Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pravoslavlje

power_settings_newLogin to reply
+15
Eutanasije
jakob
zokibre
Caesar
bojana.32
DraganZ
Izrail
ziger
ILIJA
No Nick
moki72
Justin
kainos
dominik
Euro
19 posters

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Dragomire, evo kako izgleda pravo progonstvo - čisto da znaš razliku između onoga kada pijani navijači Crvene Zvezde nekome razbiju prozor i stradanja za veru:

http://www.kosovo.net/default2.html

https://www.youtube.com/watch?v=fkgHkxIfgBc

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Dobro cak i da je tacno da pijani navijaci zvezda to rade, a nije, niti je moguce u ovako malom gradu, ostaje pitanje ko ih inspirise, ko ih nadahnjuje da to rade.

Zasto su usmereni prema verskim objektima, zasto su oni njihova meta. Ti mladi ljudi su negde culi, neko im je rekao neko im je propovedao na tu temu, neko ih je ubedio da su sekte zlo, i zato su one njihova meta.

Ja pitam ko? I pitam zasto?
Da li ti porices da su telozi kao Irinej, Anfilohije, cast izuzecima kao Radovanu Bigovicu, ali vecina sinoda je stala iza te deceniske propagande, ali ja tebe ne osudjujem samo ovde iznosim cinjenice, ti si naravno protiv toga i ja postujem tvoj stav.

Postavljam samo jednostavno pitanje tebi da li se ti slazes sa svim tim kfalifikacijama o nama vernicima drugih zajednica, tipa placenici, izdajnici, narkomani... Jednostavno pitanje ti tu klimu u naciji ne mozes promeniti ali ti postavljam pitanje da li se slazes sa tim ili ne?

Sada o Kosovu, istina srpski, romski, i ostali nealbanski narodi su ovgo trenutka izlozeni genocidu, brutalnom genocidu pod sponzorstvom Amerike, to je cinjenica.

Cinjenica je da su pre toga Alabanci bili zrtve, pre toga je bila Srebrenica, Sarajevo, Vukovar, a pre toga je bio Blajburg, a pre njega Jasenovac.

Istorija ovog tla je istorija mrznje, i ni jedna od tradicionalinh crkava u vreme tih progonstava bilo kada u istoriji nije bila na visini zadatka, sve one su pre saucesnicu u strasnim zlocinima nego propovednici mira.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
[quote="Zvonko M."]
dragomir je napisao/la:

..

Hajde pamet u glavu i svako dobro

Zvonko,ovakvom se retorikom, mi krscani ipak nebi trebali sluziti,kad se obracamo bratu u ljubavi.lol! lol! </BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Zvonko M. je napisao/la:
moki72 je napisao/la:
Zvonko ja lično nemam ništa protiv pravoslavlja ali mi smeta delovanje recimo konkretno u Pančevu Svetosavaca koji su neznam ni ja neki ostatak od pravoslavaca kako sebe nazivaju veoma su ekstremni jeli ti to poznato ?

Da, postoje neke grupe koje su ekstremne i koje su od Pravoslavne Crkve osuđene. Oni sebe nazivaju "pravoslavnima", ali to nisu. Slično kao ona adventistička ekstremna grupa iz Sivca.


E svaka cast sto nadje poredjenje. Smile Pa oni iz sivca nikom ne razbijaju prozore, koliko ja znam, niti podmecu pozar u crkvama, i slicno.

Nego, stvarno me zanima sto mislis o zilotima??

A ovo sto je dragomir kazao potpisujem u potpunosti:



Uz sve to, njihova netolerancija prema svim drugim verskim zajednicama je ekstremna i na granici pozivanja na linc. I mnoge protestantske zajednice vec i jesu meta, meta ljudi koji sam slede svoje teologe koji u njih ulivaju mrznju prema svemu sto nije njihova otacka tradicija.


Licno mislim da je to sramota za naciju,no sto je tu je.

Pozdrav.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
[quote="Dina"]
<BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>
Zvonko M. je napisao/la:
dragomir je napisao/la:

..

Hajde pamet u glavu i svako dobro

Zvonko,ovakvom se retorikom, mi krscani ipak nebi trebali sluziti,kad se obracamo bratu u ljubavi.lol! lol! </BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>


eto, ne zelim da me iko razume, niti zelim bas da svuda budem mirodjija, ali smatram da zvonko nista lose nije mislio ovim citatom, zvonko brate ispravi me? Ajde de, ljudi smo, sevne ponekad varnica, no jos uvek smo svi sa zakopanim sekirama...Smile

Prijatno svima.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Dina je napisao/la:
Zvonko,ovakvom se retorikom, mi krscani ipak nebi trebali sluziti,kad se obracamo bratu u ljubavi.

O kakvoj "ljubavi" ti sestro govoriš kada neko iznosi ovakve neistine o braći Hrišćanima?

Kao što je No Nick primetio, nisam mislio ništa ružno time, već sam želeo da brata upozorim na zapovest Pisma - "ne svedoči lažno". Za njegovo dobro.

No Nick, ziloti su fanatici koji nisu Pravoslavni, iako oni sebe tako nazivaju.

A verovatno su Pravoslavni sami sebi zapalili sabornu crkvu u Nišu...

Pre će biti braćo da su našu crkvu zapalili isti oni koji su vama polupali prozore. Ali ako se vama više sviđa da optužite braću Hrišćane, a ne one koji zaista pale crkve onda ja mogu samo da se molim da vam Hristos oprosti na tome. Ja vam praštam, mada ste me ražalostili puno. Uostalom, nije prvi put. Navikli smo.

Svako dobro

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Uredu je dina, skroz, i ja nekad budem ostar u polemici pa tako to pravo prepustam i drugima. Ovo i ne shvatam kao pretnju, a i da jeste naviakao sam.

Svako dobro i tebi zvonko, ocito puno znas o advetnizmu ali licno mislim da ti je tamo bilo bolje nego ovde gde si, no shvatam ovo je lakse, niko te ne odbacuje i ne prezire, lako je biti junak medju vecinom, i ko ono od vasih velikana rece,

Cojstvo je braniti drugog od sebe? Jos aktuelno?

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Ljudi moji dragi,

Hajde se vi krenite razjašnjavati u Chat Room. Ova se tema zove Pravoslavlje.

pozdrav

Euro

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
dragomir je napisao/la:
Uredu je dina, skroz, i ja nekad budem ostar u polemici pa tako to pravo prepustam i drugima. Ovo i ne shvatam kao pretnju, a i da jeste naviakao sam.

Svako dobro i tebi zvonko, ocito puno znas o advetnizmu ali licno mislim da ti je tamo bilo bolje nego ovde gde si, no shvatam ovo je lakse, niko te ne odbacuje i ne prezire, lako je biti junak medju vecinom, i ko ono od vasih velikana rece,

Cojstvo je braniti drugog od sebe? Jos aktuelno?

Ti brate ne znaš koga sam ja branio i od koga, niti po koju cenu. I ne znaš gde mi je bolje, niti šta sam sve doživeo zbog svoje vere (pravoslavne). Ali ovo zaista nije mesto za ovakav "razgovor" ili šta je već...

Budi mi zdravo

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Dobro ja tebe nisam licno prozvao to sam i naglasio, no mozemo stvari i ovako posmatrati ako zelis, to cini manjina koja kalja ime pravoslavne vere i to i nisu pravi vernici, tada mozemo razgovarati o onom sto ti mislis da je sustina pravoslavlja,

Ovo sto sam naglasio naglasio sam zato sto verujem da se tako kao ja oseca vecina vernika protestantskih zajednica i prosto sam izneo neke stavove za koje mislim da tiste vecinu tih ljudi,

Nikada nista o tebi licno, na ovoj temi, svako postovanje prema tebi, i naravno

Boziji blagoslov!

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
zvonko, pa zasto mislis da su ziloti fanatici??

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
dragomir je napisao/la:
Dobro ja tebe nisam licno prozvao to sam i naglasio, no mozemo stvari i ovako posmatrati ako zelis, to cini manjina koja kalja ime pravoslavne vere i to i nisu pravi vernici, tada mozemo razgovarati o onom sto ti mislis da je sustina pravoslavlja,

Ovo sto sam naglasio naglasio sam zato sto verujem da se tako kao ja oseca vecina vernika protestantskih zajednica i prosto sam izneo neke stavove za koje mislim da tiste vecinu tih ljudi,

Nikada nista o tebi licno, na ovoj temi, svako postovanje prema tebi, i naravno

Boziji blagoslov!

Ok, ali si prozvao "vrh pravoslavne Crkve", što je za neme gore nego da si me prozvao lično. Pomenuo si po imenu, na primer, mitropolita Amfilohija koji je izašao sam pred gnevnu masu da brani beogradsku džamiju... Pazi - izašao je pred razjarene ljude da brani DŽAMIJU. A ti tvrdiš da taj čovek inspiriše progon Hrišćana... Pa to nema nikakvog smisla...

Nego, hajde da se mi sada hrišćanski smirimo i pomirimo.

Praštaj i pomeni u molitvama

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
No Nick je napisao/la:
zvonko, pa zasto mislis da su ziloti fanatici??

Po plodovima poznaćete ih.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
k, ali si prozvao "vrh pravoslavne Crkve", što
je za neme gore nego da si me prozvao lično. Pomenuo si po imenu, na
primer, mitropolita Amfilohija koji je izašao sam pred gnevnu masu da brani beogradsku džamiju...
Pazi - izašao je pred razjarene ljude da brani DŽAMIJU. A ti tvrdiš da
taj čovek inspiriše progon Hrišćana... Pa to nema nikakvog smisla...

Nego, hajde da se mi sada hrišćanski smirimo i pomirimo.


Cuj, prijatelju, to isto je ucinio i ovaj musliman u Pazaru, kako se bese zove, licno sam od pazaraca cuo-covek je izasao i kazao je ljudima da ne napadaju crkvu i srpske svetinje. Prijatno sam se iznenadio. A sto se Amfilohija tice, da ne kazem nista ni pozitivno ni negativno, nego nesto sto me je opet iznenadilo: odneo je svojevremeno Sveto Pismo sada upokojenom Slobadnu Milosevicu, dok je ovaj jos bio u CZ, ili gde li su ga drzali kod nas.

Po plodovima poznaćete ih.


Pa po kojim to plodovima?? Sto oni rade?? Ili sto ne rade??

Pozdrav.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Zvonko M. je napisao/la:


Nego, hajde da se mi sada hrišćanski smirimo i pomirimo.

Praštaj i pomeni u molitvama


Zvonko,

Molim te da oprostiš ljudima koji su došli na pogrešan Topic i razgovaraju tako kao da topic nosi naslov Srpska Pravoslavna Crkva !!!
Također im oprosti i za politiziranje na ovom topicu.

A molio bih te da ne odgovaraš na provokacije nekakvih "kršćana" koji još ne shvaćaju da se ovaj topic zove Pravoslavlje !!! I nikako drukčije.
Tko želi pričati o Slobodanu Miloševiću neka ide na topice koji govore o politici.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Draga braco,vec sam danas napisala negdje,sto nam vrijede ove diskusije,ako izgubimo dusu brata ili,svoju,moramo u miru razgovarati,i ne stidjeti se pred licem Gospodnjim sto sam rekao bratu svome.

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
AMIN DINA ! branite istinu do mučeništva ali ne i do netrpeljivosti !

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
Amin,

Praštajte i pomenite

descriptionPravoslavlje - Page 3 EmptyRe: Pravoslavlje

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply