Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Selam i od mene svim muslimanima koji su me selamili, a nisam im odvratio. Ovom prilikom to sada cinim.
I pozdrav svim krscanima koji su i mene pozdravili a nisam im odvratio.
I koga sam uvrijedio nek mi halali (oprosti).

Ovo mi palo na pamet slucajno pa da ne zaboravim. Smile

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:

Konin,to ti je potpuno isto.Moj tetak je doktor,njegov brat je takodje doktor-oni slobodno mogu reci da su jedno.

Smile) A šta da ti kažem?
Ako su oba dva doktori onda imaju isto zanimanje, a nisu jedno. Mislim, o čemu ti pričaš?

Ako baš želiš neku analogiju, mogao si dati primjer savršenih supružnika, gdjeje muž u svakom trenutku spreman umrijeti za svoju ženu, jer ju osjeća kao dio sebe i obrnuto. Toliko su povezani da neznaju gdje jedan završava, a drugi počinje, njihova svijest je potpuno usklađena. Čak se i u Bibliji spominje da će "njih dvoje postati jedna duša".
Ali to je očito malo prekomplicirano za vas...

Sejfudeen je napisao/la:

ako su Bog i Isa a.s. jedno kako to da Isa a.s. nije znao mnoge stvari,a za boga se zna da je svemocan?
Kako da Bog zna kada je Sudnji Dan,Isa a.s. ne zna?
Kako da ne zna imena stvorenja koja je stvorio?
Ti ako slijedis onoga koji je ukinuo zakon onda nisi slijedbenik Isaa a.s.-ti slijedis Savleta,mozes izabrati ime-mozda savlist?
U vasoj Bibliji se jasno pojavljuju 3 persone:
Jahve,Isus,Duh Sveti-Jahve 1 persona,Isus mu se moli-druga persona,Duh Sveti je bio prije Isusovog rodjenja,pa je dosao ponovo poslije nj. smrti.3 persone.Kako 3 moze biti 1 ?
Isus bi uznesen na nebo i sjede Bogu s desne strane.Kojem Bogu?
Ivan je odvracao Isusa:Treba da ti krstis mene..
Sta odgovara Isus:
Dolikuje nam da sve ispunimo sto je u skladu s voljom Bozijom.
Ne zaboravimo:
marko je rekao da je Duh natjerao Isusa da ide u pustinju.
Pozdrav i svako dobro.


Već sam ti rekao da Isus nije Bog OTac, to su dvije različite manifestacija Boga, ali Otac je Bog, isto kao što je Isus Bog, Sin je u Ocu i Otac u Sinu, ONi su dvije manifestacije jednog nepodjeljenog Boga.
Gledaj, Isus je Bog-Čovijek, znači ima istodobno sva obilježja Boga, kao i sva obilježja čovijeka, jedno što je njegova "čoviječnost" u potpunosti pobožanstvena.
Mogao se Bog i pojaviti kao oblak dima, kao vatra, kao duh, što se i je pojavljivao u SZ, ali veća je "fora" da se pojavi u tijelu i pokaže da čak i u ograničenim uvijeta ljudskog tijela, može i dalje biti Bog.
Zato sve tvoje primjedbe da Isus nešto nije znao ili mogao, ne dokazuju ništa.
Isto tako sve primjedbe da se Isus obračao Ocu Bogu, ne dokazuju ništa, jer oni su zaista bili u relativnom odnosu.

Da malo okrenem priču, reci ti menikako ti uopće znaš kakav bi "Bog u tijelu" trebo biti? Kakve bi karekteristike trebao imati, šta smio, a šta nesmio raditi?
Iz kojeg položaja ti sudiš, na osnovu kojeg primjera i autoriteta?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Aaa,neko se dobro unervozio.
Abrahame text koji si citirao nisam ja napisao.
To Aleme junace.
Nema se argumenata pa mislis da ces tako nesto postici;
Ako se vratis mojim textovima naci ces da sam napisao da bih prihvatio sve sto kaze Isa a.s.-za razliku od vas.
Samo mi nije jasno odakle tolika mrznja prema muslimanima,
spremni ste Isusa "skinuti" do proroka samo da ne bude da se govori o Muhammedu s.a.w.s.
Znamo da Bog i prorok nisu jedno te isto.
Euro nismo na pijaci pa da lupamo napamet i trgujemo onim cega nema.Nadji mi te silne kopirane textove,i kada sam ja zapao u "slijepu ulicu",za razliku od vas koji mi pisete?
Mi vas dobro poznajemo,da imate naveli bi vi dokaze,pa i najslabiji.
Kacite se r. Ahmeda Deedata.
Znamo mi da vam je on trn u oku.
Daija brate,citav svijet je proputovao,imao bezbroj debata- rezultat mozete vidjeti na youtube.
Kazes strah od dana kada se Isa a.s. vrati?
Pa zar ti nisam do sada dokazao da se bojim samo Allaha Uzvisenog,ljudi ne.To sam vam vec rekao-jedva cekam Dan Suda-a vi??
Da se vratim Abrahamu.
Ne zaboravi da je Isa a.s. bio zidov,a zidovi su ocekivali 3 osobe:nasljednika Ilije.Mesiju,proroka.
Ilija=Ivan,Mesija=Isus,a ko je poslanik,tj. broj 3 ??

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Konin,ti doktori su ti najbolji primjer,a odgovorio si zasto.
Sto se tice Boga i Isusa iznjeli smo ti dovoljno dokaza.
3=1-ne moze nikako.Sam kazes da Isus nije Otac,znaci Otac nije Sin,tj. 2 persone + Duh = 3.
Kako sad 3 potpuno razlicite persone mogu biti = 1 ??

Odvede ga (Marko kaze natjera ga) Duh u pustinju 40 dana gdje ga je kusao djavo. Luka 4:2

Bog ne moze biti kusan na zlo. Jakovljeva 1:13
Znaci 2 persone,a 2 ne moze biti = 1.

Sam je Isus izjavio da prorok nema casti u svom zavicaju
Ivan 4:44.
Isus je Mesija. Ivan 4:25,26.

Vi zelite ubiti mene koji sam vam objavio istinu koju sam cuo od Boga. Ivan 8:40
Ponovo 2 skroz razlicita,a 2 ne moze biti = 1.

Ja sam znao da me uvjek uslisavas,ali ovo rekoh radi ovdje prisutnog svijeta,da vjeruju da si me Ti poslao
Ivan 11:42.Ponovo 2,a 2 ne moze biti = 1.

A ovo je vjecni zivot:spoznati tebe jedinog pravog Boga i onoga koga si poslao Isusa Mesiju.Ivan 17:3.2
Ponovo 2 skroz razlicite persone,2 ne moze biti = 1.

Iz mnogih su izlazili zli duhovi te vikali:Ti si Sin Bozji.On im zaprijeti i ne dopusti im da govore jer su znali da je on Mesija
Luka 4:41. Mesija nije isto sto i Bog.2 nije = 1.

Zasto me zoves dobrim-rece Isus.Samo je jedan Dobri-Bog
Marko 10:18.Jedan Bog,Isus je Mesija=2 persone ne 1.
Bog jedini:
Ta ko bi imao dovoljno snage da Bogu sazda dom kad ga ni nebesa ni nebesa nad nebesima ne mogu obuhvatiti.

Ja sam Bog,nitko mi slican nije. Izaija 46:9
Da,ovako govori Jahve nebesa Stvoritelj-on je Bog koji je oblikovao zemlju i nije je stvorio pustu,vec je uoblicio za obitovanje:Ja sam Jahve i nema drugoga. Izaija 45:18
Jedan,Jedini Bog-nema 2,niti 3.Jedinome niko nije slican.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Konin,ti doktori su ti najbolji primjer,a odgovorio si zasto.

Da ti odgovorim tvojom taktikom:
Doktori su ti najbolji primjer da neznas o cemu pricas, a odgovorio si zasto. Wink

Sejfudeen je napisao/la:

Sto se tice Boga i Isusa iznjeli smo ti dovoljno dokaza.

Niste iznjeli nikakvih dokaza. Tvrdite ste da su Isus i Otac u relativnom odnosu... naravno da jesu, nitko to niti ne opovrgava.
Nije pitanje da li je Isus Otac, naravno da nije. Pitanje je da li je Isus jedno s Ocem, odnosno da li je Isus Bog. O tome niste dali niti jedan dokaz, zato jer je to pitanje u sferi o kojoj neznate ništa.
Dakle, "necessitas probandi incumbit ei qui agit" , odnosno za one koji neznaju latinski, dokaz leži na vama.
Nije na kršćanima da dokazuju Isusovu Božanstvenost, Isus je izjavio da je Jedno s Bogom, nedvosmisleno, kršćani vjeruju Isusu i vjeruju da je to istina. Oni koji žele dokazati suprotno, na njima leži, kako bi ameri rekli, "burden of proof".

Prvo ste krenuli dokazivati da Isus nije tvrdio da je Bog, ta tvrdnja je oborena.

Sada želite dokazati isto ono što su željeli farizeji; Isus je lažov i bogohulnik jer proglašava sebe Bogom. Dakle, sljedeći korak je pitanje na koje nisi odgovorio, na osnovu kojih karakteristika, odnosno na osnovu kojeg primjera i autoriteta, možete suditi o tome tko je "Bog u tijelu", a tko nije?

Sejfudeen je napisao/la:

3=1-ne moze nikako.Sam kazes da Isus nije Otac,znaci Otac nije Sin,tj. 2 persone + Duh = 3.
Kako sad 3 potpuno razlicite persone mogu biti = 1 ??


Nije it ovo matematika. Duhovnost, odnosno stvarnost je puno kompliciranija.
Ali OK, ajmo se igrati matematike. Postoji jedna izreka koja se uči u prvom razredu osnovne škole, a kaže: "nemožeš zbrajati kruške i jabuke".
Znači, nitko ne tvrdi da su 3 jabuke= 1 jabuka. Nego da su 1 jabuka + 1 kruška + 1 naranča = 1 voće. To je već u domeni skupova, ali to je srednja škola nije to za vas...

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Radujem se Vas sve pozdraviti jednako i muslimane i krscane.
Želim vam subotnji blagoslov.

Morija-Sion-Šekima-Golgota i seme nepropadljivo..

Ponovo ću uputiti na povrat Abrahamu.Radi ćega?
Radi Izaka i Njegove poslušnosti Bogu.
Nepravedni su oni koji ističu Abrahamovu vjeru a zanemaruju
vjeru Izaka.
Žrtva Abrahamova - Akeda Izakova - tj Izakovo vezivanje
Postanje 22,9.
Prema judejskim izvorima vezanje Izaka se smatra pravom i istinskom žrtvom.Na pitanje Izaka -Gdje je janje za žrtvu paljenicu - Postanje 22,7 Abraham prema Targumu kaže da je pripravljeno božansko janje za žrtvu i ako ne bude tako -Ti ćeš biti sam janje za žrtvu..
Izak kaže Abrahamu da ga čvrsto veže da svojim pokretima ne bi učinio žrtvu nezakonitom.
Prema Leviti 22,27 govori se o tri životinje koje se prinose za žrtvu.Židovska predaja primjenjuje te tri žrtve na Abrahama, Izaka i Jakova.Izak seuvijek pojavljuje kao tip žrtve jaganjca.
Akeda-vezanje Izaka povezuje se sa pashalnom žrtvom.
Josip Flavije slikovito opisuje događaj u obliku dijaloga u kojem je Abraham svjestan povezanosti svoje vjere i Izakove vjere a Izak svjestan svoje žrtve te se dobrovoljno predaje svezati..Isto tako i Pseudo-Filon piše kao u Izlasku 12,12..Izlazak 4,22.

Izak je rodozačetnik.
Targum istie vezivanje Izakovo - Akedu.
Izak sveza promatra Šekimu - otajstvo Božje prisutnosti i Njegovo prijestolje..To Izakovo mistično promatranje dolazi posebno do izražaja kod raznih gnostičkih sljedbi.
Od roga ovna koji je bio žrtvovan mjesto Izaka napravljen je šofar - rog koji će zatrubiti na kraju vremena i najaviti konačno spasenje..
Ova svijest vjere o šofaru ulazi u teologiju Pavla te se naglasak u opravdanju vjerom kod kršćana još bolje treba razumijeti i razviti - na pr. kao kod adventista sedmoga dana - koji šofar povezuju sa slobodnim životom u akedi Izakovoj - kao prijelaz iz smrti u život po posljednjoj trubi.Akeda u sebi bitno sadrži nadu - gledanje dolazećeg po završetku Istažnog nebeskog suda na kojem Isus zastupa griješnike..
Dakle u toj liniji direktne veze Akede i razapinjanja Krista treba tražiti Izraelovu sredinu - na Sionu - tj Zemaljsku svetinju oko koje su se braća - skupljala - na Dan pomirenja ..Prvosvećenik po redu Melhisedekovom mora biti pripravljenog tijela od strane Boga.Žrtva mora biti Božji sin u pripravljenom tijelu radi otkupa braće da bi se ispunilo obećanje Abrahamu tj . da bi bio srušen plot koji je odvajao Izraela od drugih naroda tj narode privesti slobodno Bogu putem novim - krvlju Isusa Krista.Bitan je pri žrtvovanju osječaj onoga koji se žrtvuje - Ivan 10,17..Svezani tješi Abrahama, svezani, razapeti tješi sve narode.
Akeda Isusova je obavljena.
Izak je zaista potomak obećanja i preko njega su prešla obećanja dana Abrahamu kako bi svi - danas i sutra sve do zavrsetka milosti mogli biti blagoslovljeni vjerom po djelima Svezanoga -Isusa.
Sada više nema Izakovaca i Ismailovaca, sada su svi jedno u Isusu Kristu..
u Onome koji Jeste da jeste - u Alfi i Omegi..
Sejfudeen podučava:
Nego da su 1 jabuka + 1 kruška + 1 naranča = 1 voće. To je već u domeni skupova, ali to je srednja škola nije to za vas...


Iz tog skupa u vrtu - sa svakoga su stabla mogli jesti samo ne sa onoga - poznanja dobra i zla.
Zbog te neposlušnosti postali smo smrtni.Izmišljač grijeha i prijevare bit će kažnjen.Otkupitelj i Spasitelj mora biti božanske i ljudske prirode kako bi čovjek ostao slobodno biće koje po vjeri Abrahamovoj, a po djelu Mesijinom može vjerom priječi iz smrti u život po novorođenju i preobraženju a ne po naredbi stvoritelja jer čovjek nikada ne bi imao svijest o odricanju od zla ..U ontičkoj i ontološkoj strukturi čovjeka - mjenja se stara tvar - prestaje raspadljivost a nastava neraspadljivost, život a ne smrtno jer pravednici, koji su slobodno vjerovali i slobodno se odrekli zla i slobodno primili Isusa ostaju u slobodi koju je obranio Krist.

Tvrdnje "JA JESAM" drugi su način na koji je sam Krist isticao svoju božansku narav. Usvajajući za sebe obilježje "JA JESAM", Krist je upotrijebio isto ime što ga je Jahve, otkrivajući se Mojsiju u teofaniji, proglasio svojim osobnim imenom: "JA JESAM KOJI JESAM" ('ehyeh 'ašer 'ehyeh). (Izl 3,14) Upotreba ovog imena važi za iskaze koji naglašavaju božanske zanačajke kao što su svemogućnost (Iv 6,20.21), vječnost Iv 8,58, predznanje (Iv 13,19), očitovanje božanske slave i moći Iv 18,5.6.8 i Isusa kao izvor spasenja Iv 8,24. Osim toga Novi zavjet potvrđuje Kristovo božanstvo poistovjećujući Ga sa starozavjetnim Jahvom. Pjesmua hvale kojom nebo slavi Jahvu za Njegovo otkupljenje (Iz 44,23) Pavao primijenjuje na obožavanje Krista u Filipljanima 2,10. Izjavu o Jahvinoj stvaralačkoj sili i vječnosti, zapisanu u Psalmu 102,26-28, nalazimo citiranu u Hebrejima 1,10-12, gdje je pisac primijenjuje na Krista. Da podrži ovu vrstu dokazivanja, tekst u Hebrejima 1,8.9 poistovjećuje Krista s Bogom ('elohim) citiranjem Psalma 45,7.8. Pavao sažima novozavjetno svjedočanstvo o Kristovoj božanskoj naravi otvoreno govoreći o tajni Božjeg utjelovljena u Isusu Kristu: "Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina božanstva." (Kol 2,9 – DF) Otkad "Bog je s nama" (Mt 1,23; usp. Iz 7,14) kao Isus iz Nazareta (Iv 1,14), rudimentarno starozavjetno razumijevanje božanskog pluraliteta razvija se u specifičnosti i složenosti, otkrivajući trojstvenu prirodu Božjeg bića.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Da se pridružim pozdravu svima:
Deus omen avertat!

Skup nad skupovima


Povijesni koncept Božje imanencije neophodna je pozadina za razumijevanje zapanjujućeg novozavjetnog otkrivenja Boga u Isusu iz Nazareta. Striktno razumijevanje Božje jedincatosti moglo bi dovesti do zaključka da je Jahve, jedini Bog, sada u Isusu Kristu; utjelovljenje bi stoga obuhvatilo cjelokupno Božje biće. Međutim, Novi zavjet na mnogo mjesta pokazuje da punina božanstva prebiva u Isusu iz Nazareta, ali je ne treba razumjeti kao da obuhvaća cijelo Božje biće. Božanska narav Isusa iz Nazareta još određenije prikazuje starozavjetnu ideju pluraliteta u jednome Bogu, vodeći do otkrivenja trojstvene naravi Božje stvarnosti.

Prolog u Evanđelju po Ivanu i u Poslanici Hebrejima prikazuje Isusa iz Nazareta kao utjelovljenje Boga. Oba teksta otkrivaju božansku dvojnost, da božanstvo uključuje najmanje dvije božanske Osobe, Oca i Sina. Ivan prikazuje božansku narav Isusa iz Nazareta ne samo kao Riječ koja "bijaše Bog", nego i kao Riječ koja "bijaše… u Boga" (Iv 1,1 – DF). Božanski "Drugi" i "Logos". Uvod u Poslanicu Hebrejima prikazuje božanskog "Drugog" ne kao Logos, nego kao "Sina" (Heb 1,2) "koji je odsjaj Slave i otisak Bića njegova" (r. 3, DF). Sin je utjelovljeni Isus iz Nazareta (Heb 2,9). Budući da je božanski "Drugi", kao "Logos" ili "Sin", utjelovljen u Isusu iz Nazareta, " punina božanstva." (Kol 2,9 – DF) koja prebiva u Njemu ne obuhvaća cijelo božansko Biće.

Utjelovljenje nam donosi dublje otkrivenje Božje pluralističke naravi. Ivan svjedoči: "Vidjesmo slavu njegovu – slavu koju ima kao Jedinorođenac od Oca." (Iv 1,14 – DF) Odnos otac-sin nije izabran samo zbog imenovanja ove dvije božanske Osobe, već posebno zbog obilježavanja naročitog odnosa koji vlada među njima.

Ivan 1,18 prikazuje odnos otac-sin neovisno od utjelovljenja: "Boga nitko nikada nije vidio: Jedinorođenac – Bog, koji je u krilu Očevu, on ga je objavio." I Matej kaže da je odnos otac-sin postojao prije no što se Bog objavio u svom odnosu prema svojim stvorenjima i neovisno o njega: "Nitko ne pozna Sina nego Otac, i nitko ne pozna Oca nego Sin, i onaj komu Sin htjedne objaviti." (Mt 11,27; usp. Lk 10,22)

Ove izjave pokazuju da se pluralitet oznake otac-sin nalaze u samoj naravi jednoga Boga. One nadilaze razinu Božje imanencije i ukazuju na Njegovu transcedentnciju. Osim toga, ovi tekstovi otkrivaju da na razini Božje trancedencije pluralitet obuhvaća dva središta svijesti koja su u stanju na jedinstven način spoznati jedan drugoga. Premda riječi kojima se govori o odnosu otac-sin potječu iz ljudskog govora, Onaj o kome je riječ je sam Bog. Ovim je jezikom ukazano na dvojno postojanje stvarnosti koju nazivano osoba i na trajni odnos među njima kao temelj naravi samoga Boga. Odnos između Oca i Sina vlada na razini trancedencije i imanencije. U Novom zavjetu su pojmovi Oca i Sina postali oznake za jednoga Boga. Zbog toga se titula "Sin Božji" odnosi na božansku osobu utjelovljenu u Isusu iz Nazareta (vidi Mt 14,33; Mk 3,11; Lk 4,41; 1 Kor 1,9; Heb 4,14).

Način na koji Novi zavjet izražava pluralitet Božanstva na temelju utjelovljenja, postavlja pitanja o pravilnom razumjevanju osobe Oca i osobe Sina i njihovoj uzajamnoj razlici. On postavlja i pitanja o načinu na koji se dvije božanske osobe odnosea jedna prema drugoj. Biblijska ideja pluraliteta u Božjem biću podrazumijeva postojanje stvarnih uzajamnih, božanskih odnosa. Analoško značenje riječi "Otac" i "Sin" kao da nagovještava da je Otac veći od Sina. Isticanje da je Bog Oac nad Bogom Sinom, potaknuto analogijom ljudskog odnosa otac-sin kao da podržavaju neki ulomci koji naprvi pogled uče da je Sin rođen od Oca i da je podređen Ocu.

Divinum dare, humanum accipere.
Božje je davati - ljudima primati..
I zato : D.M.A - DOLUS MALUS ABESTO
Neka daleko bude svaka zla namjera.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
4 Od Jovana na sedam crkava koje su u Aziji:

Prvi pozdravla)-blagodat vam i mir od Onog koji jeste, i koji beše, i koji će doći;
Drugi pozdravlja)-i od sedam duhova koji su pred prestolom Njegovim;
Treci pozdravlja)-5 I od Isusa Hrista,

koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;
6 I učini nas careve i sveštenike Bogu i Ocu svom; tome slava i država va vek veka. Amin.
7 Eno, ide s oblacima, i ugledaće Ga svako oko, i koji Ga probodoše; i zaplakaće za Njim sva kolena zemaljska. Da, zaista.
8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori Gospod, Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

--------------------------------------------------
Tekst sam malo rasclanio i debela slova su od mene radi pojasnjenja.

Uvdje na pocetku knjige otkrovenja jasno su rasclanjena tri subjekta koja blagosiljaju i pozdravljaju tj. selame.

Prvi koji selami je Onaj koji bjese, koji jeste i koji ce doci tj. Alfa i Omega kako je naznaceno u 8. verzu i za kojeg se kaze da je Svedrzitelj. Ovo odgovara Bogu kojem se mole muslimani odnosno krscani mu se cesto mole "Oce". TO BI BIO OTAC.

Drugi koji salju selamie su 7 duhova pred prestolom onog prvog jer je navedeno "pred prestolom Njegovim". Dakle pred prestolom Boga koji je oduvjek i zauvjek i koji jeste. (Objavio se kao onaj koji jeste Izraelicanima). Dakle Duhovi asociraju na ono DUH BOZJI.

Treci koji selami je Isus Hrist. Jasno je rasclanjen od prva dva subjekta koji selame. Isus je onaj koji je svjerdok kako je navedeno. On nije naveden kao onaj koji bjese koji jeste i koji ce doci tj. koji je Alfa i Omega. Jasno je rasclanjen, a nazivao se sin i on je nazivao druge ljude koji mir grade sinovima. Ovo odgovara sinovima oca koji su jedno. Ne Isus i Bog = jedan. Vec sve sluge Bozje i svi andjeli drzeci se za Bozije uze cine jednu cjelinu (zajednicu) sa Bogom. Samo je Bog Bog i niko nije (ni Isus ni andjeli Bog). DAKLE OVDJE IMAMO SINOVE ILI SINA.

Sada uzmite ova tri subjekta kako sam napisao kapitaliziranim slovima na kraju svakog i dobicete OTAC, DUH i SIN. To je ono sto, mislim, krscani brkaju te nazivaju Isusa i Boga jednim te istim sto je neprihvatljivo.

[Kur'an 5.17] Doista ne vjeruju oni koji govore: “Uistinu!
Allah On je Mesih, sin Merjemin.” Reci: “Pa ko
može od Allaha išta, ako želi da uništi Mesiha sina
Merjeminog i majku njegovu, i onog ko je na
Zemlji sve?” A Allahova je vlast nebesa i Zemlje, i
onog izmeðu njih dvoje. Stvara šta hoæe; a Allah
nad svakom stvari ima moæ.


Isus dakle jeste Mesih (Krist, Mesija, Pomazanik), ali nije nas Bog koji jeste. Muslimani su Boga opisali kao Onaj koji je oduvjek i zauvjek. A Allah moze ako hoce sve. On moze ako hoce unistiti i Isusa i Mariju i Muhammeda i nas sve do jednog. Njegova je vlast i svi se NJEMU vracamo.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Al se razbuktalo...cherry

Zauzet sam ovih dana pa nisam mogao da se javljam,ali evo kratak osvrt na neke vaše postove.

Abraham
Ivan 5,46.47: "Uistinu, kad biste vjerovali Mojsiju, i meni biste vjerovali: ta o meni je on pisao.
Ali ako njegovim pismima ne vjerujete, kako da mojim riječima vjerujete?"


Abrahame možeš li mi dokazati argumentima da je Petoknjižje Mojsijevo djelo?
Hajde molim te da to raščistimo?
Ako se ne osvrneš na ovo ,samo da te napomenem da se svi stručnjaci po pitanju Petoknjižja slažu da to nije Mojsijevo djelo,tako da dok to ne dokažeš drugačijim,Ivan(ili neko drugi) je stavio laži u Isusova usta,sa takvom lažnom tvrdnjom!
Mojsijevo Petoknjižje je pisano u trećem licu i opisuje samu Mojsijevus smrt-što će reći da svako iole razuman shvata da Mojsije nije mogao umrijeti i pisati nakon toga o svojoj smrti-da se malo razumijemo!

Euro
Ako sam nešto pogriješio onda mi objasni.

Evo ukratko...

Za mene je predanik isto što i obožavatelj.

Za mene nije.

No, problem je u interpretaciji Isusove uloge na Zemlji - da li je on Bog ili ne?

Isus/Isa a.s nikada nije zagovarao problematičnu dogmu i to se jasno ukazuje u Bibliji,ali zato Pavle jeste!?

Pošto su mišljenje kršćana i Muslimana suprotna meni ne ostaje drugo nego da pročitam argumente.

Prvo tvrdiš ovako nešto a u slijedećoj rečenici kažeš-citiram te

Na žalost ove plahte od postova nemam vremena za čitati.

Pa ne vjerujem da ti je stalo da saslušaš islamsku argumentaciju,onako kako tvrdiš.
Ali to je tvoj problem naravno.

Konin
A takvi poput tebe su mi najsimpatičniji ,zaista...mouse
Nisu spremni za direktnu debatu iz posta u post,ali iz vedra neba ulete kako bi iznijeli neku "argumentaciju" i druge prozvali neznalicama i prljavim stvorenjima!?
Lijepo nema šta,ali na tvoju dušu i čast-pogledajmo!

Ovako nešto može izjaviti samo onaj tko nije niti jednom uzeo Bibliju u ruke ili nekoga tko ima izričitu namjeru zavarati druge.

Hajde znanstveniče da vidimo koliko ti poznaješ svoju knjigu!
Krenimo redom...

Naravno izjavu "Ja sam Bog, mene obožavajte" nečemo nigdje naći u Bibliji, jer Isus nikada nije rekao nešto takvo niti tražio.

Tačno tako,zahvaljujem na poštenom priznanju,samo te molim da u nastavku sam sebi ne demantuješ,pa se predomisliš u vezi već PRIZNATOG...rool

Isus je izjavio da je ON Bog, ali Njegova prava poruka je puno važnija i jača: "Ja sam Bog, budi poput mene"

I eto,o tome se radi...
Haj nam malo sad pojasni,živ ti nama bio!

Činjenicu da je Isus to tvrdio lako je dokazati ovim stihovima:
"Ja i Otac jedno smo."

hmpp Hoćeš li dopustiti meni kao biblijskoj neznalici,da ti samo jednim primjerom pokažem da griješiš?
Pogledaj u istom Ivanovom evanđelju šta još Isus nakon toga reče;

Ivan 14:28 "....Jer Otac je veći od mene"

kako

Malo sam razmislio i čini mi se da je u ovoj tvojoj tvrdnji i bit svih problema. Islam je zapeo na teologiji staroj preko 2000 godina, gdje se na Boga gleda kao močnog i opakog vladara kojem se treba pokoriti i koje od nas želi stvoriti robove i sluge.

Hoćeš li nam reći da ne možemo vjerovati u Stari Zavjet i Mojsijeve dogodavštine sa Jahvom?
Hajde lijepo objasni?
Na dobrom si putu svejedno.kau

Vama to odgovara i samo takvog Boga vi tražite, želite i prepoznajete. Zato ili ne priznajete Isusa i tvrdite da laže ili još gore želite ga poniziti i svesti na nešto što on nikako nije.

Mi Isaa,a.s smatramo samo onakvim kakav je uistinu on i bio.
Na Sudnjem danu ćemo vidjeti sa kim je bio zadovoljniji, i koga će pohvaliti a koga ukoriti biblijskim obećanjem-gubite se od mene zlotvori,nikada vas nisam poznavao(one koji su u njegovo ime liječili druge)
Pa pošto si ti veliki pozavaoc svoje knjige mislim da ti ne trebam navoditi stihove,ili možda...?misli

Isus je došao unutar kulture koje je bila vrlo slična Islamu, ali došao je upravo zato da izmjeni pogled na Boga, došao je objasniti da je Bog pun ljubavi i da ne traži pokornost već tražit od nas da budemo savršeni poput Njega.

Muslimani preferiraju racionalistički oblik spoznaje istine,pa prema tome -savršen može biti samo naš Stvoritelj,a mi nikada jer smo stvoreni i slabi-trebamo svoga Gospodara.

Isus kaže da on daje život vječni!!! Ako je Isus običan smrtnik kako tvrdi Islam, kako je moguće da on daje život vječni?
Drugim riječima, Isus za sebe indirektno govori da je on BOG, jer samo Bog daje vječni život !!!
Ali što to vrijedi za one koji to ne žele ispravno shvatiti...

Poziva vas da ga slijedite i da se molite samo Jednom Bogu,kao što je i on sam činio,kada je obrezan padao ničice (na sedždu) svom Gospodaru,pa vam obećava vječnost u užitku.
Kao što je činio svako Božiji poslanik prije a i poslije njega.
A ko to nešto ne razumije,to je više izgleda i nebitno mnogima na ovom forumu.

Pozdrav svima.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro nismo na pijaci pa da lupamo napamet i
trgujemo onim cega nema.Nadji mi te silne kopirane textove,i kada sam
ja zapao u "slijepu ulicu",za razliku od vas koji mi pisete?


Nismo na pijaci nego na Forumu na kojem si ti davao izjave tipa - "Mi vodimo 1:0" kao da smo na nogometnoj utakmici.
Ili ona tvoja izjava - "naš Kuran tjera vašu Bibliju" za što si se i ispričao. Nemoj se truditi dalje već odgovori na ono što smo tvrdili Konin i ja o dokazu božanstvenosti Isusa Krista.
Isus nije Bog Otac, ali je inkarnacija Boga na Zemlji.
Konin ti je to već tri puta objasnio, a tebi to nije jasno, jer ne želiš da ti bude jasno. A ja tu nemam što više dodati, jer je sve jasno iz Biblije. Znamo što je Isus izjavio - "Moj Otac i ja smo jedno".


Mi vas dobro poznajemo,da imate naveli bi vi dokaze,pa i najslabiji.


Drugim riječima ti kršćane promatraš kao budale koje pričaju bez ikakvih dokaza. Takav razgovor nije primjeren na Forumu.
Pogotovo iz tog razloga što dijeliš sugovornike na Forumu na "naše i vaše". Stalno ponavljaš tu krilaticu - "mi i vi" !

Dokaz iz Biblije smo ti dali Konin i ja. I tražio sam dva puta da mi odgovoriš na moje pitanje, ali ti to izbjegavaš. Zato ponovo ponavljam pitanje:

Isus: "Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke."

Isus kaže da on daje život vječni!!!
Ako je Isus običan smrtnik kako tvrdi Islam, kako je moguće da on daje
život vječni? I još tvrdi da spašene osobe nitko neće ugrabiti iz
njegove ( Isusove ) ruke !!! Da li je to mogao raditi Muhammed? Da li je Muhammed mogao davati život vječni kad već tvrdiš da je Isus običan čovjek i Poslanik ili prorok kao i Muhammed !!!
Drugim riječima, Isus za sebe indirektno govori da je on BOG, jer samo Bog daje vječni život !!!


Sejfudeene, reci mi kako je moguće da je Isus u Bibliji rekao da on daje vječni život? Ovo dokazuje da je Isus Bog.
A ti Sejfudeene to shvati kao "mali i najmanji" dokaz kako si već nazvao pisanje kršćana na ovom Forumu.
Citiram - Sejfudeen:"da imate naveli bi vi dokaze,pa i najslabiji".

Eto ovdje su ti dokazi i pitanja, a ti na temelju Biblije odgovori na ovo što Isus Krist kaže za sebe. I posebno imaj u vidu da samo Bog daje život vječni što znači da je Isus Bog!!!


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Alem
To što nabrajaš su samo detalji jako bogate službe i jednog i drugog, i ako bi tako nastavili, po detaljima niti jedan drugome, niti trećem nisu "ni slični" a kamoli "kao oni."

Sa ovim se moramo složiti jer bi bilo koji drugi odgovor bio pravi apsurd.

Aleme "labude moj" smiri se malo!
Stani malo na loptu brate,i upoznaj se sa greškama koje si činio kada si "studirao" islam.Još ima nade za spas-vijeruj mi!
Ama Euro pusti ga. Vidiš da se samo zamajava sa nama.
Da mu Isus dođe i kaže to je o meni pisano, on bi se pozvao na Dedata.
Jer mu je to jedini način da nešto kaže, sam nije mogao doći do toga.

pale
Šta li sam ja pisao na toliko mnogo tema,i koliko je mojih postova sa copy paste metodom,poznaju oni koji su ih čitali.
Pak oni koji navrate samo kako bi iznijeli svoje emocije na ovom forumu to vide drugačijim.
Hajde prelistaj sve moje postove moj labude,pa reci koliko sam puta koristio copy paste metodu?
Možemo i tabelu da napravimo,ja se slažem.pirat

Euro
Na ovaj način on uzima metodom Copy/Paste rečenice iz kojekakvih djela tzv. "uglednih islamskih teologa" i prodaje nam njihovo "znanje" kao svoje.
A kada pogriješi teolog, jer nije dobro prostudirao Bibliju, onda i naš Sejfudeen zapadne u slijepu ulicu.

Gdje je pogriješio teolog,i onaj koji je naveo dio njegove debate iz knjige "Šta Biblija kaže o Muhammedu"?
Molim navedi,kako bi prokomentarisali na pošten način!





Samo...što će biti sa njima i sa nama onaj dan kada se Isus vrati o tome očigledno Sejfudeen ne želi govoriti. Razumije se i zašto. Strah je opravdan.

Pa ako smo počeli da proričemo nešto u šta nismo sigurni ,onda da i ja kažem precizno šta mislim šta će Isa a.s da kaže onima koji su tvrdili da u Njegovo ime čine bilo šta.
Citiram njegovo upozorenje takvima iz same Biblije,a ne iz Kur'ana;

21. Neće svaki, koji mi govori: "Gospodine, Gospodine! ući u kraljevstvo nebesko, NEGO SAMO ONAJ KO ČINI VOLJU OCA MOJEGA, koji je na nebesima.

22. U onaj dan mnogi će mi reći: "Gospodine, Gospodine, nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?

23. Tada ću im izjaviti; Nikad vas nijesam poznavao; idite od mene, zlotvori!

24. Tko sluša ove moje riječi i izvršuje ih, nalik je na razborita čovjeka, koji sagradi kuću svoju na hridini...(Matej 7:21-24)
,kao što brat Sejfudin već ranije spomenu u svojim postovima.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Pa ne vjerujem da ti je stalo da saslušaš islamsku argumentaciju,onako kako tvrdiš. Ali to je tvoj problem naravno.


Jasmine,

Ja želim to pročitati, ali stvarno nemam vremena pročitati cijelu knjigu i onda još voditi besplodnu raspravu sa Sejfudeenom.
Griješiš kada pišeš da ne želim saslušati islamsku argumentaciju, jer sam do sada pročitao sve one tvoje silne i obimne postove pogotovo o položaju žene u Islamu i o Muhamedovoj ženi Ajši. I to mi je OK, jer si uspio razbiti neke predrasude o Islamu i Muhamedu.

I nisam nakon toga provocirao tebe kao što sada Sejfudeen provocira kršćane na Forumu nazivajući ih neznalicama.


Muslimani preferiraju racionalistički
oblik spoznaje istine,pa prema tome -savršen može biti samo naš
Stvoritelj,a mi nikada jer smo stvoreni i slabi-trebamo svoga Gospodara.


Pa to ti je napisao i Konin, a i ja. Isus nije Bog Otac već inkarnacija Boga na Zemlji. On ima u sebi puninu Božanstva, ali nije jednak Bogu Ocu. Zato što ima puninu Božanstva u sebi on jest Bog, a ne zato što bi on bio jednak Bogu Ocu.

Jasmine, da te podsjetim nešto - Sejfudeen je tvrdio da Isus "nikada nije rekao u Bibliji da je on Bog". Konin i ja smo ga demantirali. Ali on se sad poziva na logiku kao i ti, a ne više na Bibliju iako je jasno da je Isus u Bibliji rekao: "Moj Otac i ja smo jedno".

A sada je na vama da svojom muslimanskom racionalnošću uzmete Bibliju u ruke, zatim pogledate ovu Isusovu izjavu u Bibliji ( Ivan 10:30 ) i sami sebi date obrazloženje.
Jasmine, ja bih te htio još jednom podsjetiti na to tko je prvi započeo ovu raspravu. To je bio Sejfudeen koji je ustvrdio da:
"Nigdje u Bibliji Isus nije izjavio da je on Bog i da ga treba obožavati". Baš suprotno, Isusu je izjavio "Ja i Otac jedno smo"!!! Jedino što nije tražio od ljudi da ga obožavaju, jer je došao na Zemlju inkarniran kao osoba koja je propagirala poniznost i ljubav jednih ljudi prema drugima, a nije propagirao sebe kao gospodara kojem se svi Židovi uokolo trebaju klanjati bacajući se pred njegove noge.


pozdrav Jasmine

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro
Isus: "Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke."

Euro molim te odgovori mi samo na ovo pitanje,pa možemo dublje da prostudiramo što si naveo!

U kojem smislu su apostoli bili ovce?
Znamo da su bili ljudi a ne životinje-zar ne?
Onda sam sebi odgovori na ostatak tog teksta za koji kažeš da je dokaz,za nešto!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro molim te odgovori mi samo na ovo pitanje,pa možemo dublje da prostudiramo što si naveo!

U kojem smislu su apostoli bili ovce?
Znamo da su bili ljudi a ne životinje-zar ne?
Onda sam sebi odgovori na ostatak tog teksta za koji kažeš da je dokaz,za nešto!



Jasmine,

Hajde da razgovaramo kao ljudi. Ja nemam puno vremena za chatanje po Forumu i zato ti u startu moram objasniti neke stvari. Molim te da ne daješ krive izjave koje izgovara Isus.

Otkud ti to da je Isus nazvao apostole ovcama? I znaš li s kime razgovara Isus uopće?
Vidim da uopće nisi pročitao taj Biblijski redak, jer se Isus uopće ne obraća apostolima. Molim te uzmi Bibliju u ruke i pročitaj kome se obraća Isus, pa tek onda možemo razgovarati o tome.


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro
"Ja i Otac jedno smo"!!!

Ja odgovorih na ovo Euro u gore navedenim postovima,a evo ponoviću:

Ivan 14:28 "....Jer Otac je veći od mene"

Ako sad možete recite nam zašto jednu izjavu uzimate u bukvalnom značenju, a pak drugu u simboličnom?

Pa ću da vam navedem Isusove riječi koje će to nabolje da razjasne.

Jasmine, da te podsjetim nešto - Sejfudeen je tvrdio da Isus "nikada nije rekao u Bibliji da je on Bog". Konin i ja smo ga demantirali.

Možete li nam pokazati onda to mjesto u Bibliji u kojem Isus za sebe to tvrdi?
Ja i otac jedno smo... -imate kontradikciju na ...Otac je veći od mene i malu tonu drugih ličnih izjava da on nije ni blizu Bogu.
Hajde da ih zbrojimo,i da vidimo kojih ima više.
Onih koje tvrde da je Isus bilo koji oblik božanstva i onih u kojima kaže da ne može ništa sam od sebe!

Hajde da to lijepo ovdje prostremo na ovom forumu!

Ja sam imao namjeru lijepo sa nekim temama i uvodima da pokažem na ovom topicu,islamski stav o Isau a.s,ali očito niste spremni za tako nešto.
Zadovoljavate se sa po jednom rečenicom izvađenom iz konteksta,kako bi "demantovali" naše tvrdnje da Isus nigdje nije rekao da je Bog ili bilo šta božanstveno!?
Eh,pa dragi moj Euro nedavno si izjavio da ti je problem shvatiti kako je Isus molio Boga a sad eto veliki si stručnjak za Bibliju pa ti ne treba više od jedne rećenice da pobiješ Sejfudina i njemu slične.
Mislim imaš pravo,ali brate to je sterilan i nelogičan način.

Pozdrav.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro
Otkud ti to da je Isus nazvao apostole ovcama? I znaš li s kime razgovara Isus uopće?

Odnosi li se ovo obečanje i na apostole Euro?
Kratko i jasno?
Odnosi se na nas Euro opčenito,na sve ljude!
Pa jesmo li mi ovce u bukvalnom ili simboličkom shvatanju?
Nakon toga navodim Isusovo pojašnjenje o načinu i obraćanju onima oko sebe,jer su ga u to vrijeme (po Bibliji bar) jako "dobro" razumijevali,kao što i danas očito čine!

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Kur´an i Biblija..
Po nalogu magazina "Times" otkriveno je
50.000 gresaka u Bibliji.
U Kur´anu nema niti jedna.
Kazes:
Isus nije Bog,on je inkarnacija Boga,
Moj Otac i ja smo jedno.
a pise:
Otac je veci od mene,
Ja ne mogu nista,
U Bibliji vam jasno pise da se radi o 2 persone,a koje su razlicite kao nebo i zemlja.
Pises:
Isus: "Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke."
Sam si rekao da se ovo ne gleda u kontextu-zato je i bio onakav odgovor.
Ovo je govorio i svaki drugi poslanik,znaci:
Ko slusa poslanika imati ce nagradu-zivot vjecni,ko se drzi poslanika nece zalutati na krivi put.

Vidim da si on line,pricekaj dok klanjam pa mozemo poceti sa direktnom debatom.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Polazimo od ovoga:


Isus: "Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke."

Odnosi li se ovo obečanje i na apostole Euro?
Kratko i jasno?
Odnosi se na nas Euro opčenito,na sve ljude!
Pa jesmo li mi ovce u bukvalnom ili simboličkom shvatanju?
Nakon toga navodim Isusovo pojašnjenje o načinu i obraćanju onima oko sebe,jer su ga u to vrijeme (po Bibliji bar) jako "dobro" razumijevali,kao što i danas očito čine!


Na koje obećanje misliš Jasmine? Isus govori o ljudima služeći se personifikacijom. Tzv. "ovce" čine "stado" tj. one koji su pristali uz Isusovu nauku i Isus im daje život vječni.
A život vječni daje Bog. Isus je to i objasnio:"Ja i moj Otac smo jedno".


P.S. Ne bih želio chatati sa vas dvojicom, jer nisam niti psihički niti fizički u takvoj kondiciji da chatam po Forumu.


pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 11 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply