Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Aladin je napisao/la:
To nije uvek tako u Bibliji. Korinćanima 12. i 14.-ta glava gde se govori o duhovnim darovima jasno kaže da postoji dar tumačenja jezika. I Pavle kaže: "Ako budeš nerazumnim jezikom govorio kako će reći oni koji te slušaju amen. Zato onaj koji govori jezike neka se moli da i tumači. Koji prorokuje izgrađuje crkvu a koji se moli u jezicima Duhom tajne govori i izgrađuje samog sebe."

Dakle više je očito da jezici funkcionišu i na ovaj način. Mada se slažem da bi trebalo i na način kako je to bilo na dan Pentekost. Ali obe stvari su istinite, i ne može se odbaciti jedno da bi potvrdili drugo.

Toliko o tome što uči Pismo braćo. Bolje ponovo pročitajte poslanici Korinćanima i podsetite se malo.

Brat Aladin


ZANIMLJIVO JE TO KOD VAS
Kad se događaju fenomeni u KC ukazanja BDM, duša iz čistilišta, arkanđela, svetaca isl onda je to demon, zao duh i sl

a kad netko priča nerazumljive stvari koje nitko ne razumije , oNDA JE TO OD DUHA SVETOGA???

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Pozdrav hrvoje,

pa ima istine u onom sto si rekao, ima zaista. Ja ne kazem da je nacin na koji ljudi koriste dar jezika ispravan, jer Biblija kaze ako nema neko da tu tumaci onda neka se taj dar ne kroisti javno.

Sada u KC, ima darova od Duha takodje ja ne tvrdim da nema, jer darovi nisu samo za neke nego za sve koji ih zele.

PROBLEM NIJE U DAROVIMA NEGO U TOME STO U RIMOKATLICKOJ CRKVI BIBLIJA NIJE TEMELJ ISTINE I POSLEDNJA BOZIJA REC, NEGO JE TO TRADICIJA CRKVE.

Tako kada KC, ili bilo koja crkva STAVI SVOJU REC IZNAD BIBLIJE ONA JE U KRIVU.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Da brate Hrki

Nije problem što u KC govore u jezicima i imaju isceljenja, problem je u tome što je odnos prema onome što piše krajnje svojevoljan i sveštenička elita čak može da se menja Pismo kad god to poželi. Tako je i sa Ortodoksnom crkvom što je samo istočna Rimska crkva.
Međutim u Poslanici Galaćanima vrlo jasno piše da Evanđelje koje je propovedao Pavle ne može da se menja i da je to originalno Evanđelje. Ako te interesuje šta je sve KC promenula u odnosu na Pavlovo Evanđelje javi mi pa ću to napisati, spisak će verovatno biti poduži. Ako te to ne interesuje onda ne želim gubiti vreme.

Želim ti u svakom slučaju Božiji mir.

Brat Aladin

Brat Aladin

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Brate Aladine, mene to interesuje, otvori novi topik kod Bible study, i tamo stavi na uvid.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Dobro setro Noemi, pokušaću. No na neki način bi to možda ostavio na ovoj temi, jer će moje izlaganje je pre svega biti namenjena Katolicima. A pošto će biti protestanata koji se takođe možda neće složiti sa svime što budem napisao (onih koji nesvesno veruju jedan deo Katoličkih dogmi koje reformatori nisu izbacili iz učenja crkve), pa ne želim oko toga neku veliku raspravu. Ako budete smatrali da je korisno za sve vernike onda istaknite na neko javnije mesto, ali pre svega to je namenjeno Katolicima, ne da bi ih kritikovao već da im pokažem koje delove Pisma je sve njihova organizacija promenula u odnosu na originalne spise apostola i proroka.

Pošto želim da ovo bude krajnje ozbiljno i argumentovano u skladu sa Pismom, želim pretražiti malo Pismo i prisetiti se šta je sve promenjeno, sa ciljem da ukažem vernicima RC gde su se udaljili od Reči.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Aladin je napisao/la:
Dobro setro Noemi, pokušaću. No na neki način bi to možda ostavio na ovoj temi, jer će moje izlaganje je pre svega biti namenjena Katolicima. A pošto će biti protestanata koji se takođe možda neće složiti sa svime što budem napisao (onih koji nesvesno veruju jedan deo Katoličkih dogmi koje reformatori nisu izbacili iz učenja crkve), pa ne želim oko toga neku veliku raspravu. Ako budete smatrali da je korisno za sve vernike onda istaknite na neko javnije mesto, ali pre svega to je namenjeno Katolicima, ne da bi ih kritikovao već da im pokažem koje delove Pisma je sve njihova organizacija promenula u odnosu na originalne spise apostola i proroka.

Pošto želim da ovo bude krajnje ozbiljno i argumentovano u skladu sa Pismom, želim pretražiti malo Pismo i prisetiti se šta je sve promenjeno, sa ciljem da ukažem vernicima RC gde su se udaljili od Reči.

Brat Aladin
[url=http://www.nevesta-hristova.org
www.nevesta-hristova.org[/quote[/url]]
Ipak je ovo najbolje mjesto za takvo izlaganje,i nece se nitko uvrijediti,ako to pises,u duhu tolerancije i bratstva.obred obred obred obred obred obred obred obred obred obred </BLOCKQUOTE>

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
dragomir je napisao/la:
Pozdrav hrvoje,

pa ima istine u onom sto si rekao, ima zaista. Ja ne kazem da je nacin na koji ljudi koriste dar jezika ispravan, jer Biblija kaze ako nema neko da tu tumaci onda neka se taj dar ne kroisti javno.

Sada u KC, ima darova od Duha takodje ja ne tvrdim da nema, jer darovi nisu samo za neke nego za sve koji ih zele.

PROBLEM NIJE U DAROVIMA NEGO U TOME STO U RIMOKATLICKOJ CRKVI BIBLIJA NIJE TEMELJ ISTINE I POSLEDNJA BOZIJA REC, NEGO JE TO TRADICIJA CRKVE.

Tako kada KC, ili bilo koja crkva STAVI SVOJU REC IZNAD BIBLIJE ONA JE U KRIVU.


ma da biblija nije temelj nije istina
u KC čitaju se evanđelja iz biblije, čitaju se poslanice , psalmi itd
na svetoj misi čitaju se 3 poglavlja iz biblije

postoji ciklus od 3 godine tj . čitanje A, B i C.
znači postoji trostruk broj čitanja, čitanja se ponavljaju tek 4. godine
postoji i ČASOSLOV , čitanje božje riječi- pretežito iz starog zavjeta , koji ne znam iz kojeg razloga je češći u navođenjima i pozivanjima kod reformiranih , nego NZ??

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Daniel je napisao/la:
evo tko zna engleski neka pogleda ovaj video, ima dosta o lažnim
jezicima...ali pazite se autora, ja ne jamčim za njega da je od
Boga...ali mislim da dobro govori u tom videu ("sve provjeravajte,
dobro zadržavajte")

[url=http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-292748952186052796&q=The+Blind+and+The+Dead
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-292748952186052796&q=The+Blind+and+The+Dead[/quote[/url]]
Dragomire,ja bih voljela cuti tvoj komentar ovog filma.</BLOCKQUOTE>

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ok, dina pogledacu pa cu komentarisati samo ako mozes da napises preciznu adresu.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ono što čovek izlaže na tom video je više nego očito i to bi bilo isto kao kada bi neko pokušao dokazati da je prostitucija, narkomanija, alkoholizam i ostalo greh. Pravim Hrišćanima nisu potrebni takvi dokazi. Međutim ono što je meni zapalo za oko je nešto drugo. Osim što je proglasio određene ljude ludacima i sledbenicima zavodljivih duhova (a bio je prilično u pravu), nije pokazao kako deluju pravi darovi. Našao je samo one delove u Pismu koji prorokuju za ove naše poslednje dane da će se pojaviti takvi duhovi u ljudima. Međutim čitav nastup je više nego nabijen jednom ogromnom dozom neiskrenosti i pogrešnih motiva.

Kada želite reći ljudima šta i zašto nešto nevalja, onda im morate pokazati i šta i zašto valja, ne samo citiranjem Pisma, jer on nije koristio samo Pismo već i video materijale i ličnosti koje su pokazali da nevaljaju, ali nisu ništa pokazali šta je to što valja već samo navodili citate Pisma koji idu njihovoj doktrini na ruku.

A ja sam siguran da ti ljudi koji su prikazani na gore pomenutom videu, nisu oni koji ispunjavaju Matej 24:24, oni koji će pokušati prevariti i same izabrane ako je to moguće. Izabrani neće padati na takve gluposti, već će im đavo ponuditi nešto mnogo ozbiljnije.

Ja lično mislim da imam mnogo ozbiljniji materijal na tu temu, isto je video format u rela video formatu i može se skinuti sa:
http://www.hriscanske-video-propovedi.org/real_video/jaka_sila_prevare.rmvb

Toliko od mene.
Brat Aladin

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Na ovom topicu ima svega i svačega.

No ja bih ipak rekla nešto o samom "Daru jezika".


Govor u drugim jezicima jedan je od načina jačanja i izgrađivanja duha.

Pavao kaže «da onaj tko moli u drugim jezicima izgrađuje SAM SEBE.» (1. Korinćanima 14:4)


Grčka riječ oikodomeo koja je prevedena kao
izgrađuje znači: izgradnja, jačanje, podizanje, ohrabrivanje, poticanje.


Preduvjet govora u drugim jezicima jest krštenje u
Svetom Duhu. Nije mali broj ljudi koji kažu: «Mi izvršavamo Božju riječ ali ne
vjerujemo da je krštenje u Svetom Duhu biblijski ispravno!» Reći da krštenje u Duhu nije biblijski ispravno jednako je nijekanju bilo kojeg područja spasenja u Kristu.

Krštenje u Duhu Svetom, nije automatski jednako govoru u jezicima. Krštenje je sila po Duhu.

Darovi Duha su različiti i Duh daje kako hoće. Darovi su na izgradnju Kristove Crkve i na osobnu izgradnju. Za dar jezika piše u Korinćanima da je za osobnu izgradnju.
Znači kada se molite i slavite Gospodina koristite ga, zato vam je i dan.

Gospodin vodi svoju Crkvu i darovi su nešto uobičajeno u živoj i dinamičnoj crkvi.
Nepotrebno ih je uzdizati i davati im posebnu važnost, ali isto tako je krivo
omalovažavati ih i gušiti.

Kroz razgovore s ljudima sam primijetila da su prilično zbunjeni kada su darovi u pitanju. Za sve odgovore je najbolje obratiti se Bogu u molitvi, a On uvijek odgovara iskrenim srcima.

Sveti Duh je naš molitveni suradnik i pomoćnik. Kao takav, On najbolje zna što nam je u dotičnom trenutku najpotrebnije. Duhovna osjetila imaju neizrecivo jači domet od tjelesnih. Ona mogu osjetiti Božji dodir ali ne mogu s njim uspostaviti odnos. Pomazanje Svetog Duha može naježiti našu kožu ili podići razinu osjećaja. Ali ostanemo li samo na razini osjećaja, tada postajemo osjećajni ovisnici. To znači ovo: osjetimo li prisutnost Duha, tada smo puni vjere.
Izostane li osjećaj počinjemo se gubiti, upadamo u stanja zbunjenosti i
griješimo.

OSJEĆAJNO KRŠĆANSTVO PREPREKA JE RAZVITKU DUHOVNE SNAGE.

Govor u jezicima najsavršeniji je oblik duhovnog dodira s živim Bogom.
Pavao kaže «da tko govori tuđim jezikom, ne govori ljudima, nego Bogu: nitko ga naime ne razumije; DUHOM govori tajanstvene stvari.» (1. Korinćanima 14:2)

Govor u jezicima nije blebetanje upitnog smisla. To je odgovorna i važna duhovna djelatnost koja pridonosi izgradnji naše duhovne kuće.


Svatko od nas treba težiti da raste u Duhu i da traži i koristi darove koji će biti na izgradnju Crkve, ali Duh je taj koji te darove bira i daje. Kako i govori u I Korinćanima 12



(4) Različiti su dari, a isti Duh; (5) i različite službe, a isti Gospodin;
(6) i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima.

(7) A svakomu se daje očitovanje Duha na korist.

(8 Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; (9) drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; (10) drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika.

(11) A sve to daje jedan te isti Duh dijeleći svakomu napose kako hoće.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Hajde da samo dodam neke stvari, ako mi ne zameras??

Govor u drugim jezicima jedan je od načina jačanja i izgrađivanja duha.

Pavao kaže «da onaj tko moli u drugim jezicima izgrađuje SAM SEBE.» (1. Korinćanima 14:4)


Grčka riječ oikodomeo koja je prevedena kao
izgrađuje znači: izgradnja, jačanje, podizanje, ohrabrivanje, poticanje.


Slazem se, svaka cast.

Preduvjet govora u drugim jezicima jest krštenje u
Svetom Duhu.


Nisam vidio da je to preduvjet, a osim toga-veliko je pitanje sto tocno znaci biti krsten Svetim Duhom?

Darovi Duha su različiti i Duh daje kako hoće. Darovi su na izgradnju Kristove Crkve i na osobnu izgradnju. Za dar jezika piše u Korinćanima da je za osobnu izgradnju.
Znači kada se molite i slavite Gospodina koristite ga, zato vam je i dan.


Znas kako, Pavle je kazao da treba postojati neko ko tumaci strane/tudje jezike, pa sto je sa time?? Zasto u crkvi nema nekog ko bi prepoznao odredjeni jezik, i zatim ga tumacio?? Osim toga, postoji dosta diskusija u vezi 1.Kor. 14, ali siroka je tema trenutno, ja sam samo to htio pitat. Dakle, ako on savetuje da se ne prica tek tako, da se ne blebleta, kako ti kazes, zasto jednostavno ne postoji neko ko tumaci te jezik kada je i to njegov savet?? Zasto da se ne pridrzavamo i tog saveta, vec samo nekih??

Nadam se da su pitanja na mestu...

Pozdrav.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
No nick, da ti odmah i odgovorim.

Za tumačenje jezika mogu samo reći osobna iskustva.

Naša zajednica je jako mala i relativno mlada. I više od polovine ima dar jezika.

Ja ga osobno nemam. Ali imam druge.

Ono što mi činimo je da molimo Boga da dar i tumačenja jezika. Da li će to biti nekom od nas ili će se zajednici pridružiti netko novi tko će imati taj dar, to je na Bogu.

Znam da Bog uslišava naše molitve, ali u pravo vrijeme koje je Njegovo, a ne kada bi mi htjeli.


Ovo s preduvjetom sam malo nespretno rekla, jel da?!

Ma u stvari, htjedoh reći da krštenje u Duhu ne mora biti manifestirano vanjskim znakom jezika. Može, ali ne mora.

Ono što je po meni značajno kod krštenja u Duhu, je osposobljavanje vjernika da djeluje u sili Božjoj. Ta sila dolazi od Duha i On mu daje one darove koje su neophodni za službu i djelovanje u Kraljevstvu.

Npr. osoba koja je nanovrođena, prihvatila Isusa Krista, ali po prirodi povučena i tiha, tek krštenjem u Duhu postaje sposobna prići nepoznatoj osobi i govoriti joj kako je njen život izmjenio Isus, uopće, pronaći prave riječi koje treba reći.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
evangelina je napisao/la:
Na ovom topicu ima svega i svačega.

No ja bih ipak rekla nešto o samom "Daru jezika".


Govor u drugim jezicima jedan je od načina jačanja i izgrađivanja duha.

Pavao kaže «da onaj tko moli u drugim jezicima izgrađuje SAM SEBE.» (1. Korinćanima 14:4)


Grčka riječ oikodomeo koja je prevedena kao
izgrađuje znači: izgradnja, jačanje, podizanje, ohrabrivanje, poticanje.


Preduvjet govora u drugim jezicima jest krštenje u
Svetom Duhu. Nije mali broj ljudi koji kažu: «Mi izvršavamo Božju riječ ali ne
vjerujemo da je krštenje u Svetom Duhu biblijski ispravno!» Reći da krštenje u Duhu nije biblijski ispravno jednako je nijekanju bilo kojeg područja spasenja u Kristu.

Krštenje u Duhu Svetom, nije automatski jednako govoru u jezicima. Krštenje je sila po Duhu.

Darovi Duha su različiti i Duh daje kako hoće. Darovi su na izgradnju Kristove Crkve i na osobnu izgradnju. Za dar jezika piše u Korinćanima da je za osobnu izgradnju.
Znači kada se molite i slavite Gospodina koristite ga, zato vam je i dan.

Gospodin vodi svoju Crkvu i darovi su nešto uobičajeno u živoj i dinamičnoj crkvi.
Nepotrebno ih je uzdizati i davati im posebnu važnost, ali isto tako je krivo
omalovažavati ih i gušiti.

Kroz razgovore s ljudima sam primijetila da su prilično zbunjeni kada su darovi u pitanju. Za sve odgovore je najbolje obratiti se Bogu u molitvi, a On uvijek odgovara iskrenim srcima.

Sveti Duh je naš molitveni suradnik i pomoćnik. Kao takav, On najbolje zna što nam je u dotičnom trenutku najpotrebnije. Duhovna osjetila imaju neizrecivo jači domet od tjelesnih. Ona mogu osjetiti Božji dodir ali ne mogu s njim uspostaviti odnos. Pomazanje Svetog Duha može naježiti našu kožu ili podići razinu osjećaja. Ali ostanemo li samo na razini osjećaja, tada postajemo osjećajni ovisnici. To znači ovo: osjetimo li prisutnost Duha, tada smo puni vjere.
Izostane li osjećaj počinjemo se gubiti, upadamo u stanja zbunjenosti i
griješimo.

OSJEĆAJNO KRŠĆANSTVO PREPREKA JE RAZVITKU DUHOVNE SNAGE.

Govor u jezicima najsavršeniji je oblik duhovnog dodira s živim Bogom.
Pavao kaže «da tko govori tuđim jezikom, ne govori ljudima, nego Bogu: nitko ga naime ne razumije; DUHOM govori tajanstvene stvari.» (1. Korinćanima 14:2)

Govor u jezicima nije blebetanje upitnog smisla. To je odgovorna i važna duhovna djelatnost koja pridonosi izgradnji naše duhovne kuće.


Svatko od nas treba težiti da raste u Duhu i da traži i koristi darove koji će biti na izgradnju Crkve, ali Duh je taj koji te darove bira i daje. Kako i govori u I Korinćanima 12



(4) Različiti su dari, a isti Duh; (5) i različite službe, a isti Gospodin;
(6) i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima.

(7) A svakomu se daje očitovanje Duha na korist.

(8 Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; (9) drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; (10) drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika.

(11) A sve to daje jedan te isti Duh dijeleći svakomu napose kako hoće.


u večini se slažem sa no nickom

ja bih pitao evangelinu, kad spominješ da je preduvjet za govor jezicima, biti kršten u duhu

tko je taj tko krsti u duhu?
jesu li to samo katolički svećenici svojim rukopolaganjem ili se krštenje događa spontano , samo od sebe

ako se događa spontano, tko su ti u milosti koji su " kršteni u duhu"?

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Da, u principu se slazem. Treba postojati i neko tko bi razumio taj jezik, jer ukoliko nema tumacenja, onda ne znam kakav bi to dar jezika zapravo bio?? Ja ne bih smeo to odmah nazvati darom jezika, nego bih bio obazriviji.

Ma u stvari, htjedoh reći da krštenje u Duhu ne mora biti manifestirano vanjskim znakom jezika. Može, ali ne mora.



Da, amen, slazem se sa ovim!

Pozdrav.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
hrvoje hrki je napisao/la:


tko je taj tko krsti u duhu?


Onaj koji krsti u Duhu je sam Duh Sveti Very Happy



Molitva je i ovdje glavna i jedina.



Ako osoba ima želju da bude krštena u Duhu kako bi mogla biti sposobna
vršiti službu u Kraljevstvu
, tada to treba i iznjeti pred Boga u
molitvi. U molitvi mu mogu pomoći drugi, braća i sestre, ili pak može
moliti sam ili s bliskom osobom.

Pokajanjem, i obraćenjem, te prihvaćanjem Isusa kao svoga spasitelja, osoba biva nanovo rođena. Krv Kristova je na njenim ramenima i čisti ju, pa ona kao takva, može pred Boga. Ima otvoren pristup Bogu, kroz molitvu. Bog čuje sve one koji su Kristovi.

Stoga, ako si nanovrođen, ne trebaš posrednika, katoličkog svečenika (kojeg spominješ). Možeš s Bogom direktno razgovarati.

Pa tako i o ovoj temi krštenja Duhom. Traži ga i vidi što će ti odgovoriti.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
evangelina je napisao/la:
hrvoje hrki je napisao/la:


tko je taj tko krsti u duhu?


Onaj koji krsti u Duhu je sam Duh Sveti Very Happy



Molitva je i ovdje glavna i jedina.



Ako osoba ima želju da bude krštena u Duhu kako bi mogla biti sposobna
vršiti službu u Kraljevstvu
, tada to treba i iznjeti pred Boga u
molitvi. U molitvi mu mogu pomoći drugi, braća i sestre, ili pak može
moliti sam ili s bliskom osobom.

Pokajanjem, i obraćenjem, te prihvaćanjem Isusa kao svoga spasitelja, osoba biva nanovo rođena. Krv Kristova je na njenim ramenima i čisti ju, pa ona kao takva, može pred Boga. Ima otvoren pristup Bogu, kroz molitvu. Bog čuje sve one koji su Kristovi.

Stoga, ako si nanovrođen, ne trebaš posrednika, katoličkog svečenika (kojeg spominješ). Možeš s Bogom direktno razgovarati.

Pa tako i o ovoj temi krštenja Duhom. Traži ga i vidi što će ti odgovoriti.


da , ali je to dosta apstraktno

ja puno molim, razgovaram sa Bogom ali opet ne znam jesam li "kršten duhom" barem u onom značenju kako to ti koristiš i pentekostalci -čini mi se da oni uglavnom spominju to krštenje u duhu

kako ti znaš da dobivaš darove od DS , a ne da to samo umišljaš ili da su to puke emocije
kako možeš znati da zao duh ne progovara kad pričaš u jezicima?Rolling Eyes

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
hrvoje, to tvoje pitanje na mestu, ali se bojim da pogresnim putem zelimo doci do razgovora.

Isto bi bilo kao da i ja tebe, npr., pitam: kako znas da tebe zao duh sada ne potice da tako nesto pises?? Ne ljuti se, nije nikakva provokacija i slicno, vec poziv na razmisljanje, mozda mozes pomoci ovakvim pitanjima?? Kako mozemo znati da uopste postojimo? Smile Epistemologija?? Uh...Smile

Pozdrav.

descriptionDar jezika - Page 17 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply