Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Da li znate tko je antikrist?

power_settings_newLogin to reply
+16
Litotron
kainos
stefani
miskec4096
aletheia
cito
stranac
Gubavac
Rafael
Želislav
Mitar
usamljena
el šadaj
Darko
amos
KRAJVREMENA
20 posters

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Mislim da se treba držati definicije dane u Svetom Pismu.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Pismo uči o duhu antikrista, osobi antikrista koja će stupiti na pozornicu i antikristima (množina) koji su i prije bili prisutni u svijetu, a o današnjem vremenu da ne govorimo.

obama definitivno pokazuje neke simptome antikrista za koje Pismo kaže da ih već sada ima u svijetu. zagovara i traži zakonske okvire za pobačaj, istospolne brakove itd. njegovi potezi ipak imaju posebnu težinu znamo li da je predsjednik moćne države kao što su SAD. ipak, mislim da on nije osoba antikrista, neke stvari se još trebaju odigrati.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
PAPA

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito je napisao/la:
PAPA

Jel ti ovo hipoteticki tvrdis?Ili svadje radi?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Papa i njegov sistem koji ne priznaje preodređenje i izabranje već spasenje po djelima.

To da je papinska religija Antikrist je cijela doktrina i izbrani bi trebali znati tko je to s obzirm da je istina u njima. Onaj tko nema istinu u sebi ne zna tko je Antikrist. Antikrist dolazi iz crkve, a ne iz politike. Niti će sjediti u hramu u Jeruzalemu kako neki futuristi i raputre kultovi tvrde.

Da sad ne idem u objašnjavanje evo iz westminster confession of faith:

VI. There is no other head of the Church but the Lord Jesus Christ: nor
can the Pope of Rome in any sense be head thereof; but is that
Antichrist, that man of sin and son of perdition, that exalteth himself
in the Church against Christ, and all that is called God.

Svaki reformirani kršćanin koji ovo ne priznaje je podlegao eskatologiji koju su mu podvalili Jezuiti u protureformaciji.
Ljudi ne shvaćaju da su Jezuiti uspjeli u svojim namjerama da unište reformaciju i iako sada ima milijon denominacija, 99,9% njih su sve na ovaj ili onaj način podlegle doktrinama RKC. Pa čak i adventisti koji drže nauk o Antikristu imaju osnovne RKC doktrine u njima koje su kontra reformaciji. Npr., misle da mogu pridonjeti svom spasenju, a i izgubiti ga. To je nauk RKC. Današnji baptisti imaju skroz drugačija vjerovanja nego ona koja su imali prije samo 100 godina. Na početku reformacije su svi reformatori držali doktrinu Papinskog Antikrista , danas skoro niti jedna denominacija, već se teži ekumenizmu sa Antikristom. Zato postoji tolika velika mogućnost da na kraju sve denominacije dođu pod krilo RKC jer su razlike već postale toliko male da će se za 20 godina uspjet dogovoriti.

Jezuiti imaju cilj uništiti reformaciju na ovaj ili onaj način,a sasvim im odlično ide ubacujući svoje agenete svugdje i uništavajući protestantizam iznutra.

Antikrist je potekao iz Crkve i još je Ivan pisao da ima mnogo antikrista jer je već za vrijeme Ivana koji je umro u 2 st., počeo odpad. Tako je Ivan znao da smo u zadnjim danima. Antikrist je taj koji uči spasenje po djelima, a time i negiraju Oca i Sina jer negiraju svjedočanstvo koje Otac predao sinu i negiraju svu moć i i slavu koju je Otac dao sinu. Sve je to počelo u 1. stoljeću i od tad se razvija Tradicija koja je u kontri sa Svetim pismom.
JA osobno nemam ništa protiv tradicije ako je u skladu sa Svetim Pismom.

Sorry Dina, ali nisam ja kriv što neki ovdje idu u hram Antikrista. Ja im sigurno neću puhat u guzicu kao mnogi koji pričaju nekakvo razvodnjeno pop evanđelje i stvarati dijalog s tim ili pokušati ekumenizirati. Ja širim evanđelje. Tko će to prihavtiti uopće nije na meni već na Bogu. Bilo bi grijeh nazvati katolika bratom s obzirom da onaj koji se spoji sa bludnicom posatje s njom jedno tijelo. Još sad kad dođe božić pa se svi zajedno nađu u božičnom duhu...ccc...neću izlaziti van iz kuće 3 tjedna, ako Bog da.

Jedino katoličko uporište danas je njihovo mnoštvo i ekonomska snaga. A ako netko porekne da RKC stoji iz svake svetovnje vlade na svijetu, stvarno ne vidi bludnicu s kojom hodi.


AMOS
Idu li dvojica zajedno da se ne dogovore?

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Osim toga po RKC ionako su svi osim njih u Anathemi pa ne vidim zašto bi se netko ljutio ako mu kažem da je Papa Antikrist. To je kao da pederu kažem da Bog mrzi pedere pa se ovaj naljuti, a on zapravo mrzi Boga.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Evo ovdje sam pisao o coveku koji je bio jezuit, tu sam ostavio i neke citate iz knjige Vatikanske ubice. Ti protestanti koji osporavaju da Dr. Alberto Rivera nije ni postojao, su zapravo ubaceni jezuiti kojima je cilj upravo to. Mnogi protestanti sluze Rimu, pa nazalost i gospodin Graham, veliki jevandjelista.

https://izaija95.forumcroatian.com/crkva-f6/dr-alberto-rivera-t1726.htm

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Rivera je čovjek koji je izmislio futurizam koji je ušao u sve pore protestantizma. Rivera je bio jezuit koji je u svojoj eskatologiji ipak bio konzistentniji i manje otpao nego današnji protestanti. on je barem vjerovao da će neki budući zli papa biti Antikrist. U skoro isto vrijeme jedan drugi jezit je napisao skroz drugo eskološko gledište-preterizam- koji tvrdi da se cijelo Apokalipsa dogodila u 1 st. , a Neron je bio Antikrist.

Jezuiti su morali tako djelovati kako bi zaštitili RKC, jer je svima bilo očito ći.m se Biblija počela prevoditi na razne jezike, tko je Antikrist i moralo se nekako objasniti Otkrivenje. KAtolici su postali preteristi dok su većina protestantskih denominacija postali futuristi.

Naravno reformatori nisu znali u to vrijeme da će upravo protenstatizam postati Lažni Prorok. Protestanti su postali isti ko RKC. Fascinantno je da ljudi to ne vide. Čitajući Apokalipsu postoji samo jedan sumnjivac, a to je RKC.

Jeziuiti će vjerovati da je crno bijelo ako tako tvrdi crkva. Tako nešto im piše u zakletvi. Vjerovat će onome što tvrdi crkva iako je u sukobu sa Biblijom. Uostalom oni su nastali da unište reformaciju. I danas su protenstatantske denominacije djeca bludnice. Bludnica se razmnožila.

Glavno svjedocanstvo protiv RKC je Biblija, ali imamo i drugog svjedoka, a to je povijest.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ako je sve već predodređeno, i Bog zna tko će se spasiti, onda se uopće ne treba bojati Antikrista, jer on ionako neće moći zavesti one koje je Bog predodredio za spasenje, a oni drugi će ionako propasti, pa koga briga.
Uz predestinaciju, evangelizacija je posve besmislena.

Jeziuiti će vjerovati da je crno bijelo ako tako tvrdi crkva.


Dok će određeni protestanti tvrditi da je crno bijelo ako tako tvrdi Biblija. Ne vidim po čemu su jedni u zabludi, a drugi nisu.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Kao prvo Miksec. Ti si debil. I nito se ne boji Antikrista, ali ga treba znati prepoznati.
Drugo. Evengelizacija nije besmislena, jer Bog preobraćuje (vjera je dar), a ne argumentacija govornika. Zato likovi poput tebe ne mogu vjerovati jer im još nitko nije objasno na njima prihvatljiv naćin. Takvo što negira Boga i njegovu providnost. Zato zavedeni evanđeoci misle da svojim riječima pridobivaju vjernike. Kako i nebi kad propovjedaju neko pop-evanđelje za mase i svi su spašeni.

Treće, predestinacija ne funkcionira tako kako si ti napiso jer bi to znaćilo da onaj tko je preodređen ne bi bio preobraćen, što nije istina.

I četvrto, najvažnije. Sve u Bibliji je istina. To je riječ Božja. Jer ako ćemo slušati likove kojima se jedan dio sviđa, a drugi dio ne, onda nam ne treba Bog ni Biblija, trebaju nam oni i njihovo mišljenje. Takvi koji tako gledaju Bibliju su sami sebi bogovi. Ignatus Layola (osnivać Jezuita) nikad nije pročitao Bibliju, a napisao je knjigu Duhovne vježbe koja ti u biti pere mozak.

KAd čitam tvoje postove vidim nekog tko bi htio vjerovati, ali si ne može objasniti stvari s obzirom da mu nije dano. Već je donio zaključke i ono što ne paše u njegove zaključke je očigledno krivo.

TEbi ne posoji jedna istina već je istina relativna

Tvoj je problem što nemaš oći da vidiš i uši da čuješ.


Molim se da ti Bog da pokajanje i vjeru.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
cito je napisao/la:
Kao prvo Miksec. Ti si debil.


Ovim će se baviti administratori, ali me zanima čime sam zaslužio takvo etiketiranje na početku?
Ja npr. imam dosta nisko mišljenje o ljudima koji nemaju kritičko mišljenje, ali ih ipak ne smatram debilima.

I nito se ne boji Antikrista, ali ga treba znati prepoznati.


Zbog čega točno, ako on nema nikakvu moć nad odabranima?

Drugo. Evengelizacija nije besmislena, jer Bog preobraćuje (vjera je dar), a ne argumentacija govornika.


Točno. Prema tome, evangelizacija je besmislena, jer se Bog može javiti bilo komu, u bilo kojem trenutku. Imaš ljudi koji su doživjeli vjerska iskustva spontano, bez da im je itko išta propovijedao.

Zato likovi poput tebe ne mogu vjerovati jer im još nitko nije objasno na njima prihvatljiv naćin. Takvo što negira Boga i njegovu providnost. Zato zavedeni evanđeoci misle da svojim riječima pridobivaju vjernike. Kako i nebi kad propovjedaju neko pop-evanđelje za mase i svi su spašeni.


Moram priznati da sam izgubio nit tvoje misli u ovom tvom kombiniranom obračunu sa mnom i s Katoličkom crkvom.
Likovi poput mene (što god to bilo) vjeruju u BOGA, ne u KNJIGE. Prema tome, ako meni treba netko nešto "objašnjavati", onda je jasno da se tu ne radi o vjeri, već o dogmi, budući da je vjera neposredna, da se ona odvija između čovjeka i Boga, i tu nema nejasnoća. Bog se svakomu objavljuje na njemu najprihvatljiviji način.

Treće, predestinacija ne funkcionira tako kako si ti napiso jer bi to znaćilo da onaj tko je preodređen ne bi bio preobraćen, što nije istina.


Ako je Bog nekoga predodredio, onda će ga on znati zaštititi od pada. Inače predestinacija ne funkcionira.

I četvrto, najvažnije. Sve u Bibliji je istina.


Možeš li to dokazati ikako osim dogmom?

Jer ako ćemo slušati likove kojima se jedan dio sviđa, a drugi dio ne, onda nam ne treba Bog ni Biblija, trebaju nam oni i njihovo mišljenje.


Treba nam Bog, Biblija donekle, a najviše nam treba kritičko mišljenje.

Takvi koji tako gledaju Bibliju su sami sebi bogovi. Ignatus Layola (osnivać Jezuita) nikad nije pročitao Bibliju, a napisao je knjigu Duhovne vježbe koja ti u biti pere mozak.


Opet ti o trunju u tuđim očima...

KAd čitam tvoje postove vidim nekog tko bi htio vjerovati, ali si ne može objasniti stvari s obzirom da mu nije dano. Već je donio zaključke i ono što ne paše u njegove zaključke je očigledno krivo.


Ja vjerujem. Ne u Bibliju, već u Boga. Koji nadilazi bilo koji sveti spis, kojoj god religiji pripadao.
No, nebitno - ako mi nije "dano" da shvatim, čemu onda evangelizacija? Oni kojima je "dano" shvatit će sami.

TEbi ne posoji jedna istina već je istina relativna


Ne, istina je apsolutna. Biblija je relativna, jer je vezana uz vjersku tradiciju određenog naroda.

Tvoj je problem što nemaš oći da vidiš i uši da čuješ.


Naprotiv, imam kritičko mišljenje i ne vjerujem slijepo dogmama. Da je Biblija u potpunosti istinita, zar ne bi bila dosljedna?
I molim te, ne želim sada čuti kako jer dosljedna. Čitao sam jednu staru raspravu o tome može li Bog biti ljubomoran, gdje se onda analizira uopće što je ljubomora i iz čega ona proizlazi, te se zaključuje da ne može biti ljubomoran - da bi onda branitelji Biblije, u kojoj se kaže da je Bog ljubomoran, izvodili svakakve akrobacije kako bi opravdali činjenicu da je to proturječno s Isusovim riječima kako je Bog ljubav.

Ako nazoveš neki broj u telefonskom imeniku i dobiješ nekoga koga nisi tražio, tko ti veli da je to taj broj, ali ne i ta osoba - vjerojatno ćeš posumnjati da je broj u imeniku točan. I tako će biti sa svakom knjigom, osim Biblije. U slučaju Biblije, ako realnost proturiječi Bibliji, realnost je pogrešna.

Molim se da ti Bog da pokajanje i vjeru.


Moli se, moli se...meni škoditi neće.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Dakle u pravu sam,

jer tebi je tvoje kritičko mišljenje iznad Boga i objavljene Riječi Božje. Bog se objavio Izraelu. Narod koji je u Bibliji tip i antitip koji je crkva. Nije se obvjavio svima. I nitko van Izraela u to vrijeme nije bio spašen. A i rijetko tko i u Izraelu. Ti si u zabludi, dude. Ti si sam svoj Bog, prizno to ili ne.

Što je istina, miskec?

Evo ti link:
http://www.pbministries.org/books/pink/Sovereignty/sovereignty.htm

to pročitaj

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Meni je moje kritičko mišljenje iznad DOGME. To da je Biblija Riječ Božja jest najobičnija dogma, potvrđena samo cirkularnom referencom.
Bog se objavio Izraelu jednako kako se objavio i Muhamedu ili kako se anđeo Moroni javio Josephu Smithu Jr.-u. U sve to možemo vjerovati, ali i ne moramo. Uostalom, nije bitno komu se i kada objavio, mnogo je bitnija osobna objava u vidu mističnog iskustva ili nečeg sličnog.
To da nitko izvan Izraela nije bio spašen znamo - kako točno? Aha, piše u Bibliji. Otprilike isto onako kako u reklami za Tix nijedan drugi deterdžent ne pere jednako dobro.
Mislim, koja bi bila korist od Biblije da kaže "nije bitno koje ste vjere, ionako ste svi spašeni"? Pilila bi vlastitu granu. No to naravno ne znači da je Biblija jedina istina, isto kako je očito da Tix nije jedini deterdžent koji dobro pere.

I nitko van Izraela u to vrijeme nije bio spašen. A i rijetko tko i u Izraelu.


Ali Bog je ljubav i on nas sve voli. Da li znate tko je antikrist? - Page 2 Icon_rolleyes
I nitko ni ne trepne dok izgovara ta dva proturječja.

Što je istina, miskec?


Ono što svatko od nas pokušava spoznati.

Što se tiče ovog linka:

Our first postulate is that because God is God, He does as He
pleases, only as He pleases, always as He pleases; that His great concern is
the accomplishment of His own pleasure and the promotion of His own glory;
that He is the Supreme Being, and therefore Sovereign of the universe.


Prvi postulat je definirao Boga kao najobičnijeg totalitarnog diktatora. Zašto bi itko želio doći takvom Bogu u raj?
Sama ideja slobodne volje kod čovjeka uključuje demokratsko načelo, mogućnost izbora. Ako je Bog stvorio čovjeka sa slobodnom voljom, a onda ga misli kažnjavati jer ne postupa onako kako on hoće, onda je Bog zapravo stvorio čovjeka ili s prividom slobodne volje, ili ga je stvorio da većinom propadne.

Žao mi je, ali ideja da je Bog stvorio čovjeka radi sebe (još bolje: kako bi ga čovjek slavio), ukazuje na psihotičnog, nesigurnog Boga. Svemogući gospodar svemira koji stvara bića da ga slave i kojima se osvećuje ako to ne rade. Hilarious.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Da li znate tko je antikrist? - Page 2 Sleep Da li znate tko je antikrist? - Page 2 Sleep

Ok, ok, Ti imaj svog boga, ajmo se mi vratiti na to da je RKC Antikrist

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Zašto bih imao svog Boga? Ako nisi primijetio, ti pripadaš onoj strani koja je isključiva. Prvo je samo Biblija u pravu, onda nisu u pravu ni svi koji slijede Bibliju, jer joj dodaju vlastita objašnjenja, onda nisu u pravu ni oni koji vjeruju isključivo u autoritet Biblije, jer su i oni previše skloni kompromisima... Na kraju ćemo doći do one asimptotične točke kojoj svaki "pravednik" implicitno teži - samo si ti u pravu, svi ostali su u zabludi.
Dakle, prije će te tvoj put dovesti do tvog vlastitog boga, nego univerzalizam.

I doista se nema smisla vraćati na trkeljanja frustriranih protestanata kojima je oponiranje Katoličkoj crkvi zamjena za vlastito duhovno siromaštvo.
Živi i dalje u svojoj zabludi, ali budi uviđavan prema mentalnoj higijeni drugih.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Ne da mi se komunicirati s tobom. Bacati biserje pred svinje.

Jel tvoj zadatak da uništiš ovu raspravu o Antikristu? Rađe, reci svoj stav na TU TEMU.
...... svoje kritičko mišljenje i reci tko je Antikrist.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Moje mišljenje je da je Antikrist još jedna tlapnja Otkrivenja i da je rasprava o tome tko je Antikrist jednaka raspravi o tome koliko su dugačke surle one četvorice slonova koji nose ravnu ploču Zemlje.
No tema Antikrista dobro dođe u obračunima s neistomišljenicima, što je tradicija koja u kršćanstvu postoji od prvih apostola. Koje li ironije - Isus je propovijedao univerzalno spasenje, a sve kršćanske denominacije kasnije trudile su se to spasenje ograničiti upravo samo na svoje pripadnike.
Prokazivanje pojedinaca ili organizacija kao "Antikrista" više govori o onome koji prokazuje, nego o prokazivanom.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
Znaš što... pisao sam duugi odgovor, ali ću ga skratiti na ono prvo što sam ti napisao.

descriptionDa li znate tko je antikrist? - Page 2 EmptyRe: Da li znate tko je antikrist?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply