Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

power_settings_newLogin to reply
+5
amos
melkisedek
biblijski-hriscanin
stranac
Ibrahim
9 posters

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyProročanstvo i mesija

more_horiz
Proročanstva imaju svi narodi.Pozivajući se na njih zamagljujemo spoznaju o pojavi Isusa u točno to vrijeme i baš tamo.Dakle, zbog grešnog života ljudi, kada je dekadencija ljudkog roda dosegla kritičnu točku, bog iskazuje svoju ljubav prema čovjeku silaskom među taj i tamo puk, a rađa se u štali.Zašto baš štali?Dali se je Isus mogao roditi u nekom dostojanstvenijem ambijentu? Zašto se rađa kao najsiromašniji među najsiromašnijima?

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim je napisao/la:
Proročanstva imaju svi narodi.Pozivajući se na njih zamagljujemo spoznaju o pojavi Isusa u točno to vrijeme i baš tamo.Dakle, zbog grešnog života ljudi, kada je dekadencija ljudkog roda dosegla kritičnu točku, bog iskazuje svoju ljubav prema čovjeku silaskom među taj i tamo puk, a rađa se u štali.Zašto baš štali?Dali se je Isus mogao roditi u nekom dostojanstvenijem ambijentu? Zašto se rađa kao najsiromašniji među najsiromašnijima?


Licno verujem da se Isus rodio u stali bas zbog toga da bi ukazao na prave vrednosti , nasuprot materijalnim vrednostima koje su tada i jos uvek vladaju covekom.Verujem da je sama Njegova pojava bila zbunjujuca za sve one koji traze opipljive dokaze Njegove vlasti i sile.Verujem da prorocanstva imaju za cilj da dokazu da Isus jeste Bog ali ovde vec polazimo od cinjenice da jeste i stoga nema potrebe baviti se dokazivanjem.Na samom startu se slazemo da On jeste koji jeste i mozemo se baviti razlogom Njegovog dolaska.Cini mi se da si to mislio, ako nisi ispravi me.Eto morao sam da se umesam privuklo me ne znam zasto ali jeste.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Proročanstva imaju svi narodi.Pozivajući se na njih zamagljujemo spoznaju o pojavi Isusa u točno to vrijeme i baš tamo.



Proroštva nemaju svi narodi, a ni jedan nema takvo da se može reći da je ispunjeno. Također, proroštva na koja se mi pozivamo čuvaju Židovi koji ne priznaju Isusa kao obećanog Mesiju, tako da se ne može nama prigovoriti da smo ih mi napisali i izmislili. Tj. nismo u situaciji da moramo posegnuti za kružnom logikom koja kaže: mi imamo proroštva koja su nam dana i koja su se ispunila i pokazuju da smo mi u pravu. No dobro, stavimo ih na stranu za sada.

Dakle, zbog grešnog života ljudi, kada je dekadencija ljudkog roda dosegla kritičnu točku, bog iskazuje svoju ljubav prema čovjeku silaskom među taj i tamo puk, a rađa se u štali.


Dakle, dekadencija ljudskog roda tada nije bila veća nego za vrijeme npr. Noe. I kasnije je svijet brzo postao dekadentan u svim mogućim i nemogućim oblicima. Trenutak Kristova utjelovljenja je trenutak kad su Židovi bili u posebno teškom položaju za svoju vjeru. No, zanemarimo to, idemo dalje.

bog iskazuje svoju ljubav prema čovjeku silaskom među taj i tamo puk, a rađa se u štali.Zašto baš štali?Dali se je Isus mogao roditi u nekom dostojanstvenijem ambijentu? Zašto se rađa kao najsiromašniji među najsiromašnijima?


Koji je to dovoljno dostojanstven ambijent za Utjelovljenje Boga? Onaj u kojem ima puno zlata i dragog kamenja? Ne, niti to nije dovoljno dostojanstveno za takav događaj.

I tako dolazimo do pitanja čovjekovog očekivanja i njegovog pogleda na svijet. Čovjek očekuje da je najdostojanstvenije mjesto ono gdje ima najviše zlata i gdje je najviši društveni položaj. No to je čovjekov pogled na svijet. To je pogled čovjeka koji materijalno gleda i misli.

Taj pogled, naravno, nije pogled Boga. Ono što je Bogu dostojno je nešto sasvim drugo. Čovjek je stvoren na sliku Božju i on je dragocjeniji od sveg zlata i sveg dragog kamenja. Da se tone dijamanata stave na jedan kup, to nema vrijednost jednog čovjeka. Čovjekovo dostojanstvo je neshvatljivo veće od nepostojećeg dostojanstva zlata i dragog kamenja.

Stoga, kad pitaš, nije li mogao naći neko dostojanstvenije mjesto, s pitanjem promašuješ bit. Jer, pravo pitanje bi bilo: nije li mogao naći neku dostojanstveniju osobu u kojoj bi se utjelovio, i dostojanstveniju obitelj u kojoj bi živio? A odgovor na to pitanje je: nema dostojanstvenije osobe od Marije, i nema dostojanstvenije obitelji od Marije i Josipa.

Bog se uistinu jeste utjelovio u najdostojanstvenijem mogućem okruženju, samo što to mnoge oči nisu prepoznale. Pa su se dale prevariti prividom siromaštva. A Bog voli tako uraditi da se razdvoje oni koji gledaju u materiju kao izvor dostojanstva od onih koji gledaju Boga koji je uzrok i počelo čovjekovog dostojanstva. Tj. tko vidi Boga kao izvora svakog dobra i uzrokom sveg dostojanstva, taj se neće moći sablazniti prividom siromaštva. Kažem prividom, jer to uistinu jeste samo privid siromaštva, čak ako čovjek i nema gdje glavu nasloniti.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRođenje u štali

more_horiz
Isus,dakle sam Bog se i nije moga roditi u nekom drugom ambijentu i od nekih imućnijih roditelja.Njegova misija na zemlji kod obespravljenog i ispaćenog naroda nebi bila ispunjena.Ti, zbog čije budućnosti je Bog "sišao" na zemlju nebi mu povjerovali u ono u što ih je podučavao.U tim ljudima, izvaranih od svih vođa i svećenstva, vjeru kako će oni ispaćeni biti snaga koja će pobjediti zlo budu li vjerovali u postulate koje im je Isus iznosio, mogao je usaditi samo jedan od njima ravnih,jedan koji je kao i sami oni okusio bjedu koja ih tare.Zato se je Isus morao roditi u štali.
A sada me interesira zašto se puku i dan danas govori o Isusu kao sinu Božjem?

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Isus,dakle sam Bog se i nije moga roditi u nekom drugom ambijentu i od nekih imućnijih roditelja.Njegova misija na zemlji kod obespravljenog i ispaćenog naroda nebi bila ispunjena.



Ako pažljivije pročitaš što sam napisao, vidjet ćeš da sam napisao da materijalno nije važno za ocjenu dostojnosti.
Božja je volja da se utjelovio u siromašnom okruženju, upravo iz ranije navedenog razloga.

Ti, zbog čije budućnosti je Bog "sišao" na zemlju nebi mu povjerovali u ono u što ih je podučavao.


Da ne pogađaš što ja mislim a što ne mislim, što bih a što ne bih povjerovao, dopusti mi da sam kažem koji je osnovni silogizam po kojem sam ja prihvatio Krista.

Naime, osnovna misao je Bog je apsolutno savršen. Apsolutno pravedan i apsolutno milostiv.

1. Po pravdi, svi smo osuđeni, po milost, svi možemo biti oslobođeni.
2. Pravda i milosrđe nisu suprotstavljeni.
3. Pravda i milosrđe može biti u skladu samo ako postoji "žrtva pomirnica", tj. ako netko drugi na sebe preuzme naše grijehe.

To znači, čovjek nikad nije toliko pravedan da bi mogao stati pred savršeno pravedne Božje oči, a u isto vrijeme i najveći grijeh može biti oprošten ako se čovjek pokaje, jer nikad čovjekov grijeh ne može biti veći od Božje ljubavi.

To oproštenje nije na uštrb pravde jer je Krist za nas položio svoju žrtvu.
Dakle, bez otkupljenja grijeha, čovjek nema šansu biti u raju.

Naravno, onda dolaze drugi razlozi, no to bi bilo previše pisanja za jedan ovakav post. Uglavnom, ako misliš što ja mogu a što ne mogu prihvatiti, bolje pitaj mene nego da sam pogađaš.

U tim ljudima, izvaranih od svih vođa i svećenstva, vjeru kako će oni ispaćeni biti snaga koja će pobjediti zlo budu li vjerovali u postulate koje im je Isus iznosio, mogao je usaditi samo jedan od njima ravnih,jedan koji je kao i sami oni okusio bjedu koja ih tare.


Hehe, e pravi si psiholog, nema što Very Happy
Samo bih te podsjetio na par stvari: kršćanstvo nisu prihvatili samo siromašni, nego i bogati, ne samo neuki, nego i najobrazovaniji ljudi, ne samo sluge nego i carevi. Razni ljudi su mogli naći različit razlog za vjeru, no ovkvo simplificiranje kakvo pokazuješ je uistinu smiješno. I, naravno, pogrešno.

A sada me interesira zašto se puku i dan danas govori o Isusu kao sinu Božjem?


Zato što On jeste Sin Božji. To nije samo pučki govor.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptySimpatično razmišljanje

more_horiz
Drugi citat kojeg komentiraš, nisi dobro pročitao.Ti se odnosi na te ljude,a ne na tebe.Kažeš da kršćanstvo nisu prihvatili samo siromašni, već i vrlo bogati.Carevi, kraljevi.Potom navodiš kako je svako imao svoj razlog zašto je prihvatio kršćanstvo.Da, mnogi iz interesa, oportunizma, "plivanja niz struju".Time sam dokazuješ da sam u pravu kada sam naveo moje mišljenje o razlogu zašto se je Isus morao roditi u štali.Uzgred, mislim da nemaš hrabrosti odgovoriti na postavljeno pitanje.Lakše je plivati niz struju.Jel tako?(odgovori sebi u sebi)

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
stranac je napisao/la:
Ibrahime

temu si nazvao: "Pomozite mi sa shvatim ..." ali nekako mi se čini da ne tražiš pomoć. Čini mi se da imaš formirano mišljenje.



Ibrahim je napisao/la:
Samo molim vas sve;može li bez biblijskih citata.

Koje ocito zeli nametnuti nama,tim prije iskljucivsi Bibliju kao izvor argumenata.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyOvo je indikativno

more_horiz
Za komunizma sam se naslušao ovih polarizacija sa ciljem eliminacije sugovornika.Mi smo s jedne strane, a on hoće da nas uništi.
Tako je to kada netko nema argumente.I najlakše se je sakrivati iza Biblije,crkve kao institucije ili drugih autoriteta i sl.Samo, te su metode previše izlizane od prečeste uporabe, ai nemaju više koga da impresioniraju.I da vidite na primjeru Srpske pravoslavne crkve što znači dirati u nedodirujuće.
Nedavno, početkom ove godine su , prilikom posvećenja nove crkve u jednom selu u okolici Požege,potukli se popovi i vjernici.Razlog je bio što su mladi popovi,misleći da je spoznaja Boga kod pravoslavnog puka doživjela potreban razvojni nivo,za vrijeme euharistije , licem se okrenuli k Bogu,to jest ka ljudima, a ne ka ikonostasu.Reakcija svjetine je bila opća tuča.Isto se je nedugo poslije dogodilo i u Smederevu.
I ova tvoja reakcija je na istom tragu.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim je napisao/la:
Za komunizma sam se naslušao ovih polarizacija sa ciljem eliminacije sugovornika.Mi smo s jedne strane, a on hoće da nas uništi.
Tako je to kada netko nema argumente.I najlakše se je sakrivati iza Biblije,crkve kao institucije ili drugih autoriteta i sl.Samo, te su metode previše izlizane od prečeste uporabe, ai nemaju više koga da impresioniraju.I da vidite na primjeru Srpske pravoslavne crkve što znači dirati u nedodirujuće.
Nedavno, početkom ove godine su , prilikom posvećenja nove crkve u jednom selu u okolici Požege,potukli se popovi i vjernici.Razlog je bio što su mladi popovi,misleći da je spoznaja Boga kod pravoslavnog puka doživjela potreban razvojni nivo,za vrijeme euharistije , licem se okrenuli k Bogu,to jest ka ljudima, a ne ka ikonostasu.Reakcija svjetine je bila opća tuča.Isto se je nedugo poslije dogodilo i u Smederevu.
I ova tvoja reakcija je na istom tragu.

Ma ne brigaj se,ja samo zelim diskusiju s argumentima,rekla kazala,danas kad je vrijeme skupo je prica za ljude s vremenom.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim je napisao/la:
Drugi citat kojeg komentiraš, nisi dobro pročitao.Ti se odnosi na te ljude,a ne na tebe.


Da, u pravu si. No i dalje si u krivu.


Kažeš da kršćanstvo nisu prihvatili samo siromašni, već i vrlo bogati.Carevi, kraljevi.Potom navodiš kako je svako imao svoj razlog zašto je prihvatio kršćanstvo.Da, mnogi iz interesa, oportunizma, "plivanja niz struju".


Istina je da su neki prihvatili iz krivih razloga, no također je istina da su mnogi prihvatili jer su shvatili njegovu bit. A to je da je svaki čovjek grešan i da svima treba oprost, pa i njima.

Grijeh nije ograničen samo na jedan sloj ljudi, nego je prisutan među svim slojevima. Isto je i s kajanjem. To nije povlastica jedne skupine, nego svih koji uistinu žale zbog počinjenog grijeha.

A Krist upravo o tome govori i On je upravo zbog toga došao. Da izbriše čovjekovu zadužnicu kod Boga. Da čovjeku donese mir kojeg grijehom gubi.

Ti vjeruješ da ti ne treba otkupitelj nego misliš da je tvoja pravednost dovoljna da budeš pred savršeno pravednim Bogom. No to je tvoj problem a ne problem kršćana koji ipak znaju malo bolje. Naime, mi smo potpuno svjesni da pred Bogom ne može ostati niti sjena grijeha i da je, prema tome, iluzija uzdat se u vlastitu pravednost.

Također ne vjeruješ da je spoznaja vlastite grešnosti prvi uvjet za prihvaćanje Krista, nego vjeruješ u nekakve svoje teorije, no što to ima samnom kad ja, ipak, znam bolje... iz prve ruke.


Time sam dokazuješ da sam u pravu kada sam naveo moje mišljenje o razlogu zašto se je Isus morao roditi u štali.Uzgred, mislim da nemaš hrabrosti odgovoriti na postavljeno pitanje.Lakše je plivati niz struju.Jel tako?(odgovori sebi u sebi)


Na koje pitanje nisam odgovorio? Ako mi je što promaklo, ponovi pa ću ti odgovoriti.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyDragi melkisedek

more_horiz
Nevjerovatno kako se služiš prepoznatljivim metodama eliminacije sugovornika diskvalificirajući ga već u startu.Neznam od kuda si uzimaš pravo govoriti što ja mislim i kako ja to ljubim Boga kroz Isusa.Čak što više svoje izjave potkrepljuješ kao činjenicom jer govriš o tome da si do spoznaja došao iz prve ruke.Bože, ovaj mi je čovijek ipak u nečemu pomogao.Sada još bolje znam zbog koga se je sve Isus morao žrtvovati.Nego melkisedek;malom djetetu,kada dira štednjak, roditelji kažu:no,no.To je pec.Ne diraj.Šta misliš koliko bi smo postigli objašnjavajući mu elektrotehniku i termodinamiku.E sada da i ja tebi dodjelim neke osobine.Kada je riječ o spoznaji Boga, to je za tebe još u fazi PEC,PEC.Ak si kaj razmel?

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibro dirka naš.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim je napisao/la:
Za komunizma sam se naslušao ovih polarizacija sa ciljem eliminacije sugovornika.Mi smo s jedne strane, a on hoće da nas uništi.
Tako je to kada netko nema argumente.I najlakše se je sakrivati iza Biblije,crkve kao institucije ili drugih autoriteta i sl.Samo, te su metode previše izlizane od prečeste uporabe, ai nemaju više koga da impresioniraju.I da vidite na primjeru Srpske pravoslavne crkve što znači dirati u nedodirujuće.
Nedavno, početkom ove godine su , prilikom posvećenja nove crkve u jednom selu u okolici Požege,potukli se popovi i vjernici.Razlog je bio što su mladi popovi,misleći da je spoznaja Boga kod pravoslavnog puka doživjela potreban razvojni nivo,za vrijeme euharistije , licem se okrenuli k Bogu,to jest ka ljudima, a ne ka ikonostasu.Reakcija svjetine je bila opća tuča.Isto se je nedugo poslije dogodilo i u Smederevu.
I ova tvoja reakcija je na istom tragu.


Dali bi bio dovoljno otvoren da kazes ko si i sta verujes, cisto da bi se malo bolje upoznali, mozda bi to malo olaksalo tenziju.Nekako mi nisi tansparentan dovoljno po tom pitanju, kao da se krijes iza nekog vela misterije, podjednako kako se mi krijemo iza biblije ne? Koristis se istim sistemom eliminacije sagovornika za koji optuzujes druge da ga koriste zar ne? Dali to sto uperis prst u nekog da cini nesto je dovoljno da prikrijes da to sam radis?Mislim da ne. Hocemo li da igramo otvoreno ili ne?
Vole bih da se ukljucim u ovu pricu, ali mi je jednacina sa previse nepoznatih za moj ukus.Lov u mutnom mi se nikada nije svidjao.A ovo me na to podseca.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyPa kažeš

more_horiz
Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovoh imena
Eto vidiš,u tom grmu leži zec.Crkvu Isusovu poderaše na pola oni koji su se zakleli da će biti nosioci te Crkve.(Crkveni raskol 1054.)
Sada se ulažu napori u spajanju razdvojenog.To se čini zbog novih spoznaja ili dublje analize postojećih.Dakle, crkva kao institucija vjere mora živjeti s vremenom u kojem žive njeni podanici.Tako se pokazuje poštovanje i ljubav prema Isusu, odnosno prema Bogu.Ovo o čemu govorim ne uči se na vjerskim tečajevima i kružocima, ovo je neposredna vjera u Boga, široka i slobodna,a s toga veličanstvena.Eto, navodeći primjer iz pravoslavlja, želio sam ukazati kako sama crkva ne čini baš ništa značajno da pripremi vjernike na neposredniji odnos s Bogom, odnosno Isusom.Nešto malo je učinjeno okretanjem svećenika prema vjernicima za vrijeme liturgije, te služenjem vjerskog obreda na narodu razumljivom jeziku.Ima toga još.Zavisi koliko si nepokolebiv u svojoj vjeri, kako bi i u široj elaboraciji onoga u što vjeruješ još više produbio tu vjeru,a ne pokleknuo pred spoznajama.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
amos je napisao/la:
Ibrahim je napisao/la:
Za komunizma sam se naslušao ovih polarizacija sa ciljem eliminacije sugovornika.Mi smo s jedne strane, a on hoće da nas uništi.
Tako je to kada netko nema argumente.I najlakše se je sakrivati iza Biblije,crkve kao institucije ili drugih autoriteta i sl.Samo, te su metode previše izlizane od prečeste uporabe, ai nemaju više koga da impresioniraju.I da vidite na primjeru Srpske pravoslavne crkve što znači dirati u nedodirujuće.
Nedavno, početkom ove godine su , prilikom posvećenja nove crkve u jednom selu u okolici Požege,potukli se popovi i vjernici.Razlog je bio što su mladi popovi,misleći da je spoznaja Boga kod pravoslavnog puka doživjela potreban razvojni nivo,za vrijeme euharistije , licem se okrenuli k Bogu,to jest ka ljudima, a ne ka ikonostasu.Reakcija svjetine je bila opća tuča.Isto se je nedugo poslije dogodilo i u Smederevu.
I ova tvoja reakcija je na istom tragu.


Dali bi bio dovoljno otvoren da kazes ko si i sta verujes, cisto da bi se malo bolje upoznali, mozda bi to malo olaksalo tenziju.Nekako mi nisi tansparentan dovoljno po tom pitanju, kao da se krijes iza nekog vela misterije, podjednako kako se mi krijemo iza biblije ne? Koristis se istim sistemom eliminacije sagovornika za koji optuzujes druge da ga koriste zar ne? Dali to sto uperis prst u nekog da cini nesto je dovoljno da prikrijes da to sam radis?Mislim da ne. Hocemo li da igramo otvoreno ili ne?
Vole bih da se ukljucim u ovu pricu, ali mi je jednacina sa previse nepoznatih za moj ukus.Lov u mutnom mi se nikada nije svidjao.A ovo me na to podseca.

Lov u mutnom mi se nikada nije svidjao.A ovo me na to podseca.[/

Ma nije ti ovo lov u mutnom,covjek nas ovako evangelizira,vidis da mu niti jedna nasa ne pase,stari covjek u novom niku,mozda su to metode novih integralnih evangelizacija,nekih najnovijih Crkvenih formacija.U svakom slucaju svaki upis je suprotno od samog naslova teme.Covjek kojitrazi istinski odgovor na pitanje tko je Isus,ima i drugaciju konverzaciju,konverzaciju poniznosti kao i sam Krist.

Zadnja promjena: Dina; čet 16 tra 2009, 13:50; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim je napisao/la:
Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovoh imena
Eto vidiš,u tom grmu leži zec.Crkvu Isusovu poderaše na pola oni koji su se zakleli da će biti nosioci te Crkve.(Crkveni raskol 1054.)
Sada se ulažu napori u spajanju razdvojenog.To se čini zbog novih spoznaja ili dublje analize postojećih.Dakle, crkva kao institucija vjere mora živjeti s vremenom u kojem žive njeni podanici.Tako se pokazuje poštovanje i ljubav prema Isusu, odnosno prema Bogu.Ovo o čemu govorim ne uči se na vjerskim tečajevima i kružocima, ovo je neposredna vjera u Boga, široka i slobodna,a s toga veličanstvena.Eto, navodeći primjer iz pravoslavlja, želio sam ukazati kako sama crkva ne čini baš ništa značajno da pripremi vjernike na neposredniji odnos s Bogom, odnosno Isusom.Nešto malo je učinjeno okretanjem svećenika prema vjernicima za vrijeme liturgije, te služenjem vjerskog obreda na narodu razumljivom jeziku.Ima toga još.Zavisi koliko si nepokolebiv u svojoj vjeri, kako bi i u široj elaboraciji onoga u što vjeruješ još više produbio tu vjeru,a ne pokleknuo pred spoznajama.


Ono sto je poderalo na pola je crkvena institucija, ali crkva je bila , jeste i bice uvek jedinstvena.Slobodna vera ne postoji to bi trebao da znas ako vec ucis i poucavas .Vera je jeste podredjivanje reci Bozijoj zar ne?Tako da sloboda postoji , ali i naravno samo uz dobrovoljno podredjivanje reci Bozijoj.Ako mislis na ropstvo religije i tradicije , tu se slazemo potpuno ali ne bih sebi dao za pravo da prosudjujem pravoslavce jer nisam pravoslavac.To cinim samo ako me neko bas prozove.Ali za tvoju informaciju mogu reci nesto lepo.Kod mene u gradu postoje pravoslavni svestenici, pravi pastiri koji vode stado na pravu pasu.Naravno to jos nije u onj meri u kojoj je potrebno ali je dovoljno za optimizam zar ne?Posto si koristio reci iz mog potpisa , mozda bi bilo jednostavnie ako bih ti objasnio sta mislim pod pojmom Hristova crkva.Hristova crkva su svi oni koji prihvataju rec Boziju kao jedini autoritet, pokajani , nanovorodjeni i Svetim Duhom krsteni vernici.To je crkva.A ovo ostalo je samo naziv oraganizacije u kojoj su postavljeni da svetle i da sluze Onoga koji ih je pozvao, otkupio i ocistio.Vidis Bog je i postavio zato crkvu da nebi svako za sebe nesto mudrovao, jer mnogolika mudrost darovana je crkvi , a ne pojedincu.

Nisi mi odgovori na pitanje, u sta verujes.Jeli Isus Hrist za tebe Bog, i jedini put , istina i zivot?

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyPa prijatelju

more_horiz
Nisi mi odgovori na pitanje, u sta verujes.Jeli Isus Hrist za tebe Bog, i jedini put , istina i zivot?
Ovo je osnov-temelj moje vjere.Isus (Bog) je ljubav,a ljubav se ne zatvara definicijama.Mislim da je tu razlika u našim pristupima vjeri, odnosno poimanja Boga (Isusa).Dok tebi i nekima netko mora definirati ljubav, meni to objašnjava Bog u mom srcu.Ako ti je teško pratiti moju misao reci.Mogu ja i prestati.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
Ibrahim,meni se čini da ti upravo stvaraš neku novu denominaciju, pa uz široki osmijeh pozivaš ekipu da ti se pridruže,dakako to je prava crkva.

descriptionPomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus? - Page 2 EmptyRe: Pomozite mi da samom sebi definiram Isusa.Tko je Isus?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply