Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
U samom početku 10.poglavlja Ivanovog evanđelja čitamo:

1. "Zaista, zaista, kažem vam: tko ne ulazi na vrata u ovčinjak nego prelazi na drugom mjestu, on je tat i razbojnik.

2. A tko ulazi na vrata, pasti je ovcama.

3. Njemu vratar otvara, i ovce slušaju glas njegov. On zove svoje ovce po imenu i izvodi ih.

4. I kad ispusti svoje ovce, ide pred njima, i ovce idu za njim, jer poznaju glas njegov.

5. A za tuđinom ne idu, nego bježe od njega, jer ne poznaju glasa tuđega."

6. Ovu prispodobu reče im Isus. Ali oni ne razumješe, što im htjede stim reći.

Prema tome na samom početku se ukazuje da Isus govori u simboličnom smislu.
Pogledajmo dalje,kako ga židovi razumijevaju i na koji način im sam Isus razjašnjava ko je on ustvari.Uzmimo čitavu priču a ne dijeliće iz konteksta.

7. Tada im reče Isus opet: "Zaista, zaista, kažem vam: "Ja sam vrata k ovcama.

8 .Svi koji dođoše prije mene, tati su i razbojnici, i ovce ih nijesu slušale.

9 .Ja sam vrata. Tko uđe kroza me, spasit će se. On će ulaziti i izlaziti i pašu nalaziti.

10. Tat ne dolazi, nego da krade, ubija i upropašćuje. Ja dođoh, da imaju život i obilatije imaju.

11. Ja sam pastir dobri, Pastir dobri daje život svoj za ovce.

12. A najamnik i koji nije pastir, kojemu nijesu ovce njegove, vidi vuka gdje dolazi, i ostavlja ovce, i bježi, a vuk grabi ih i razgoni.

13 .A najamni bježi, jer je najamnik i ne mari za ovce.

14 .Ja sam pastir dobri i poznajem svoje (ovce), i mene poznaju moje.

15 .Kao što mene poznaje Otac, i ja poznajem Oca, i život svoj polažem za ovce svoje.

16 .I druge ovce imam, koje nijesu iz ovoga ovčinjaka, i one mi valja dovesti, i čut će glas moj, i bit će jedno stado i jedan pastir.

17. Zato me ljubi Otac, jer ja život svoj polažem, da ga opet uzmem.

18. Nitko ga ne otima od mene, nego ga ja sam od sebe polažem, i vlast imam položiti ga, i vlast imam uzeti ga opet. Ovu sam zapovijed primio od Oca svojega."

19 .Opet nastade razdor među Židovima zbog ovih riječi.

20. Mnogi su od njih govorili: "Zloduha ima i luduje. Što ga slušate?"

21. Drugi su govorili: "Ove riječi nijesu opsjednutoga. Zar može đavao slijepima oči otvarati"

22 .A bila je tada u Jerusalemu svetkovina posvećenja hrama. I bila je zima.

23 .Isus je hodao u hramu po trijemu Salomonovu.

24. Tada ga opkoliše Židovi i upitaše: "Dokle ćeš mučiti dušu našu? Ako si ti Krist, kaži nam otvoreno!"

25 .Isus im odgovori: "Ja vam rekoh, i ne vjerujete. Djela, koja činim u ime Oca svojega, ona svjedoče za me.

26 .Ali vi se vjerujete, jer nijeste od mojih ovaca.

27. Ovce moje slušaju glas moj, i ja poznam njih, i za mnom idu.

28 .I ja im dajem život vječni, i neće propasti dovijeka, i nitko ih neće oteti iz ruke moje.

29. Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega.

30 .Ja i Otac jedno smo."

31. A Židovi opet uzeše kamenje, da ga kamenuju.

32. Isus im reče: "Mnoga vam dobra djela pokazah od Oca svojega. Za koje me od ovih djela kamenujete?"

33. Židovi mu odgovoriše: "Za dobro te djelo ne kamenujemo, nego za hulu na Boga, i što ti, premda si čovjek, praviš se Bogom."


34 Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste?

...

Šta je Isus u ovom trenutku rekao židovima?

Kako se vi nazivate bogovima,tako sam i ja bog-zar ne?

Hajde malo da se osvrnemo na ove tekstove,pa ću nastaviti dalje.

Pozdrav i selam mojoj braći!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jasmin(Jason) je napisao/la:

Konin
A takvi poput tebe su mi najsimpatičniji ,zaista...mouse
Nisu spremni za direktnu debatu iz posta u post,ali iz vedra neba ulete kako bi iznijeli neku "argumentaciju" i druge prozvali neznalicama i prljavim stvorenjima!?
Lijepo nema šta,ali na tvoju dušu i čast-pogledajmo!

Pogledaj raspravu od početka, pa onda iznosi ovakve "činjenice"
"Neznalica" je čak i blagi izraz za nekoga tko Biblijom želi dokazati da je "Isus samo jedan dobrica koji je zivio i umro."
Što se tiče zaprljanosti, pri tome stojim, svi smo mi zaprljani i ja i ti i svi ostali. Jedina je razlika što oni koji sljede Isus se žele promjeniti, a oni koji slijede Muhamade to ne žele....

Jasmin(Jason) je napisao/la:

Naravno izjavu "Ja sam Bog, mene obožavajte" nečemo nigdje naći u Bibliji, jer Isus nikada nije rekao nešto takvo niti tražio.

Tačno tako,zahvaljujem na poštenom priznanju,samo te molim da u nastavku sam sebi ne demantuješ,pa se predomisliš u vezi već PRIZNATOG...rool
Isus je izjavio da je ON Bog, ali Njegova prava poruka je puno važnija i jača: "Ja sam Bog, budi poput mene"

I eto,o tome se radi...
Haj nam malo sad pojasni,živ ti nama bio!

Neznam šta bi tu trebalo objašnjavati. Isus nikada nije tražio da ga obožavamo, nego da ga nasljedujemo u djelima i naravi.

Jasmin(Jason) je napisao/la:

Činjenicu da je Isus to tvrdio lako je dokazati ovim stihovima:
"Ja i Otac jedno smo."

hmpp Hoćeš li dopustiti meni kao biblijskoj neznalici,da ti samo jednim primjerom pokažem da griješiš?
Pogledaj u istom Ivanovom evanđelju šta još Isus nakon toga reče;

Ivan 14:28 "....Jer Otac je veći od mene"

Naravno da je Otac veći od Isusa, a isto tako naravno da je Isus jednak Bogu. Kao što rekoh to je na razini teorije skupova, koja uopće nije tako komplicirana, postoje puno suptilnije i kompliciranije teorije, ovo je za srednju školu.

Jasmin(Jason) je napisao/la:

Malo sam razmislio i čini mi se da je u ovoj tvojoj tvrdnji i bit svih problema. Islam je zapeo na teologiji staroj preko 2000 godina, gdje se na Boga gleda kao močnog i opakog vladara kojem se treba pokoriti i koje od nas želi stvoriti robove i sluge.

Hoćeš li nam reći da ne možemo vjerovati u Stari Zavjet i Mojsijeve dogodavštine sa Jahvom?
Hajde lijepo objasni?


Za onoga tko prati i nasljeduje Isusa, Stari Zavijet je s teološke strane suvišan i bezpotreban.

Jasmin(Jason) je napisao/la:

Isus je došao unutar kulture koje je bila vrlo slična Islamu, ali došao je upravo zato da izmjeni pogled na Boga, došao je objasniti da je Bog pun ljubavi i da ne traži pokornost već tražit od nas da budemo savršeni poput Njega.

Muslimani preferiraju racionalistički oblik spoznaje istine,pa prema tome -savršen može biti samo naš Stvoritelj,a mi nikada jer smo stvoreni i slabi-trebamo svoga Gospodara.

Umom se ne spoznaje ništa, um je samo alat, a ne sredstvo spoznaje.
Upravo zato jer to vjerujete mrzite Isusa, jer on traži da "budemo savršeni poput Boga", te želi da budemo Savršeno Jedno, kao što je on Jedno s Ocem i Otac s Njim.
To piše u Bibliji i to je bit Isusovog nauka.

Jasmin(Jason) je napisao/la:

Isus kaže da on daje život vječni!!! Ako je Isus običan smrtnik kako tvrdi Islam, kako je moguće da on daje život vječni?
Drugim riječima, Isus za sebe indirektno govori da je on BOG, jer samo Bog daje vječni život !!!
Ali što to vrijedi za one koji to ne žele ispravno shvatiti...

Poziva vas da ga slijedite i da se molite samo Jednom Bogu,kao što je i on sam činio,kada je obrezan padao ničice (na sedždu) svom Gospodaru,pa vam obećava vječnost u užitku.
Kao što je činio svako Božiji poslanik prije a i poslije njega.
A ko to nešto ne razumije,to je više izgleda i nebitno mnogima na ovom forumu.


Isus je Gospodar, ljudi su pada pred Njega.
Isus traži od nas da ga nasljedujemo, da budemo poput Njega, da činimo djela i veća od Njegovih, tako da bi u prisutnosti Boga mogli ponosno stajati uspravno i gledati Ga licem u lice.

Ti ako želiš budi sluga, budi rob, budi ponizni pas, ja to ne želim, ja želim biti slobodan od svih ograničenja, slobodan od svih grijeha, želim biti poput Isusa, a ne pred njim puziti i to ne nakon smrti, nego sada.
To je sloboda koju Isus želi nama, zbog koje i je Bog sišao u tijelo i živio s nama. Najveći dar ikad dan čovječanstvu.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Hajde pa mi reci gdje ja to vrijedjam krscane??
Ovdje se samo vrti oko Konina,tebe,jah,da ne zaboravim onog prvoborca Sedme Muslimanske.
Kada kazem nemas dokaza,da imas napisao bi,a ti stavljas neki link.Ja to tumacum kao:Nemam dokaza,ali staviti cu bar link da kazemo da kopira.
Nema pomena neznalicama.
Pominjes bezplodnu raspravu?
A sta si mislio,da ces me mozda nekim "klimavim" dokazima preobratiti na krscanstvo ?
Npr. : "Jao,svidja mi se Kur´an",nadas se da cu ja mozda isto ponoviti za Bibliju,pa bi mi ti objasnio kad predjem na krscanstvo kako ne trebam nista raditi,tj. Isus je sve "odradio" za svoje ovce,a moje je da hladujem.
Takvo ponasanje sam vec ranije spomenuo,a potvrda za to je Al-Imran:72.
Ali i poslije toliko uvreda na moj racun kazem :pozdrav i svako dobro.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
A sta si mislio,da ces me mozda nekim "klimavim" dokazima preobratiti na krscanstvo ?
Npr.
: "Jao,svidja mi se Kur´an",nadas se da cu ja mozda isto ponoviti za
Bibliju,pa bi mi ti objasnio kad predjem na krscanstvo kako ne trebam
nista raditi,tj. Isus je sve "odradio" za svoje ovce,a moje je da
hladujem.



Ne razumijem ovo. Musliman Sejfudeen dolazi na Kršćanski Forum, registrira se na njega, piše na Topicu o Isusu Kristu, a onda viče uokolo da su ga doveli na Kršćanski Forum na pokrštavanje? Stvarno mi nije jasno o čemu ti to govoriš Sejfudeene. Pa ovdje si svojom voljom i slobodno pišeš što hoćeš. Nitko te u tome ne ometa!

Btw. rekao si da "u Bibliji nigdje Isus nije rekao da je on Bog i da ga treba obožavati".
Kada si dobio napismeno Isusovu izjavu:"Ja i moj Otac smo jedno", sada ispada da je Biblija neautentična i da te se pokušava evangelizirati i pokrstiti.

Ako je i od tebe Sejfudeene stvarno je previše!!!
Mislim da bi te moderatori trebali upozoriti na ovakvo izvrdavanje činjenica.



pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Konin napisao:
Naravno da je Otac veći od Isusa, a isto tako naravno da je Isus jednak Bogu. Kao što rekoh to je na razini teorije skupova, koja uopće nije tako komplicirana, postoje puno suptilnije i kompliciranije teorije, ovo je za srednju školu.

Ovo su nelogicnosti koje ne mogu prihvatiti.
Otac, Bog =A
Sin, Isus=B
Otac veci od Isusa A > B
Isus jednak Bogu B = A (Isto sto i A = B)
Cak ni skupovi ne pomazu. Pomazu samo kad koristimo matematicke trikove.
Npr. A=B mozemo trikom reci da nije isto sto i B=A, medjutim istina je da (A=B) = (B=A). Tad vise ni skupovi ne pomazu.

Kazes za srednju skolu?
Pa Bog se objavljuje svima, a ne srednjoskolcima. Kako bi bilo da uzmemo tu srednjoskolsku matematiku u ruke i "dokazemo" kako je Bog = Apostol ili Bog = sluga Bozji i da je sve moguce po srednjoskolskoj matematici. Tako posto je Isus rekao onim zidovima ono "bogovi ste" mozemo doci do vrlo interesantnog srednjoskolskog zakljucka. Kako bi lijepo skupovi tu sve nastimali.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:
Konin napisao:
Naravno da je Otac veći od Isusa, a isto tako naravno da je Isus jednak Bogu. Kao što rekoh to je na razini teorije skupova, koja uopće nije tako komplicirana, postoje puno suptilnije i kompliciranije teorije, ovo je za srednju školu.

Ovo su nelogicnosti koje ne mogu prihvatiti.
Otac, Bog =A
Sin, Isus=B
Otac veci od Isusa A > B
Isus jednak Bogu B = A (Isto sto i A = B)
Cak ni skupovi ne pomazu. Pomazu samo kad koristimo matematicke trikove.
Npr. A=B mozemo trikom reci da nije isto sto i B=A, medjutim istina je da (A=B) = (B=A). Tad vise ni skupovi ne pomazu.

Kazes za srednju skolu?
Pa Bog se objavljuje svima, a ne srednjoskolcima. Kako bi bilo da uzmemo tu srednjoskolsku matematiku u ruke i "dokazemo" kako je Bog = Apostol ili Bog = sluga Bozji i da je sve moguce po srednjoskolskoj matematici. Tako posto je Isus rekao onim zidovima ono "bogovi ste" mozemo doci do vrlo interesantnog srednjoskolskog zakljucka. Kako bi lijepo skupovi tu sve nastimali.


Već sam rekao da duhovnost nije tako jednostavna da bi se mogla opisati matematičkim formulama.
Ali ako ćemo dublje ulaziti u ovu problematiku na osnovu matematike i teorije skupova, tada bi precizinije bilo reći ovako:
Bog je kao skup realnih i imaginarnih brojeva.
Isus se nalazi u domeni realnih brojeva i on je podskup Boga.
Dakle općenito Isus nije = Bog, nego je Isus podskup Boga, ali ono što je najbitnije da je razlika skupova Isus i Bog = 0. ("Isus je punina Božanstva")
A u realnoj domeni tada vrijedi Isus=Bog.

Isus nije rekao židovima "bogovi ste", nego je rekao da u Pismu piše da je Božja riječ namijenjena bogovima, odnosno da imaju mogućnost to postati. Pa ako imaju mogućnost to postati, zašto onda govore Isusu da huli.
Nakon toga je također rekao:
"Uvidite da sam ja U Ocu i Otac u meni"

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
pozdrav svima. ja ne bih nikoga da uvrjedim samo kako neko može reči da je3=1.1=1 i tu nema puno filozofije. neka krščani drže svoju vjeru a mi muslimani svoju.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Dakle općenito Isus nije = Bog, nego je Isus podskup Boga, ali ono što je najbitnije da je razlika skupova Isus i Bog = 0. ("Isus je punina Božanstva")
A u realnoj domeni tada vrijedi Isus=Bog.



Bog nije autor konfuzije. Cini mi se da tako nekako pise.

Navodis da znas sta je Bog. Tumacis po svom. Naveo sam ti u gornjem primjeru zasto Isus nije potskup Boga samo to nisi izgleda skontao. Logika ide matematickim principom.

Ako je A >= B dobivamo da je B podskup od A.
Medjutim rekao sam da je to trik jer po tome A = B ali B nije =A. Istina je drugacija tj. kako sam rekao da je (A=B)=(B=A). To rusi skupove. Medjutim kako vidim slijedis logiku po kojoj ces dobiti da je i A=C.

Evo sta je Isus rekao po NZ:

I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi sto smo jedno.

Po tome oni su bogovi. Nije li tako? To su ti skupovi. Ako ce oni biti jedno onda su bogovi kao i isus sa njima.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
tetova je napisao/la:
pozdrav svima. ja ne bih nikoga da uvrjedim samo kako neko može reči da je3=1.1=1 i tu nema puno filozofije. neka krščani drže svoju vjeru a mi muslimani svoju.


Upravo tako. Ja sam jos na prethodnoj stranici naveo pocetak iz Ivanovog otkrovenja gdje se nalaze tri subjekta zasebno. Mnogi krscani misle da mi ne shvatamo trojstvo, medjutim sve mi se cini da oni ne shvataju sta mi govorimo.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro,evricu;
Napisao sam da je "Times" objavio 50.000 gresaka u Bibliji-ne Sejfudeen.
Sto se tice stiha:"Ja i otac jedno smo"- dobili ste odgovor,ne bih da vazdan ponavljam.
Ti prvo moras razumjeti pitanje,a koje glasi:
Nadji mi stih u kojem Isus kaze:Ja sam Bog.
Napisao sam vam podosta primjera gdje Jahve kaze da je Bog,kratko-jasno.
Moje vlastito ime je Sejfudin-mac vjere,drugog nemam i samo se tako predstavljam-jasno kazem tko sam.
Jahve kaze da je Bog;
Isus kaze da je Mesija.
Jasmin ti je to plaho lijepo objasnio,al ti ne citas duze textove-steta. Ne zaboravi:
Zelim ti da imas sve najbolje,pa i zlatnu kucu da imas,s krovom zlatnim sve naj-naj na ovome svijetu.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Da,Konin,upravo tako,vasa duhovnost nije jednostavna za razliku od nase.Al eto ti se bar trudis da nesto dokazes pa makar i smijesno zvucalo.
Kada starije krscane pitas kako je moguce da je 3=1 odgovaraju da je to tajna koju ce Gospod objasniti po svome ponovnom dolasku.Da ne pomislis slucajno da te mrzim,eto,i tebi zelim da na ovom svijetu imas kucu sa zlatnim krovom Very Happy Very Happy

Ja bi da ti nama objasnis,kad vec kazes da Isus nije Bog Otac, kako da nema razlike izmedju Isusa i Boga??

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
RahatLokum je napisao/la:

Bog nije autor konfuzije. Cini mi se da tako nekako pise.

Navodis da znas sta je Bog. Tumacis po svom. Naveo sam ti u gornjem primjeru zasto Isus nije potskup Boga samo to nisi izgleda skontao. Logika ide matematickim principom.

Ako je A >= B dobivamo da je B podskup od A.
Medjutim rekao sam da je to trik jer po tome A = B ali B nije =A. Istina je drugacija tj. kako sam rekao da je (A=B)=(B=A). To rusi skupove. Medjutim kako vidim slijedis logiku po kojoj ces dobiti da je i A=C.

Očito sam te precijenio. Nema tu konfuzije, ako to je to konfuzno, onda ti je konfuzna teorija skupova, koje je gradivo srednje škole.
Dokaz koji sam gore iznio stoji i matematički je ispravan.

Sejfudeen je napisao/la:

Da,Konin,upravo tako,vasa duhovnost nije
jednostavna za razliku od nase.Al eto ti se bar trudis da nesto dokazes
pa makar i smijesno zvucalo.


affraid Jednom je to konfuzno, drugom je smiješno.
Da ste na taj matematički dokaz to izjavili u srednjoj školi dobili bi jedinicu istog trena.

Ako je tako nešto moguće u krutom matematičkom svijetu, kako nebi bilo moguće tek u realnom svijetu, a o duhovnoj sferi o kojoj i govorimo, da ne spominjem.

Dakle zaključak je da je to sasvim moguće, jedino vi nemate kapaciteta to shvatiti.

RahatLokum je napisao/la:

Evo sta je Isus rekao po NZ:

I slavu koju si mi dao ja dadoh njima, da budu jedno kao mi sto smo jedno.
Po tome oni su bogovi. Nije li tako? To su ti skupovi. Ako ce oni biti jedno onda su bogovi kao i isus sa njima.


Nije, ali mogu biti.
Razlika između apostola i Isusa je u tome šte je njihova razlika sa skupom Bog različita od 0.
Kao što kaže Pavao: "Jer koje predvidje, te i predodredi da budu suobličeni slici Sina njegova te da on bude prvorođenac među mnogom braćom."


descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Euro,evricu;
Nadji mi stih u kojem Isus kaze:Ja sam Bog.


Abraham ti je odgovorio na to pitanje, da ponovim njegov dokaz:
Tvrdnje "JA JESAM" drugi su način na koji je sam
Krist isticao svoju božansku narav. Usvajajući za sebe obilježje "JA
JESAM", Krist je upotrijebio isto ime što ga je Jahve, otkrivajući se
Mojsiju u teofaniji, proglasio svojim osobnim imenom: "JA JESAM KOJI
JESAM" ('ehyeh 'ašer 'ehyeh). (Izl 3,14)


Isus je rekao "Prije nego abraham posta, JA JESAM" time se indentificirao sa Bogom Stvoriteljem.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz

Sto se tice stiha:"Ja i otac jedno smo"- dobili ste odgovor,ne bih da vazdan ponavljam.
Ti prvo moras razumjeti pitanje,a koje glasi:
Nadji mi stih u kojem Isus kaze:Ja sam Bog.


Sejfudene,

Dobio si odgovor, ali se vrtiš u krug. Već mi je dosadno ponavljati što je Isus rekao - "Ja i moj Otac smo jedno!".

Ti i dalje tvrdiš da se Isus nigdje nije nazvao Bogom što ove Isusove riječi demantiraju.

Zamisli da Sejfudeen kaže - "Ja i moj Otac smo jedno!".
To bi značilo da je Sejfudeen ustvari Bog.

Ja ne vidim problem u tome. Smile


Jasmin ti je to plaho lijepo objasnio,al ti ne citas duze textove-steta.


Ja čitam tekstove poput Jasminovog o tome "Što Biblija kaže o Muhammedu" kada imam vremena. Inače čitam i RahatLokumove i tvoje i Jasminove, ako su kraći. Nemoj krivo tumačiti moje riječi.

Ne zaboravi:
Zelim ti da imas sve najbolje,pa i zlatnu kucu da imas,s krovom zlatnim sve naj-naj na ovome svijetu.



Hvala i tebi također. Allah će nagraditi tvoju dobrotu! A što će sa mnom biti na onom svijetu to ćemo vidjeti...nadam se da mi želiš dobro i tamo ! Cool


pozdrav Sejfudeene

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Isus je rekao "Prije nego Abraham posta, JA JESAM" time se indentificirao sa Bogom Stvoriteljem.


Uh...sada će početi postavljati pitanje zašto u Bibliji piše da je Isus bio prije Abrahama kad je Isus iz Davidove loze.

Očekuj Konine dalja pitanja, a Sejfudeen će opet reći:


Da,Konin,upravo tako,vasa duhovnost nije
jednostavna za razliku od nase.Al eto ti se bar trudis da nesto dokazes
pa makar i smijesno zvucalo.


Idemo dalje !!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
`Assalam `Alaikum!
-Neka je mir s tobom!


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 220px-Hagar_and_Ishmael_in_the_Wilderness

Slika prikazuje Ismaila sa majkom Hagarom u pustinji.Zar nije vrijedna i njena požrtvovnost, zar i ona nije na neki način bila svezana da se žrtvuje za sina od kojega je nastao veliki narod od 12 plemena? kao i kod Jakova sina Izakova. Subraće po tijelu - po sinu obećanja preko Jakova 12, po sinu ropkinje - 12 , ukupno 24 plemena..?

Kako je bilo majci a kako sinu?
Braća su se sastala na pogrebu Abrahama- Izak i Ismail.

Pitam, kako muslimani razumiju Akedah - svezanu žrtvu - tj. vjeru Izakovu i vjeru Ismailovu?Kako uporediti Akedah i kurban?
Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 300px-Abraham




\"Sama svrha kurbana je ponovo proživjeti oslobođenje zarobljavanjem sebe Božjom riječju, Njegovom voljom i Zakonom. To se najbolje vidi za vrijeme hadždža, kada se kurban bajram slavi, u vrijeme najčvršće ujedinjenosti ljudskih duša oko zajedničkog cilja, događaja koji predstavlja jedistvenu sliku jednakosti i bratstva na Zemlji\"

Osobno vjerujem u Jom kippur - Dan pomirenja koji se odvija sada dok Isus obavlja svoju službu pomirenja u Nebeskoj svetinji.

Ne iznenađuje što je Kristova pomirnička smrt često izražena pojmovima uzetim iz starozavjetnog žrtvenog sustava. U Starom zavjetu se obično kaže da se pomirenje postiže žrtvom (Izl 29,36; Lev 4,20; Bro 15,25). Stoga je, po svemu sudeći, svakodnevna žrtva ili trajna žrtva paljenica svojim pobjedonosnim karakterom najsavršenije obuhvaćala ideju žrtve. Ova žrtva nije bilo povezana ni sa kakvim određenim prijestupom, već je bila prikladno sredstvo za pristup grešnog naroda svetome Bogu. Žrtva okajnica ili naknadnica za grijeh bila je potrebna da se okaje za grijeh koji je u suštini bio prijestup Božjeg Zakona, dakle uvreda samoga Boga (vidi Svetište, I. C. 3). Ovaj prijestup je trebalo riješiti. No o krvi pomirenja piše: \"Tu krv ja sam vama dao da na žrtveniku njome obavljate obred pomirenja za svoje živote.\" (Lev 17,11) Žrtve nisu bile zgodno grešnikovo sredstvo naknade za osobno otkupljenje; sam Bog ih je odredio i one su funkcionirale u okviru Saveza i zavjetne milosti. A nije ni nekakva vrijednost u prinesenoj žrtvi osiguravala pomirenje. Pomirenje je bilo osigurano zato što je žrtva bila od Boga određeni način za njegovo ostvarenje. Žrtve su morale biti bez mane (Lev 1,3; Pnz 15,21), što je označavalo potrebu za savršenstvom. Ne pokušavajući pomirenje ograničiti na jedan jedini čin, mi ne možemo sumnjati u važnost smrti žrtve (Lev 1,5; 3,2; 4,4). Ovo je opet vidljivo u općem karakteru samog žrtvenog obreda. Dnevna žrtva se prinosila u okviru starozavjetne ideje da je smrt kazna za grijeh (Post 2,16.17; Ez 18,4.20), ali je Bog Starog zavjeta svom skrušenom narodu milostivo rekao da će smrt žrtvene životinje biti zamjena za smrt grešnika. Ova je veza toliko jasna da je u Novom zavjetu Poslanica Hebrejima može sažeti u izjavi da \"bez prolijevanja krvi nema oproštenja\" (Heb 9,22).

Istodobno Novi zavjet tvrdi da žrtve u staro doba, kao takve, nisu bile temelj opraštanja grijeha. Zapravo poslanica Hebrejima posebno ističe njihovu nedostatnost, osim kao tipova. Ne samo što nisu mogle očistiti savjest štovatelja od krivnje, nego su one bile zemaljske odredbe postavljene do vremena pravog uređenja (Heb 9,6-10), što jasno ukazuje na Kristovo utjelovljenje. Činjenica što su prinošene samo životinje (Heb 10,4) i da se žrtve neprestano trebalo ponavljati (rr. 1.2) jasno pokazuje njihovu nesposobnost da okaju. Poslanica Hebrejima nalazi u Isusu ispunjenje i produžetak starozavjetnog žrtvenog sustava. Zato čitamo da su obredne službe u zemaljskom Svetištu bile \"slikovit dokaz za sadašnje vrijeme\" (Heb 9,9 – parabole), do Kristova dolaska (r. 10), \"za vjeru koja se imala objaviti\" (Gal 3,23; usp. Heb 13,11.12).

Kristova je smrt, prema objašnjenju novozavjetnih pisaca, žrtva za grijeh. Ivan Krstitelj vidio je Isusa na početku Njegove službe u ulozi žrtve: \"Evo Jaganjca Božjeg koji uzima grijeh svijeta!\" (Iv 1,29) Pavao je još određenije smatrao Kristovu smrt žrtvom: \"Jer je žrtvovano naše pashalno janje – Krist.\" (1 Kor 5,7) On nije umro zato što se nije mogao oduprijeti neprijateljima koji su se dogovorili da Ga unište. On \"bi predan zbog naših grijeha\" (Rim 4,25); došao je umrijeti za naše grijehe kad je\"predao samoga sebe za nas kao prinos i žrtvu – Bogu na ugodan miris\" (Ef 5,2). Njegova se krv prolila \"za sve za oproštenje grijeha\" Mt 26,28. Uspoređujući Kristovo djelo sa starozavjetnim službama, poslanica Hebrejima Ga opisuje kao velikog svećenika koji je ušao u nebesko Svetište da prinese žrtvu, \"ne krvlju jaraca i junaca, nego vlastitom krvi, i pribavio nam vječni otkup\" (Heb 9,12).

Često spominjanje Kristove krvi također ukazuje na žrtvenu smrt. Pavao, koji o Kristovoj krvi govori gotovo isto tako često kao o Njegovoj smrti, piše da smo \"opravdani njegovom krvi\" (Rim 5,9), da nam je ona \"Pomirilište\" (Rim 3,25), da po Njemu \"imamo otkupljenje njegovom krvlju\" (Ef 1,7), da smo Bogu postali \"blizu krvlju Kristovom\" (Ef 2,13), da je Krist pomirio sve sa sobom \"uspostavljajući mir krvlju njegova križa\" (Kol 1,20).

Ove izjave, jednako kao Isusovo vlastito spominjanje svoje krvi kao \"krv Saveza, koja se proljeva za sve\" (Mk 14,24) ili Petrovo o skupocjenoj \"krvi Krista kao nevina i bez mane Janeeta\" (1 Pt 1,19), podsjećaju da krv označava nasilno oduzimanje života, u ovom slučaju prinesenog u žrtvi. Neki su ovo gledište osporili na osnovi da je u nekim starozavjetnim ulomcima (posebice u Post 9,4-6; Pnz 12,23) proljevanje krvi samo simbol života kojeg je Isus dao i da ne podrazumijeva kako Njegov život mora biti predan kao žrtva. Dokazi, međutim, po svemu sudeći ne potkrepljuju takvo tumačenje. Nema nikakve sumnje da je ovim biblijskim izjavama utvrđeno da je krv poistovjećena sa životom. No kakve bi veze onda to značenje imalo sa žrtvom? U Levitskom zakoniku 17,11., inače najčešće citiranoj tvrdnji, Bog kaže da \"tu krv ja sam vama dao da na žrtveniku njome obavljate obred pomirenja za svoje živote\". Staviti krv na žrtvenik zahtijevalo je smrt, što je podrazumjevalo lišavanje života. Osim toga, poslanica Hebrejima u svom komentaru starozavjetnih žrtvenih obreda, povezuje \"krv Krista\" s rečenicom \"pošto je nastupila smrt za otkupljenje prekršaja\" (Heb 9,14.15); time naglašava da krv u žrtvenom smislu znači više od života, premda je i on uključen. Ideja krvi doima se značajnijom od same smrti. Ona privlači pozornost na život kao i na smrt.


Zadnja promjena: ; sub 09 vel 2008, 21:07; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
JA JESAM-a sta?
Ako tumacis kompletnu Bibliju kao sto tumacite neke nj. djelove-u kontextu znati ces da ovo sto je rekao Isus znaci da je nauk koji Isus prenosi stariji i od Abrahama,a lahko je to zakljuciti ako procitas Ivana 8:40-59.

Mjesto toga vi zelite ubiti mene koji sam vam objavio istinu koju sam cuo od Boga ?Iv.8:40

Otac koji me posla zapovjedio mi je sto da reknem i sto da navjestim.Iv.12:49

Kao sto si ti Oce u meni,i ja u tebi,tako neka i oni u nama budu jedno da svijet vjeruje da si me ti poslao.Iv.17:21

Ja molim za njih.Ne molim za svijet vec za one koje si mi dao,jer su tvoji.Iv.17:9
Oce,ako hocesotkloni ovaj kalez od mene,ali neka ne bude moja nego tvoja volja. Luka 22:42
Jos da dodam da Bog zna kada ce se nesto desiti:
Zaista,kazem vam ovaj narastaj nece proci dok sve to ne bude.(govori o ponovnom dolasku) Matej 24:29-35,
Paa,haman je malko fulao,sto je naravno obiljezje svih ljudi.
Svi textovi koje smo mi pisali jasno govore da je Isus bio obican covjek,naravno bolji od svih nas.
Jos nesto:
Slavim te Oce,Gospodaru neba i zemlje.Matej 11:25
To mu je bila molitva,a onaj koji moli nije ni slican Onome kome se moli.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
mouse

pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 12 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply