Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

power_settings_newLogin to reply
+7
slisch
Filozofska misao
Ruta
hrvoje hrki
ILIJA
dragan
spetrov
11 posters

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
ILIJA je napisao/la:
Znamo da adventisti katolike smatraju krscanima i to bas u novije vrijeme!!!! -pa sta se to desilo? jel to bludnica pijana od krvi svetih promjenila svoj karakter?
Dali se papstvo odreklo svoje lazne nauke!?-ne naprotiv oni cine sve da opravdaju svoje zlocine i nacine alibi za buduce .A sta kazu zvanicnici Krscanske adventisticke crkve!?


"Premda ostajemo svjesni povijesnih zapisa i nastavljamo sačuvati svoja gledišta o budućim događajima, u novije vrijeme prepoznajemo neke pozitivne promjene u katolicizmu te naglašavamo uvjerenje da su mnogi rimokatolici braća i sestre u Kristu."

Ovu je izjavu 15. travnja 1997. godine zapisnički utvrdio Administrativni odbor Generalne konferencije adventista sedmog dana a objavio Ured predsjednika Roberta S. Folkenberga

Rimokatolici ne mogu biti braca u Kristu jer je religija katolicanstva izrazito neprijateljski i agresivno nastrojena i prema Bozjem zakonu te time potvrdjuju da su u direktnom neprijateljstvu sa Bogom.Takodje u svom bogostovlju -rimokatolici su idolopoklonici a znamo da idolopoklonici jesu uvjek kroz Bibliju smatrani sluigama kneza mraka i obmane.
Ovo je sramna izjava u smislu kompromisa sa silama tame i samo dokazuje da Adventisticko vodstvo i sam vrh Adventisticke crkve idu istim stopama Rima upravo kako je to pisano u Ranim Spisima.Pitam se cija su ikona?


ispada po tvome da je Isus uspostavio Crkvu (KC) da bi se od nje izrodila " nludnica napijena krvlju svetih..."

gledaj samo bogohulniče tvojih zabludnjelih teza
Ako je Isus uspostavio u 1.st. Katoličku Crkvu, i rekao da je vrata paklena neće nadvladati do kraja ovog zemaljskog svijeta, onda kako to da je ta ista Katolička Crkva, bludnica, što maliciozno proturaju mnogi protestanti

P o vama ispada da Isus nije Sin Božji-Bog i da nije apsulutno astina, jer onda je govorio neistinu, po vama

priupitaj se radije, temeljem svega izrečenog, da li su oni koju su otpali i na 100-ine sekti ti koji se svoim silama bore protiv Isusove Crkve, i da možda su oni ta BLUDNICA koja se napija krvi svetaca..."obred

btw, zar vi ne priznajete svece, kako onda KC pije jrv svetaca ( valjda vaših) ako vi uopće ne priznajete da sveci postoje:afro:

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Bogohulno je klanjat se kipovima bogohulno je ubijati i voditi krizarske vojne u ime krscanstva,Isus jeste uspostavio svoju crkvu a to sigurno nije Rimska idolokatolicka organizacija koja je pijana od krvi svetih....ustvari vama su blizi Petar koji god to bio i takozvano bezgresno srce Marijino sto je takodje bogohulno jer znamo da su svi sagrijesili i izgubili slavu bozju...Bogohulno je govoriti da svevisnji prebiva u vasim crkvama i katedralama u kojima se ljube drveni kipovi "svetog"franje itd....

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
"Propovijedajući Solunjanima,
Pavao se pozvao na starozavjetnaproročanstva o Mesiji. Krist je tijekom svoje službe otvorioum učenika za ova proročanstva kad je počeo od Mojsija te,
slijedeći sve proroke, protumaèi im što se za njega odnosilo u svim Pismima (Luka 24,27). Propovijedajuči Krista, Petar se
pozvao na dokaze iz Starog zavjeta. Stjepan je postupio na isti način. A i Pavao se u svojoj službi pozivao na Pisma koja su prorekla Kristovo rođenje, stradanje, smrt, uskrsnuće i uzaašće. Nadahnutim svjedočanstvom Mojsija i proroka jasno je dokazao da je Isus iz Nazareta bio Mesija i pokazao da je od Adamova doba Kristov glas govorio preko patrijarh. i prorok.."
Kada se obratio Židovima među kojima je bilo i ubojica za koje je kasnije tražio od Boga oprost - što je bio oblik usrdnosti po Isusovoj milosti rekao je - Djela apostolska 1,16:



"Ljudi braćo, trebalo je da se ispuni Pismo, koje proreče Duh Sveti na usta Davidova za Judu, koji je bio vođa onima, što uhvatiše Isusa."
Ilija ne smije kazati katolicima ni pravoslavcima :
Ljudi braćo...On misli da se tada klanja onima koji se klanjaju kipovima itd..
Biti mudar kao zmija i blag kao golub znači i to da jastrebovi bez kaveza , gnjevni u svojim životnim ranama , bez milosrđa u propovijedanju , ovisni o zadovoljavanju svojih strasti ne izlažu pismo po pismu jer nisu puni milosti zbog toga što nemaju iskustva opravdanja vjerom te se popud Savla po savjesti okomljuju na krivovjerce ..Lako je tada pravoslavcima i katolicima a i protestantima itd. uzvračati slična sjedočanstva upotrebljavajuči namjerno nekrofilične izraze ne dopuštajuči ih upoznati ih sa milošću kakva je na istražnom sudu..
Još k tome jastrebovi koji nisu prošli vojnu obuku te se ponašaju kao snajperisti..
Zar tako , Ilija Ti ne bludničiš ako si sa bludnicom nemilosrdan - nemajuči duha usrdnosti da objaviš ubicama put spasenja ..
U čemu adventisti sedmoga dana više nisu pod zastavom troanđeoske vijesti?
Postoji dokument kojim su upravo glede autoriteta papstva naglasili da ne priznaju dar autoriteta u smislu papstva jer drže bibliju kao osnovu odbijanja takvog čina..itd. to je potpisano službeno od strane Poulsona..
Što se tiče onog citata o izjavi Folkenberga o pomacima u katoličanstvu.. cjeloviti dokument je već zastario te sam već ranije uputio primjedbu najbližem nadležnom bratu odgovornom za misiju u uniji da je takav dokument odnosa pun fraza koje se zloupotrebljavaju i da ga treba izostaviti...
Činite drugima ono što biste željeli da drugi učine vama. To se pravilo nalazi u Bibliji, ali vrijedi za sve, pa i za one koji ne vjeruju. Taj je zakon upisan u ljudskoj svijesti, i u njemu se svi možemo naći, tako da susret različitosti bude pozitivan i konstruktivan za cijelu ljudsku zajednicu ..

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Jer ako ovo činim od svoje volje, plaću imam; a činim li pozvan, služba mi je povjerena. 1. Korinćanima 9,17

-ti znas tko me je pozvao na forum i zasto a i ja sad znam zasto,a znam i tko- ....: Very Happy

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Izvini Ilija ono sto su rimokatolicka crkva napravila od Marije to je nista sta je adventisticka crkva napravila od Ellen White.Rimokatolici manje spominju Mariju nego vi Ellen.Nije samo kip idol.Pogledaj ovaj forum vrvi od citata Ellen White.Nemoj gledati u trun "brata"svoga a ne vidis brvno u oku svome.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Dobro Ruta, hvala na zapažanjima koja imaju svoj kraj a kod Tebe se protežu u nedogled - Ti si svoj antiidol tj. anti-e.g.w
idolizirala..Krist je veliki učitelj; mi ne trebamo
suditi ni zapovijedati, već svi u poniznosti sjediti kraj Isusovih
nogu i učiti se od Njega. Svaka duša koju je Bog učinio revnom - kako Tebe tako i druge-
predstavlja kanal preko kojeg će Krist otkriti svoju ljubav
koja prašta. Kako bismo trebali biti pažljivi jedni prema drugima da ne obeshrabrimo
nekog od nositelja Božje svjetlosti i tako presiječemo zrake kojima
bi On obasjao svijet!
Grubost ili hladnoća što ih neki od učenika pokazuju prema
osobi koju Krist privlači takav čin kao onaj Ivanov, kad
je zabranio čovjeku da čini čuda u Kristovo ime može skrenuti stope na neprijateljsku stazu i prouzročiti gubitak jedne
duše. Za takvoga koji to čini Isus je rekao: Bilo bi mu bolje
da mu objese o vrat mlinski kamen što ga okreće magare i da

ga bace u more.
Ti se Ruta , kao i ovdje neki katolici, neki protestanti, neki adventisti itd . približavaš takovoj granici samoprivlačne sile starog čovjeka koji zadovoljava svoje strasti grubosti..
Mislim da i Ti možeš, što si više puta pokazala, da ne moraš biti gruba i zanesena..ne moraš namjerno biti cinićna..ali namjerno možeš biti konstruktivna..Ti imaš slobodu ali nemaš pravo je zloupotrebljavati svojom nestabilnošću..Pokušaj drugačije..Što bi Ti savjetovala na primjer hrvoju hrkiju na ovaj njegov citat:
gledaj samo bogohulniče tvojih zabludnjelih teza

a što bi Ti Hrvoje hrki namjesto grube riječi rekao sugovorniku ?

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Ruta je napisao/la:
Izvini Ilija ono sto su rimokatolicka crkva napravila od Marije to je nista sta je adventisticka crkva napravila od Ellen White.Rimokatolici manje spominju Mariju nego vi Ellen.Nije samo kip idol.Pogledaj ovaj forum vrvi od citata Ellen White.Nemoj gledati u trun "brata"svoga a ne vidis brvno u oku svome.


ženo božja, pa valjda je Elen White sijala DOBRO, i svaka njena riječ ima temelj u Bogu!!!! Zašto je ne bi citirali , njene riječi navode čovjeka da praktično vidi svoj život.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Tako sam sretan što sam potpuno nestranački duhovno orijentiran. Ovdje je toliko grubih riječi izrečeno, sasvim nevezano dali s povodom ili bez njega. Ljudi, braćo, zar stvarno morate razgovarati s topuzima? Pa tako se kratko živi, i tako se teško živi svakome od nas da bi si dozvolili takvo ponašanje. A stvarno nema opravdanog razloga !!!

Kada se gleda kroz "nišan snajpera" onda vidiš samo neprijatelje no, kada imaš prilike "popiti kavu" s tim istim neprijateljem, ili još lakše, ako barem na kratko "obuješ njegove cipele" onda čovjek definitivno izgubi tu sirovu oštrinu u komunikaciji. Ako vi stvarno vjerujete tom svom Bogu, zašto uzimate oružje pravde u svoje vlastite ruke - pa dozvolite Bogu da prvedno i pošteno sve i svakome presudi. Ako netko u prostoti svojeg srca služi svom Bogu tko sam ja da mu išta spočitavam?

Da se razumijemo, ako me itko išta upita - obazrivo ću mu iznijeti svoje osobno mišljenje i stvarno nemam potrebu ikoga "misionirati" da vjeruje baš ono isto što i ja. Možda bi bilo lijepo da na ovom svijetu postoje samo ruže no, bio bi to krajnje dosadan svijet bez onih milijuna veličanstvenih kreacija i neponovljivog dizajna milijarde različitih detalja.

Ruta vjeruje u Mariju, Snježana slijedi upute E.G.White, Ilija se potpuno uživio u ulogu reformatora, Hrki se izgubio u sektama, inliner...

To što se ovdje očekuje od svih nas sudionika ovog Foruma se u kulturnom svijetu zove komunikacija i na taj način civilizirani ljudi razmjenjuju svoja razmišljanja. U toj razmjeni se svi obogaćuju i oplemenjuju. No, izgleda da sam ja rijetki preživjeli naivac koji vjeruje u individualnost, čovječnost, humanizam i, nadasve, ne prisvaja sebi posao Svetog Duha u srcu svakog od nas ovdje na zemlji. Ako nekoga Duh Sv. nešto ne može osvjedočiti pa tko sam onda ja da to uradim? Ljudi, spustite malo loptu i prođite ovim svijetom "čineći dobro" kako nam je Veliki učitelj pokazao svojom riječju i primjerom. Mir vam !

Nego, tema je bila o zvaničnom adventističkom stavu prema Katoličkoj crkvi. Prvo, postoji li neko pisano službeno stajalište ili je to ostavljeno kao proizvoljno tumačenje svakom njihovom članu. Drugo, koliko se ja razumijem u KC ona je toliko veliko i disperzivno tijelo, bolji opis bi bio: konglomerat svega živog i neživog od krajnje ljevice do krajnje desnice toliko različitosti da je nemoguće govoriti o nekom homogenom sistemu. Pretpostavljam da i adventizam s tih svojih 20-ak milijuna sljedbenika jednako tako je prevelik sistem da bi imao potpuno identičan odgovor za svakog svog člana.

Možda bi bilo bolje da svatko od nas kaže svoj privatni stav prema jednoj ili drugoj crkvi, ako se već crkve uopće moraju spominjati.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Pored pomalo frustrativnog načina izražavanja postaje razumljivo zadržavanje na topuzima ako obućemo cipele bližjega kojemu izviru misli koje se tako ospoljavaju kada se njegova duša zalaže za spasenje i upučuje katolike i druge da
preispitaju svoje ponašanje u reformaciji i protureformaciji ukazujuči na paganizam i idolopoklonstvo..Vjekovne zablude katolicizma i protestantizma moguće je napustiti ali je također moguće o tome govoriti u višoj kršćanskoj svijesti oslobođenoj od fanatizma i osuđivanja..
Bio je naveden citat o tome kako adventisti gledaju na katolike te se na osnovu tog dokumenta priupitivalo za napuštanje glasnika troanđeoske vijesti što je sugeriralo kao da postoji adventizam koji se priklanja katolicizmu i odbacuje svoju povijesnu ulogu..
I o tome se dade razgovarati bez strasti i predrasuda i blagog vrijeđanja..Ispričavam se što sam svojom grubošću povrijedio one čije cipele nisam prije toga bar probao obući kako bi osjetio što ih žulja..
Ako smo usrdni , držim da nećemo biti manje uvjerljivi onima s kojima se ne slažemo, no Bog nikome od ljudi nije dao da zatvara ni otvara vrata milosti..
Evo mjesta sa koga je Spetrov citirao:

Što adventisti misle o rimokatolicizmu?

Adventisti smatraju sve ljude i žene jednakima pred Bogom. Odbacujemo netrpeljivost prema bilo kome, bez obzira na rasu, nacionalnost ili vjeroispovjest. Osim toga slobodno priznajemo da iskrene kršćane možemo naći u drugim vjerskim zajednicama, uključujući i rimokatoličku, i djelujemo zajedno sa svim institucijama i tijelima koja nastoje olakšati ljudske patnje i uzdići Krista pred svijetom.

Adventisti nastoje zauzeti pozitivno stajalište prema drugim vjerama. Naša je primarna zadaća objaviti evanđelje Isusa Krista imajući u vidu Kristov skori povratak, a ne isticati nedostatke drugih vjerskih zajednica.

Vjerovanja adventista sedmog dana utemeljena su na biblijskom apostolskom učenju i zbog toga su mnoge bitne točke kršćanske vjere zajedničke sa sljedbenicima drugih kršćanskih crkava. Međutim, mi se smatramo posebnim pokretom. Naša vijest za kršćane i nekršćane jeste prenijeti nadu, usmjeravajući na kvalitetu života ostvarenog u Kristu.

Kad adventisti govore o rimokatolicizmu u naše razmišljanje ulazi prošlost i budućnost. Ne možemo izbrisati niti zanemariti povijesni izvještaj ozbiljne netrpeljivosti i čak progonstva od strane Rimokatoličke crkve. Rimokatolički sustav upravljanja crkvom, zasnovan na izvanbiblijskom učenju kao što je papinski primat, doveo je do ozbiljnih zlouporaba vjerske slobode kad se Crkva povezala s državom.

Adventisti su osvjedočeni o vjerodostojnosti naših proročkih gledišta prema kojima čovječanstvo danas živi sasvim blizu kraja vremena. Na temelju biblijskih proročanstava adventisti vjeruju da će neposredno pred Kristov dolazaka ova zemlja doživjeti razdoblje nezamislivog meteža u kojem će subota zauzimati središnje mjesto. S obzirom na ovo, mi očekujemo da će se svjetske religije – uključujući glavna kršćanska tijela kao ključne čimbenike – povezati sa silama koje se protive Bogu i suboti. Ujedinjenje crkve i države ponovo će izazvati opće vjersko progonstvo.

Okriviti jednu vjersku zajednicu za prošla kršćenja kršćanskih načela nije ispravno prikazivanje povijesti ni biblijskih proročanstava. Svjesni smo da su ponekad protestanti, uključujući i adventiste sedmog dana, pokazali predrasude pa i zadrtost. Ako adventisti, tumačeći ono što Biblija uči, ne pokažu ljubav prema onima kojima se obraćaju, onda ne pokazujemo pravo kršćanstvo.

Adventisti nastoje biti iskreni u svom kontaktu s drugima. Premda ostajemo svjesni povijesnih zapisa i nastavljamo sačuvati svoja gledišta o budućim događajima, u novije vrijeme prepoznajemo neke pozitivne promjene u katolicizmu te naglašavamo uvjerenje da su mnogi rimokatolici braća i sestre u Kristu.



Ovu je izjavu 15. travnja 1997. godine zapisnički utvrdio Administrativni odbor Generalne konferencije adventista sedmog dana a objavio Ured predsjednika Roberta S. Folkenberga.
---
No što su to pozitivne promjene u katolicizmu?
Jesu li to neke reforme koje će dovesti približavanju adventistima ili još većem udaljavanju ?
Klasičan stav adventista prema katoličanstvu kakav je bio u Americi u 19 vijeku proširio se u svojoj paradigmi do današnjeg dana.?!Ima li nekih promjena?

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyDalji adventisticki stav po pitanju katolicke crkve...

more_horiz
Ljudi oprastajte, bio sam odsutan par dana... evo daljeg citata vezano za zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi:

"Istina je da postoje pravi hrišćani u rimokatoličkoj crkvi. Hiljade ljudi u toj crkvi služe Bogu po najboljoj svjetlosti što je imaju. Njima nije dozvoljen pristup Njegovoj riječi, i potom oni ne poznaju istinu. Oni nikada nisu uvidjeli suprotnost između žive službe srca i niza uobičajenih formi i ceremonija. No, Bog gleda na duše ovako vaspitane u vjeri koja je zavodljiva. On će učiniti da zraci svjetlosti prodru kroz gustu tamu koja ih okružuje. On će im pokazati istinu onakvom kakva je ona u Isusu, i oni će zauzeti stav sa Njegovim narodom.

No, sistem Rimokatolicizma nije ni danas bliži Hristovom jevanđelju nego što je bio u ma kom ranijem periodu svoje istorije. Protestantske crkve su u velikoj tami jer bi inače primjetile znake vremena! Katolicka crkva je dalekosezna u svojim planovima i načinu djelovanja. Ona upotrebaljava svaki način da proširi uticaj i pojača silu u prirpemi za žestoku i odlučnu borbu da ponovo pribavi kontrolu nad svijetom, da ponovo uspostavi progonstvo, i da poništi sve što je protenstatizam ustanovio.

Katolicizam dobija prednost u Sjedinjenim Americkim Drzavama na sve strane. Pogledajte broj njihovih crkava i kapelica. Pogledajte njene koledže i privatne srednje škole koje Protestanti tako masovno posjećuju. Sve ove činjenice treba da probude zabrinutost svih onih koji cijene čista načela jevanđelja.

Protestanti su stupili u vezu sa papstvom i potpomagali ga, činili kompromise i ustupke koji iznenađuju i čude i same papiste! Ljudi zatvaraju oči pred pravim karakterom rimokatolicizma i opasnosti koja im prijeti od njegove prevlasti. Narod SAD-a treba da ustane i da se odupre tom udvaranju i predlogu prijateljstva ovom najopasnijem neprijatelju građanskih i vjerskih sloboda."

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 Emptypromjene

more_horiz
abraham je napisao/la:
Okriviti jednu vjersku zajednicu za prošla kršćenja kršćanskih načela nije ispravno prikazivanje povijesti ni biblijskih proročanstava. Svjesni smo da su ponekad protestanti, uključujući i adventiste sedmog dana, pokazali predrasude pa i zadrtost. Ako adventisti, tumačeći ono što Biblija uči, ne pokažu ljubav prema onima kojima se obraćaju, onda ne pokazujemo pravo kršćanstvo.

Adventisti nastoje biti iskreni u svom kontaktu s drugima. Premda ostajemo svjesni povijesnih zapisa i nastavljamo sačuvati svoja gledišta o budućim događajima, u novije vrijeme prepoznajemo neke pozitivne promjene u katolicizmu te naglašavamo uvjerenje da su mnogi rimokatolici braća i sestre u Kristu.

Ovu je izjavu 15. travnja 1997. godine zapisnički utvrdio Administrativni odbor Generalne konferencije adventista sedmog dana a objavio Ured predsjednika Roberta S. Folkenberga.


Ovakav stav ne svjedoči o "pozitivnim" promjenama u redovima katoličke crkve na bolje, već je potvrda da Adventisti sedmog Dana, koji sebe danas nazivaju Božji narod - svjesno odbacuje svoje prvobitno stanovište u želji da zadobije status i ugled (koji je već uveliko i zadobila) u ovom svijetu. Na jedan dvosmislen, licemjeran i bljutav način, adventistička organizacija se danas prilagodjava svjetskom uredjenju "demokratizacije" crkava, propagirajući "mir, toleranciju i međusobnu ljubav".

Pih.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
spetrov je napisao/la:
abraham je napisao/la:
Okriviti jednu vjersku zajednicu za prošla kršćenja kršćanskih načela nije ispravno prikazivanje povijesti ni biblijskih proročanstava. Svjesni smo da su ponekad protestanti, uključujući i adventiste sedmog dana, pokazali predrasude pa i zadrtost. Ako adventisti, tumačeći ono što Biblija uči, ne pokažu ljubav prema onima kojima se obraćaju, onda ne pokazujemo pravo kršćanstvo.

Adventisti nastoje biti iskreni u svom kontaktu s drugima. Premda ostajemo svjesni povijesnih zapisa i nastavljamo sačuvati svoja gledišta o budućim događajima, u novije vrijeme prepoznajemo neke pozitivne promjene u katolicizmu te naglašavamo uvjerenje da su mnogi rimokatolici braća i sestre u Kristu.

Ovu je izjavu 15. travnja 1997. godine zapisnički utvrdio Administrativni odbor Generalne konferencije adventista sedmog dana a objavio Ured predsjednika Roberta S. Folkenberga.


Ovakav stav ne svjedoči o "pozitivnim" promjenama u redovima katoličke crkve na bolje, već je potvrda da Adventisti sedmog Dana, koji sebe danas nazivaju Božji narod - svjesno odbacuje svoje prvobitno stanovište u želji da zadobije status i ugled (koji je već uveliko i zadobila) u ovom svijetu. Na jedan dvosmislen, licemjeran i bljutav način, adventistička organizacija se danas prilagodjava svjetskom uredjenju "demokratizacije" crkava, propagirajući "mir, toleranciju i međusobnu ljubav".

Pih.

spetrov.....korigiraj svoj rijecnik i primi ovo kao opomenu.....moram ti otvoreno reci da na ovom forumu od nijednog KATOLIKA ovakve rijeci se ne cuju....ne znam mozda je tvoj rijecnik na slavu nekome,ali ti ovdje to necemo dpustiti.lol! lol!

Zadnja promjena: Dina; pet 18 tra 2008, 22:03; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
abraham je napisao/la:
Evo mjesta sa koga je Spetrov citirao:


Abrahame, ne stavljaj ovakve izjave i gadosti u moja usta. To svakako nije mjesto koje bih ja citirao, niti se slazem sa demagogijom ovakve vrste koju su "draga" braca iz generalne konferencije izjavila.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Dina je napisao/la:
spetrov.....korigiraj svoj rijecnik i rimi ovo kao opomenu.....moram ti otvoreno reci da na ovom forumu od nijednog KATOLIKA ovakve rijeci se ne cuju....ne znam mozda je tvoj rijecnik na slavu nekome,ali ti ovdje to necemo dpustiti.lol! lol!


Draga Dina, koja riječ konkretno ti bode oči?

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
spetrov je napisao/la:
Dina je napisao/la:
spetrov.....korigiraj svoj rijecnik i rimi ovo kao opomenu.....moram ti otvoreno reci da na ovom forumu od nijednog KATOLIKA ovakve rijeci se ne cuju....ne znam mozda je tvoj rijecnik na slavu nekome,ali ti ovdje to necemo dpustiti.lol! lol!


Draga Dina, koja riječ konkretno ti bode oči?

Pokusaj napraviti analizu svojih rijeci....i vidi da li su takvi vjernici iz Hebrejima!!!!!

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Dina je napisao/la:
spetrov je napisao/la:
Dina je napisao/la:
spetrov.....korigiraj svoj rijecnik i rimi ovo kao opomenu.....moram ti otvoreno reci da na ovom forumu od nijednog KATOLIKA ovakve rijeci se ne cuju....ne znam mozda je tvoj rijecnik na slavu nekome,ali ti ovdje to necemo dpustiti.lol! lol!


Draga Dina, koja riječ konkretno ti bode oči?

Pokusaj napraviti analizu svojih rijeci....i vidi da li su takvi vjernici iz Hebrejima!!!!!


Jedina rijec iz tog posta koja ti je mogla zasmetati je rijec "pih" koja izrazava u najkracoj mogucoj formi gadjenje na licemjeran stav savremene adventisticke crkve.

Ukoliko pak mislis da takvo gadjenje takav stav ne zasluzuje, svkako o tome mozemo polemisati zar ne? Ako te medjutim licno vrijedja sto kao clan crkve adventista sedmog dana pripadas denominaciji koja se udvara rimokatolickoj crkvi, a istovremeno na svim svojim evangelizacijama uci da je upravo ta crkva "bludnica" (da ne upotrijebim tezu rijec, jer bi to nekome moglo da bode usi) - onda ne vidim jasan motiv kojim me upozoravas da "moji komentari nece biti tolerisani".

Sta to znaci "biti tolerisani"?

I da li ja vrijedjam katolicku crkvu time sto kazem da je adventisticka crkva ta koja se udvara katolicima i postaje sve bljutavija i bljutavija?

Bio bih zahvalan kada bih dobio veoma precizan odgovor, bez "samoanalizirajućih sugestija".

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
Nije reč o licemernom stavu adventističke crkve, ja bih kazao da je reč o licemernom stavu nekih njezinih pojedinaca, što pak nije isto.

A o tome da se treba izražavati gađenje-ja se od toga ježim. Nema potrebe za time.

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
spetrov je napisao/la:
Dina je napisao/la:
spetrov je napisao/la:
Dina je napisao/la:
spetrov.....korigiraj svoj rijecnik i rimi ovo kao opomenu.....moram ti otvoreno reci da na ovom forumu od nijednog KATOLIKA ovakve rijeci se ne cuju....ne znam mozda je tvoj rijecnik na slavu nekome,ali ti ovdje to necemo dpustiti.lol! lol!


Draga Dina, koja riječ konkretno ti bode oči?

Pokusaj napraviti analizu svojih rijeci....i vidi da li su takvi vjernici iz Hebrejima!!!!!


Jedina rijec iz tog posta koja ti je mogla zasmetati je rijec "pih" koja izrazava u najkracoj mogucoj formi gadjenje na licemjeran stav savremene adventisticke crkve.

Ukoliko pak mislis da takvo gadjenje takav stav ne zasluzuje, svkako o tome mozemo polemisati zar ne? Ako te medjutim licno vrijedja sto kao clan crkve adventista sedmog dana pripadas denominaciji koja se udvara rimokatolickoj crkvi, a istovremeno na svim svojim evangelizacijama uci da je upravo ta crkva "bludnica" (da ne upotrijebim tezu rijec, jer bi to nekome moglo da bode usi) - onda ne vidim jasan motiv kojim me upozoravas da "moji komentari nece biti tolerisani".

Sta to znaci "biti toleri
sani"?
I da li ja vrijedjam katolicku crkvu time sto kazem da je adventisticka crkva ta koja se udvara katolicima i postaje sve bljutavija i bljutavija?

Bio bih zahvalan kada bih dobio veoma precizan odgovor, bez "samoanalizirajućih sugestija".

Ja te nisam ovako upozorila....
Sta to znaci "biti toleri
sani"?

a osim toga pisanjem u coloru...takodje je protiv reda na forumu....i ako drugi to ne rade...zasto bi ti???
Cjenim samosvjetst...pa ti i dalje sugeriram samoanalizu...

descriptionZvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi - Page 2 EmptyRe: Zvanicni adventisticki stav prema katolickoj crkvi

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply