Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus Krist

power_settings_newLogin to reply
+5
Kolbabek
Mila
mirjam
Debora
Mali princ
9 posters

descriptionIsus Krist EmptyIsus Krist

more_horiz
Mislim da je dobro da malo pomalo ispočetka dodajemo tekstove o Spasitelju. Najprije, kako su ga navjestili proroci, pa zatim i ostalo. Svi zajedno. Možda i saznamo nešto novo, što dosada nismo znali. Neka nas Bog vodi i usmjerava u pisanju. Ispočetka, molim. Kada se prvi put u Bibliji spominje Isus?

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Ispočetka, molim. Kada se prvi put u Bibliji spominje Isus?


Doslovce kad se spominje, ili...?

Hm, prvi put se spominje u Knjizi postanka, jer kroz Isusa sve posta.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Jer Bog Tako ljubi svijet, da je predao jedinorođenoga Sina svoga, da nijedan, koji vjeruje u njega, ne pogine,nego da i ima život vječni. Prevod Dr, Franjo Zagoda iz 1925 godine.moli

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Pa Će Roditi Sina i nadjeni mu ime Isus, jer će On izbaviti narod svoj od grijeha njihovih. Matej 1 : 21;I love you

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Divno obećanje iz Izaije 9, 6: "Jer nam se rodi djete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni."
Ujedno i cjelokupna karakteristika Isusa Krista našeg Spasitelja.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
mirjam je napisao/la:
Divno obećanje iz Izaije 9, 6: "Jer nam se rodi djete, sin nam se dade, kojemu je vlast na ramenu, i ime će mu biti: divni, savjetnik, Bog silni, otac vječni, knez mirni."
Ujedno i cjelokupna karakteristika Isusa Krista našeg Spasitelja.

Da, Mirjam. To si tako divno rekla. to stari

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Mislim da je jedna medju prvim stihovima o Isusu Postanak,3,15

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Isto tako ima divan stih iz Isaije 53, 5, koji govori o Isusovoj smrti, koju je on podnio zbog nas.

"Za naše grijehe probodoše njega, za opačine naše njega satriješe. Na njega pade kazna - radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše."

Mislim da puno puta nismo toliko ni svesni, koliku ljubav je on pokazao nama griješnim ljudima.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Post.1:1 - u početku stvori Bog...paralele Iv.1:1 Heb.1:1.2 Kol.1:16.17.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Miheh 5 : 2; A ti, Betleheme Eufrato, ako i jesi najmanji među tisućama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti gospodar u Izraelu, koje su mu izlasci od početka od vječnih vremena. Matej 3 : 13; I tada dođe Isus iz Galileje na Jordan K Ivanu da se krsti.sunny flower leti

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
I love you Isus I love you Krist I love you


V O L I M O - T E - I S U S E

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Da amin~!

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Isuse, Ti si nam najdrazi!

O kada bi smo najvise o Tebi pisali na ovom forumu.

Dozvoli mi da Ti kazem koliko si mi drag, mozes procitati u mom srcu pesmu ljubavi koju si probudio prema Tebi.


Primi me kao svog poniznog ucenika.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
1 Jahve je pastir moj: ni u čem ja ne oskudijevam;
2 na poljanama zelenim on mi daje odmora. Na vrutke me tihane vodi 3 i krijepi dušu moju. Stazama pravim on me upravlja radi imena svojega.
4 Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ne bojim, jer si Ti sa mnom. Tvoj štap i palica tvoja utjeha su meni.
5 Trpezu preda mnom prostireš na oči dušmanima mojim. Uljem mi glavu mažeš, čaša se moja prelijeva.
6 Dobrota i milost pratit će mene sve dane života moga. U Jahvinu ću domu prebivati kroz dane mnoge!

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Isus - nema ljepšeg imena
Isus - njegovu ja pratim riječ
Isus - dobri Pastir stada svog

Ja ću Ime Isus slaviti.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Jeste li vi svjesni da kada Isus opet dodje nece doci kao mirni covjek koji blagonaklono gleda gresnike?

"Isus" koji je po slikama na forumu, takvog vise necete nigdje vidjeti - trebali bi ga jedino vidjeti takvog u svom zivotu kako zivite. No, Isus je sada u slavi i mi ga ne mozemo vidjeti u punoj slavi. Jer bi bili satrveni.

Ivan, Isusov najblizi ucenik, kada ga je vidio proslavljenog PAO je kao MRTAV. Od samog pogleda na Slavu.

Isus na sudu ce biti takav da: "vidjeh veliko bijelo prijestolje i Onoga što sjede na nj: pred licem njegovim pobježe zemlja i nebo; ni mjesta im se više ne nađe."

On je toliko GNJEVAN da nebo i zemlja BJEZE od lica Njegovog, a kako cete vi stati pred Njega? (Otkrivenje)

Ovo je samo druga strana vidjenja Krista. Nazalost, precesto zaboravljena danas.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
Istinu si rekao brate!

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
«9Svjetlo istinsko
koje prosvjetljuje svakog čovjeka
dođe na svijet;10bijaše na svijetu
i svijet po njemu posta
i svijet ga ne upozna.»-Evanđelje po Ivanu

«Bog je Princip, Načelo koje se poosobljuje u biću koje ga živi»-Vivekanda

«Ja sam odraz zivota mnogih prije mene. Onih koji su umrili i kojih vise nema medju nama. Bas kao sto cu i sam jednom postati zivot buducih pokoljenja. Na svom putu do Jedinog oni sada zive u svojim svjetovima a sve sto cine to su moji pokreti danas. I kada jedan od njih stigne do kraja u meni bljesne zivot kojim postojim. I kada sam zabljesnem znam da sam ozivio nekoga, znam da zivim kao jedan u svima koji su bili, koji jesu i koji ce biti.» -SK

U vedskom učenju govori se o Bogu kao načelu koje se poosobljuje u biću koje ga živi. To biće postaje Bog kao osoba na zemlji i u sebi uviđa istinu: aham brahmasmi, Ja Jesam Brahman, Ja jesam sve što postoji. U konačnici ovo učenje vodi i polazi od činjenice da je atman=brahman, odnosno da je pojedinačna duša u stvari istovjetna temeljnom Bitku, te da u stvari postoji samo jedna «duša». Filozofi bi rekli da je ovo panteizam par exellance koji za svoju poslijedicu ima relativnost dobra i zla.

Budizam pak negira atman i govori o konceptu an-atmana tj. istini da u čovjeku ne postoji ništa vječno niti postojano. Cilj je u Nirvani ili utrnuću(smrti) sebstva…
Budizam se na neki način približava kršćanskom učenju koje također govori o tome da je čovjek u svojoj suštini prah i pepeo te da je potrebna suštinska promjena u čovjeku da bi se nadišao, treba umrijeti svijetu i uskrsnuti u Kristu.

E sad, pojam Krist mnogi krivo gledaju. Neki govore o kristovskoj svijesti no to je IMHO nonsense jer se miješaju koncepti. Naime, u kršćanstvu je neodvojiva svijest od osobe te se ne može govoriti o tome da netko ima kristovsku svijest već jedino da «Krist živi u njemu». To nije isto!

Zašto je kršćanstvo po meni na neki način blisko budizmu? Zato jer ono o čemu govore budisti jest živo, to je Život sam, Nirvana ima ime, to je Bog u stvari. No taj Bog nije antropomorfni starac koji upravlja svijetom, već je to Zakon-Princip o kojem su govorile i Vede a koji se zaživi u čovjeku koji umre svijetu.
Taj Zakon, Božje očitovanje je u biti ono što kršćani zovu Druga Božanska osoba, koje se oblikovalo u tijelu Isusa u čovjeka. Isus sada postaje sinonim za svijetlo istinsko koje prosvjetljava svakog čovjek, to je Brahman s imenom. Bog nije više nekakav neosobni zakon ili načelo nego je Osoba, Esencija što svaku osobu čini osobom. Rekli bismo živi Princip.
I stoga je cilj kršćanstva živjeti Isusa u sebi, jer Isus je «materijal» od kojeg smo sazdani, naša esencija, i dio nas je bio u onom Tijelu prije nešto viđe od 2000 godina koje se za nas predalo. Dio nas je prije pojave Isusa težio njemu i konačno se u njemu pojavio, dok onaj drugi dio nas kroz Njega uzlazi Bogu i u Njemu dolazi na zemlju.
Druga Božanska osoba postaje cijelo čovječanstvo-Crkva-zajednica slobodnih kojoj je Krist glava a mi smo udovi.
New age frazetine «Svi smo mi Jedno» poprimaju u kršćanstvu mnogo teži zadatak:»Svi mi Isus» i svi na putu do toga da se prepoznamo kao Sinovi Božji moramo proći svoje križeve.
Isusovačke duhovne vježbe govore kako trebamo meditirati na prizore Isusovog života, a znate zašto, zato jer je dio nas bio tamo, jer smo i mi sami bili na tom križu.
I shvaćanje toga da je Isus svijetlo koje prosvjetljava nije nužno vezano za poznavanje(umno) Isusa i kršćanstva. Jer, kršćaninom može biti svaka osoba koja živi ono što je Isus naučavao, koja slijedi Njega. To je tzv. anonimno kršćanstvo(Karl Rahner) na kojem treba graditi povezivanje svih ljudi bez obzira na pripadnost različitim konfesijama i religijama.

descriptionIsus Krist EmptyRe: Isus Krist

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply