Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika EmptyDar jezika

more_horiz
I. ISUS I JEZICI
U Novom zavjetu Isus je bio prvi koji je navijestio dar jezika (Mk 16,17), ali ono što je zanimljivo je to da on nije nikada govorio u jezicima. No, pristalice govorenja jezicima jednostavno imaju odgovor na to, te tako jedan pentekostni propovjednika kaže: «Ako Isus nikad nije govorio u jezicima, to je stoga što je bio savršen pa nije trebao izgrađivati samoga sebe». Ali postavlja se pitanje, zašto je Isus onda zahtijevao od Ivana da ga krsti, premda On sam nije trebao pokajanje. Da li je ovo opravdanje odsutnosti dara govorenja jezika stvarno opravdano izjavom spomenutog propovjednika?

Drugi pak tvrde kako je Isus govorio jezicima samo što to nije zapisano u Bibliji. Svakako da jest, da nije sve zapisano u Bibliji, ali da li je netko čuo Isusa da se na brdu moli u jezicima ili u Getsemanskom vrtu ili u bilo kojoj drugoj prilici. To je zaobilaženje Božje riječi. U 1 Kor 12 nabrojeno je devet darova Duha. Gospodin Isus se naravno koristio svim tim darovima, osim govorenja u jezicima, jer nije bilo nužno da ga ima. Kao što je rekao učenicima, njegovo propovijedanje Radosne vijesti bilo je usmjereno na izgubljene ovce Doma Izraelova (Mt 10,6). Čak je i svojim učenicima zabranio da idu u bilo koji poganski kraj k ljudima stranih jezika.

Još se nije spominjalo naviještanje Evanđelja narodima, plemenima, pucima i jezicima. Zato Isus govorenje u jezicima spominje jedanput, i to u Mk 16,17. Jako je važno uvidjeti kada on govori o tome, da u prethodnom retku kaže učenicima: «Idite po svem svijetu…» (Mk 16,15). I tek tada će njegovi sljedbenici primiti taj dar govorenja jezikom.

II. DAR JEZIKA, PORUKA I ZNAK
Poruka ljudima ili Bogu

Mi znamo da su učenici na Pedesetnicu govorili jezicima pred okupljenim mnoštvom. I kad je svjetina došla vidjeti kakav je to bio huk, našli su učenike gdje govore o veličanstvenim djelima Božjim na njihovim materinjim jezicima. Ovdje je jasno da je mnoštvo čulo riječi koje nisu bile upućene njima. Kad je nastupio trenutak za propovijedanje, mnoštvu je govorio Petar – i to samo on – dok su Jedanaestorica bila uz nj. On je govorio na svima poznatom jeziku kako bi ga svatko mogao razumjeti.

U Jeruzalemu su boravili Židovi iz svih naroda. To su jednostavno bili Židovi koji su živjeli u drugim zemljama i koji su doputovali u Jeruzalem na proslavu blagdana. I ono što su čuli ti Židovi gdje Isusovi učenici govore jezicima, nije bilo naviještanje Evanđelja, nego su to prvi kršćani hvalili i slavili Boga za čudesa koja je učinio. To znači da ono što je govoreno u jezicima nije bilo upućeno ljudima nego Bogu. Drugi primjer nalazimo u Dj 10 gdje se govori o obraćenju stotnika Kornelija i njegovog doma. U 46 stihu se kaže da su govorili tuđim jezicima.

Petar se poziva na tu glosolaliju kada apostolima u Jeruzalemu govori: «I kad počeh govoriti, siđe na njih Duh Sveti kao ono na nas na početku», i dodaje: «Bog im je dao isti dar kao i nama koji smo povjerovali u Gospodina Isusa Krista» (Dj 11,15-17). Ni tu nije ništa nije bilo upućeno ljudima, nego suprotno, čuli su ih kako slave Boga (Dj 10,46). I na kraju kako apostol Pavao gleda na to sve. On u govorenju jezika ne vidi ništa drugo doli molitvu, pjevanje i zahvaljivanje (1 Kor 14,15.16). Molitvu i slavljenje je moguće upućivati samo Bogu, pa stoga ne možemo očekivati da bi se u njima nalazila poruka upućena ljudima. I stih koji donosi zaključak na sve ovo je: «Jer, koji govori tuđim jezikom, ne govori ljudima, nego Bogu» (1 Kor 14,2).

Znak vjernicima ili nevjernicima

Bez sumnje da je govorenje u jezicima znak. No postavlja se pitanje kome je taj znak namijenjen. Da li je taj znak samo još jedan plus u duhovnom životu, znak vjernicima ili pak s druge strane znak nevjernicima? Što o tome naučava Pismo? Ono naučava da jezici nisu znak onima koji vjeruju, nego nevjernicima (1 Kor 14,22). Tko su ti nevjernici? U Jeruzalemu na Pedesetnicu nalazimo mnoštvo bogobojaznih Židova iz svakog naroda. Te ljude ne bismo mogli nazvati bezbožnicima, jer sama njihova pobožnost ih je nagnala na dugo i teško putovanje. Točnije nagnala ih je velika vjerska proslava. U Djelima 10 čitamo kako su se u Kornelijevoj kući obratili prvi pogani. I ondje se pojavio znak jezika.

Ali ni tu nije bilo nevjernika, kao što znamo apostol Petar je bio vjernik. U Djelima 11 taj isti apostol izvješćuje druge apostole da se u Kornelijevoj kući govorilo u jezicima. Očito je da ni apostoli nisu nevjernici. U Djelima 19 neki su se Židovi, učenici Ivana Krstitelja, obratili Kristu i ponovno se pojavio ovaj znak. Ni u ovom slučaju ne nalazimo trag vidljive nevjere. No u svim tim slučajevima postoji jedan značajan element nevjere. Odgovor nalazimo u 1 Kor 14,21: «govorit ću ovome narodu». Dobro je zamijetiti da su, kad god bi se pojavio ovaj znak, uvijek bili prisutni Židovi; a gdje ne nalazimo Židove, primjerice u Ateni ili na Malti, ne nalazimo ni znak. Sad se još mora utvrditi koja je to nevjera koja je bila zajednička svim Židovima. Narav njihove nevjere nalazimo u samoj naravi toga znaka. Taj su znak bili strani jezici. Stoga se to odnosi na jezike koji su bili strani u odnosu na aramejski kojim su govorili Židovi. Drugim riječima, znak je ukazivao na ljude koji su bili tuđinci Židovima. I ovakav znak je bio prikladan za neuobičajeni događaj na Pedesetnicu, ulazak ljudi tuđeg jezika u Crkvu koja je rođena toga dana. Tog je dana Gospod utemeljio novi narod, tj. novo tijelo sastavljeno od ljudi koji govore hebrejskim, ali i ljudi koji govore drugim jezicima.

To je Crkva u kojoj nema ni Grka ni Židova, ni obrezanog ni neobrezanog, ni barbara ni Skita (Kol 3,11). A to je upravo ono što Židovi nisu htjeli vjerovati, jer su se svim ljudima protivili i zabranjivali im propovijedati poganima da se spase (1 Sol 2,16). Stoga im je Bog dao najbolji mogući znak kako bi mogli razumjeti ono što nisu mogli vjerovati: na čudesan je način učinio da Židovi progovore na jeziku tuđinaca.

Zadnja promjena: ; sri 13 pro 2006, 16:54; ukupno mijenjano 4 put/a.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
III . PROBLEM DARA JEZIKA U KORINTU
Anđeoski ili razumljivi jezici

Ono što uvijek najviše zbunjuje na skupovima gdje se govori u jezicima, jest narazumljivost onoga što se govori. Neki ljudi koji svoja shvaćanja temelje na 1 Kor 13,1 tvrde da su to anđeoski jezici. Ali činjenica je kad god su anđeli govorili ljudima u Bibliji, koristili su se razumljivim jezicima. Valja napomenuti da nigdje u Prvoj poslanici Korinćanima Pavao ne govori protiv jezika ili smatra da je to prakticiranje jedne lažne pojave. On želi da svi u Korintu govore jezicima (1 Kor 14,5), niti ih zabranjuje (r. 39). On također zahvaljuje Bogu, izjavljujući: «Ja, hvala Bogu, govorim tuđim jezicima više od vas sviju.» Ove Pavlove izjave nam pokazuju da je on držao korintske jezike valjanom manifestacijom božanske glosolalije, a ne varkom. No, da li su ovi jezici bili anđeoski (nerazumljivi) i jesu li se razlikovali od onih na Dan duhova? Sasvim je očito da bi se onda za opis jezika u 1 Korinćanima 14,2 bio uporabljen drugi izraz, ako se već razlikuju od onih na Pedesetnicu. Pisac Djela, Luka, upotrebljava istu riječ kao i Pavao u svom pismu Korinćanima. Znamo da su Djela napisana mnogo kasnije nego Prva poslanica Korinćanima koja je kružila po crkvama. Luka je bio dobro upoznat sa tom poslanicom jer je bio Pavlov suputnik.

On je dobro poznavao Pavlovo mišljenje o toj temi. Ako je ono o čemu je izvijestio u svojoj knjizi različito od onoga što je Pavao napisao u svojoj poslanici, on bi svakako to istaknuo kako bi se izbjegla bilo kakva zabluda. Luka je upotrebljavao istu riječ jer je govorio o jednom te istom. U oba slučaja to je riječ «glossa». Grčki su tekstovi jasni, Pavlovi jezici bili su poznati jednako kao i oni koje spominje Luka, jer o njima u 1 Kor 14,10 govori kao o svim vrstama jezika na svijetu. Što se Pavla tiče, to su u svakom slučaju ljudski (razumljivi) jezici.

Tumačenje jezika

Treba istaći četiri stvari glede tumačenja u crkvi. Prva stvar jeste da bi tumačenje trebalo upotpuniti svoju prvu i trajnu svrhu, a to je služiti kao znak ovome narodu, kako smo to dosad razmotrili. Drugo, tumačenje je apsolutno trebalo pratiti svako govorenje u jezicima, zato da se, kako je rekao Pavao, razumije ono što je rečeno. Tako bi se slušatelji mogli uključiti u molitvu koju razumiju. Treće, bilo je obvezno protumačiti ono što se govorilo u jezicima. Jezike se nije smjelo upotrebljavati bez tumačenja (1 Kor 14,28). Štoviše, prije negoli se započinjalo govoriti u jezicima, a ne poslije, svakako se trebalo uvjeriti da je u zajednici nazočan tumač: «Ako li pak nema tumača, neka šuti».

Četvrta stvar je ta, da je nebiblijski bilo zajedno moliti i pjevati u jezicima. Naravno da bi nastala galama. Stoga je Pavao nadahnut Duhom Svetim zapovjedio: «Ako se govori tuđim jezikom, neka govore dvojica – ili najviše trojica – i to po redu, a jedan neka tumači» (1 Kor 14,27).

Samoizgradnja

«Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje» (1 Kor 14,4). Po ovome jezici bi trebali biti dar za osobnu izgradnju, a kako se mi svi moramo izgrađivati, svatko bi trebao imati taj dar. No ako «samoizgrađivanju»damo značenje suprotno cjelokupnom kontekstu 12., 13. i 14. poglavlja, vidjet ćemo da je središnja misao ovih poglavlja dobrobit drugih i njihova izgradnja. Primjerice, cijelo 13. poglavlje govori o ljubavi koja je naravno ploda za druge. Nema sumnje da Pavao, kad govori o takvima koji govoreći u jezicima izgrađuju sami sebe, govori s prijekorom. I dok onaj prvi izgrađuje sebe, onaj tko prorokuje, crkvu izgrađuje (14,3.4). Suprotstavivši ta dva dara, Duh Sveti želi reći da prorok ne izgrađuje i sebe zajedno s drugima, već i on ima koristi od svoga dara, ali ne izgrađuje samo sebe. U stvari, Pavao kaže Korinćanima da onaj koji prorokuje pogađa cilj, izgrađuje druge ljude, dok onaj koji govori u jezicima promašuje cilj, izgrađuje sebe-

I na kraju evo što John Stott, u svojoj knjizi Od krštenja do punine života (From Baptism to Fullness of Life) kaže o tome:

«…izgrađivanje samog sebe nije u skladu s naučavanjem Novog zavjeta o izgradnji… Nismo li prisiljeni priznati da je taj dar bio strašno zloporabljen? Što bismo mislili o profesoru koji bi nasamo predavao samom sebi? Ili o čovjeku s darom iscjeljenja koji bi iscjeljivao sam sebe? Teško je opravdati osobnu uporabu dara koji je izrijekom dan za dobrobit drugih.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Navest ću samo par stihova iz Svetog Pisma u svezi darova Duha Svetog,a među njima je isto tako dar govorenja drugim jezicima.

U 1 Korinćanima 12:4-11 "Milosni su darovi različiti,ali je isti Duh.Različite su i službe,ali je isti Gospodin.Različiti su i učinci,ali je isti Bog koji čini sve u svima.Svakomu se daje objava Duha na opću korist.Jednomu se po Duhu daje mudrost,drugomu znanje -- po istom Duhu ; jednomu se daje vjera u istom Duhu,drugomu dar ozdravljanja u ovom jedinom Duhu ; jednomu moć čudesa,drugomu dar proricanja; jednomu sposobnost razlikovanja duhova,drugomu različiti jezici,a trećemu dar tumačenja jezika.A sve to čini jedan te isti Duh koji to razdjeljuje svakomu kako hoće."

Dakle sve su ovo darovi Duha Svetog koji to daje na opću korist.

U istoj poslanici,1 Korinćanima 12:27:30 "Vi ste tijelo Kristovo,a pojedinci udovi.I jedne je Bog postavio u Crkvi: prvo za apostole,drugo za proroke,treće za učitelje ; zatim je dao dar čudesa,onda dar ozdravljanja,dar pružanja pomoći,dar upravljanja,dar različitih jezika.Zar svi da budu apostoli?Zar svi proroci?Zar svi učitelji?Zar svi čudotvorci?Zar svi mogu imati darove ozdravljanja?Zar svi mogu govoriti jezike?Zar ih svi mogu tumačiti?"

Svjedok sam onih kojima je Bog dao dar Duha Svetog,dar govorenja u jezicima.Istina je da oni kojima je dan taj dar,govore Bogu,ali to je za tu osobu samo blagoslov jer kada moli tuđim jezikom,slavi Boga po Duhu Svetom.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Al el mu, dak to kai, el tu kai - alet tu kai kai el tai.
Al hai tai, tui ael di- al, tai dei salsal dok terdi dai.Buldur dai din abreh din jahsu, jahsu neu , log et il Jahve, majahai,
logodai, biblologi, jahsu , kadekai!

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>

<BLOCKQUOTE>


<BLOCKQUOTE>
Joshua je napisao/la:
Navest ću samo par stihova iz Svetog Pisma u svezi darova Duha Svetog,a među njima je isto tako dar govorenja drugim jezicima.

U 1 Korinćanima 12:4-11 "Milosni su darovi različiti,ali je isti Duh.Različite su i službe,ali je isti Gospodin.Različiti su i učinci,ali je isti Bog koji čini sve u svima.Svakomu se daje objava Duha na opću korist.Jednomu se po Duhu daje mudrost,drugomu znanje -- po istom Duhu ; jednomu se daje vjera u istom Duhu,drugomu dar ozdravljanja u ovom jedinom Duhu ; jednomu moć čudesa,drugomu dar proricanja; jednomu sposobnost razlikovanja duhova,drugomu različiti jezici,a trećemu dar tumačenja jezika.A sve to čini jedan te isti Duh koji to razdjeljuje svakomu kako hoće."

Dakle sve su ovo darovi Duha Svetog koji to daje na opću korist.

U istoj poslanici,1 Korinćanima 12:27:30 "Vi ste tijelo Kristovo,a pojedinci udovi.I jedne je Bog postavio u Crkvi: prvo za apostole,drugo za proroke,treće za učitelje ; zatim je dao dar čudesa,onda dar ozdravljanja,dar pružanja pomoći,dar upravljanja,dar različitih jezika.Zar svi da budu apostoli?Zar svi proroci?Zar svi učitelji?Zar svi čudotvorci?Zar svi mogu imati darove ozdravljanja?Zar svi mogu govoriti jezike?Zar ih svi mogu tumačiti?"

Svjedok sam onih kojima je Bog dao dar Duha Svetog,dar govorenja u jezicima.Istina je da oni kojima je dan taj dar,govore Bogu,ali to je za tu osobu samo blagoslov jer kada moli tuđim jezikom,slavi Boga po Duhu Svetom.
</BLOCKQUOTE>Jeste , Joshua.Hvala Bogu za Tvoje iskustvo.Koristio sam Dinino korisnicko ime pa sam Ti naveo radost u tom jeziku.Jos prije 30setak godina diktirao sam jedan protest protiv rata.Sekretarica u STudentskom odboru pitala je koji je to jezik.Odgovorio sam , to je ono sto osjecam,,A tko ce to razumijeti..Tada sam pokusao objasniti sto to znaci.To je bilo nesto skriveno koje se pojavilo u zalosti zbog stradanja u ratu protiv kojeg smo se bunili.Slazem se i veselim da si svjedok govorenja.Kada sam od drugih cuo govorenje veselio sam se.Za mene je to izraz radosti i nista neobicno.To je ono kad hocemo pjevati Bogupjesmu u radosti oslobodjenja od zla.Govorenje budi u nama zelju prema povratku u Edem.Um moze razumijeti ako je discipliniran u Svetome Duhu.Zloupotreba Govorenjase lako prepozna neuravnotezenoscu prema istini.Duboko poznavanje istine ima i usputni dar govorenja - to je izraz prijelaza uma u misaono izrazavanje transcendentalne ovostranosti.Veselimo se svakome daru.Lazni darovi nas nece poljuljati ako poznajemo dubine koje nam je Duh Sveti otkrio u istrazivanju Biblije.Iskrena poboznost govorenja kao izraz velicanja prepoznavanja slave Bozje za svijet surove neodgovornosti je samo brbljanje..Potrebno je poducavati svijet u sadasnjoj istini o opasnosti odbacivanja milosti.Dajem prednost dubokome evandjeoskom iskustvu a govorenje je pratnja - blijedi izraz buduce jasnoce kada prestane magla..Poklanjajmo Bibliju da bi ljudi mogli zeljeti Duha Svetog..Dati logos, knjigu logosa, koju je Jahve dao ljudima , da spoznaju spasenje i prijedju iz smrti u zivot - to u pozadini uma je sadrzaj Govorenja..Budimo darezljivi jer nas Sveti Duh podstice .Jedno je brbljanje koje u pozadini nema uma ispunjenog istinom, a drugo je govorenje u spoznaji otkrivenja onima koji poznaju istinu i imaju iskustvo radosti.Nazalost, susrecemo se sa komercijalizacijom i demonizacijom neupucenih u evandjelje koji su se smisla odrekli a znake sile prigrlili.Budimo ucitelji evandjelja i reformatori u crkvama u kojima se nalazimo.</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Vidim Abrahame tvoje veliko iskustvo sa Bogom i mudrost koju ti je On podario.Odlično si opisao u svom postu komentar na ovu temu.Trebamo jedni druge pa tako i tebe Abrahame zbog tvojeg duhovnog iskustva i tvoje mudrosti od Boga.Hvala ti što si sa nama.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Predivan dar. Hvala Gospodinu za nj. Covjek koji govori tudjim jezicima vodi povjerljiv razgovor s Bogom, koji je njemu na dobro.

Nije ispravno zakljucivati da Isus nije govorio u jezicima, samo zato sto nije zabiljezeno u NZ.

Pozdrav iz Paradisa.Very Happy

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Jezici su tu da se Božja reč može širiti a ne da bi se time neko hvalio: e mi govorimo jezicima(što ih niko ne razume to je ne bitno) Postoje slučajevi gde su ljudi zaista drugim jezicima govorili i to razumljivim koji pre toga nisu uopće znali ni učili da bi se propovedalo evanđelje! detektive

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
laodikejac je napisao/la:
Jezici su tu da se Božja reč može širiti a ne da bi se time neko hvalio: e mi govorimo jezicima(što ih niko ne razume to je ne bitno) Postoje slučajevi gde su ljudi zaista drugim jezicima govorili i to razumljivim koji pre toga nisu uopće znali ni učili da bi se propovedalo evanđelje! detektive


Darovi nisu dani da se njima hvalimo već da ih koristimo. Što se tiče jezika, tu moramo biti osjetljivi na Duha. Nekad dođe poticaj da se moli na razumljivom jeziku ( a koji nije materinji), a nekad je to nerazumljiv govor ali poslije koga znaš da si komunicirao s Bogom. Zato Pavle kaže da se na javnim sastancima šuti ako nema tumača. Sama sam doživjela da sam bila tumač nekome tko je govorio (ili čak pjevao),a to tumačenje nije došlo od moje pameti već od Boga.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Dina je napisao/la:
Al el mu, dak to kai, el tu kai - alet tu kai kai el tai.
Al hai tai, tui ael di- al, tai dei salsal dok terdi dai.Buldur dai din abreh din jahsu, jahsu neu , log et il Jahve, majahai,
logodai, biblologi, jahsu , kadekai!


Pitam se cemu ovo? Znas li da ovime direktno krsis Bozju zapovjed? Question

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Slazem se sa svima vama koji ste napisali da je dar jezika predivan dar.
Slava Bogu za Njega!

SAMO ON JE NAJMANJI OD SVIH DEVET DUHOVNIH DAROVA!

Znate li to.

I On je prosto jedan dar Svetog Duha nije znak primanja krstenja u Svetom Duhu.

Zasto je danas on taj dar toliko zanimljiv ljudima. Zato sto ako imate u crkvi jezike, a nemate tumacenje toga, ili razlikovanje duhova tada je to neproverljivo.

Prosto sve moze da prodje. Koliko se ljudi danas pita da li su svi ti jezici od Boga?
Malo njih.

A gde je prorostvo tumacenje, sto su veci darovi i potrebniji i korisniji crkvi za izgradnju.

Pa kad smo vec kod toga ja licno imam dar jezika, ali koristim i druga dva darao sto su prorostvo i razlikovanje duhova.

MADA TO STO IH IMAM NIKADA NE UZIMAM KAO DOKAZ DA IMAM SVETOG DUHA.

Sada koliko od vas bi zelelo da cuje jednu Poruku od Boga vernicima u Hrvatskoj.

Evo je

Danas su crve u Hrvatskoj u velikoj konfuziji. Ovo je vreme velikih izbora i velikih odluka za svakog pojedinca. OVO SU DANI KADA SE DONOSE VAZNE I PRESUDNE ODLUKE, KOJE CE USMERITI ZIVOT LJUDI U DANIMA KOJI DOLAZE.

Zeleo bih da se svi podsetite jednog dela u knjizi Postanka, koji govori o Rebeki, zeni Isaka Abrahamovog sina.

Ona je ostalo trudna i rodila je blizace, Jakova i Ezava. O njima Pavle apostol govori da su se borili i bili neprijatelji jos u utrobi svoje majke.

Kada su se rodili jedan je bio formalni vernik a drugi je bio ZELJAN BOGA!

Kao sto MOJA REC KAZE JEDNOGA SAM VOLEO DRUGOGA SAM MRZEO.

Obojica su tvrdili da veruju u mene i sluzili mi. Jedan je to cinio forme radi, drugi zato sto je zeleo licno iskustvo i licni odnos sa svojim Bogom.

Danas se mnogi od vas koje ljubim, nalaze u hladnim formalnim takozvanim denominacijama.

Okruzeni ste sa puno formalizma i mlakosti. NEZADOVOLJNI STE. CESTO OBESHRABRENI, TUZNI. PODIGNITE GLAVE KA NEBESIMA VASE OTKUPLJENJE SE PRIBLIZILO!

Znate li da je vase nezadovljstvo znak MOGA BLAGOSLOVA!

Znate li da su svi vernici koji su mi u istoriji sluzili, pre nego sto su poceli svoju sluzbu bili vodjeni NEZADOVLJSTVOM SA STANJEM CRKVE!

TO SAM JA VAS BOG KOJI GOVORI VASEM SRCU!

Medju vas Pentakostalne crkve cesto dolaze proroci koji nagovestavaju veliko probudjenje. GRESE! PROBUDJENJE U HRTASKOJ CE SE DESITI ALI NE NA NACIN KAKO ONI VAMA TO KAZU!

Sa svojim prorostvima i tvrdjama stvorili su u mnogim od vas jednu viziju koja nije istinita. Viziju o hiljadama novih dusa koji ce ispuniti vase crkve u kojima se sada nalaziti.

JA TO NIKADA NECU UCINITI NA TAKAV NACIN!

ONO STO CU JA PRVO UCINITI U DANIMA KOJI DOLAZE VODICU SVAKOG OD VAS DO ISKUSTVA JEDNOG LICNOG SUSRETA SA MNOM!

Niste li citali kako se Jakvov otac Izraelskog naroda borio sa Bogom i pobedio. TAKO NESTO JA CU UCINITI I SA VAMA!

Do toga mesta i na to mesto ce vas dovesti splet okolnosti kojima cu ja upravljati. Te stvari se vec desavaju, ali vi to jos uvek ne razumete.

Kada dodje pravo vreme JA CU VAM OTKRITI RAZLOGE MNOGIH VASIH NEVOLJA I BOLNIH TRENUTAKA KOJE STE PROZIVELI I PROZIVECETE.

KOJE LJUBIM ONE KARAM I KAZNJAVAM!

PROBUDJENJE CE SE DESITI PRVO U VAMA! ZATO STO JE I MOJA REC REKLA DA CE CARSTVO BOZIJE BITI U VAMA.

Zato, vam kazem JA NISAM U VELIKIM GLAMUROZNIM, STVARIMA I NEKA TO NE PRIVLACI VASU PAZNJU. JA SAM U PONIZNIM ISRENIM SRCIMA!

Dani koji dolaze donece nagli rast karizmaticnog pokreta. NEMOJTE TO SLEDITI!

JA TO NE ZELIM!

Vama koji ste krenuli u sluzbu zelim reci, NADJITE VREMENA ZA MOLITVU I INTIMNE TRENUTKE SA MNOM!

Budite budni jer cu u danima koji dolaze rasprsiti mnoge iluzije, i zablude u kojim zivite.

Ovo sam ucinio zato sto osecam da to tako treba objaviti ovde na forumu, ali i zato sto ljudi pricaju o darovima a ne manifestuju.

Kako vidite ovo je pisano razumljivim jezikom i ovo je tumacenje mnogih poruka datih od raznih ljudi na raznim jezicima u raznim vremenskim periodima.

Tako nisam zeleo da o darvovima pisem, nego da ih manifestujem.

Sada ovo je kako sam rekao razumljivo i AKO JE BOG MORACE SE DESITI!
Dato je pred lice i sud javnosti.

Bog vas blagoslovio!

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Vrlo hrabo Dragomire, vrlo smjelo receno. Ja bih bio oprezan prema tim rijecima. Pazite, ne govorim ni za, ni protiv. Ali nalazem veliki oprez. Dan nam je naputak: "Duhove prosudjujte!" Vrlo je malo u Novom Zavjetu Starozavjetnog prorostva. Tko je to cinio doli jednog koji je prorekao glad i Pavlovu sudbinu u Jeruzalemu? Tko li je to cinio doli Krista? I Pavla - crkvama koje je on pazio. A Dragomire da bi mi prihvatili rijec koju si nam prenio, potreban je autoritet Boga. Buduci da nemas izravni autoritet (kao pastira), jedino na sto se mi mozemo osloniti je Duh Sveti u nama da u konacnici potvrdi ili odbaci. Kao i vrijeme koje ce pokazati - jer koje se prorocanstvo ne ispuni - lazno je.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Imam dar govorenja jezika i tumačenja jezika, i znam kako se trebaju koristiti. To je poseban trenutak i posebna atmosfera kada se Duh Sveti pokrene. I, to mi je tako normalno kao i čitanje Božje Riječi. To je milost Gospoda kojom hrabri i poučava svoju djecu.

Niti me to čini boljom, niti pametnijom od drugih. Jedino što znam, to je da se bez ljubavi prema Isusu i gorenju za Njega, ne može ni govoriti jezicima, inače spada u običnu glolosaliju Very Happy

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Dobro sad mene zanima nešto.Apostoli su primili obećanje da će Duh Sveti sići na njih i počeli su govoriti u jezicima.Pročitah ovdje gore da je rečeno kako govorenje u jezicima nije krštenje Duhom Svetim?U jednoj kršćanskoj knjizi sam pročitao vezano za to,kako smo mi metaforički pojašnjeno kao "čaše koje se pune dok ne dođe do prelijevanja",a time dolazi do krštenja Duhom Svetim.
Volio bih čuti i druga mišljenja i komentar na stihove iz djela apostolskih "Jednoć dok je sjedio s njima za stolom,naloži im da se ne udaljuju od Jeruzalema,već da ondje čekaju obećanje Očevo,"obećanje za koje ste čuli od mene: Ivan je krstio vodom,a vi ćete domalo biti kršteni Duhom Svetim". (Djela apostolska 1:4,5)
"Kad napokon dođe Pedeseti dan,svi bijahu skupljeni na istom mjestu.Tad iznenada dođe neka huka s neba,kao kad puše silan vjetar,pa ispuni kuću u kojoj su boravili.I ukazaše im se jezici kao od plamena i razdijeliše se te nad svakog od njih siđe po jedan.Svi se oni napuniše Duha Svetoga te počeše govoriti tuđim jezicima,kako ih je već Duh nadahnjivao da govore." (Djela apostolska 2:1-4)
Ovdje je točno rečeno kako su bili kršteni Duhom Svetim.Znači manifestacija krštenja Duhom je govorenje u jezicima.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Dobro sad mene zanima nešto.Apostoli su primili obećanje da će Duh Sveti sići na njih i počeli su govoriti u jezicima.Pročitah ovdje gore da je rečeno kako govorenje u jezicima nije krštenje Duhom Svetim?U jednoj kršćanskoj knjizi sam pročitao vezano za to,kako smo mi metaforički pojašnjeno kao "čaše koje se pune dok ne dođe do prelijevanja",a time dolazi do krštenja Duhom Svetim.
Volio bih čuti i druga mišljenja i komentar na stihove iz djela apostolskih "Jednoć dok je sjedio s njima za stolom,naloži im da se ne udaljuju od Jeruzalema,već da ondje čekaju obećanje Očevo,"obećanje za koje ste čuli od mene: Ivan je krstio vodom,a vi ćete domalo biti kršteni Duhom Svetim". (Djela apostolska 1:4,5)


Tri od pet izvještaja iz Djela (Pedesetnica, Kornelije i Efez) spominju da su vjernici nakon krštenja Duhom progovorili u jezicima. U druga dva izvještaja to nije izričito spomenuto ali nije niti da nisu. Gledano u kontekstu ona tri primjera to se sigurno dogodilo. Ljudi su skloni donositi različite teorije o jezicima uglavnom utemeljene na učenjima svoje denominacije. Mi se trebamo držati izvještaja iz Pisma i na njima temeljiti svoj stav. Svako tumačenje koje ide iznad ili ispod razine Pisma je kriva ljudska teorija.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Feba je napisao/la:
Joshua je napisao/la:
Dobro sad mene zanima nešto.Apostoli su primili obećanje da će Duh Sveti sići na njih i počeli su govoriti u jezicima.Pročitah ovdje gore da je rečeno kako govorenje u jezicima nije krštenje Duhom Svetim?U jednoj kršćanskoj knjizi sam pročitao vezano za to,kako smo mi metaforički pojašnjeno kao "čaše koje se pune dok ne dođe do prelijevanja",a time dolazi do krštenja Duhom Svetim.
Volio bih čuti i druga mišljenja i komentar na stihove iz djela apostolskih "Jednoć dok je sjedio s njima za stolom,naloži im da se ne udaljuju od Jeruzalema,već da ondje čekaju obećanje Očevo,"obećanje za koje ste čuli od mene: Ivan je krstio vodom,a vi ćete domalo biti kršteni Duhom Svetim". (Djela apostolska 1:4,5)


Svako tumačenje koje ide iznad ili ispod razine Pisma je kriva ljudska teorija.


U potpunosti se slažem sa tobom Feba.Ja još učim puno toga o duhovnom životu,a isto tako se svi možete složit sa mnom da nitko od nas ne može reći da smo postigli duhovno savršenstvo.Svi smo mi ipak ljudi.Iznio sam samo svoje mišljenje i nadam se da ne griješim u tome.Nek mi Svemogući Otac oprosti ako što nadodajem ili oduzimam Njegovoj Riječi.Samo pišem u skladu svojih saznanja.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Feba je napisao/la:

Svako tumačenje koje ide iznad ili ispod razine Pisma je kriva ljudska teorija.


U potpunosti se slažem sa tobom Feba.Ja još učim puno toga o duhovnom životu,a isto tako se svi možete složit sa mnom da nitko od nas ne može reći da smo postigli duhovno savršenstvo.Svi smo mi ipak ljudi.Iznio sam samo svoje mišljenje i nadam se da ne griješim u tome.Nek mi Svemogući Otac oprosti ako što nadodajem ili oduzimam Njegovoj Riječi.Samo pišem u skladu svojih saznanja.


Joshua, ono se nije odnosilo na tebe. Wink

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
U Starom je je Zavjetu povremeno silazio Duh Sveti i nadahnjivao proroke.

U Novom Zavjetu je Duh Sveti stalno s nama jer smo posinjeni, imamo status sinovstva po Isusu Kristu, neprekidno smo smo sa Bogom u zajedništvu, kako je i bilo prije no što Adam s Evom skupa poslušao antibožji glas.

Ono što smo izgubili kroz prvog čovjeka, dobili smo smrću i usrkrsnućem Krista - postali smo pravi sinovi i kćeri Božje zaslugom jedinorođenca.

Kao nova tvar u Kristu imamo i znakove da smo nova tvar. Život nam se promijenio, drugčije razmišljamo, postali smo probuđeni za slavljenje i bliskost sa Stvoriteljem i Ocem.

Nema više starozavjetne prepreke našem nasljedstvu, baštini. Duh Sveti i NOVA NARAV, sinovstvo ---- to je naša baština. Nema više prepreke da uđemo u Svetinju nad svetinjama, jer nas Kristova krv poškropila. A Duh Sveti učinio Sinovima i kćerima.

Darovi Duha Svetoga su nam dostupni da rastemo i razvijamo Kristovu narav u sebi i crkvi. Crkva je skup nanovorođenih koji bi i život dali za svog Gospoda.

Crkva nije soba , kuća, građevina.
Crkva smo mi tamo gdje je dvoje-troje ili više njih koji imaju mekano KRISTOVJANSKO srce.

U tvrdo kruto srce ne može Duh Sveti zaći. Jer, on je prenježan da bi kopao tunele po okaminama ljudskog nevjerja.

descriptionDar jezika EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply