Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pakao - mjesto vječnih muka?

power_settings_newLogin to reply
+10
Aron7
braslav
Juditha
tripo 41
sivko5
Seljak
Maran ata
msomi
piramida4
kainos
14 posters

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Bog jeste svemogućan, ali On ne radi nelogične stvari.

Bog nije surovi sudija da ostavlja pakao u kojem će se mučiti grešnici. Još fali da im pošalješ vještice i demona sa vilama da ih odozgo ubadaju, ako ko hoće da izađe.

Oganj neugasivi znači da je kazna neugasiva, kazna je vječna. Oganj predstavlja kaznu vječnu, a ne muke da su vječne.

Naravno tvoj problem je taj što ja stihove koje ti daješ objašnjavam. A ti moje zaobilaziš.

Biblija jasno kaže da je to druga smrt.

„A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i bludnicima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.“ Otkrivenje 21:8.

Tako da će i ovo biti bačeno u oganj

I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt.

Već sam pokazao šta je smrt.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:


5 Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
6 I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem
. Propovjednik 9,5-6

Tako da nema vječnih muka studente.


Ovo gore se odnosi samo na ono što se dešava nakon
prve smrti.

To stanje je do prvoga i drugoga uskrsnuća.
Do Suda Pravednoga - a onda muke vječne za zle.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Ako muka nije vječna
kako objašnjavaš sljedeće stihove:


Plač i Škrgut Zuba


MATEJ 8,12
a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.

MATEJ 13,42
i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.

MATEJ 13,50
i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.

MATEJ 22,13
Tada kralj reče poslužiteljima: `Svežite mu ruke i noge i bacite ga van u tamu, gdje će biti plač i škrgut zubi.`

MATEJ 24,51
rasjeći će ga i dodijeliti mu udes među licemjerima. Ondje će biti plač i škrgut zubi.

MATEJ 25,30
A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.`

LUKA 13,28
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene.

--------------------------------------

Plač nije trenutno stanje,
već plač traje i traje.
Vječno.

Škrgut zuba nije u jednoj sekundi,
već je škrgut zuba nešto što traje i traje.
Vječno.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
A pošto postoji i druga smrt, onda taj stih važi i za drugu smrt.

Plač i škrgut zuba a onda druga smrt.

I smrt i pakao bačeni biše u jezero ognjeno. I ovo je druga smrt. I ko se ne nađe napisanu knjizi života, bačen bi u jezero ognjeno.“

„A strašljivima i nevernima i poganima i krvnicima, i bludnicima, i vračarima, i idolopoklonicima, i svima lažama, njima je deo u jezeru što gori ognjem i sumporom; koje je smrt druga.“ Otkrivenje 21:8.


A , a mrtvi ne znaju ništa




descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
student.stalni je napisao/la:
Ako muka nije vječna
kako objašnjavaš sljedeće stihove:
Plač i Škrgut Zuba
MATEJ 8,12
a sinovi će kraljevstva biti izbačeni van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.
MATEJ 13,42
i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.
MATEJ 13,50
i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.
MATEJ 22,13
Tada kralj reče poslužiteljima: `Svežite mu ruke i noge i bacite ga van u tamu, gdje će biti plač i škrgut zubi.`
MATEJ 24,51
rasjeći će ga i dodijeliti mu udes među licemjerima. Ondje će biti plač i škrgut zubi.
MATEJ 25,30
A beskorisnoga slugu izbacite van u tamu. Ondje će biti plač i škrgut zubi.`
LUKA 13,28
"Ondje će biti plač i škrgut zubi kad ugledate Abrahama i Izaka i Jakova i sve proroke u kraljevstvu Božjem, a sebe vani, izbačene.
--------------------------------------
Plač nije trenutno stanje,
već plač traje i traje.
Vječno.
Škrgut zuba nije u jednoj sekundi,
već je škrgut zuba nešto što traje i traje.
Vječno.


Pročitaj još jednom pažljivije,
pa uvidi da je to za buduće vrijeme.

Nigdje ne piše da je prvo škrgut i plač,
a
tek onda
druga smrt.

Ili mi je neki stih promakao?
Daj mi ga ti molim te, da ne tražim.
------------------------------------------

I zli i dobri - ne znaju ništa.

To je vrijeme do uskrsnuća.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Ali dobri neće vidjeti 2. smrt. I jasno piše da njih druga smrt neće zadesiti. Znači zli opet neće ništa znati. I biće kao da nikada nisu ni postojali. Kazna je vječna. A kad zli umru Bog će i smrt uništiti. Što znači da će živi od ljudi biti samo spašeni.

A kako si zamislio tu vječnu kaznu. Šta se oni kupaju i pate u jezeru od sumpora. Ne znaš da je sumpor otrovan za udisanje (sa jedninjenjima). A sam izaziva plikove i nadražaje.

Ako će biti živi onda im Bog mora davati život. Još ti fale vještice i demoni sa vilama. Jesi čitao grčku mitologiju ili možda egipatsku? Tamo imaš carstva sa poganim dušama koje se vječno zlopate.

Ali Bog nije surovi vladar zemlje i svemira.

Ni tačnu predstavu Boga nemaš.

Bog je milostiv, pravedan, svet, svemoguć, sveprisutan itd. Nigdje se nije pokazao da je surov. A Bog ima 25 karakteristika kojima je opisan u Bibliji. A ne vidim nigdje da piše da je surov. A zna se u Bibliji ko je surov.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Ali dobri neće vidjeti 2. smrt. I jasno piše da njih druga smrt neće zadesiti. Znači zli opet neće ništa znati. I biće kao da nikada nisu ni postojali. Kazna je vječna. A kad zli umru Bog će i smrt uništiti. Što znači da će živi od ljudi biti samo spašeni.
A kako si zamislio tu vječnu kaznu. Šta se oni kupaju i pate u jezeru od sumpora. Ne znaš da je sumpor otrovan za udisanje (sa jedninjenjima). A sam izaziva plikove i nadražaje.
Ako će biti živi onda im Bog mora davati život. Još ti fale vještice i demoni sa vilama. Jesi čitao grčku mitologiju ili možda egipatsku? Tamo imaš carstva sa poganim dušama koje se vječno zlopate. Ali Bog nije surovi vladar zemlje i svemira. Ni tačnu predstavu Boga nemaš.
Bog je milostiv, pravedan, svet, svemoguć, sveprisutan itd. Nigdje se nije pokazao da je surov. A Bog ima 25 karakteristika kojima je opisan u Bibliji. A ne vidim nigdje da piše da je surov. A zna se u Bibliji ko je surov.


Nikad nisam ni reko da će dobri vidjeti 2. smrt.
Druga smrt je za zle.
Do uskrsnuća i dobrih i zlih - svi će "spavati".
Na drugo uskrsnuće zlih,
Sotona će ih zavesti i svi će krenuti na Grad,
a Bog će ih spaliti - to je druga smrt.
Po drugoj smrti - bit će za zle sud,
i tada idu u vječnu kaznu - Ognjeno Jezero.

Ako negiraš Vječnost Ognjenog Jezera,
kažeš da Bog laže,
kažeš da Bog nije Svemoguć,
kažeš da Bog ne može napraviti niti
Vječno Kraljevstvo Nebesko,
ili
ili Bog ipak može napraviti Vječno Kraljevstvo Nebesko?!?!

Ako negiraš Vječnost Ognjenog Jezera,
negiraš jasne stihove koji govore drugačije.

Ako ne vjeruješ da je Bog Svemoguć,
te da mu nije problem napraviti nerspadljiva tijela
koja mogu vječno goriti u Ognjenom Jezeru,
onda sumnjaš u Božje obećanje
da će dobrima dati neraspadljiva tijela
za vječni život u Kraljevstvu Nebeskom.

Ako ne vjeruješ da je kazna = muka vječna,
onda potičeš bandu da razmišlja -
pa što ne bi ja sad živio kako hoću,
bez Božjih zakona,
jer kazna je samo smrt,
i nema boli ni muke.

To je kontra onoga što piše u Bibliji,
a ti to podupireš.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:


Ali Bog nije surovi vladar zemlje i svemira.

Ni tačnu predstavu Boga nemaš.

Bog je milostiv, pravedan, svet, svemoguć, sveprisutan itd. Nigdje se nije pokazao da je surov. A Bog ima 25 karakteristika kojima je opisan u Bibliji. A ne vidim nigdje da piše da je surov. A zna se u Bibliji ko je surov.


Slabo si čitao Bibliju.
Ili imaš oči a ne vidiš.
Ti nemaš pravu predstavu o Bogu:


Bog se u Bibliji spominje i kao;
bijesan,
gnjevan,
istrebljivač,
iskaljivač,
mač pokolja,
ljubomoran,
ljutit,
osvetoljubiv,
prestrašan,
razjaren,
srdit,
strahovit,
žestok,
jarostan,
da je mač naoštren za klanje,……

Da zatire,
istrebljuje,
uništava,
raspršuje,
rasijava,
zastrašuje,
šalje kugu,
glad,
zaustavlja kišu,
zatvara maternicu za rađanje,
razara,
opustošuje,
razvaljuje,
mrzi,
kažnjava,
kolje,
ćelavi,
gazi,
briše,
daje nevolju,
pustošenje,
užas,
hara,
udara,
proklinje,
2/3 ljudi će ......,…….

Tko ne vjeruje ovim mojim gornjim riječima,
a to nisu moje riječi,
već Biblijske riječi,
neka sve provjeri:

Ukucaj gornje riječi u tražilicu A - i provjeri, pa mi se javi da li si u pravu.

http://biblija.biblija-govori.hr/index.php?text=&prijevod=sve

--------------------------------------------------

Molio bi te tih 25 opisa Boga.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
A sad se pozivaš da je Bog svemoguć. Bog jeste svemoguć, ali nije surov.

Baš zato što je svemoguć i jeste došao u tijelo.

A plata za grijeh je smrt, a nagrada za pravednost je vječni život u Hristu.

Kažeš da će zli vidjeti 2. smrt a opet će se vječno mučiti. Uuuu...ala ga zagrdi.

Ili je neko živ ili je mrtav, nema između.

Jer taj dan propadnu sve pomisli njegove. Psalam 146,4

14 Kad umrije čovjek, hoće li oživjeti? Sve dane vremena koje mi je određeno čekaću dokle mi dođe promjena. Job 14,14

10 A čovjek umire iznemogao; i kad izdahne čovjek, gdje je?

11 Kao kad voda oteče iz jezera i rijeka opadne i usahne,

12 Tako čovjek kad legne, ne ustaje više; dokle je nebesa neće se probuditi niti će se prenuti oda sna svojega. Job 14,10-12

Kažem ti nemoj mi stavljati u usta nešto što niti mislim niti govorim.

To se odnosi na ovo
Student
onda sumnjaš u Božje obećanje
da će dobrima dati neraspadljiva tijela
za vječni život u Kraljevstvu Nebeskom.



Upravo ono što ti zagovaraš jeste dobro za zle. Hajmo praviti zlo, šta nas briga kada nećemo umrijeti.

I ne treba da ima bol i muka, kad nema života.

To nije kontra onoga što piše u Bibliji. Nego jasno piše da je plata za grijeh smrt.

Upravo jeste satanina najveća prevara da ljudi neće umrijeti

4 A zmija reče ženi: nećete vi umrijeti;

5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati što je dobro što li zlo. Postanak 3,4-5

A evo da ti dokažem koliko ti bukvalno tumačiš Bibliju.

9 A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: gdje si?

Pošto ti sve shvataš bukvalno i hvataš se za slovo kao pijan plota. Po tebi ispada da Bog nije sveznajući i nije sveprisutan, jer pita Adama gdje si.

Naravno Bog je znao gdje Adam i znao je da će prvi ljudi zgriješiti. A ti očigledno ne znaš zašto ga pita Gdje si?

Bog je sveprisutan

Psalam 139:7

7 Kuda bih otišao od duha Tvog, i od lica Tvog kuda bih pobegao?

Bog zna sve

Psalam 139:1-6

1 Gospode! Ti me kušaš i znaš.

2 Ti znaš kad sedam i kad ustanem; Ti znaš pomisli moje izdaleka;

3 Kad hodim i kad se odmaram, Ti si oko mene, i sve puteve moje vidiš.

4 Još nema reči na jeziku mom, a Ti, Gospode, gle, već sve znaš.

5 Sastrag i spred Ti si me zaklonio, i stavio na me ruku svoju.

6 Čudno je za me znanje Tvoje, visoko, ne mogu da ga dokučim
.

A pošto piše da je smrt san, po tebi ispada da ljudi spavaju. E to tako ispada kada neko bukvalistički tumači cijelu Bibliju.

Prva satanina prevara jeste "nećete vi umrijeti."







descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Očito je da nisi pročitao što napisah u 2 zadnja posta,
a još je očitije da nisi ništa niti provjerio,
već ideš dalje po svome - krivome.

-------------------------------------------------------------------------

Evo ti samo jedan mali primjer:

Brojevi 16,21 "Odvojite se od te zajednice da je odmah satrem!
Brojevi 16,22 Oni popadoše ničice i povikaše: "Bože! Bože životnog duha u svakome tijelu! Zar ćeš se razgnjeviti na svu zajednicu kad je samo jedan sagriješio!
Brojevi 16,23 Onda Jahve reče Mojsiju:
Brojevi 16,24 "Reci toj zajednici: `Uklonite se iz okolice prebivališta Koraha, Datana i Abirama!`
Brojevi 16,25 Mojsije ustade i pođe k Datanu i Abiramu. Za njim krenuše izraelske starješine.
Brojevi 16,26 Zatim ovako progovori zajednici: "Odstupite od šatora tih opakih ljudi! Ne dotičite se ničega što je njihovo, da ne budete uništeni zbog svih njihovih grijeha.
Brojevi 16,27 Tako se oni udalje iz okolice prebivališta Korahova, Datanova i Abiramova. Uto izađu Datan i Abiram te stanu na ulazu svojih šatora sa svojim ženama, svojim sinovima i svojom nejačadi.
Brojevi 16,28 "Po ovom ćete vidjeti", reče Mojsije, "da me Jahve poslao da vršim sva ova djela, a da ih ne činim sam od sebe:
Brojevi 16,29 ako ovi ljudi umru kao što umru i svi ljudi; ako ih pohodi sudbina kakva pohodi sve ljude, onda me Jahve nije poslao.
Brojevi 16,30 Ali ako Jahve učini nečuveno: ako zemlja rastvori svoje ralje i proguta ih sa svim što je njihovo te živi siđu u Šeol, onda znajte da su ovi ljudi prezreli Jahvu.
Brojevi 16,31 A kad on završi sve te riječi, tlo se pod njima raspukne;
Brojevi 16,32 zemlja rastvori svoje ralje i proguta ih s njihovim domovima, sa svim Korahovim ljudima i svim njihovim imanjem.
Brojevi 16,33 Živi siđu u Šeol, oni i sve njihovo. Onda se nad njima zemlja zatvori i oni iščeznu iz zbora.
Brojevi 16,34 Na njihov vrisak svi Izraelci što su stajali oko njih pobjegoše govoreći: "Da i nas zemlja ne proguta!
Brojevi 16,35 Ali sukne oganj od Jahve te proždre dvjesta i pedeset ljudi koji su prinosili tamjan.
...........................................................................................

Šta to piše gore?
Da li je to laž ili istina?

------------------------------------------------------------------------
Bog je dobar za dobre,
a jako zao za zle.
ALi je i jako dobar za zle,
pa im daje mogućnost ispravka.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Pakao, mjesto vječnih ...vječnih muka ne postoji.
Mislim da nitko nije zaslužio takvo mjesto.....
I da je u pakao postoji tada bi kao u Dantevom trebale postojati klategorije jer nisu svi jednako griješili, a opet svi su griješili.

U Bibliji ne piše ko će koliko i kako patiti u tim " vječnim mukama ",
U Bibliji se i za smrt kaže da će kao i Sotona biti umišteni zauvijek, a najveći neprijatelj je upravo ta smrt koji je posljedica grijeha.

Životu postoji jedino jedna suprotnost, a to je smrt....

Pitanje........!?

Koji bi za običnog grešnog čovjeka bila najveća kazna, ako ne pravo na život Sad


........ to je svima dovoljno...bili vjernici za Boga ili ne !

Isus nije došao da nas oslobodi od vječnih muka , pakla ,već jednostavno od grijeha i smrti, pisalo bi i vječnih muka , ako ga ne prihvatimo za ono što on je , Otkupitelja i sina od Boga.

Bog ima pravedanost i moč i milost ali jedino što ne posijeduje, već je , a to je ljubav

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
I dobro sam rekao i opet ću. Nemaš tačnu predstavu Boga.

Ovo što nabrajaš, ti ljudi su to zaslužili. I tu je Bog pokazao pravednost.

Pravednost uključuje i to, naravno za zle. Ja nisam rekao da On nije pravedan.

Ima na youtubu jedan musliman koji uzme Bibliju posebno knjigu Isusa Navina i onda upotrebljava najveći dio tih riječi koje si ti nabrojao. I napada kršćane da "crpe zlo" iz Biblije.

Što se tiče karaktera Boga i "surovosti" iz SZ ima lijepo odg. na linku koji sam dao na temi kontradikcije u Bibliji.

Svetlo: Isa. 60:19; Jak. 1:17; 1. Jn. 1:5;
Ljubav: 1. Jn. 4:8; 1. Jn. 4:16;
Nevidljiv: Jov 23:8-9; Jn. 1:18; Jn. 5:37; Kol. 1:15; 1. Tim. 1:17; Neistraživ: Jov 11:7; Jov 37:23; Ps. 145:3; Isa. 40:28; Rim. 11:33; Večan: 5. Moj. 33:27; Ps. 90:2; Rim. 1:23; Otk. 4:8-10;
Besmrtan: 1. Tim. 1:17; 1. Tim. 6:16;
Svemoćan: 1. Moj. 17:1; 2. Moj. 6:3;
Sveznajući: Ps. 139:1-6; Pri. 5:21;
Sveprisutan: Ps. 139:7; Jer. 23:23;
Nepromenljiv: Ps. 102:26-27; Jak. 1:17;
Mudar: Rim. 16:27; 1. Tim. 1:17;
Slavan: 2. Moj. 15:11; Ps. 145:5;
Uzvišen: Ps. 83:18; Dela 7:48;
Savršen: Mt. 5:48;
Svet: Ps. 99:9; Isa. 5:16;
Pravedan: 5. Moj. 32:4; Isa. 45:21;
Istinit: Jer. 10:10; Jn. 17:3;
Pravedan: Ps. 25:8; Ps. 92:15; Jezd. 9:15; Ps. 145:17;
Dobar: Ps. 25:8; Ps. 119:68;
Velik: 2. Dn. 2:5; Ps. 86:10; Milostiv: 2. Moj. 34:6; Ps. 116:5; 2. Moj. 34:6-7; Ps. 86:5;
Veran: 1. Kor. 10:13; 1. Pet. 4:19;
Strpljiv: 4. Moj. 14:18; Mih. 7:1;
Ljubomoran: Is.N. 24:19; Naum 1:2; Sažaljiv: 2. Car. 13:23;
Vatra koja proždire: Jev. 12:29;

Bog jedino mrzi na grijeh. I to je opravdana mržnja. A ovo zatire, kolje itd. to znači da je pravedan.

Ali vječne muke znače da ne bi bio pravedan već surov.

Ali zna se da je Bog pravedan. I ne laže jer kaže da je plata za grijeh smrt. A ne vječne muke.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Pakao, mjesto vječnih ...vječnih muka ne postoji. Mislim da nitko nije zaslužio takvo mjesto..... I da je u pakao postoji tada bi kao u Dantevom trebale postojati klategorije jer nisu svi jednako griješili, a opet svi su griješili. U Bibliji ne piše ko će koliko i kako patiti u tim " vječnim mukama ", U Bibliji se i za smrt kaže da će kao i Sotona biti umišteni zauvijek, a najveći neprijatelj je upravo ta smrt koji je posljedica grijeha. Životu postoji jedino jedna suprotnost, a to je smrt.... Pitanje........!? Koji bi za običnog grešnog čovjeka bila najveća kazna, ako ne pravo na život Sad ........ to je svima dovoljno...bili vjernici za Boga ili ne ! Isus nije došao da nas oslobodi od vječnih muka , pakla ,već jednostavno od grijeha i smrti, pisalo bi i vječnih muka , ako ga ne prihvatimo za ono što on je , Otkupitelja i sina od Boga. Bog ima pravedanost i moč i milost ali jedino što ne posijeduje, već je , a to je ljubav


Judita iako se oko nekih stvari ne slažemo zaslužila si to stari

A student Bibliju pa study

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Koja je plata za Grjeh, Muke ili smrt ?

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Pakao, mjesto vječnih ...vječnih muka ne postoji.Mislim da nitko nije zaslužio takvo mjesto.....I da je u pakao postoji tada bi kao u Dantevom trebale postojati klategorije jer nisu svi jednako griješili, a opet svi su griješili.
U Bibliji ne piše ko će koliko i kako patiti u tim " vječnim mukama ",U Bibliji se i za smrt kaže da će kao i Sotona biti umišteni zauvijek, a najveći neprijatelj je upravo ta smrt koji je posljedica grijeha.Životu postoji jedino jedna suprotnost, a to je smrt....
Pitanje........!?Koji bi za običnog grešnog čovjeka bila najveća kazna, ako ne pravo na život Sad........ to je svima dovoljno...bili vjernici za Boga ili ne !
Isus nije došao da nas oslobodi od vječnih muka , pakla ,već jednostavno od grijeha i smrti, pisalo bi i vječnih muka , ako ga ne prihvatimo za ono što on je , Otkupitelja i sina od Boga.
Bog ima pravedanost i moč i milost ali jedino što ne posijeduje, već je , a to je ljubav


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Pakao, mjesto vječnih ...vječnih muka ne postoji.
---------------
Tako je.
To je točno.
Mjesto vječnih muka zove se Ognjeno Jezero.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mislim da nitko nije zaslužio takvo mjesto.....
I da je u pakao postoji tada bi kao u Dantevom trebale postojati klategorije jer nisu svi jednako griješili, a opet svi su griješili.

-----------------
A da li je u redu da bandit na križu kraj Isusa
u zadnjoj sekundi svoga zločinačkoga života,
bez i jednoga dobroga djela,
u zadnjoj sekundi,
povjeruje i dobije Kraljevstvo Nebesko??????????????????????????????????????
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
U Bibliji ne piše ko će koliko i kako patiti u tim " vječnim mukama ",
-----------------
Piše – vječno!
Dat ću ti stihove.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
U Bibliji se i za smrt kaže da će kao i Sotona biti umišteni zauvijek, a najveći neprijatelj je upravo ta smrt koji je posljedica grijeha.
-------------------
Smrti neće biti –
bit će vječni život u Kraljevstvu Nebeskom za dobre
i
bit će vječni život u Ognjenom Jezeru za zle.
Smrt je uništena – ostaje samo vječno.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Životu postoji jedino jedna suprotnost, a to je smrt....
Pitanje........!?
Koji bi za običnog grešnog čovjeka bila najveća kazna, ako ne pravo na život

----------------------
Ne- nego vječna muka.

Ponovno čitaj:

2.SOLUNJANIMA 1:
(6) Jer pravo je da Bog vašim mučiteljima mukom,
(7) a vama, mučenima, zajedno s nama spokojem uzvrati kad se Gospodin Isus objavi s nama, zajedno s anđelima svoje moći,
8 u ognju žarkome i osveti se onima koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se evanđelju Gospodina našega Isusa.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Ako Pakao nije strašan i vječan, zašto Sin kaže:

MATEJ 18,8
Pa ako te ruka ili noga sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Bolje ti je ući u život kljastu ili hromu, nego s obje ruke ili s obje noge biti bačen u oganj vječni.
(9) I ako te oko sablažnjava, izvadi ga i baci od sebe. Bolje ti je jednooku u život ući, nego s oba oka biti bačen u pakao ognjeni."

Da li naš Gospodin Isus Krist - laže?
On nikada nije lagao.
Zašto Mu ne vjeruješ??????????????????

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
Pa rekao sam ti da oganj simboliše kaznu. Kazna je vječna.

Isus je rekao da Lazar spava, a Lazar je umro. Onda je objasnio učenicima šta je rekao. Isus nikada ne laže. Nego ti ne razumiješ stihove.

Oganj vječni=kazna je vječna

A plata za grijeh je smrt, a ne muke vječne.

descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Pa rekao sam ti da oganj simboliše kaznu.
Kazna je vječna.
Isus je rekao da Lazar spava, a Lazar je umro. Onda je objasnio učenicima šta je rekao. Isus nikada ne laže. Nego ti ne razumiješ stihove.
Oganj vječni=kazna je vječna
A plata za grijeh je smrt, a ne muke vječne.


Tako je!
Kazna je vječna!
Kazna vječno traje,
i dan i noć
vječno
bez prekida:

Crv i Oganj
MARKO 9,48
gdje crv njihov ne gine niti se oganj gasi.

Oganj
MARKO 9,43
"Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi.

Oganj i Plač i Škrkut zuba
MATEJ 13,50
i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi.

Danju i Noću
(11) Dim muke njihove suklja u vijeke vjekova.
ni danju ni noću nemaju počinka oni koji se klanjaju Zvijeri i kipu njezinu i tko god primi žig s imenom njezinim."

-------------------------------------------------------
Zašto je upotrebljeno – „ni danju ni noću“, ako je smrt trenutna?

Ako je smrt trenutna – to nije nikakva kazna!
Tome se nadaju zli grešnici,
a oni koji osporavaju vječnost Pakla,
idu im na ruku,
to jest potpomažu njihovu vječnu propast.


descriptionPakao - mjesto vječnih muka? - Page 3 EmptyRe: Pakao - mjesto vječnih muka?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply