Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Božji zakon

power_settings_newLogin to reply
+31
stefani
Mi-Ha-El
branko
amos
melkisedek
Medeni
mikic
apostol
jakob
misliti
magdalena
Aladin
Istina
Naomi
simply
Euro
Hell master
Jesus the communist
hrvoje hrki
ILIJA
mirjam
samaritanka
Debora
laodikejac
Spart
Justin
cubela
Mali princ
maki
dominik
kainos
35 posters

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
branko je napisao/la:
Lijepo je biti u društvu ovih "baba gatara": Danijel, Ezekiel, Jeremija, Izaija, Pavao, Ivan...

Sa jednom razlikom: Ja im nisam dostojan razvezati veze na sandalama!

Malahija 1:
(22) "Spomenite se Zakona Mojsija, sluge moga, kome sam na
Horebu propisao zakone i uredbe za sav Izrael.
(23) Evo, poslat ću vam proroka Iliju
prije nego dođe Dan Jahvin,
dan velik i strašan.
(24) On će obratiti srce otaca k sinovima,
a srce sinova k ocima,
da ne dođem i ne udarim
prokletstvom zemlju."


Mislim da je dobro dodati i znati da kada se govori o danu Jahvinom u pismu, da se to ne znaci obavezno da je to poslednji dan iz otkrivenja, jer dana Jahvinih velikih i strasnih je bilo i pre u recima proroka i ti dani su se odnosili na dogadjaje koji su snalazili Izraelce.I ti strasni dani Jahvini su se dogodili i izvrsili i to je to.Pogotovo kada je u pitanju ovaj tekst jer postoje pojedini vernici koji ocekuju Iliju da dodje i govori Bozijem narodu, cak neki veruju da je jedan covek pedesetih bio taj Ilija.Ali ne meni se licno cini da su ove reci vezane za Izrael, kao sto je Ilija(Ivan) govorio Izraelcima:

Mat.11.7 Kad oni odoše, poče Isus govoriti mnoštvu o Ivanu: Što ste izišli u pustinju gledati? Trsku koju vjetar ljulja?8 Ili što ste izišli vidjeti? Čovjeka u mekušasto odjevena? Eno, oni što se mekušasto nose po kraljevskim su dvorima.9 Ili što ste izišli? Vidjeti proroka? Da, kažem vam, i više nego proroka.10 On je onaj o kome je pisano: Evo, ja šaljem glasnika svoga pred licem tvojim da pripravi put pred tobom.11 Zaista,kažem vam, između rođenih od žene ne usta veći od Ivana Krstitelja. A pak, i najmanji u kraljevstvu nebeskom veći je od njega!12 A od dana Ivana Krstitelja do sada kraljevstvo nebesko silom se probija i siloviti ga grabe.13 Uistinu, svi proroci i Zakon prorokovahu do Ivana.14 Zapravo ako hoćete: on je Ilija koji ima doći.15 Tko ima uši, neka čuje.

I tako Ilija je bio ,govorio i ucinio ono sto je Malahija prorokovao za njega, i obratio je ljude Isusu svojim svedocanstvom, i svi koji su poverovali Ivanovoj reci, poverovali su i Isusovoj kada je rekao da kada vide opsadu beze.
Jedan istorijski podatak:
Kada je rimski vojskovodja Tit napao Jeruzalem , zastao je u jednom trenutku i pruzio priliku da napolje izadju svi koji zele.I svi Hriscani su napustili Jeruzalem jer im je Isus tako ostavio naredbu, a oni koji su ostali su se branili i Tit je razorio Jeruzalem i pobio skoro sve koji su se zatekli unutra.A grad i hram je spalio vatrom.
Tako da se i taj dan Jahvin isto izvrsio u potpunosti, dok Hriscani koji su izasli i preziveli posle su ostali na tom predelu.
Ovo nije tvrdnja, ali ako je dozvoljeno na takav nacin tumaciti pismo onda evo nekih zanimljivih informacija.Licno mislim da to i nije toliko bitno, znam daje dan suda blizu, i da ce Gospod suditi sve i ko se ne bude nasao u knjizi zivota ici ce u ognjeno jezero.A u knjigu zivota se ulazi prihvatajuci svoju nesposobnost da izvrsim zakon , priznanje te nesposobnosti, pokajanje, i prihvatanje Isusove zrtve na krstu, i predavanjem svog zivota u Njegove ruke i cuda pocinju da se desavaju.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Na gori preobraženja je Isus razjasnio stih iz Malahije...

Matej 17:
(9) Dok su silazili s gore, zapovjedi im Isus: "Nikomu ne
kazujte viđenje dok Sin Čovječji od mrtvih ne uskrsne."
(10) Upitaše ga učenici: "Što dakle pismoznanci govore da
prije treba da dođe Ilija?" (11) On im odgovori: "Ilija
će doduše doći i sve obnoviti.
(12) No velim vam: Ilija
je već došao
, ali ga ne upoznaše, već učiniše s njim što im se prohtjelo. Tako je i Sinu Čovječjemu trpjeti od njih." (13) Tada razumješe učenici da im to reče o Ivanu Krstitelju.


Dvije su stvari jasne iz ovoga teksta:
1. "Ilija je već došao" (Ivan Krstitelj)
2. "Ilija će doduše doći i sve obnoviti" (?)

A šta je Ivan Krstitelj rekao za sebe, kada su ga pitali: "Jesi li ti Ilija?"

Ivan 1:
(21) Upitaše ga nato: "Što dakle? Jesi li Ilija?" Odgovori: "Nisam." "Jesi li Prorok?" Odgovori: "Ne."

Ivan nije znao da je on taj, ali kako proročanstvo ima dvostruko ispunjenje (kao i većina drugih proročanstava), gdje ja prvo zovem "vremenskim pečatom", tj. djelomičnim ispunjenjem, a drugo ispunjenje je stvarnost iza tog "pečata".

Matej 24 je jednostavan primjer tog pečaćenja vremena u djelomičnom ispunjenju u drugom vremenu (razorenje Jeruzalema 70. i događaji pred Isusov drugi dolazak).

Priča o "malom rogu" iz Danijelove knjige je "zapečaćena" sa pričom o Antiohu Epifanu (i to toliko inteligentno, da nasjedaju i veliki teolozi).

Kako se Bog igra skrivača...
(Jer kada bi sve bilo svima jasno, moglo bi se i ne ispuniti.)

Ali na kraju Danijela 12, postoji obećanje da će "umnici u vremenu svršetka" razumjeti ove stvari.

Ali, je li došlo "vrijeme svršetka"?

Odbacujemo li mi možda Božja otkrivenja?
Hoćemo li prepoznati duh Ilijin?

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Ja licno ne odbacujem Bozija otkrivenja, ali mi je malo tanko to sto sam procitao.Imali jos negde bilo gde potvrda da ce Ilija dva puta dolaziti, i dali ce taj Ilija govoriti Izraelu il svima, i dali mi cekamo Ilijin duh, ili se u poslednjim danima dogadja novo izlice Svetog Duha.I neki ce pasti da bi se ubelili jos vise, a umnici ce razmeti.
Meni se licno cini da Isus u jednoj recenici potvrdjuje da je to prorostvo istinito, i u jednom tenutku ipak odlucuje da im otkrije i da se vec ispunilo.I naravno da je kraj dosao, licno mislim da ce ova generaciji imati priliku da ucestvuje u svemu sto ce zadesiti ovaj svet.Uslovi su se vec stvorili i samo je pitanje momenta kada ce se pokrenuti sve u nepovrat u punoj mei Bozijeg gneva i suda.
No otvoren sam da saslusam ako ima jos neki stih koji ukazuje da ce Ilija dva puta da dodje.
Mislim da je prorok Ilija bio pod uticajem Svetog Duha i kada se kaze Ilijin duh misli se na Njega.
Jer prorok Ilija je po Svetom Duhu govorio rec, a po svom plasljivom pobegao u pustinju.
Ali opet imas rec pa da cujemo...

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Da li se Sud nad "malim rogom" iz Danijela 7 već ispunio? Da li je "mali rog" već izgorio u vatri?
(samo su 3 nemani imale "vrijeme i rok", dok četvrta gori u vatri)
I da li su "sveci Svevišnjega" preuzeli Zemlju?
Da li je "bezakonika" koji sjeda u crkvu Božju, Isus "uništio sjajem svoga dolaska"? (2.Solunjanima 2)

A znaš šta će ti Ilija reći kada ga pitaš?
Kao i Ivan Krstitelj: "Nisam!"

To će ti pitanje Bog trebati razjasniti...

Ali ja znam Isusove riječi: "Doći će..."

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Na moja pitanja sam dobio pitanja, mogu li da dobijem odgovor na pitanja koje sam postavio.Bilo ih je vise i nijedno nije odgovoreno.Volim argumentaciju pisma i stihova koji govore preciznije o toj gore navedenoj tvrdnji.
Ilija ne moze biti duh kojeg Sveti Duh koji prebiva u vernicima nece prepoznati i potvrditi.I tu ulazimo u jedan momenat gde se zavrsava prica, jer duhovni razume, a telesnom nevredi dokazivati, zar ne?Licno nema razumevanje tih dogadjaja u vezi Ilije i ponavljam tanka mi je ta tvrdnja koju si izneo, tanka mi je zato sto nisam u mogucnosti da udjem u tvoj um i srce i vidim odakle izvlacis te informacije.Ali ako bi bio spreman da se potrudis i da to izneses potkrepljeno biblijskim stihovima, jer kako si rekao 20 god proucavas tu temu, verovatno da ih imas mnogo.Pa podeli samnom, nekada je potrebno strpljenje da bi nekom preneses svoja iskustva.Nekako mi sve visi na pretpostavkama koje mi nekako nisu potpuno, nedostaje nesto sto ne iznosis ili si to negde procita da je drugi izneo pa nemozes da zadjes dublje.
I dalje si mi duzan stihove, cekam...misli Shocked
Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
branko je napisao/la:

Kolika je vjerojatnost da jedna takva "spirala" pogodi godinu Isusovog raspeća (31), godinu rušenja Božjeg zakona (538), godinu rušenja Srednjevjekovne vladavine vjerskog Rima (1798, Napoleon), godinu kada je nastala nova crkva (adventistička), koja se vraća orginalu 10 Božjih zapovjedi): 1843/4 ?

A kako se proroštvo može ispuniti i po principu "dan za dan", ostavimo budućnosti da ponovi ovu tešku povjest još jednom...

Ova će planeta još jednom vidjeti uspostavu nedjeljnog zakona.


Šta se to važno desilo 538? O kakvom rušenju Božjeg zakona pričaš?

Postavit ću i tebi pitanje na koje mi niko ne daje odgovor; Da li ti vjeruješ da će penethostalci, Jehovini svjedoci, New agovci, hinduisti, muslimani, mormoni, Židovi, budisti, šintosti, ateisti i svi ostali prihvatiti papu i nedelju i progoniti one koji budud držali subotu? Zar stvarno to vjerujete?

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Najprije ću ti odgovoriti na posljednje pitanje...

"Ovima se sudi po savjesti."
Ja znam samo jedno, da će na Nebu biti sinova Abrahamovih, "kao pjeska morskoga", koji se ne može prebrojati.

Isto se može postaviti pitanje: Koliko će se spasiti ljudi u vrijeme kada je Bog izbrisao gotovo cijelu planetu potopom?

Ali i Abrahama je mučilo pitanje Sodome i Gomore (vidiš, nisi jedini). I raspravljao je sa Bogom: "Ako je 50 pravednika? ... Ako je 5 pravednika?"

Pustimo Bogu te odluke, a ja znam samo jedno, kada bude "drugo uskrsnuće", svi će priznati da je Bog ispravno postupio. Tako piše u Otkrivenju.

Već sam pisao šta se dogodilo 538. godine, ali nije naodmet ponoviti (ponavljanje je majka mudrosti)...

Kakvo je bilo stanje prije početka mračnog Srednjeg vijeka (za čije se žrtve jedan papa čak i ispričao)?

Povjesničari svjedoče:


Sokrat Skolastik (djelovao oko 440) je pisao: "Premda gotovo sve crkve u svijetu slave tajne misterije [Gospodnju Večeru] subotom svakog tjedna, osim kršćana u Aleksandriji i u Rimu, koji su na osnovu neke drevne predaje, to prestali činiti."
(Ecclesiastical History, 5. 22)


Vidimo da se kršćani koji drže do orginalnih 10 Božjih zapovjedi još drže. Iako već 100 godina postoji Konstantinov nedjelni zakon:


Početkom četvrtog stoljeća Konstantinov čuveni edikt, objavljen 7. ožujka 321., snažno je utjecao na subotu i nedjelju. Edikt je glasio: "Na časni Dan Sunca neka magistrati i narod koji živi u gradovima počiva, neka budu zatvorene sve radionice. Međutim, na selu, osobe koje se bave zemljoradnjom mogu slobodno i po zakonu nastaviti
obavljanjem svojih poslova, jer se često događa da neki drugi dan nije tako pogodan za sjetvu žita i sadnju vinove loze, pa se zbog zanemarivanja pravog trenutka za takve poslove mogu izgubiti nebeski blagoslovi." (9BC 999)


Subota iz Božjeg zakona je tada silom (zakonom) zamijenjena nedjeljom. Primjetimo da se taj zakon nije odnosio na zemljoradnike.


Kako je tadašnja crkva postala jača, donosi odluku da uspostavi potpunu zabranu (na jednom malom saboru donosi aneks tom zakonu):


Treći orleanski sinod je 538. godine zabranio "poljodjelske poslove" nedjeljom, da bi "narod mogao dolaziti u crkvu i na bogoslužje"
(Hefele, sv. 4, str. 209).


I tada, od trenutka rušenja zapovjedi o vremenu (iz 10. zapovjedi), počinje ispunjenje Danijela 7 i Otkrivenja 13, po principu "dan za godinu" koji je Bog dao Ezekielu (4:6).


Sve je to trajalo 1260 godina, dok Napoleon nije odveo vladara Rima u zatvor:


Iz Wikipedije:


The papier-mâché tiara was a papal tiara made in exile for Pope Pius VII's papal coronation in a church in Venice. In 1798, Pope Pius's predecessor Pope Pius VI had been forced into exile when French troops invaded the Vatican and stole or destroyed all the ancient papal tiaras owned by the Holy See. When the ill Pius VI died in exile, the college of cardinals elected Giorgio Barnaba Luigi Chiaramonti to the papacy.


Ali nedjeljni zakon će se još jednom nametnuti silom (zakonom), kada se ista proročanstva ispune po principu "dan za dan", a to je priča o Dva svjedoka iz Otkrivenja 11, njihovoj smrti, njihovom uskrsnuću i odlasku na oblacima, kako Pavao piše: "U znak posljednje trube...na oblacima...u susret Gospodu".

I samo još ovo:
Na trećem orleanskom sinodu 538. je zakonom zabranjeno da Židovi (bili kršćani ili ne) se prikazuju za vrijeme Pashe na ulicama i da imaju zaposlenike kršćane. Ovo često citiraju nacisti, kao opravdanje za svoje akcije protiv Židova.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
servus dei je napisao/la:

Postavit ću i tebi pitanje na koje mi niko ne daje odgovor; Da li ti vjeruješ da će penethostalci, Jehovini svjedoci, New agovci, hinduisti, muslimani, mormoni, Židovi, budisti, šintosti, ateisti i svi ostali prihvatiti papu i nedelju i progoniti one koji budud držali subotu? Zar stvarno to vjerujete?


Blah, zapanjen sam cinjenicom da si nas smestio medju ovu bratiju gde nam nije mesto.Ali dacu ti odgovor na pitanje koje se odnosi na pentakostalce.Pentakostalci ne svetkuju ni subotu ni nedelju, ne svetkuju ni papu ni koncile, i sigurno nece progoniti ove druge.Pentakostalci vernici svetkuju iskljucivo Boga koji se objavio kao Otac Sin I Sveti Duh.Svi pravi Hriscani koji se nalaze u pentakostalnoj denominaciji ce deliti sudbinu ostalih pravih vernika iz drugih denominacija i konfesija kada dodje o progonstva.Nazalost to nece imati veze sa subotom nego sa iskrenim verovanjem i ispovedanjem vere u Isusa Hrista sto apsolutno iskljucuje iz plana spasenja i salje direktno u pakao sve one koje si pored pentakostalaca naveo gore.Bice to veliki sok za mnoge kada otkriju da ono sto su mislili da je pravo je ustvari samo sotonsko zamazivanje ociju.Ali progledacu ti kroz prste na propustu pod uslovom da mi obecas da neces vise one koji veruju u Hrista da mesas sa onima koji neveruju u Njega.Jer to se Gospodu ne svidja.Ali ako nastavis tako samo je tvoj problem.
Naravno ako zelis da postavim izjavu vere pentekostalne denominacije, videces da tu nema pominjanja nedelje, subote ili bilo kojeg drugog praznika oko kojeg se ovde zapinje, a o papi je bezpredmetno pricati jer je to apsolutno stvar katolika i samo njihova stvar.Naravno svako ima pravo da zapinje oko cega god hoce, i naravno da zanje plodove svog zapinjanja u zavisnosti od stava srca i motivacije.
Moze se covek do mile volje pouzdavati u to da neke stvari radi ispravnije nego ostali, Bog ne trazi da mi radimo neke stvari ispravnije On trazi sve, da mu predamo zivot u potpunosti da On upravja kako mu je volja, poslusnost u svemu, iskrenost na svakom mestu, Isus ispred svega,

Luka 9.233 A govoraše svima: Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom.
24 Tko hoće život svoj spasiti, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj poradi mene, taj će ga spasiti.25 Ta što koristi čovjeku ako sav svijet zadobije, a sebe samoga izgubi ili sebi naudi?26 Doista,tko se zastidi mene i mojih riječi, toga će se i Sin Čovječji stidjeti kada dođe u slavi svojoj i Očevoj i svetih anđela.

Ali ljudi su sveli stvari na pridrzavanje nekih pravila i to je to.Eh kada bi to bilo Hriscanstvo, ali nije.Isus je dragoceni biser zbog kojeg prodajes sve sto imas da bi ga imao, nemoze se samo dodati u svoju pateticnu kolekciju svetskih bisercica i jeftinih religioznih pravila.Spasenje jeste dar i to besplatan, ali onaj koji je iskusio taj dar sve ostavlja i ide za Isusom.Nemojmo se zaglupljivati necim sto nas nakraju nece spasti.Sve se mora ostaviti pa cak i moje licno ja na oltar da izgori , i primiti novo rodjenje i novu prirodu i novi tok zivota.Nemoze se kalemiti na staro novo, niti se leva novo vino u stare mehove, niti se stavlja nova zakrpa na staru odecu.Sve novo, inace ognjeno jezero.E zastupaj evandjelje pa da vidis kako ces da se provedes, reci da ce svi koji ne prihvate Hrista i ne budu nanovo rodjeni u pakao.Sa svim svojim lepim zeljama i mislima, i plemenitim akcijama i svetkovanjem ko zna kakvih praznika i ko zna cega ici u pakao ako se ne pokaju i prime novu prirodu novim rodjenjem Svetim Duhom.
Ivan3.3 Odgovori mu Isus: Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!
A svetkovanje dana , meseci i bilo cega drugog nema ni pozitivnu ni negativni odraz(5 Netko razlikuje dan od dana, nekomu je opet svaki dan jednak. Samo nek je svatko posve uvjeren u svoje mišljenje.6 Tko na dan misli, poradi Gospodina misli; i tko jede, poradi Gospodina jede: zahvaljuje Bogu. I tko ne jede, poradi Gospodina ne jede i -zahvaljuje Bogu.7 Jer nitko od nas sebi ne živi, nitko sebi ne umire.8 Doista, ako živimo, Gospodinu živimo, i ako umiremo, Gospodinu umiremo. Živimo li dakle ili umiremo - Gospodinovi smo.9 Ta Krist zato umrije i oživje da gospodar bude i mrtvima i živima.), primi Hrista i svet ce da te zamrzi, i u pravi cas kada im se ukaze prilika pod parolom finoce poklace nas kao jaganjce.To su radili pre i to rade i sada, i radice do kraja.
Ivan 17.14 Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.
Hej ljude ubijaju po nekim zemljama sveta zato sto nece da negiraju spasitelja, lome ruke i noge, ubijaju decu, spaljuju kuce, a tolika se prasina digla oko necega sto je totalno u drugom planu.Ljudi zive sakrivajuci se od vlasti, od drugih ljudi, dele evandjelje plaseci se smrti i mucenja i danas.A ovde se zapenilo oko nekog zakona subote ili nedelje.Pa sta, otkazi padaju, zastrasivanja, progoni, pa nista drugo Isus i nije obecao onima koji veruju u Njegovo ime.Slavimo Boga za nevolje, a braca i sestre koje nemaju nevolje jer veruju u Gospoda treba da se zapitaju dali veruju u onog Gospoda iz evandjelja ili u mozda nekog svog koji je toliko prilagodjen ovom svetu da se uklapa.E pa Isus nikako nemoze da se uklopi sa ovim svetom i uvek ce bosti oci, osim ako smo se postideli Njegovih reci i nismo rekli punu istinu.Zato bili da si Katolik, Adventista, Pravoslavac i Protestant bilo koje denominacije i uz to si pravi vernik Isusa Hrista i govoris istinu , punu istinu, sigurno ces biti progonjen.Ako nista a ono zbog netolerancije.OTVORIMO OCI, PROBUDIMO SE !!!Inace moze biti kasno.
Da me ne bi pogresno razumeli ovo nije post usmeren ni protiv koga, vec za Hrista, pa ko ima usi da cuje neka cuje.

Svako dobro.

Neka se Ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

Zadnja promjena: amos; čet 19 vel 2009, 22:58; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
amos je napisao/la:

Blah, zapanjen sam cinjenicom da si nas smestio medju ovu bratiju gde nam nije mesto...


Izvinjavam se, nisam imao namjeru da vas ili bilo koga od gore spomenutih vrijeđam, samo sam naveo neke da kažem "vjerske skupine", religije, zajednice koje nema šanse da prihvate papu, to je bio razlog. Pravoslavci će vrlo vjerovatno prihvatiti papu, kao i anglikanci i dio protestanata, ali ovi ostali, to je apsurd.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Branko, hvala na iscrpnom odgovoru, ali kršenje ili ukidanje Božjeg zakona je počelo puno prije, veliki dio kršćana prihvatio je nedelju poslije drugog židovskog ustanka, do kraja prve polovice drugog stoljeća.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
servus dei je napisao/la:
amos je napisao/la:

Blah, zapanjen sam cinjenicom da si nas smestio medju ovu bratiju gde nam nije mesto...


Izvinjavam se, nisam imao namjeru da vas ili bilo koga od gore spomenutih vrijeđam, samo sam naveo neke da kažem "vjerske skupine", religije, zajednice koje nema šanse da prihvate papu, to je bio razlog. Pravoslavci će vrlo vjerovatno prihvatiti papu, kao i anglikanci i dio protestanata, ali ovi ostali, to je apsurd.


Okidoki, izvinjenje prihvaceno i delim tvoje misljenje glede priznavanja pape za vrhovnog poglavara nove svetske religije.Mislim da je ta religija vec na delu i da joj se mnogi klanjaju a da nisu ni svesni toga.Misle da su pravi Hriscani dok sa druge strane indirektno priznaju druge puteve koji nisu Hrist, sve u nameri da se svide ovom svetu koji namece Toleranciju, Mir i jedinstvo kao nesto usta svi treba da verujemo i progutamo.Ali ne mi Hriscani vrlo tolerantno izjavljujemo da je Isus Hrist jedini put , jedina Istina i jedini Zivot, i da ce svi drugi koji to ne prihvate vrlo tolerantno u ognjeno jezero.Dali ce na celu te ideje na kraju biti ovaj ili neki buduci papa nemam pojma, ali sam siguran da nigde u pismu ne postoji ozbiljna indikacija da ce ta osoba biti papa.Postoje neke stvari i stihovi koji ukazuju da bi mogao biti, ali daju jednaku sansu i svim drugim crkvenim vodjama.Ali sve cemo to videti verujem uskoro , posto je zadnji momenat i vremena je jos malo ostalo.
Ali svako ima pravo da tvrdi i prorokuje, ali oni koji prorokuju nesto sto im Gospod nije rekao bice strozije sudjeni kaze rec, ali to cemo saznati kada dodje vreme.Polako korak po korak, zivimo u vremenu kada je svaka rec ozbiljna i svaka zabluda skupa, zivimo u vremenu kada ce mnogi biti prevareni laznim naukama, i teorijama, i ako govorimo moramo paziti dali je nas govor istinito poucavanje jer u suprotnom sa sobom mozemo povuci jos nekog na dno.A Gospod kaze da:Marko 9.42 Onomu
naprotiv tko bi sablaznio jednoga od ovih najmanjih što vjeruju, daleko
bi bolje bilo da s mlinskim kamenom o vratu bude bačen u more.
I zato samo polako i oprezno jer cena je prevelika za smutnju.Ali ono sto je najbolje da verni slusaju je Isus a On daje jedan koristan savet i njega nalazimo u Luka 21.34 Pazite na se da vam srca ne otežaju u proždrljivosti, pijanstvu i u životnim brigama te vas iznenada ne zatekne onaj Dan
35 jer će kao zamka nadoći na sve žitelje po svoj zemlji.36 Stoga budni budite i u svako doba molite da uzmognete umaći svemu tomu što se ima zbiti i stati pred Sina Čovječjega.
I polako dan za danom Gospod otkriva svojima sve sta ce se zbiti, Sveti Duh upozorava na opasnost, ali moramo biti budni i spremni za sve sotonske smicalice, ali ako spavamo progutacemo sve sto nam ovaj svet servira i kaze to je to , u to trebate verovati.Cesto imam priliku da razgovaram sa ljudima iz sveta koji mi kazu pa vi bi trebali ovo ili ono, ali istina je da oni nemaju pojma sta bi mi trebali, nego da mi znamo sta bi oni trebali.E to je istina.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
servus dei je napisao/la:
amos je napisao/la:

Blah, zapanjen sam cinjenicom da si nas smestio medju ovu bratiju gde nam nije mesto...


Izvinjavam se, nisam imao namjeru da vas ili bilo koga od gore spomenutih vrijeđam, samo sam naveo neke da kažem "vjerske skupine", religije, zajednice koje nema šanse da prihvate papu, to je bio razlog. Pravoslavci će vrlo vjerovatno prihvatiti papu, kao i anglikanci i dio protestanata, ali ovi ostali, to je apsurd.

Koji je smisao i cilj prihvatanja ,i zasto se mora prihvatiti?

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Servus dei,

Moja je samo namjera da svojoj braći u Kristu (a tako ja gledam na ljude, ma kojoj crkvi pripadali) dam spoznaje koje je dao meni "onaj koji će vas uvesti u svaku istinu".

Bez proročkih spoznaja, za mnoge bi Krist bio samo čovjek. Zar da se slijepo (bez proročke potvrde) vjeruje tamo nekim ribarima i carinicima?

Ali Bog nam otkriva da upoznamo Krista kroz proroštva. On nam proroštvom učvršćuje vjeru i daje sigurnost.

U 9. poglavlju knjige proroka Danijela imamo proročanstvo o Isusu Kristu. Točno predviđanje godine, kada će biti razapet. Proročanstvo o 70 sedmica (490 godina).

Tko je upoznat sa Ezekiel 4:6 principom "dan za godinu", može jasno vidjeti da "od časa kada bude izdana riječ: neka se vrate", koliko će biti vremena do Isuove žrtve na križu.

Bog je Židovima jasno dao spoznaju o Mesiji.
I ovo proročanstvo koje kreće od -457. godine, jasno govori kada će prestati "žrtva i prinos".

Ali proročanstva nikada ne govore da će prestati važiti 10 zapovjedi Božjih. Da one mogu prestati važiti, Isus ne bi nikada trebao umrijeti.
Takva je pravila igre Bog postavio u cijelom svemiru. Iako u nebeskim pojmovima postoje "10 riječi", ali nebeski su jezici malo bogatiji značenjem.

Zato se Mojsiju trebalo opisati te "riječi" rečenicama, da bi mu bile jasne.

Proroštva mene uče da će glavna bitka biti u Srednjem vijeku i pred kraj vremena također, biti će upravo oko 10 Božjih zapovjedi.

I to oko četvrte "riječi" (koja govori o gospodaru vremena), oko one koja spominje Božje ime, njega kao Stvoritelja.

Već je prijašnji papa priznao teoriju evolucije (čitao sam taj članak u novinama i njegove izjave). I malo je što se subota promjenila na nedjelju u Božjem zakonu. Treba i Stvoritelja učiniti nesposobnim za stvaranje onako kako piše: u 7 dana.

Svojim je prstom Bog to ispisao na dvije kamene ploče, ali niti to nije bilo dovoljno.

Rat protiv Tvorca je počeo ubrzo nakon odlaska apostola. I koja se zapovjed najviše udara?
Upravo ona koja pokazuje Stvoritelja i spominje njegovo ime.
I umjesto tog Božjeg pečata, stavlja se u 10 zapovjedi žig ljudski. Pokazuje se sila "malog roga" iz Danijela 7, koji "pomišlja da promjeni vremena i zakone".

Uskoro će doći (makar se nazire) do sveopćeg nedjeljnog zakona u Americi i Europi, koji će pokrenuti nevolje iz Mateja 24.
Zato nas Isus poziva da se molimo da "vaše bježanje ne bude zimi ili u subotu".

Zašto je Isusu važno da u molitvi spominjemo subotu, kada se radi o posljednjem bježanju?

Jer je upravo nedjelja zakonom uzdignuta u te dane. I biti će to dani kada se "neće moći niti kupiti niti prodati", osim ako ne odbaciš subotu Božju. (Otkrivenje 13)

Bilo je tako i 538. kada se udarilo upravo po suboti (i Židovima) zakonom.
1260 godina mraka Srednjeg vijeka je zavladalo.
Ali, opet će doći, ali sada će trajati 1260 dana (Otkrivenje 11).

Nije važno hoće li netko zbog toga prijeći u adventističku crkvu ili ne (iako smo imali slučaj u svijetu da je cijela baptistička crkva sa pastorom, prihvatila adventnu vijest, kako je mi zovemo).

Meni je važno da upoznam ljude sa istinama koje proističu iz biblijskog proroštva, da kada dođe to vrijeme, ne budete oni za koje je Isus u Mateju 24 rekao: "Pokušat će prevariti i odabrane!"

A zablude su vrlo lukave i samo ih biblijska proroštva mogu razotkriti.

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
branko je napisao/la:
Servus dei,

Moja je samo namjera da svojoj braći u Kristu (a tako ja gledam na ljude, ma kojoj crkvi pripadali) dam spoznaje koje je dao meni "onaj koji će vas uvesti u svaku istinu".


Zvuči li samo meni ovo u neskladu s kristovim riječima o poniznosti?

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
branko je napisao/la:

Moja je samo namjera da svojoj braći u Kristu (a tako ja gledam na ljude, ma kojoj crkvi pripadali) dam spoznaje koje je dao meni "onaj koji će vas uvesti u svaku istinu".


Meni je važno da upoznam ljude sa istinama koje proističu iz biblijskog proroštva, da kada dođe to vrijeme, ne budete oni za koje je Isus u Mateju 24 rekao: "Pokušat će prevariti i odabrane!"

nešto me ovo podsjeća na williama millera, koji je slično baratao proročanstvima, i dao potpuno pogrešnu sliku stvari. znamo kako je njegovo djelo završilo, a malo skromnosti nikada ne škodi
mislim da mogu s pravom reći da su ovo opasne stvari koje govoriš, ali neka drugi sude, i na kraju sam Bog

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Srećom, o tome tko daje pogrešnu sliku a tko ispravnu, odlučuje Bog.

Da li se netko od vas moli da "bježanje ne bude u zimu ili subotu", ili za vas Isusov savjet ništa ne znači?

Jednom je to kršćanima spasilo glavu (kada je rimski vojskovođa Tit razarao Jeruzajem).

Ali apostoli su Isusa u Mateju 24 pitali: "Kada ćeš doći?"

Možda taj Isusov poziv na molitvu, može i duhovnom Jeruzalemu spasiti glavu?

Jer istina je slijedeća: Isus će ipak doći!

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
naravno, branko brate, ti si na naše komentare o tvojoj poniznosti uzvratio komentarima o bježanju i suboti. evo iskreno, ne vjerujem da ti je Bog išta objavio, i da imaš neku istinu koju okolo pričaš, i to je moje mišljenje za koje sam spreman odgovarati pred Bogom i moderatorima. zašto to mislim? zato što si u nekoliko navrata rekao neistine (kao ono sa ioannes paulus secundus), a da ti je Bog otkrio to jednostavno ne bi moglo biti moguće pogriješiti

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Anastazije,

Nisam ja rekao da sam prorok, već sam samo istraživač Pisma, na kojeg je možda djelovao Duh onoga koji je rekao: "Uvest će vas u svaku istinu!"

Kako sam izgleda jedan od rijetkih koji je shvatio da 538. godine se dogodilo i nešto više od "isčupao se treći rog" (Danijel 7), i kako ja učim da se te godine zakonom potpuno uzdigla nedjelja, te kako su i Židovi to "osjetili" na svojoj koži, možda je to samo moje lupetanje.

Ja samo pokušavam učvrstiti jedan stav o 1260 godina trajanja te "grozote pustoši" unutar Božjeg zakona. Naravno, tu treba poznavati princip "dan za godinu" iz Ezekiela 4:6.

A kako ja vjerujem da se ista proročanstva o 1260 dana (ili 3.5 godine, ili 42. mjeseca) mogu i doslovno ispuniti, smatram da mi ovi podaci dovoljno govore o čemu će tu biti riječ, kada se dogodi.

A kako uzimaš "ime čovjeka" kao protuargument, onda ti mogu samo reći ovo:

Ivan = IOANNES, IOHANNES (Vulgata)
Pavao = PAULUS
II = SECUNDUS, SECONDO

Kako sami autori protuteze koriste ime bez slova "H" u sebi, kao ispravno, za razliku u onog iz Vulgate, a kako je SECONDO normalna primjena kada se radi o danima i vremenu ("mjenjat će vremena i zakon", piše Danijel 7), nije mi jasno gdje ti vidiš problem u ovoj slagalici?

Ipak piše: "Tko ima mudrosti, neka odgoneta..."

A "Dies Domini", nije mala stvar, brate mili...
To nije ljudska, već Božja tvorevina!

Kao što je 538. bio početak "grozote pustoši", doći će još jedan početak. A kada se to dogodi, sjeti se ovih naših rasprava, da se ne bi iznanadio kada ugledaš onoga za kojeg kažeš da ga ljubiš (i ja ti vjerujem). I Petar je za sebe mislio da je jak, i tri puta to Isusu rekao...

Ja se samo molim Isusovu molitvu, da moje "bježanje ne bude zimi ili u subotu"...

descriptionBožji zakon - Page 18 EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply