Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Masturbacija - da li je grijeh ili ne

power_settings_newLogin to reply
+38
Povratak Medenog
davor_ze
ČruBog
Angelius
Sofia
dr.gog
Mitar
Spart
Bible_Believer
amos
Darko
maki
UČENIK10
apostol
Medeni
Aladin
imhotep
Naomi
crusader
Euro
diakonos
Jesus the communist
Želislav
Feba
Istina
Justin
Bhakti
Izrail
hrvoje hrki
Češljugar
moki72
Daniel
Mila
Konin
simply
Trešnja
dominik
ararat
42 posters

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Medeni je napisao/la:
amos je napisao/la:

2.Covek je odvratan , prljav i izopacen, po prirodi mrzitelj Boga


Shocked Mora da strašno patiš za onim divnim starim vremenima kada je inkvizicija imala vlast.]


Ma to ti je biblijski pogled na coveka ne moj, biblija tako opisuje coveka evo ti napismeno.

Psalam 14 Bezumnik reče u srcu: "Nema Boga." Pokvareni rade gadosti; nitko ne čini dobro.Jahve s nebesa gleda na sinove ljudske da vidi ima li tko razuman Boga da traži.No, svi skrenuše zajedno, svi se pokvariše: nitko da čini dobro - nikoga nema.
Jos malkice o tome:
RIM 3:9 Što dakle? Imamo li prednost? Ne baš! Jer upravo optužismo sve, i Židove i Grke, da su pod grijehom,
RIM 3:10 kao što je pisano: Nema pravedna ni jednoga,
RIM 3:11 nema razumna, nema ga tko bi Boga tražio.
RIM 3:12 Svi skrenuše, svi se zajedno pokvariše, nitko da čini dobro - nijednoga nema.
RIM 3:13 Grob otvoren grlo je njihovo, jezikom lažno laskaju, pod usnama im je otrov ljutičin,
RIM 3:14 usta im puna kletve i gorkosti;
RIM 3:15 noge im hitre da krv proliju,
RIM 3:16 razvaline i nevolja na njinim su putima,
RIM 3:17 put mira oni ne poznaju,
RIM 3:18 straha Božjega nemaju pred očima.
RIM 3:19 A znamo: što god Zakon veli, govori onima pod Zakonom, da svaka usta umuknu i sav svijet bude krivac pred Bogom.

Tako da se razumemo,ono sto iznosim su stavovi bibije, a ne moji neki stavovi po kojima osudjujem ljude na pakao kao ti pokusavas da predstavis.I naravno da treba imati u vidu i sledece stihove:

EFE 2:4 Ali Bog, bogat milosrđem, zbog velike ljubavi kojom nas uzljubi,
EFE 2:5 nas koji bijasmo mrtvi zbog prijestupa, oživi zajedno s Kristom - milošću ste spašeni! EFE 2:6 te nas zajedno s njim uskrisi i posadi na nebesima u Kristu Isusu: EFE 2:7 da u dobrohotnosti prema nama u Kristu Isusu pokaže budućim vjekovima preobilno bogatstvo milosti svoje. EFE 2:8 Ta milošću ste spašeni po vjeri! I to ne po sebi! Božji je to dar! EFE 2:9 Ne po djelima, da se ne bi tko hvastao. EFE 2:10 Njegovo smo djelo, stvoreni u Kristu Isusu za dobra djela, koja Bog unaprijed pripravi da u njima živimo.

I ako je delo Bozije prisutno u nasem zivotu desi se sledece:

TIT 3:3 Jer i mi nekoć bijasmo nerazumni, nepokorni, lutalice, robovi raznih požuda i naslada, živjeli smo u zlu i zavisti, odvratni bili, mrzili jedni druge. TIT 3:4 Ali kad se pojavila dobrostivost i čovjekoljublje Spasitelja našega, Boga, TIT 3:5 on nas spasi ne po djelima što ih u pravednosti mi učinismo, nego po svojem milosrđu: kupelji novoga rođenja i obnavljanja po Duhu Svetom TIT 3:6 koga bogato izli na nas po Isusu Kristu, Spasitelju našemu.

Medjutim ima i onih koji su medju vernicima ali postoji razlika:

2TI 3:1 A ovo znaj: u posljednjim danima nastat će teška vremena. 2TI 3:2 Ljudi će doista biti sebeljupci, srebroljupci, preuzetnici, oholice, hulitelji, roditeljima neposlušni, nezahvalnici, bezbožnici, 2TI 3:3 bešćutnici, nepomirljivci, klevetnici, neobuzdanici, goropadnici, neljubitelji dobra, 2TI 3:4 izdajice, brzopletnici, naduti, ljubitelji užitka više nego ljubitelji Boga. 2TI 3:5 Imaju obličje pobožnosti, ali snage su se njezine odrekli. I njih se kloni!

I zato biblija uci jednu zanimljivu stvar:

2KO 13:5 Same sebe ispitujte, jeste li u vjeri! Same sebe provjeravajte! Zar ne spoznajete sami sebe: da je Isus Krist u vama? Inače niste pravi.
Eto tako da ako imas primedbi uputi je autoru biblije, jer ja ne govorim svoje reci, vec Bozije, i stavovi koje cujes su Boziji.A ja sam samo covek koji cita rec i voli Boga, i zeli da i drugi upoznaju Boga, hodajuci jedinim putem, istinom i zivotom Gospodom Isusom Hristom, i Njegovom reci.Pozdrav.

P.S A koliko sam upoznat sa prvobitnom namisli sta bi trebala inkvizicija biti, cini mi se naravno nisam siguran, je da kontrolise svestenike.Nesto kao unutrasnja kontrola u policiji, i kao ideja uopste u pocetku nije bila losa, ali to vreme je bilo dosta mracno, i mere su postale drasticne, i naravno doslo je do manipulacije od strane coveka, i nekad lepa zamisao je postala horor.Ali pozivam bracu iz katolicke strane da bolje pojasne, mozda i da otvorimo temu, mozda bi saznali nesto korisno.Ali u vezi inkvizicije imam zaista malo znanja i to sto znam nije bas najlepse, ali verujem da na ovom forumu ima ljudi koji o tome mnogo vise znaju, pa je mozda to bolje sa njima videti.Tako da nemogu da ceznem za necim sto i ne poznajem najbolje, ceznem za Bogom, to je moja zelja.
Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena
cheers amen ya daj srce

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Joj, joj, kako bi to bilo lijepo da svaki čovjek zna cijelu Bibliju napamet. Bar neke poučne citate, a kamoli da si zna rastumačiti.
Kako bi tek onda svijet lijepo funkcionirao.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
amos je napisao/la:
Eto tako da ako imas primedbi uputi je autoru
biblije, jer ja ne govorim svoje reci, vec Bozije, i stavovi koje cujes
su Boziji.

Jel taj Bog čije riječi navodiš Jahve?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Medeni je napisao/la:
amos je napisao/la:
Eto tako da ako imas primedbi uputi je autoru
biblije, jer ja ne govorim svoje reci, vec Bozije, i stavovi koje cujes
su Boziji.

Jel taj Bog čije riječi navodiš Jahve?

To je Bog koji se u bibliji od pocetka do kraja objavljivao pod raznim imenima, i jedno od tih imena je i Jahve, kako se objavio Mojsiju, i posle Izraelskom narodu.Ali to nije bilo jedino ime pod kojim se zazivao jedini pravi Bog,i pod kojim se objavljivao.I kada god bi zeleo da objavi nesto novo o sebi, ili je zeleo da otkrije svoje mogucnosti, On bi koristio razlicita imena, koja su imala znacenje.Ali to bi mogla biti citava jedna tema, opet kazem mogli bi ako imas zelju da je otvorimo, pa bi mozda se jos neko ukljucio i dopunio istrazivanje Bozijih razlictih imena.Tako da ga nebismo mogli ograniciti na jedno ime, jer to ustvari nije klasicno ime kao kod ljudi, vec vise je na taj nacin otkrio nesto o sebi.Ali u novozavetnom vremenu ime Isus je jedino po kojem se mozemo spasti, sto i znaci samo ime Jahve spasava.Eto, nadam se da sam bio razumljiv.Pozdrav.
Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
crusader je napisao/la:
Joj, joj, kako bi to bilo lijepo da svaki čovjek zna cijelu Bibliju napamet. Bar neke poučne citate, a kamoli da si zna rastumačiti.
Kako bi tek onda svijet lijepo funkcionirao.

Ah,zaista bi bilo divno, dodao bih i da praktikuje to sto zna.Ali nazalost do toga nece doci, pa nam treba ziveti realnost.Ali jednog dana, sve ovo ce proci i Gospod ce ponovo doci, i urediti stvari po svojoj reci.I ko je zeleo jos sada da bude Njegovo uredjenje na zemlji, ucestvovace u carstvu koje ce On doneti kada kaze ,zavrseno je. lux
Neka se proslavi ime Bozije medju narodima kroz Njegovu crkvu, one koji su spremni da se odreknu svega zbog Njegovog imena!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
svaka cast!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Osobno mi ništa ne značiš tako da nemam namjeru tebe ili tvoje istomišljenike ubjeđivati u nešto.
Ljudi koji se boje samih riječi iz Biblije smatram kukavicama i nisu mi u životu potrebni.
Ovo je forum gdje svako ima pravo napisati svoje mišljenje i ništa više.


Ja sam amosov apsolutni istomišljenik!
Nama nije bitno silom ubjeđivati nevjernike a ovo je forum gdje objavljujemo BOŽJE RIJEČI!
Amosove reakcije na tebe su mi opravdane,i kao što kaže-javlja mu NASILJE zbog tebe,pa stoga TAKVOME nije ovdje mesto
BOG nam smiruje sve emocije,ali i meni se dogodi da mi izbije emocija ,pogotovo na bogohulne!!!
Vratim se u Boga instant,a on me zbog reakcije ne prekori...?živio PRAVEDNI BOG!
BOG JE PREDIVAN ,DA ME U OVOME IZOPAČENOM SVIJETU DRŽI SPOKOJNOM,A OSOBNO MI MUKA OD GADOSTI !!!

MASTURBACIJA JE ĐAVOLJE ORUŽJE potaknuto maštarijama,koje su najčešće TAAAAJNE,jer su toliko izopačene da i sami ljudi shvaćaju da nisu za širu javnost,dok ima i onih koji rade biznis od svoje izopačenosti pa pružaju usluge potrebitima.
USUĐUJEM SE REĆI DA JE KRAJ BLIZU I JEDVA ČEKAM
demoni su mi žile rezali,BOG neće!
ON mi je dao SVE POTREBNO za podnest ovaj gnjusni svijet.

amos,drago mi je zbog tebe i da postaš ovde .
Nisam te čitala u potpunosti,al dođeš mi ko potvrda

sunny
javlja mi se kritička misao da bi neki mogli da kažu da se kopiramo scratch Shocked Very Happy

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
diana je napisao/la:


pa stoga TAKVOME nije ovdje mesto....



Cemu ljutnja, o DijanoMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Lol,tolika krv na oci i prvenstvo u bacanju kamena zbog fizioloske potrebe za orgazmom?

Spusti loptu i pricaj sa ljudima kao sa prijateljima,a ne kao sa sveprisutnim demonima.Da ne napominjem da je izraz Takvima nije mjesto--blago receno za ban ko kucu.

Forum nije katedra ni chistiliste, vec mjesto za razmjenu misljenja.
Grube tonove i pokliche ostavi za vlastiti dom.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
aj oću,e Cool
a da nisam očekivala ovu kuću -jesam smjeh smjeh smjeh možda kasne u izgradnji,e Cool

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
sotona je kralj muzike, on drzi cijeli svijet preko muzike


Gde nestade UČENIK?
Apel njegovom povratku! Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Petting

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
amos
Da masturbiram sam poceo jako rano

Zar s 9 ,ko ja? Embarassed
Sile su to đavloske sile,kojima je temelj požuda tela.
Al nesmemo to izjednačit sa ljubavlju,da je i u ljubavi seks greh.
To me mučilo ovi dana,da je sav seks telesan i od vraga,al nije.
Još učim ,pa se opažaju moja nadograđivanja.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
"Masturbacija - da li je grijeh ili ne" - je. Da i amen, tko god ga opravdava, čini grijeh. Negdje sam pročitao da kada se krščanin počne opravdavati, tada je sigurno u krivu i slažem se sa time jer; pred kime se opravdavam, pred ljudima ili pred Bogom? Pred vama mogu, ali pred Bogom ne, sve je golo i otkriveno pred njim. ako i sam sebe uspijem zavarati, Boga neču. Također sam uvjeren da ukoliko si dijete Božje, Duh njegov koji prebiva u tebi te osvjedočuje o grijehu, a na tebi je dali češ ga poslušati, ili ne. Ako da, a opet zgriješi tada trebaš oslobođenje, dolaziš Kristu u molitvi i u Njegovo ime i silom krvi njegove moliš Oca da te oslobodi, i ustraješ u tome dokle god pobjeda nedođe. Ako odbijaš poslušati kada te Duh osvjedočava, drugi put češ slabije čuti i brže umiriti savjest, treči put još brže, dok na kraju totalno ne oglušiš na glas Duha, a tada postaneš religiozan, nakupljajući molitve, ispovjedi i sve ostalo što ti savjest govori da ti je "dužnost" stvaraš sliku vlastitoga uvjerenja i pravde. To je jako gadno stanje, jer ukoliko Bog ne intervenira, pakao je neizbježan. Život krščana nije u religioznosti, u pravilima, u zapovijedima, život je u sili Duha, u hodanju sa Gospodinom, u poslušnosti riječi, poniznosti prema drugima, i pokornosti Bogu - NE ČOVJEKU. Al nažalost, u nama je to tijelesno, to duševno koje bi udovoljilo i sebi, i drugima i Bogu. - nemoguće za postići. Na nama je izabrati, slušati Boga i njegov glas, njegovu savršenu volju, ili stvoriti svoj put pravednosti - ustrajući u neposlušnosti - ma kakva ona bila, nepiše "nemoj mastrubirati", e al nepiše ni "mastrubiraj" i što sad? Polemika? Moralnost?, prvo i najzdravije jest: "Bože, ŠTO je tvoja volja". Teško je oduprijeti se svojoj, ali i za to Bog daje snagu, na osnovu naše iskrene čežnje za poslušnost Njemu.
Eto tolko od mene, mal' sam odužio, možda skrenuo sa toka teme, al sam se trudio ostat u biti, kada je riječ o grijehu, i odupiranju istome. Treba pomoći, ali treba i prihvatiti pomoć. Đaba nam trud, ako netko baš hoče po svom, na kraju krajeva, svatko će dati odgovor za sebe, samo malo tko razmišlja dal će bit dovoljno dobar za savršenoga Boga.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
vega,a znaš da vlč Sudac opravdava to kod mladih,kao nije to isto...moram nać taj intervju !
Al uostalom,taj tip uopšte nije ni kompetentan da išta kaže o Bogu.
(tek tolko da kažem ko sve glumi božje dete)
Požuda je od vraga,ljubav od Boga

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
I nisi skrenuo s teme,dobro kažeš Very Happy
Taj impuls produbljuješ mislima ,i tako to kreće,i tolko je jako da je nemoguće se borit.
Bez Boga ništa,al kako kažeš -kakve molitve?
Vidiš-u meni je Duh Sveti i ja više nemam nagone.
Prije sam imala jako često,a sad nikad.
I nanovorođenje je trenutna stvar,a ne kroz vreme da ti Bog gasi vatru
Gde je svetlo-tu tame nema,i to je tajna nanovorođenja,tako znate dal jeste.
Muški se opravdavaju da se to mora,il ako ne to,onda treba nešto naći Rolling Eyes
Jednom sam stopirala ne (nikad više)
Stane kamionđija i krene temu ,ka nailazi na ženske usput i da točno zna zbog čega stoje... Suspect ,pa ja kontam da krele proučava jel i ja? Shocked
Nisam se ponela kršćanski baš,rekla sam mu ako šta pokuša,da ću mu zgrabit volan i ubit i njega i sebe odzid
Al da ne skrećem s teme,bit je u tome da me krele ismejao,da ne misli na mene,već nastavi da je to potreba,da čovek kad vozi 10 dana -mooooora Suspect

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Watch?v=EjNK5SuWOIs
https://www.youtube.com/watch?v=EjNK5SuW.OIs

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Jahve – Sunce pravde

19 Zborovođi.
Psalam. Davidov.


2 Nebesa slavu Božju kazuju,

naviješta svod nebeski djelo ruku njegovih.

3 Dan danu to objavljuje,

a noć noći glas predaje.

4 Nije to riječ, a ni govor nije,

nije ni glas što se može čuti,

5 al’ po zemlji razliježe se jeka,

riječi sve do nakraj svijeta sežu.



Ondje suncu razape šator,

6 te ono k’o ženik iz ložnice ide,

k’o div kliče kad prelijeće stazu.

7 Izlazi ono od nebeskog kraja,

i put mu se opet s krajem spaja,

ne skriva se ništa žaru njegovu.



8 Savršen je zakon Jahvin – dušu krijepi;

pouzdano je svjedočanstvo Jahvino – neuka uči;

9 prava je naredba Jahvina – srce sladi;

čista je zapovijed Jahvina – oči prosvjetljuje;

10 neokaljan strah Jahvin – ostaje svagda;

istiniti sudovi Jahvini – svi jednako pravedni,

11 dragocjeniji od zlata, od mnogo zlata čistoga,

slađi od meda, meda samotoka.



12 Sluga tvoj pomno na njih pazi,

vrlo brižno on ih čuva.

13 Ali tko propuste svoje da zapazi?

Od potajnih grijeha očisti me!

14 Od oholosti čuvaj slugu svoga

da mnome ne zavlada.

Tad ću biti neokaljan,

čist od grijeha velikoga.



15 Moje ti riječi omiljele

i razmišljanje srca moga pred licem tvojim.

Jahve, hridi moja, otkupitelju moj!Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Icon_study

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
https://www.youtube.com/watch?v=CJX43l9-Qx0&feature=related Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Amen1

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Oduran grijeh! Oni koji to rade su ništa drugo nego... PURE EVIL! Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 Icon_evil

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 16 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply