Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


O krscanskom ponasanju prema drugima

power_settings_newLogin to reply
4 posters

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyO krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Da li za sve krscane, vrjedi ovo pravilo o ponasanju iz Matej,7,12 i ako ne za koga ne,i zasto se krscani ne pridrzavaju tog pravila?

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
hm...kako tumacis Kristov odnos prema farizejima?

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
hm...kako tumacis Kristov odnos prema farizejima?

Ali svejedno Krist se nije mirio samo s njihovim djelima,ali da su se pokajali dao bi im prilike za spasenje.</BLOCKQUOTE>

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
znaci...odnos kako prema kojem covjeku ovisi... :yes:

smatram da prema svima treba biti s ljubavlju...ali neke treba i ukoriti za ponasanje i djelovanje...

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
dominik je napisao/la:
znaci...odnos kako prema kojem covjeku ovisi... :yes:

smatram da prema svima treba biti s ljubavlju...ali neke treba i ukoriti za ponasanje i djelovanje...

Da ali u Kristovom duhu,vidi da li bi sebe ukorio takvim rijecima kao mene,da li bi sebi za istu tu ucinjenu stvar napravio i rekao sto meni.</BLOCKQUOTE>

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
ljubav je da nečinimo zla bližnjemu, pa makar i da ga ukorimo za njegova loša dijela, mi trebamo činiti to sa ljubavlju, da bi ga usmerili na ono što nas bog uči kako da postupamo.

"Ko jamu kopa, u nju će pasti; i ko kamen valja na njega će se prevaliti." Priče 26, 27

Nije Salamun uzalud to rekao. Ako mi nečinimo nikome neko zlo, neće ni nama niko to uzvratiti.
Zato svako sam treba da odluči što želi da mu drugi čine, jer to če i dobiti.!!!!

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Isus je rekao: ljubi bliznjega svojega kao samoga sebe.
Ja mislim da trebamo ukoravati ljude koji cine greh, dali svesno ili nesvesno ali na jedan lepi nacin ne grubo i povredljivo.
I uvek zapatimo mi smo samo gresni ljudi i trebamo da gledamo na Boga a ne na ljude.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Dina je napisao/la:

Da ali u Kristovom duhu,vidi da li bi sebe ukorio takvim rijecima kao mene,da li bi sebi za istu tu ucinjenu stvar napravio i rekao sto meni.


vjeruj mi, sudim ja sebe dovoljno. a kad ja to ne cinim dovoljno podsjeti me Gospodin. I da, volio bih iskrenost.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
mirjam je napisao/la:

Ako mi nečinimo nikome neko zlo, neće ni nama niko to uzvratiti.
Zato svako sam treba da odluči što želi da mu drugi čine, jer to če i dobiti.!!!!


nazalost potpuno netocno. Tko je Kristov tog svijet mrzi. I sto si bolji prema svijetu - to ce te manje voljeti.

Isus je cinio samo dobro - no ljudi koje je hranio i iscjeljivao udruzili su se s farizejima i nevjernicima rimljanima i razapeli ga.

Ako te svijet voli - znak je to da nesto sigurno nije u redu.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
naravno da svijet necijeni ono dobro što mu činiš!!!
ali sigurno da ako činiš zlo, da češ i sam poslije nekog vrijemena upasti u njega.

To što siješ, to i žanješ!!!!!!!

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Ma nije bas tako kako neki od vas pricate.

Prvo kada govorimo, o krscanskom ponasanju prema drugima, trebamo uvek isticati najvise merilo. Ali onda je to ideal za kojim ceznemo. On kao takav je ispred nas, gledajuci se u Isusa, ucimo se i primamo kao Njegov dar osobinu tog ponasanja.

Ali mi smo ljudi, koji mnogo puta pogresujemo. Ujedno, nase ponasanje zavisi koliko smo u bliskoj vezi, zajednici sa Isusom. Ako ON cini u nama, onda ima i ponasanja. Ako Ga nema u nama, sve drugo je vesta gluma ili samokontrola, koja nista ne znaci.

Takodje moramo uzeti u obzir i karater, obrazovanje, kao i vreme ili mesto razvoja neke licnosti kao i nasledne osobine.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Naravno da se uvijek trebamo ugledati na Krist...za sve što činimo, mislimo, radimo, ako želimo živjeti kako nas Biblija uči, možemo jedino postići sa Kristom...
a kao slijedbenici Krista trebamo živjeti po njegovom primjerom, to će biti i za naše dobro a i za dobro drugih.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Ja smatram da se držim zapovijedi "ONO ŠTO ŽELITE DA DRUGI ČINE VAMA, ČINITE I VI NJIMA" i onda, kada nekog ukorim!
Zašto? Zato što bih ja također volio da je mene netko ranije ukorio, kad sam ja bio u sličnom problemu! DAKLE: ja kada tu osobu ukorim, činim joj upravo ono, što bih ja volio da drugi čine meni!
Naravno, ljude nećemo psovati i izderavati se na njih (ako smo doista obraćeni), nego ćemo uvijek pokušati da im s ljubavlju kažemo da to i to trebaju promijeniti...
Smatram da nije lako ukoriti čovjeka s ljubavlju, jer za to treba imati jak karakter...

HTIO BIH NAGLASITI NEŠTO:
Tek se u našem ophođenju s drugima vidi, koliko smo mi sami čvrsti u vjeri u Isusa... Ne može jedan obraćeni kršćanin stalno biti u zavadi sa svojim bratom...ili sestrom...ili mamom...ili prijateljem...
Obraćeni vjernik ima "sluha" za odnose! Njegova savjest ne može biti mirna, ako je prema nekome bio grub... U Bibliji piše da ne bi trebalo zaći sunce, a da se ne izmirimo sa nekim s kim smo se posvađali! Doista, pravi vjernik bi trebao osjećati jaku grižnju savjesti, ako se svakog dana nije pomirio sa onim, s kim se posvadio! Svakog dana!

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Ljubav se može izraziti i na način koji nije baš nježan. Nemojmo zamjenjivati ljubav za sentimentalnost.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Dizma je napisao/la:
Ljubav se može izraziti i na način koji nije baš nježan. Nemojmo zamjenjivati ljubav za sentimentalnost.

Bas, me Dizma zanima,kakva je to vrsta ljubavi,koja ze izrazava grubim nacinom?</BLOCKQUOTE>

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Stoga ti ne prezri karanje
Svesilnog!
On ranjava, ali i ranu povija,
udara i svojom zacjeljuje rukom.
(job 5,17)

Zato ih karaj oštro da budu zdravi u vjeri, da ne prianjaju uza židovske bajke i propise ljudi koji se odvraćaju od istine.
(tit 1,13)

Bolešću on ga kara na ležaju
kad mu se kosti tresu bez
prestanka,
20kad se kruh gadi njegovu životu
i ponajbolje jelo duši njegovoj;
21kada mu tijelo gine naočigled
i vide mu se kosti ogoljele,
22kad mu se duša približava jami
a život njegov boravištu mrtvih.
23Ako se uza nj nađe tad anđeo,
posrednik jedan između tisuću,
da čovjeka na dužnost opomene,
24pa se sažali nad njim i pomoli:
'Izbavi ga da u jamu ne ide;
za život njegov nađoh otkupninu!
25Neka mu tijelo procvate mladošću,
nek' se vrati u dane mladenačke!'
26Vapije k Bogu i Bog ga usliša:
radosno On ga pogleda u lice;
vrati čovjeku pravednost njegovu.
27Tada čovjek pred ljudima zapjeva:
'Griješio sam i pravo izvrtao,
ali mi Bog zlom nije uzvratio.
28On mi je dušu spasio od jame
i život mi se veseli svjetlosti.'
29Gle, sve to Bog je spreman učiniti
do dva i do tri puta za čovjeka:
30da dušu njegovu spasi od jame
i da mu život svjetlošću obasja.
(job 33)

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Slazem se s Dizmom i Dominikom, da se ljubav moze izraziti i grubim nacinom.
Ljubav ponekad mora i udariti (npr. otac svog sina kojeg voli, da bi ga poucio...). Pise u Izrekama 3 da Bog svakog sina kojeg voli - i ukorava.
Ako doista volimo ljude, necemo ih uvijek samo maziti. Ljubav je nesto sto zna reci i NE i OVAKO NIJE DOBRO i zna podici svoj glas i zna udariti bicem, kao sto je i Isus cinio...

Naravno, na temelju ovih tvrdnji neki ljudi ce pronalaziti razne izgovore da udaraju i mlate po drugima U IME LJUBAVI...

Ali cinjenica je da ljubav u zlom svijetu ponekad mora i cupati za kosu, da izvuce covjeka iz blata smrti.

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
Nehemija... Very Happy

descriptionO krscanskom ponasanju prema drugima EmptyRe: O krscanskom ponasanju prema drugima

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply