Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li znate tko je antikrist?

power_settings_newLogin to reply
+16
Litotron
kainos
stefani
miskec4096
aletheia
cito
stranac
Gubavac
Rafael
Želislav
Mitar
usamljena
el šadaj
Darko
amos
KRAJVREMENA
20 posters

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ako je Obama Antikrist, što je onda bio Bush?
Ja od Obame vidim uglavom pozitivne pomake u odnosu na onoga prije.
Ili i ti, kao neki Obamini protivnici iz američkih crkava, tvrdiš da "Bog nije htio da svi imaju zdravstveno osiguranje"?
Nemoj mi samo reći da je Antikrist jer se zalaže za pravo odabira majke u pitanju abortusa, jer tada Antikrista ima mnogo više nego što si možeš zamisliti.

Tri najzlorabljenija dijela Biblije su:

- Antikrist
- lažni proroci
- "nitko ne dolazi Ocu osim po meni"

To su tri stupa kršćanske hegemonije. Manje rada na traženju Antikrista, a više rada na sebi - jer ako je Krist ona dimenzija čovjeka koja se povezuje s Bogom, onda je Antikrist ona dimenzija koja je njoj suprotna, što znači da svaki od nas u sebi nosi Antikrista. Kako je rekao Muhamed: "Najveći džihad koji svatko od nas mora voditi jest džihad protiv sebe." Kada svatko od nas pobijedi Antikrista u sebi, tada će svatko od nas doživjeti Kristov dolazak i Novu zemlju.
Zato ne upirite prstom u XY kao Antikrista, već stanite pred ogledalo i vidjet ćete ga.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ja od Obame vidim uglavom pozitivne pomake u odnosu na onoga prije.


Naravno,i treba da vidiš ,jer ustvari ne vidiš ništa ,a vrag deluje.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Vrag djeluje jedino kroz organiziranu religiju.
"Vrag" znači neprijatelj. Najveći neprijatelj čovjeka jest slijepo i nekritičko prihvaćanje autoriteta.
Bogu ne samo da ne smeta da ga propitkujemo, Bog od nas to i želi. Jer jedino propitkujući Boga možemo doći do prave vjere u njega, a ne do mitologije Židova od prije 2000 i više godina, do knjige nekog arapskog trgovca od prije 1400 godina, do mitova o plodnosti indijskih poljoprivrednika prije 6000 godina...

Tko je bio prvi antikrist? Sveti Pavao. Iskrivio je Isusovo učenje, po vlastitom nahođenju izmijenio Levitski zakonik i predstavio svoju, farizejiziranu verziju Isusa. Pripadnik iste one grupe Židova koje je Isus kritizirao, preuzeo je Isusa i odjenuo ga u ruho vlastitih zabluda.

Tko ima uši neka čuje.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Antikrist su Papa i njegov sistem odnosno RKC. Kroz povijest Kako ne vidiš da ti je ta spika sa Obamom podmetnuta da vjeruješ u laž i SF. Takve uvjeravanja uglavnom dolaze i arminijanskih protetantskih crkava koje ionako jesu potomci Kurve Babilonske. pff, koji Obama? Po ćemu je on gori od bilokojeg hrvatskog političara? Da li on laže ljude ućeći ih da se mogu spasiti svojom voljom i po djelima negirajući savršenu učinkovitost Kristove krvi na križu da spasi i otkupi svakoga za koga je prolivena. NE. To ući RKC. Negirajući svu moć koju je Otac dao Sinu. Jer krv lažnog krista kojeg oni propovjedaju je prolivena za sve, ali je neučinkovita jer ne spašava svakoga, već čovjek sam odlučuje o svom spasenju. RKC svjesno ili nesvjesno tjera ljude na grijehe i prokletstvo jer ih ući to neko lažno, mlako, bezkičmeno evanđelje, u kojem nema mesa, gdje je Bog nuditelj, a mi ti koji biramo to što se nudi i gdje je sa Boga skinuta sva moć i slava i uzdignulo čovjeka da misli da on kao stvorenje može nešto ućiniti za sebe i da je nekom molitvom, krštenjem ili nećim trećim spašen. Osim toga RKC ionako misli da radi Isusov posao na Zemlji dok je on u odsutnosti. Jer kao Isus ne može sam obavljati svoj posao. Besmisleno

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Osim toga RKC ionako misli da radi Isusov posao na Zemlji dok je on u odsutnosti. Jer kao Isus ne može sam obavljati svoj posao. Besmisleno


Da,i sve što si do sada napisao je točno i smisleno,i sve je odavno otišlo k vragu.
Mnogi i danas umišljaju da se Duh Sveti još razleva po naraštajima,i gledaju "poglavare" ko učitelje
Bit je sad u ovom poslednjem Antikristu ,a ja kažem Obama,i tu nisam da se s tobom ne slažem ,već samo kažem šta jest.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Meni je fascinantno kada krenu argumenti protiv RKC, a argumenti bi se isto tako mogli primijeniti i na pravoslavne crkve, jer su vjerovanja više-manje ista. Zašto je tomu tako? Pa zato jer pravoslavlje ne izaziva jednak osjećaj ugroženosti kod tih koji plljuju. Zašto bi papa bio Antikrist, a vaseljenski patrijarh ne?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ma ima ih na tone,al kažem-bit je prepoznat ovog zadnjeg,zbog kraja koji sleduje nakon.
Ništa drugo.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Sofia, to s Obamom jednostavno nema smisla. Ja ne branim Obamu. Antikrist je onaj koji se predstavlja umjesto Krista. Hitler nije bio Antikrist.
2Th 2:1 A molimo vas, braćo, za dolazak Gospodina našega Isusa Krista i našega skupljanja s njim,
2Th 2:2 Da se ne date brzo pokrenuti od uma, niti da se plašite, ni duhom, ni riječju, ni poslanicom, tobože od nas poslanom, kao da je već blizu dan Gospodnji.
2Th 2:3 Da vas nitko ne prevari ni na koji način, jer treba da najprije dođe otpad, i objavi se čovjek grijeha, sin propasti,
2Th 2:4 Koji se protivi i podiže više svega, što se zove Bog, ili što se štuje, tako da će on sjesti u hramu Božjem pokazujući sebe, kao da je Bog.
2Th 2:5 Ne pamtite li, da sam vam ovo govorio, još kad sam bio kod vas?
2Th 2:6 I sad znate, što zadržava, da, se ne javi u svoje vrijeme.
2Th 2:7 Jer tajna bezakonja već djeluje; samo treba da se ukloni onaj, koja sad zadržava.
2Th 2:8 I onda će se pojaviti bezakonik, kojega će Gospodin Isus ubiti dahom usta svojih i uništiti sjajem dolaska svojega,
2Th 2:9 Kojega je dolazak po djelovanju sotoninu sa svakom silom i znacima i lažnim čudesima,
2Th 2:10 I sa svakom prijevarom nepravde među onima, koji propadaju, jer ljubavi istine ne primiše, da bi se spasili.
2Th 2:11 I zato će im Bog poslati silu zablude, da vjeruju laži,
2Th 2:12 Da se svima sudi, koji ne vjerovaše istini, nego volješe nepravdu.

2Th 2:13 A mi smo dužni svagda zahvaljivati Bogu za vas, braćo ljubljena od Gospodina, što vas je Bog kao prvence izabrao za spasenje posvećenjem Duha i vjerom istine,
2Th 2:14 U koje vas pozva evanđeljem našim, da postignete slavu Gospodina našega Isusa Krista.
2Th 2:15 Tako dakle, braćo, stojte i držite predaje, koje naučiste ili riječju ili poslanicom našom.
2Th 2:16 A sam Gospodin naš Krist Isus i Bog Otac naš, koji nas je ljubio i dao utjehu vječnu i dobru nadu u milosti,
2Th 2:17 Neka utješi srca vaša i utvrdi u svakom dobrom djelu i riječi!

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Jer pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
2Th 2:4 Koji se protivi i podiže više svega, što se zove Bog, ili što se štuje, tako da će on sjesti u hramu Božjem pokazujući sebe, kao da je Bog.


Da,ali možeš gledati na to tako da i jedan predsednik znači narodu više od Boga,i svi ga obožavaju,i veći je autoritet narodu od crkve Rolling Eyes ,šta god ona značila,jer kao božja ni ne postoji u svetu.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Sorry Sofia, ali ja bi reako da je to sa Obamom samo još jedna Jezuitska izmišljotina. Osim toga, tko štuje Obamu i njegov autoritet? Vjeruj da je RKC iznad Obame. Bogatiji su i jaći. JA bi reako da je OBama kao uostalom i svaki svjetovnjak proklet, ali da je on antikrist? Njegove vojske kršćanu ne mogu ništa i jalove su.

Eph 6:12 Jer naša borba nije protiv krvi i tijela, nego protiv poglavarstva, protiv vlastima, protiv upravitelja tame ovoga svijeta, protiv duhova pakosti u zračnim visinama.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Pa Obamu ti vole ko i Opru ,a u simbiozi su.
I ne ratuje se u ovome filmu,cito!
Kao što mi kažeš- Nije protiv krvi i tela ,već protiv vlasti -tamničara današnjeg ,i to ide u celofanu,na finjaka.
I nemoj mi sad predočit još neke avione ko smisao,jer nije do zraka,već nebesa,gde je carstvo božje.
Dakle,rat duhova.
I ajde ,brže kontaj,jer moram za obavezama,a ne idem dok se ne nađemo na pola Da li znate tko je antikrist? - Page 4 Sunny

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Kakve veze ima Obama ima sa ef 6:12 kad sve što on može biti i što predstavlja jest krv i tijelo? On je tjelesan. On je samo čovjek. Antikrist je sistem. Lažni prorok je sistem. JEdnostavno ne vidim Obamu nigdje u Apokalipsi.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Pa jeste ,čovek ima telo,al kakve vizije širi?
To je bit!
I di ćeš većeg sistema kad se udruže Oprah i Obama?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ta teorija je bezveze, i nema apsolutno nikakva uporišta, doli mašte raznih OMEN 1,2,3 scenarista- jer to je sve što to je.

To je obmana , a ne obama. TE sve teorije o antikristu su nastale nakon što je Antikrist već bio identificiranjoš u 16 st. Jedni su postali futuristi (antikrist budućnosti), drugi preteristi (antikrist prošlosti) u svjoj eskatologiji. Samo da se sakrije očito. Nemoj nasjest na to.
zna vrlo dobro da je Antikrist uvijek prisutan in je Papinski sitem- čovijek grijeha.

Koliko god Oprah sa svojim ućenjem odvaja ljude od Boga nikad neće imati poklonika ko RKC, a i jedno i drugo mogu ići ruku pod ruku.

2Th 2:11 I zato će im Bog poslati silu zablude, da vjeruju laži,
2Th 2:12 Da se svima sudi, koji ne vjerovaše istini, nego volješe nepravdu.

KAkve ja ili ti veze imamo sa Obamom i Oprah. Šta mi oni mogu? Ja ti nikad neću priznati nitijednog političkog i ikakvog vođu da je Antikrist doli RKC. To je doktrina. I vrlo je očito. Antikrist postoji kroz povijest. RKC je nasljednk
Rimskog carstva. Ne mogu sa ulaziti u cijelu dokrtinu i sve što svjedoći Duh Sveti protiv RKC u Bibliji. Pliz, pročiatj ovo:

http://www.lazarusunbound.com/bunk_doctrineantichrist.shtml

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Pravoslavna crkva nije pijana krvlju svetaca? Pravoslavci ne slave svece, ne ljube ikone, ne mole za mrtve? De molim te.
Katoličanstvo i pravoslavlje se u teološkom smislu razlikuju samo po pitanju Duha Svetoga. U organizacijskom i liturgijskom nešto više, ali ionako nisu bitni obredi nego teologija.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Oj!
Morala sam odrolat malo brže,al čim stignem,budem čitala
Naravno da je bilo antikrista i antikrista ,i u njih se upire prstom ko na krivce,jer svaki vladar,bio crkveni,bio državni-ima jak autoritet nad masom,i odgovoran je za njih,al ako pratimo događaje kroz Otkrivenje,RKC je svoje vernike odavno podavila ,a dotući će ih Obama i Oprah,aj odi pa vidi kolko imaju fejs obožavatelja Shocked

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito,i čemu reć samo RKC?
Pa crkve su se posvađale među sobom,i sve viču -Naša je jedina...
Svaka skuplja svoje slepce .

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 4 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply