Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Pogledao sam tvoja naucavanja na video zapisima ili kako bi to vec mogli nazvati. I zaista sam iznenadjen. Postoje delovi koji su nazvani Bajka o probudjenju. To sam pogledao za sada a ostalo cu pogledati kada budem imao malo vise vremena. Sada ne znam kako covek na jednom mestu zastupa jedno a na drugom drugo. I sada ako te crkve kojima treba obracenje a ne probudjenje imaju Svetog Duha. Ti kazes da su ga oterale zbog kompromisa i da sada traze molitvama za probudjenje da se on vrati.Dobro i da je tako sta je u samim molitvama lose? Ali sada kako oni mogu oterati Svetog Duha kada su ga primili? Ja sam u Pismu video da ga oni mogu razalostiti ali nikako i oterati, zato sto su oni zapecaceni Svetim Duhom do dana izbavljenja.Bog im je jednom dao Duha, pa su ga oni oterali, sada oni treba da isprave lazna ucenja i obrate se pa ce ga opet dobiti. Tako nekako?Da li je tvoj stav takav da su crkve u losem stanju i da im treba obracenje? Ako su one u tako losem stanju onda je Sveti DUh odstupio od njih posto je prethodno bio sa njima i sada kroz ucenje ili ispravku ucenja koja ti donosis one treba da se vrate nazad, obrate se i onda ce Sveti Duh da se vrati? To je tvoja teologija? Bez zelje da budem grub, cini mi se da cete i dalje na sajtu za dugi niz godina imati isti uvod..... mi smo.... prosto ljudi su umorni od novih doktrinarnih sveznalica.

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Aron napisao:
Pogledao sam tvoja naucavanja na video zapisima ili kako bi to vec
mogli nazvati. I zaista sam iznenadjen. Postoje delovi koji su nazvani
Bajka o probudjenju. To sam pogledao za sada a ostalo cu pogledati kada
budem imao malo vise vremena. Sada ne znam kako covek na jednom mestu
zastupa jedno a na drugom drugo. I sada ako te crkve kojima treba
obracenje a ne probudjenje imaju Svetog Duha. Ti kazes da su ga oterale
zbog kompromisa i da sada traze molitvama za probudjenje da se on
vrati.Dobro i da je tako sta je u samim molitvama lose? Ali sada kako
oni mogu oterati Svetog Duha kada su ga primili? Ja sam u Pismu video
da ga oni mogu razalostiti ali nikako i oterati, zato sto su oni zapecaceni Svetim Duhom do dana izbavljenja.Bog
im je jednom dao Duha, pa su ga oni oterali, sada oni treba da isprave
lazna ucenja i obrate se pa ce ga opet dobiti. Tako nekako?
Da li
je tvoj stav takav da su crkve u losem stanju i da im treba obracenje?
Ako su one u tako losem stanju onda je Sveti DUh odstupio od njih posto
je prethodno bio sa njima i sada kroz ucenje ili ispravku ucenja koja
ti donosis one treba da se vrate nazad, obrate se i onda ce Sveti Duh
da se vrati? To je tvoja teologija? Bez zelje da budem grub, cini mi se
da cete i dalje na sajtu za dugi niz godina imati isti uvod..... mi
smo.... prosto ljudi su umorni od novih doktrinarnih sveznalica.


???

Iskreno da kažem ne razumem previše iz gornjeg posta i čini mi se da je podesnije bilo da ako se aron i stranac poznaju da razmenjuju ovakve prepiske sa privatnm porukama.

Jedino ako neko želi da objasni o čemu se radi pa da i ostali imaju koristi od toga, naravno ako je vazano za temu.

Srdačan pozdrav

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
texodus

čuj, arona ne poznajem, nisam s njim razmjenjivao privatne poruke na forumu. očito ga je nešto jako piknulo (ubolo) pa su mu kočnice otkazale. možda je imao loš dan ili tako nešto, živimo u stresnom vremenu. u svakom slučaju nema ljutnje od moje strane, blagoslivljam ga kako nas i Riječ Božja uči da trebamo učiniti.

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Samo sam iznenadjen tolikim kontradikcijama. Sam si stavio taj link i pogladao sam. Jedna od glavnih stvari tamo je video pod nazivom bajka o probudjenju.Koliko sam shvatio govorio si o dva nivoa probudjenja jedno kada ljudi mole u crkvi da Bog posalje Svetog Duha, druga je molitva za izlivanje Svetog Duha na nevernike. I u tom delu se mogu sloziti da je propovedanje vaznije nego molitva. Ali iskreno bez ljutnje ili loseg dana bio sam sokiran tvojim stavovima. Dobro i ja i ti i mnogi drugi kazu da je crkva u losem stanju, ali kada je ona u tako losem duhovnom stanju da joj treba obracenje, dakle ponovni pocetak, pokajanje, vracanje nekim Bibliskim istinama kako je moguce da crvka bude u tako teskom stanju a ti upravo tvrdis da vernici imaju krstenje Svetim Duhom? Izvini ali za mene je to paradoks. Onaj ko ima Svetog Duha ima i Duha Istine valda cemo se bar u tome sloziti da je to isti Duh. Pa tako ako je crkva otisla od istine kako je to uopste moguce ako ima Svetog Duha koji treba da je uvede u svaku istinu? Ne znam da li shvatas sta pokusavam da ti kazem?Ti sam tvrdis da ljudi u denominacijama veruju u bajke, jedna od tih je i bajka o probudjenju, tvrdis da su zalutali od istinskog ucenja Reci Bozije, tvrdis da ti je Bog pokazao da je to tako, a moje pitanje je krajnje jednostavno van svake teoloske fantazije, pa kako je moguce da ljudi koji imaju Duha Svetog Duha Istine koji ih uvodi u svaku istinu naprave tako teske greske?

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ovo je vreme ponovnog uspostavljanja Vavilona i naravno jezici moraju biti masovno prisutni u religioznom životu ljudi. Naravno dar govora u nepoznatim jezicima je jedan od 9 duhovnih darovima prema poslanici Apostola Pavla Korinćanima 12, i ono deluje u Novozavetnoj crkvi, ali po određenom redu i poretku. Jezici niukojem slučaju nisu znak da je neko ispravan sa Bogom, i još manje da je Ljubav Božija izlivena u njegovo srce, to jasno uče Korinćanima 13. No, i pored toga, jezici su veoma prisutni u današnjem religioznom svetu, ali to nije sada (kao što je to bio slučaj početkom 20.-og veka) znak Božijeg probuđenja već obnavljanja Vavilona na kraju vremena. Apostol Pavle o tome veoma lepo govori i kaže: Proroštvo je znak za one koji veruju, a jezici su znak za one koji neveruju! Veoma zanimljivo. No kada god smo imali jezike obznanjene u globalnom kraljevstvu, oni su bili znak dolaska Božijeg suda.
Kada je bio podignut prvi Vavilon (reč "Vavilon" znači "zbrka") jezici su bili znak Božijeg suda. Kada je u vreme Daniela proroka ruka pisala u nepoznatim jezicima i Daniel to tumačio kralju, to je bila poruka suda. Kada su se jezici izlili među Jevrejskom crkvom na dan Pentekost, to je bio znak dolaksa suda na Jevreje. A sada, mi to ponovo imamo masovno u Paganskom svetu. Šta mislite, na koga onda dolazi Božiji sud sada? Odgovor je veoma jasan.
Sve ovo vam piše čovek koji ima iskustva sa govorom u jezicima, i koji zna o čemu govori. Veoma mi je zanimljivo kada neko razglaba o tome, a naprimer nema nikakvog iskustva s time, a misli da sve zna. To je kao kada bi ribu pitali kako je na vrhu Himalaja, i ona vam sve objasnila.
Shalom!

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Prije godinu dana primio sam dar jezika.
Pričam brzo, kao da čitam neti tekst, riječi arapskog podrijetla.
Po posjeti Betlemovaca iz USA, prije oko 1 mj., počeo sam govoriti drugim jezikom, nešto kao talijansko - latinski i to u stihovima.
Kako u Pismu piše, govorim tiho ili u sebi.
Za svoju i izgradnju Crkve.
Smeta me kad netko govori na sav glas i to ponavlja samo 1 ili 2 riječi.
Ali nije na meni da sudim.
Mogu opomenut.

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ja to gledam ovako. Recimo da neki misionar propovijeda na ruskom, a tu se zadese ljudi koji ne razumiju ruski i oni ga čuju kako on propovijeda na njihovom jeziku. To je za mene dar jezika. E sad kad neko priča nekim nerazumljivim jezikom, tu ne vidim korist za Crkvu, pogotovo jer nema nikog da prevede.

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Govoriti u jezicima NIJE Biblijom zabranjeno
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

1. KORINĆANIMA 14,5
A HTIO BIH DA VI SVI GOVORITE DRUGIM JEZICIMA, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi

1. KORINĆANIMA 14,39
Zato, braćo moja, težite prorokovati i
NE PRIJEČITE DA SE GOVORI DRUGIM JEZICIMA!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ali uz zadovoljenje uvjeta - ne na glas,
ili na glas ako ima tumač.
-----------------------------------------------------

1. KORINĆANIMA 14,27
Ako tko govori drugim jezikom -
dvojica, najviše trojica, i to jedan za drugim -
jedan neka tumači;

----------------------------------------------

Zašto je dozvoljeno i ne treba braniti?
_______________________________

1. KORINĆANIMA 14,28
ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi,
NEKA GOVORI SAM SEBI I BOGU.

1. KORINĆANIMA 14,2
Jer tko govori drugim jezikom, NE GOVORI LJUDIMA NEGO BOGU:
NITKO GA NE RAZUMIJE JER DUHOM GOVORI STVARI TAJANSTVENE.

1. KORINĆANIMA 14,4
TKO GOVORI DRUGIM JEZIKOM, SAM SEBE IZGRAĐUJE,
a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje.


1. KORINĆANIMA 13,1
Kad bih sve JEZIKE ljudske govorio i ANĐEOSKE,
a ljubavi ne bih imao, bio bih mjed što ječi ili cimbal što zveči.

descriptionDar jezika - Page 32 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply