Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Grijeh u Edenu

power_settings_newLogin to reply
+2
Želislav
jony
6 posters

descriptionGrijeh u Edenu EmptyGrijeh u Edenu

more_horiz
Znate li što je TOČNO (konkretno) bio "plod sa stabla spoznaje dobra i zla" u Post. 3?
ZNAM / NEZNAM

Ako znate, molio bih da mi kažete što je to bio. I molio bih bez općenitosti - već da budete konkretni!

P.S.
Mnogi znate kako ja vidim po Bibliji što je bio ovaj "plod" i to ne želim iznositi u ovoj temi, jer sam već vrlo detaljno iznio i objasnio u drugim temama. Ako nekog zanima, neka se javi na pm. Međutim, doživio sam generalno odbacivanje onog što sam iznio, bez da me je itko pokušao ispraviti i objasniti mi da nisam u pravu jer je istina nešto drugo. Stoga braćo i sestre, prosvijetlite me!

descriptionGrijeh u Edenu EmptyZanimljivo pitanje

more_horiz
jony je napisao/la:
Znate li što je TOČNO (konkretno) bio "plod sa stabla spoznaje dobra i zla" u Post. 3?
ZNAM / NEZNAM

Ako znate, molio bih da mi kažete što je to bio. I molio bih bez općenitosti - već da budete konkretni!

P.S.
Mnogi znate kako ja vidim po Bibliji što je bio ovaj "plod" i to ne želim iznositi u ovoj temi, jer sam već vrlo detaljno iznio i objasnio u drugim temama. Ako nekog zanima, neka se javi na pm. Međutim, doživio sam generalno odbacivanje onog što sam iznio, bez da me je itko pokušao ispraviti i objasniti mi da nisam u pravu jer je istina nešto drugo. Stoga braćo i sestre, prosvijetlite me!


Hm, zanimljivo pitanje...

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
P.S.
Mnogi znate kako ja vidim po Bibliji što je bio ovaj "plod" i to ne želim iznositi u ovoj temi, jer sam već vrlo detaljno iznio i objasnio u drugim temama. Ako nekog zanima, neka se javi na pm. Međutim, doživio sam generalno odbacivanje onog što sam iznio, bez da me je itko pokušao ispraviti i objasniti mi da nisam u pravu jer je istina nešto drugo. Stoga braćo i sestre, prosvijetlite me!
Hm, zanimljivo pitanje...

_________________
Otk. 19:7 "Da se radujemo i veselimo, i da damo slavu Njemu; jer dođe svadba Janjetova, i žena Njegova pripravila se;


------------------

No prije odgovori, molim:
Stablo Života - što je, to jest Tko je?
Stablo spoznaje dobra i zla - što je , tj. Tko je?
Kada znamo stablo - znamo i plod!
Vrt što je i gdje su njegova vrata bila?!
Kako je uljez u vrt ušao?
Sotona nije mogao vidjeti da je Eva gola!

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Pretpostavimo da ne znam... Postavio sam pitanje i molio bih da mi netko tko zna odgovori?

Općenito je lako kritizirati nekoga i nečije tumačenje - za to ne treba biti neki stručnjak. Međutim, mene zanima tko od tih "stručnjaka" ima ponuditi drugo objašnjenje.

Pitanje je biblijsko - stoga mislim da je ovo pravo mjesto za njega. 

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
jony je napisao/la:
Znate li što je TOČNO (konkretno) bio "plod sa stabla spoznaje dobra i zla" u Post. 3?
ZNAM / NEZNAM

Ako znate, molio bih da mi kažete što je to bio. I molio bih bez općenitosti - već da budete konkretni!

P.S.
Mnogi znate kako ja vidim po Bibliji što je bio ovaj "plod" i to ne želim iznositi u ovoj temi, jer sam već vrlo detaljno iznio i objasnio u drugim temama. Ako nekog zanima, neka se javi na pm. Međutim, doživio sam generalno odbacivanje onog što sam iznio, bez da me je itko pokušao ispraviti i objasniti mi da nisam u pravu jer je istina nešto drugo. Stoga braćo i sestre, prosvijetlite me!


Ali Jony pogledaj , ljudi vole slušati i razmišljati o prvom grijehu kao seksualnom grijehu :
SJEME ZMIJINO: Branham je naučavao da je Evin grIJeh u edemskom vrtu (Stvaranje 3) bio seksualne prirode. Prema njemu, Evu je zavela zmija (Sotona) i sa njom imala seksualni odnos. Eva je iz ovog odnosa začela i rodila je Kaina. (The Original Sin, pp. 2, 3.). Sjeme zmijino je tako postao Kain i cijelo njegovo potomstvo (dio čovječanstva) koje proisteklo od njega. Oni su predodređeni za pakao. Druga grupa ljudi, su sjeme Setovo i njegovi potomci, oni su predestinirani za spasenje to su oni koji prihvataju i poslušni su Branhamovoj "poruci". Oni tako postaju u potpunosti "Božje sjeme" i "Nejvesta Kristova", oni će biti jedini ti koji će biti UZNETI prilikom drugog Kristovog dolaska. Oni kršćani koji odbijaju Branhamovu "poruku", nose na sebi "žig zvijeri" i moraće proći kroz period "velike nevolje".

Učenje o sjemenu zmijinom je u potpunosti krivo tumačenje prvog pada, opisanog u Stvaranju 3. Nigdje ne stoji izričito da je Evin grijeh bio seksualne prirode. Ona je uzbrala doslovni plod, sa doslovnog drveta. Adam je takođe jeo od tog istog ploda (Stvaranje 3:6). Nigdje ne stoji i ne spominje se seksualni grijeh. Učenje o zmijinom sjemenu ima ozbiljne probleme sa genetikom (nastankom rasa), potopom i Božjim planom spasenja.
Istina je, da veliki dio čovječanstva nema nikakve koristi od Božjeg ponuđenog spasenja u Isusu Kristu, jer sami odbijaju ovaj način spasenja (Mat. 7:13-14), ali u Bibliji jasno stoji da je Isus umro za grIJehe cIJeloga svIJeta (1. Jn. 2:2:) i Bog želi da se svi ljudi spasu (1. Tim. 2:3-4). Božje spasenje u Kristu nije ponuđeno samo jednoj određenoj grupi ljudi - rasi ili narodu.

Učenje o zmijinom sjemenu, nije izmislio Branham. Mnogo pre njega ova ideja o podeli rasa je bila prisutna u rasističkim ideologijama (Kju Klus Klan), među nekim okultnim grupama, satanističkoj crkvi i u pokretu "Indetiteta" (Identity movement), sekte koju je osnovao korejanac Mun (Sun Myung Moon).


BOŽANSTVO ISUSA HRISTA: Po Branhamovom učenju Isus je bio posebno stvoren u Marijinoj utrobi, kao tijelo bez grijeha, tijelo koje nije bilo taknuto zmijskim sjemenom, namjenjeno toj svrsi da se u njega useli Sveti Duh.



<BLOCKQUOTE>

"Bio je Isus kad se rodio. Ali tek pošto je Sveti Duh sišao na njega, prilikom njegovog krštrenja, On je postao pomazan Bogom. Bog je bio u Njemu..." (The Messiah, January 17, 1961. (tape #61-0117))

"Bio je dvanaest godišnji dečak, u njemu nema mudrosti nimalo, zašto, već samo dvanaest godišnji dečak... Otac nije bio u Njemu u to vreme, jer je On u Njega ušao na dan Njegovog krštenja..." (Paradox, February 6, 1964. (tape #64-0206B))

"Duh (Sveti) napustio je Isusa u Getsemanskom vrtu i on je ostao samo čovjek ... On je umro kao čovjek." (It Is the Rising of the Sun, April 18, 1965. (tape #65-0418M))</BLOCKQUOTE>


Po Branhamu Isus nije bio "kompletni Bog" - cijeli božanski, već samo tijelo sa sviješću. Ovo tijelo nije postalo Bog sve dok Bog nije ušao u njega a to se desilo prilikom Isusovog krštenja. Dalje, kada je došlo vrijeme da Isus bude razapet, Duh Božji (Bog) je opet napustio Isusa (u Getsemanskom vrtu). Na križu je umrlo samo tijelo Isus, jer Bog ne može umrijeti. Ovakve ideje nisu Branhamove, već one potiču iz starog gnostičkog učenja, kojem se usprotivio apostol Ivan, tvrdeći otvoreno da svatko tko negira božanstvo Isusa Krista, pripada antiKristu (1. Jn. 4:2).

Kako objašnjavaš ovu činjenicu:
Mene je nakon krštenja u jednom kamenjaru ugrizao poskok - nije mi bilo ništa !

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Idemo dalje prema Branhamovoj verziji:
Sam - W. M. Branham u propovijedi "Zmijino sjeme" kaže:
Dobro onda, što se dogodilo? Što? Evo moje verzije!.

"Prvo trebamo zapaziti da zmijac, o kojem ovdje piše Biblija, nije bio onakav kakvog danas poznajemo. Bio je uspravan, jer je tek nakon Božjeg prokletstva počeo puzati po svom trbuhu. Bio je najpametniji, najlukaviji od sve zvjeradi. Mogao je razgovarati s Evom, što danas ne može niti jedna životinjska vrsta. To znači da je bio najbliži čovjeku, bliži nego što je to danas majmun. Prema tome, bio je ono što danas znanost naziva "izgubljenom karikom".
Evo što o njemu kaže W. M. Branham u propovijedi "Zmijino sjeme":
Dobro onda, što se dogodilo? Što? Evo moje verzije. Evo izgubljene karike! Dakle, postoje čimpanze, ali ne možete razmnožavati ženu i čimpanzu i dobiti dijete. Ne možete razmnožavati čovjeka sa životinjom. Neće se miješati. Ne možete mu dati transfuziju krvi ni od jedne životinje.
...
Pa evo što se dogodilo. Ja vjerujem, i to mogu dokazati Biblijom, da je to napravio zmijac! Zmijac je ta nestala osoba između čimpanze i čovjeka, jer - slušajte, primijetite ovo sada, da zmijac nije bio gmaz. On je bio najlukaviji od sve zvjeradi.
...
Evo, pogledajte zmijca, zmijca kakav je bio na početku. Nacrtajmo sada njegovu sliku. On je velik. Između čipanze i čovjeka. A zmijac, đavao, Lucifer je znao da je to bila jedina krv koja se dala pomješati s ljudskom krvi. Jedina osoba koju je on mogao upotrijebiti. Nije mogao upotrijebiti čimpanzu. Krv se ne bi pomiješala. Nije mogao upotrijebiti nešto drugo. Nije mogao upotrijebiti ovcu. Nije mogao upotrijebiti konja. Nije mogao upotrijebiti niti jednu životinju. Morao je upotrijebiti ovog zmijca.
Postavlja se pitanje: Što je Eva napravila čime je spoznala da je gola? Biblija ne spominje "jabuke" ili neko voće, već kaže da je Eva pojela "plod nasred vrta" - pa je spoznala da je gola. Što je zapravo bio taj plod koji je doveo Evu do toga da spozna da je gola? Evo što o tome kaže W. M. Branham također u propovijedi "Zmijino sjeme":
Evo, o ovome se sa mnom još nije složio ni jedan propovjednik. Oni pokušavaju napraviti da je to nešto drugo, ali meni to nema smisla. Pokušavaju reći da su Adam i Eva pojeli neke jabuke. Brate, ako... Ne želim ovo reći kao šalu, već želim to reći kao... Ako jedenje jabuka postiže da žene shvate da su gole, onda bi trebali dijeliti jabuke.
Znate da je to tako. Vi znate da jesti jabuku, to nije ono što su oni učinili, što je postiglo da oni spoznaju da su goli. Dakako da to nije bilo to. To je moralo doći kroz seksualanost. Moralo je, jer su shvatili da su goli kada su uzeli taj zabranjen plod.
Nije li žena plodonosno stablo? Niste li vi plod svoje majke?

Provjerimo što Biblija kaže o ovome. U 2. Kor. 11, 3 Biblija kaže: "Da, ljubomoran sam na vas božanskom ljubomorom, jer sve učinih da vas zaručim s jednim zaručnikom, da vas privedem Kristu kao čistu djevicu. Ali se bojim da se slučajno ne bi, kao što je zmijac zaveo Evu svojim lukavstvom, vaše misli pokvarile te se udaljile od Kristu dužne iskrenosti i čistoće." Iz ovog se stiha vidi da je zmijac zaveo Evu, tako da više nije bila čista djevica. Pogledajmo još neke Biblijske stihove na ovu temu.

U 1. Iv. 3, 12 Biblija kaže: "Ne postupajmo kao Kajin, koji, jer je bio od Zloga, umori svoga brata.". Za Adama Biblija kaže da je "sin Božji" (Lk. 3: 38), pa prema tome, Kajin ne može biti od Zloga i sin sina Božjeg u isto vrijeme - iz čega se vidi da je Kajin od Zloga i da nije Adamov sin, što ćemo kasnije i dokazati kroz Bibliju. Upravo to potvrđuje i Adamovo rodoslovlje, u kojem nije naveden Kajin, iako je prvorođeni Evin sin, međutim budući da nije Adamov sin ne nalazi se u Adamovom rodoslovlju, već se nalazi Šet, za koga Eva kaže da joj je "Bog dao drugo dijete mjesto Abela, koga ubi Kajin." (Post. 4, 25). Post. 5, 1: "Ovo je povijest Adamovog roda. Kad je Bog stvorio čovjeka, napravio ga je na priliku svoju. Stvorio je muško i žensko. A kad ih je stvorio, blagoslovi ih i nazava - čovjek. Kad je Adamu bilo sto i trideset godina, rodi mu se sin njemu sličan, na njegovu sliku; nadjenu mu ime Šet. Po rođenju Šetovu Adam je živio osam stotina godina, te mu se rodilo još sinova i kćeri." Osim toga, za Šeta Biblija kaže da je bio "sličan Adamu, na Adamovu sliku", što naravno nigdje ne kaže za Kajina. Također i u rodoslovlju u Lk. 3, 23 - 38 nema Kajina, iako je Evin prvorođenac, te se tu također nalazi Šet, sin koga je Eva dobila mjesto Abela, koji je bio Adamov sin. U Jd. 1, 14 Biblija kaže: "Ovima je upravio proroštvo Henok, sedmi patrijarh poslije Adama." Međutim, kad bi Kajin bio Adamov sin, Henok ne bi bio sedmi poslije Adama.
Pogledajmo što o tome kaže W. M. Branham u propovijedi "Zmijino sjeme", nakon čega ćemo pogledati još neka mjesta u Bibliji koja dokazuju upravo to:
Dakle, đavao se spustio i ušao u zmijca, a on je našao Evu u vrtu edenskom - golu. A on je govorio o plodu nasred, "nasred" znači "na sredini" i tako dalje. Shvaćate, budući da je ovo slušateljstvo raznovrsno... I rekao je: "Privlačno je, očima dobro."
Što je on napravio? Počeo je voditi ljubav s Evom. I živio je s njom kao muž. A ona je vidjela da je to privlačno, pa je otišla i rekla svome mužu, ali već je bila trudna sa sotonom. I rodila je svog prvog sina koji se zvao Kajin, sina Sotone.
"E," kažete, "to je pogrešno." Dobro, sad ćemo vidjeti je li to pogrešno ili nije. "Neprijateljstvo ja zamećem između tvoga sjemena i ženinog sjemena." Što? ZMIJČEVOG SJEMENA! Ona je imala sjeme i on je imao sjeme. On će ti glavu satirati, a ti ćeš mu satirati petu. "Satirati" ovdje znači "izgladiti stvar".
Eto, to vam je zmijčevo sjeme! Evo, primijetite, tu se sad pojavljuju ta dva čovjeka.
A ovaj zmijac, kad je on bio tamo... Tamo je bio ovaj veliki div. Bio je kriv za preljub s Adamovom ženom. Gdje je grijeh danas? Zbog čega je danas ovako kako je? (Sada... Zasigurno shvaćate o čemu govorim.) I tamo je on bio. I kada je to napravio, Bog je rekao, počeo je zvati Evu i Adama. A on je rekao: "Gol sam."
A On mu je rekao: "Tko ti kaza da si go?" Onda su započeli, u stilu vojske, prebacivati odgovornost.
Rekao je: "Žena koju si mi dao je to napravila. Ona me nagovorila."
A ona je rekla: "Zmijac mi je dao jabuku." Dobro propovjedniku, budi normalan. Ona je rekla: "Zmija me zavela." Znate li što znači "zavesti"? Znači "zaprljati". Đavao joj nije dao jabuku! "Zmijac me zaveo." A onda je došlo prokletstvo.
Rekao je: "Jer si poslušala zmijca umjesto muža, svijetu si uzela život; i ti - sada ćeš si umnožiti muke i žudit ćeš za mužem," i tako dalje. "A jer si slušao svoju ženu umjesto mene - uzeo sam te iz praha kao najvišu vrstu - u prah ćeš se i vratiti." "A zmijče, jer si to napravio, ostaješ bez nogu, na svom ćeš trbuhu puzati sve dane svoga života. Biti ćeš omražen i jest ćeš prašinu."
To je to. Tu je ta izgubljena karika. Evo sada Kajina. Pogledajmo karaktere.
Evo Kajina. Što je on? On je lukav biznismen. On obrađuje zemlju: mudar, inteligentan, religiozan, vrlo religiozan. Pogledajte njegove - pogledajte njegove karakteristike. Pratite me samo još nekoliko trenutaka. Evo ga. On zna da je smrtnik. On želi ići u crkvu. Gradi si crkvu, prinosi žrtvu, donosi oltar - gradi oltar, na njega stavlja svoje cvijeće, stavlja polje - plodove polja, prinosi to Bogu, i kaže: "Evo Ti, Gospodine. Ja znam da smo jeli jabuke. To je uzrok ovoga." (Neki njegovi potomci imaju istu ideju. To pokazuje od kuda dolaze.)
On je donio svoje jabuke iz polja, položio ih na oltar i rekao: "To će izgladiti stvar."
Bog je rekao: "To nisu bile jabuke."
Ali duhovnim otkrivenjem Abel je znao da je to bila krv. Zato je donio janje, zarezao mu vrat, i ono je umrlo. A Bog je rekao: "Tako je. To je uzrok. To je bila krv." (Vi znate o kojoj krvi ja govorim.) U redu. To je napravila krv.

U 1. Tim. 2, 13 - 14 Biblija kaže: "Uistinu, najprije je bio stvoren Adam, onda Eva. Osim toga, Adam nije zaveden, već je žena, pošto je zavedena, upala u grijeh." Prema tome, sotona je, kad je ušao u zmijca, iskoristio zmijca i zaveo Evu, tako što je spavao s njom, pri čemu je Eva zatrudnjela. Adam nije bio zaveden, već je samo spavao sa svojom ženom, nakon što je ona već bila trudna sa zmijcem. Njegov grijeh je bio što nije poslušao Boga, njegov grijeh nije bio preljub. Upravo radi toga, kad ih je Bog kažnjavao, nije kaznio Adama, već je umjesto njega kaznio zemlju. U Post. 3: 14 - 15, Bog proklinje zmijca, jer je to učinio: "Kad si to učinio, proklet bio među svim životinjama i svom zvjeradi divljom! Po trbuhu svom puzat ćeš i zemlju jesti sveg života svog! Neprijateljstvo ja zamećem između tebe i žene, između tvog sjemena i njezina sjemena: on će ti glavu satirati, a ti ćeš mu vrebati petu." Prema tome, prije tog prokletstva zmijac nije puzao, nije bio gmizavac. To je uslijedilo zbog prokletstva.
Međutim, u Post. 3: 16, Bog kažnjava ženu: "Trudnoći tvojoj muke ću umnožit, u mukama ćeš djecu rađati. Žudnja će te mužu tjerati, a on će gospodarit nad tobom." Da su pojeli neko voće - kakvog bi smisla imala kazna trudnoćom i rađanjem u mukama? Međutim, Bog ih je kaznio upravo tu gdje su pogriješili. Nije ih kaznio u usta, jer nisu ustima pojeli neko voće, nekakav plod.
Bog nije kaznio Adama, već je umjesto njega kaznio zemlju, što vidimo u Post. 3, 17: "A čovjeku reče, jer si poslušao glas svoje žene te jeo sa stabla s kojega sam ti zabranio jesti rekavši: S njega da nisi jeo! - evo: Zemlja neka je zbog tebe prokleta: s trudom ćeš se od nje hraniti svega vijeka svog! Rađat će ti trnjem i korovom, a hranit ćeš se poljskim raslinjem.U znoju lica svoga, kruh svoj ćeš jesti dokle se u zemlju ne vratiš: ta iz zemlje uzet si bio - prah si, u prah ćeš se i vratiti." Prema tome, umjesto Adama je kažnjena zemlja zbog toga što je poslušao svoju ženu. Dakakao, Bog im je zapovjedio da se razmnožavaju rekavši u Post. 1, 27: "Plodite se i množite i napunite zemlju, i sebi je podložite!" Ali isto tako, Bog je zabranio da to bude seksualnim putem, jer im je zabranio "plod nasred vrta". Možda se pitate, a kako su se onda trebali razmnožavati? Odgovor se nalazi u primjeru Adama i Isusa. Adam je došao na svijet bez seksa. Isus je također došao na svijet bez seksa, kroz djevicu. Dakako, tako je trebalo biti u Edenu i prije pada. Međutim, nakon pada ne preostaje drugi način ljudskog razmnožavanja osim seksom, jer su grijehom u Edenu ljudi pali s razine na kojoj je Adam bio prije grijeha.
Pogledajmo još neke biblijske stihove. Biblija kaže za Evu nakon grijeha u Post. 3, 20: "Svojoj ženi čovjek nadjene ime Eva, jer je majka svima živima." Međutim, Biblija nigdje ne kaže da je Adam otac svih živih. Osim toga, primijetimo da je Eva postala majka svih živih nakon što je "ubrala i pojela plod" i nakon što je "dala i svome mužu, koji bijaše s njom, pa je i on jeo."
U Iv. 8, 40 Biblija govori o raspravi između Isusa i farizeja: "Mjesto toga vi želite ubiti mene koji sam vam objavio istinu koju sam čuo od Boga. To Abraham nije učinio. Vi ponavljate djela oca svoga." Odgovoriše mu: "Mi nismo rođeni iz preljuba. Mi imamo samo Boga za oca." Isus im reče: "Kad bi Bog bio vaš otac, mene biste ljubili, jer ja sam od Boga izišao i došao. Nisam došao sam od sebe, već me on poslao. Zašto ne razumijete govora moga? Jer niste kadri slušati moju riječ. Vi imate đavla za oca i hoćete da vršite želju oca svoga. On bijaše ubojica od početka i nije stajao čvrsto u istini, jer u njemu nema istine." Pažljivim čitanjem vidimo da Isus govori da ga oni hoće ubiti, te da tako ponavljaju djela svog oca koji je na početku bio ubojica, što je đavao koji se spustio u Kajina i ubio Abela. Na to mu Židovi odgovaraju da oni nisu rođeni iz preljuba. Kakve veze ima preljub s ponavljanjem djela svog oca, đavla, koji je bio ubojica na početku? To dokazuje da je rođenje iz preljuba povezano s ubojicom na početku - iz čega se vidi da je Kajin rođen iz preljuba."

Zadnja promjena: ; pon 28 svi 2007, 14:59; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Brate abraham, je li to tvoj stav na ovu temu?

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
jony je napisao/la:
Brate abraham, je li to tvoj stav na ovu temu?

Iskreno govoreči ja sam imao takvu verziju i prije poznavanja Branhama,
i prije čitanja Biblije - ta verzija je vrlo privlačna.. ali Bog mi je nije Duhom potvrdio ...

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Što Biblija govori o prvom grijehu?

http://www.biblijski-krscani.com/video/%20Pad%20u%20Edenu%202.rm

http://www.biblijski-krscani.com/video/GA-XVII-PR-3%20-%20Pad%20u%20Edenu%203.rm

http://www.biblijski-krscani.com/video/GA-XVII-PR-4%20-%20Pad%20u%20Edenu%204.rm

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Ajme koji heretik taj Branham! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Mila je napisao/la:
Ajme koji heretik taj Branham! Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


Tema je grijeh u Edenu! Hvala!

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Kad se već stavljaju tuđa objašnjenja priče o Edenu, da ja stavim jednu. Ovo je iz knjige "Autobiografija jedinog Yogija".
Ovo nije kršćanska knjiga, pa ni kršćanski pogled na Bibliju, ali treba sve poglede razmotriti i razmisliti o njima. Meni je ovo objašnjenje puno logičnije i preciznije od onog "kršćanskog".


"The Adam and Eve story is incomprehensible to me!" I observed with considerable heat one day in my early struggles with the allegory. "Why did God punish not only the guilty pair, but also the innocent unborn generations?"
Master was more amused by my vehemence than my ignorance. "GENESIS is deeply symbolic, and cannot be grasped by a literal interpretation," he explained. "Its 'tree of life' is the human body. The spinal cord is like an upturned tree, with man's hair as its roots, and afferent and efferent nerves as branches. The tree of the nervous system bears many enjoyable fruits, or sensations of sight, sound, smell, taste, and touch. In these, man may rightfully indulge; but he was forbidden the experience of sex, the 'apple' at the center of the bodily garden. {FN16-14}
"The 'serpent' represents the coiled-up spinal energy which stimulates the sex nerves. 'Adam' is reason, and 'Eve' is feeling. When the emotion or Eve-consciousness in any human being is overpowered by the sex impulse, his reason or Adam also succumbs. {FN16-15}
"God created the human species by materializing the bodies of man and woman through the force of His will; He endowed the new species with the power to create children in a similar 'immaculate' or divine manner.{FN16-16}
Because His manifestation in the individualized soul had hitherto been limited to animals, instinct-bound and lacking the potentialities of full reason, God made the first human bodies, symbolicallycalled Adam and Eve. To these, for advantageous upward evolution, He transferred the souls or divine essence of two animals. {FN16-17}
In Adam or man, reason predominated; in Eve or woman, feeling was ascendant. Thus was expressed the duality or polarity which underlies the phenomenal worlds. Reason and
feeling remain in a heaven of cooperative joy so long as the human mind is not tricked by the serpentine energy of animal propensities.
"The human body was therefore not solely a result of evolution from beasts, but was produced by an act of special creation by God. The animal forms were too crude to express full divinity; the human being was uniquely given a tremendous mental capacity-the 'thousand-petaled lotus' of the brain-as well as acutely awakened occult centers in the spine.
"God, or the Divine Consciousness present within the first created pair, counseled them to enjoy all human sensibilities, but not to put their concentration on touch sensations. {FN16-18}
These were banned in order to avoid the development of the sex organs, which would enmesh humanity in the inferior animal method of propagation. The warning not to revive subconsciously-present bestial memories was not heeded. Resuming the way of brute procreation, Adam and Eve fell from the state of heavenly joy natural to the original perfect man.
"Knowledge of 'good and evil' refers to the cosmic dualistic compulsion. Falling under the sway of MAYA through misuse of his feeling and reason, or Eve-and Adam-consciousness, man relinquishes his right to enter the heavenly garden of divine self-sufficiency. {FN16-19}
The personal responsibility of every human being is to restore his 'parents' or dual nature to a unified harmony or Eden."
As Sri Yukteswar ended his discourse, I glanced with new respect at the pages of GENESIS.


descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Jony, mislim da nitko nezna točno što je stablo spoznaje dobra i zla.
Iz onoga što sam proučio i što pretpostavljam, nepostoji nikakvo stablo u bukvalnom smislu, već se po meni to odnosi na određeno mjesto unutar vrta na koje su Adam i Eva imali zabranjen pristup. Kada su Eva i Adam zavirili, očito su otkrili neku tajnu koju je Stvoritelj skrivao prema njima. Mislim da ta tajna ima veze sa spolnim organima jer su Adam i Eva od tada pokušali sakriti svoju golotinju kako bi Stvoritelju bili nezanimljivi.

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Bog točno zna što je drvo života i što stablo spoznanja dobra i zla:

Postanak 2,9
I dade Gospod Bog, te niče iz zemlje svakojako drveće, ugodno za pogled i dobro za jelo, i drvo života usred vrta i drvo spoznanja dobra i zla.



Otkrivenje 22,2
Nasred ulice njegove i s obje strane rijeke drvo života, koje rada dvanaest plodova, dajući svakoga mjeseca svoj plod; i lišće od drveta lijek je narodima,

Otkrivenje 22,14
Blagoslovljeni su oni, koji peru haljine svoje u krvi Janjeta, da imadnu pravo na drvo života, i da uđu na vrata u grad!

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Pravednik je napisao/la:
Jony, mislim da nitko nezna točno što je stablo spoznaje dobra i zla.
Iz onoga što sam proučio i što pretpostavljam, nepostoji nikakvo stablo u bukvalnom smislu, već se po meni to odnosi na određeno mjesto unutar vrta na koje su Adam i Eva imali zabranjen pristup. Kada su Eva i Adam zavirili, očito su otkrili neku tajnu koju je Stvoritelj skrivao prema njima. Mislim da ta tajna ima veze sa spolnim organima jer su Adam i Eva od tada pokušali sakriti svoju golotinju kako bi Stvoritelju bili nezanimljivi.


Stablo spoznaje dobra i zla je sotona, kao što je i stablo života (s kojeg čovjek pojede i živi vječno) Isus Krist!

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Želiš reći da je sam Bog Stvoritelj stavio u sredinu vrta sotonsko stablo spoznaje?

Ajd probaj razmisliti još malo!

Zadnja promjena: ; pon 01 lis 2007, 23:37; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
[quote="jony"]
Pravednik je napisao/la:
Jony, mislim da nitko nezna točno što je stablo spoznaje dobra i zla.
Iz onoga što sam proučio i što pretpostavljam, nepostoji nikakvo stablo u bukvalnom smislu, već se po meni to odnosi na određeno mjesto unutar vrta na koje su Adam i Eva imali zabranjen pristup. Kada su Eva i Adam zavirili, očito su otkrili neku tajnu koju je Stvoritelj skrivao prema njima. Mislim da ta tajna ima veze sa spolnim organima jer su Adam i Eva od tada pokušali sakriti svoju golotinju kako bi Stvoritelju bili nezanimljivi.


Stablo spoznaje dobra i zla je sotona, kao što je i stablo života (s kojeg čovjek pojede i živi vječno) Isus Krist!


Dva stabla u vrtu simboliziraju dva rodoslovlja, dva "obiteljska stabla".
Jahve nije zabranio kušanje tog ploda samo zato što je želio testirati Adama i Evu.Bog je znao da je plod tog stabla otrovan.Smrt nije ušla u svijet samo zbog čovjekove neposlušnosti, nego ju je donio i plod sa Stabla spoznaje dobra i zla.
Zanimljiva je činjenica da se stablo spoznaje dobra i zla nalazilo u središtu Edena.Glavna "bolest" kojom nas ono napad jest egocentričnost.Kada su Adam i Eva okusili zabranjeni plod, usredotočili su se na sebe i postali su egocentrični.Prije toga nisu bili svjesni svoje golotinje, već su neprestano svraćali pogled na Gospodina i Njegove naume.Nisu se bavili sobom.Okusivši zabranjeni plod, upoznali su dobro i zlo te počeli procjenjivati same sebe na temelju te spoznaje.
Onaj koji želi odvratiti nečiju pozornost sa Stabla života ( Isus Krist), treba samo navesti tu osobu da se okrene samoj sebi.
Trećeg dana stvaranja svijeta Jahve je utvrdio važan fizički i duhovni zakon.Odredio je da svako stablo donosi svoj rod prema svojoj vrsti.Rod Stabla spoznaje dobra i zla i rod Stabla života uvijek će se međusobno razlikovati kao što je Isus posvjedočio u Luki 6,43-44:

43 "Nema dobra stabla koje bi rađalo nevaljalim plodom niti stabla nevaljala koje bi rađalo dobrim plodom. 44 Ta svako se stablo po svom plodu poznaje. S trnja se ne beru smokve niti se s gloga grožđe trga."

Ne možemo rađati rod života jedući plodove sa stabla spoznaje dobra i zla.No, budemo li jeli plodove Stabla života sigurno nećemo rađati rod stabla spoznaje dobra i zla - smat.Jer, svako stablo rađa svoj rod prema svojoj svrsi.
Adam i Eva su kušali plod sa Stabla spoznaje dobra i zla i "ovjekovječili" ga.Smrt se proširila na sve njihove potomke.No, Bog je, zbog svoje dobrote i milosti, odlučio ispraviti njihovu pogrešku.Zasijao je u čovjeka sjeme koje je u ljudskom rodu ponovno rodilo Stablo života -Isusa.Tako je čovjeku bio vraćen istinski život.To duhovno sjeme posijao je Duh Sveti.Nijedno ga ljudsko tijelo nije moglo proizvesti, ali ga je svako moglo primiti.
Svatko od nas mora se odlučiti koje će od ta dva stabla biti u središtu njegova života.

Navodi i citati uzeti iz knjige "Dva stabla" R.Joynera

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
Emanuele, uopće se ne slažem s tvojim navodima. Pogotovo se ne slažem da se citat iz Luke odnosi na stabla iz vrta.

descriptionGrijeh u Edenu EmptyRe: Grijeh u Edenu

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply