Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Masturbacija - da li je grijeh ili ne

power_settings_newLogin to reply
+38
Povratak Medenog
davor_ze
ČruBog
Angelius
Sofia
dr.gog
Mitar
Spart
Bible_Believer
amos
Darko
maki
UČENIK10
apostol
Medeni
Aladin
imhotep
Naomi
crusader
Euro
diakonos
Jesus the communist
Želislav
Feba
Istina
Justin
Bhakti
Izrail
hrvoje hrki
Češljugar
moki72
Daniel
Mila
Konin
simply
Trešnja
dominik
ararat
42 posters

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Euro je napisao/la:



Dobro ti je napisao Konin da na ženi nema bluda.
Blud nastaje u umu muškarca. Ako se taj blud u umu muškarca transcendira ili nadilazi onda nismo više vezani niti za masturbaciju, pa usudim se reći čak niti za seks.


Euro


Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo.

Knjiga Sirahova

ne znam odakle vam ta ideja da samo muškarci mogu biti bludni?piše lijepo da od žene potječe sramota i ruglo,čitaj:blud kao element toga.baš sam sad bio na raspravi na jednom forumu gdje se nisam mogao načuditi perverznosti žena,ne bih se ni začudio da su žene danas perverznije.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Onanija i masturbacija
Na forumima sve je ucestalija labirint tema - masturbacija.
U mnostvu uzroka ucestalosti ove teme je i promidzba u svezi nove grupe roba u trendu konzumizma koji ima funkciju
prosirenja hedonistickih filozofija pomocu preusmjerenja cari culnosti na samoga sebe..Tako se ponavljaju seksi parade kao na pr. ovaj maraton:

Maraton u samozadovoljavanju stiže u Kopenhagen
Foto: Corbis


<table id=_ctl23_tblImageContainer cellSpacing=0 cellPadding=0 align=left border=0><tr><td>Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 Mast_v</TD></TR>
<tr><td class=greytextlight></TD></TR></TABLE>
KOPENHAGEN - Nakon San Francisca i Londona, Kopenhagen će u svibnju organizirati maraton u masturbiranju, "Masturbate-a-Thon 2008", namijenjen kršenju tabua o seksualnosti i oslobađanju od predrasuda koji ih okružuju", izjavila je njegova organizatorica.

"Moj cilj je okupiti muškarce i žene odasvud kako bi razgovarali o masturbiranju, koje ostaje tabu tema čak i u liberalnim društvima poput našeg te sudjelovali u maratonu koje će ponuditi užitak, opuštanje i seksualno otkrivanje samog sebe", kazala je Pia Struck Madsen, seksologinja koja svakodnevno u svojem uredu prima "brojne parove i pojedince sa seksualnim problemima".

Maraton će se održati 31. svibnja u Kopenhagenu, na zasad nepoznatoj lokaciji.

Maraton u Londonu održan je 5. srpnja 2006. Prije njega održavao se šest godina u San Franciscu. (Hina)

------------
No pokusajmo sagledati fenomen i dokuciti da li se radi u ovim manifestacijama samo o trgovini ili i o necemu perfidnijem..
Idemi u Biblijski tekst :

1 Otprilike u to vrijeme Juda ode od svoje braće te okrenu nekom Adulamcu komu ime bijaše Hira. 2 Tu Juda zapazi kćer jednog Kanaanca - zvao se Šua - i njome se oženi. Priđe njoj 3 te ona zače i rodi sina, komu dade ime Er. 4 Opet ona zače, rodi sina i dade mu ime Onan. 5 Još jednog sina rodi te mu nadjene ime Šela. Nalazila se u Kezibu kad je njega rodila.
6 Juda oženi svoga prvorođenca Era djevojkom kojoj bijaše ime Tamara. 7 Ali Judin prvorođenac Er uvrijedi Jahvu i Jahve ga pogubi. 8 Tada reče Juda Onanu: "Priđi k udovici svoga brata, izvrši prema njoj djeversku dužnost i tako očuvaj lozu svome bratu!" 9 Ali Onan, znajući da se sjeme neće računati kao njegovo, ispuštaše ga na zemlju kad god bi prišao bratovoj udovici, tako da ne dade potomstva svome bratu. 10 To što je činio uvrijedilo je Jahvu, pa i njega pogubi. 11 Onda Juda reče svojoj nevjesti Tamari: "Ostani kao udovica u domu svoga oca dok poodraste moj sin Šela." Bojao se, naime, da bi i on mogao umrijeti kao i njegova braća. I tako Tamara ode da živi u očevu domu.



Smatrate li da je Bog kaznio Onana zato sto je pustao sjeme na zemlju ili zato sto nije produzio krvno nasljedstvo svoga brata?
Tako je nastao pojam - onanija - za samozadovoljavanje ..ipsacija ili masturbacija..
Pogledajmo uredbu u Brojevima 25,5-10:

5 Kad braća stanuju zajedno pa jedan od njih umre a da nije imao sina, žena pokojnoga neka se ne preudaje izvan kuće, nego neka k njoj pristupi njezin djever i uzme je sebi za ženu te izvrši djeversku dužnost. 6 A prvi sin koga ona rodi neka ostane na ime njegova pokojnoga brata da njegovo ime ne izumre u Izraelu. 7 Ako, međutim, onaj čovjek ne želi da se oženi svojom snahom, onda njegova snaha neka dođe na vrata pred starješine i kaže: 'Neće djever moj da sačuva ime bratu svome u Izraelu; neće da mi učini djeversku dužnost.' 8 Neka ga pozovu starješine njegova grada i pitaju. Bude li uporan i kaže: 'Ne želim se njom ženiti', 9 neka njegova snaha k njemu pristupi na oči starješine pa mu skine s noge sandalu, pljune mu u lice i kaže ove riječi: 'Ovako se radi čovjeku koji neće da podigne doma svome bratu!' 10 Taj neka se prozove u Izraelu 'Dom bosoga'.

Taj obicaj produljivanja nasljedstva svome bratu se zove levirat - brak brata sa bratovljevom udovicom ili hebrejski jibbum.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Odbijanje Onana da se ozeni sa Tamarom neki povezuju sa coitus interuptusom.
No u svezi sa tom onanijsko- masturbirnom priredbom o kojoj pise Jutarnji idemo dalje analizirati Biblijski tekst koji se odnosi na grijehe naroda koji su povezivali seksualno zadovoljavanje sa okultizmom.
Smatram da je ova priredba sredstvo liberalnih stranaka da se okupi veci broj glasaca kako bi se zaustavio trend krscanskih korjena Europe rusenjem tzv tabua seksualnosti i samozadovoljavanaja.
Mnogi strucnjaci smatraju da samozadovoljavanje nije stetno.No ono pridonosi ucvrscenju licemjerja koje se poslije puberteta teze prepoznaje kao grijeh skrivanja krivice i tako se razvija osobna neodgovornost prema provedbi projekata u kojemu sudjeluju licemjerni profili..Liberalna teorija tabua seksualnosti nije istinita ni sa stanovišta Biblije ni naućno..
Liberali argumentiraju masturbaciju radi politickih interesa i navode da ona oslobađa i razvija osobni poptencijal a time ucvrscuje temelje i dimenzije slobode..
Ne radi se o oslobođenju energije i potencijala osobnosti i oblikovanju boljeg karakera i ucvrscenju slobode koja se moze preporuciti globalno.Radi se o protivljenju krscanskoj kulturi koja ima veliki globalni potencijal oblikovanja drustvenih odnosa kojima je egoizam svladan..
To je protivljenje solidarnosti a forsiranje trzisne ekonomije na temeljima nagona..Pogledajte samo koji se sve proizvodi u lancu takve proizvodnje i potrosnje mogu naci na trzistu i razmislimo koje su sve posljedice po kulturu zivota ..
Na google upisite na pr.: onan, naci cete svasta..
U sustini liberalne partije su nazadne jer prikazuju ljudsku bit hedonisticki a time polaze od lažne filozofije slobode..
Nagoni kao pokretaći oslobođenja i ujedinjenja svijeta..Opasan apsurd..
Kazu liberali - bilo bi manje pedofila , nasilja itd..
Masturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 180px-Satirello_che_ne_masturba_un_altro_-_Roma%2C_Museo_di_Villa_Giulia%2C_foto_di_Giovanni_Dall%27Orto_-_marzo_2005
Satirello che ne masturba un altro - Roma, Museo di Villa Giulia, foto di Giovanni Dall'Orto

Imanuel Kant smatra da je masturbacija grijeh čovjeka protiv sebe samoga:
Immanuel Kant regarded masturbation as a violation of the moral law.
In the Metaphysics of Morals he made the a posteriori argument that 'such an unnatural use of one's sexual attributes' strikes 'everyone upon his thinking of it' as 'a violation of one's duty to himself', and suggested that it was regarded as immoral even to give it its proper name (unlike the case of the similarly undutiful act of suicide. He went on, however, to acknowledge that 'it is not so easy to produce a rational demonstration of the inadmissibility of that unnatural use', but ultimately concluded that its immorality lay in the fact that 'a man gives up his personality … when he uses himself merely as a means for the gratification of an animal drive'.
Subsequent critics of masturbation tended to argue against it on more physiological grounds, however ..

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.


Ja mislim da je od svega najopasnija kemijska olovka! Cool

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Konin
Ja mislim da je od svega najopasnija kemijska olovka! Cool

Prema novim ludistima - ili - luditima, koji drze da je tehnologija sputala covjeka i da je potrebno odricati se od tehnickog i tehnoloskog razvoja ..
Treba li tu - kemijsku olovku , ili kredu ili nesto slicno uciniti bezopsanom?No ima kemijskih - robotiziranih - koje same saraju..i prestaju funkcionirati dok prave stetu drugim olovkama..

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Češljugar je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?


samo mi reci zasto slusas muziku i sto ti ona daje, sto trazis u njoj,sto ti znaci u zivotu?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Češljugar je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.

a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?

Ma na naravno da nije grijeh.... ali moglo bi se reći da je znak lošeg ukusa. Twisted Evil

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Konin je napisao/la:
Češljugar je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.

a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?

Ma na naravno da nije grijeh.... ali moglo bi se reći da je znak lošeg ukusa. Twisted Evil


to je grijeh, jer bludnicis nad tjelom, sramotis duha svetoga!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:
Konin je napisao/la:
Češljugar je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.

a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?

Ma na naravno da nije grijeh.... ali moglo bi se reći da je znak lošeg ukusa. Twisted Evil


to je grijeh, jer bludnicis nad tjelom, sramotis duha svetoga!


Duh Sveti je uvjek isti,njega se ne može sramotiti,a tjelo je samo odjelo i ništa više.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
tihi je napisao/la:
u Bibliji se jako slabo pise o mastrubaciji,ali znam da Isus nas moze toga osolobiti zanima me sta drugi misle o tome..


Čitaj 1. Kor. 6,12


12 Sve mi je slobodno, ali sve ne izgrađuje (karakter); sve mi je slobodno, ali neću da me što zarobi.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Medo je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
Konin je napisao/la:
Češljugar je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:
odgovor je vrlo jednostavan, mene je isus toga rijesio, ali ja mislim da je od svega najopasnija muzika!
Mt 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.

a zašto muzika,i kakva?je li grijeh ako ja slušam mišu kovača?

Ma na naravno da nije grijeh.... ali moglo bi se reći da je znak lošeg ukusa. Twisted Evil


to je grijeh, jer bludnicis nad tjelom, sramotis duha svetoga!


Duh Sveti je uvjek isti,njega se ne može sramotiti,a tjelo je samo odjelo i ništa više.


1. kor 6,15: Ne znate li da su tijela vaša udovi Kristovi? Hoću li dakle uzeti udove Kristove i učiniti ih udovima bludničinim? Nipošto!
1. kor 6,18: Bježite od bludnosti! Svaki grijeh koji učini čovjek, izvan tijela je, a bludnik griješi protiv svojega tijela.
1. kor 6,19: Ili zar ne znate? Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama, koga imate od Boga, te niste svoji.

a isus je rekao jasno sto je grijeh:
matej 5,28: A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
marko 7,21.22: Ta iznutra, iz srca čovječjega, izlaze zle namisli, bludništva, krađe, ubojstva, preljubi, lakomstva, opakosti, prijevara, razuzdanost, zlo oko, psovka, uznositost, bezumlje.

svaki koji cini taj grijeh mora pozeljeti tu zenu, a isus je rekao da je to grijeh!
tako da svaki onaj koji masturbira radi grijeh protiv tijela iliti duha svetoga, on sramoti krista!


efezanima 4,30: I ne žalostite Duha Svetoga, Božjega, kojim ste opečaćeni za Dan otkupljenja!
efezanima 4,29: Nikakva nevaljala riječ neka ne izlazi iz vaših usta, nego samo dobra, da prema potrebi saziđuje i milost iskaže slušateljima.
efezanima 4,31: Daleko od vas svaka gorčina, i srdžba, i gnjev, i vika, i hula sa svom opakošću!

1. kor 3,16: Ne znate li? Hram ste Božji i Duh Božji prebiva u vama.
1. kor 3,17: Ako tko upropašćuje hram Božji, upropastit će njega Bog. Jer hram je Božji svet, a to ste vi.

ja bih samo zelio reci da ne sramoti duha svetoga koji je u nama samo masturbacija, ako uzivamo u svijetskim pozudama, ako mi obozavamo slusati svjetsku muziku, ako volimo gledati filmove, ako volimo ici na svijetska mjesta, mjesta gdje se okupljaju ljudi koji vrjedjaju krista, najbolje kako mozete znati sto je ugodno bogu, tako sto prije nego sto odlucite nesto raditi, razmislite dali bi to s vama krist radio, dali je to ono sto ce vas izgraditi duhovno, dali je to ono sto krist zeli od vas, krist koji je u nama sigurno ne zeli s nama gledati tv,slusati muziku, pogotovo svijetsku, ici na ples s nama, na zabave, u klubove, citati s nama literaturu koja govori o svijetu...a sada pogledajte sto ivan kaze o tome:

1. ivanova 2,15: Ne ljubite svijeta ni što je u svijetu. Ako tko ljubi svijet, nema u njemu ljubavi Očeve.

vidite sto kaze, da onaj tko voli svijetske stvari da nema u sebi ljubavi oceve!

1. ivanova 2,16: Jer što je god svjetovno - požuda tijela, i požuda očiju, i oholost života - nije od Oca, nego od svijeta.

kaze da to nije od boga, znaci da te stvari ne koriste nam, nego nas odvajaju od boga!

1. ivanova 2,17: Svijet prolazi i požuda njegova, a tko čini volju Božju, ostaje dovijeka.

zato pazite da vas to ne odvede u propast, jer biblija kaze da ce u zadnje vrijeme ljubav oslabjeti. onaj tko je duhovan tezi duhovnim stvarima, pogledajte sto kaze biblija:

rim 8,5.6: Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo:težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir.
rim 8,7: Jer težnja je tijela protivna Bogu: zakonu se Božjemu ne podvrgava, a i ne može.
rim 8,8: Oni pak koji su u tijelu, ne mogu se Bogu svidjeti.
rim 8,9: A vi niste u tijelu, nego u Duhu, ako Duh Božji prebiva u vama. A nema li tko Duha Kristova, taj nije njegov.

znaci ako tezite za tijelesnim, tada gubite spasenje!
tko voli svijet, ne voli boga!

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:

svaki koji cini taj grijeh mora pozeljeti tu zenu, a isus je rekao da je to grijeh!
tako da svaki onaj koji masturbira radi grijeh protiv tijela iliti duha svetoga, on sramoti krista!

Neispravan argument, početna premisa ti nije ispravna, dakle cijeli zaključak nema smisla. Požuda prema ženskom tijelu nemora imati nikakve zajedničke točke sa masturbacijom.

UČENIK10 je napisao/la:

znaci ako tezite za tijelesnim, tada gubite spasenje!
tko voli svijet, ne voli boga!

To je točno, ali velika je razlika u "voljeti svijet više od Boga" i živjeti po zakonitostima ovog svijeta.
Uživati u "svjetskim" stvarima ne mora značiti da ih volimo više od Boga. Bog je temelj sve stvarnosti, pa tako i ovog svijeta kojeg prožima negdje više, a negdje manje. Odbaciti, u potpunosti, bez razlike, sve "svjetske" stvari, znači odbaciti Boga. Ono što je ispravnija praksa, je naučiti razlikovati i vidjeti u čemu se Bog očituje više, a u čemu manje i uvijek odabrati ono gdje Ga ima više, sve dok ne odbacimo sve osim Njega. Ali od tog stupnja smo svi ovdje jaaako daleko...
Treba shvatiti da je Bog stvorio ovaj svijet i da smo stavljeni na njega sa određenom svrhom i protiv njega se netreba boriti. Okruženi smo određenim zakonitostima koje netreba odbacivati i blokirati, nego produhoviti.
Slušam te razne ideje poput "mene je Isus toga oslobodio" ili "neka nas vjera toga oslobodi i sačuva...". To su gluposti, seks je normalna ljudska potreba, jednako kao i spavanje ili hrana. Probaj bez njih neko vrijeme živjeti pa ces vidjeti koliko to moze biti uspješno. U potpunosti se osloboditi "potreba tijela" je uspjelo možda samo par najvećih svetaca u cjelokupnoj povijesti i to samo na trenutak, najčešće radi nekog specifičnog cilja.
Svjetske stvari, kao recimo seks, muzika, filma.... mogu biti izraz očitovanja Boga i ne treba ih odbaciti, nego produhoviti...
Biblija ili neka druga sveta knjiga u apsolutnom smislu nisu ništa više ili manje duhovne nego nekakva glazba ili film....
Ali isto tako treba shvatiti da one nemaju važnost same po sebi, nego po Bogu koji se kroz njih očituje.
To uistinu znači odbaciti svijet; shvatiti da svijet sam po sebi nema nikakvu važnost i da sve naše želje nisu okrenute prema svjetovnim stvarima, nego prema Bogu. Ali do te spoznaje ne možemo doći samim nekritičkim odbacivanjem svega "svjetovnog" jer tako piše u nekoj knjizi, već diskriminacijom, shvaćanjem i rastom u Duhu.
Da zaključim, sve "svjetovne stvari" treba odbaciti tek ako sami osjećamo potrebu za tim, odnosno ako smo na tom stupnju razvoja da Božje očitovanje u tim stvarima predstavlja veliki pad u odnosu na naš stupanj razvoja i ispunjenosti Duhom.
Dakle, tko je od nas toliko blizak Bogu da je u potpunosti nadišao ovaj svijet i da može reći da sve stvari na ovom svijeti imaju toliko slabu Božju prisutnost da za njega predstavljaju duhovni pad? Cool

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Smatrate li da je Bog kaznio Onana zato sto je pustao sjeme na zemlju ili zato sto nije produzio krvno nasljedstvo svoga brata?
Tako je nastao pojam - onanija - za samozadovoljavanje ..ipsacija ili masturbacija..No prema Bibliji Onan je nesto drugo ucinio:
Pogledajmo uredbu u Brojevima 25,5-10:

5 Kad braća stanuju zajedno pa jedan od njih umre a da nije imao sina, žena pokojnoga neka se ne preudaje izvan kuće, nego neka k njoj pristupi njezin djever i uzme je sebi za ženu te izvrši djeversku dužnost. 6 A prvi sin koga ona rodi neka ostane na ime njegova pokojnoga brata da njegovo ime ne izumre u Izraelu. 7 Ako, međutim, onaj čovjek ne želi da se oženi svojom snahom, onda njegova snaha neka dođe na vrata pred starješine i kaže: 'Neće djever moj da sačuva ime bratu svome u Izraelu; neće da mi učini djeversku dužnost.' 8 Neka ga pozovu starješine njegova grada i pitaju. Bude li uporan i kaže: 'Ne želim se njom ženiti', 9 neka njegova snaha k njemu pristupi na oči starješine pa mu skine s noge sandalu, pljune mu u lice i kaže ove riječi: 'Ovako se radi čovjeku koji neće da podigne doma svome bratu!' 10 Taj neka se prozove u Izraelu 'Dom bosoga'.

Dogadjaj u Stvaranje 38:
1 Otprilike u to vrijeme Juda ode od svoje braće te okrenu nekom Adulamcu komu ime bijaše Hira. 2 Tu Juda zapazi kćer jednog Kanaanca - zvao se Šua - i njome se oženi. Priđe njoj 3 te ona zače i rodi sina, komu dade ime Er. 4 Opet ona zače, rodi sina i dade mu ime Onan. 5 Još jednog sina rodi te mu nadjene ime Šela. Nalazila se u Kezibu kad je njega rodila.
6 Juda oženi svoga prvorođenca Era djevojkom kojoj bijaše ime Tamara. 7 Ali Judin prvorođenac Er uvrijedi Jahvu i Jahve ga pogubi. 8 Tada reče Juda Onanu: "Priđi k udovici svoga brata, izvrši prema njoj djeversku dužnost i tako očuvaj lozu svome bratu!" 9 Ali Onan, znajući da se sjeme neće računati kao njegovo, ispuštaše ga na zemlju kad god bi prišao bratovoj udovici, tako da ne dade potomstva svome bratu. 10 To što je činio uvrijedilo je Jahvu, pa i njega pogubi. 11 Onda Juda reče svojoj nevjesti Tamari: "Ostani kao udovica u domu svoga oca dok poodraste moj sin Šela." Bojao se, naime, da bi i on mogao umrijeti kao i njegova braća. I tako Tamara ode da živi u očevu domu.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
Konin je napisao/la:
UČENIK10 je napisao/la:

svaki koji cini taj grijeh mora pozeljeti tu zenu, a isus je rekao da je to grijeh!
tako da svaki onaj koji masturbira radi grijeh protiv tijela iliti duha svetoga, on sramoti krista!

Neispravan argument, početna premisa ti nije ispravna, dakle cijeli zaključak nema smisla. Požuda prema ženskom tijelu nemora imati nikakve zajedničke točke sa masturbacijom.

UČENIK10 je napisao/la:

znaci ako tezite za tijelesnim, tada gubite spasenje!
tko voli svijet, ne voli boga!

To je točno, ali velika je razlika u "voljeti svijet više od Boga" i živjeti po zakonitostima ovog svijeta.
Uživati u "svjetskim" stvarima ne mora značiti da ih volimo više od Boga. Bog je temelj sve stvarnosti, pa tako i ovog svijeta kojeg prožima negdje više, a negdje manje. Odbaciti, u potpunosti, bez razlike, sve "svjetske" stvari, znači odbaciti Boga. Ono što je ispravnija praksa, je naučiti razlikovati i vidjeti u čemu se Bog očituje više, a u čemu manje i uvijek odabrati ono gdje Ga ima više, sve dok ne odbacimo sve osim Njega. Ali od tog stupnja smo svi ovdje jaaako daleko...
Treba shvatiti da je Bog stvorio ovaj svijet i da smo stavljeni na njega sa određenom svrhom i protiv njega se netreba boriti. Okruženi smo određenim zakonitostima koje netreba odbacivati i blokirati, nego produhoviti.
Slušam te razne ideje poput "mene je Isus toga oslobodio" ili "neka nas vjera toga oslobodi i sačuva...". To su gluposti, seks je normalna ljudska potreba, jednako kao i spavanje ili hrana. Probaj bez njih neko vrijeme živjeti pa ces vidjeti koliko to moze biti uspješno. U potpunosti se osloboditi "potreba tijela" je uspjelo možda samo par najvećih svetaca u cjelokupnoj povijesti i to samo na trenutak, najčešće radi nekog specifičnog cilja.
Svjetske stvari, kao recimo seks, muzika, filma.... mogu biti izraz očitovanja Boga i ne treba ih odbaciti, nego produhoviti...
Biblija ili neka druga sveta knjiga u apsolutnom smislu nisu ništa više ili manje duhovne nego nekakva glazba ili film....
Ali isto tako treba shvatiti da one nemaju važnost same po sebi, nego po Bogu koji se kroz njih očituje.
To uistinu znači odbaciti svijet; shvatiti da svijet sam po sebi nema nikakvu važnost i da sve naše želje nisu okrenute prema svjetovnim stvarima, nego prema Bogu. Ali do te spoznaje ne možemo doći samim nekritičkim odbacivanjem svega "svjetovnog" jer tako piše u nekoj knjizi, već diskriminacijom, shvaćanjem i rastom u Duhu.
Da zaključim, sve "svjetovne stvari" treba odbaciti tek ako sami osjećamo potrebu za tim, odnosno ako smo na tom stupnju razvoja da Božje očitovanje u tim stvarima predstavlja veliki pad u odnosu na naš stupanj razvoja i ispunjenosti Duhom.
Dakle, tko je od nas toliko blizak Bogu da je u potpunosti nadišao ovaj svijet i da može reći da sve stvari na ovom svijeti imaju toliko slabu Božju prisutnost da za njega predstavljaju duhovni pad? Cool


kako ces masturbirati ako ne pozelis zenu?
sve nas svijetovne stvari odvajaju od boga, a bog jos kaze da nema u onima koji to vole oceve ljubavi.
matej 7,13.14: "Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu. O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!
rim 8,5.6: Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo:težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
UČENIK10 je napisao/la:

kako ces masturbirati ako ne pozelis zenu?

Lako! Very Happy
Gledaj, nije problem poželjeti ženu, problem je ako objektiviziraš neku osobu, odnosno daješ pažnju samo njenom tijelu, a zanemaruješ duhovnu komponentu, to je način ponižavanja osobe, to je blud. A ako se radi o fiktivnoj osobi, onda je to još manji problem.

UČENIK10 je napisao/la:

sve nas svijetovne stvari odvajaju od boga, a bog jos kaze da nema u onima koji to vole oceve ljubavi.
rim 8,5.6: Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo:težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir.

Nisu uopće shvatio šta sam napisao. NAravno da je problem ako voliš svjetovnu stvar samo zbog nje same. Ali šta je uopće za tebe svjetovna stvar?
Sve stvorene (relativne) stvari na ovom svijetu imaju materijalnu i duhovnu komponentu. One gdje prevladava materijalna komponenta, to su Biblijski nazvane "svjetovne stvari" i njih treba izbjegavati. Ali ima jako puno stvorenih stvari na ovom svijetu koje imaju značajnu duhovnu komponentu i ljubav prema njima, uz shvaćanje da one samo predstavljaju odraz Božanskog i da nemaju vrijednost same po sebi, predstavlja u biti ljubav prema samom Bogu.
Krivo si shvatio Biblijski pojam "svjetovnoga" , to je ustvari naziv za ono što nema duhovnu komponentu, a ne za sveukupnost ovosvjetovnih stvorenih stvari.

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
daj mi primjer sto je to svijetovno a sto nije?

descriptionMasturbacija -  da li je grijeh ili ne - Page 9 EmptyRe: Masturbacija - da li je grijeh ili ne

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply