Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li znate tko je antikrist?

power_settings_newLogin to reply
+16
Litotron
kainos
stefani
miskec4096
aletheia
cito
stranac
Gubavac
Rafael
Želislav
Mitar
usamljena
el šadaj
Darko
amos
KRAJVREMENA
20 posters

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
RKC je majka svih bludnica.- oni koji propagiraju spasenje po djelima.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
miskec4096 je napisao/la:
Pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca? Pravoslavci ne slave svece, ne ljube ikone, ne mole za mrtve? De molim te.
Katoličanstvo i pravoslavlje se u teološkom smislu razlikuju samo po pitanju Duha Svetoga. U organizacijskom i liturgijskom nešto više, ali ionako nisu bitni obredi nego teologija.

Moja majka me je vodila po manastirima Srbije i paksa je kad udješ u jednu od prostorija u kojoj je stajao veliki sto i na njemu su bile poredjane ikone i ti kreneš od početka pa okolo stola i svaku poljubiš i naravno na svakoj je ostavljen novac, pa kojeg svetca više voliš na njegovu sliku se stavljalo više novca. Te priče ,u pravoslavlju se ne ljube ikone, ne drži vodu bar ne za one koji su bili pravoslavci. Baba tetka me je vodala po pravoslavnim manastirima u Makedoniji i tamo ista priča.
Pa samo u mom rodnom selu u crkvi svi koji udju prekrste se poljube ikonu Isusa, sv. Petke i sv. Jovana.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ide rasprava u krivom smjeru. Pravoslavna je samo potomak Bludnice kao i većina protestantskih. Osnova im je ista.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Stefani, hajde još jednom pročitaj ono što sam napisao:

Pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca? Pravoslavci ne slave svece, ne ljube ikone, ne mole za mrtve? De molim te.


Ne vidiš li da je ovo sarkazam, jer je Cito izjavio da pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca, što je notorna glupost, jer između katoličke i pravoslavne crkve nema nikakve razlike u stvarima koje se kritiziraju.

Ljudi, vi detaljno iščitavate tekst bremenit značenjem poput Biblije, a u posljednja tri dana je troje ljudi na ovom forumu pogrešno pročitalo moje postove koji nisu pisani toliko nejasno kao Biblija.
Dajte za početak primijenite tumačenje Duha Svetoga na postove drugih članova foruma. Da li znate tko je antikrist? - Page 5 Icon_wink

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito je napisao/la:
RKC je majka svih bludnica.- oni koji propagiraju spasenje po djelima.


Ne RKC, već sveti Jakov:

Što koristi, braćo moja, ako tko rekne da ima vjeru, a djela nema? Može li ga vjera spasiti? Ako su koji brat ili sestra goli i bez hrane svagdanje pa im tkogod od vas rekne: "Hajdete u miru, grijte se i sitite", a ne dadnete im što je potrebno za tijelo, koja korist? Tako i vjera: ako nema djela, mrtva je u sebi.
Inače, mogao bi tko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi
svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru. Ti vjeruješ da je jedan Bog? Dobro činiš! I đavli vjeruju, i dršću." Hoćeš li spoznati, šuplja glavo, da je vjera bez djela jalova? Zar se Abraham, otac naš, ne opravda djelima, kad na žrtvenik prinese Izaka, sina svoga? Vidiš: vjera je surađivala s djelima njegovim i djelima se vjera usavršila te se ispunilo Pismo koje veli: Povjerova Abraham Bogu i uračuna mu se u pravednost pa prijatelj Božji posta. Gledajte: čovjek se opravdava djelima, a ne samom vjerom. Ne opravda li se slično, djelima, i Rahaba bludnica kad primi glasnike i drugim ih putom izvede? kao što je tijelo bez duha mrtvo, tako je i vjera bez djela mrtva.


Da li znate tko je antikrist? - Page 5 Kava1

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
ALi zašto si ti u rapravi o antikristu kad je to tebi nevažno?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
miskec4096 je napisao/la:
Stefani, hajde još jednom pročitaj ono što sam napisao:

Pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca? Pravoslavci ne slave svece, ne ljube ikone, ne mole za mrtve? De molim te.


Ne vidiš li da je ovo sarkazam, jer je Cito izjavio da pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca, što je notorna glupost, jer između katoličke i pravoslavne crkve nema nikakve razlike u stvarima koje se kritiziraju.

Ljudi, vi detaljno iščitavate tekst bremenit značenjem poput Biblije, a u posljednja tri dana je troje ljudi na ovom forumu pogrešno pročitalo moje postove koji nisu pisani toliko nejasno kao Biblija.
Dajte za početak primijenite tumačenje Duha Svetoga na postove drugih članova foruma. Da li znate tko je antikrist? - Page 5 Icon_wink

Da li znate tko je antikrist? - Page 5 Icon_biggrin Slažem se miskec4096, u pravu si i shvatila sam svoju grešku u trenutku kad sam postala ali nemam opciju edit, pa me je mrzelo da se ispravljam još jednim postom, a iovako sam upala u raspravu kao padobranac, sory.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
KAk da ti pojasnim odnos između katoličke crkve i pravoslavne. Oni su ista stvar samo su se podijelili. to ti je KAo Oprah i Dr. Phil. KUžiš? I sad se ne vole. Iako su isti. ZApravo mogu promjeniti svoju izjavui kao netočnu da pravoslavna nije kriva za krv svetaca jer je. (You mada a point) Ali ipak je Oprah odnosno RKC jaća od pravoslavne ( dr. Phil) i ona je "Antikrist" jer je dr Phil došao od nje i ona ga je stvorila i bili su jedno ali sad su se rastali. Ovo je sve bilo metaforično. nije Oprah Antikrist već RKC.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Razvoj RKC temelji se na kontinuiranom razvitku od Isusova doba do
danas. Razvoj pravoslavlja, ali i istočnih monofizitskih crkava također
- u određenom su trenutku one otpale od RKC, ali priznaju ono razdoblje
u kojem su se slagale s njom. No protestantizam je već u svojim počecima svoju teologiju gradio na suprotstavljanju. U želji da se suprotstavi moralnoj dekadenciji Crkve, napravljena je separacija na svim razinama i odsječeno 1500 godina razvoja Crkve, te poslovično s vodom izbačeno i dijete. Protestantizam je već u trenutku nastanka bio anakron, jer se vratio 1500 godina unatrag, negirajući kompletan razvitak teološke misli u tom razdoblju. Usporedbe radi, to je kao da danas u geofizici netko počne zastupati učenje po kojem je Zemlja rotirajući disk (zapravo, takvi i postoje - potražite Flat Earth Society).
Može se govoriti o dekadenciji Katoličke crkve, ali nitko ne može poreći njezin linearni razvitak od doba prve Crkve. I zato ne može biti Antikrist, jer se ona ne suprotstavlja Bibliji, već ju samo drugačije tumači (npr. u vezi čistilišta, svjesnosti duša poslije smrti i sl.).

Dapače, doktrina sola fide mnogo je manje u skladu s Isusovom porukom, jer praktički isključuje iz spasenja sve nekršćane koji su se držali moralnih zapovijedi no iz raznih razloga nisu prihvatili Isusa kao jedinog spasitelja. Plus što naravno prejudicira kriterije spasenja koji ne bi trebali biti poznati nikomu do Bogu.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
ALi ti ne kužiš osnovu: Nemoguće je držati moralni Zakon! Samo je Isus bezgrešno držao zakon - to je što se tiće Sola fide bez koje niti možeš činiti djela. O tome Jakov prića. Ne o spasenju kroz djela, nego o dokazima vjere.

Drugo, Protestanti su vratili stvari na početak, jer ono što je RKC ućinila je bilo totalno uvođenje nekih ne-Biblijskih stvari u crkvu koje su postale Tradicija koja je izjednaćena sa Svetim Pismom kojeg RKC ne samo da drugaćije interpretira nego laže. Kao i npr. Unitarijanci koji negiraju Sveto Trojstvo. Jednostavno lažu.

Tebi kao pripadniku religije bez ikakvih doktrina kao tvoja u kojoj svatko vjeruje što hoće skroz nepotrebno davati svoje mišljenje o Antikristu. Po tebi su svi spašeni po rođenju, a tvoj ,"ono nešto", što neki zovu bogom, kako bi se Oprah izrazila, je u biti neintervenistički humanist. Tvoja religija je u potpunosti anti-kršćanska i zla. Ti niti jedan odgovor na svoja pitanja nećeš naći, samo pitanja i pitanja i onda ćeš umrijeti i ići u pakao.

we are:

  • Christians,
    Jews, Humanists, Agnostics, Pagans, Buddhists, Taoists, Hindus, Muslims,
    and many other faith traditions


  • straight, gay,
    couples, singles, young, and old


  • bound together
    not by dogma, but by shared values, social concerns, common
    interests, and friendship


Ne vjerujete da je Isus rođen od djevice, radio ćuda ili da je uskrsnuo.

Zar ne vidiš da je tvoj befief system kompletno pogrešan i jednostavno glup?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito je napisao/la:
ALi ti ne kužiš osnovu: Nemoguće je držati moralni Zakon! Samo je Isus bezgrešno držao zakon - to je što se tiće Sola fide bez koje niti možeš činiti djela. O tome Jakov prića. Ne o spasenju kroz djela, nego o dokazima vjere.


KOJI zakon je to Isus bezgriješno držao? Židovski nije, jer su ga farizeji optužili da ga krši (subota, nepranje ruku...). Držao je onaj zakon koji je stvorio.

Drugo, Protestanti su vratili stvari na početak, jer ono što je RKC ućinila je bilo totalno uvođenje nekih ne-Biblijskih stvari u crkvu koje su postale Tradicija koja je izjednaćena sa Svetim Pismom kojeg RKC ne samo da drugaćije interpretira nego laže. Kao i npr. Unitarijanci koji negiraju Sveto Trojstvo. Jednostavno lažu.


Laž je dokazivo poricanje istine. Što se tiče Trojstva, mi ne znamo postoji li Trojstvo, štoviše, ne znamo uopće postoji li Bog, prema tome to ne može nikako biti laž, već samo drugačije tumačenje.
Druga stvar, naravno da je Katolička crkva uvela nebiblijske stvari u teologiju, kada se katolička doktrina temelji na tome da Bog nije svoju objavu završio pred 2000 godina, nego se objavljuje i dalje, te da je Biblija samo polazište, ali ne i konačna objava. Dakle, naravno ako je Bog nešto objavio u 11. stoljeću, da onda to nije biblijsko, kada je biblijski kanon zatvoren 350.

Tebi kao pripadniku religije bez ikakvih doktrina kao tvoja u kojoj svatko vjeruje što hoće skroz nepotrebno davati svoje mišljenje o Antikristu.


Prije svega, ja nisam pripadnik religije. Ja imam svoju vlastitu vjeru, a od vjerskih mi paradigmi UU najviše odgovara baš zato jer nema doktrina i ne nameće tuđe mišljenje ikomu. Svato sam bira u što će vjerovati, u skladu s društvenom i psihološkom funkcijom religije.
Ja u ovoj raspravi samo pokušavam ukazati na apsurde onih koji "znaju" tko je Antikrist, jer to nitko ne može znati. Štoviše, iz Biblije je nejasno je li Antikrist uopće osoba, organizacija, duhovno stanje ili jednostavno govorna figura za one koji se protive ideologiji koju zastupa Ivan (pa bi tako i ebioniti mogli biti Antikrist).

Po tebi su svi spašeni po rođenju, a tvoj ,"ono nešto", što neki zovu bogom, kako bi se Oprah izrazila, je u biti neintervenistički humanist.


Nisu spašeni po rođenju, već po osvješćivanju svoje prirode. Ali o tome možemo raspravljati na temi o UU.

Tvoja religija je u potpunosti anti-kršćanska i zla.


Nije antikršćanska, jer ne odbacuje Isusovo učenje. Odbacuje Pavlovu doktrinu o Isusovoj jedinorođenosti.
Druga stvar, moja religija je zla? Pogledajmo još jednom ovu izjavu tebe, pripadnika "dobre" religije:

Ti niti jedan odgovor na svoja pitanja nećeš naći, samo pitanja i pitanja i onda ćeš umrijeti i ići u pakao.


Ako kršćanstvo stvara ljude koji mogu ovako nešto izreći, onda je jasno što je ovdje zla religija. Na svu sreću, ja znam da je ovo tvoja zabluda, a ne službena doktrina kršćanstva, jer nijedan kršćanin neće prejudicirati tko će biti spašen. Isto kako znam da pakao nije mjesto, nego stanje, a tvoja izjava pokazuje da si ti u ovom životu bliže paklu nego ja. No očito u ovom životu moraš i to odraditi.

Boga nalaze oni koji postavljaju pitanja, ne oni koji "znaju" odgovore. Wink

Ne vjerujete da je Isus rođen od djevice, radio ćuda ili da je uskrsnuo.


Ja osobno vjerujem da je radio čuda (tj. ono što bi se danas nazvalo parapsihološkim pojavama), samo što nije bio jedina osoba u povijesti koja je to činila. Isto tako vjerujem da se vratio iz kliničke smrti, što čine i mnogi jogiji. Ne vjerujem da je rođen od djevice, jer je to mitološki element prisutan mnogo prije Isusa (kod Egipćana, kod Zaratustre...).
U svakom slučaju, bili ti elementi iz Isusove biografije istiniti ili ne, oni nisu bitni za spasenje. Mnogo je bitniji naš odnos prema drugima i ljubav koju pružamo. Čovjek se ne spašava po vjeri u rođenje od djevice, čovjek se spašava po tome koliko je doprinio poboljšanju ovoga svijeta, međuljudskih odnosa, razvitku duhovnosti...zašto bi Isus naglašavao da trebamo ljubiti jedni druge? Da Bogu bude bolje? Ili da nama bude bolje? Kome je potrebnije?

Zar ne vidiš da je tvoj befief system kompletno pogrešan i jednostavno glup?


Ne. Nimalo. Ne vidim NITI JEDAN argument po kojem je on "glup". Dapače, mnogo je kompatibilniji sa stanjem i potrebama suvremenog društva. Po čemu je ispravnije vjerovati da je jedini autoritet knjiga koju su prije 4000 godina napisali pripadnici pustinjskog nomadskog stočarskog naroda koji se kasnije nastanio u Palestini, koji nisu ni mogli znati objasniti neke pojave (ne možeš očekivati da Židovi tada znaju što su izoglose, geni, tektonika...) i ako netko opovrgava podatke tamo iznesene, onda huli, proklet je i ide u pakao? Rekoh već, ako podaci u nekoj knjizi ne odgovaraju stvarnosti, reći ćemo - knjiga ima grešku. No ako je knjiga Biblija, onda će mnogi reći - stvarnost je varljiva. Bibliju je nemoguće opovrgnuti, ne zato jer ona ne pruža materijal za to - već zato jer mnogi vjeruju prije Bibliji nego svojim osjetilima. Iako su ta osjetila stvorena od Boga. Dakle, ako su osjetila varljiva, Bog nas je već stvorio krnjima.
Nota bene, Bibliju se čita očima. Kako znamo da nas tu oči ne varaju?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
eto, sve sto si rekao je anti kršćanski

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito je napisao/la:
eto, sve sto si rekao je anti kršćanski


Ja ne vidim niti jednu stvar koja je antikršćanska. Naravno, ako pod kršćanstvom smatramo slijeđene Isusova učenja, a ne kult ličnosti Isusa Krista.

Tada pristupi jedan od pismoznanaca koji je slušao njihovu raspravu. Vidjevši da im je dobro odgovorio, upita ga: "Koja je zapovijed prva od sviju?" Isus odgovori: "Prva je: Slušaj, Izraele! Gospodin Bog naš Gospodin je jedini. ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svojega, i iz sve duše svoje, i iz svega uma svoga, i iz sve snage svoje!" "Druga je: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga. Nema druge zapovijedi veće od tih." Nato će mu pismoznanac: "Dobro, učitelju! Po istini si kazao: On je jedini, nema drugoga osim njega. Boga ljubiti iz svega srca, iz svega razuma i iz sve snage i ljubiti bližnjega kao sebe samoga - više je nego sve paljenice i žrtve."

Onaj tko upire prstom u pojedince ili organizacije kao u Antikrista, taj ne ljubi bližnje. Onaj tko smatra da je od svog rođenja griješan i zaslužuje prokletstvo - taj ne ljubi sebe. A onaj tko više drži do Pisma nego do neposrednog iskustva susreta s Bogom - taj ne ljubi ni Boga.

TO je kršćanstvo. A ne doktrine Pavla, Ivana ili hrpe drugih crkvenih otaca iza njih. Nema razlike između Katekizma Katoličke crkve i apostolskih poslanica. Sve su to teološka naklapanja ljudi koji monopoliziraju istinu. Crkvena ekskomunikacija i anatemiziranje Jana Husa jednaka je tomu kada Ivan u svojoj Prvoj poslanici kaže: Po ovom prepoznajete Duha Božjega: svaki duh koji ispovijeda da je Isus Krist došao u tijelu, od Boga je. A nijedan duh koji ne ispovijeda takva Isusa, nije od Boga: on je Antikristov, a za nj ste čuli da dolazi i sad je već na svijetu.

Ivan nameće svoju istinu kao apsolutnu. Antikrist je onaj tko se vjerom razlikuje od njega.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
zanimljiv video:

https://www.youtube.com/watch?v=toBOML5W4uQ

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Brat amos je vjerovatno odgovorio nešto slično, ali idem i ja reči svoje mišljenje.


Postoje 2 vrste antikrista, opći: - sve i svatko tko se usprotivi Bogu i Kristovome evanđelju. To je logično jer sama riječ ANTI-KRIST nosi značenje: protiv-Krista. To nalazimo i u 1.Ivanova 2,18: "Djeco, posljednji je čas! I, kako ste čuli, dolazi Antikrist. I sad su se već mnogi antikristi pojavili. Odatle znamo da je posljednji čas." Tako da u tome smislu znamo tko je antikrist. Sve što niječe i negira Krista kao Mesiju i Spasitelja - Sina Božjega.
Durga vrsta antikrista je onaj koji če dobiti vlast od sotone samoga da vlada, zavede i navede na propast i uništenje 2/3 zemlje (čovječanstva) taj je opisan u 2. Solunjanima 2, 3-4: "Neka vas nitko ne zavede ni na koji način. Jer ako prije ne dođe onaj otpad i ne otkrije se Čovjek bezakonja, Sin propasti, Protivnik, onaj koji uzdiže sebe protiv svega što se zove Bog ili svetinja, dotle da i u Božji hram zasjedne gradeći se Bogom..." Taj antikrist če prema Pavlovim riječima (Božjoj objavi) stupiti na scenu TEK NAKON uznesenja crkve, to nam govore sljedeči stihovi iste te poslanice iste glave (2) od 5 do 8 stiha: "Ne sjećate li se, to sam vam govorio dok sam još bio među vama? I sada znate što ga zadržava da bi se pojavio tek u svoje vrijeme. Doista, otajstvo bezakonja već je na djelu, samo ima tko da ga sada zadržava dok ne bude uklonjen. Tada će se otkriti Bezakonik." Zadržava ga Duh Sveti koji boravi u Crkvi/Tijelu Kristovom, NAKON što se i posljednji bezbožnik spasi (obrati/nanovo rodi) tada nastupa uznesenje Crkve 1. Solunjanima 4, 16-17: "Jer sam će Gospodin - na zapovijed, na glas arkanđelov, na zov trublje Božje - sići s neba. I najprije će uskrsnuti mrtvi u Kristu, a zatim ćemo mi živi, preostali, zajedno s njima biti poneseni na oblacima u susret Gospodinu, u zrak. I tako ćemo uvijek biti s Gospodinom." I tada nastupa vladavina antikrista, koja če prema nekim tumačenjima trajati 7 godina. 3 i pol godine "mira i sigurnosti" i onda 3 i pola godine masovne tiranije i uništenja. Koliko je to točno, ja neznam, ali me pretjerano niti ne zanima, jer nije mi cilj to vidjeti i tu biti, več to izbječi i biti uznesen sa Crkvom u Slavu Kristovu!!


To je ono što Biblija kaže ( za ovaj zadnji dio, sa godinama i time nisam siguran, potpuno. Treba se čitati Danijela, Otkrivenje i Kristov govor o tim zadnjim danima, i naravno moliti Boga za vodstvo i upučenje u istinu o tome, pa tko voli neka izvoli ) za antikrista, i to je ono što ja vjerujem. 

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Dolazak Antikrista

http://sites.google.com/site/molitedragadjeco/dolazak--antikrista

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
petrus3 ovaj link mi je jako zanimljiv, nešto neverovatno

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ciril Jeruzalemski o Antikristu


Antikrist će biti Kristova imitacija; stvorit će ga Sotona
da diskreditira istinu; kao vračarov vračar, izvest će čudnovata djela, sve
zadivljujuće laži, uz pomoć umijeća čaranja. Ovog velikog prevaranta očekuje
rasa onih koji su odbili Krista kao kralja i Mesiju. Sv. Ciril koristi iste
argumente koje je utemeljio Irenej da ovo dokaže: “Ali ako drugi dođe u svoje
ime, njega ćete prihvatiti”. Ovaj drugi je Antikrist, dolazeći sa svojim
vlastitim autoritetom i postavljajući se kao pravi Mesija.

Raspravljajući o pripremama za dolazak Antikrista, Ciril naglašava veliki
moralni pad svog vremena. Mržnja braće pravi prostor Antikristu; jer vrag
priprema unaprijed divizije za poslati među ljude, a posebno među kršćane da im
govori o pravim i pogrešnim učenjima, dobrom i lošem moralu. Na sam današnji
dan postoji veliki broj onih koji odlaze; tisuće su napustile istinu. Crkva je
ispunjena prikritim hereticima koji su prethodnici Antikrista. Pravi Krist
dolazi odozgor, prvo u tišini, slaboći i osami, kao trpeći Spasitelj. Ali u
Njegovu drugom dolasku On će doći ponovno odozgor, ali ovaj put sa zvukom trube
kao Sudac u slavi Svog Oca, udružen sa legijama dobrih anđela. S druge strane,
Antikrist dolazi odozdol, iz zemlje, čarobnjak, ekspert u dijaboličkim umijećima.
On će uzeti snagu rimskog carstva i lažno se predstaviti kao Krist, varajući
Židove, koji traže pomazanika s političkim kraljevstvom, i zavodeći pogane
svojim magijskim iluzijama. Prvo će Antikrist pokazati umjerenost, kao da je
učena i diskretna osoba. Igrat će ulogu trezvenog čovjeka i dobrohotnog. Ali
kada se jednom postavi kao totalitarni vladar i Židova i pogana, ostavit će
masku dobrodušne umiljatosti. Onda će započeti njegova karijera otvorenog
kriminala, karakterizirana svim vrstama gnjusnih djela i bezakonja. Premašit će
u zlu sve nepravedne, bezbožne osobe koje su došle prije njega, postavljajući
protiv svih ljudi, ali posebno protiv kršćana, ubilački duh vođen požudom i
okrutnošću. On će biti tiranin koji bjesni u krvi svetaca tri i pol godine.

Povezujući Antikristovu pojavu sa svjetskom silom, Ciril slijedi tradicionalno
objašnjenje Danijelove vizije događaja. Vladavina Antikrista će početi kada
dobije kontrolu nad kraljevstvima koja su nekada sačinjavala Rimsko carstvo.
Deset kraljeva će vladati u različitim područjima Carstva. Onda će se
jedanaesti kralj, Antikrist, pojaviti i preuzeti svu vlast. Tri kralja će
pokoriti izravno, a ostalih sedam će pobijediti podjarmljivanjem. Anđeo
Gabrijel objašnjava viziju deset kraljeva Danijelu na ovaj način: “Četvrta
zvijer će biti četvrto kraljevstvo na zemlji, koje će nadvladati sva
kraljevstva. A deset rogova ove zvijeri su deset kraljeva koji će se pojaviti;
i još jedan kralj će se pojaviti poslije njih, koji će nadvladati u zloći sve
koji su bili prije njega … i on će govoriti riječi protiv Najvišega. Bogohulnik
je i bezakonik, i nema kraljevstvo od svojih otaca, nego uzurpirajući vlast uz
pomoć vračanja”.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 5 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply