Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Eto,da probamo ponovo.Postavljati cu vam po 2 max. 3 pitanja,kao gost imam pravo da trazim direktne i potpune odgovore.Ja ih necu komentarisati sve dok ne zavrsim sa pitanjima.
Molim za objasnjenje-tumacenje ovih stihova:

Zasto me zoves dobrim?-rece mu Isus.
Samo je jedan Dobri,Bog.

Ali hocu da znate da je Krist glava svakome covjeku,da je covjek glava zeni i da je Bog glava kristu.

Molim te samo citat,gdje se ovi stihovi nalaze u Bibliji,i jos iz kog su prijevoda hvala.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Prvo se zapitaj,a i odgovori s kojim ciljem kreces u proucavanje?Ako ti je cilj ono sto ja mislim,dzaba gubis vrijeme,a ako sam ja u krivu,ne moras plaho daleko ici Smile


Krecem s ciljem da steknem naucnog i teoloskog znanja iz islama i krscanstva radi svladavanja jaza izmedju krscana i muslimana kako bi se razotkrio i razgradio skup elemenata kulturoloskih, ekonomskih i religijskih frustrativnosti koje sluze antagonistickim ekonomskim sistemima od kojih narodi pate i kojih se patnja perpetuira.
Ljudi od savjesti koji su spremni korigirati svoju savjest spoznajama radi produhovljavanja institucionalizacije tolerancije mogu pridonijeti premoscenju patnje kulturom zivota kako bi se kultura smrti rastocila.
Borba protiv zla ne smije biti borba protiv ljudi, vec u ljudima i medju ljudima putem Abrahamovim.Kod tog puta sklon sam naciniti otklon potreban suvremenosti - da nam se ne bi desilo kao sa Abimelehom..
Obicaji oportunizma tipa - sestra mi je ne zena- treba zamijeniti razumijevanjem i strpljenjem za ovo vrijeme kojemu je Bog dao sadasnju istinu.Biti posvecen sadasnjom istinom zahtjeva aktivnu toleranciju u sigurnosti strpljenja da ce stara paradigma ponasanja biti razgradjena sa obje strane u kojima ima dekadencije frustrativnih rezervi ocekivanja neke zavjere i faktora iznenadjenja..Na primjer dobro je misliti u nekoj prorockoj realnoj varijanti zivotnog iskustva sto drugi misli, ali je bolje misliti da drugi dobro misli buduci nam je zlatno pravilo Isusovo jedina alternativa ukoliko zelimo prezivjeti sa najmanje stete..
Zahvaljujem , molim prijedlog cistih znanja bez populistickih kompilacija.
Imas li neke sociologe muslimane i njihove radove iz sociologije religije na temu Isus-Poslanik-Bog..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dina

Rekao sam da se više neću javljati,ali evo nešto mi nije jasno u tvom zadnjem postu Dino,pa da još i to prokomentarišem.

1.Stani pred Alahom i kazi.....ja se ponasam pravo prema ovim ljudima.


Naime ja sam uvijek zagovarao,da je čovijek podložan pogreškama,i da nikada ne može biti savršen.
Prema tome nikada za sebe ne tvrdim da sam nepogriješiv i da sam uvijek u pravu.
Ali ovoga puta Dino ja se nemam šta osijećati krivim,osim možda prebrze izjave u zadnjim postovima ,gdje sam oštrije izjavio da je Biblija laž!?
Ali prije toga Jasmin je bio prozvan:prljavim,psetom,glupim-pa niko ništa.
Ja ću se ipak izvinuti ,jer znam da tako nešto nije dozvoljeno reći.
Bez obzira što stojim na tome da Biblija jeste iskrivljena,i to sam u jednom mahu dokazao vašem vrlo dobrom,čak velikom biblijskom znanstveniku(kojeg znam i sa drugih foruma) da prizna javno da je dio Markovog evanđelja ubačen,i da se ne nalazi u najstarijim prepisima.
To je samo jedan dokaz,od njih mnogo koje niste dozvolili da se navedu.
Ne može se to braniti,kada se svi vaši stručnjaci na osnovu toga slažu,osim što me možete spriječiti da lijepo bez vrijeđanja iznosim istinu koje ste i sami svjesni.
Ako neki od vas nisu sa tim činjenicama upoznati ja opet Dino tome nisam kriv.
Tako da osim one izjave ja slobodno mogu stati pred Allaha bez trunke stida,a opet On je Sudija koji će mi suditi,a ne ja sam sebi,niti neko drugi-da se razumijemo.

Slijedeće me je povelo da se javim...


2.Zelja mi je da te vidi moj administrator s foruma www.tolerancija.org
koji ima na njemu vise od 10 denominacija kako ja znam,covjek islamske vjere.


Very Happy

Ti bi mene Dino Shady-u na raport jeli?Very Happy

Misliš da mi je nepoznata ličnost?

E pa varaš se Dino,samo što ja ne razumijem šta si sa ovim želila da kažeš?

Šta bi ja trebao da uradim na drugom forumu sa nekim adminom drugog foruma,koji se ne tiče ovog foruma?

Ako misliš da bi me ta ličnost mogla nečem posavjetovat u bilo čemu,Dino to su hrabre pomisli sa tvoje strane ,čak što više ,suviše uobražene!?

Svaka čast svakome,niti ga spuštam niti dižem,ali Dino ti očito mene smatraš nekim laikom na ovom polju,čim me šalješ Shady-u kao nekom autoritetu,za nešto?

Ja nisam bio na njegovom forumu ,niti bi vjerovatno bio,pa prema tome on sa mnom nema nikakve veze.

Poznati si meni i Adura(uistinu veliki znalac kojeg izrazito cijenim) i on,i nemam ništa loše prema njima,ali Dino omalovažavaš druge a ne znaš ni šta su ni ko su.

Napominjem,da ovo sve vrijedi ako si mislila u kontekstu u kojem ti pišem,to jest kako sam te razumio!

Vidi Dino,Jasmin je do sada bio na brojnim forumima i sada ima ponude od druguh,za koje iskreno nemam vremena(ne može se sve ni stići).

Zamisli da ja tebi dovedem Administratoricu(sa kojom se i danas dopisujem) sa Srpskog foruma ,koja je banovala 6 ljudi sa preko 1500 postova,zbog neznanstvenog i prostačkog pristupa temi međureligijskog dialoga :islam-hrišćanstvo.

Jedan od njih Dino je bio sveštenik ,koji je malo prenaglio i počeo da "laje" po Muhammedu a,s nazivajući ga "prljavim muhom" itd...

Ja sam je zamolio da ga ne banuje odmah,iako me je očito uvrijedio,jer Muhammed je Muhammed a ne "prljavi muha..."
Čovijek nije imao takvo ime Dino-a to je argument.

Jasmin je živio za argumente i umrijeće sa argumentima.

Bilo mi ga je žao samo zbog toga,jer je prije toga bio uljudan,ali kada je "pao" na Petoknjižju,Markovim dopunskim stihovima i još nekim stvarima,postao je druga osoba.
Dobio je ban,i uz moje molbe istoj adminki ,nije pomoglo.

Znaš šta mi je rekla ta profesorica teologije Dino:
"Mislila sam da ste vi muslimani paščad,da se prljavi,da ste lažljivci,da nemate znanja ni koliko trun ispod nokta,a ja sada počinjem da shvatam šta je ustvari islamofobija!

Tako da skratim,zamoliću te da u svom poslu u buduće ne šalješ svoje članove kod nekih "učevnih" admina drugih foruma.Smile

Nije to profesionalno,naprotiv!

Ipak Jasmin nikoga od vas ne mrzi,niti je kada tako mislio ,Allah mi je svjedok moj,a On mi je dovoljan kao svjedok.

Krivo mi je što je ovako ispalo,jer niste spremni za otvoren i pošten vjerski dialog sa drugima,koji se opet vodi stoljećima između ove dvije velike i bliske religije.

Pozdrav i svako dobro svima.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin(Jason)
Krivo mi je što je ovako ispalo,jer niste spremni za otvoren i pošten vjerski dialog sa drugima,koji se opet vodi stoljećima između ove dvije velike i bliske religije.

U nastavku stoljeca dobro je biti i heroj suzdrzljivosti i blagosti koja priblizava ljude uklanjanjem mana koje se
uvijek probude kada treba naprijed.
Prah koji se usudio napustiti stanje ljubavi vratio se jos gorem te ili razapinje Isusa ponovo ili ruzi Allaha..
Problem ovakve vrste -krivo mi je sto je ovako je ispalo -
konkretno je nastao presingom Tvoga izobilnog znanja koje nije naislo na odgovarajucu razinu i zato sto je u presingu bila prisutna ultimativnost koju neki mogu protumaciti negativno.To su zakoni psiholoski i socioloski.Nije dobro odmah ispuknuti pojam islamofobija bez pojma kristofobije ako jos ne dodamo i trecu fobiju koje se susrecu u svijetu i drugih fobija.Ove tri se fobije ili bolje reci skepse korjenski vezuju za odnos Ismaili -Izak.Jadna djeca i jadne majke, no svi su oni heroji vjere koji su omogucili Abrahamovo herojstvo..
Dijalog ili trijalog abrahamovskih religija zaista se vodi stoljecima u amplitudama..No sadasnji masovni porast sudionika mijenja kvalitetu i medijski i povijesno u postmodernom prorockom vrmenu u kojem doticemo apokalipticne granice Nebeskog suda kada se ljudi zaista tesko ujedinjuju protiv zla na principu borba protiv zala ali ne protiv ljudi..
U znanju i vjestinama koje smo stekli vjerom i naporima odricanja ima samo mali dio koji je nas - ostalo je sve blagodat mnogih generacija koje je Bog stitio u pustinji svijeta.Mnogi i nisu bili u pravu - ali i njima hvala..
No da se vratimo ovoj od Tebe postavljenoj temi.Kako gledam na strukturu teme ne mogu a da se uvijek ne vratim korjenskoj liniji prorostva vezanih za zavjet milosti sa Abrahamom..Nije tesko doci do otkrica o tome tko je iskrivio teologiju Abrahamova zavjeta milosti..ako podjemo od prorocke logike toga zavjeta.Da li je u njoj potreban Isus kao osoba trojstva ili ne..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Abraham

No da se vratimo ovoj od Tebe postavljenoj temi.Kako gledam na strukturu teme ne mogu a da se uvijek ne vratim korjenskoj liniji prorostva vezanih za zavjet milosti sa Abrahamom..Nije tesko doci do otkrica o tome tko je iskrivio teologiju Abrahamova zavjeta milosti..ako podjemo od prorocke logike toga zavjeta.Da li je u njoj potreban Isus kao osoba trojstva ili ne..


Vidi Abrahame,stariji si čovijek od mene,i zbog godina te poštujem,ali tvoj pristup ovoj temi, sa postovima koji su u jednoj vrućoj i vreloj situaciji,dolili ulje na vatru-ne mogu a da ne nastavim kritikovati!?

Zašto?

Pa jednostavno zato Abrahame, si počeo lijepiti postove o nekim "ženama samoubicama-muslimankama"-koje avaj Abrahame nisu dio ove teme!?

Je li ovo argument Abrahame-moliću iskreno?

Nakon toga čovijek koji ima 2400. postova na ovom forumu,po mom zaključku nije ni naivan,a niti neobrazovan-pa da ne zna da je to nepošteno i pogrešno!?

Nakon toga brišeš isti post,i lijepiš drugi koji govori o "islamskim vezama sa demonima"!?

Izmišljam li nešto gospodine Abraham?

Pošto sam te lijepo zamolio da to staviš na temu islam(da ne misliš da me takve teme vrijeđaju-naprotiv užitak su mi-tipa pedofil,pljačkaš,vjera demona itd...),s obzirom da se nikako,ali ponavljam nikako ne tiču postavljene teme,nadalje opsjednutošću(izvini ako te vrijeđam) Ibrahimom i potomstvom-ponovo Abrahame skrećeš sa iste,a opet sve to u trenutku unakrsnog sukoba članova iste!?

Prije svega za mene je neprofesionalizam,doći na neku temu,i ne pročitati njen naziv,ne pročitati sve postove prije,i pitanja koja je autor iste postavio(a u ovom slučaju sam to ja) i onda tražiti i tvrditi da se krene od Abrahama a.s i potomstva!?

Gospodine uz dužno poštovanje,razmisli malo o ovome što ti pišem!

Tu nema spremnosti da se vodi kvalitetetna debata,i da se gubi dragocijeno vrijeme,sa bilo čije strane,pošto u samom startu pokazuješ da za iste nisi spreman.

Ne mrzim te ,niti bilo koga ovdje,ali sam ti rekao do čega češ nas dovesti, i sada bi dialog vodio u miru!?

Treba nekad i mlađeg saslušat,pa bar nakratko!

Ja neću da sa svoje vlastite teme odstupam ,i odgovaram nekome ko dođe nakon toliko vremena ,tražeći od mene da odstupim od teme koju sam postavio...

Btw., nije više ni bitno kao što sam rekao,ispalo je kako ste željeli.

Pozdrav svima i svako dobro.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin (Jason)
Ja neću da sa svoje vlastite teme odstupam ,i odgovaram nekome ko dođe nakon toliko vremena ,tražeći od mene da odstupim od teme koju sam postavio...

Dobro, nemoj odustati sa svoje osobne teme pod Tvojim uvjetima , ali ipak ne možemo izmijeniti strukturu predmeta, jer predmet istraživanja i struktura predmeta nije osobna svojina ..
Htio sam ukazati na vjekovnu opsjednutost kojoj je plot srušio Isus ali zbog nepravilnog odnosa prema Abrahamu, Ismailu i Izaku krenuo je korjen različitih fobija - jedan iz Europe, drugi iz Jeruzalema, Treći iz Arabije.Ne moramo biti opterećeni ovim fobijama..Evo ja se povlaćim - strukturu je postavio Bog a ne čovjek..Isprićavam se..zbog onih koji su se nasli u pepelu ne svojom krivnjom već uslijed diktature fanatizma pred drugi svjetski rat..i zbog onih koji su se našli nenađeni ..po svoj Zemlji..

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Abraham

Dobro, nemoj odustati sa svoje osobne teme pod Tvojim uvjetima , ali ipak ne možemo izmijeniti strukturu predmeta, jer predmet istraživanja i struktura predmeta nije osobna svojina ..


Uz dužno poštovanje Abrahame, ja sam već rekao da napuštam temu,i molio te dok je bilo vrijeme da ne radiš ono što si radio.

Sad je kasno.

Pogotovo nakon odlaska i drugih učesnika,meni moj ponos ne dozvoljava da nastavim sada da debatujem sa tobom o bilo čemu više.

Evo ako bude još muslimana koji će pristati na jednu vrstu "torture" poput moje kao autora teme koju ste srušili namjerno,neka sa vama nastavi dialog.

Ja sam nedavno posijetio autora bloga "Razotkrivanje islama",i ušao u otvorenu raspravu na njegovoj početnoj stranici,na kojoj je postavio karikaturu Muhammeda a.s.
Nakon nekoliko dana u dialogu sa njim ,čovijek je promijenio sliku i stavio Kabu,a dole napisao ;mom blogu je poželjo da učestvuju i muslimani"!

Razmijenili smo lijepe riječi,i ovih dana namijeravam da se okomim na one zapadnjačke poglede na islam,i u neku ruku vrlo ozbiljne optužbe na sam islam.

Eto smatram da mi je tamo vrijednije sada da provodim svoje vrijeme,jer mnogi će imati priliku da se uvijere da navodi tipa onih,nisu argumentirani u mjeri u kakvoj bi trebali biti.

A to je korist za one koji budu čitali te stranice i ozbiljne optužbe koje im se serviraju o islamu.

Pored toga nočima čitam Abrahame,imam desetine knjiga na samom kompjuteru,koje su velike vrijednosti,pa se više i ukočim na stolici od umora.

Hoću reći,da stvarno nemam vremena da tračim ovog dragocijenog vremena koje mi je podario naš Gospodar.

Želim ja tebi svako dobro gospodine od srca kao i drugima,ali samo te molim,nemoj više ovako nekome pokvariti temu.

Pozdrav i svako dobro.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Vjerujem da se stvar može popraviti sa pjesmom Šantića kroz koju se provlaći sjena nostalgije prema budućnosti:

Naš stari dome, kako si oronô!
Kapije tvoje niko ne otvara,
Po njima mirno crv dube i šara -
Grize, kô čežnja jedno srce bono.

Evo mi sobe! O duvaru jošte
Ikona visi, prašljiva i sama,
I u me gleda i šapće iz rama
O dobu sreće, djetinjstva, milošte.

Ovdje sam prve stihove napisô,
Ovdje je s dušom poletila misô
Visoko, tamo gdje se istok žari.

Ovdje mi negda bješe raj... A sada?
Na moje srce grobna zemlja pada,
I ja se rušim kô ti, dome stari...

i čuje poziv:
OSTAJTE OVDJE...

Ostajte ovdje!...Sunce tuđeg neba,
Neće vas grijat kô što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Od svoje majke ko će naći bolju?!
A majka vaša zemlja vam je ova;
Bacite pogled po kršu i polju,
Svuda su groblja vaših pradjedova.

Za ovu zemlju oni bjehu divi,
Uzori svijetli, što je branit znaše,
U ovoj zemlji ostanite i vi,
I za nju dajte vrelo krvi vaše.

Kô pusta grana, kad jesenja krila
Trgnu joj lisje i pokose ledom,
Bez vas bi majka domovina bila;
A majka plače za svojijem čedom.

Ne dajte suzi da joj s oka leti,
Vrat'te se njojzi u naručju sveta;
Živite zato da možete mrijeti
Na njenom polju gdje vas slava sreta!

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvijetna polja kud se tuđin kreće.

Ovdje vam svako bratsku ruku steže -
U tuđem svijetu za vas pelen cvjeta;
Za ove krše sve vas, sve vas veže:
Ime i jezik, bratstvo, i krv sveta,

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...

----------

A za Jasmina ova pjesma:

Od knjige do knjige zgrbiše se leđa
od žalosti što brat moj me vrijeđa
On druge muke drugih knjiga prolazi
i sa one strane sunca ka Bogu dolazi
Krećem u susret bratu s one strane sunca
raduju se anđeli što se nađosmo prije konca
u zagrljaju vjere koja ljubavlju živi
i preko brda knjiga kroz maglu neznanja
sastaje braču s ove strane sunca
raduje se nebo i zemlja im se divi
jer poslušaše Boga a ne prah...
nastaviše Jasminovu temu, evo i
Euro im prilazi a Sejfudeena istina mazi,
abrahame što čekaš
gledaš li za Sarom ili za Agarom,
pomozi bratu stovari mu breme knjiga
i ne samari kamilu ni konja
već upregni mišiće uma da duša odmori
noge s druma, nek poleti posred neba
iza sunca gle
neg dozove brata sa njegovoga komjutera ata
....

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ja sam nedavno posijetio autora bloga
"Razotkrivanje islama",i ušao u otvorenu raspravu na njegovoj početnoj
stranici,na kojoj je postavio karikaturu Muhammeda a.s.
Nakon
nekoliko dana u dialogu sa njim ,čovijek je promijenio sliku i stavio
Kabu,a dole napisao ;mom blogu je poželjo da učestvuju i muslimani"!


Shocked Shocked Shocked

Razmijenili smo lijepe riječi,i ovih dana
namijeravam da se okomim na one zapadnjačke poglede na islam,i u neku
ruku vrlo ozbiljne optužbe na sam islam.

Eto smatram da mi je
tamo vrijednije sada da provodim svoje vrijeme,jer mnogi će imati
priliku da se uvijere da navodi tipa onih,nisu argumentirani u mjeri u
kakvoj bi trebali biti.


Eh, moj Jasmine...nemoj da bude poslije - ko sa vragom tikve sadi...no, ti vjerojatno dobro znaš u što se upuštaš !!!


pozdrav i sretno, trebat će ti

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyJa i dalje gledajući ne nalazih ljubavi

more_horiz
A to je najvažnije.

Kod vas toga nema pa nema Sad

Žalosno ali istinito!

Jednako kako sam slučajno gledajući našao i slike sa http://www.faithfreedom.org/gallery.htm
gdje se također sa sotonske strane ne želi dati prostora Isusu i Božijoj ljubavi da djeluje kroz opraštanje i razumjevanje i poštivanje.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
markecb je napisao/la:
A to je najvažnije.

Kod vas toga nema pa nema Sad

Žalosno ali istinito!

Jednako kako sam slučajno gledajući našao i slike sa http://www.faithfreedom.org/gallery.htm
gdje se također sa sotonske strane ne želi dati prostora Isusu i Božijoj ljubavi da djeluje kroz opraštanje i razumjevanje i poštivanje.


Tipicno,pljuvanje po muslimanima,a da se u stvari ne zna tko je na slikama.
Pogotovo ali sina-to nije covjek,ljudskost je njemu strani pojam.
Pljuje muslimane,vrijedja nazivajuci nas najgorim imenima,a za debate licem u lice nesto nije spreman.Naravno,lako je postirati po netu i hvaliti se kako je veliki strucnjak,neka se upusti u javnu debatu,netreba cak da trazi nekog islamskog alima,svaki musliman koji je upucen u to polje ce mu zacepiti laznu..Da ne pisem dalje nije to nas nivo.
Ako misli da je upucen neka izvoli na javnu debatu-licem u lice.

Zadnja promjena: ; uto 12 vel 2008, 10:39; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
[/quote]Evo ja da pocnem sa videom na kojem 22 osobe prelaze na Islam pred Khalidom Yasinom, koji je i sam prije 30ak godina presao sa krscanstva na Islam, i koji je bio sebeb da na hiljade krscana i ateista revidiraju svoje pogresne zakljucke i stavove, i vrate se Islamu! Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 Smile Jedne prilike, nakon njegovog predavanja, preko 40 ljudi je preslo na Islam! Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 Smile [/quote]


https://www.youtube.com/watch?v=XQBn6loQTdY

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
kad čitam ovaj prešao vamo ili tamo a nitko da bi napisao što se promjenilo s tim ljudima. Jesu oni zbogsvog prelaza na islam ili kršćanstvo bolji roditelji, djeca, susjedi, radne kolege...
Zašto o tome ne pišete. Sama činjenica da je netko prešao na drugu konfesiju i da vjeruje ovako ili onako ne znači ništa bez djela milosrđa. Vjera bez djela je mrtva.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ali je meni žalosno što tu uopće nema ljubavi.
Da tu u vašem srcu ima i malo ljubavi mislim da bi se svi ovi problemi riješili u roku keks. Samo ljubavi, ljubav je najvažnija. Sve ostalo osim ljubavi nije plod Božji nego sotonin.

Nema ljubavi nema ništa.
A ovdje nema ljubavi, samo egoizma i napuhanosti.
Nema poniznosti, nema poštovanja, samo grča da se drugog uvjeri u nešto.

Nema u vas ljubavi ovdje.!
Nema i zato nema ni pravilnih odgovora na optužbe, prebacivanja i povrijeđeni ego!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Molio bih ako može bez prepucavanja na ovoj temi s-telefrag ....ako se tako nastavi, bit ću prinuđen da ju
zaključam....

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Podržavam prijedlog o zaključavanju ove i svih sličnih tema jer ne vidjeh ljubavi nego samo sijanje nevjere i povrijeđenih ega.

Žalosno, i srce mi se para.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Također podržavam prijedlog o zaključavanju ove i svih sličnih tema jer je
ovdje ljepo piše:

PRAVILA


4.) Učestalo protukrsćansko pisanje, kao i uporno odvlačenje ljudi od kršćanstva nije dopušteno.

6.) Nisu dozvoljeni postovi koji vrijeđaju kršćanske
vrijednosti i koji pozivaju na sektaštvo, new age i ostale pravce koji
se kose sa kršćanstvom i nasljedovanjem Isusa Krista. Takvi postovi bit
će brisani a njihovi tvorci upozoreni.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Narode,ovo je debata krscanstvo - islam,sta ste ocekivali, mozda da se divim vasoj vjeri?
Spominjete trazenje istine,pa hajdemo dovesti teme do kraja da se uvjerimo tko je na pravom putu.
Uvjerite me valjanim dokazima da je krscanstvo jedina ispravna vjera,ako uspijete ili cu pobjeci s foruma,ili primam krscanstvo.Ujedno bi to bio i dokaz za vas-da ste na pravom putu,i dokaz za sve koji budu posjecivali ovaj forum.
Naravno moramo se truditi da to bude bez uvreda,ljudski je grijesiti,samo ne treba pretjerivati.
Evo,ja krecem od sebe.
Izvinjavam se svakome koga sam uvrijedio.Nadam se da cete slijediti moj primjer.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 18 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply