Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Je li Isus Bog?

power_settings_newLogin to reply
+12
marijofilo
*El,Omen
sivko5
IGOR-apokrinomai
Seljak
emanuel
TOnniBonni
tripo 41
msomi
Juditha
piramida4
kainos
16 posters

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Potpuno si u pravu Juditha.Zašto onda jedno odbaciti a drugo prihvatiti? Ne smijemo iz biblije uzimati samo ono što nama odgovara, ili samo što možemo razumjeti svojim umom,jer tada nemamo ništa.Bog je iznad ljudske logike i razumjevanja. Samo vjerom možemo spoznati istinu.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ali to vrijedi i za tebe i za mene. Zar ti ne odbacuješ sve ono što Student navodi!?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Poštovana Juditha. Svaki stih koji je citirao student.stalni ja prihvačam kao Riječ Božju.Ja samo ne mogu prihvatiti zaključak koji on iznosi na temelju tih stihova. Bog nije jednodimenzionalna osoba.Njega ne možemo gledati jednostrano. To ti je slično kao da gledamo kuću sa različitih strana. Jedan tvrdi da je kuća bijela a drugi da je žuta.Istina je zapravo da je kuća i bijela i žuta.Mnogi stihovi govore da je Isus Bog, dok drugi govore da je čovjek.Ako je Božja Riječ istina(a jeste)onda je istina i jedno i drugo.Bilo što od toga odbacili imamo samo pola istine, a to je onda laž.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Isus je Bog

Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14

9 Izidi na visoku goru, Sione, koji javljaš dobre glase; podigni silno glas svoj, Jerusalime, koji javljaš dobre glase; podigni, ne boj se. Kaži gradovima Judinijem: evo Boga vašega.
10 Evo, Gospod (Jahve) Bog ide na jakoga, i mišica će njegova obladati njim; evo plata je njegova kod njega i djelo njegovo pred njim.
11 Kao pastir pašće stado svoje; u naručje svoje sabraće jaganjce, i u njedrima će ih nositi, a dojilice će voditi polako.


11 Ja sam pastir dobri; pastir dobri dušu svoju polaže za ovce,
12 A najamnik, koji nije pastir, kome nijesu ovce svoje, vidi vuka gdje ide, i ostavlja ovce, i bježi: i vuk zgrabi ovce i raspudi ih;
13 A najamnik bježi, jer je najamnik i ne mari za ovce.
14Ja sam pastir dobri i znam svoje, i moje mene znaju.

Prema tome jasno je da je Isus Bog Jahve.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
msomi je napisao/la:
Poštovani studentu. Čini mi se da ti ne čitaš moje citate iz biblije.Nabrojao sam više stihova koji govore o Sinu kao Bogu, ali ti ih ignoriraš.Čini mi se da tebi i nije stalo do istine, nego samo želiš potvrditi svoje uvjerenje.Na taj način ne možemo doči do prave istine.


Istina Biblijska je ovakva:

U Bibliji postoje - izbrojivo na prste jedne ruke,
stihovi koji su sumnjivi.
To znači,
ako postoji 100tine stihova koji govore jedno,
a 1 stih koji govori drugo,
što ti logika govori?

Mislim da bi svakome i malo kritičnom,
logika rekla da
100 : 1 - nije 1,
već 100.

Ali kod TeTejaca, nema te logike,
već na račun 1 sumnjivog - obaraju 100tine.
---------------------------------------------
Ajmo ovako - daj mi stih koji dokazuje tvoje,
a ja ću ti po tome odgovoriti Biblijski sa min 10-20
kontra.

Dat ću ti i prevod tvog stiha.

Jel može?

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Juditha je napisao/la:
Koliko ti, msomi možeš napisati stavaka iz Biblije da je Isus bog, toliko se stavaka može ispisati kako je Isus samo jedinorođeni sin Božji!
Wink


Krivo!
Ne može se tako,
jer postoji nekoliko stihova koji su "čudni",
to jest - ne uklapaju se u Bibliju.

Znači - na 1 njegov - 100tine Biblijskih istinitih.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Isus je i Bog i čovjek. I to Biblija jasno govori. Isus na jevrejskom znači "Jahve spašava" u Novom zavjetu se zna da je jedini spasitelj Gospod Isus Hrist, tako da je jasno da je Isus Bog Jahve. To je jedan Bog.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
msomi je napisao/la:
Poštovana Juditha. Svaki stih koji je citirao student.stalni ja prihvačam kao Riječ Božju.Ja samo ne mogu prihvatiti zaključak koji on iznosi na temelju tih stihova. Bog nije jednodimenzionalna osoba.Njega ne možemo gledati jednostrano. To ti je slično kao da gledamo kuću sa različitih strana. Jedan tvrdi da je kuća bijela a drugi da je žuta.Istina je zapravo da je kuća i bijela i žuta.Mnogi stihovi govore da je Isus Bog, dok drugi govore da je čovjek.Ako je Božja Riječ istina(a jeste)onda je istina i jedno i drugo.Bilo što od toga odbacili imamo samo pola istine, a to je onda laž.


Opet ponavljam.

Biblija je istinita.
Jako mali broj stihova ne poništava većinu stihova.

To je slično kao da gledamo kuću sa iste strane.
2 gledaoca.
Kuća ima 10 katova.
Na svakom katu 10 balkona.

Prvi (objektivni Biblijski) gledalac kaže:
pogledaj ovu kuću - bijela je.

Drugi (uredbe ljudske) gledaoc kaže:
pogledaj ovu kuću - crna je.

A kuća je bijela, ali ima jedan balkon koje je zbilja crn.
Da li na temelju 1 crnog balkona
možeš reči da je cijela kuća crna?

TeTejci - mogu.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Isus je i Bog i čovjek. I to Biblija jasno govori. Isus na jevrejskom znači "Jahve spašava" u Novom zavjetu se zna da je jedini spasitelj Gospod Isus Hrist, tako da je jasno da je Isus Bog Jahve. To je jedan Bog.


Molim te ne riječima,
daj mi Zakonske dokaze - stihove.

Osvrt na gornje:

Jedan je Bog.
Jedan je Sin Božji - Isus Krist.

To potkrepljujem stihom:

1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog,
jedan je i posrednik između Boga i ljudi,
čovjek - Krist Isus,

------------------------
Bog Jahve direktno kaže na 100tine mjesta;

Ja sam Bog.

Po toj logici - daj mi samo jedan stih
gdje Sin kaže direktno riječima gornjim:

Ja sam Bog.

Ako je to što tvrdiš istina,
neće ti biti problem
dati mi samo 1 mali stihić takav.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ti sve bukvalno shvataš.

1. Timoteju 2,5

Pa posrednik između Boga i ljudi, može biti samo neko ko je i Bog i čovjek, a to je Gospod naš Isus Hrist. Ne misliš valjda da stvorenje može da bude posrednik.

Pa Isus je Jahve, vidiš da ima na stotine stihova koji dokazuju da je Isus rekao da je Bog. Kada je došao u tijelo čovjeka nije rekao direktno da je Bog, ali zato jeste objavio da je Bog.

Dakle, ko je Isus tvrdio da jeste? Šta Biblija kaže da je on bio?
Prvo, pogledajmo Isusove riječi u Ivanu 10:30, “Ja i Otac jedno smo.” Na prvi pogled, ovo ne mora da izgleda kao tvrdnja da je Bog.

Međutim, pogledajmo reakciju Židova na ovu njegovu izjavu, “Zbog dobrog te djela ne kamenujemo – odgovoriše mu Židovi – nego zbog hule što se praviš Bogom, iako si samo čovjek” (Ivan 10:33).
Židovi su razumjeli Isusovu izjavu kao tvrdnju da je Bog.
To ukazuje na to da je Isus stvarno rekao da jeste Bog, izjavljujući, “Ja i Otac jedno smo” (Ivan 10:30). Ivan 5:58 je drugi primjer.

Isus proklamuje, “Zaista, zaista, kažem vam, prije nego je Abraham bio, Ja Jesam.” Ponovo, kao odgovor, Živdovi su uzeli kamenje u namjeri da ga kamenuju (Ivan 8:59).

Isusovo objaviljivanje njegovog identiteta kao “Ja Jesam”, je direktna primjena Starozavjetnog imena Božijeg (Izlazak 3:14). Zašto bi Židovi ponovo željeli da ga kamenuju, ako on nije rekao nešto za šta su oni vjerovali da je bogohulje, konkretno, tvrdnju da je Bog?

Ivan 1:1 kaže da “Riječ bijaše Bog.” Ivan 1:14 kaže da je “Riječ tijelom postala.” Ovo jasno pokazuje da Isus jeste Bog u tijelu.

Toma, jedan od učenika, je izjavio Isusu, “Gospodin moj i Bog moj” (Ivan 20:28). Isus ga nije ispravio.

Apostol Pavao ga je opisao kao, “…velilkoga Boga, našega Spasitelja, Isusa Krista” (Titu 2:13).

Apostol Petar je rekao isto, “…našega Boga, Spasitelja Isusa Krista” (2.Petrova 1:1).

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Odakle ti ovi lažni prijevodi?
Koju to Bibliju imaš?
Ili ti je to učo servirao?
Provjeri malo bolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LAŽNO:
Apostol Pavao ga je opisao kao, “…velilkoga Boga, našega Spasitelja, Isusa Krista” (Titu 2:13).

ISPRAVNO:
Titu 2,13 iščekujući blaženu nadu i
pojavak slave velikoga Boga

i

Spasitelja našega Isusa Krista.

-----------------------------------
LAŽNO:
Apostol Petar je rekao isto, “…našega Boga, Spasitelja Isusa Krista”
(2.Petrova 1:1).

ISPRAVNO:
2. Petrova 1,1
Šimun Petar, sluga i apostol Isusa Krista,
onima koje pravednošću Boga našega

i

Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas.
---------------------------------------------------------------
Da li cijenjeno čitateljstvo primijećuje lažiranje podataka?

Sa "i" i bez "i"!!!!!!!!!!!!!!1

Koja ti je Biblija?
Ili učo?

Namjerno ili nenamjerno?



descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Tripo 41

Ti sve bukvalno shvataš.
------------------
Biblija kaže – ne preko napisanoga.
A ti? Sve nije sve, vječno nije vječno osim ako neki učitelj kaže.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Timoteju 2,5

Pa posrednik između Boga i ljudi, može biti samo neko ko je i Bog i čovjek, a to je Gospod naš Isus Hrist. Ne misliš valjda da stvorenje može da bude posrednik.
--------------------------
1. Timoteju 2,5
Jer jedan je Bog,
jedan je i posrednik između Boga
i
ljudi,
čovjek - Krist Isus,

Gdje piše da je Sin = Bog?
Jedino stvorenje može biti posrednik,
ali posebno stvorenje – Božji Sin Isus Krist.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pa Isus je Jahve, vidiš da ima na

stotine stihova

koji dokazuju da je Isus rekao da je Bog.
KADA JE DOŠAO U TIJELO ČOVJEKA NIJE REKAO DIREKTNO DA JE BOG, ali zato jeste objavio da je Bog.

-------------
Odluči se - da li je u stotinama stihova,
ili nije direktno nikada?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

DAJ MI SAMO 1 STIH – SIN KAŽE – JA SAM BOG.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, ko je Isus tvrdio da jeste? Šta Biblija kaže da je on bio?
----------------------
Isus je uvijek za sebe govorio da je Božji Sin, da je Sin Čovječji,
NIKADA NIJE REKAO – JA SAM JAHVE , JA SAM BOG.

To što su mu drugi govorili – to nije bilo ispravno.
I to je samo na 1 mjestu – diskutabilno.

I anđelima su ljudi govorili da su Boga vidjeli –
a nisu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Ivan 1:14 kaže da je “Riječ tijelom postala.” Ovo jasno pokazuje da Isus jeste Bog u tijelu.
---------------------------
Ovo jasno kaže onome koji je počeo čitati Biliju od početka,
od Postanka,
da Bog Jahve kaže 1 riječ,
i ta se riječ materijalizira.
Stvori se Sin.
Ali ako počneš čitati od kraja,
i pod utjecajem si TeTejaca,
e onda bijelo nije uvijek bijelo,
može biti i crno, ako im tako odgovara.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Toma, jedan od učenika, je izjavio Isusu, “Gospodin moj i Bog moj” (Ivan 20:28). Isus ga nije ispravio.
-----------------------
Diskutabilno!
Jedan jedini primjer.
I ti s time rušiš Biblijsku koncepciju.
Imaš masu primjera – početak i kraj skoro svake poslanice – zahvala Bogu i Sinu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Apostol Pavao ga je opisao kao, “…velilkoga Boga, našega Spasitelja, Isusa Krista” (Titu 2:13).
-------------------
Ne čitaj samo ono što ti učo daje.
Čitaj i okolo:

Titu 2,11 Pojavila se doista milost Božja, spasiteljica svih ljudi;
BOG JAHVE JE JEDINI SPASITELJ.

Titu 2,13 iščekujući blaženu nadu i
pojavak slave velikoga Boga
i
Spasitelja našega Isusa Krista.

Dva su – Jedan je Bog Jahve,
a drugi je Sin.

Bog je dao po zasluzi ovlaštenje da bude spasitelj ljudi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apostol Petar je rekao isto, “…našega Boga, Spasitelja Isusa Krista” (2.Petrova 1:1).
---------------
2. Petrova 1,1
Šimun Petar, sluga i apostol Isusa Krista,
onima koje pravednošću Boga našega
i
Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas.

Dva su – jedan je Bog Jahve i Njegova pravednost,
i
spasitelj Isus.

Jasno se odvaja jednog od drugoga.
------------------------------------------------------------------------------------

2. Petrova 1,2
Punina vam milosti i mira po spoznaji Boga
i
Isusa, Gospodina našega!

Isti primjer.

Spoznaja Boga Jahve
i
Isusa
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Imaš li direktni stih (stotine)

Sin kaže – Ja sam Bog!
?????????????????????????????????????????

Ako nemaš,
onda netko lažno naučava.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Pa već sam ti dao odg. na to pitanje u vezi direktnog kazivanja od Isusa.

Smatraš da se ljudi trebaju klanjati samo Bogu Jahvi. Pa i klanjaju su.

. Evo u Bibliji piše kome se ljudi trebaju klanjati.

"...gubavac moleći ga i na koljenima klećeći pred njim (Isusom)..." Marko 1,40 Isus ga ne kori.

"A kad vidje Isusa iz daleka, poteče i pokloni mu se". Marko 5,6 Isus ga ne kori.

" I gle, dođe jedan od starješina zborničkijeh po imenu Jair; i vidjevši ga pade pred noge njegove." Marko 5,22 Isus ga ne kori.

A žena uplašivši se drktaše, i znajući što joj se dogodi, dođe i kleče pred njim, i kaza mu svu istinu."Marko 5,33 Isus je ne kori.

Jer čuvši za nj žena što u njezinoj kćeri bijaše duh nečisti, dođe i pade k nogama njegovima. Marko 7,25 Isus je ne kori.

I kad iziđe na put, pritrča neko, i kleknuvši na koljena pred njim pitaše ga: učitelju blagi! šta mi treba činiti da dobijem život vječni? Marko 10,17 Isus ga ne kori.

I govoraše im u nauci svojoj: čuvajte se književnika koji idu u dugačkijem haljinama, i traže da im se klanja po ulicama..." Marko 12,38

Isus kori klanjanje ljudima.

Petar kori Kornilija.

I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek. Dela 10, 26

I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni. Otkrivenje 22,9 Anđeo kori Jovana zato što mu se poklonio.

I padnuvši pred nogama njegovima poklonih mu se; i reče mi: gle, nemoj, ja sam sluga kao i ti i braća tvoja koja imaju svjedočanstvo Isusovo. Bogu se pokloni; jer je svjedočanstvo Isusovo Duh Proroštva. Otkrivenje 19,10 Isto anđeo kori Jovana.

I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset ičetiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5, 8

E sada ja tebe studente da pitam.

Jel Isus prihvata ljude koji Mu se klanjaju?

Jel Isus ukorio ljude koji Mu se klanjaju?

Jel ukorio Tomu što Mu je rekao da je Gospodin i Bog?

Jel čovjek treba da se klanja stvorenju?

Kome čovjek treba da se klanja?






descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Tripo 41


student.stalni je napisao/la:
Odakle ti ovi lažni prijevodi?
Koju to Bibliju imaš?
Ili ti je to učo servirao?
Provjeri malo bolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LAŽNO:
Apostol Pavao ga je opisao kao, “…velilkoga Boga, našega Spasitelja, Isusa Krista” (Titu 2:13).

ISPRAVNO:
Titu 2,13 iščekujući blaženu nadu i
pojavak slave velikoga Boga

i

Spasitelja našega Isusa Krista.

-----------------------------------
LAŽNO:
Apostol Petar je rekao isto, “…našega Boga, Spasitelja Isusa Krista”
(2.Petrova 1:1).

ISPRAVNO:
2. Petrova 1,1
Šimun Petar, sluga i apostol Isusa Krista,
onima koje pravednošću Boga našega

i

Spasitelja Isusa Krista zapade ista dragocjena vjera kao i nas.
---------------------------------------------------------------
Da li cijenjeno čitateljstvo primijećuje lažiranje podataka?

Sa "i" i bez "i"!!!!!!!!!!!!!!1

Koja ti je Biblija?
Ili učo?

Namjerno ili nenamjerno?



descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Ovo što si ti iznio ništa ne mijenja. Svako ko imalo zna grčki jezik vidjeće da Petar i Pavao govore o jednom Bogu. Dakle stihovi su u jednini.

I naravno nisi odgovorio na moja pitanja.

Jel Isus prihvata ljude koji Mu se klanjaju?

Jel Isus ukorio ljude koji Mu se klanjaju?

Jel ukorio Tomu što Mu je rekao da je Gospodin i Bog?

Jel čovjek treba da se klanja stvorenju?

Kome čovjek treba da se klanja?


descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
tripo 41 je napisao/la:
Ovo što si ti iznio ništa ne mijenja. Svako ko imalo zna grčki jezik vidjeće da Petar i Pavao govore o jednom Bogu. Dakle stihovi su u jednini.
I naravno nisi odgovorio na moja pitanja.
Jel Isus prihvata ljude koji Mu se klanjaju?
Jel Isus ukorio ljude koji Mu se klanjaju?
Jel ukorio Tomu što Mu je rekao da je Gospodin i Bog?
Jel čovjek treba da se klanja stvorenju?
Kome čovjek treba da se klanja?


Ponovno pitam - koji prijevod Biblije koristiš?
Da li si namjerno prepravio Božju riječ ili
si odnekud prekopirao.
-----------------------------------------------
Ti znaš Grčki? - Ja ne.
Ali vidim veliki falsifikat.
---------------------------------------------

Jedinome Bogu Ocu Jahvi treba se klanjati.
Ali u Bibliji vidimo primjera gdje se klanja,
kraljevima, ljudima, prorocima, braći,....
ima puno primjera neispravnoga.

Neki ljudi koji su se poklonili Isusu,
nisu znali da je On Isus.
Poklonili su se iz poštovanja i zahvale za ozdravljenje.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
Evo što neki tekstovi kažu sa Sina...

"Dok je bio u Božjem obličju,on se nije grčevito držao svoje jednakosti s Bogom,nego je sebe poništio uzevši obličje sluge,i postao jednak ljudima.Vanjštinom je bio kao čovjek.Ponizio je samoga sebe postavši poslušan do smrti,do smrti na križu." Filipljanima 2:6-8

"Jer, dijete nam se rodilo, sina dobismo; na plećima mu je vlast.
Ime mu je: Savjetnik divni, Bog silni, Otac vječni, Knez mironosni." Izaija 9:5

"Boga nitko nikada nije vidio.Jedinorođeni koji je Bog,koji počiva u Očevu krilu,nam ga je objavio." Ivan 1:18

Ovako, Isus je i Jahve iz Starog zavjeta, to sam objasnio već sa ovim stihom Izaija 40,3: "
Glas viče: "Pripravite Jahvi put kroz pustinju. Poravnajte u stepi stazu Bogu našemu.

Što čitamo u Mateju 3,3:
Ovo je uistinu onaj o kom proreče Izaija prorok: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!
O kome je ovdje u Mateju riječ, naravno o Isusu Kristu, ili kako ga je Izaija nazvao Jahvi, Jehovi...zato je Isus rekao ja i Otac jedno smo....Ta duhovna stijena koja je vodila izraleski narod kroz pustinju je Isus Krist ,kako negdje stoji u poslanici Korinćanima...on ih je znači vodio...Jahve, Isus je komunicirao sa izraelcima....kad je Mojsije vidio Boga sa leđa, to je bio Isus, jer sam Isus kaže, Oca nikada niko nije vidio, samo Sin...

Drugo, pogledajte samo ovaj stih iz Zaharije 10,12,13: "Rekoh im tad: "Ako vam je to dobro, dajte mi plaću; ako nije, nemojte." Oni mi odmjeriše plaću: trideset srebrnika. A Jahve mi reče: "Baci u riznicu tu lijepu cijenu kojom su ME procijenili!" Ja uzeh trideset srebrnika i bacih u riznicu u Domu Jahvinu.

Ko je izdan u Novome zavjetu za 30 srebrnika, Isus Krist...a Jahve reče bacite u riznicu tu lijepu cijenu kojom su me precjenili...Otac i Sin jedno su...I Otac i Sin su Jahve ili Jehova...Božja Riječ reče ovo...

Molit ću pojedinačno komentare za svaki stih...Božja Riječ reče ovo....

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
E studentu zeznuo si se i to puno.

Nije bitno da li su drugi znali Isusa ili ne tj. da li su znali da je On Isus ili ne. Bitna je reakcija Isusa. A Isus nikog nije ukorio zbog klanjanja. A Petar jeste Kornilija.

"A kad vidje Isusa iz daleka, poteče i pokloni mu se". Marko 5,6 Isus ga ne kori.
I Petar ga podiže govoreći: ustani, i ja sam čovjek. Djela 10, 26

I reče mi: gle, nemoj, jer sam i ja sluga kao i ti i braća tvoja proroci i oni koji drže riječi proroštva knjige ove. Bogu se pokloni. Otkrivenje 22,9 Anđeo kori Ivana zato što mu se poklonio.

I sada upadaš u apsurd. Jer vi Jehovini svjedoci smatrate da se čovjek ne smije klanjati sveštenicima, kipovima, ikonama. A sada kažeš da postoje primjeri gdje se ljudi klanjaju prorocima, braći itd. I opet si se prevario. Isus objavljuje da se čovjek jedino Bogu treba klanjati.

I govoraše im u nauci svojoj: čuvajte se književnika koji idu u dugačkijem haljinama, i traže da im se klanja po ulicama..." Marko 12,38

I po tebi Isus ispada da govori neistinu, jer osuđuje klanjanje ljudima (književnicima) a sam prihvata klanjanje. A pošto po vama JS Isus nije Bog nego stvoren. Ispada da laže, ali to je samo po vama JS. Zna se da Isus nije nikada lagao.

" I gle, dođe jedan od starješina zborničkijeh po imenu Jair; i vidjevši ga pade pred noge njegove." Marko 5,22 Isus ga ne kori.

I upravo si dokazao da je Isus Bog Jahve, samim tim što si rekao da se jedino Jahvi treba klanjati. Student izvrćeš Bibliju.

I opet ću da te demantujem. Ozdravljanje nema veze sa klanjanjem, Isusu su se prvo poklonili mudraci sa Istoka. Toma Mu se klanja, a nije bio bolestan. Josip je u Misiru odlično znao stav svoje vjere i nije se poklonio faraonu.

Ja ne znam grčki ali jedan moj poznanik je doktorirao i grčki i jevrejski i to grčki koine jezik kojim je Novi zavjet pisan. Inače je teolog, sad je u Njemačkoj. Ali nije on bitan.

Kažeš da je Otac veći od Sina. Pa na Nebu ( a i na zemlji hrišćani) ne misle baš tako.
Starješine se klanjaju Bogu
I dvadeset i četiri starješine koje sjeđahu pred Bogom na prijestolima svojima, padoše na lica svoja i pokloniše se Bogu. Otkrivenje 11,16

Iste starješine se klanjaju Jagnjetu (Isusu)

I kad uze knjigu, četiri životinje i dvadeset i četiri starješine padoše pred jagnjetom, imajući svaki gusle, i zlatne čaše pune tamjana, koje su molitve svetijeh. Otkrivenje 5, 8

I ode dogma JS o tome da je Otac veći od Sina.
Stihovi Otkrivenje 11,16 i Otkrivenje 5,8 dokazuju da je Sin upotpunosti jednak Svome Ocu.

Isus je dao zapovijesti Mojsiju, On je rekao "Ja sam onaj koji jesam".

Grčka riječ "ego eimi" ne podliježe vremenu nego označava ontološku realnost vječnog Boga. I riječ upotrebljena tza "Ja sam prije nego se Avram (Abraham) rodio" Ivan 8,58 označava da je Isus istiniti Bog i da je prije vremena tj. oduvijek.

Isus u Novom zavjetu govori da su Njegove zapovijesti a negdje da su Očeve. Što znači da su Otac i Sin jedno, jedan istinski živi Bog. A za Duha Svetog sam već dokazao da je Bog.







Zadnja promjena: tripo 41; čet 19 tra 2012, 15:10; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionJe li Isus Bog? - Page 3 EmptyRe: Je li Isus Bog?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply