Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

power_settings_newLogin to reply
+24
šalome
Van_Helsing
Mi-Ha-El
estera
usamljena
dr.gog
Muatez
sunshine
kainos
Izrail
jakob
markecb
tetova
prana
Hristov
Medeni
apostol
Alem
Konin
Euro
RahatLokum
Velikomucenik
Sejfudeen
Jasmin(Jason)
28 posters

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Zdravo Sejfudeene

Citajuci to sto si napisao u zadnjem postu, ne mogu da se otrgnem utisku da ti ustvari tvrdis da su temeljna ucenja hriscanstva proistekla iz hinduizma; da su ona bleda kopija hinduistickog verovanja, a ne autenticna verovanja koja se temelje na starozavetnim prorostvima i konkretnim istorijskim dogadjajima. To, jednostavno, nije tacno!

"Originalni" Mitraizam (Mitra je bog u hinduizmzu) nema bas toliko slicnosti sa hriscanstvom. Medjutim, kada se u 1. veku mitraizam prosirio rimskim carstvom, verovatno je mitraizmu dodato nesto od autenticnog verovanja u hriscanstvu. Tim vise, ako znamo da se gnosticizam takodje poceo munjevito siriti krajem prvog veka (taj gnosticizam je crpeo ucenje putem sinkretizma).

Generalno, sto se tice slicnosti izmedju nekih religija, i onoga na sta ti aludiras mogu reci:

U mnogim religijama, recimo, postoji ritualno zrtvovanje zivotinja. E, sad, ko mi moze garantovati da (ni)je islam preuzeo taj zrtveni obred, s obzirom da su mnoge religije pre pojave islama imale takvu praksu? Dakle, ja mogu da tvdim da je islam preuzeo sistem zrtvovanja zivotinja iz judaizma. Ili: da je islam od judaizma preuzeo ucenje o cistim i necistim zivotinjama. Ili: da je islam od judaizma preuzeo ucenje o monoteizmu (jednobostvu), i Bozjim osobinama (kao sto je milost i sl.). Itd.

Pozdrav

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Persijanci su vjerovali u boga-mitrasa (bas onako kako sam ti napisao)jos od
600-te godine p.n.e.
U Rimu od I vijeka p.n.e.-IV vijeka n.e.

Zasto ti smatras da se sistem zrtvovanja preuzeo iz judaizma?
Kurban se poceo klati za vrijeme Ibrahima a.s., kada je On htjeo da zrtvuje sina,Ismaila a.s..A Ibrahim a.s. nije bio ni zidov ni krscanin.

Nama je zabranjeno:
svinjsko meso,
strvina(les),
krv,
i sve sto nije zaklano u Allaha dz.s. ime.
Sve ostalo nam je dozvoljeno.
Bog je jedan,samo sto su zidovi dosta stvari izmjenili.
Bog im je preko Musaa a.s. pokazao razna cuda,a oni opet zlatno tele prihvatise,
Isa a.s. je Bozijom voljom dizao mrtve,lijecio bolesne-pa opet mu ne povjerovase.
I sada od takvih ljudi ocekujes da kazu:
jeste,ono sto se Muhammedu a.s. objavilo je istina.
Nama je zbog grijeha uzeto poslanstvo.E to neces docekati,
dokle hodaju Zemljom govoriti ce da su odabrani narod-ali samo oni.
Ali stvarno mislim da se odmicemo od teme,ako zelis nesto dodati idi na temu Biblija ili Kur´an.
Mislim da ce ti biti draze na toj temi posto za ovu temu svakako nemate dokaza Smile ,vec vidim kako pokusavas da "skrenes" victory .Ako mislis da nisam u pravu ajde pa dokaze iznesi.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Jedan svecenik,kao dokaz da je Isus Bog iznosi:
Ivan 10:30:
Ja i Otac jedno smo.
Mislim da je to slab dokaz ako se doda:
Ivan 17:21:
Kao sto si ti Oce u meni i ja u tebi tako neka i oni u nama budu jedno da svijet vjeruje da si me ti poslao!
a Ivan 10:34:
Ne stoji li pisano u vasem Zakonu:
Ja rekoh:bogovi ste?-pa do 39?????

Ivan 5:30,:
Ja sam od sebe ne mogu nista ciniti.Kako cujem sudim i moj je sud pravedan jer ne trazim svoju volju nego volju onoga koji me poslao.
Pa dodaj Jeremija 10:1-6

Marko 13:32:
Sto se tice onoga dana i casa o tome nitko nista ne zna ni andjeli na nebu,ni sin,vec jedino Otac.

Marko 11:12,13:
Sutradan kad su izasli iz Betanije on OGLADNJE.
Izdaleka spazi lisnatu smokvu kraj puta.Podje k njoj ne bi li sto nasao na njoj.Ali kad dodje ne nadje nista osim lisca jer jos ne bijase vrijeme smokava.
Gladan,i jos ne zna kada je smokvi vrijeme za plod???Hm..

Matej 4:2:
postio je 40 dana i 40 noci i na kraju OGLADNJE.

Marko 4:38:
On bijase na krmi i SPAVASE na jastuku.

Prevoz "Boga":
Ivan 12:14:
Isus nadje magare i sjede na nj.,

Ivan 11:35:
Isus PROPLAKA.

Luka 2:40:
Dijete je raslo i jacalo,napunjujuci se mudroscu.
I milost je Bozija pocivala na njemu.

Marko 1:12,13:
Odmah poslije toga Duh ga natjera da ide u pustinju.Ostade u pustinji 40 dana i sotona ga kusase.

Ivan 14:28:
Culi ste da sam vam rekao:Idem i vratit cu se k vama.Kad biste me ljubili radovali biste se sto idem k Ocu jer je Otac veci od mene.

Marko 14:35:
Ode malo dalje pade na zemlju te je MOLIO da ga mimoidje ako je moguce,taj cas.

Ako je bio covjek,kada je postao Bog???
Gore su navedene osobine obicnog covjeka kao sto ste vi i ja,to nisu Bozije osobine.Opet:kada je postao Bog??

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Jedan svecenik,kao dokaz da je Isus Bog iznosi:
Ivan 10:30:
Ja i Otac jedno smo.
Mislim da je to slab dokaz ako se doda:
Ivan 17:21:
Kao sto si ti Oce u meni i ja u tebi tako neka i oni u nama budu jedno da svijet vjeruje da si me ti poslao!
a Ivan 10:34:
Ne stoji li pisano u vasem Zakonu:
Ja rekoh:bogovi ste?-pa do 39?????

Dokaz da je Isus Bog nečeš naći niti ovdje, niti u bilo kojoj knjizi. To je nešto što se jedino može spoznati, shvatiti a nikako dokazati (pogotovo ako to ne želiš prihvatiti).
Kaže im: "A vi, što vi kažete, tko sam ja?" 16 Šimun Petar prihvati i reče: "Ti si Krist-Pomazanik, Sin Boga živoga." 17 Nato Isus reče njemu: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima.

Druga stvar je pitanje da li je Isus tvrdio da je Bog, te da li su ga Bogom smatrali njegovi učenici. A to je jasno svakome tko je barem jedanput pročitao Novi Zavijet.
Ivan 17:21 je jako dobar stih, koji čak ni većina kršćana ne shvaća ispravno. Ne samo da je Isus Bog, odnosno Božja manifestacija u ljudskom tijelu, nego bilo tko od nas to može i mora postati i ostvariti. Ne vidim kako bi to utjecalo na Isusov status Božanstva.

Sejfudeen je napisao/la:

Marko 11:12,13:
Sutradan kad su izasli iz Betanije on OGLADNJE.
postio je 40 dana i 40 noci i na kraju OGLADNJE.
On bijase na krmi i SPAVASE na jastuku.
Isus nadje magare i sjede na nj.,
Isus PROPLAKA.
Dijete je raslo i jacalo,napunjujuci se mudroscu.
I milost je Bozija pocivala na njemu.
....


Koliko kužim ti imaš problema sa razumijevanjem pojmova apsolutnog Boga i Božje manifestacije. Da razumiješ te pojmove, onda ti ovi stihovi nebi bili ništa čudno i nerazumljivo. Isus nije Bog u svom apsolutno transcedentnom obliku, nego Božja manifestacija u ljudskom tijelu.

Sejfudeen je napisao/la:

Ako je bio covjek,kada je postao Bog???
Gore su navedene osobine obicnog covjeka kao sto ste vi i ja,to nisu Bozije osobine.Opet:kada je postao Bog??


Ako se Bog manifestira u ljudskom tijelu, onda je ograničen ljudskim obilježjima, ali svojom voljom, to je vidljivo iz toga što je Isus po potrebi kršio ovozemaljske zakone.
Kada je postao Bog... neki kažu rođenjem, neki kažu nakon zadnje vražjeg iskušenja, neki kažu nakon krštenja, zar je to uopće bitno? U svakom slučaju kada je počeo naučavati u svakom slučaju je bio Bog.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Ne samo da je Isus Bog, odnosno Božja
manifestacija u ljudskom tijelu, nego bilo tko od nas to može i mora
postati i ostvariti.
Ne vidim kako bi to utjecalo na Isusov status
Božanstva.


Hm...mislim da se mnogi kršćani ne bi sa ovim boldanim složili. No, nije niti bitno.

Mene zanima Konine kako to bilo koji čovjek, kako ti kažeš, može postati Bog?

Ako kršćani imaju način da se to postigne, ja bih to volio znati da to mogu onda uključiti u svoju redovnu spiritualnu praksu i ugraditi u svoj svakodnevni život.


Ako se Bog manifestira u ljudskom tijelu, onda je ograničen ljudskim obilježjima, ali svojom voljom, to je vidljivo iz toga što je Isus po potrebi kršio ovozemaljske zakone.
Kada je postao Bog... neki kažu rođenjem, neki kažu nakon zadnje vražjeg iskušenja, neki kažu nakon krštenja, zar je to uopće bitno? U svakom slučaju kada je počeo naučavati u svakom slučaju je bio Bog.


Pa bitno je Konine. Ako je Isus bio Bog kada je počeo naučavati, onda se pitam - zašto je rekao da je njegov Otac veći od njega? A mi govorimo kako je ISUS=BOG OTAC !!! Ili, Isus izjavljuje da Otac zna kada će biti sudnji dan, a on Isus koji je jednak Bogu to ne zna !!! Malo mi je to nelogično. Isus koji je Bog ne zna za takve stvari.



Koliko kužim ti imaš problema sa razumijevanjem
pojmova apsolutnog Boga i Božje manifestacije. Da razumiješ te pojmove,
onda ti ovi stihovi nebi bili ništa čudno i nerazumljivo. Isus nije Bog
u svom apsolutno transcedentnom obliku, nego Božja manifestacija u
ljudskom tijelu.



Ako ti Konine promatraš Isusa kao Boga inkarniranog na zemlji u
ljudskom tijelu i kažeš da je on ograničen tijelom, onda opet ispada da
Isus nije u potpunosti jednak Bogu kao što je to i sam Isus izjavljivao.



pozdrav

Euro

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Isus se molio,plakao,jeo,imao nuzdu(imao je sve karakteristike obicnog cove) kada je vec to sve radio da li ga smatrate "malim" bogom ili "polu-bogom" jer sam Isus je rekao:
Otac je veci od mene.

Ivan 5:31:Ako ja svjedocim sam za semoje svjedocanstvo nije vjerodostojno.

Ivan 8:14:
Iako ja svjedocim sam za se-odvrati im Isus-moje je svjedocanstvo vjerodostojno.
Sta je ovo?

Matej 11:13,14:
Svi su Proroci i Zakon proricali o Ivanu.On je-ako cete pravo-Ilija koji ima doci.

Ivan 1:19-22:
A ovo je Ivanovo svjedocanstvo kad mu zidovi iz Jeruzalema poslase neke svecenike i levite da ga upitaju.
Tko si ti?On priznade, ne zanijeka,priznade:Ja nisam Mesija.
Dakle sto-upitase ga-jesi li Ilija? Nisam odgovori.Jesi li ocekivani prorok?-Ne odvrati.

Samo me zanima koji od njih ne govori istinu?

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro je napisao/la:
Ne samo da je Isus Bog, odnosno Božja
manifestacija u ljudskom tijelu, nego bilo tko od nas to može i mora
postati i ostvariti.
Ne vidim kako bi to utjecalo na Isusov status
Božanstva.


Hm...mislim da se mnogi kršćani ne bi sa ovim boldanim složili. No, nije niti bitno.
Mene zanima Konine kako to bilo koji čovjek, kako ti kažeš, može postati Bog?
Ako kršćani imaju način da se to postigne, ja bih to volio znati da to mogu onda uključiti u svoju redovnu spiritualnu praksu i ugraditi u svoj svakodnevni život.


Da, nažalost mnogi današnji "kršćani" se nebi složili sa tom izjavom, ali ipak ona je očito istinita i slijedi iz Isusovog nauka, a kasnije i iz Pavlovih poslanica.
Kako to postići? Kršćani nemaju neku "praksu" koju bi mogao ugraditi u svoj život, a sama Biblija o "načinu" postizanja tog stanja govori jako malo ili ništa, većina Isusovih govora se odnosi na motive iz kojih bi netko to poželio postati i na primjer da je to moguće.
Daljna "praksa" je više razrađena u drugim religijama, poput nekih pravaca Hinduizma....


Euro je napisao/la:

Ako se Bog manifestira u ljudskom tijelu, onda je ograničen ljudskim obilježjima, ali svojom voljom, to je vidljivo iz toga što je Isus po potrebi kršio ovozemaljske zakone.
Kada je postao Bog... neki kažu rođenjem, neki kažu nakon zadnje vražjeg iskušenja, neki kažu nakon krštenja, zar je to uopće bitno? U svakom slučaju kada je počeo naučavati u svakom slučaju je bio Bog.


Pa bitno je Konine. Ako je Isus bio Bog kada je počeo naučavati, onda se pitam - zašto je rekao da je njegov Otac veći od njega? A mi govorimo kako je ISUS=BOG OTAC !!! Ili, Isus izjavljuje da Otac zna kada će biti sudnji dan, a on Isus koji je jednak Bogu to ne zna !!! Malo mi je to nelogično. Isus koji je Bog ne zna za takve stvari.


Pročitaj ponovo što sam napisao; nije bitno u kojem je trenutku postao Bog.
Naravno, bitno je da li je bio Bog kada je počeo naučavati, a to je jasno rečeno u Bibliji, kada ga Ivan prepoznaje kao Sina Božijeg.
Dobro pitanje. Ja bi rekao da je Isus=Bog, ali Bog nije = Isus. Isusova duhovna narav u potpunosti odražava Božju svijest. Isto tako moguće je da u tom trenutku Isusu nije bilo dano da sve vidi i sve zna. Bitna je njegova duhovna narav, koja nije sadržavala ništa ovozemaljsko, nego je u potpunosti bila Božanska, zato i kažemo da je Isus Sin Božji. Bog je apsolutan i u ovom relativno svijetu se manifestira kao Sin Božji sa čime idu određena ograničenja.


Euro je napisao/la:

Koliko kužim ti imaš problema sa razumijevanjem
pojmova apsolutnog Boga i Božje manifestacije. Da razumiješ te pojmove,
onda ti ovi stihovi nebi bili ništa čudno i nerazumljivo. Isus nije Bog
u svom apsolutno transcedentnom obliku, nego Božja manifestacija u
ljudskom tijelu.


Ako ti Konine promatraš Isusa kao Boga inkarniranog na zemlji u
ljudskom tijelu i kažeš da je on ograničen tijelom, onda opet ispada da
Isus nije u potpunosti jednak Bogu kao što je to i sam Isus izjavljivao.

Definiraj što znači biti jednak Bogu.
Ako hoćeš gledati to na matematičko-logički način, onda je vjerojatno ispravnije reći da je Isus podskup Boga čiji je razlika jednaka nuli. U ovom relativno svijetu je to sasvim jednako izjavi da je Isus jednak Bogu, odnosno njegova narav je u potpunosti Božanska i odražava bez razlike Volju Božju, to Ga čini Sinom Božjim, odnosno Bogom u tijelu.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Isus se molio,plakao,jeo,imao nuzdu(imao je sve karakteristike obicnog cove) kada je vec to sve radio da li ga smatrate "malim" bogom ili "polu-bogom" jer sam Isus je rekao:
Otac je veci od mene.


Isus je Bog, ne "polu", ne "mali", nego Bog u tijelu, samim time djeluje unutar zakonitosti ovog svijeta i ljudskog tijela, ali koje po potrebi krši.
Otac je veći od Njega, je Otac označava apsolutnog transcedentnog Boga, a Isus jednu Njegovu manifestaciju na ovom svijetu.

Sejfudeen je napisao/la:

Ivan 5:31:Ako ja svjedocim sam za semoje svjedocanstvo nije vjerodostojno.

Ivan 8:14:
Iako ja svjedocim sam za se-odvrati im Isus-moje je svjedocanstvo vjerodostojno.
Sta je ovo?

Izostavio si jako bitan član "i".
Iv 8:14: Ako ja isvjedočim sam za sebe, svjedočanostvo je moje istinito jer znam odakle dođoh i kamo idem. A vi neznate ni odakle dolazim ni kamo idem. Vi sudite po tijelu.....
Da probam objasniti šta je Isus mislio time:
Iv 5:31 znači "Ne svjedočim ja sam za sebe, nego i Ivan svjedoči za mene"
Iv 8:14 znači "Ne svjedočim ja sam za sebe, ali čak i da je to slučaj, ja znam da je moje svjedočanostvo istinito, a vi to nemožete znati jer sudite samo po tijelu..."

U istom tom Ivanu, kaže Isus: "Tko ne časti Sina, ne časti ni Oca". Dakle, pusti sada priče o "malom ili polu Bogu." Što se nas tiče Isus je Bog i kako se odnosimo prema Njemu, tako se odnosimo prema Bogu .

Sejfudeen je napisao/la:

Matej 11:13,14:
Svi su Proroci i Zakon proricali o Ivanu.On je-ako cete pravo-Ilija koji ima doci.
Ivan 1:19-22:
A ovo je Ivanovo svjedocanstvo kad mu zidovi iz Jeruzalema poslase neke svecenike i levite da ga upitaju.
Tko si ti?On priznade, ne zanijeka,priznade:Ja nisam Mesija.
Dakle sto-upitase ga-jesi li Ilija? Nisam odgovori.Jesi li ocekivani prorok?-Ne odvrati.
Samo me zanima koji od njih ne govori istinu?

Nemam pojma, vjerojatno oba govore istinu, samo su imali različite pojmove tko je to "Ilija". A i možda je netko nešto krivo shvatio ili zapisao, tko će ga znati... Wink

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Euro
Pa bitno je Konine. Ako je Isus bio Bog kada je počeo naučavati, onda se pitam - zašto je rekao da je njegov Otac veći od njega? A mi govorimo kako je ISUS=BOG OTAC !!! Ili, Isus izjavljuje da Otac zna kada će biti sudnji dan, a on Isus koji je jednak Bogu to ne zna !!! Malo mi je to nelogično. Isus koji je Bog ne zna za takve stvari.

Potpisujem.to stari

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
[/quote]Isto tako moguće je da u tom trenutku Isusu nije bilo dano da sve vidi i sve zna[quote]
Tko bijase taj sto mu ne dade?

Kazes da izmedju Isusa i Boga nema razlike?
Zar su isti Onaj koji sve stvara i onaj koji ne stvara?
Onaj koji sve izdrzava i onaj koji ne izdrzava?
Onaj kome se moli i onaj koji moli?
Onaj do Kojeg pogledi ne dopiru i onaj koji je bio medju ljudima?
Zar mogu biti isti ako sam Isus tvrdi da je Otac veci od njega?
Zar Bog ovako govori:
Nas Gospodar koji je na nebu,slavljeno neka je njegovo ime.
Podari nam svakodnevno kruh da imamo.
Daj nam snage da oprostimo drugima i drugi da oproste nama pogreske koje ucinimo,odvrati nas od pozuda i udalji nas od zla.
Uzvisen si i mocan Gospodar i tvoja moc je vjecna.
Kako kaze jedan od apostola:
Krist je glava svakom covjeku,covjek je glava zeni,Bog je glava Kristu.
Bog je pred vama potvrdio Isusa-mocnim djelima i cudesnim znacima-koje Bog ucini po njemu.
Bog je ucinio Isusa Mesijom.
Znaci nisu isti onaj koji sve moze i cini sta hoce,i onaj koji ne moze nista bez dozvole.
Udruzise se Herod i Pilat zajedno s poganima protiv tvoga svetog sluge Isusa.
Zar su sluga i Gospodar jednaki?
Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju.
Zar su Bog i Mesija jednaki?

Kod nas muslimana Isa a.s. je na posebnom mjestu.
Od 124000 poslanika on je medju 6 poslanika odluke.
Njegovoj majci su u Kur´anu date vece pocasti nego u Bibliji.
Ali ne treba ga uzdizati na mjesto gdje se on sam nikada nije uzdizao.Bog je jedan,Svemocni,dovoljno milostiv da oprosti bez posrednika.Daleko je iznad onoga sta mu ljudi dodaju.Ako pozeli da unisti Isusa,majku Isusovu i sve nas-postoji li neki da ga sprijeci?
Razmislite.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Isto tako moguće je da u tom trenutku Isusu nije bilo dano da sve vidi i sve zna

Tko bijase taj sto mu ne dade?

Otac Wink

Sejfudeen je napisao/la:

Bog je ucinio Isusa Mesijom.
Znaci nisu isti onaj koji sve moze i cini sta hoce,i onaj koji ne moze nista bez dozvole.
Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju.
Zar su Bog i Mesija jednaki? Apostoli su ga navjescivali kao Mesiju-na kao Boga nego kao Mesiju. Zar su Bog i Mesija jednaki?

Ja bi prije rekao da je Bog učinio sebe Isusom, a da su Ga židovi prepoznali kao Mesiju.
Isus je prorok, Isus je Mesija, ali je ujedno i puno više od toga, on je Bog u ljudskom tijelu.
Razlika je vidljiva, kod primjerica Pavla, koji govori "sada spoznajem djelomično, a tada ću spoznati savršeno" i Isusa koji govori " Tko će mi od vas dokazati grijeh?"

Sejfudeen je napisao/la:

Kazes da izmedju Isusa i Boga nema razlike?
Zar su isti Onaj koji sve stvara i onaj koji ne stvara?
Onaj koji sve izdrzava i onaj koji ne izdrzava?
Onaj kome se moli i onaj koji moli?
Onaj do Kojeg pogledi ne dopiru i onaj koji je bio medju ljudima?
Zar mogu biti isti ako sam Isus tvrdi da je Otac veci od njega?
Zar Bog ovako govori:
Nas Gospodar koji je na nebu,slavljeno neka je njegovo ime.
Podari nam svakodnevno kruh da imamo.
Daj nam snage da oprostimo drugima i drugi da oproste nama pogreske koje ucinimo,odvrati nas od pozuda i udalji nas od zla.
Uzvisen si i mocan Gospodar i tvoja moc je vjecna.


Da, ali Bog govori i ovo:
"Ja i otac, Jedno smo" i "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!"

Treba shvatiti što znači Bog u ljudskom tijelu. Rekao bi ti da pročitaš prvo poglavlje Ivana, ali ionako nebi ništa shvatio, iako je to tamo jako dobro i duboko objašnjeno, samo kako kaže Isus nije dano svima da shvate.
Da, Isusa je Bog poslao, ali je istodobno Bog jedno s Njim.
"Ja i otac, Jedno smo"
"..pa uvidite i upoznajte da je Otac u meni i ja u Ocu"

Isusu Bog daje zapovijedi, ali istodobno to su Njegove zapovijedi i Njegova volja, jer je Bog s Njim jedno.
Isus im nato reče: "Kad uzdignete Sina Čovječjega, tada ćete upoznati da Ja jesam i da sam od sebe ne činim ništa, nego da onako zborim kako me naučio Otac. 29 Onaj koji me posla sa mnom je i ne ostavi me sama jer ja uvijek činim što je njemu milo."
Isus ništa ne čini osim što mu Otac kaže, a istodobno ima vlast dati i uzeti život.
Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem. 18 Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga.
Poanta svega je da je Isus istodobno izašao od Boga, koji je ostao tamo gdje je, ali je i tu sa Njime. To nije nikakav problem, ako shvatimo da je Bog neograničen.
"Izišao sam od Oca i došao na svijet. Opet svijet ostavljam i odlazim Ocu" "No ja nisam sam, jer Otac je sa mnom."

Sejfudeen je napisao/la:

Zar su sluga i Gospodar jednaki?

Isus sigurno nije sluga. Tu je ona glavna razlika između kršćanstva i islama, "bog" u islamu želi sluge, a Bog u kršćanstvu želi Sinove, baštinike, one koji su savršeni poput Njega, one koji su s Njime Jedno.
Negirati tu istinu, znači negirati samu bit Isusovog nauka i života, to znači odbiti ruku koju nam Bog osobno pruža.
"I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno"



descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sam priznajes da je Otac taj koji daje i uzima,
Ako Bog daje i uzima a Isus ne moze sve uraditi kako hoce,
kako zoves takvog-mozda "falicni" bog?

Bog ne moli,Njemu se moli,kao i Isus sto je radio :
Kruh nas svakodnevni daj nam danas,ili:
Slavim te Oce,Gospodaru neba i zemlje.

Bog daje kome hoce i sta hoce,Isus ne:
On joj rece:Sta zelis?Ona odgovori:Naredi da ova moja 2 sina sjednu u tvom kraljevstvu jedan s tvoje desne,drugi s lijeve strane.Isus odgovori:
Ne spada na mene da dajem mjesto sa svoje desne ili lijeve strane.Ono pripada onima za koje ga je odredio moj Otac.

Bog sve zna Isus ne:
Sto se tice onog Dana o tome nitko nista ne zna
ni andjeli ni sin vec jedino Otac
Pa zar su isti Onaj koji zna i onaj koji ne zna?

I opet Bog ne moli,samo Bogu se moli:
Oce moj,ako je moguce neka me mimoidje ovaj kalez.

Izvrsava se samo Bozija volja:
Boze neka ne bude moja,nego neka bude Tvoja volja.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da Isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Sam priznajes da je Otac taj koji daje i uzima,
Ako Bog daje i uzima a Isus ne moze sve uraditi kako hoce,
kako zoves takvog-mozda "falicni" bog?

Isus može uraditi što god hoće, ali to ne čini On nego Otac koji prebiva u Njemu. Tako je nekako Isus to objasnio.
Isus je vršitelj Božje volje, Isusova volja je Božja volja, nema razlike.

Sejfudeen je napisao/la:

Bog ne moli,Njemu se moli,kao i Isus sto je radio :
Kruh nas svakodnevni daj nam danas,ili:
Slavim te Oce,Gospodaru neba i zemlje.
Oce moj,ako je moguce neka me mimoidje ovaj kalez.
Izvrsava se samo Bozija volja:
Boze neka ne bude moja,nego neka bude Tvoja volja.

"Oče naš" je primjer molitve koju je Isus dao ljudima, a ne ono što je on radio.
Kada se on molio, to je više ličilo unutarnjem razgovoru sa svojom biti, kao što i ljudi znaju ponekad voditi unutarnji monolog, tako je i Isus vodio unutarnji monolog sa Ocem, koji je bio sa njime.
Kada se Isus "moli" (razgovara sa Ocem) onda to zvuči:
"I slavu koju si ti dao meni ja dadoh njima:
da budu jedno kao što smo mi jedno - ja u njima i ti u meni, da tako
budu savršeno jedno"


Sejfudeen je napisao/la:

Bog daje kome hoce i sta hoce,Isus ne:
On joj rece:Sta zelis?Ona odgovori:Naredi da ova moja 2 sina sjednu u tvom kraljevstvu jedan s tvoje desne,drugi s lijeve strane.Isus odgovori:
Ne spada na mene da dajem mjesto sa svoje desne ili lijeve strane.Ono pripada onima za koje ga je odredio moj Otac.
Bog sve zna Isus ne:
Sto se tice onog Dana o tome nitko nista ne zna
ni andjeli ni sin vec jedino Otac
Pa zar su isti Onaj koji zna i onaj koji ne zna?

Nije važno, Njihova bit je ista.
Da malo zakompliciram, Bog nije niit svemoguć, niti sveznajuć, to su ljudski pojmovi koji samo vode u glupe kontradikcije.
Bog je apsolutno savršen, Isus je Božja manifestacija u relativnom svijetu, samim time On je relativno savršen. Ono što je trebao znati, je znao. Ono što je trebao dati, je dao....


Sejfudeen je napisao/la:

Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.

?Može citat??

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Konin
Da malo zakompliciram, Bog nije niit svemoguć, niti sveznajuć, to su ljudski pojmovi koji samo vode u glupe kontradikcije.

Eh prijatelju komplicirat se može a i filozofirat do mile volje.
Jedno je jasno-većina ljudi zdrave prirode i samim tim razuma,traži razumne dokaze onoliko koliko im je sam Bog omogućio da dokuće.
U protivnom kakva bi bila svrha da šalje svoju uputu a da je njegova stvorenja ne uspijevaju dokučiti i razumijeti?
Korićanima 14:33 ,je dovoljno da ona potvrdi ovo što ja sada tebi pričam.
Naravno uvijek će nas biti različitih i svako ima slobodno pravo od samog Boga da vjeruje ili ne vjeruje.
Niko to pravo nikom ne smije silom uskraćivati,i to je Božija odredba.
Ali u islamu je razum uslov za spoznaju vjere.Islam traži da se sve argumentuje,pa tek onda prizna kao istinito.
Istina u našem spektru shvatanja,je ono što možemo svojim ogranićenim bićem spoznati.Bog i ne traži od nas više,mi nećemo biti odgovorni za više i ono nedostižno,a opet i to je kristalno jasno da nismo u stanju i kada bi željeli.
Svi oni koji to pokušavaju dostići,slični su plivaču koji zaranja u sve dublje vode uznemirenog mora i kojem prijeti da nikad više ne izroni.

Način na koji ti shvataš Isusovu božanstvenost,je u domenima te neke "veće" nikom dostižne spoznaje.
Po meni je čovijek dužan da očituje ono što njegovo biće može spoznati i osijetiti,a nikako srljati prema nečemu što mu je nedostižno a sam je toga svjestan.
Bog nije nerealan pa da nas kazni da nosimo teret koji nismo u stanju.
Pozdrav.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Kako je počela Isusova/Isaova a.s misija?

Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 Jesus-10




Kur'an ne govori kako i kada je Mesija počeo obznanjivati svoju misiju. Međutim, sastavljači evanđelja kazuju da je Ivan Krstitelj (Jahja, a.s.) neko vrijeme proveo u pustinji živeći asketskim životom, poslije čega se
pojavio na obali rijeke Jordan, propovjedajući krštenje u znak obraćanja za oproštenje od grijeha.
Ljudi su mu dolazili i on ih je krstio u rijeci Jordan najavljujući im dolazak
„carstva nebeskog”. Jevreji iz Jeruzalema su mu poslali neke svešenike koji su ga pitali da li je on Ilija?
Odgovorio je da nije. Zatim su ga pitali da li je Mesija, pa je odgovorio da nije. Onda su ga pitali da li je on (obećani) prorok.
Kad je rekao da ni to nije rekli su mu: „Pa ko si onda i zašto krstiš ljude kad nisi ni Ilija, ni Mesija ni obećani prorok?”
Insistirali su da im kaže. Rekao je: „Ja sam glas onog koji viče u pustinji:
"Pripravite put Gospodnji, poravnajte mu staze. Neka krivudavi putevi postanu pravi,jer se približio dolazak carstva nebeskog”.
(Ove riječi su bile pozajmljene iz trećeg stiha četrdesetog
poglavlja knjige proroka Izaije.)
Evanđelja kazuju da je Mesija došao Ivanu, da ga je on krstio u Jordanu.
Kada je izašao iz vode, vidio je Duha Božijega kako se u liku goluba spustio na njega govoreći mu:

„Ovo je Sin moj, Ljubljeni moj, koga sam odabrao!”

Nakon toga on je postio četrdeset dana u pustinji ništa ne jedući niti pijući.
Kada je na kraju posta osjetio glad bio je iskušan od napasnika koji mu je prišao i rekao:

„Ako si zaista Sin Božiji, naredi da ovo kamenje postane kruh.”
On je odgovorio:
„Pisano je: Ne živi čovjek samo od kruha, nego o svakoj riječi koja izađe iz usta Božijih.”

Zatim ga je đavo zaustavio na vrhu hrama i rekao mu:

„Ako si zaista sin Božiji, baci se dolje, jer je pisano: Naredit će svojim anđelima za tebe da te nose na rukama, da ne bi gdje nogom udario o kamen."


Isus mu je odgovorio:

„Također je pisano: Ne kušaj Gospodara, Boga svojega!”

Onda ga je đavao odveo na jednu visoku planinu, pokazao mu kraljevstva
ovog svijeta i njihov raskoš, pa mu rekao:

„Sve ću ti ovo dati ako padneš ničice te mi se pokloniš.”

Rekao mu je Isus:

„Odstupi, sotono, jer je pisano: Gospodaru, Bogu svojemu, klanjaj se i njemu jedino služi!”

Tada ga je napustio đavao, a pristupili anđeli.

Nakon toga Isus je saznao da je Ivan ubijen pa se povukao u Galileju.
Napustio je Nazaret i nastanio se Kafarnaumu. Od toga časa Isus je počeo propovjedati:
„Obratite se, jer je blizu kraljevstvo nebesko!” Tada je imao trideset godina. (Pogledaj, Matej 4, Marko 1,Luka 3 i 4, Ivan 1)


Oko ovog događaja Barnaba u svome Evanđelju kaže da je Mesija, kada je imao trideset godina, otišao na Maslinsku goru sa svojom majkom
da bere masline. Kada su u podne stigli, došao mu je anđeo i dao knjigu
koju je Isus pojeo.
U tom momentu sve je spoznao. Od toga dana Isus se rastao sa svojom
majkom i počeo propovijedati svoju misiju.

Priča koju prenose sastavljači evanđelja o tome da ga je đavo htio iskušati i njegove riječi: „Ako si zaista Sin Božiji...
,
navodi nas na to da se zapitamo da li je Isus prije toga nekada rekao da je on Sin Božji?
Ako jeste kada je to bilo i kako?
Drugo pitanje koje se ovdje postavlja je:
Zašto će ga iskušavati đavo kad je on po njihovom vjerovanju bog?!
Još nešto:
Zašto je Isus prešutao kad su oni sotoni rekli da on može to i to?!

(iz knjige Kršćanstvo- dr.Mustafa Šahin)

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Sejfudeen je napisao/la:
Da ti nesto dodam kad vec spominjes da ja ne svatam.
U TVOJOJ Bibliji pise da Isus nije umro na krstu(vec se ljudima samo pricinilo)-Isusove rijeci.



Nakon tih događanja, Josip iz Arimateje, koji bijaše jedan od Isusovih učenika, ali se skrivaše iz straha od *Židova, zaiska u Pilata dopuštenje skinuti tijelo Isusovo. Pilat mu odobri i Josip dođe skinuti tijelo.

Ivan 19,38
Po zakonu se nije smjelo skidati tjelo koje nije bilo mrtvo.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
Vidim mnogi pisu "napamet",ili ono sto im "uceni" kazu.
Iz vasih textova izvlacim zakljucak da vjerujete u to sta vjerujete samo zato sto zivite u takvoj sredini,ili zato sto su vam roditelji krscani.
Hajde,pamecu obdareni,razmislite,a prije svega citajte.
Prije no sto napisete bilo-kakav komentar-citajte.
Bibliju u ruke,pa onda komentare.

descriptionIsus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik? - Page 2 EmptyRe: Isus/Isa a,s -Bog ili Božiji poslanik?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply