Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

power_settings_newLogin to reply
+42
kainos
amos
sivko5
piramida4
misliti
Mika
Domenika
Moderator
magdalena
lapillus
apostol
otpadnik
jakob
Medeni
servus dei
nathan
Navi
vijesnik
ILIJA
emanuel
Justin
crusader
Naomi
imhotep
Bhakti
mickey_mouse
moki72
Istina
tomahowk1
Trešnja
forestsilvy
Velikomucenik
Konin
Euro
Feba
dragan
Želislav
No Nick
dominik
Ruta
Aladin
jony
46 posters

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Zena je poslje pada u grijeh dobila teret koji ima nositi a Adam svoj.

Danas zene pokusavaju nositi Adamov teret, a Adam modernog doba pokusava nositi teret prokletstva zeninog.

Ženi reče: "Mnoge ću ti muke umnožiti, kad zatrudniš. U bolovima ćeš rađati djecu, a ipak ćeš žudjeti muža svojega, koji će ti biti gospodar." Postanak 3,16

Bog je osobno rekao da ce muz biti gospodar zeni sto je u danasnje doba postalo jeres jer je doba kad se cini svoja volja a ne zivi se po Bozjoj volji.Zena danasnjice stremi nezavisnosti- posmatrajuci kroz analogiju Hrista i Njegove crkve kao odnos izmedju muza i zene jasno je da kad je god Bozji narod stremio nezavisnosti tada je dolazilo do grijeha i otpadnistva, ako bismo htjeli kao krscani biti nezavisni od Boga bili bismo zavisni od sotone tako je i sa odnosom izmedju muza i zene, ako ne pociva na ljubavi onda je nistavan i ropski.

„ Slušajući se među sobom u strahu Božijemu.

Žene! slušajte svoje muževe kao Gospoda.

Jer je muž glava ženi kao što je i Hristos glava crkvi, i on je spasitelj tijela.

No kao što crkva sluša Hrista tako i žene svoje muževe u svemu.

Muževi! ljubite svoje žene kao što i Hristos ljubi crkvu, i sebe predade za nju, Da je osveti očistivši je kupanjem vodenijem u riječi;

Da je metne preda se slavnu crkvu, koja nema mane ni mrštine, ili takoga čega, nego da bude sveta i bez mane. Tako su dužni muževi ljubiti svoje žene kao svoja tjelesa; jer koji ljubi svoju ženu, sebe samoga ljubi. Jer niko ne omrznu kad na svoje tijelo, nego ga hrani i grije, kao i Gospod crkvu. Jer smo udi tijela njegova, od mesa njegova, i od kostiju njegovijeh. Toga radi ostaviće čovjek oca svojega i mater, i prilijepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno tijelo.

Tajna je ovo velika; a ja govorim za Hrista i za crkvu.

Ali i vi svaki da ljubi onako svoju ženu kao i sebe samoga; a žena da se boji svojega muža.“Efescima 5,21-33



I Adam nije bio zaveden, a žena zavedena počni prijestup. 1. Timoteju 2,14



descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Ko god propovijeda istinu sigurno će biti nagrađen, bilo da je žensko ili muško. Tačno je to da su u prvim crkvama apostoli postavili muškarce za propovijednike, ali Biblija ne govori ništa o tome da nije u redu da ženska propovijeda. U Bibliji piše da žene ne govore u crkvu već nek pitaju muževe kući. Ovo se odnosilo na žene pričalice koje su ometale propovijedanje.
Ja nijesam toliko zadovoljan sa time, da žene propovijedaju, ali ako muškarci neće to da urade onda preostaje ženama. Koliko mi je poznato u raznim vjerama žene propovijedaju. Čak sam čitao da i u Katoličkim crkvama u Evropi ima nekoliko žena propovijednika. Ovo se nije proširilo već se drži kao nevažno.
Izgleda da Bog bira propovijednike, ako nije neki otpad.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U Bibliji piše da žene ne govore u crkvu već nek
pitaju muževe kući. Ovo se odnosilo na žene pričalice koje su ometale
propovijedanje.


Ovo sam i ja htio napisati prije par mjeseci, ali se nisam usudio.

Kod mene ima scena u Crkvi da jedna žena dođe do druge koja sjedi i pričaju dok pastor propovijeda. Nezamislivo, rijetko se događa, ali je istina.


pozdrav

Euro

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Da propovjeda ne ali vode molitvene susrete u molitvenoj zajednici kao i dio seminara.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Nije mi jasno da se ljudi sa takvim stavovima i mislima, razumijevanjem Pisma znaju služiti internetom ili računalom.
Što je sa onim stihom: "Nema tu više ni Židova ni Grka; nema više ni roba ni slobodnjaka; nema više ni muškog ni ženskog, jer ste svi samo jedan u Kristu Isusu."
Smatra li Bog žene slabijim ili glupljim spolom?
Mnoge žene u povijesti crkve pokazale su i dokazale kako služiti Gospodinu, propovijedati, činiti čudesa, biti majke i supruge. Najlakše je biti muška mrcina koja će ženu strpati u kuhinju, krevet, i uvaliti joj djecu i pelene u ruke. U mojoj crkvi služe; što znači da i propovijedaju sestre u Kristu. Kada navodite ove stihove Pisma jeste li se barem potrudili istražiti povijesnu podlogu za to, ili ste samo glupavo citirali Pismo. Po toj logici herem je Bogu ugodna stvar. Braćo obratite se jer onaj koji ne raspoznaje Tijelo u problemima je.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
nathan je napisao/la:
Nije mi jasno da se ljudi sa takvim stavovima i mislima, razumijevanjem Pisma znaju služiti internetom ili računalom.
Što je sa onim stihom: "Nema tu više ni Židova ni Grka; nema više ni roba ni slobodnjaka; nema više ni muškog ni ženskog, jer ste svi samo jedan u Kristu Isusu."
Smatra li Bog žene slabijim ili glupljim spolom?
Mnoge žene u povijesti crkve pokazale su i dokazale kako služiti Gospodinu, propovijedati, činiti čudesa, biti majke i supruge. Najlakše je biti muška mrcina koja će ženu strpati u kuhinju, krevet, i uvaliti joj djecu i pelene u ruke. U mojoj crkvi služe; što znači da i propovijedaju sestre u Kristu. Kada navodite ove stihove Pisma jeste li se barem potrudili istražiti povijesnu podlogu za to, ili ste samo glupavo citirali Pismo. Po toj logici herem je Bogu ugodna stvar. Braćo obratite se jer onaj koji ne raspoznaje Tijelo u problemima je.


Apsulutno se slažem.Problem cijelog Balkana je primitivizam koji se uvukao u sve pore pa i među krscane, a pošto je muškarac jači rekla bi stara poslovica i tlači...Rijetki su ili bolje bi rekla gotovo da ne postoje oni ljudi koji bi kad bi im se dala moč i vlast nad drugim nebi je iskoristili...I od tud i tumačenje Biblije na ovaj način...U biti vrlo očito...

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
https://www.youtube.com/watch?v=sdIJsyzD5lM
Pastor Sheryl Brady

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Danas kada crkve odbacuju Bibliju kao autoritet nije ni čudo da u mnogima propovjedaju žene. Istini za volju, treba reći da su muškarci danas toliko oglupavili da su žene često pametnije i da je veći problem od toga što žene propovjedaju to što nisu u crkvi odvojene od muškaraca i što dolaze polugole ( 1 Korinćanima 11,1-10). Mnogi protestanti vole reći Sola Scriptura, ali to je u stvari sola sekta, bitno je da se što više ljudi krsti u njihovoj crkvi, a šta kaže Pismo nema veze.

Potsjetio bih sve vas šta KAŽE BOG u SVOJOJ SVETOJ KNJIZI preko svoga sluge PAVLA:
" KAO U SVIM CRKVAMA SVETIH, žene na Sastancima nek šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku. 1 Korinćanima 14, 34-36

Neki šaljivci na ovo odgovaraju da je to vrijedilo samo za Korint ili ono vrijeme.. Pa da li nas Bog opterećuje stavrima koje vrijede samo za neku zahednicu ili vrijeme. Ne. U Sveto Pismo ušli su samo oni podaci koji su nam uvijek korisni, za svako vrijeme. U današnje vrijeme na koncu, možemo reći da živimo u većem razvratu nego što je to bilo u Korintu, tako da su ove Pavlove upute nama prijeko potrebne.
I još nešto, ako je to vrijedilo za Korint, zašto isto piše i Timoteju u Efez?

"Žena neka u miru prima pouku sa svom pobožnošću. Poučavati pak ženi ne dopuštam, ni vladati nad mužem, nego - neka bude na miru. Jer prvi je oblikovan Adam, onda Eva; i Adam nije zaveden, a žena je, zavedena, učinila prekršaj. A spasit će se rađanjem djece ako ustraje u vjeri, ljubavi i posvećivanju, s razborom." 1 Timotej 2,12-15

O uputama i zapovjedima o ženama u Starom Zavjetu neću ni pisati, valjda je to svima vama poznato. Navest ću za primjer Izajiju:

" Deran tlači narod moj i žene njime vladaju. " Izajija 3,12

Pametnom dosta.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Molim Te , kako bi mogli razgovarati objasni mi ovo da li je u skladu sa Otkrivenjem 14,6-12:
Tvrdis
Danas kada crkve odbacuju Bibliju kao autoritet nije ni čudo da u mnogima propovjedaju žene.

Žene koje propovjedaju i navješćuju evanđelje ne odbacuju Bibliju već zabludu tumaćenja Pavlovljeve zabrane koje proturaju nesposobni muškarci..
zatim:
"Žena neka u miru prima pouku sa svom pobožnošću. Poučavati pak ženi ne dopuštam, ni vladati nad mužem, nego - neka bude na miru. Jer prvi je oblikovan Adam, onda Eva; i Adam nije zaveden, a žena je, zavedena, učinila prekršaj. A spasit će se rađanjem djece ako ustraje u vjeri, ljubavi i posvećivanju, s razborom." 1 Timotej 2,12-15

-Poučavati pak ženi ne dopuštam
-zasto ne kaze da Krist tako kaže?

-neka bude na miru. Jer prvi je oblikovan Adam, onda Eva; i Adam nije zaveden, a žena je, zavedena, učinila prekršaj. A spasit će se rađanjem djece ako ustraje u vjeri, ljubavi i posvećivanju, s razborom..
komentar:
zavedenost žene je prestala u Isusu Kristu, zar ne, kada je stari čovjek s njime razapet!
Što Ti to znači da će se spasiti rađanjem djece?
Od koga?Od silovatelja - kao što se dogodilo u Austriji itd. u logorima i svuda oko nas?
Ako muškarac ne ustraje u vjeri, ljubavi , s posvećivanjem s razborom - takav gubi pravo propovjedati zar ne?

Mnogi protestanti vole reći Sola Scriptura, ali to je u stvari sola sekta, bitno je da se što više ljudi krsti u njihovoj crkvi, a šta kaže Pismo nema veze

Kažeš mnogi - no koji?
Što Ti je to sola sekta?

U današnje vrijeme na koncu, možemo reći da živimo u većem razvratu nego što je to bilo u Korintu, tako da su ove Pavlove upute nama prijeko potrebne.

Razvrat je daleko veći te Pavlovljeve upute nisu dovoljne jer nisu dovoljne ni kazne - a zanmo da su pokretači razvrata u dalekoj većini muškarci a ne žene - koji su bijelo roblje..

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
servus dei je napisao/la:

Potsjetio bih sve vas šta KAŽE BOG u SVOJOJ SVETOJ KNJIZI preko svoga sluge PAVLA:
" KAO U SVIM CRKVAMA SVETIH, žene na Sastancima nek šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku. 1 Korinćanima 14, 34-36


Sluga Pavao kao "uzor savršenstva" (ubojica kršćana) mogao je nakon što je
obratio slobodno sam sebi da odreže jezik i da sljedi onu rečenicu iz Biblije koju je Ivan rekao:Ja nisam dostojan obuće mu nositi.

Ponovo pitam one koji zagovaraju zakon iz SZ zašto mu nisu dosljedni.
Dakle da vas posjetim svakog homoseksualca kojeg vidite morate kamenovati.Koliko ste ih do sada ubili?

Isus kaže:Ne možete služiti bogatstvu i Bogu,a ja kažem:Ne možete služiti
zakonu i Isusu.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Medeni je napisao/la:

Sluga Pavao kao "uzor savršenstva" (ubojica kršćana) mogao je nakon što je
obratio slobodno sam sebi da odreže jezik i da sljedi onu rečenicu iz Biblije koju je Ivan rekao:Ja nisam dostojan obuće mu nositi.

Ponovo pitam one koji zagovaraju zakon iz SZ zašto mu nisu dosljedni.
Dakle da vas posjetim svakog homoseksualca kojeg vidite morate kamenovati.Koliko ste ih do sada ubili?

Isus kaže:Ne možete služiti bogatstvu i Bogu,a ja kažem:Ne možete služiti
zakonu i Isusu.


Neznanje je majka gluposti.

Sa osobom koja Božjeg proroka Pavla naziva ubojicom kršćana ne treba uopće razgovarati. Ipak, napisat ću koju riječ, evo za tebe mala škola teologije:

1) Prva lekcija - Nepromjenljivi Božji Zakon

"Ne mislite da sam došao ukinuti Zakon ili Proroke. Nisam došao ukinuti, nego ispuniti. Zaista, kažem vam, dok ne prođe nebo i zemlja, ne, ni jedno slovce, ni jedan potezić iz Zakona neće proći, dok se sve ne zbude. Tko dakle ukine jednu od tih, pa i najmanjih zapovijedi i tako nauči ljude, najmanji će biti u kraljevstvu nebeskom." (Matej 5,17-19)

Nema "zakona iz Starog Zavjeta" , postoji samo jedan i nepromjenljivi Božji Zakon koji se naziva Zakon ljubavi ili ZAKON SLOBODE. Sve u svemiru funkcionira po nekom zakonu (zakon gravitacije, zakoni termodinamike) i nelogično bi bilo da se život odvija bez zakona. Zakon po kojem se odvija život zove se ZAKON SLOBODE ili moralni zakon. Njega je Bog ljudima objavio na Sinaju pred oko milion i pol svjedoka, jednom zauvijek. Božji Zakon je nepromjenljiv. Sam Bog ga je napisao svojom rukom na kamenu, što simbolizira trajnost i nepromjenljivost. Njega možeš pročitati u temeljnoj knjizi Božje objave TORI ( Petoknjižje ii Pet knjiga Mojsijevih). Preko TORE mi provjeravam sve druge objave, proroke, evanđelja, čak smo i Mesiju preko nje provjerili. Onaj koji je govorio ljudima u Novom Zavjetu je isti Onaj koji je govorio i na Sinaju, Onaj koji nam je dao TORU i koji je DEKALOG upisao u srce svakog čovjeka. Mi i danas kao i nekad moramo poštovati cijeli dekalog, on je naša smjernica za život. Spašavamo se samo po VJERI i MILOSTI, ali pravilna vjera se manifestira u držanju SVIH Božjih zapovjedi. Sve lažne proroke, antikriste i otpadnika prepoznajemo upravo po tome što ne poštuju Božji moralni Zakon ili ga iskrivljavaju. Zakon je bio jedan od razloga Luciferove pobune, on je htio svijet bez Božjeg Zakona. Svako obezvrijeđivanje, omalovažavanje i mijenjanje Božjeg Zakona dolaz upravo od Sotone. Lažne religije svih vremena često pričaju naizgled lijepe i primamljive stvari, ali u njihovoj suštini je uvijek nepoštivanje ili mjenjanje Božjeg Zakona, nekad samo jedne zapovjedi, a što neminovno dovodi do propasti i smrti. " Ta tko sav Zakon uščuva, a u jednome samo posrne, postao je krivac svega." (Jakovljeva 2,10)


2) Druga lekcija - Okupacija

Iz tvog pitanja "zašto ne kamenujemo homoseksualce" jasno je da ne shavaćaš ništa od onog što je Isus govorio. Isus dolazi u vrijeme kad je Izrael pod okupacijom, fizičkom ( Rimljani ) i duhovnom. Kad kaže "Tko je od vas bez grijeha, neka prvi na nju baci kamen. " (Ivan 8,7) Isus daje upute kako opstati pod okupacijom. Isti Onaj koji je rekao Mojsiju da treba kamenovati sodomiste ( ne homoseksualce, to je razlika) (3 Mojsijeva 20,13) kaže i "Tko je od vas bez grijeha, neka prvi na nju baci kamen. "
Biblija nas uči da je nekad na Zemlji postojala država kojoj je car univerzuma, Bog bio vladar, car. Ta teokratska država zvala se Izrael. Samo u takvoj državi vrijedila su ta pravila. No, narod je sa vremenom sve manje poštovao Božji Zakon i na kraju potpao pod duhovnu i tjelesnu okupaciju. Da pojasnim, ako gangrena zahvati nožni prst spasiti ćemo tjelo tako da taj prst odsjećemo, ali ako je gangrena zahvatila cijelo tjelo, onda nema smisla da režemo prst kad je svo tjelo bolesno. Upravo to nam objašnjava Isus. Danas smo pod okupacijom. Kada bi postojala teokratska država, sodomisti bi se kamenovali.

Da li su ti sad neke stvari jasnije ili ćeš se i dalje držati "Tominog evanđelja" i ostalih gnostičkih zabluda.

Zadnja promjena: servus dei; čet 08 svi 2008, 16:51; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Abrahame, kako ti možeš tvrditi da je Pavao od sebe govorio. Svaka uputa koja se našla u Pismu nadahnuta je od Boga. Čak i da je Timoteju govorio da on to ne dopušta, a ne Krist ( a nije na to mislio), još ti ostaje 1 Korinćanima 14, 34-36. Ne vidim kako se Otkrivenje 14,6-12 kosi sa ovim uputama koje Bog daje preko svog proroka Pavla.

Nema tu krivog tumačenja i zablude, već ne prihvaćanja cijele Biblije i to baš od protestana koji tvrde da imaju princip "Sola Scriptura", što je laž.
Muškarace koji ne ustraju u vjeri i ljubavi treba maknuti sa propovjedaonice, ali to nema veze sa ovim što Pavao kaže. Slažem se da su muškarci pokretači razvrata, ali to ne abolira crkve koje krše jasne Biblijske upute i postavljaju žene za pastore, svećenice...

Šta mi znači samo sekta? Pa ti bolje od mene znaš kako to ide u protestanskim crkvma, ako je neko redovan na bogoslužju sve je u redu, može biti najveć razvratnik ili kriminalac ili nasilnika, ali ako je redovno prisutan na bogoslužju sve je u redu. Bitno je da se što više ljudi krsti, a kakva je kvaliteta zajednice, nema veze. Osim toga, sve protestanske crkve (postoje neke iznimke unutar raznih crkava) imaju problema sa idolopoklonstvom i bludom, sve su se više, manje odvojile od Boga.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Nema tu krivog tumačenja i zablude, već ne prihvaćanja cijele Biblije i to baš od protestana koji tvrde da imaju princip "Sola Scriptura", što je laž

Zasto se ti brines za protestanske duse?Bolje cuvaj svoju dusu....spasavajuci druge da sam ne budes izbacen!

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Istina je citirala i komentirala:
nathan je napisao/la:
Nije mi jasno da se ljudi sa takvim stavovima i mislima, razumijevanjem Pisma znaju služiti internetom ili računalom.
Što je sa onim stihom: "Nema tu više ni Židova ni Grka; nema više ni roba ni slobodnjaka; nema više ni muškog ni ženskog, jer ste svi samo jedan u Kristu Isusu."
Smatra li Bog žene slabijim ili glupljim spolom?
Mnoge žene u povijesti crkve pokazale su i dokazale kako služiti Gospodinu, propovijedati, činiti čudesa, biti majke i supruge. Najlakše je biti muška mrcina koja će ženu strpati u kuhinju, krevet, i uvaliti joj djecu i pelene u ruke. U mojoj crkvi služe; što znači da i propovijedaju sestre u Kristu. Kada navodite ove stihove Pisma jeste li se barem potrudili istražiti povijesnu podlogu za to, ili ste samo glupavo citirali Pismo. Po toj logici herem je Bogu ugodna stvar. Braćo obratite se jer onaj koji ne raspoznaje Tijelo u problemima je.


komentar od Istine:
Apsulutno se slažem.Problem cijelog Balkana je primitivizam koji se uvukao u sve pore pa i među krscane, a pošto je muškarac jači rekla bi stara poslovica i tlači...Rijetki su ili bolje bi rekla gotovo da ne postoje oni ljudi koji bi kad bi im se dala moč i vlast nad drugim nebi je iskoristili...I od tud i tumačenje Biblije na ovaj način...U biti vrlo očito...


Statistike kazuju da je sekularizacija veća u katoličkom korpusu a manja u protestantskom - na pr. papa Benedikt XVI hvali američku protestantsku tradiciju neporočnosti, a zna se tko je u Ameriku donio alkohol, duhan, kavu , čaj isl - katolici iz južne i istočne Europe u drugom valu naseljavanja Amerike.Proizvođaći droge iz J.Amerike su uglavnom katolici i komunisti..Odstupanje od sola scripture i od zakona dovodi do mješanja vina Babilonskoga koje je već započelo i u samoj teokratskoj državi ..te do pada Babilona u kojem se nalaze i veliki broj protestantskih tj. otpalih crkava ..No kriterij otpada je sažet u Otkrivenju 14 i 18.
Rekonstrukcionalistički fanatizam , na pr. u Americi nastoji koristiti modernizirane metode teokratskog Izraela što ovdje u Europi izgleda zastrašujuće..Izrael nikada nije bio čista teokratska država.Htjeli su imati kralja što nije bilo po volji Boga.No pokazalo se na primjeru Saula - zasto..
Naglašavam upravo Pavlovljevu teologiju poništene grijehovne razlike između Eve i Adama.Njen grijeh više ne postoji jer je stari čovjek razapet..Njegova zapovjed o šutnji žena u crkvi ne proizilazi iz Kristovog razapinjanja.

ali to ne abolira crkve koje krše jasne Biblijske upute i postavljaju žene za pastore, svećenice...

Kako glasi osuda za crkve koje postavljaju žene za propovjedaonicu?
Na koju biblijsku aboliciju misliš glede takvih crkava i koje su to crkve, molim, poznaje li na pr. neku svećenicu, propovjednikovicu , pastoricu - posebno neku koja je napravila na pr. pedofilski grijeh ili sličan sotonski grijeh..
Molim , osnove izvedene iz križa koje ne dopuštaju ženi primiti dar Svetoga Duha da propovjedaju i vode protestantsku a također i katoličku crkvu do Kristova dolaska?
Kristovim ispunjenjem Zakona uklanja se ne samo osobni grijeh - već i prokletstvo nad ljudskim bićem i hormonalnom strukturom..tj. nad spolom..
Nije muškarčina simbol crkve - već žena..upravo na osnovu ispunjenja ljubavi koje je propustio zemljani Adam i dobio prokletstvo da gospodari nad ženom..Isus nam je darovao ispunjenje zakona slobode koji nadilazi deset slova sa dvije ploće uvodeći nas u počinak..


No što znači ono da će se žena spasiti rađanjem?
Čime se spašava muž tj. muškarac, ima li on neke olakšice u Kristu rođenog od žene..
Čovjek i žena u Kristu otkrivaju da su otkupljeni i spašeni za nešto više od poretka kome služi rađanje i naseljavanje...

Da pojasnim, ako gangrena zahvati nožni prst spasiti ćemo tjelo tako da taj prst odsjećemo, ali ako je gangrena zahvatila cijelo tjelo, onda nema smisla da režemo prst kad je svo tjelo bolesno. Upravo to nam objašnjava Isus. Danas smo pod okupacijom. Kada bi postojala teokratska država, sodomisti bi se kamenovali.

Tko je okupator?
Zar nije pobjeđen križem?
Pastorica ne ubacuje u Kraljevstvo Božje sodomljane već ih upučuje na Križ..Tko će se opravdati - Sodoma ili Kafernaum?

Kkava bi to bila neka danas teokratska zemlja . na pr. Hrvatska ili neka iz susjedstva prepuna bezbožnih balkanoida koji mlate ženu i pozivaju se na Pavla i Allaha?
U propovjedanju vijesti o drugom Kristovom dolasku i održavanju istražnog suda treba da sudjeluju i žene ..Bitni kriterij da li je crkva pala nije pastorica već - Zakon i neispunjenje Kristove zapovjesti..

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz

A spasit će se rađanjem djece ako ustraje

Da pogotovu ove koje ih radjaju vanbracno u pijanom i nesvijesnom stanju, i one koje ih cuvaju vec po 20 god.u skrinjama i one koje ih bacaju kroz prozor te ce se sigurno i po ljudskoj rijeci spasti....ako se naravno prije toga ispovjediju!
<table class=MsoNormalTable style="WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-yfti-tbllook: 1184; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0><tr style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes"><td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #f0f0f0; WIDTH: 2%; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="2%"></TD>
<td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #f0f0f0; WIDTH: 98%; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" width="98%">
Njemačka: U zamrzivaču pronađena tijela tri novorođenčeta</TD></TR>
<tr style="mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes"><td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent"></TD>
<td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 0cm; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 0cm; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent">
Policija je u zamrzivaču u obiteljskoj kući u njemačkom gradu Wendenu pronašla tijela tri novorođenčeta. Na temelju dojave policija je pretražila kuću i u podrumu u zamrzivaču ...</TD></TR></TABLE>




---------
Jedna kineskinja je

Propovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 CaoShengjie

Predsjednica kineskog krscanskog savjeta (CCC)dr.Cao Shengije -pastorica, zasluzna za tiskanje Biblija u Kini...
te za tiskanje oko 20.000 Novih zavjeta koji ce biti podjeljeni na olimpijadi..

Sto kazati za


<table class=MsoNormalTable style="mso-cellspacing: 1.5pt; mso-yfti-tbllook: 1184; mso-padding-alt: 1.5pt 1.5pt 1.5pt 1.5pt" cellPadding=0 border=0><tr style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes"><td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 1.5pt; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 1.5pt; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top></TD>
<td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 1.5pt; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 1.5pt; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top>
Filipljanima 4,2

Evodiju zaklinjem, i Sintihu zaklinjem da budu složne u Gospodinu.

Filipljanima 4,3</TD></TR>
<tr style="mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes"><td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 1.5pt; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 1.5pt; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top></TD>
<td style="BORDER-RIGHT: #f0f0f0; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #f0f0f0; PADDING-LEFT: 1.5pt; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; BORDER-LEFT: #f0f0f0; PADDING-TOP: 1.5pt; BORDER-BOTTOM: #f0f0f0; BACKGROUND-COLOR: transparent" vAlign=top>
Da, molim i tebe, čestiti druže, pomaži im jer su se one u evanđelju borile zajedno sa mnom, i s Klementom i ostalim mojim suradnicima, kojih su imena u knjizi Života.



Da li su one – Evodij i Sintih koje su u knjizi zivota sapesene radjanjem?</TD></TR></TABLE>

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Abraham i Dina, možete se svojom ljudskom filozofijom pokušavati opravdati, ali ostaje činjenica da kršite Bibliju. Inače ste jako osjetljivi kada RKC radi nešto protivno Bibliji.

Meni se neda filozofirati o ženi, imate najbolju knjigu o ženama ikad napisanu, "Spol i karakter" genijalnog Otta Weiningera pa čitajte.

Što se tiče okupacije, Abrahame, koliko znam sotona je još uvijek vladar ovog svijeta, a u svim državama su na vlasti ateistički, sotonistički, sketaški režimi, skriveni pod maskom demokracije.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
servus dei je napisao/la:
Abraham i Dina, možete se svojom ljudskom filozofijom pokušavati opravdati, ali ostaje činjenica da kršite Bibliju. Inače ste jako osjetljivi kada RKC radi nešto protivno Bibliji.

Meni se neda filozofirati o ženi, imate najbolju knjigu o ženama ikad napisanu, "Spol i karakter" genijalnog Otta Weiningera pa čitajte.

Što se tiče okupacije, Abrahame, koliko znam sotona je još uvijek vladar ovog svijeta, a u svim državama su na vlasti ateistički, sotonistički, sketaški režimi, skriveni pod maskom demokracije.


Nisi izabrao slabi primjer filozofije iz Becke moderne - autora porjeklom Židova koji je prešao na protestantizam i počinio samoubojstvo..
Ima dobrih misli u djelu ali da bi i drugi mogli nešto reći mogu pročitati:
http://www.k-faktor.com/files/geschlecht-und-charakter.pdf
Poznavtelj njegovog rada na tom odručju prof.Vera Erlich predfavala je socijalnu psihologiju i imala je svoj kritički stav prema Bećkoj modernoj..
No evo citiram stranicu na kojoj autor pokušava objasniti dio izvornog prokletstva u odnosu na falus, nadam se da će članovi koje zanima ovo pitanje Sola scripture moći čitati:
der einzige Mensch, vor dem es bis zum Grunde erzittert. Der bejahte Phallus ist das Antimoralische. Darum wird er als das Häßlichste empfunden; darum wurde er stets in einer Beziehung zum Satan gedacht: den Mittel-punkt der Danteschen Hölle (das Zentrum des Erdinne-ren) bildet der Geschlechtsteil Lucifers. So erklärt sich denn die absolute Gewalt der männ-lichen Geschlechtlichkeit über das Weib.) Nur indem der Mann sexuell wird, erhält das Weib Existenz und Bedeutung: sein Dasein ist an den Phallus geknüpft, und darum dieser sein höchster Herr und unumschränkter Gebieter. Der Geschlecht ge-wordene Mann ist das Fatum des Weibes; der Don Juan
1Der Fluch, den wir auf dem Weibe lastend ahnten, ist der böse Wille des Mannes: das Nichts ist nur ein Werkzeug in der Hand des Nicht. Die Kirchenväter drückten dasselbe pathetischer aus, als sie das Weib das Instrument des Teufels nannten. Denn an sich ist die Ma-terie nichts, erst die Form muß ihr Existenz ge-ben wollen. Der Sündenfall der Form ist eben jene Ver-unreinigung, die sie auf sich lädt, indem es sie treibt, an der Materie sich zu betätigen. Als der Mann sexuell ward, da schuf er das Weib. Daß das Weib da ist, heißt also nichts ande-res, als daß vom Manne die Geschlechtlichkeit bejaht wurde. Das Weib ist nur das Resultat die-ser Bejahung, es ist die Sexualität selber (S. 110).
Das Weib ist in seiner Existenz abhängig vom Manne: indem der Mann zum Manne, als Gegenteil des Weibes, indem er geschlechtlich wird, setzt er das Weib und ruft es ins Dasein. Deshalb muß dem Weibe alles daran gelegen sein, den Mann sexuell zu erhalten: denn es hat so viel Existenz als der Mann Geschlechtlich-keit. Deshalb muß der Mann, so will sie es, ganz zum Phallus werden, deshalb 1) Vgl. Kapitel 11, Schluß. So auch, warum höher stehende Frauen bisexuell sein, d.h. nicht ausschließlich unter dem Regiment des Phallus stehen müssen (Teil I, S. 78–79). Doch scheint in der lesbi-schen Liebe Hysterie eine beträchtliche Rolle zu spielen.



Na strani 584 :



(S. 395, Z. 9 v. a.) Das Weib also ist der Ausdruck des Sündenfalles des Menschen, es ist die objektivierte Sexualität des Mannes und nichts anderes als diese. Eva war nie im Para-diese. Dagegen glaube ich mit dem Mythus der Genesis (I, 2, 22) und mit dem Apostel Paulus (I. Timoth. 2, 13, und beson-ders 1.Korint..




----
U ćemu kršimo Bibliju , što kaže Zakon od 1-10, a što kaže milost od 1-10..
KC je na ovom forumu vise reklamirana nego na bilo kojem interdenominacijskom ..
Ne možeš baš tako reći da su sve države sotonizirane..
Jer, još nije Božji zakon pogažen do te mjere da se izlijevaju sedam zala..
Nećeš sigurno reći da je Vatikan kao država ono što si rekao za druge države...
No filozofija je dio kršćanskog korjena Europe..
Razgovor u prijeporima ne znači odmah kršenje Biblije..
Prorok Daniel nije prorokovao zemaljsku teokraciju već Kraljevstvo nebesko nakon Nebeskog suda..

Zadnja promjena: abraham; čet 08 svi 2008, 19:32; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
abraham je napisao/la:


U ćemu kršimo Bibliju , što kaže Zakon od 1-10, a što kaže milost od 1-10..
KC je na ovom forumu vise reklamirana nego na bilo kojem interdenominacijskom ..
Ne možeš baš tako reći da su sve države sotonizirane..
Jer, još nije Božji zakon pogažen do te mjere da se izlijevaju sedam zala..
Nećeš sigurno reći da je Vatikan kao država ono što si rekao za druge države...
No filozofija je dio kršćanskog korjena Europe..
Razgovor u prijeporima ne znači odmah kršenje Biblije..
Prorok Daniel nije prorokovao zemaljsku teokraciju već Kraljevstvo nebesko nakon Nebeskog suda..


Nisam rekao da bi trebala biti teokracija, već da su ti zakoni vrijedili za vrijeme teokracije. Isus nam daje upute kako preživjeti do njegovog drugog dolaska.
Navedi mi jedan primjer zdrave države,
Vatikan? Evo, baš mi se prijatelj vratio iz Vatikana, kaže pored njega prolazi iskvarcani, feminizirani svećenik. Tako je u Vatikanu.
Da se razumjemo, nisam rekao da žena ne može biti prorok (na to si aludirao u prijašnjim postovima), ali tvrdim da prema Biblije žena ne smije voditi crkvu. Za početak, bilo bi dobro da se muškarci odvoje od žena; i da žene u crkve ne dolaze gole.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? - Page 15 EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply