Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Je li papa antikrist

power_settings_newLogin to reply
+5
Izrail
hrvoje hrki
kainos
Živac
braslav
9 posters

descriptionJe li papa antikrist EmptyJe li papa antikrist

more_horiz
Vec sam rekao ako je papa antikrist tko su onda Hitler, Staljin,...? Koji papa ovaj sadasnji ili neki buduci ili svaki?

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Interesantno pitanje. Voleo bi da zacnemo ovu temu. Ovde treba pazljivo razmotriti sta Biblija govori o antikrstu.

Da kazem onako na brzinu moje misljenje, oni prosli koji su cinili razne gadosti a ne samo proganjanje, jesu bili antihristi, medjutim, postoji dilema da li i sada papa, ide tim stopama i podrzava ili ono sto je bilo ili se od toga ogradjuje.

Da voleo bih da cujem i druga misljenja.
Pa braslave, objasni ulogu danasnjeg pape, i sta je njegov cilj.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Interesantno pitanje. Voleo bi da zacnemo ovu temu. Ovde treba pazljivo razmotriti sta Biblija govori o antikrstu.

Da kazem onako na brzinu moje misljenje, oni prosli koji su cinili razne gadosti a ne samo proganjanje, jesu bili antihristi, medjutim, postoji dilema da li i sada papa, ide tim stopama i podrzava ili ono sto je bilo ili se od toga ogradjuje.

Da voleo bih da cujem i druga misljenja.
Pa braslave, objasni ulogu danasnjeg pape, i sta je njegov cilj.


Cilj papinstva i opcenito hijerarhije je taj da se osigura samo jedno tumacenje biblije tako da ne moze svako tumaciti svoje. Nuzno je da je samo jedna osoba na vrhu hijerarhije.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Hm, teško mi je vjerovat da bi Krist dao ključeve Kraljevstva nebeskoga Antikristu.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Mislim da prvo trebamo razumjeti samu riječ antikrist...svi misle joj to je nešto strašno...riječ anti znači protiv, umjesto...e sad se postavlja pitanje, u kojim stvarima je to papa protiv ili umjesto Krista...a tu sad dolaze stvari poput ispovijedi, titule "vicarius fili dei" što znači zamjenik Sina Božjega i ostalo...

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Da li je papa apostol po Petru, ili je on zamenik Isusa Hrista na zemlji?

Mislim da je u tome velika razlika.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Prva crkva je bila osnovana u Jeruzalemu i njen starješina je bio Jakov.
Po meni je on prvi. study

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Ako ćemo tako i ja se slažem s Noemi...Jakov je prvi papa...

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Ha, ha ha, ovo je dobro, ja bih cak bio malo smeliji. Jakov, Jovan i Petar su bili prvi. Oni su bili bas svuda gde je i Isus bio.

Kako sada odjendnom papa je samo on, i niko vise. Pravilnije bi bilo da ih je tri.

Zar njih troje nisu bili najglavniji?

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Draga braćo i sestre, kako vidim, može se pisati u duhu ljubavi i mira...osjećam to...znači lijepo dajemo argumente...stoga se nemojmo dati isprovocirati, to je velika želja nečastivoga...pišimo i dalje u bratskom ozračju zajedništvo zajedništvo

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
andjeo ja prvi put čujem da bi antikrist toliko propagirao o nauku crkve, o božjim zapovijedima, govorio protiv abortusa, eutanazije, o nepravednim ratovima ( Irak, Palestina itd) , nosio teški križ svake godine na Uskrs u povorci pred postajama križa itd

netko tko je protiv Krista ne želi ni njegovo ime spominjati a kamoli nositi raspelo u svojim rukama:pop: sunny andjeo

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
braslav je napisao/la:
Vec sam rekao ako je papa antikrist tko su onda Hitler, Staljin,...? Koji papa ovaj sadasnji ili neki buduci ili svaki?


Meni je to isto čudno da nekome se spočitava da nije dovoljno dobar i da ga se nazove antikristom.

To u najmanju ruku nije fer.
Ako je antikrist Papa s ovakvim dobrim djelima što zapravo znači biti antikrist.

Ili je dobro loše a loše dobro.
Po toj logici ispada da su Tito, Staljin i Hitler dobri a papa antikrist.
Meni tu nešto ne štima.afro

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
braslav je napisao/la:
Vec sam rekao ako je papa antikrist tko su onda Hitler, Staljin,...? Koji papa ovaj sadasnji ili neki buduci ili svaki?


čini mi se da je ovu temu isprovocirao jevrejin ili inliner na jednoj(dvije) druge teme,ali njima na grijeh
tvrditi tako suvereno za poglavara univerzalne crkve , Crkve koja broji najviše Kristovih vjernika i da ne nabrajam dalje da je antikrist ili njegov poslanik je za plakanje ili za zapitati se kakav duh vodi te ljude, tko im ispire mozak , tko ih kao malu djecu valjda plaši budi dobar ili će ti doći čika u bijelom sa mitrom i apostolskim štapom, pa će te pojesti kao žrtvu Isusu za doručak na sotonskoj misi:pale:

ja shvaćam da je apologetika svih koji su se otcjepili od KC , da se opravda gubitak apostolskog nasljeđa, da se na neki način zakrvi do kraja, do tih granica da nema više mjesta za nikakvo približavanje ili povratak u jato iz kojeg se poteklo

ja shvaćam da je ta retorika možda imala nekog rezona u 16, 17 stoljeću
ali danas , pogotovo poslije 2. vatikanskog sabora, danas kad svaki reformirani može bez ikakvog problema osnovati neku "svoju pravovjernu, istinsku, pravu Kristovu crkvu" ( valjda zato i ima na STOTINE reformiranih zajednica- a svaka za sebe misli da ima jedina ispravan način gledanja na bibliju, vjereske istine. otajstva itd) , DANAS za to nema noikakvog rezona
iza takvih samo stoje godine ispiranja mozga od strane istih koji isto ili još gore misle

neću vršiti nikakvu apologetiku položaja i značenja pape za najveći broj vjernika ova naše jedine kugle zemaljske , jer bi se o tome moglo pisati satima, a da se nekome tko a priori misli tako, ne bi ništa dokazalo

za one kojimisle tako o papi neka samo malo pročitaju kakav nauk zastupaju npr. od 1970 na ovamo sve pape, jesu li za život od začeća ili ne, jesu li za ljubav , jesu li za 10 božjih zapovijedi, jesu li za svagdašnju žrtvu koja se svaki dan na misam prinose Ocu itd
ili te pape na žalost zastupaju obrnuta razmišljanja?

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Nisam ja poceo ovu temu, nisam eno vidi hrvoje, braslav je prvi.


Povlacim prvu izjavu zbog duha tolerancije i bratsva sa bracom iz katolicke Crkve.

Ujedno se izvinjavam svim ucesnicima foruma. A posebno svim katolicima.

Zadnja promjena: ; pet 19 sij 2007, 23:21; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:

Naravno danasnji papa to ne cini, ali mozda je to samo privid.

Medjutim, uznemireni smo iformacijama da postoje neki iz katolicke Crkve koji imaju zadatak da se inflitiraju u redove drugih Crkava, ali ne samo u Crkve vec u sve pore drustva. I odatle tajno navode vodenicu papi na ruku.


Ovo što sam citirao je smiješno i lol!


Dakle rekla kazala.
A tvoje osobno iskustvo mi se malo čini u najmanju ruku paranoično.
Ne znam zašto ali primjećujem tendenciju da se ovdje želi zaplašiti čitatelje kao malu djecu i otkriti zavjere gdje ih nema.
Ostaje mi utjeha da je Gospodin oslobodio sveg straha svoje učenike.
tako i mi slobodno i argumentima branimo svoju vjeru ne napadjući pozitivne primjere iz drugih crkava kao nesavršene nego podržimo svaku dobru akciju.
A tebe pozivam da dokažeš ovo što si ustvrdio inače će ispasti da blebećeš.
afro

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
2 Kor 11,14 I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Daniel je napisao/la:
2 Kor 11,14 I nikakvo čudo! Ta sam se Sotona prerušuje u anđela svjetla.


Čuj kad nekom crkva broji jednog čovjeka onda i možeš to tvrditi.
No sama izjava da je papa Antikrist je suluda i nedostojna Kršćanina ma ko on bio.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
Ako ti je tako lakse, ja se Izrail ne uzbudjujem. A svi cemo doci na Sud pred Boga, i ti i ja.

Tada ce ti se sve reci, tada ces videti kada On bude sudio, ko je plasio koga a ko je koga hteo da ubije.

Cekaj, imamo vremena, vec prijatelju imas ozbiljne godine.

Bog nece lagati ni za papu, ni za mene ni za tebe. On je pravedni SUDIJA.

descriptionJe li papa antikrist EmptyRe: Je li papa antikrist

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply