Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Božji zakon

power_settings_newLogin to reply
+31
stefani
Mi-Ha-El
branko
amos
melkisedek
Medeni
mikic
apostol
jakob
misliti
magdalena
Aladin
Istina
Naomi
simply
Euro
Hell master
Jesus the communist
hrvoje hrki
ILIJA
mirjam
samaritanka
Debora
laodikejac
Spart
Justin
cubela
Mali princ
maki
dominik
kainos
35 posters

descriptionBožji zakon EmptyBožji zakon

more_horiz
Božji zakon 2108457910a687ee1

Vrijede li sve zapovijedi i danas? Pritom mislim na 10 zapovijedi koje su izgovorene na brdu Sinaj....

Zadnja promjena: ; uto 12 pro 2006, 21:33; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Originalni Bozji zakon - Deset zapovijedi vrijedi i danas,
Isus je proslavio Bozji zakon.Iskusio sam da Zakon vrijedi.
Iskusite i vi , pozivam vas u to iskustvo ljepote nepromjenjivosti Bozjeg zakona..

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Mislim da zapovijedi vrijede, ali malo tko mari za njih. Ne mogu se baš pohvaliti da znam napamet deset božjih zapovijedi Embarassed

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
<BLOCKQUOTE>Pogledajmo Rimljanima poslanicu - nalazimo istinu u opravdanju kroz vjeru.Drzimo Bozji zakon iz ljubavi prema Kristu.
Kako kaze psalmista - Pogazise zakon Tvoj..
Nestade svetih...

Farizeji su znali vrlo dobro zakon napamet, no mislili su da mogu biti pravedni kroz dobra djela..Dobra djela su samo posljedica poslusnosti Bogu.
Psalmista opet kaze da razmislja o Zakonu dan i noc..
No cinjenica je da samo svetosti pripada zivot vjecni.
Drzanjem zakona ne prestaje grijeh , vec grijeh prestaje
prihvacanjem Isusovim ispunjenjem zakona- pobjede nad grijehom Kristovom smrcu..On je ucinjen grijehom da bi za nas sve umro kao grijesnik kako bi se Njegova svetost
pokazala u nama kroz vjeru.Bozja osuda grijeha pala je na nas preko Krista.. mi smo s Kristom surazapeti.. s Njime smo ukopani i suuskrsli ako smo nalik na Njegovu smrt(Filipljanima).Tu se pokazala ljubav Bozja jer je ucinio svoga sina grijehom..
To cemo saznavati sve vise i vise u vjecnosti..Smrt je Kristovom smrcu izgubila silu kraljevanja jer je grijeh izgubio moc u onome koji je ucinjen grijehom a da nije ucinio grijeh..Citajmo Rimljanima poslanicu, razmisljajmo,
ispitajmo svoju ljubav prema Isusu ljubavlju prema bliznjima.
Ako se u djelu ne nalazi Bozje ljubavi - to djelo kako god bilo veliko u ocima ljudi nema Nebesku vrijednost ...
Ljubav - ispunjenje zakona.Nije svako drzanje zakona ljubav..
Ispunimo Bozju ljubav i naucit cemo zakon napamet tako sto cemo ga govoriti iz srca i znati dusom..Idemo istrazivati Bozji zakon..</BLOCKQUOTE>

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Ja sam pod miloscu a ne pod Zakonom. Smile

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Grijeh više neće nad vama gospodariti jer više niste podložni Zakonu koji vas čini robovima grijeha. Oslobođeni ste Božjom milošću!

Rimljani 6,14

Very Happy

Ako nas je Božja milost oslobodila Zakona, znači li to da i dalje možemo griješiti? Nipošto! 6,15

Ali sada ste oslobođeni od snage grijeha i postali ste Božjim robovima te činite ono što vodi svetosti i vječnome životu u našemu Gospodinu Isusu Kristu. 6,22

Dakako da se svojom slobodom ne zelim sluziti za zlo, vec za Gospodina. Ali ja sam vjernik Novog Zavjeta i ne robujem Zakonu, vec Gospodinu! Very Happy

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Božji zakon 2108457910a687ee1

"Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim. Jer zaista kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja, ni jedna jota, ni jedna kovrćica slova iz zakona, sigurno neće nestati a da se sve ne ostvari, stoga, tko god prekrši i jednu od ovih i najmanjih zapovijedi i nauči druge da tako rade, bit će najmanji u kraljevstvu nebeskom (Mt 5,17-21)

"Ako hoćeš ući u život, vrši zapovijedi" (Mt 19,17), "Uzaludno je bogoštovlje koje mi iskazujete. I što naučava, to su zapovijedi ljudske. Vi ostavljate zapovijed Božju da držite predaju ljudsku. Vi zgodno ukidate - nastavi on Božiju zapovijed da držite svoju predaju" (Mk 7,7),

"Lakše da prođu nebo i zemlja nego da propadne jedna kovrčica iz zakona" (Lk 16,17), "Ako me ljubite vršit ćete moje zapovijedi" (Iv 14,13),

"Tko pozna moje zapovijedi i vrši ih taj me ljubi" (Iv 14,21), "Ostat ćete u mojoj ljubavi ako budete vršili moje zapovijedi, kao što sam i ja vršio zapovijedi Oca svoga, te ostajem u njegovoj ljubavi" (Iv 15,10)

"Na tome se temelji postojanost svetih koji čuvaju Božje zapovijedi i vjeruju u Isusa. (Otk 14,12), "Pravda je tvoja pravda vječita i zakon je tvoj sama istina" (Ps 119,142), "Stalne su sve naredbe Njegove, utvrđene za sva vremena, dovjeka" (Ps 111,7-Cool,


"Tko vrši njegove zapovijedi, ostaje u Bogu i Bog u njemu" (1.Iv 3,24), "Ako vršimo njegove zapovijedi, po tome znamo da ga poznamo. Tko tvrdi "Poznajem ga", a ne vrši njegovih zapovijedi, lažac je i u njemu nema istine" (1.Iv 2,3-4),

"Jer u ovome se sastoji ljubav prema Bogu: da vršimo njegove zapovijedi" (1.Iv 5,3), "Zakon je bez sumnje svet, a zapovijed i sveta i pravedna i dobra" (Rim 7,12)
Iz Svetog pisma proizlazi da one još vrijede. Bog nije dao 7, 8 ili 9 zapovijedi, dao ih je 10 i one će vrijediti dovjeka!

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Nesto cudno tvoj post hoda Krizostome... ?? Malo je prije, malo je poslije mojih postova?

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Bozja nas milost nije oslobodila zakona vec kletve zakonske jer je Krist za nas postao kletva da bi se pravda Bozja pokazala na nama.
Mi smo i dalje obavezni drzati zakon - ljubav prema Bogu i bliznjima.Bozja milost nam omogucava drzati zakon - ispunjavati zakon ..

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Nemam se zelje prepirati s vama ni dokazivati vam. Slava Bogu oslobodio me zakon...sada sam pod miloscu i tek sada se pocinjem doista obracunavati s grijehom i tijelom.

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Ali se moras razapeti sebi- biti surazapet u Kristu..
Jesi li imaozelju da budes nalik na Kristovu smrt?
Molim se da se obracunas sa grijehom ..Miloscu zakon nije ukinut.Ako smo robovi Kristovi tj Njegove sluge - zar ne vidimo i ne cujemo Njegove zapovjesti?

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Razapinjem se. I obracunavam se s grijehom. Istina, nisam savrsen, ni blizu, ali napredujem zahvaljujuci Gospodu.

Ali postoji razlika u pojmovima milost i milosrđe. Grace i mercy.

Zato bojim se da si me krivo shvatila. Smile

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Postoji razlika izmedju blagodati i milosti.
Nastojati cu Te razumjeti blagodacu u milosti a Ti budi jak u strpljenju i bratoljublju.
Zaista nam je svima potrebno dublje iskustvo opravdanja vjerom.Objasni, molim Te razliku grace i mercy..Mnogo sam propatila u borbi protiv zloupotrebe milosti.Hocu Te pravo shvatiti.

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Zakon kaže: "Ne ubi."

U starom zavjetu se svakodnevno ubijalo.
Zub za zub. Oko za oko. Rolling Eyes

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
dominik je napisao/la:
Nesto cudno tvoj post hoda Krizostome... ?? Malo je prije, malo je poslije mojih postova?


To je zato jer napišemo, pustimo, pa dok pišemo drugi tekst, netko je također ubacio svoj tekst, pa onda mi pustimo, i nastane sendvič. A explorer nam ukrade tekst, pa ga ponovimo a već je netko pisao.
To se meni desilo na svjedočanstvima, također.

bounce

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
dominik je napisao/la:
Nemam se zelje prepirati s vama ni dokazivati vam. Slava Bogu oslobodio me zakon...sada sam pod miloscu i tek sada se pocinjem doista obracunavati s grijehom i tijelom.


Kako sam pratila vaše postove, vidim da govorite o zakonu slobode u Kristu Isusu, koji je utemeljen u milosti Božjoj. Rimlj. poslanica

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
Znate što ja mislim.
Kad sam bila jadna i nesretna, utješila me prijateljska riječ ljubavi, i molitva.
Evo, odkad sam na ovom forumu, u meni se zagrijala ljubav za Boga. A znate zašto? Jer sam je vidjela u vas.
Imala sam Bibliju kraj sebe, moju otrcanu knjigu, kojoj ispadaju listovi, iscrtana , podcrtavana, od čitanja ishabana. Ali, u trenutku očaja, bila mi je jako daleko iako kraj ruke. Neutješenost i usamljenost je nestala kada sam počela komunikaciju s vama. jer Bog živi u vama i govori kroz ljudskost.

Nisam u trenutku osjećajnog mraka uopće gledala na to kako to što vjeruje i misli, ja sam doživjela toplinu kroz vaše riječi. I to mi je pouzdan znak da je Bog ljubavi prisutan.

LJUBI BLIŽNJEG SVOG! To ste uradili i meni podigli vjeru i nadu. Da ste navalili na mene sa deset božjih zapovijedi, bila bih zbunjena, ili nekim zakonima koje ne znam.

Ali, kad sam u Bogu, sada , plivam u snazi, u pozitivi, osjećam se voljenom iprihvaćenom, i sad ni sama od sebe ne bih mogla učiniti nešto što Bog ne ljubi.

Jedini zakon mi sada LJUBAV koju sam doživjela s vama, na ovom čudnom našem forumu i virtualnoj crkvi.

I, molim nekoga tko ima volju da nam ispiše Deset zapovjedi i da o njimarazgovaramo. Ako imate što originalniji prijevod.

Dominik, nemoj da se osjećaš napadnut. Govori nam svoja iskustva i podijeli ih s nama. Učimo se zajedno putu božjem. Čitala sam u Bibliji da nas Bog preselio iz carstava tame u carstvo svjetla ljubavi svoje. I svako carstvo ima svoje zakone, kao i države,svaka svoje propise. Idemo saznati što je zakon carstva svijetla. Duhovni zakon čuva dušu. Ja sam za to da istražujemo. Zajedno.Stalo mi je do svakog na forumu, svaki od nas je dragocjen Bogu i jedni drugima.

Evo mi palo na pamet GALAĆANIMA poslanica o rodovima i plodovima duha.
Narav i karakter duhovnog čovjeka, i čovjeka koji nije u zakonu duha nego živi po zakonima tijela. study

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
B. Moralni zakon i milost

Kao što je pokazano u Abrahamovom slučaju (Post 15,6; Rim 4,1-5.22. Gal 3,6), odnos između Zakona i milosti isti je u oba saveza; uvijek je uključena i vjera. Cijelo Sveto pismo potvrđuje da prema Zakonu ljudska bića, zbog toga što su sagriješila, moraju umrijeti. Međutim, Božja milost otvara mogućnost spasenja vjerom u žrtvu Isusa Krista.

Milost sama ne može riješiti problem grijeha. Križ, to središte djelovanja Božje milosti, potvrda je Zakona upravo kroz smrt i poslušnost. Krist nije ukinuo Zakon; On je podnio njegovu osudu i bio poslušan njegovim odredbama. Krist je umro smrću koju je Zakon zahtijevao od grešnika. Da bi grešnicima omogućio spasenje, Krist je postao "prokletstvo Zakona", bio je obješen na stablo (Pnz 21,22.23). Bio je učinjen "mjesto nas grijehom" (2 Kor 5,21), i umro na križu proklet Zakonom "za nas" "da Obećanje, Duha, primimo" (Gal 3,13.14). Na križu je Krist podnio kaznu Zakona a Bog je pokazao "svoju ljubav prema nama" (Rim 5,

Ono što je Božja i Kristova milost uklonila na križu nije bio Zakon već osuda. "Zakon naknadno dođe da se poveća prekršaj. Ali gdje grijeh postade većim, tu se milost izli u preizobilju da bi, kao što je grijeh vladao smrću, tako i milost po pravednosti vladala za vječni život po našem Gospodinu Isusu Kristu!" (Rim 5,20.21)

Kad kršćani vjerom u Krista prihvate Božju milost, onda s ljubavlju i zahvalnošću postaju poslušni. Oni žive i "novim životom" (Rim 6,4), i vjerom primaju Božje milostivo opraštanje.

1. Nepravilna funkcija zakona: legalizam

Ako moralni zakon nije ukinut na križu, onda ga treba vršiti. Ali ga ne treba vršiti da bi se dobilo opravdanje ili posvećenje. Legalizam je misliti da nas Bog prima ili da možemo ostati u Njemu samo zbog poslušnosti. To je bezuman grijeh samopravednosti i velika greška u promašaju pravednosti, koju Božja milost u Kristu daje besplatno.

Pavao potvrđuje da je nezavisnost legalizma navela njegove protivnike da se hvale pouzdanjem u tijelo, tražeći pravnu nedužnost i nastojeći postići svoju pravednost djelima Zakona (Fil 3,1-11). Oni koji su tako prihvatili legalizam i postali "neprijatelji križa Kristova" ne će postići spasenje već "propast" (rr. 18.19).

Legalizam navodi ljude da misle kako se mogu spasiti poslušnošću Zakonu. Time se odvraćaju od milosti, od vjere i izvrću evanđelje (Gal 1,6.7). Izopačeno evanđelje više uopće nije evanđelje. Grčka riječ za "izvrtanje" znači naglavce postaviti stvari. Uporaba političkog izraza metastrepho nagovijestila je revolucinarne aktivnosti, ukazujući na to da je Pavao legalizam smatrao pobunom protiv Božje milosti i samoga Boga. Legalizam pogrešno predstavlja spasenje i odvodi ljude od njega.

2. Svjedočanstvo prave poslušnosti

U Svetom pismu nema proturječnosti između Zakona i milosti, kao da su se ljudi u starozavjetna vremena spasavali poslušnošću Zakonu (pravednost koja dolazi od Zakona) a u novozavjetna milošću (pravednost po Kristu). Zapravo je riječ samo o prijelazu s obećanja na ispunjenje (Gal 3,4).

Prema Rimljanima 9,30–10.13 Izrael je bio poslušan Zakonu kao sredstvu samopravednosti, ali nije postigao opravdanje. Međutim, to nije uvijek bio slučaj. Najmanje je za dvije osobe zapisano da su se opravdale vjerom: Abraham i David. Citirajući Stari zavjet, Pavao je rekao da "vjerova Abraham Bogu, i to mu se uračuna u pravednost" (Rim 4,3). U jednom autobiografskom psalmu David kaže: "Blažen onaj kome je grijeh otpušten, kome je zločin pokriven!" (Ps 32,1). Pavao to objašnjava kao pravednost uračunanu "bez djel&shy;a (Rim 4,6-Cool.

Poslušnost nije sredstvo postizanja spasenja. Naprotiv, ona je dokaz djelovanja Božje milosti vjerom u čovjekovu životu, izražavanje zahvalnosti za već primljeno spasenje. Poslušnost je jedini način na koji možemo pokazati da je u pojedincu na djelu Božja sila. Svjedočiti u prilog sebi ne računa se; pravo svjedočanstvo dolazi od Svetog Duha. Mi možemo pokazati poslušnost samo kad Sveti Duh djeluje i proizvodi djela poslušnosti moralnom zakonu. Ova djela kršćanin vrši vjerom samo zato što Duh djeluje u obraćenom životu punom milosti.

Prema Efežanima 2,4-10 spasenje, kao dar od Boga, je u potpunosti "milošću… po vjeri". Dobra djela, djela poslušnosti Zakonu, ne pokreću Božju milost za opravdanje ili posvećenje. Spasenje, uključujući opravdanje i posvećenje, je dar Božje milosti. Dobra djela su samo posljedica novorođenja. "Njegovo smo djelo, stvoreni u Kristu Isusu za dobra djela, koja Bog unaprijed pripravi da u njima živimo." (r. 10, DF) Zato je poslušnost, kao rezultat milosti, vidljiv dokaz da u životu kršćanina milost djeluje vjerom.

descriptionBožji zakon EmptyRe: Božji zakon

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply