Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


descriptionJe li patriotizam grijeh? EmptyJe li patriotizam grijeh?

more_horiz
Evo jedno veoma zanimljivo pitanje. Da li je patriotizam grijeh? Da li netko može biti kršćanin, a veličati naciju i nacionalnost? Kako voljeti domovinu, a ne mrzjeti bližnjega svoga? Kako nam pomaže prispodoba o milosrdnom Samarjanu da riješimo ovu dilemu?
Npr, bio sam i na katoličkoj i pravoslavnoj polnoćki. Jedni pjevaju himnu na kraju bogoslužja, drugi puštaju na razlgas domoljubne pjesme. U Isusovo
vrijeme imamo zelote, bodežare koji su ubijali ne samo rimske okupatore, nego i izraelce koji su usko surađivali sa okupatorom.
Jedan bivši zelot je bio i Isusov učenik. Eto ukratko sam postavio neka pitanja, i dao neke primjere u vezi ove teme. Sada ste vi na redu...

descriptionJe li patriotizam grijeh? EmptyRe: Je li patriotizam grijeh?

more_horiz
Zanimljivo pitanje - to za katolike i pravoslavce nije problem, nego ovo je vise pitanje za protestante, sto bi oni rekli?

descriptionJe li patriotizam grijeh? EmptyRe: Je li patriotizam grijeh?

more_horiz
Ziloti su revnitelji,,,revnitelji pravolsavlja (hriščanstva) : oni imaju onu zastavu pravoslavlje ili smrt, u smislu da neće izdati pravoslavlje i po cenu smrti (svoje). Dosta im prepisuju negativne konotacije, ali istina je da su progonjeni i ubijani zbog svog revnovanja. Jedan od njih je zilotski manastrir na Svetoj Gori. Esfimgen. Tako da nisu ziloti nacionalisti, već pravoslavni revnitelji.
Eto...meni se ne sviđa nacionalizam i huliganstvo. Ne bih volela da niko moj strada za bilo kakvu državu, predsednika ili šta več...a i odavno se na našim prostorima ne treba postavljati pitanje nacije...sad se barem zna zašto su nas sve matrali sa tim nacionalizmom.

Ima pesma od hladne pive: " Bog, domovina, nacija; svi na pod ovo je privatizacija... "

descriptionJe li patriotizam grijeh? EmptyRe: Je li patriotizam grijeh?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply