je Isus izabrao za vrijeme svojeg života na Zemlji, ali je ipak vrlo značajan, jer ga je Isus odabrao na jedan mističan način na putu u Damask.

Eh sad...ako nekome Pavao nije vjerodostojan, ja mu ne mogu pomoći.


Ako tvrdimo da je Biblija iskrivljena to je skroz druga stvar.
Kazes Biblija je za mene laz-hm,moras imati dokaz jer svako ko je citao moje
postove(prve) vidjeti ce da sam napisao da je Biblija dijelom Bozija
rijec a dijelom je iskrivljena.


Da li to znači da treba izbaciti dijelove Biblije koji su lažni, pa ćemo imati istiniti tekst? Ili tumačiti tzv. "laži" odnosno dati im novu interpretaciju kao što je to radio Jasmin? Po meni je to korisno, ako se radi čista srca.


Btw. kada Isus dođe ponovno k nama vjerujem da će ispitati naša srca i za njega neće biti problem je li netko kršćanin ili Musliman.
Isus nije bio kršćanin. Nije bio niti Musliman.
No, ja to tebi ne mogu dokazati, jer današnji Muslimani nazivaju i Isusa muslimanom tj. obožavateljem jedinog Boga. Svi koji obožavaju Allaha jedinog Boga su za vas Muslimani. Pa tako i Isus.
A za kršćane je Isus inkarnacija Boga na Zemlji. Što Muslimani negiraju.

Zato me baš zanima što će Isus reći o samom sebi...


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 8 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply