Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Masturbacija - da li je grijeh ili ne

power_settings_newLogin to reply
+38
Povratak Medenog
davor_ze
ČruBog
Angelius
Sofia
dr.gog
Mitar
Spart
Bible_Believer
amos
Darko
maki
UČENIK10
apostol
Medeni
Aladin
imhotep
Naomi
crusader
Euro
diakonos
Jesus the communist
Želislav
Feba
Istina
Justin
Bhakti
Izrail
hrvoje hrki
Češljugar
moki72
Daniel
Mila
Konin
simply
Trešnja
dominik
ararat
42 posters

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyMasturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
u Bibliji se jako slabo pise o mastrubaciji,ali znam da Isus nas moze toga osolobiti zanima me sta drugi misle o tome..

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
opcenito je stav crkve o seksualnosti dosta rigidan.ja mislim da nas tu Bog nema od cega osloboditi i da je to sasvim prirodna stvar, osim sto su nekad u srednjem vijeku djecu tukli i uvjeravali ih da je to jaaaako lose.nadam se da smo se maknuli od tog stava do danas.to je posve normalno ali bit je seksualnosti usmjeriti je na drugu voljenu osobu a ne samo na sebe pa...eto Very Happy

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
To je lose. Grijeh. Isus nas moze i hoce osloboditi od toga. Smile

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Ma oženite se i sve bude u redu.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Forumaš,
vi se lijepo zafrkavate i po ovoj temi. Ali postoje ljudi koji doista imaju "problem" s tim. Ako im ne možemo pomoći nekim savjetom ili "nekom pametnom" - nemojmo ni pisati o tome.
Ljudi mogu biti u velikom unutrašnjem sukobu između onog što jesu i onoga što bi "trebali biti" po očekivanju okoline.

Zato ni ovoj temi (kao i svim drugim) ne smije se prilaziti površno i gledajući na nju "crno-bijelo" (je grijeh - nije grijeh).

Trešnja, nije cilj braka - riješiti se masturbacije!!! Brak je daleko plemenitija i svetija zajednica od puke "seksaonice"!!!
Zato dajte nešto dublje i svrsishodije napišite o ovoj (za neke) osjetljivoj temi.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
simply je napisao/la:
Forumaš,
vi se lijepo zafrkavate i po ovoj temi. Ali postoje ljudi koji doista imaju "problem" s tim. Ako im ne možemo pomoći nekim savjetom ili "nekom pametnom" - nemojmo ni pisati o tome.
Ljudi mogu biti u velikom unutrašnjem sukobu između onog što jesu i onoga što bi "trebali biti" po očekivanju okoline.

Zato ni ovoj temi (kao i svim drugim) ne smije se prilaziti površno i gledajući na nju "crno-bijelo" (je grijeh - nije grijeh).

Trešnja, nije cilj braka - riješiti se masturbacije!!! Brak je daleko plemenitija i svetija zajednica od puke "seksaonice"!!!
Zato dajte nešto dublje i svrsishodije napišite o ovoj (za neke) osjetljivoj temi.

Tocno tako simply,ljudi nisu upoznati s tezinom kompletnog problema,radi se i o socioloskim uvjetima,o mentalnom zdravlju,o poimanju svijeta i grijeha,to je pojava koja se javlja i u demenciji kao i u adolescenciji,prema tome,sam svakako za oprez s ljudima kojima treba pomoc,ne crno-bjelo gledati.Najlakse je osuditi nekoga i odbaciti ga,i baciti u najdonju tamu,ali ajdmo nekom dati bratsku ruku,pomoci mu izaci iz svoje vlastite zamke,i ici ka Kristu,koji nas moze izljeciti od svega.Upaliti sibicu,mnogo je korisnije od proklinjanja tame.</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Isus u principu nije opće pričao o seksualnosti, a pogotovo ne o mastrubiranju.
Ako ćeš se držati Isusovih zakona, postoji samo jedan, a to je ljubav, a ljubav bližnjem ne čini zla.
Mislim da je kao i kod svih oblika seksualnosti, bitno stanje svijesti.
Ako nešto činiš iz ljubavi i duboke povezanosti, ako ima uzdižuće kvalitete, onda to nikako nemože biti loše. Znači takva masturbacija, definitivno nije loša. Čak bi i rekao da je zdravstveno neophodna.
Bilo koji oblik seksualnosti, ako je iz bluda, znači ako ima ponižavajuće kvalitete, nije dobar i treba ga izbjegavati.
Znači masturbacija, kao bludna radnja ili na bludne objekte, je grijeh.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
simply je napisao/la:
Forumaš,
vi se lijepo zafrkavate i po ovoj temi. Ali postoje ljudi koji doista imaju "problem" s tim. Ako im ne možemo pomoći nekim savjetom ili "nekom pametnom" - nemojmo ni pisati o tome.
Ljudi mogu biti u velikom unutrašnjem sukobu između onog što jesu i onoga što bi "trebali biti" po očekivanju okoline.

Zato ni ovoj temi (kao i svim drugim) ne smije se prilaziti površno i gledajući na nju "crno-bijelo" (je grijeh - nije grijeh).

Trešnja, nije cilj braka - riješiti se masturbacije!!! Brak je daleko plemenitija i svetija zajednica od puke "seksaonice"!!!
Zato dajte nešto dublje i svrsishodije napišite o ovoj (za neke) osjetljivoj temi.

svaka čast simply to stari

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Trešnja je napisao/la:
Ma oženite se i sve bude u redu.

Jako jednostavno. Vrlo dubokoumno. A što ako nemaš s kim? Znam kršćane koji godinama mole za bračnog druga i jako pate, da ne kažem izgaraju. Ovakav odgovor zvuči kao čista sprdačina i ironija jednom takvom kršćaninu pogotovo od neke koja je udata. Sit gladnom ne vjeruje! Nažalost!
(nevezano za masturbaciju to govorim)

Zadnja promjena: ; sri 30 svi 2007, 13:28; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
u kršćanstvu je postalo pravilo da nitko nikoga ne pokuša razumjeti i pomoći mu svim srcem, samo se daju paušalne floskule bez imalo razmišljanja tipa "Krist to mrzi i ti ako želiš biti njegov moraš to odbaciti", nitko ne pokušava istinski pomoći nekome

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
imhotep je napisao/la:
u kršćanstvu je postalo pravilo da nitko nikoga ne pokuša razumjeti i pomoći mu svim srcem, samo se daju paušalne floskule bez imalo razmišljanja tipa "Krist to mrzi i ti ako želiš biti njegov moraš to odbaciti", nitko ne pokušava istinski pomoći nekome

Upravo tako!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
ako malo bolje proučite Bibliju, možete vidjeti da Biblija NE GOVORI o masturbaciji kao grijehu, nego samo o GREŠNIM MISLIMA vezano uz neku bludnu radnju izvan braka...znači ono, ako sagriješiš u srcu, onda je viša radnja nevažna...tako da što se tiče masturbacije, ako možete to raditi da ne griješite u srcu, Konin ima pravo da je zdravstveno neophodna da ne puknete i eksplodirate u tijelu, samo ne često i to bez seksualnih misli...a ako imate snage to ne raditi, bolje za vas...no naravno koliko je to moguće raditi bez seksualnih misli to je drugo pitanje...

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
simply je napisao/la:
Forumaš,
vi se lijepo zafrkavate i po ovoj temi. Ali postoje ljudi koji doista imaju "problem" s tim. Ako im ne možemo pomoći nekim savjetom ili "nekom pametnom" - nemojmo ni pisati o tome.
Ljudi mogu biti u velikom unutrašnjem sukobu između onog što jesu i onoga što bi "trebali biti" po očekivanju okoline.

Zato ni ovoj temi (kao i svim drugim) ne smije se prilaziti površno i gledajući na nju "crno-bijelo" (je grijeh - nije grijeh).

Trešnja, nije cilj braka - riješiti se masturbacije!!! Brak je daleko plemenitija i svetija zajednica od puke "seksaonice"!!!
Zato dajte nešto dublje i svrsishodije napišite o ovoj (za neke) osjetljivoj temi.


Oprostite onda sam ja promašila tu plemenitost ,jer moj je brak dobra sexaonica ali nije puka, jer je svrsihodna.
Svašta koda ja neznam šta je brak!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Daniel je napisao/la:
ako malo bolje proučite Bibliju, možete vidjeti da Biblija NE GOVORI o masturbaciji kao grijehu, nego samo o GREŠNIM MISLIMA vezano uz neku bludnu radnju izvan braka...znači ono, ako sagriješiš u srcu, onda je viša radnja nevažna...tako da što se tiče masturbacije, ako možete to raditi da ne griješite u srcu, Konin ima pravo da je zdravstveno neophodna da ne puknete i eksplodirate u tijelu, samo ne često i to bez seksualnih misli...a ako imate snage to ne raditi, bolje za vas...no naravno koliko je to moguće raditi bez seksualnih misli to je drugo pitanje...


Sorry, što moram ovako reagirati. Ali ovo je strašno! affraid
Pa nisu seksualne misli nešto loše. Bludne misli su loše. To je ogromna razlika.
Seksualna sila je usko povezana sa životnom silom i ne treba je izbjegavat, seks može biti u potpunosti čist i božanski.
Ako ćeš masturbirati i potiskivati seksualne misli, samo ćeš si još više nabijati osjećaj grešnosti i gadno stradati...

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Vjerojatno je mislio na bludne misli

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
bludne misli... ima li ih tko ? vidi Mirko Kiš je govorio o tome , ali šta ...??? dobro piše u Bibliji sve mi je slobodno .

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
moki72 je napisao/la:
bludne misli... ima li ih tko ? vidi Mirko Kiš je govorio o tome , ali šta ...??? dobro piše u Bibliji sve mi je slobodno .


Propovijed - video o ome:
http://gator243.hostgator.com/~sda/video/MK2.avi

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
hvala abraham ti si genije

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply