Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Noemi je napisao/la:
Jevrejine, brate naš, u nekim ljudima djelovanje svetog duha pokrene procese na suptilnim nervnim razinama. Tako da se pod povišenom "striujom" nekom plače, nekom se smije, netko se ruši na pod, netko viče, netko šuti.....Sve ovisi o tome koliko je tko protočan i kako povišena sila božja djeluje na nekoga.

Pustimo Bogu da iscjeljuje svoj narod. Svaki čovjek drukčije to doživi, no, to se ipak vremenom mijenja kad Duh Sveti pročisti misaoni i nervni sustav čovjeka od nečistoća i grijeha.

Kapiraš?

Molim sve one, koje ne znaju zašto se kod nekog nešto događa , da pitaju radije, nego da iz svog kuta gledanja prosuđuju nešto o čemu nemaju pojma.

Noemi ( ako nekog nešto zanima, slobodno neka me pita, koliko znam, rado ću pomoći)

Važno je ne prevariti se umom svojim odvojivši se od uma Kristova.
Imajmo um Kristov, kako kaže Pavao.
Ispitajmo je li Krist u nama..
gledanjem u Njegov križ - gledanjem Krista razapeta.Kako smo snjime surazapeti, s Njime pokopani, s Njime suskrisli,održavši susličnost Njegovoj smrti vidjet ćemo i Nebo otvoreno..ako je potrebno u službi spasenja.Budimo sluge evanđelja.Ne budimo sluge antievanđelja- uvjerenjem da možemo biti spašeni sa našim grijesima..Pogledajmo u Nebesku svetinju - poslanica Hebrejima -slobodan nam je put ka Kristovoj krvi koja nas očiščava da možemo hoditi u Duhu- sigurno će nas Bog darivati Duhom Svetim radi službe evanđelja..Razlikujmo sile nebeske od sila tame..Ponašanje - po podu ili u skakanju ilitd.- djelovanje je sile ili nebeske ili protunebeske.Prepustimo se Nebeskoj sili za život u pobožnosti..

Zadnja promjena: ; sub 06 sij 2007, 21:15; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Da Abrahame ja se skroz slažem s tobom da čovjek lako padne u zamke Antikrista..i da djeluju razni duhovi..o tome sam već tu govorila...da je potrebno imati ljude koji imaju dar prevođenja, tako da se zna da je molitva zaista molitva..a ne proklinjanje...znam za jedan primjer gdje je svećenik prekinuo molitvu u jeziku, rekavši da nije od pravoga Duha..

Isto tako, vjernik se ovoga ne bi smio uplašiti nego se doista čista srca i duše, prepustiti djelovanju Duha Svetoga..Konačno svaki dar od Duha nosi sa sobom i jednu težinu..odgovornost...nekad i nerazumijevanje najbližih..opet i to ima smisla, jer je u svemu potrebna poniznost...Ponekad nas vanjsko poniženje dovede do poniznosti...do potpune adoracije Kristu...

i za sve hvala Bogu koji nas ljubi!

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samaritanka je napisao/la:
Da Abrahame ja se skroz slažem s tobom da čovjek lako padne u zamke Antikrista..i da djeluju razni duhovi..o tome sam već tu govorila...da je potrebno imati ljude koji imaju dar prevođenja, tako da se zna da je molitva zaista molitva..a ne proklinjanje...znam za jedan primjer gdje je svećenik prekinuo molitvu u jeziku, rekavši da nije od pravoga Duha..


Imajmo um , razbor Kristov!Ako ljubavi Njegove imamo - imamo i um , razbor Njegov i za razlikovanje i za svaki dar i svaki rod u radosti evanđelja!Budimo razboriti prema sebi da bi ostali sluge evanđelja..Biti surazapeti = surazboriti, ako ostanem u istini..Da nam za to podari milost i blagodat zanjuči da će nam jednoga časa potamnjeti oči ako prije ne dođe Isus da nas povede kući - daru po Kristu!Da viknemo , hvala Ti , doveo si nas kući, ispunio si čežnju vjekova, čeznuli smo za tobom, a Ti si nas uveo u dom, vječni dom, pored rvode bistre , pored stabla života..

Zadnja promjena: ; sub 06 sij 2007, 21:34; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ali Abrahame, što ti smatraš umom Kristovim? pa najčišći su znali padati pod utjecaj..drugoga...ali ne propasti...to su kušnje...mi stalno učimo...mi izlazimo iz svojih ograničenja...da Riječju i vjerom u Krista...da...

...Nisam Krist..nisam savršena...nastojim..ali ga izdam..zaboravim..ostavim...to je sve u NZ prikazano kroz apostole..sva ta iskušenja...zbog toga je potrebna zajednica ...

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samaritanka je napisao/la:

a započinje jednim grčem u čeljusti...


grč? zanimljivo...to je tako kod svih kod kojih si vidjela da se govori u jezicima?

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
....ne..tako mi se dogodilo...tako se događa ljudima koji se koče...ili im je nepoznato to osobno iskustvo...znade zaboljeti...
...

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samaritanka je napisao/la:
Ali Abrahame, što ti smatraš umom Kristovim? pa najčišći su znali padati pod utjecaj..drugoga...ali ne propasti...to su kušnje...mi stalno učimo...mi izlazimo iz svojih ograničenja...da Riječju i vjerom u Krista...da...

...Nisam Krist..nisam savršena...nastojim..ali ga izdam..zaboravim..ostavim...to je sve u NZ prikazano kroz apostole..sva ta iskušenja...zbog toga je potrebna zajednica ...


Da ostati u učenju, primati mudrost Božju - kako kaže Salamun..
U tome je um Kristov da imamo ljubav - ona je početak straha Božjeg - početak mudrosti, a ispunjenje ljubavi je život vječni.Prepoznati grijeh
kroz zakon, prepoznati ljubav oproštenjem.Potrebno li je griješiti da bi još više upoznali ljubav?Stalno gledajmo Njegov križ, sve ćemo se više preobražavati u isto obličje..Nada je u poniznosti..um je u poniznosti, Kristov razbor - jer sebe dade..i mi smo dužni polagati živote svoje za prijatelje svoje - da bi se održala crkva u službi evanđelja..i na nebu nećemo nikada moći dostići Njegovo savršenstvo, ali moramo postići u Kristu predviđeno savršenstvo..Neka nam bude milostiv..

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Zamislite ženu koja se obratila, koja je cijeli život trpjela pijanog muža i batine, obratila se, i Gospodin je krstio Duhom Svetim. Nauzmjence je plakala i smijala se, Bog je iscjeljivao njeno napaćeno srce. I sad, uđe netko u crkvu, tko pojma nema kroz koji je pakao prošla ta žena, u noći je muž izgonio van, u spavaćici , bacao u snijeg i nju i njeno dijete...

I taj netko, ne zna da je Bog dotiče ljubavlju. A kad sila božje ljubavi uđe u napaćeno srce, to ti je kao atomska bomba u čovjeku.

I taj netko, kad vidi njenu reakciju, pomisli kakva je to ludnica, a žena u taj mah, u tih pola sata, ima generalku božju za ko zna kolko godina patnje, Gospod briše i sicjeljuje njenu muku, jad i bol, a netko će tko je imao normalan život, kad je vidi kako se smije i plače, reći: vidi, luđakinja, kakva je to crkva?

Eh,.........veliko je božje srce koje razumije i nju i onog tamo koji promatra.....

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
zaboljeti...hm..osobno dobio sam dar jezika i nisam imao nikakav grc ili bol. Kad god bih bio u bliskoj zajednici s Duhom i Kristom nikada ne bi bilo boli. Tako da mi je to s grcevima i boli cudno...ne znam... Duhovni darovi su, vjerujem, uvijek pod kontrolom covjeka. Duh Sveti nikada ne sili nekoga na nesto ako taj to ne zeli. Covjek uvijek moze odluciti se oduprijeti i pobuniti Bogu. Tako da tijekom molitve u jezicima vjernik je u bliskom zajednistvu s Bogom.

Iako naravno nikada u crkvi ne valja govoriti u jezicima bez tumaca...kako Pavao rece.

Druga stvar je tuga, kada netko podijeli Bozje osjecaje i srce mu se uskladi s Duhom toliko da moze osjecati tugu Boga za ljudima i izmoliti jake posrednicke molitve.

Nego...moze se prepoznati ako covjek govori u jezike po Duhu, cak i od onoga koji govori. Samo treba osluskivati srce i "osjetiti" Duha. Ukoliko potvrde Duha nema, tada treba s time prekinuti jer ne znamo sto govorimo. Osim toga kada se govori u jezicima po Duhu, ne znamo sto tocno govorimo ali ja recimo imao sam otprilike ideju sto govorim. Je li to davanje slave Bogu ili molitva Bogu...itd.

Sto tebi Duh u srcu govori tijekom govorenja jezika?

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Da Noemi, Amen,Amen ,Amen..

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ma draga moja Naomi...ne može se u crkvu samo tako uči...jer prvo ti govoriš očito o nekoj obnovi duhovnoj..na takvim obnovama koje imaju svoje procese i etape, ne upada se samo tako...drugo je Euharistija gdje je crkva otvorena a drugo je kada se nekoliko dana radi s ljudima i ulazi u najfinije razine ljudskih duša..

dakle zlato moje, samaritanka je to prošla na svojoj koži...morala sam tako...nije bilo vjerskog odgoja doma...a..znaš, kad sam se obratila, išla sam na jutarnje mise i te prve mise...bile su mi divne, a ja nisam mogla prestati plakati....i vjerojatno je bilo čuđenja...nije to važno..tamo su bile bakice koje stalno idu na misu i..nije im čudno...

Pa hvala Bogu na svakoj obraćenoj duši!
Hvala mu na tebi Noemi....

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
I na tebi samaritanko zajedništvo

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Dominik..to su bili moji počeci..sa malim grčem..pa sum mineki potvrdili...ali ostavimo sad to to je osobno iskustvo vjerojatno neke ukočenosti...ma znam što je bilo..

Kada se to u meni događa, ja sam ..ne znam to opisati..u toplini..u nekom stanju..znam da se iznenadim tome glasu koji je tada nježniji i tako nekako...drugačiji..zaista anđoski, rekla bih...poželim da imam taj glas...ne znam što molim..ali imala sam sreće da jenekoliko puta kraj mene bila osoba koja je imala dar prevođenja..I kad sam ja čula tu molitvu..pa to je nešto prekrasno! ja to nikad nebih znala tako izreći...

ne mogu opisati to stanje fizički niti psihički...malo me i sram..eto...

Kad Duh poručuje i što? nekad znam.....veliko mi je olakšanje...neke slike tada ..idu umom..preko toga znam...

sad se povlaćim...moramići...bilo mi je lijepo i ugodno s vama..hvala vam

Dar jezika - Page 3 Icon_surprisedpozdrav

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Mir Bozji sa vama.Zelim da pozdravim sve i mogu vam reci da se prijatno osjecam sa vama.Pozdrav za sve one koji su mi ostavili poruku i podrsku.Veliki pozdrav za Samaritanku.
Prvi razlog zasto ne koristimo Duhovne darove je neznanje i strah.Strah nije od Boga,a Bog nam kaze u svojoj rijeci:Da ne umiremo u neznanju.Snaci tezimo za Duhovnim darovima i istrazuj mo u Svetom Pismu.Drugi razlog zasto mnogi nemaju dar Duha Svetoga je ravnodusnost.Oni su spaseni idu u nebo i vise ih nista ne interesuje.Neka nas Bog ipak spasi od lijene i samozadovoljne ravnodusnosti.Dar od Boga je nesto sto pomaze pojedinucu i Crkvi da raste u pozitivnom smislu.Jer Bog nam kaze da ce nas prepoznati po ljubavi.Vjera bez djela je nista.Znam da ima u nekim crkvama zloupotrebe ali neka nas Bog sacuva od toga,ali moramo biti i svjesni da djelovanje Duha Svetoga nije od ljudi nego od Boga.Kada se objavio na Pedesetnicu isto su tako ljudi bili u cudu i rekli su da su se napili vina.Zato moj brate Jevrejine nesmijemo se odmah sablaznuti,nego moliti Boga da nam otkrije sta je od NJega.Ja licno kad se molim za svoje najmilije,placem.Nekada placem kada se zahvaljujem Bogu za sva djela koja je ucinio u mome zivotu.Kada bi neko usao u tom trenutku mozda bi pomislio nesto drugo.Bez razlike sto je za ovaj svijet to ludost,ja znam da ce nas Sila Duha Svetoga dovesti jos blize Bogu.

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Vratila sam se...i srela samarijanku...ha kako lijepo, i ja tebe pozdravljam sestro! da i ja znam biti u molitvi oblivena suzama..ali dobro..hvala Bogu....sve si jako lijepo napisala i sabrala samarijanko...ugodno mi te čitati---a još sam sretnije što smo obadvije...samari.....Dar jezika - Page 3 Icon_smile

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Kako je divna vjera, kad se prepustimo privlacnoj sili Kriza,sve vise upoznajemo svoje slabosti,ali to saznanje nam moze nekad biti i gorko,kad shvatimo svoje slabosti,ali opet osjetivsi pomilovanje nad nama,prepustimo se ponovo privlacnoj sili Kristovoj i tako vidimo da hodimo putevima Bozjim po Njegovoj utabanoj stazi,osjecamo da nas nekad Krist i nosi,i pokazuje nam istinski puteve Bozje.

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
1Korinćanima glave :12;13;14!
Dozivljam nam braćo i sestre evanđelje u pamet!

Sadašnji čvrsti , etapni cilj u planu spasenja
(Otkrivenje 18 ,1-5. ) daje nam okvir našeg straženja nad urednošću i poniznosti evanđeoskog posla.To je posao obnavljanja poruke o padu Babilona iz Otkrivenja 14,8 - posao opominjanja za izlazak onih koji po opomeni prepoznaju opasnosti sudjelovanja u Babilonskim grijesima ..Za taj nam je posao potreban Duh Sveti u punini.Osnovna opasnost navjestiteljima izlaska iz Babilona je zanos srca za svjetlošću i mudrosti svoga uma.Znanje o darovima Duha - potrebno je svima kako bi bili istim Duhom napojeni.Ne može svo tijelo biti samo govorenje ili samo prorokovanje , posao tijela je sve složeniji i složeniji pred dolazak Spasitelja..Gdje bi bio raspored tijelu ako ne u vlasti Boga za tijelo koje se u Duhu kreće i radi po toj vlasti Krista -Glave rasporeda da ne bude razdora u tijelu, već da se u darovima brinemo jedni za druge u kojima nam je dana harmonija jednog ili više dara koji se podstiču i krijepe, budući se Duh ne umara - mi se umaramo, posebno ako ne stražimo nad sobom?!Bog nam je dao dinamičan raspored darova u sklopovima različitih veličina crkvenih tijela i grupa da po tom rasporedu u redosljedu plana spasenja ispunimo posao od apostolstva pa do najboljeg puta - hvaljenja ljubavi koja je ljepilo sklopovima darova u kojima održavamo čežnju za prorokovanjem kako bi svjedočili za primanje ukora , opomene i ohrabrenja.Za ovaj posao po rasporedu i sljedu plana spasenja potrebni su nam - različiti darovi po zapovjesti Kristovoj, kako bi stalno bilo vidljivo otkrivenje, spoznanje, nauk, proroštvo.., da se održimo u boju protiv zla , da ne radimo u vjetar.Kako bismo drgačije ispunili zapovijest učeništvu po Kristu?Življenjem u Istini obznanjujemo pravdu Kristovu, opravdanje vjerom i put do pravde kolektivnim poslom duhovnih darova kako bi ostali plodnoga uma da bi neupućeni mogli reći : Amen!Imajmo zrelu duhovnu pamet, da ne kažu neupućeni da mahnitamo - već da se poklone Bogu
našim , po Bogu, prijekorom u duhu, osudom koja teži popravljanju..Sjetimo se po Pavlu - ako nema tumača jezika, bolje šutjeti u Crkvi, a u sebi govoriti Bogu i sebi.
Pravilo za sve darove je jedno - harmonija veličanstvene glazbe i himne Duha Svetog u Kristu - zapovjed je Gospodnja
dana da se razumije i primjeni u redosljedu posla plana spasenja i rasporedu sklopova darova za ispunjenje vremena poslijetka kako bi se napunio broj Kristovih učenika..Ne priječimo ni jedan dar u dostojnosti i urednosti Božje zapovijesti za objavu tajne pobožnosti.Budimo pripravni za pedesetnicu potrebne za posao u Otkrivenju 18, 1-5!Koristimo se već ranim kapima obilne kiše poznoga dažda - Nove pedesetnice..
No, u Crkvama se uvijek ne održava posvećena većina da upravlja tijelom sklopova darova po zapovijesti Gospodnjoj te dolazi do disharmonije i zastoja u poslu evanđelja što odvodi u otpad ako se ne pokajemo i reformiramo za prihvatanja ukora..Najtragičnije u disharmonijama je oboljela hijerarhija autoriteta koja je zaposjela suverenitet Svetoga Duha i priječi svećenstvo svih vjernika da se razvija kroz učeništvo..
Hvalimo Boga za svakoga brata ili sestru kojima je dao dar ovaj ili onaj..Ne priječimo izvršavanje zapovijesti Gospodnje za duhovne darove!

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
abraham je napisao/la:
1Korinćanima glave :12;13;14!
Dozivljam nam braćo i sestre evanđelje u pamet!

Znanje o darovima Duha - potrebno je svima kako bi bili istim Duhom napojeni.Ne može svo tijelo biti samo govorenje ili samo prorokovanje , posao tijela je sve složeniji i složeniji pred dolazak Spasitelja..Gdje bi bio raspored tijelu ako ne u vlasti Boga za tijelo koje se u Duhu kreće i radi po toj vlasti Krista -Glave rasporeda da ne bude razdora u tijelu, već da se u darovima brinemo jedni za druge u kojima nam je dana harmonija jednog ili više dara koji se podstiču i krijepe, budući se Duh ne umara - mi se umaramo, posebno ako ne stražimo nad sobom?!Bog nam je dao dinamičan raspored darova u sklopovima različitih veličina crkvenih tijela i grupa da po tom rasporedu u redosljedu plana spasenja ispunimo posao od apostolstva pa do najboljeg puta - hvaljenja ljubavi koja je ljepilo sklopovima darova u kojima održavamo čežnju za prorokovanjem kako bi svjedočili za primanje ukora , opomene i ohrabrenja.
Pravilo za sve darove je jedno - harmonija veličanstvene glazbe i himne Duha Svetog u Kristu - zapovjed je Gospodnja dana da se razumije i primjeni u redosljedu posla plana spasenja i rasporedu sklopova darova za ispunjenje vremena poslijetka kako bi se napunio broj Kristovih učenika..Ne priječimo ni jedan dar u dostojnosti i urednosti Božje zapovijesti za objavu tajne pobožnosti.
Hvalimo Boga za svakoga brata ili sestru kojima je dao dar ovaj ili onaj..Ne priječimo izvršavanje zapovijesti Gospodnje za duhovne darove!


amen

descriptionDar jezika - Page 3 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply