Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

power_settings_newLogin to reply
+8
vivi
No Nick
Daniel
Justin
Ruta
kainos
Spart
Mali princ
12 posters

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyKako svetkovati subotu?

more_horiz
Zanima me kako vi koji svetkujete subotu to činite!
Isto kao ostali kršćani nedjelju, ili imate još rigoroznije regule poput ortodoksnih židova koji se maltene neće pomaknuti iz kuće. Ili je to određeno i načinom poimanja Boga, odnosno koliko tko ograničava Boga toliko mu je subota ograničena u popisu stvari kojih smijete ili ne smijete činiti.

Mislim da je poanta subote da se taj dan posveti Bogu u svim djelatnostima koje činimo što može biti jako blagoslovljeno zbog položaja tog dana u strukturi vremena. Mislim da ne treba robovati pravilima te se i kroz rad može posvetiti Bogu, ako je taj rad Bogu predan. Pa i benediktinci su nalazili Boga u svakodnevnim poslovima kroz svoje geslo: ora et labora-moli i radi, odnosno težili su tome da rad postane molitva, pjesma Bogu.

Ne bih želio nikoga uvrijediti kad kažem da subotom posao nije grijeh, no želim skrenuti pozornost da slijepo držanje regula bez značenja onoga što one znače vodi k onom stanju duha koji Isusu prigovara što je liječio subotom.

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Slično pitanje sam postavio u temi "subota vs nedjelja" i Krizostom je odgovorio.

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Znas, Mali Prunce i Josua,vec vam je to Krizostom objasnio,a ja bi samo dodala ipak je taj dan milina kad si slobodan od svih ropskih poslova ,i imas ga za tvog Gospoda svoju obitelj,meni osobno je pocetak subote najdrazi,kad na sve kazem stop,idem u radosni susret Dragom Bogu,ona sa svojim suprugom pjevamo i citamo i veselimo se danu Gospodnjem,to nije teret kako neki prikazuju,to ti je radost,ma znas sav jad i briga prodje,pogotuvu u ovo hekticno doba,kad preko tjedna jurim s vratiju,na brzake,skuhati,oprati,dovrsiti jos sto,a tad to nestane o miline subotnje.</BLOCKQUOTE>

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Subotu svetkujemo od petka navečer kad sunce
zađe, do subote navečer kad sunce zađe...toga dana vjernici čitaju
Bibliju i razne duhovne knjige, idu u crkvu, na prijepodnevno
bogoslužje i poslijepodnevno, ako ga ima, ovisi o veličini crkve...ne
radi se nikakav fizički posao, ne kupuje se ni prodaje, ne kuha se i
pravi jelo...ono je napravljeno prije...ne gleda se TV...ovo izgleda
malo čudno za neke koji to nisu znali...dan odmora, kada se zaboravlja
na sve brige koje nas zaokupljuju drugih dana...ne kažem da se i drugih
dana čita Biblija i knjiga, naravno da...

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Dino pa ljudi u ostalim crkvama isto dodju u Nedelju i slave Gospoda sa svojom porodicom i istu potrebu imaju za Bogom.Oces reci da Bog odbija i ne slusa one ljude koji su dosli u Nedelju u Crkvu?
Da li svi Adventisti ne rade u Subotu?

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
samarjanka je napisao/la:
Dino pa ljudi u ostalim crkvama isto dodju u Nedelju i slave Gospoda sa svojom porodicom i istu potrebu imaju za Bogom.Oces reci da Bog odbija i ne slusa one ljude koji su dosli u Nedelju u Crkvu?
Da li svi Adventisti ne rade u Subotu?

Ne to ne kazem,ali u zapovjedi stoji koji jedan sastanka sa Bogom,a kako ja znam svi adventisti svetkuju subotu.</BLOCKQUOTE>

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Moje mišljenje je da oni koji su svetkovali subotu,to čine i dalje po svojoj savjesti,a isto tako i oni koji nisu svetkovali neka to čine po svojoj savjesti.Kako kaže Pavao u poslanici Rimljanima ; "Jedan,dakako,polaže veću vrijednost na jedan nego na drugi dan,a drugi polaže jednaku vrijednost na svaki dan.Samo neka svatko bude posve uvjeren u svoje mišljenje!" (Rim. 14:5)

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Ja znam adventiste koji rade subotom,pa zar ce oni ici u pakao radi toga?

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
samarjanka je napisao/la:
Ja znam adventiste koji rade subotom,pa zar ce oni ici u pakao radi toga?


Njima je puno dano, i od njh će se puno tražiti...stoga ako krše, zna se...

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
samarjanka je napisao/la:
Ja znam adventiste koji rade subotom,pa zar ce oni ici u pakao radi toga?

Biblijski pocetak i zavrsetak dana je drugaciji od kalendarskog mozda je u tome rjesenje.</BLOCKQUOTE>

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Moje mišljenje je da oni koji su svetkovali subotu,to čine i dalje po svojoj savjesti,a isto tako i oni koji nisu svetkovali neka to čine po svojoj savjesti.Kako kaže Pavao u poslanici Rimljanima ; "Jedan,dakako,polaže veću vrijednost na jedan nego na drugi dan,a drugi polaže jednaku vrijednost na svaki dan.Samo neka svatko bude posve uvjeren u svoje mišljenje!" (Rim. 14:5)


Joshua, ovdje nije riječ o suboti, nego najvjerojatnije o postu. U svakom slučaju, ako shvatimo tekst, sasvim je jasno da ovdje nikako ne može biti riječ o suboti!
Ako si zainteresiran i želiš detaljno objašnjenje - javi mi, pa ću objasniti.

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Samo sam iznio svoje mišljenje.Ne volim se puno raspravljati kao što Ziger kaže jer to baš i nije uvijek zdravo.Pozdrav tebi i Božji blagoslov Wink

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
samarjanka je napisao/la:
Ja znam adventiste koji rade subotom,pa zar ce oni ici u pakao radi toga?


Njima je puno dano, i od njh će se puno tražiti...stoga ako krše, zna se...


Mislim da su ovo malo preteške riječi Krizostome "zna se..." Ne bih rekao da će Bog nekoga suditi i poslati u pakao zbog toga što je morao raditi subotom,a pogotovo oni koji rade da bi prehranili svoju obitelj.

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Na ova pitanja moramo davati odgovore u skladu sa onim sto je ucio Isus: Svi znamo one reci koje je izgovorio: Nece svako ko me zove Gospode, Gospode, uci u carstvo nebesko, vec ko vrsi volju Oca Mojega koji je na nebesima.

Ako bi naprimer, tako da kazemo, svetkovanje Subote, bilo u skladu sa Bozjom VOLJOM, tada bi i njeno krsenje izbacilo krsitelje iz nebeskog carstva.

Po ovim Isusovim recima, ako ih citamo kao sto su napisane, tada ispada da oni koji ne budu vrsili Bozju VOLJU, nece biti spaseni.

Zato mi adventisti mislimo, da mozda niko ko zna ili je osvedocen u Subotu kao dan od Boga, moze da ima velike probleme sa svojim duhovnim zivotom a i spasenjem zbog toga.

Isus je kazao da nije dovoljno samo slusati Bozju rec vec i IZVRSAVATI je!

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
Krizostom je napisao/la:


Njima je puno dano, i od njh će se puno tražiti...stoga ako krše, zna se...


Što im je puno dano?

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
A zašto ne bi subota bila svaki dan? Odnosno biti uvijek s Bogom....

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
to ti je kršćanski sabat - Božje Kraljevstvo, i hvala ti na ovoj slici

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
U moj crkvi braca i sestre ne peru noge jedni drugima a i to je Isus rekao.Znaci mi ne vrsimo njegovu volju i radi toga ce mo propasti.Mozete li se malo zamisliti i probati sjetiti sta sve ne radimo a Isus nam je rekao da to radimo.Znaci propast.

descriptionKako se svetkuje dan Gospodnji-Subota? EmptyRe: Kako se svetkuje dan Gospodnji-Subota?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply