Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Masturbacija - da li je grijeh ili ne

power_settings_newLogin to reply
+38
Povratak Medenog
davor_ze
ČruBog
Angelius
Sofia
dr.gog
Mitar
Spart
Bible_Believer
amos
Darko
maki
UČENIK10
apostol
Medeni
Aladin
imhotep
Naomi
crusader
Euro
diakonos
Jesus the communist
Želislav
Feba
Istina
Justin
Bhakti
Izrail
hrvoje hrki
Češljugar
moki72
Daniel
Mila
Konin
simply
Trešnja
dominik
ararat
42 posters

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Vi koji tvrdite da je masturbacija grijeh, jer tako kaže crkva, dajte objašnjenje ZAŠTO je masturbacija grijeh. Nemojte samo slijepo citirati i pokoravati se crkvenom autoritetu, nego dajte objašnjenje ZAŠTO.
Tako nećete biti samo eho nečijeg mišljenja, nego će se vidjetio da u vama ima razmišljanja i razuma. Dakle, molim objašnjenje ZAŠTO!!!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Jeli piše ono u Bibliji 'Tko s požudom pogleda drugu ženu,već je s njom u srcu učinio preljub',a masturbacija mnogih muškaraca je najčešće upravo požuda prema drugoj ženi...
ali čini mi se po ovdašnjim komentarima da bi zaključak mogao biti da je masturbacija grijeh,ali ne preveliki

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Češljugar je napisao/la:
Jeli piše ono u Bibliji 'Tko s požudom pogleda drugu ženu,već je s njom u srcu učinio preljub',a masturbacija mnogih muškaraca je najčešće upravo požuda prema drugoj ženi...
ali čini mi se po ovdašnjim komentarima da bi zaključak mogao biti da je masturbacija grijeh,ali ne preveliki

A što ako on npr misli na svoju ženu?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
pa onda možda i ne

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:

A što ako on npr misli na svoju ženu?


Pa onda zato jer joj se uskraćuje, ona ima prvao (u ljubavi naravno) na njegovo tijelo jer mu je žena.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
ljudi, vi ste se raspričali o mastrubaciji kao da pričate o kvantnoj fizici... radi se čisto o nagonu i ako želite riješiti to pitanje, onda pričajte o nagonu, a ne o metafizici...

ja osobno ne znam je li mastrubacija grijeh ili nije, ali znam da recimo mastrubiranjem nikome nećete nanijeti zlo...

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Bhakti je napisao/la:
ljudi, vi ste se raspričali o mastrubaciji kao da pričate o kvantnoj fizici... radi se čisto o nagonu i ako želite riješiti to pitanje, onda pričajte o nagonu, a ne o metafizici...

ja osobno ne znam je li mastrubacija grijeh ili nije, ali znam da recimo mastrubiranjem nikome nećete nanijeti zlo...

Mislis cak ni mentalnom zdravlju,e onda se varas,ali to ide do preljuba,jer kako rece izrael,ja kao zena svoga muza imam prav na njegovo tjelo,isto kao i moj muz na tjelo svoje zene,sto ce nam treci u ljubavi-onda se to granici s perverzijom ili........</BLOCKQUOTE>

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
a ako se ženi recimo neće, a mužu hoće, radi grijeh što će mastrubirati? (vrijedi i za obratne situacije)

no, ionako je mastrubacija puno raširenija među samcima, tako da nam je bezveze pričati o problematici mastrubacije u braku

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Mila je napisao/la:

A što ako on npr misli na svoju ženu?


Pa onda zato jer joj se uskraćuje, ona ima prvao (u ljubavi naravno) na njegovo tijelo jer mu je žena.

Slažem se. Ali recimo uzmimo primjer da je on otišao negdje na koji mjesec i da je udaljen od nje. Dakle, mene zanima da li je masturbacija grijeh sama po sebi iako se ne misli na nekog trećeg iako se nikome ne uskraćuje i sl. Dakle kad izbacimo sve što jeste grijeh i kad nam ostane samo masturbacija što onda? Zanima me teološki argument protiv masturbacije, ne protiv bludnih misli, protiv ovog ili onog.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:

Slažem se. Ali recimo uzmimo primjer da je on otišao negdje na koji mjesec i da je udaljen od nje. Dakle, mene zanima da li je masturbacija grijeh sama po sebi iako se ne misli na nekog trećeg iako se nikome ne uskraćuje i sl. Dakle kad izbacimo sve što jeste grijeh i kad nam ostane samo masturbacija što onda? Zanima me teološki argument protiv masturbacije, ne protiv bludnih misli, protiv ovog ili onog.


Ja zbog pitanja pretpostavljam da nisi udana.Jer da jesi mogla bi osjetiti da nije čovjeku potreban čin samozadovoljavanja već on svoju seksualnost u braku živi onda kad je osoba pored njega a ne bez nje.
Tim više bi to morala moći zamisliti jer si žena.
A zar nismo u tijelu kao Hramu Duha Svetoga i zašto ga prljati?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Ja zbog pitanja pretpostavljam da nisi udana.Jer da jesi mogla bi osjetiti da nije čovjeku potreban čin samozadovoljavanja već on svoju seksualnost u braku živi onda kad je osoba pored njega a ne bez nje.
Tim više bi to morala moći zamisliti jer si žena.
A zar nismo u tijelu kao Hramu Duha Svetoga i zašto ga prljati?

Ovim mi nisi odgovorio na moje pitanje. Tražila sam argumente da je masturbacija grijeh. To kako tko živi svoju seksualnost u braku ništa ne govori. Netko je nekako živi, stoga pitanje je zašto je grijeh ako je ili zašto nije ako nije. To da mi prljamo time svoje tijelo je tvoje mišljenje, ali mene zanima zašto tako misliš. Argumente zašto nešto jeste grijeh, a ne odgovor: jeste grijeh, nije grijeh. Samo molim te bez trivijalnih odgovora tipa: jer KC tako kaže.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:

Ovim mi nisi odgovorio na moje pitanje. Tražila sam argumente da je masturbacija grijeh. To kako tko živi svoju seksualnost u braku ništa ne govori. Netko je nekako živi, stoga pitanje je zašto je grijeh ako je ili zašto nije ako nije. To da mi prljamo time svoje tijelo je tvoje mišljenje, ali mene zanima zašto tako misliš. Argumente zašto nešto jeste grijeh, a ne odgovor: jeste grijeh, nije grijeh. Samo molim te bez trivijalnih odgovora tipa: jer KC tako kaže.


Ako je tebi to trivijalno ja kažem da nije nego je trivijalno to tvoje prvo pitanje u kojem navodiš primjer koji je kod kršćana nemoguć.
Uostalom siguran sam da Šićko zna odgovor. obred

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Uostalom siguran sam da Šićko zna odgovor. obred

Hvala na prijedlogu. Onda ću pitati njega jer pametan čovjek zna zašto vjeruje u ono što vjeruje. 1 Per 3:15 ''Budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama'' Takav ima otkrivenje i razlog, a ne zato što to netko tako kaže i zna objasniti razloge svoga uvjerenja. Uputio si me pravoj osobi. Vjerujem da će mi on moći reći nešto više od: ''To je grijeh jer Ulf Ekman tako kaže''. Još jednom hvala!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:

Hvala na prijedlogu. Onda ću pitati njega jer pametan čovjek zna zašto vjeruje u ono što vjeruje. .... Još jednom hvala!


Siguran sam da će ti on pomoći on sve zna o tome. jocolor

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Ne čini nešto grijehom - to samo po sebi. Uvjek postoji neki drugi kriterij koji procjenjuje moralnost i nemoralnost. A to je Božji moralni kriterij.
Budući da on razotkriva naše motive, naše pobude - koje izlaze iz srca - Moralni zakon nas razotkriva potpuno. On je siguran pokazatelj našeg duhovnog stanja.
Deseta zapovijed udara u srž čovjekovog grijeha: u grešne želje. "Ne poželi ...kuće, žene, sluge... bližnjeg svoga" Izlazak 20,17

Maturbacija, kao i svako drugo djelo, nije grijeh sam po sebi, nego zato što predstavlja izopačenje onoga što je dobro. Spolnost je jedan od najljepših i najvažnijih Božjih darova čovjeku. I zato su izopačenja takvog dara - uvjek nešto najgore, najviše nemoralno. Sjetimo se samo pedofilije, homoseksualnosti, silovanja. To su najstrašnije stvari, jer predstavljaju izopačenje izuzetnog dara koji čovjek ima.

U čemu je izopačenje kod masturbacije? U tome što ona prestavlja izraz naše grešne naravi, i to onog njenog sebičnog dijela, onog koje nas potiče da ugađamo sebi!!!
Netko će se pitati: da li je grijeh - ugađati sebi??? Nije grijeh činiti sebi dobre i korisne stvari. Ali svaki postupak nešto razotkriva o nama. Nije problem jesti, ali jest problem kada jedenje postane žderanje i smisao života, kada se "zaljubimo" u hranjenje, kada nam to postane izvor životne radosti i zadovoljstva. Tada jedenje postaje grijeh!!! Tada jedenje postaje naš «bog», smisao i svrha življenja.
Isto je i sa spolnošću. Kada spolnost ima pravu svrhu – stvaranje novog života i izraz intimnosti među bračnih drugovima – ono ima svoju ispravnu funkciju. Ali spolnost često poprima obilježja izopačenosti i sebičnosti.
Znamo kako mnogi promiskuitetni ljudi imaju potrebu mijenjeti splone partnere da bi oni "dobili na vrijednosti" i svojim i tuđim očima!!! Ovo je izraz potpune sebičnosti!!! Zatim ljudi prilikom promiskuiteta čine i grijeh preljuba kada se vežu uz osobe koje su u braku. Zatim, masturbacija podrazumjeva maštanje i grešne želje (grešne misli u glavi) – s ciljem ugađanju svojih tjelesnih porivima. I to je izraz sebičnosti!!! A svaka sebičnost – je grijeh!!!

Mladić koji je sklon tome, u djevojci ne vidi osobu, nego samo pojedina djelove tijela. Odnosno vidi u ženi seksualni objekt!!! I to je grijeh, jer ženu spušta na nivo objekta (stvari, predmeta)!!!
Nažalost, živimo u društvu i u svijetu koji prihvaća golotinju i spolnost kao nešto potrošačko. Svakodnevno smo izloženi filmovima koji spolnosti daju upravo ovaj izopačen i sebičan karakter; i reklamama koji obiluju ženskom golotinjom kao "lijepim omotom" za prodaju svega i svačega. Zato nije ni čudo da su ljudi toliko izloženi iskušenju da ugađaju sebičnim spolnim željama i nagonima (masturbaciji, preljubu, promiskuitetu).
Ćovjekova narav je grešna i vrlo sklona tom sebičnog ugađanju svojim nagonima. Netko će reći: kad mi je to lijepo!!! Ali nije sve korisno. Nije sve dobro. Nije sve moralno. Postoji objektivan moralni kriterij koji razotkriva naše pravo duhovno stanje: Božji moralni zakon!!! On nas razotkriva kao njegove prekršioce – kao grešnike!!!

Čovjek slobodan od grijeha (duhovan čovjek) – ne gaji u sebi grešne želje i sklonosti. On ne živi zato da bi ugađao sebi – nego da bi usrećio druge. I to njega usrećuje!!! On je slobodan od sebičnosti bilo koje vrste!!!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila, znaš kad nekog svrbi nos, on se počeše. Kad je netko gladan, on se najede. ak je žedan, napije se vode.
lol!

možda ti Šičko odgovori nešto slično kao i ja što sam.
flower

ja ne radim masturbulanciju, al mislim da da ako nekom navre krv, da se snađe kako zna da riješi problem, mođda Dominik zna objasniti, jer ja ne znam jocolor

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
simply je napisao/la:

Maturbacija, kao i svako drugo djelo, nije grijeh sam po sebi, nego zato što predstavlja izopačenje onoga što je dobro. Spolnost je jedan od najljepših i najvažnijih Božjih darova čovjeku. I zato su izopačenja takvog dara - uvjek nešto najgore, najviše nemoralno. Sjetimo se samo pedofilije, homoseksualnosti, silovanja. To su najstrašnije stvari, jer predstavljaju izopačenje izuzetnog dara koji čovjek ima.

Upravo tako, s tim da masturbacija ne predstavlja izopačenje seksualnosti. ;)

simply je napisao/la:

U čemu je izopačenje kod masturbacije? U tome što ona prestavlja izraz naše grešne naravi, i to onog njenog sebičnog dijela, onog koje nas potiče da ugađamo sebi!!!

Ugađanja sebi nije nikako grešne naravi, to postaje samo tada kada nam je važnije ugoditi sebi nego Bogu i kada se to dvoje ne podudara.

simply je napisao/la:

Nije problem jesti, ali jest problem kada jedenje postane žderanje i smisao života, kada se "zaljubimo" u hranjenje, kada nam to postane izvor životne radosti i zadovoljstva. Tada jedenje postaje grijeh!!! Tada jedenje postaje naš «bog», smisao i svrha življenja.

Slažem, tako je sa svim stvarima, svako pretjerivanje je štetno. Ne vidim kakve to veze ima sa masturbacijom, ako ne pretjeruješ sa tim.
S druge strane, šta točno znači pretjerivati?

simply je napisao/la:

Zatim, masturbacija podrazumjeva maštanje i grešne želje (grešne misli u glavi) – s ciljem ugađanju svojih tjelesnih porivima. I to je izraz sebičnosti!!! A svaka sebičnost – je grijeh!!!

Šta su grešen misli? Zašto ne bi mogao masturbirati sa "svetim" mislima u glavi?
Zašto bi to bio izraz sebičnosti? Sebičnost znači uskraćivanje nećega drugoj osobi, da bi bilo više za tebe. Ne vidim kakve to veze ima sa masturbacijom. Pa ne uskraćuješ ti nikoga time što sebe usrećuješ. A pošto su sretni ljudi dar na svijetu, ne vidim u tome problem.


simply je napisao/la:

Mladić koji je sklon tome, u djevojci ne vidi osobu, nego samo pojedina djelove tijela. Odnosno vidi u ženi seksualni objekt!!! I to je grijeh, jer ženu spušta na nivo objekta (stvari, predmeta)!!!

Slažem se, ali opet, kakve to veze ima s masturbacijom.

simply je napisao/la:

Čovjek slobodan od grijeha (duhovan čovjek) – ne gaji u sebi grešne želje i sklonosti. On ne živi zato da bi ugađao sebi – nego da bi usrećio druge. I to njega usrećuje!!! On je slobodan od sebičnosti bilo koje vrste!!!


Ma gledaj treba prvenstveno ugađati Bogu, iz toga sve dalje proizlazi.
S druge strane, ako nisi sposoban sebe zadovoljiti, nečeš biti sposoban zadovoljiti partnericu.
Samo sretan, zadovoljan, potpun čovijek, može biti sposoban usrećiti drugu osobu.
Druga stvar, ako ne masturbiraš, nakon nekog vremena tijelo će to automatski učiniti za tebe.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Uzasno je sto vi "krscani" radite.
Uzasna je sramota za Isusa Krista.
Sramite se!

Postali smo Sodoma i Gomora. I zovemo se Kristovi. Na ovom forumu malo ljudi uopce ima pojma o Isusu.

Vas bog ste vi sami.
Pijavica ima dvije kćeri:

"Daj! Daj!" (izr 30,15)

To ste vi. Jedina vasa pomisao u vezi Isusa je: Isuse - ja sam samo gresnik i volim svoj grijeh, opravdavam ga i ne zelim ga pustiti. Molim te Isuse spasi me od pakla, spasi me od muke i boli, daj mi raj, daj mi svoju ljubav, daj mi svoje zdravlje, prosperitet i uzitak. Daj mi Isuse sto vise od ovog grijeha na svijetu i uzitaka i spasi me pravedne kazne i muke koju trebam dobiti zbog svoje gresnosti.

Sablazan za moje oci je ovaj forum. Nije sablazan za Boga, On ionako ga ne gleda. Ne moze...
Prečiste su tvoje oči da bi zloću

gledale. (hab 1,13)
A na ovom "tolerantnom" forumu ima zloce na hrpe.

I iznimno rijetko tko svjedoci za istinu. Ti uglavnom su upozoreni na ponasanje ili izbaceni s foruma.

Homoseksualnost i mastrubaciju...spolne grijehe opravdavate. Sramota!
Jer ušuljali se neki, odavna već zapisani za ovaj sud, bezbožnici koji milost Boga našega promeću u razuzdanost... (jd 1,4)

Sve sto radite su besmislene i prazne rasprave o religiji. Price o Bozjoj ljubavi i milosti a kilometrima ste daleko od bilo kakve milosti Bozje. Ako se 5% ovog foruma uspije se provuci u raj - biti ce to doista cudo Bozje! I to mislim na aktivne clanove.

Prazne price i rasprave o teologiji, o nevaznim doktrinama i nekim prorocima i zabavna brbljanja i gledanje slikica i dicenje i radovanje jer ste krscani, te masovno lupetanje o divnoj ljubavi Bozjoj!! - a svi ste robovi grijeha i cinite grijeh na dnevnoj bazi - je li to ljubav Bozja? Je li to plod Duha Svetoga? Briga vas za Boga. Glavno da je vama lijepo i ugodno. Cim nije, cim je malo teze, placete i panicarite, dajte molite za mene, pomozite mi, gledam vapaje. Sto se ne oslonite na BOGA SVEMOGUCEGA? Zato jer ne mozete - neznate ga! Pa trebate ljude da vas podignu.

Ljubav i tolerancija. Ekumenizam i grijeh. Osuda i pakao.

"Amen, dođi Gospodine Isuse" - piše na vrhu ovog foruma. Da Isus Krist doista dođe - koliko bi od vas moglo stajati pred njim? Koliko od vas se ne bi posramilo svojih grijeha i opacina od kojih se ne zelite obratiti? Koliko bi od vas culo - "Odlazite od mene zlotvori - nikad vas nisam poznavao." Zovete i katolike bracom. Dok oni lijepo mole se "kraljici neba". Krasno, tako se lijepo ujarmljujete s njima i njihovim grijehom - idolopoklonstvom demonskim silama. Lijepo ga odobravate i vi sami tada postajete odgovorni! I sami hvatate prokletstvo na sebe.

Evo, ovo mi je dugo bilo na srcu da vam kazem. Nemam vise zelje biti ovdje. Samo me uzasava stanje koje vidim. Radite sa mojim racunom sto zelite. Bannajte me i vicite. No ne mozete poreci sto sam rekao. Mozete ustima, ali dobro znate u svojim srcima da govorim istinu. Osudjeni ste.

Pokajte se i obratite. Pocnite zivjet krscanstvo. Krscanstvo Isusa Krista. A ne, ovo danasnje licemjerno samougadjajuce krscanstvo. Obratite se, ili cete izginuti. Nece biti raja ni Isusa za vas.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 3 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply