Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Postojanje Boga

power_settings_newLogin to reply
+13
Eutanasije
Justin
saha
Termosica
narayana
Sejfudeen
kristina888
UČENIK10
slisch
Djuro Djuric
mirjam
vivi
kainos
17 posters

descriptionPostojanje Boga EmptyPostojanje Boga

more_horiz
Koje argumente daju i vjernici i nevjernici o postojanju Boga....Izvolite...

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
pogledajte samo kako je stvoren covek...to ni naucnici ne mogu da sebi objasne i to je sve samo tako nastalo?
mora da je to bila neka vec moc koja je stvorila ovu zemlju a zo je Bog... ja mislim da se ne moze dokazati da ima Bga ili ga nema, kao sto bi to naucnici hteli to stvar verovanja!

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
Koje argumente daju i vjernici i nevjernici o postojanju Boga....Izvolite...


Jedan čovjek, pametan musliman je upotrebio primjer šamara da dokaže bol. Učeniku koji ga je pitao da mu dokaže Boga, lupio je šamar i pitao ga što osjeća. Ovaj je rekao: bol. Dokaži- veli njemu mudrac.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Boga mi nemožemo dokazati nekim eksperimentima ili sličnome kao što to rade naučnici iz Biologije hemije....u tom smislu potrebna nam je vjera. Bog nam je dao primjere koji govore o Njemu i koji otkrivaju Njega kao tvorca. Priroda, Biblija, Isus Krist, sve nam govori o Božjoj ljubavi, ali je naša odluka dali ćemo prihvatiti i vjerovati u to i priznati Boga kao svoga Spasitelja.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Moj osnovni argument jest da ako bog postoji ljudski život nema smisla.Zašto smo onda uopće stvoreni,da bi nas testirali jesmo li dobri ili loši?Otkud onda dolazi naš karakter?Ako ga bog stvara zašto onda stvori loše ljude da bi ih poslije osudio?

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Djuro Djuric je napisao/la:
Moj osnovni argument jest da ako bog postoji ljudski život nema smisla.Zašto smo onda uopće stvoreni,da bi nas testirali jesmo li dobri ili loši?Otkud onda dolazi naš karakter?Ako ga bog stvara zašto onda stvori loše ljude da bi ih poslije osudio?

Ne Bog je nama,dopustio da mi formiramo svoj karakter,nije mi jasno,na osnovu cega donosis ovakve zakljucke,verojatno to govoris na osnovi tvog zivotnog iskustva.</BLOCKQUOTE>

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Djuro Djuric je napisao/la:
Moj osnovni argument jest da ako bog postoji ljudski život nema smisla.Zašto smo onda uopće stvoreni,da bi nas testirali jesmo li dobri ili loši?Otkud onda dolazi naš karakter?Ako ga bog stvara zašto onda stvori loše ljude da bi ih poslije osudio?


Ja bih u tom smislu postavila baš obratno pitanje:
Da Bog nepostoji, živjeti na ovom svijetu za mene nebi imao smisla. Odakle dolazi moj život? Zašto sam na ovome svjetu? i kuda idem?
Odgovore na ova pitanja filozofi su pokušavali dati odgovore, ali jedini odgovor je nađen u Bibliji.
Bog je imao plan za mene. zato sam došla na ovaj svjet, jer ima zadatak za mene. A dao mi je svoje pismo Bibliju, da bi znala kamo moj život ide.
Kada bi posle smrti bio kraj i s time imala samo ovaj život, baš onda za mene život nebi imao smisla. Ali sa Bogom imam nadu daće ovom svjetu doći kraj i da će doći nešto bolje, a to je život vječni.
A na pitanje zašto je Bog stvorio loše ljude, nalazimo isto u Bibliji.
Bog je stvorio ljude po svojemu obličju (dobre) ali je grijeh koji je nastao prjevarom Sotone uneo u čovjeka te loše mane i vrline, da je postao loš.
Biblija nam daje odgovore na sva naša pitanja!!!!

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Pogledajte samo kako je Bog sve stvorio to nam je dokaz da on postoji!

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Baš tako vivi!!! Dosta nam je kada pogledamo sebe i svoje tjelo, kako je divno napravljeno, da sve tako skladno funkcionše.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
da mirjam! Very Happy hvala Bogu na njegovoj dobroti

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Iskreno, ovim poglavljem bavim se već decenijama. Čuo sam već tisuće ljudi i tisuće razloga. Ovdje nam malo nedostaje ljudi koji negiraju Božje postojanje, barem ravnoteže u diskusiji radi.

O ovoj temi mogao bih pisati malo poduže disertacije. U svakom slučaju, to što neznamo odakle smo ovdje i kako je sve nastalo još niti približno ne dokazuje postojanje Boga. Za tako nešto (dokazi postajanja) treba ipak zaroniti malo dublje u znanstvenu literaturu i svijet oko sebe. Jeste li spremni za tako nešto? Pazite, ovo je jedno od fundamentalnih životnih pitanja koje uvelike određuje smjer stotine drugih životnih tema.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Bog nas je stvorio da mi svjedocimo da je On ljubav!

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Za nas ateiste su bog i sotona produkt nekog lakomog lika (crkva) koji se dosjetio da bi moga profitirati na sistemu pomažite-idete kod dobroga, nepomažite-idete kod lošega. Samo što se to pomaganje sastoji od novčanog pomaganja crkvi, oni to čak niti ne pokušavaju skriti! Kako je bilo u srednjem vijeku tako je i sada, nije se ništa promijenilo, a novca imaju preko glave. A vi ste naivni i vjerujete im, iz razloga što ste nesreti i treba vam nekakva utjeha, nekakav oslonac kojeg pronalazite u nekom višem biću. Vi niste svjesni da toga nema, oni samo zarađuju na vama! Čovjek je ključ svega, ako si sami ne pomognete...


Nema apsolutno nikakvih dokaza da postoji bog, sotona, magija, duhovi, nadnaravno... Jedini argument koji vi imate jest da svijet nije mogao nastati sam od sebe. No čuli ste za big bang i ect. Moguće da je svijet nastao sam od sebe sakupljanja nevojerojatno malih atoma milijardama godina te dolaska do nagle eksplozije od koje nastaje prava materija. Moguće je da je čovjek evoluirao od neke niže vrste, jednog ogranka majmuna poznatijeg pod nazivom majmunoliki čovjek.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
ateist je napisao/la:
Za nas ateiste su bog i sotona produkt nekog lakomog lika (crkva) koji se dosjetio da bi moga profitirati na sistemu pomažite-idete kod dobroga, nepomažite-idete kod lošega. Samo što se to pomaganje sastoji od novčanog pomaganja crkvi, oni to čak niti ne pokušavaju skriti! Kako je bilo u srednjem vijeku tako je i sada, nije se ništa promijenilo, a novca imaju preko glave. A vi ste naivni i vjerujete im, iz razloga što ste nesreti i treba vam nekakva utjeha, nekakav oslonac kojeg pronalazite u nekom višem biću. Vi niste svjesni da toga nema, oni samo zarađuju na vama! Čovjek je ključ svega, ako si sami ne pomognete...


Nema apsolutno nikakvih dokaza da postoji bog, sotona, magija, duhovi, nadnaravno... Jedini argument koji vi imate jest da svijet nije mogao nastati sam od sebe. No čuli ste za big bang i ect. Moguće da je svijet nastao sam od sebe sakupljanja nevojerojatno malih atoma milijardama godina te dolaska do nagle eksplozije od koje nastaje prava materija. Moguće je da je čovjek evoluirao od neke niže vrste, jednog ogranka majmuna poznatijeg pod nazivom majmunoliki čovjek.

pozdrav ateist,a sad ti ovo moguce meni potvrdi mogucim argumentom.flower

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Sry, zaboravio sam, pozdrav!
Ja sam mislio da ćete me nakon ovoga banati! Very Happy Mislim, regao sam se na sotonistički forum, rekao nešto slično kao i ovo i dobio ban u roku 4 minute. Pa hvala vam! cheers


Ja također mogu reći da vi meni argumentirate postojanje Boga! Pa ja sam vam već argumentirao, svijet je nastao evoluiranjem sve do današnjeg "oblika" kakvog poznajemo.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
ateist je napisao/la:
Sry, zaboravio sam, pozdrav!
Ja sam mislio da ćete me nakon ovoga banati! Very Happy Mislim, regao sam se na sotonistički forum, rekao nešto slično kao i ovo i dobio ban u roku 4 minute. Pa hvala vam! cheers


Ja također mogu reći da vi meni argumentirate postojanje Boga! Pa ja sam vam već argumentirao, svijet je nastao evoluiranjem sve do današnjeg "oblika" kakvog poznajemo.

Eto posto smo za mrvicu bolji,mi tebi pokazujemo kreacionizmom,da svijet nije nastao evolucijom,mislim ovo je samo nivo uf,ne pitaj!!!

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Djuro Djuric je napisao/la:
Moj osnovni argument jest da ako bog postoji ljudski život nema smisla.Zašto smo onda uopće stvoreni,da bi nas testirali jesmo li dobri ili loši?Otkud onda dolazi naš karakter?Ako ga bog stvara zašto onda stvori loše ljude da bi ih poslije osudio?

Pa kao nema smisla? Stvoreni smo iz ljubavi! I love you Ne zbog testiranja!!!!Very Happy Postali smo od Boga, i njemu se vraćamo, a zašto smo loši... Zato što nam je duša zatrpana materijalizmom i više ju uopće ne slušamo - to je onaj mali glasić koji često nazivamo intuicija...da, to je glas duše koja je u svakom trenutku u zajedništvu s Bogom. Samo, tko se danas oslanja na intuiciju, i tko ju uopće ima? Imamo svi, samo osjete ju ljudi koji znaju da osim vidljivog postoje i drugi svjetovi.A Bog nas neće nikada osuditi, nije nas zato stvorio. Osuđujemo se sami. Prema zakonima kvantne fizike, svaki uzrok ima svoju posljedicu, i svaka posljedica ima svoj uzrok! Prema tome, što si požeo, zar nisi i posijao???? Tko onda koga kažnjava? Podložni smo zakonima prirode, i to je sva mudrost.

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
Gost je napisao/la:
Za nas ateiste su bog i sotona produkt nekog lakomog lika (crkva) koji se dosjetio da bi moga profitirati na sistemu pomažite-idete kod dobroga, nepomažite-idete kod lošega. Samo što se to pomaganje sastoji od novčanog pomaganja crkvi, oni to čak niti ne pokušavaju skriti! Kako je bilo u srednjem vijeku tako je i sada, nije se ništa promijenilo, a novca imaju preko glave. A vi ste naivni i vjerujete im, iz razloga što ste nesreti i treba vam nekakva utjeha, nekakav oslonac kojeg pronalazite u nekom višem biću. Vi niste svjesni da toga nema, oni samo zarađuju na vama! Čovjek je ključ svega, ako si sami ne pomognete...


Nema apsolutno nikakvih dokaza da postoji bog, sotona, magija, duhovi, nadnaravno... Jedini argument koji vi imate jest da svijet nije mogao nastati sam od sebe. No čuli ste za big bang i ect. Moguće da je svijet nastao sam od sebe sakupljanja nevojerojatno malih atoma milijardama godina te dolaska do nagle eksplozije od koje nastaje prava materija. Moguće je da je čovjek evoluirao od neke niže vrste, jednog ogranka majmuna poznatijeg pod nazivom majmunoliki čovjek.




postoje demoni koji cine cuda da bi zaveli i preplasili ljudi i naveli ih da Bog ne postoji, zato vracara moze reci nekome nesto, jer demoni međusobno komuniciraju i tako moze vidjeti neke stvari...


http://video.google.com/videoplay?docid=5562698919485686922

descriptionPostojanje Boga EmptyRe: Postojanje Boga

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply