Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Masturbacija - da li je grijeh ili ne

power_settings_newLogin to reply
+38
Povratak Medenog
davor_ze
ČruBog
Angelius
Sofia
dr.gog
Mitar
Spart
Bible_Believer
amos
Darko
maki
UČENIK10
apostol
Medeni
Aladin
imhotep
Naomi
crusader
Euro
diakonos
Jesus the communist
Želislav
Feba
Istina
Justin
Bhakti
Izrail
hrvoje hrki
Češljugar
moki72
Daniel
Mila
Konin
simply
Trešnja
dominik
ararat
42 posters

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:
Vjerojatno je mislio na bludne misli
da, na bludne misli sam mislio...

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Nije glavni čovjekov problem u djelima!!! Nego u naravi i njenim potrebama!!! Nije čovjek grešan zato što čini grešna djela, nego čini grešna djela zato što ga njegova narav nagoni na to!!! Nije problem u grešnom djelu, nego u grešnoj naravi!!!
Sada pišemo o masturbaciji. Nije problem u samom djelu, nego u potrebi koja dovodi do djela.
U čovjeku postoji potreba da čini ono što mu donosu ugodu!!! Zato mnogi i čine preljub - jer je to izvor ugode za njih. Ali su svjesni - da je to nešto samo po sebi loše. Sigurno ne bi nijedan od njih rekao da je dobro da on bude žrtva preljuba (da ga bračni drug vara). Time pokazuje da zna da je to zlo!!! Ali ipak želi ugoditi sebi (ima tu potrebu), a ne može se oduprijeti svojoj naravi koja ga na to potiče - pa zato i dalje čini preljub!!!

Masturbacija je pokazatelj čovjekovog stanja. Ona je indikator pogrešnih potreba koje postoje u čovjeku!!! Ona je rezultat pokušaja da se životna praznina (i besmisao življenja) ispuni trenutnim ugodama, užicima. Oni su kratkotrajni i prolazni, pa moraju postati kontinuitet - kako bi se održao kontinuitet ugode i užitaka. Ali to je zapravo pokazatelj stvarnog problema u čovjeku: problema pronalaženja smisla života i odgovora na pitanje: "zašto živim, zašto postojim"???

Čovjeka mora u životu odlučiti između dva puta: puta sebičnosti i puta ljubavi. Put sebičnosti je put u kojem čovjek živi za sebe, radi ono što njemu odgovara, živi da bi zadovoljio sebe i svoje (trenutne) potrebe. Put ljubavi je put u kojem čovjek ne zadovoljava svoje prohtjeve i svoje želje, nego je orijentiran da zadovoljava tuđe potrebe i pomaže u riješavanju tuđih "problema". Sebičnost ima različite načine svog ispoljavanja: kroz gramzivost (što više sebi ugrabiti), kroz umišljenost (davati sebi značaj koji nam ne pripada), kroz život čiji je smisao ugađati svojim trenutnim osjećajima i ugodama, itd.

Najsigurniji način da se čovjek riješi svoje sebičnosti je da počne činiti dobro drugima!!! Da fokus prebaci sa sebe (što ja želim?) - na svoje bližnje (što oni trebaju?) Tada se čovjek mijenja iznutra. Tada svoje potrebe stavlja u drugi plan, a radi na zadovoljenu tuđih potreba.
U ovome čovjeku treba Božja pomoć, jer u njegovoj naravi nije da ugađa drugima, nego sebi. Mora doći do promjene u psihologiji i u naravi osobe. U glavi se mora dogoditi promijena svijesti o pravim potrebama, a u srcu (naravi) se mora dogoditi novorođenje. Ljubav i nesebičnost se moraju roditi u srcu!!! A to nam je nemoguće bez Božje intervencije. Ali kada se to dogodi, tada cijeli život poprima drugačiji smisao, drugu svrhu. Naše sebične potrebe - ugušene su našim stvarnim (duhovnim) potrebama koje nas ne drže u ropstvu trenutnom, nego nas vode ka neprolaznom, trajnom!!! A spremnost da činimo dobro drugima, i da zadovoljavamo njihove potrebe - tada nam je "u krvi"!!!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
svaka čast simply 
U ovome čovjeku treba Božja pomoć, jer u njegovoj naravi nije da ugađa drugima, nego sebi.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Svako izopačenje čovjek će nazvati ljubavlju!!! "Ljubav" prema bogatstvu - je pohlepa za bogatstvom. "Ljubav" prema tuđoj ženi - je preljub. "Ljubav" prema osobi istog spola - je homoseksualizam. "Ljubav" prema hrani - je prežderavanje.

Čovjek će svakom izopačenju dobra - pripisati pojam "ljubav". Tako to izgleda u njegovim očima. Ali prava ljubav je nešto sasvim drugo. Ljubav se razlikuje od voljenja (ljubiti i voljeti nije isto). Ona se razlikuje od želja (ljubiti i željeti nije isto). itd

Ono što često čujemo je "priča o ljubavi": ljubav je Bog, ljubav će spasiti sve ljude , "osjetimo" međusobnu ljubav (kao da je ljubav nešto emotivno!!! //znam da ovo mnogi neće razumjeti//)

Ovim izrazima "ljubav" ljudi samo skrivaju svoje grijehe!!! Svoji izobličenu narav!!! Svoje neprijateljstvo s Bogom!!!
A ljubav o kojoj Bibliija govori je nešto sasvim, sasvim drugo.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
interesantno je da jos nitko nije dao konkretno rijesenje problema... :?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
ajde ti daj

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
u bibliji se spominje Onan koga je Bog ukorio što uzaludno prosipa sjeme itd

čak i sola scriptura postoji dokaz da je masturbacija (onanija) grijeh

mislim da je stvar jasna ko dan

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:
u bibliji se spominje Onan koga je Bog ukorio što uzaludno prosipa sjeme itd

čak i sola scriptura postoji dokaz da je masturbacija (onanija) grijeh

mislim da je stvar jasna ko dan

Ja ne kažem sad ovim ni za ni protiv masturbacije, ali Onan NIJE masturbirao, već je imao prekinuti snošaj da mu žena ne zatrudni! A ne da je masturbirao da ne zatrudni. Već kad je bio s njom činio je sve što može da ne napravi dijete što je morao pa je zato sgriješio jer je po Božjem zakonu morao napraviti njoj dijete. Ja ne razumijem kako ljudi to ne vide u tekstu. Pa to je tako očito. Sola scriptura o prekinutom snošaju govori, a ne o masturbaciji.
Post 38:-8-10 Tada reče Juda Onanu: "Priđi k udovici svoga brata, izvrši prema njoj djeversku dužnost i tako očuvaj lozu svome bratu!" 9 Ali Onan, znajući da se sjeme neće računati kao njegovo, ispuštaše ga na zemlju kad god bi prišao bratovoj udovici, tako da ne dade potomstva svome bratu. 10 To što je činio uvrijedilo je Jahvu, pa i njega pogubi.

Što bi sad trebalo onda značiti da je ispuštao sjeme kad god bi joj prišao. Što to znači? Da je došao pred nju i svaki put kad bi došao pred nju (npr dok kuha ručak i sl.) onda bi masturbirao da ga ona gleda kako to radi?! To je neka vrsta perverzije ili?!

Taj tekst apsolutno nema nikakve veze s masturbacijom.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Mila je napisao/la:

Taj tekst apsolutno nema nikakve veze s masturbacijom.


Slažem se s Milom odista je dobro protumačila tekst, Hrki nije upravu i možda je inercio prenio tvrdnje bez da pročita tekst o Onanu iz Biblije.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
slažem se: moja usporedba nije dobra
pao sam pod izraz onanija , koja se kod nekih naroda koristi za masturbaciju

ali , svakako ostaje moja tvrdnja da je grijeh , jer masturbacija po KC je grijeh , pogotovo ako prijeđe u naviku i ovisnost

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Mila je napisao/la:

Taj tekst apsolutno nema nikakve veze s masturbacijom.


Slažem se s Milom odista je dobro protumačila tekst, Hrki nije upravu i možda je inercio prenio tvrdnje bez da pročita tekst o Onanu iz Biblije.
glavno da ti možeš nać nešto da hrkija diskreditirašlol!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:

ali , svakako ostaje moja tvrdnja da je grijeh , jer masturbacija po KC je grijeh , pogotovo ako prijeđe u naviku i ovisnost


Naravno da je grijeh to je jasno.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:
slažem se: moja usporedba nije dobra
pao sam pod izraz onanija , koja se kod nekih naroda koristi za masturbaciju

ali , svakako ostaje moja tvrdnja da je grijeh , jer masturbacija po KC je grijeh , pogotovo ako prijeđe u naviku i ovisnost

Istina je da neki uče da je Onan masturbirao, zbog toga i postoji izraz onanija, ali meni to nema zdrave logike. Zato si ti to valjda i povezao.
Drago mi je da se slažemo, Hrki i Izrail. Very Happy Bvb

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
dominik je napisao/la:
interesantno je da jos nitko nije dao konkretno rijesenje problema... :?


kojeg problema?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Noemi je napisao/la:

kojeg problema?


Vjerovatno Dominik traži odgovor na neke svoje nedoumice.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Češljugar je napisao/la:
ajde ti daj


Cemu?

Tko doista zeli cuti? Ima li takvih ovdje?

Ili je ljudima ovdje samo do "dijeljenja misljenja" i rasprava koje apsolutno nicemu ne sluze.

Mogu ja nesto i napisati, ali tko ce poslusati? Tko ce se obratiti?

Zasto da vam pisem nesto sto ce vam samo sluziti na osudu?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Noemi je napisao/la:


kojeg problema?


pa mastrubacije valjda... Laughing

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
Češljugar je napisao/la:
ajde ti daj


Cemu?

Tko doista zeli cuti? Ima li takvih ovdje?

Ili je ljudima ovdje samo do "dijeljenja misljenja" i rasprava koje apsolutno nicemu ne sluze.

Mogu ja nesto i napisati, ali tko ce poslusati? Tko ce se obratiti?

Zasto da vam pisem nesto sto ce vam samo sluziti na osudu?

Cuj Dominice,pa ti napisi a ko zna tko ce cuti,mozda ce naici netko sasvim treci, kojeg danas nema tu, i mozda ce mu tvoje svjedocanstvo pomoci,u trazenju sebe.</BLOCKQUOTE>

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 2 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply