Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

power_settings_newLogin to reply
+42
kainos
amos
sivko5
piramida4
misliti
Mika
Domenika
Moderator
magdalena
lapillus
apostol
otpadnik
jakob
Medeni
servus dei
nathan
Navi
vijesnik
ILIJA
emanuel
Justin
crusader
Naomi
imhotep
Bhakti
mickey_mouse
moki72
Istina
tomahowk1
Trešnja
forestsilvy
Velikomucenik
Konin
Euro
Feba
dragan
Želislav
No Nick
dominik
Ruta
Aladin
jony
46 posters

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyPropovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Primijetio sam sve češću pojavu da žene u crkvama propovijedaju.

Molio bih Vaše odgovore i argumente za ili protiv propovijedanja sestara u crkvi?

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Ne! Ne propovedaju!

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Više je nego očito da Bog nije namenuo takvu ulogu ženi u Hristovom Telu. Tako da u našim crkvama žene ne propovedaju.

Inače za žene je bolje da budu nanovorođene Hrišćanke i ostanu sa Reči Božjom i ono što je za njih pisano:

I. Timotejeva 2:9
Tako i žene u pristojnom odijelu, sa stidom i poštenjem da ukrašuju sebe, ne pletenicama, ni zlatom, ili biserom, ili haljinama skupocjenima,
[size=12]Nego dobrijem djelima kao što se pristoji ženama koje se obećavaju pobožnosti.
Žena na miru da se uči sa svakom pokornošću.
Ali ženi ne dopuštam da uči niti da vlada mužem, nego da bude mirna.
I. Petrova 3:6
A tako i vi žene budite pokorne svojijem muževima, da ako koji i ne vjeruju riječi ženskijem življenjem bez riječi da se dobiju,
Kad vide čisto življenje vaše sa strahom;
Vaša ljepota da ne bude spolja u pletenju kose, i u udaranju zlata, i oblačenju haljina;
Nego u tajnome čovjeku srca, u jednakosti krotkoga i tihoga duha, što je pred Bogom mnogocjeno.
Jer se tako nekad ukrašavahu i svete žene, koje se uzdahu u Boga i pokoravahu se svojijem muževima,
Kao što Sara slušaše Avraama, i zvaše ga gospodarom; koje ste vi kćeri postale, ako činite dobro, i ne bojite se nikakvoga straha.
Tako i vi muževi živite sa svojijem ženama po razumu, i poštujte ih kao slabiji ženski sud, i kao sunašljednice blagodati života, da se ne smetu molitve vaše.

Inače, drage moje sestre, to nije ništa protiv vas, niti nipodaštavanje vaše pozicije u Bibliji. Inače ja mnogo više cenim ženu koja ispunjava gore navedene stvari iz Biblije, nego da je i najveći teolog, učitelj, pastir, pisac hrišćanskih knjiga, itd.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U mojoj Crkvi, sad iznosim svoj licni stav, zene sve vise i vise preuzimaju primat. Sto se meni licno ne svidja.

Ne ja nemam nista protiv da one budu propovednici. Ali mi se to ne uklapa sa ucenjem Biblije. Medjutim, mozda nisam u pravu. Ko zna?

Licno, mislim da je Bog zenu predvideo kao kraljicu doma, kucanicu i briznu majku svojoj deci. Kao onu koja ce brinuti za svog supruga, oplemenjivati ga i podrzavati.

Ali ko mene pita za ista.

Ako zena nije u kuci zena, kao sto je Aladin napisao, kako bi, pa ona mogla da vodi Crkvu.

Danas su zene postale arogantne i teze dominaciji. To se desava u domu, zatim i u Crkvi. Ali ja mislim da tako nesto Bog ne dopusta zeni.
Medjutim, to ne znaci da su sve zene takve. Ima i divnih zena predanih Gospodu i one treba da dobiju pravo koje im pripada, kao i svaku pohvalu.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Ne ja nemam nista protiv da one budu propovednici. Ali mi se to ne uklapa sa ucenjem Biblije

Pa kako si povezao ove dve stvari, ako vidis da to nije u Bibliji onda si svakako protiv toga da zene propovedaju u crkvi, ako je ovo istina a verujem da jeste

Ali ko mene pita za ista.

Ako te niko nista ne pita, ali opet imas pravo i odgoovrnost da ti licno ne budes deo crkve za koju znas da uci pogresnu stvar.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Pa dragomire verujem da je ta prava Crkva kod tebe, i samo ti njoj pripadas?


Tako da bi najbolje bilo da predjem kod tebe, tvoju Crkvu?

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
I nije tako losa ideja. No salu na stranu svako od nas po svojim kriterijumima i zeljama bira sebi crvku.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U mojoj crkvi zene ne mogu biti propovjednici.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:

Ne ja nemam nista protiv da one budu propovednici. Ali mi se to ne uklapa sa ucenjem Biblije. Medjutim, mozda nisam u pravu. Ko zna?


Pa, vjerujem da Biblija zna odgovor na ovo pitanje. I što se ovog pitanja tiče mislim da je vrlo jasna i detaljna - tako da stvarno tu ne može biti zabune.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U mojoj crkvi takodjer nisam vidio da zene propovjedaju i ne dopusta se takvo sto, koliko ja znam.

Sto mislite o zenama proročicama? Biste li prihvatili da vam dodje neka sestra i kaze vam neki naputak ili savjet?

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
dominik je napisao/la:
U mojoj crkvi takodjer nisam vidio da zene propovjedaju i ne dopusta se takvo sto, koliko ja znam.

Sto mislite o zenama proročicama? Biste li prihvatili da vam dodje neka sestra i kaze vam neki naputak ili savjet?


ne znam sto je naputak, ali savjet-pa sto da ne? Mislim...samo budala nikada nece poslusati razuman savjet, pa taman da i od zene dolazi, slazes se??

Pozdrav.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Da, i sestre imaju duhovne darove, tako da sestra može da ima otkrivenje Svetim Duhom i da kaže nešto nekoj osobi, ili da nagovesti nešto što joj je Bog otkrio.
No ona nikako ne može biti pastir ili učitelj ili da praktikuje autoritet nad lokalnom crkvom ili čak nad mužem. Bog joj to striktno zabranjuje u Bibliji, od Postanka pa sve do kraja knjige Otkrivenja.

Onaj koji sumnja u to neka pažljivo pročita šta je Bog rekao Evi u Postanku nakon pada u greh. Zatim šta sve piše o ulogi žene u Starozavetnoj crkvi. Zatim Pavlove i Petrove poslanice, biće vam sve jasno.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
dominik je napisao/la:
U mojoj crkvi takodjer nisam vidio da zene propovjedaju i ne dopusta se takvo sto, koliko ja znam.

Sto mislite o zenama proročicama? Biste li prihvatili da vam dodje neka sestra i kaze vam neki naputak ili savjet?


Zar nije zena bila ta koja je donela vest o uskrsnucu Isusa???

Pa to i nije bilo za ucenike stvarno su imali sta da misle toliko su neverovali da su morali da idu licno da se uvere, a sve to zbog zene koja je imala tu privilegiju da vidi uskrslog Isusa.

Sto se tice propovedanja, Ne! Jer u Pismu je tako navedeno.

Pozdrav

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Aladin je napisao/la:
Onaj koji sumnja u to neka pažljivo pročita šta je Bog rekao Evi u Postanku nakon pada u greh. Zatim šta sve piše o ulogi žene u Starozavetnoj crkvi. Zatim Pavlove i Petrove poslanice, biće vam sve jasno.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

Dakle brate ti zelis da celu noc provedemo citajuci i trazeci odgovor o zenama propovednicama. Mozes malo neke delove pisma da izdvojis???

Unapred hvala...

Zelislav

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
U mojoj crkvi jedna sestra ima dar prorostva,a sto se tice same Biblije tu mozemo naci nekoliko primjera zena prorocica.Sa tim uopste nemam problema.Pred Bogom mi smo svi jednaki ali nas Bog je Bog reda i tako da je ostavio da muskarci vode crkve ili da budu glava zeni,ja sa tim nemam problema iako sam zena, jer sta je od Boga to je dobro i na nasu izgradnju i nase dobro.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Dečki, ja ne želim propovijedati u crkvi, nemam taj dar. Ja imam dar da evangeliziram, da svjedočim o Spasitelju našem Isusu Kristu.
No, da imam dar božji za propovijedanje, ne bi me nitko zaustavio jer ako mi Bog daje, tada nije dao da šutim, nego da propovijedam. No, kažem, nemam taj dar. Ali, znam da ima žena koje imaju taj. Nedavno je bila jedna pastorica u jednoj crkvi. Nakon što je propovijedala, imala je i službu iscjeljenja. Bog se divno proslavio kroz njene molitve za iscjeljenje u Ime Isusa Krista. Zar bi, kad Bog tako djeluje, napustili bogoslužje da ste bili tamo? Gluhi su pročuli, iskrivljeni se ispravili a nekoliko osoba je predalo svoj život Kristu. Svi smo bili dotaknuti Duhom Svetim.
Tamo gdje je kajanje i odricanje od grijeha, gdje se ljudi obraćaju i iscjlejuju moćnim imenom Isus, tamo je djelo Božje, nebitno da li je Gospod djelovao kroz mušku ili žensku osobu.

Voli vas vaša Noemi ( nema veze što ja nekad vrisnem na forumu, ta žensko sam smjeh

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Draga moja sestro Neomi ja se slazem sa tobom da ako Bog daje nekom dar iscjeljivanja ili dar evangelizacije da ga niko ne moze zaustviti, a to nas Hrist i zahtjeva od nas.Nasuprot toga vodjenje crkve i sam polozaj pastora pripada muskarcima i to samo one koje je Bog pozvao za taj polozaj i koji ima dobro svjedocanstvo od brace i sestara iz crkve.Ja ne znam ni za jedan primjer u Bibliji da su zene bile apostoli ili vodili crkvu.Ja licno smatram da mi uvijek trebamo gledati sta Bozija rijec govori a ne sta mi zelimo,jer cesto nasa osjcanja nas mogu prevariti.Da je Bog zelio da zene vode crkvu,zasigurno bi nam ostvio primjer.To nekada moze da bude opasnost da nas neprijatelj prevari i da poremeti red koji je Bog ostavio.Draga moja sestro mozda ja grijesim jer moja crkva ima malo radikalnije poglede i oslanjaju se samo na Boziju rijec.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
Ruta je napisao/la:
Draga moja sestro Neomi ja se slazem sa tobom da ako Bog daje nekom dar iscjeljivanja ili dar evangelizacije da ga niko ne moze zaustviti, a to nas Hrist i zahtjeva od nas.Nasuprot toga vodjenje crkve i sam polozaj pastora pripada muskarcima i to samo one koje je Bog pozvao za taj polozaj i koji ima dobro svjedocanstvo od brace i sestara iz crkve.Ja ne znam ni za jedan primjer u Bibliji da su zene bile apostoli ili vodili crkvu.Ja licno smatram da mi uvijek trebamo gledati sta Bozija rijec govori a ne sta mi zelimo,jer cesto nasa osjcanja nas mogu prevariti.Da je Bog zelio da zene vode crkvu,zasigurno bi nam ostvio primjer.To nekada moze da bude opasnost da nas neprijatelj prevari i da poremeti red koji je Bog ostavio.Draga moja sestro mozda ja grijesim jer moja crkva ima malo radikalnije poglede i oslanjaju se samo na Boziju rijec.


znas kako, ruta, covek ne treba biti ogranicen. Postoje stvari koje ce se vremenom pokazati koliko su dobre ili ne, i zato treba biti obazriv. Ne treba nista odbaciti tek tako, jer se kosi sa nekom nasom tradicijom, kojom god,ili sa nekim nasim vidjenjem, misljenjem, niti treba sve prihvatiti tek tako.

Cisto sumnjam da bi se ikada propovedala Bozja rec u mnogim krajevima sveta da nije zena. Ovo je ocit slucaj, bar to mogu tvrditi, za Kinu. Tamo mnoge zene propovedaju, stareshine su, cak i krstavaju. Muskarcu? Ok, imaju svoje mesto, ne kazem, ali tesko da bi delo tamo napredovalo da nije zena, to je fakat.

A sto se tice zena u Bibliji i vodjstva, itd=ne bih ni tu bio tako ogranicen, jer verujem da je Bog dao mnogo i zenama, kako god da nama to cudno izgleda. Ono sto obicno ne razume muski svet (nekad i zenski) jeste kultura u kojoj se radjalo evandjelje. To je mnogima koprena za oci, pa zato kazu: ako zene nisu bile apostoli, onda to sve govori. :)

Pa ne govori bas sve, ali ne mogu se raspisati o tome.

Uzmi za primer da se Isus javio najpre zenama. A to nije mala stvar. Mozda danas je, ali onda nije, prosto iz razloga sto se zenama nije verovalo na rec! A Isus je zeli razbiti takav pogled na svet, zelio je uzdici dostojanstvo zena, u onoj kulturi, a posebno u kulturi sveta izvan palestine, jer poznato je da su zene bile malo visa klasa no robovi. Da to nije tako postoje brojni primeri u Pismu, no o tome neki drugi put. :)

Sve zavisi koje naocari koristis kada posmatras ovaj predmet. Moli se Isusu, i videces gde te On kotira, a ja verujem da je to jako visoko. :)

Prijatno.

descriptionPropovijedaju li u vašoj crkvi žene? EmptyRe: Propovijedaju li u vašoj crkvi žene?

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply