Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Homoseksualnost

power_settings_newLogin to reply
+42
braslav
amos
magdalena
matej24
Mika
Eutanasije
Domenika
otpadnik
servus dei
Surrealist
QEA
crusader
Medeni
mickey_mouse
Fazlija
Hell master
Daniel
Želislav
Mila
cubela
ararat
moki72
Cosa Nostra
Spart
Istina
NJEGOVA
Češljugar
Bhakti
senka
Feba
Euro
Izrail
Djuro Djuric
simply
Justin
Totus Tuus
mirjam
Aladin
vivi
ziger
dominik
kainos
46 posters

descriptionHomoseksualnost EmptyHomoseksualnost

more_horiz
Da li kao kršćani dozvoljavate istospolne brakove?

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Homoseksualnost je izopacenost. Cemu ova tema?

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
I ti ljudi trebaju spasenje...

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
I ti ljudi trebaju spasenje...


Nećeš ih spasiti dozvoljavajući im istospolne brakove. Znamo Božju volju po tom pitanju. A svi trebamo spasenje.

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Naravno da je vencavanje homoseksualaca u Crkvi tezak greh. Kao i sama pomisao da se takvi "brakovi" odobravaju.

Bog svakom nudi spasenje. Ja homoseksualnost ne razumem. I jednom sam video muskarca koji je ugradio silikone. Meni je to bilo neprirodno i bezveze. Ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da oni nemaju pravo na spasenje. Tu jedino Bog zna tacno sta se dogadja.
Mozda postoji velika razlika od homoseksualca koji se takav rodio, i onoga koji se svojim preterivanjem u to pretvorio. Bog to zna, i On ce prema tome shodno i suditi. Ipak svako ima pravo na spasenje i svako to moze dobiti.

Velika je razlika po ova dva pitanja.

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Jevrejin je napisao/la:
Naravno da je vencavanje homoseksualaca u Crkvi tezak greh. Kao i sama pomisao da se takvi "brakovi" odobravaju.

Bog svakom nudi spasenje. Ja homoseksualnost ne razumem. I jednom sam video muskarca koji je ugradio silikone. Meni je to bilo neprirodno i bezveze. Ali ni u jednom trenutku nisam pomislio da oni nemaju pravo na spasenje. Tu jedino Bog zna tacno sta se dogadja.
Mozda postoji velika razlika od homoseksualca koji se takav rodio, i onoga koji se svojim preterivanjem u to pretvorio. Bog to zna, i On ce prema tome shodno i suditi. Ipak svako ima pravo na spasenje i svako to moze dobiti.

Velika je razlika po ova dva pitanja.


Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?</BLOCKQUOTE>

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Dina je napisao/la:
Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?


Treba im propovijedati, reći da je njihov životni stil grijeh ali da ih Bog ljubi i želi im dati novi život.

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Feba je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?


Treba im propovijedati, reći da je njihov životni stil grijeh ali da ih Bog ljubi i želi im dati novi život.



Ako uopće budu dopustili da im netko propovijeda. Iako znaju u savjesti da je to grijeh, sila slasti, naslada nadjača zdrav razum. Sad

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Feba je napisao/la:
Dina je napisao/la:
Pa ,obred sad mi nije kristalno jasno,treba li njima propovjedati ili ih se kloniti,ili ih drzati za gad pred Bogom,ili sto?


Treba im propovijedati, reći da je njihov životni stil grijeh ali da ih Bog ljubi i želi im dati novi život.



Ako uopće budu dopustili da im netko propovijeda. Iako znaju u savjesti da je to grijeh, sila slasti, naslada nadjača zdrav razum. Sad


Eh, to je na njima. A koji grešnik voli da mu se govori o njegovom grijehu? brblja

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Moram priznati da nikada nisam svedocio jednoj osobi sa takvim sklonostima.

Ne verujem da bih mu mnogo pomogao ako bih ga odma optuzivao zbog toga sto ima problem. Ni nas Bog ne osudjuje. Prvo zeli da nam otkrije bolji nacin zivota, zivot bez greha pa zatim, kada nam otkrije dublje svoju ljubav, daje nam silu, ili svojom miloscu oslobadja od mana, izopacenosti koje imamo.
Iz stog razloga Ga svi mi i volimo, zar ne?

Zar nas ne bi bolelo da nas odma optuzi zbog svega sto smo uradili u zivotu? Bolelo bi nas. Mene bi bar bolelo.
Tako isto je i sa ovim ljudima, mnogi od njih, nemaju pojma da su u problemu. Danas se ono sto se njima desava, proglaseno normalnim. Daju im za pravo da budu ono sto jesu. Stoga kada bi smo ga napali, on bi to proglasio za diskriminaciju.
Moramo biti pazljivi kada o njima govorimo, ili pisemo, kako ih nebismo jos vise udaljili od Boga, i na taj nacin udaljili od mogucnosti da u sili Duha Svetoga dozive preobrazenje.
Covekovo spasenje treba da je na prvom mestu. To je bio Hristov cilj, a to je i nas cilj!

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Homoseksualnost je težak grijeh koji vrijeđa Boga i priziva gnjev Božji na one koji ga čine. Može Bog i njih promjeniti.
www.krscanska-prorocka-crkva.hr Na ovomu webu ima strip koji govori o obraćenju svećenika homoseksualca. Dapače, fikcija ali ima more istinitih slučajeva

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Istina ziger!
Za Boga je to greh.
Naravno su i to ljudi i uz Bozju pomoc se oni mogu promentit.
Vidite samo ovo izkustvo obracenja ovog svecenika.

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
"Ne znate li da oni koji čine zlo neće baštiniti Božje kraljevstvo? Nemojte se zavaravati! Ni bludnici, ni idolopoklonici, ni preljubnici, ni homoseksualci, ni lopovi, ni lakomci, ni pijanci, ni psovači, ni varalice neće baštiniti Božjeg kraljevstva." (1. Korinčanima 6,9.10)

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Pravi Bibliski tekst za ovu temu, inliner!
Super.

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Homoseksualcima treba oslobođenje od tog duha koji živi u njima, i tek nakon toga oni mogu biti Hrišćani, kada prođu kroz opravdanje, posvećenje i ispunjenje Duhom. Inače to nije nerešiv problem, ali ostati homoseksualac i ići u crkvu i tvrditi da je nanovorođen, to nema veze sa Biblijom, a ni sa zdravim razumom.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Potpuno se slažem sa tobom Aladine. Zašto je Bog onda u Edemskom Vrtu darovao čovječanstvo jedan tako dragocijeni dar-brak. Ali brak između čovijka i žene!!
nedavno je pisalo u novinama da je u Americi čak dozvoljen brak sa životinjama. Kako je to samo strašno!!! Koliko je samo čovijek daleko otišao!!

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
Da, izopačenost. Nebi dozvolio homoseksualne brakove, naravno. Ali nebi niti osuđivo te ljude. Ja ih gledam kao psihičke bolesnike, bez ikakvog podcjenjivanja, tako da im mogu pristupat sa samilošću, a ne s osudom. Osuditi grijeh a ne gršnika. Bogu ništa nije nemoguće. Čuo sam za primjere i njih koji se ponormalne Smile

descriptionHomoseksualnost EmptyAMEN

more_horiz
Totus Tuus je napisao/la:
Da, izopačenost. Nebi dozvolio homoseksualne brakove, naravno. Ali nebi niti osuđivo te ljude. Ja ih gledam kao psihičke bolesnike, bez ikakvog podcjenjivanja, tako da im mogu pristupat sa samilošću, a ne s osudom. Osuditi grijeh a ne gršnika. Bogu ništa nije nemoguće. Čuo sam za primjere i njih koji se ponormalne Smile


AMEN!!!!!!

descriptionHomoseksualnost EmptyRe: Homoseksualnost

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply