Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pravoslavlje

power_settings_newLogin to reply
+15
Eutanasije
jakob
zokibre
Caesar
bojana.32
DraganZ
Izrail
ziger
ILIJA
No Nick
moki72
Justin
kainos
dominik
Euro
19 posters

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
zokibre je napisao/la:
Uz to ova recenica "dalje i tako blize sve u svemu u pravoslavlju je toliko krivoslavlja i paganizma da je lakse naci iglu u plastu sena nego Hristjane u pravoslavlju...."

mnogo govori o tebi i verovanju koje imas o sebi. Isus nas uci skromnosti a uci nas i tome da ne sudimo drugima. Ti kao sto vidis verujes da si ti svet i bezgresan a hiljade pravoslavnih koji su stradali za Hrista u ove dve hiljade godina nisu/ Ti si sada napisao greh koji ce ti biti sudjen jednoga dana. Meni je bas zao Ilijha ali pre nego sto si upao u avdnetisticko kolo trebao si da procitas nesto jima i da saznas da je to sekta koja nosi najvise psihickih posledica po one koji im se prikljuce.

Ja cu se za tebe moliti, a tebi bi najbolje bilo da uzmes knjigu u ruke malo prtoucis istoriju Hriscanstva i shvatis da ima ljudi koji su cistiji i svetiji nego sto si ti ili sto sam ja.


Prema svecu i tropar .....a ti bi mogao te cinjenice da izneses u javnost,osim toga ja nisam clan Adventisticke crkve i to sam vec ponovio nekoliko puta na forumu tako i sad tebi ponavljam,pripadam crkvi koja je opisana u Jevrejima poslanici 12 glavi,prema tome prvo se moli da ne iznosis neistinu o drugima,i ne stavljas svoje misli kao izjave sagovornika.

Uzgred kad sam bio na Ostrogu tamo je bila umno poremecena zena koja je sve nesto vitlala rukama oko sebe ....lijep prizor i za turizam i za krscanstvo....

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
zokibre je napisao/la:
Dina , naravno lepo je imati otvorene karte. Zasto nam Ilija ne kaze kojoj hriscanskoj grupi pripada? Zar to ne bi bilo fer?

Neverovatno je Ilija da ne priznajes gresku. Kazes vrac nije isto sto i lekar. Nije u srpskom jeziku, jeste u Crkvenoslovenskom. Ovde nije problem sto ti ne poznajes crkvcenoslovenski, problem je sto ne poznajes istoriju. Jer kada su svetom hodali Sts. Kozma i Damjan Adventisti nisu postojali i oni su i tvoje nasledje. Problem je sto vi verujete da izmedju Hrista i Elen Vajt nije postojao nijedan pravedni hriscanin. Verujete da je zrtva Elen Vajt veca od zrtve hiljada onih koji su nosili Hristov krst i stradali za Hrista.

To stpo ti trazis u Bibliji slavljenje Bogorodice i Svetaca samo pokazuje da i ne poznajes samo materiju Biblije jer ne znas koji period se opisuje u Bibliji. To sto verujes da je Elen Vajt bezgresna, a Bogorodica jeste je jos veci problem.

Aloi zasto ne bi krenuli otpocetka. Ilija napisi u koju crkvu ides i reci mi naprimer jedno pitanje, sta adventisti ( ali iskreno jer me nemoj terati da ja trazim po netu)misle o papi kao lideru jedne milijarde ljudi, i gde je tu tolerancija i Hriscanska ljubav?



Pa evo otpocetka,pripadam"Jevrejima 12,22 ...... Sionskoj gori, i ka gradu Boga Živoga, Jerusalimu nebeskom, i mnogim hiljadama anđela,

23 K saboru i crkvi prvorodnih koji su napisani na nebesima, i Bogu, sudiji svih, i duhovima savršenih pravednika

24 I k Isusu, Posredniku zaveta novog, i krvi kropljenja, koja bolje govori negoli Aveljeva.

25 Ali gledajte da se ne odreknete Onog koji govori; jer kad oni ne utekoše koji se odrekoše onog koji prorokovaše na zemlji, a kamoli mi koji se odričemo nebeskog, Otkrivenje 21,22 I crkve ne videh u njemu: jer je njemu crkva Gospod Bog Svedržitelj, i Jagnje.

Licno o papi imam misljenje da je on "Protivnik, onaj koji uzdiže sebe protiv svega što se zove Bog ili svetinja, dotle da i u Božji hram zasjedne gradeći se Bogom... "2. Solunjanima 2,4 [/font]i molim da moderatori i ostali ovo ne shvate kao uvredu vec kao moj iskren odgovor, dakle za razliku od pravoslavaca kloji su sklonio da kalkulisu sa Rimskom crkvom koja uzgred receno slavi Stepinca kao jednog od svojih svetaca i da dvoliceci prelaze preko stradanja pravoslavnih upravo od brace katolika i obrnuto ako se gleda sa katolicke strane.
I to si ljepo napisao da je on lider ljudski a mi Krscani nemamo lidera drugoga osim Isusa Krista koji ce uskoro doci u slavi.
A vrlo je dvolicno pozivati se na tradiciju da bi se objasniolo jezicko znacenje a pritom tradiciju koja nam otkriva paganizam ili bolje reci satanizam slavljenja svetaca i krsta i sam izvor takvog laznog bogostovlja odbacivati.
Usvakom slucaju vracajte kako ste i vracali to je veliko dobro donjelo narodu, vidjelo se unazad 200 godina...i petsto godina pod turcima...a znamo da je Bog predao u ropstvo izraelce uvjek kad su otpali od Zivoga Boga...tako i ovo

Problem je sto umjesto da govorite srpskim jezikom govorite crkvenim slovenskim pa i ako kazete nesto pametno obican narod nit zna nit razumije...a kod mene u rijecniku to su dvije razlicite rijeci te je vjerojatno i leksika i lingvistika zastranila...
Drskost kojom si spreman svoje misli da projektujes u recenice koje sagovornik nije ni izreko su izvan pameti, niti pripadam adventistickoj crkvi niti sam rekao niti vjerujem da je Jelena Vajt bezgresna a ti i dalje nisi odgovorio na pitanja,dakle ako nisi sposoban kao pravoslavni krscanin da objasnis zasto pravoslavni vjeruju u nesto onda prepusti onima koji to znaju i mogu...jer ja stvarno ne mislim ovdje raspravljati ni o papi ni o adventistima...nego o pravoslavlju...

Zadnja promjena: ; sub 17 stu 2007, 17:28; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Kako mozemo ocekivati Papa ce uskoro biti i pravoslavcima vrhovni autoritet i time ce se dogoditi kulturoloske promjene i prementalizacija tolerancije unutar pravoslavlja vise nego u katolicizmu koje iza sebe ima protureformaciju i reformaciju a pravoslavlje jos nije uslo u reformu..

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Bas ce biti interesantno Very Happy kad katolici i pravoslavni krenu u zajednicku litiju jedni nose sliku "svetog" stipinca Wink a drugi "svetog" nikolaja velimirovica Wink .....

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
jakob:
Kako mozemo ocekivati Papa ce uskoro biti i pravoslavcima vrhovni autoritet i time ce se dogoditi kulturoloske promjene i prementalizacija tolerancije unutar pravoslavlja vise nego u katolicizmu koje iza sebe ima protureformaciju i reformaciju a pravoslavlje jos nije uslo u reformu..

Mislim da za sada pravoslavci ne misle tako..ali oni nemaju moci da se suprotstave Papi svojim autoritetom..Pravoslavci sve vise prihvataju zapadnjacki stil zivota i gube svoju folklornu religioznost..
Slazem se sa Eurom, ovdje nam nije potreban jos kolosjek -E.G.W. Pogledao sam zaoke upucene adventistima..No ako je rijec o primitivizmu ima ga u svim crkvama..Zato , molim ne samo za interdenominacijsku toleranciju vec i za krscansko bratstvo...
jakob:
a pravoslavlje jos nije uslo u reformu..

Kako moze pravoslavlje uci u reformu, pa prije toga bi trebao neki pravoslavni Luther, zar ne, da bi pravoslavlje uslo preko nekog protesta u reformu?!Ili je u pravoslavlju sve OK kao u katolicizmu..?
"Objavljen dokument o susretu u Ravenni

Pravoslavlje - Page 6 X
Dokument koji je 15. studenog objavilo Papinsko vijeće za promicanje jedinstva kršćana, zaključni je dokument sa susreta izaslanstva, koje je predvodio predsjednik te vatikanske ustanove kardinal Walter Kasper, s pravoslavnim Crkvama, a koji je održan u Ravenni od 8. do 14. listopada. Dokument, koji se odnosi na ekleziološke i kanonske posljedice sakramentalne naravi Crkve, - prema kardinalovim riječima – prvi je važan korak, ali put prema punome jedinstvu još je jako dug.
Ovaj dokument govori o napetostima između autoriteta i koncilijarnosti, ili sinodalnosti, na lokalnoj razini, odnosno na razini biskupije, na regionalnoj i univerzalnoj razini – pojasnio je u razgovoru za našu radio postaju kardinal Kasper. Važan je korak u tome što su nam pravoslavne Crkve prvi put rekle: da, postoji ta univerzalna razina Crkve, i na univerzalnoj razini postoji koncilijarnost, sinodalnost i autoritet. To znači da postoji i primat: u praksi stare Crkve, prvi biskup je rimski biskup, i u tome nema dvojbe. Ali, nismo govorili o povlasticama rimskoga biskupa, samo smo naznačili praksu, za buduće rasprave – napomenuo je kardinal te dodao kako je spomenuti dokument skromni prvi korak, i kao takav daje nadu, ali mu se ne može dati prevelika važnost. Sljedeći ćemo se put trebati osvrnuti na ulogu rimskoga biskupa u općoj Crkvi u prvome tisućljeću, potom trebamo razgovarati i o drugome tisućljeću, o Prvome i Drugome vatikanskom saboru, a to neće biti lako; put je jako dug i težak, ali ovaj nam dokument daje nadu, jer smo učinili prvi važan korak – istaknuo je kardinal, te izrazio zahvalnost svima koji su sudjelovali u radu, kao i onima koji su se molili tijekom sastanka u Ravenni.
Na novinarovu primjedbu kako se zbog odlaska izaslanstva Ruske Pravoslavne Crkve sa sastanka, na neki način stavlja u pitanje valjanost dokumenta, kardinal je podsjetio da je rusko pravoslavno izaslanstvo otišlo sa skupa već prvoga dana, jer je postojao problem među pravoslavnima, i to o priznavanju autonomne Crkve u Estoniji, a gdje se razlikuju mišljenja između Carigrada i Moskve. To je interni pravoslavni problem, mi se ne možemo miješati, ali nam je žao i zabrinuti smo, jer je za nas važno da Ruska Pravoslavna Crkva i u budućnosti sudjeluje u našem dijalogu. Molimo Moskvu i Carigrad da učine sve kako bi pronašli rješenje, i ako oni žele, možemo olakšati to rješenje ili na bilateralnoj razini, između Moskve i Carigrada, ili na sveukupnoj pravoslavnoj razini. Ali, nema sumnje, mi želimo sudjelovanje Ruske Pravoslavne Crkve. To je vrlo važna Crkva, i ne želimo voditi dijalog bez ruske strane; stoga želimo raditi u tu svrhu – naglasio je kardinal Kasper."

Pravoslavlje - Page 6 X

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Mislim da ce se ovo brzo ostvariti...
KARDINAL KASPER O EKUMENIZMU:
Važan korak prema jedinstvu pravoslavnih i katolika

Dokument koji je 15. studenoga objavilo Papinsko vijeće za promicanje jedinstva kršćana, zaključni je dokument sa susreta izaslanstva, koje je predvodio predsjednik te vatikanske ustanove kardinal Walter Kasper, s pravoslavnim Crkvama, a koji je održan u Ravenni od 8. do 14. listopada.

Dokument, koji se odnosi na ekleziološke i kanonske posljedice sakramentalne naravi Crkve, prema riječima kardinala Kaspera, prvi je važan korak, ali put prema punome jedinstvu još je jako dug. Ovaj dokument govori o napetostima između autoriteta i koncilijarnosti, ili sinodalnosti, na lokalnoj razini, odnosno na razini biskupije, na regionalnoj i univerzalnoj razini, pojasnio je u razgovoru za Radio Vatikan kardinal Kasper.

Važan je korak u tome što su nam pravoslavne Crkve prvi put rekle: da, postoji ta univerzalna razina Crkve, i na univerzalnoj razini postoji koncilijarnost, sinodalnost i autoritet. To znači da postoji i primat: u praksi stare Crkve, prvi biskup je rimski biskup, i u tome nema dvojbe. Ali, nismo govorili o povlasticama rimskoga biskupa, samo smo naznačili praksu, za buduće rasprave, napomenuo je kardinal te dodao kako je spomenuti dokument skromni prvi korak, i kao takav daje nadu, ali mu se ne može dati prevelika važnost.

Sljedeći ćemo se put trebati osvrnuti na ulogu rimskoga biskupa u općoj Crkvi u prvome tisućljeću, potom trebamo razgovarati i o drugome tisućljeću, o Prvome i Drugome vatikanskom saboru, a to neće biti lako; put je jako dug i težak, ali ovaj nam dokument daje nadu, jer smo učinili prvi važan korak, istaknuo je kardinal Kasper, te izrazio zahvalnost svima koji su sudjelovali u radu, kao i onima koji su se molili tijekom sastanka u Ravenni.

Na novinarovu primjedbu kako se zbog odlaska izaslanstva Ruske pravoslavne crkve sa sastanka, na neki način stavlja u pitanje valjanost dokumenta, kardinal je podsjetio da je rusko pravoslavno izaslanstvo otišlo sa skupa već prvoga dana, jer je postojao problem među pravoslavnima, i to o priznavanju autonomne Crkve u Estoniji, a gdje se razlikuju mišljenja između Carigrada i Moskve.

To je interni pravoslavni problem, mi se ne možemo miješati, ali nam je žao i zabrinuti smo, jer je za nas važno da Ruska pravoslavna crkva i u budućnosti sudjeluje u našem dijalogu. Molimo Moskvu i Carigrad da učine sve kako bi pronašli rješenje, i ako oni žele, možemo olakšati to rješenje ili na bilateralnoj razini, između Moskve i Carigrada, ili na sveukupnoj pravoslavnoj razini. Ali, nema sumnje, mi želimo sudjelovanje Ruske Pravoslavne Crkve. To je vrlo važna Crkva, i ne želimo voditi dijalog bez ruske strane; stoga želimo raditi u tu svrhu, naglasio je kardinal Kasper.






16.11.2007
Radio Vatikan / Križ života

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Pravoslavlje - Page 6 Svi_crkva_tx





Zacrtan je put koji bi trebao dovesti – poslije tisuću godina raskola, koji se dogodio 1054. – do ujedinjenja katolika i pravoslavaca. Pravi “road map” za hod prema ujedinjenju kršćanskih crkava dokument je od 46 članaka koji su, nakon sastanka u Ravenni u listopadu, potpisale delegacije predstavnika Katoličke i Pravoslavne crkve, a u kojem se priznaje primas rimskog biskupa.

Razlog raskola
Na savjetovanju u Ravenni potpisan je dokument koji je temelj budućeg djelovanja. Papa Benedikt XVI. već 23. studenoga, na sastanku sa svim kardinalima, vjerojatno će razraditi daljnje korake.

U Ravenni je vatikansku delegaciju predvodio kardinal Walter Kasper, predsjednik Papinskog vijeća za jedinstvo kršćana, a mitropolit Joannis Zizioulas predvodio je delegaciju Carigradskog patrijarhata.

Predstavnici Ruske pravoslavne crkve napustili su savjetovanje u Ravenni jer su na njemu sudjelovali predstavnici Pravoslavne crkve Estonije, koji su u vrijeme SSSR-a bili pod Moskovskim patrijarhatom, a odcijepili su se uz blagoslov carigradskog patrijarha Bartolomeja I. O tom napuštanju savjetovanja Večernji list pisao je u listopadu.
U dokumentu potpisanom u Ravenni utvrđuje se da je papa “prvi među patrijarsima”, a Rim je “prvo sjedište”.

Te su dvije točke i dovele do raskola između katolika i pravoslavaca 1054. Sada se, dakle, priznaje uloga rimskog biskupa kao prvog među prvima.
Naime, na lokalnoj razini vlast je u rukama biskupa, na regionalnoj razini skupina crkvi priznaje unutar sebe jednog prvaka (protos, na grčkome jeziku), a onda na univerzalnoj razini “oni koji su prvi u različitim regijama, zajedno sa svim biskupima, surađuju u onome što se odnosi na ukupnost Crkve”.

U tom se kontekstu ističe kako “prvi moraju priznati tko je prvi među njima”.
Dokument još nije javno obznanjen te je nepoznanica i stav moskovskog patrijarha Alekseja II. o njegovu sadržaju.

Što kaže Ruska crkva
Ruska pravoslavna crkva je, čini se, dala do znanja kako bi se moglo prihvatiti da papa bude smatran prvim među prvima koji imaju veliku autonomiju, a na univerzalnoj razini odluke bi se dogovarale.

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Ipak je "Krivoslavlje"???

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Sretan Bozic flower svim vjernicima pravoslavne crkve,neka Krist koji nam je svojim rodjenjem doneo ponudu spasenja
i nadu mira prebiva u srcima svih lljudi dobre volje.

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Sretan Božić svim pravoslavcima koji slave Božić po julijanskom kalendaru !!!
Hristos se rodi !


pozdrav

Euro

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
kad Krscani cestitaju Bozic mogli bi se zaist pitati sta to cestitaju buduci da se radi o jednom paganskom obicaju infiltriranom u krscanstvo,prvi krscni nisu nikad slavili bozic i u skrs niti ima takvih zapis....naprotiv radi se o nastavljanju tradicije vezane za demonske kultove koji su oduvjek bili neprijatelji Krscanstva :



Aleksander Hislop u svojoj knjizi The Two Babylons (Dva Vavilona; 1959) istražuje poreklo Vaskrsa. On je otkrio

da je oblik Vaskrsa zadržan kod mnogih naroda, bez obzira na to da li su primili hrišćanstvo ili nisu. “Šta reč Vaskrs

(Easter) znači sama po sebi? Ona je prevashodno haldejskog porekla. Easter nije ništa drugo do Astarte, jedna od

titula Beltise, boginje neba, čije su ime stanovnici Ninivije izgovarali kao ...Ištar.” (str. 103)

Vaskrs i običaji povezani s njim potiču od raznih paganskih rituala. Hislop objašnjava da je “četrdesetodnevni

post neposredno pozajmljen od poštovalaca vavilonske boginje.” (Hislop, str. 104) U Egiptu je sličan 40dnevni post

“držan izričito u znak sećanja na Adonisa ili Ozirisa, velikog boga posrednika.” (Hislop , str.

105)

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Da...samo si zaboravio jednu stvar - na Božić ja i mnogi drugi obilježavamo obljetnicu Isusovog rođenja!!!
A ne nekakvu kaldejsku boginju Ištar!

Primi si to na znanje!


pozdrav

Euro

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
ILIJA je napisao/la:
kad Krscani cestitaju Bozic mogli bi se zaist pitati sta to cestitaju buduci da se radi o jednom paganskom obicaju infiltriranom u krscanstvo,prvi krscni nisu nikad slavili bozic i u skrs niti ima takvih zapis....naprotiv radi se o nastavljanju tradicije vezane za demonske kultove koji su oduvjek bili neprijatelji Krscanstva :



Aleksander Hislop u svojoj knjizi The Two Babylons (Dva Vavilona; 1959) istražuje poreklo Vaskrsa. On je otkrio

da je oblik Vaskrsa zadržan kod mnogih naroda, bez obzira na to da li su primili hrišćanstvo ili nisu. “Šta reč Vaskrs

(Easter) znači sama po sebi? Ona je prevashodno haldejskog porekla. Easter nije ništa drugo do Astarte, jedna od

titula Beltise, boginje neba, čije su ime stanovnici Ninivije izgovarali kao ...Ištar.” (str. 103)

Vaskrs i običaji povezani s njim potiču od raznih paganskih rituala. Hislop objašnjava da je “četrdesetodnevni

post neposredno pozajmljen od poštovalaca vavilonske boginje.” (Hislop, str. 104) U Egiptu je sličan 40dnevni post

“držan izričito u znak sećanja na Adonisa ili Ozirisa, velikog boga posrednika.” (Hislop , str.

105)


Evo ILIJA kad već toliko voliš čitati Hislopa i uzimaš ga kao relevantan izvor za svoj predodžbe preporučam ti neke naslove R. Woodrowa. Ovaj čovjek napisao je svojevrsni nastavak pod nazivom ''Babilonska misterijska religija'' (što ti je vjerujem također dobro poznato jer je riječ o omiljenoj literaturi poklonika fascinantnih teorija zavjere), ali je na žalost mnogih senzacionalista ubrzo shvatio da mnoge stvari nemaju veze jedne s drugima, povukao navedno djelo iz prodaje i napisao ''Babilonsku vezu'' gdje argumentira svjesne pogrške iz Hislopovog djela.

http://www.ralphwoodrow.org/books/pages/babylon-mystery.html

http://www.ralphwoodrow.org/books/pages/babylon-connection.html

Također, napisao je knjige u kojima opovrgava fantastične teorije o Božiću i Uskrsu pa kad si se već toga dotakao, preporučam - kao što je sam istaknuo, čovjek nije jezuitski špijun.

http://www.ralphwoodrow.org/books/pages/easter.html
http://www.ralphwoodrow.org/books/pages/christmas.html

http://www.amazon.com/Christmas-Reconsidered-Ralph-Woodrow/dp/0916938131/ref=pd_bbs_sr_6?ie=UTF8&s=books&qid=1215892311&sr=8-6
http://www.amazon.com/Easter-Pagan-Ralph-Woodrow/dp/0916938166/ref=pd_bbs_sr_4?ie=UTF8&s=books&qid=1215892311&sr=8-4

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
To sto neko obiljezav godisnjicu Kristova rodjenja ili slicno nema potporu u Bibliji jer tamo nema nikakve upute za to to je ljuska a ne Biblijska nauka.
Eto Euro primio sam znanju a ti probaj da se raspitas kolko su ovi blagdani utemeljeni u Bibliji, a koliko u paganstvu i odakle to zecici u uskrsu i paljenje badnjaka u bozicu postoje grane nauke koje to izucavaju a mozes nesto vidjeti i na
http://www.geocities.com/cog_yu/brosure/bozic.htm
mnogi kazu da slave Boga time sto stuju nedjelju koja je paganski dan sunca iako to nigdje u Pismu ne stoji a sebi daju za pravo da ukidju ono sto je Bog odredio i posvetio tako da je jasno da neki radije slusaju ono sto hoce radije nego Bozju Rijec...

Isus je kazao:
Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite. Jovan 14,15

Osim toga jedino obiljezavanje rodjendana koje BIblija pominje je rodjendan faraona i heroda:


Na Herodov rođendan zaplesa kći Herodijadina pred svima i svidje se Herodu. Matej 14,6

I dođe zgodan dan kad Herod o svom rođendanu priredi gozbu svojim velikašima, časnicima i prvacima galilejskim. Marko 6,21



I zaista, trećega dana, kad je faraon priredio gozbu za sve svoje službenike - bio mu je rođendan - iz sredine svojih službenika izluči glavnog peharnika i glavnog pekara. Postanak 40,20


https://izaija95.forumcroatian.com/apologetika-f1/da-li-bi-isus-svetkovao-uskrs-bozic-t1393.htm#43564

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Sveti Jovan Zlatousti o Bozicu.


http://www.crkva.se/zlatoust_na_bozic_lat.htm

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Sveti Jovan Zlatousti O Vaskrsu.


http://www.eparhija-backa.org.yu/praznici/praznici_2006/vaskrs/vaskrs.htm

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Apostoski i istorijski izvori o vaskrsu:


http://pavlescg.bc-cetinje.com/baza/Da_li_bi_Isus_slavio_Vaskrs.pdf

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Istina o paganskom obredu paljenja badnjaka:

http://pavlescg.bc-cetinje.com/baza/Badnji_dan_i_Bozic.pdf

descriptionPravoslavlje - Page 6 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply