Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Trenutno se nalazim kod prijatelja, pastora evanđeoske crkve i u ruci držim zanimljivu knjigu u izdanju baptističke crkve Emanuel - Krapina. Naslov je:

Karizmatski pokret, Zbilja ili zbrka - John F. Macarthur

U ovoj iscrpnoj reviziji autor se uhvatio u koštac s pitanjima poput:

- Jeli iskustvo valjani ispit istine?
- Daje li Bog još uvijek objavu?
- Proroci, fanatici ili heretici?
- Kako trebamo tumačiti Bibliju?
- Čini li Bog i danas čuda?
- Koji stav trebamo zauzeti prema pokretu "Znakova i čudesa"?
- Što su duhovni darovi?
- Što je krštenje Duhom Svetim
- Liječi li Bog i danas?
- Što ne valja s evanđeljem prosperiteta?

Mislim da ću je kupiti...

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
Trenutno se nalazim kod prijatelja, pastora evanđeoske crkve i u ruci držim zanimljivu knjigu u izdanju baptističke crkve Emanuel - Krapina. Naslov je:

Karizmatski pokret, Zbilja ili zbrka - John F. Macarthur
.....
Mislim da ću je kupiti...


I kakve ovo ima veze s jezicima? Question
Drago mi je da si našao knjigu koja ti se sviđa.

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Hrabro i smelo. Ne bih rekao. I sam sam napisao da ce vreme potrvditi istinitost ovoga sto sam napisao.

Dominik, JA OD PROVERE ONOG STO KAZEM NE BEZIM!

To ce Bog potvrditi ili nece. ALI JA SAM ODGOVORAN DA KAZEM ONO STO VERUJEM DA TREBA DA KAZEM!

Nadam se da razumes. I ti i ostali.

Zaista nisam odgovoran doktrinama i uverenjima ljudi nego Bogu.

A sad ti koliko sam shvatio verujes u objave Duha, izlecenja i ostale stvari.

Mozda je razlika u tome sto ja ne zelim da pricam o darovima, ja ih jednostavno koristim.

Iskreno umorio sam se od ljudi koji pricaju o prorostvima, a ne prorokuju jos vise sam umoran od onih koji se mole za bolesne a ljudi umiru, a najvise sam se umorio od onih koji kazu da sluze Bogu a kao rezultat ne mogu pokazati ni jednog coveka koga su priveli Hristu.

DOMINIK BOG JE REALAN, MOCAN SNAZAN ISTI JUCE DANAS I ZAUVEK i zato mislim da jedno malo prorostvo ne bi trebalo da te cudi.

I naravno da treba da proveravas i duhove ali Pismo je reklo i ucitelje koji te poducavaju?

Nadam se da znas i kako to da uradis?

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
ja mislim da dar jezika nije za hvalisanje i ne sviđa mi se dernjava i urlikanje u "jezicima" samo da bi se bolje čulo onoga koji "govori" kako on ima darove i kako je poseban

potpuno poštivam da se govori samo u prilikama kad postoji tumač, i da je jedino tad na izgradnju zajednice
a ostalo nek se govori na samo

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Zelim sve da pozdravim,ja sam prvi put na ovom forumu.Inace idem u Pentakostalnu Crkvu u Torontu.
Mislim licno da dar govora u tudjim jezicima je divno iskustvo sa Duhom Svetim.Bog voli kada ga mi slavimo i velicamo,zaista mi ne razumijemo sta izgovaramo ali Bog zna i Bog razumije.Ne treba se hvaliti ili igrati sa tim i ja nikada ne bih bila u kozi onih ljudi koji su se poigrali sa tim darom.Na nama je da ceznemo za Bozijim darovima,a Bog je taj koji odredjuje ko ce imati dar.Mir Boziji.

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samarjanka je napisao/la:
Zelim sve da pozdravim,ja sam prvi put na ovom forumu.Inace idem u Pentakostalnu Crkvu u Torontu.
Mislim licno da dar govora u tudjim jezicima je divno iskustvo sa Duhom Svetim.Bog voli kada ga mi slavimo i velicamo,zaista mi ne razumijemo sta izgovaramo ali Bog zna i Bog razumije.Ne treba se hvaliti ili igrati sa tim i ja nikada ne bih bila u kozi onih ljudi koji su se poigrali sa tim darom.Na nama je da ceznemo za Bozijim darovima,a Bog je taj koji odredjuje ko ce imati dar.Mir Boziji.


Tako je,slažem se sa tobom.Bog je taj koji određuje.Dobro nam došla klap

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Nemam nista protiv darova, govorenja u daru Duha Svetoga jezicima, ali mi nismo roboti.
Ne znam, ja nikada nisam pokazao dar jezika. Ali sam se druzio sa jednim bratom iz Pentakostalne Ckrve, i jednom je poceo preda mnom da moli jezike. Ono sto se desilo me je vise sablaznilo nego navelo da pozelim takvo iskustvo. On je, prvo sam, svojom inicijativom poceo da izgovara nejasne zvukove, ili reci, koje nisu imale nikakav smisao. I to je, dok smo setali zajedno, trajalo jedno, cinimi se, krace vreme, i onda je poceo da to cini u nekoj sili. Za mene, koji sam doziveo vise nadahnuca Duha Svetoga, kada na primer, Duh Sveti propoveda preko mene, ovakva manifestacija govorenja u jeziku, nije izgledala kao delovanje Duha Svetoga.
Naravno, ja mu to nisam rekao, nije mi padalo na pamet da ga uvredim. Medjutim, morao sam da se pitam, o cemu se tu radi, i zasto je on prvo morao da sebe podstice, kako bi upao u nadahnuce i govorio jezike.
Kasnije on je dobio jos, kako je on tvrdio, neke darove Duha. Naprimer, kidao se od smeha, koji je kod ljudi koji su ga posmatrali izazivao strah i paniku. Dotle je on tvrdio kako je to bio dar smejanja, koji Duh Sveti daje. A onda prica o zlatnom prahu. O oblaku koji se pojavljuje nad vernicima koji su pod kontrolom Duha, i sipaju zlatni prah na njih.
Ma, ljudi, ja nikoga ne osucujem sto veruje sta veruje, ali ovo mi postaje ne shvatljivo.
Koliko daleko ce otici covek ako samo bude robot u Bozjim rukama. Gde je tu, osim iskustva i mozak jednog hriscanina da prepozna koji je duh u pitanju. Zar nas Bozja rec ne uci da ispitujemo duhove. Lepo mi je savetovano, da proveravam koji je duh od Boga, jer mnogi lazni duhovi izadjose na svet. Ja moram da znam koji je pravi. Moze da dodje neki lazni duh i da u meni imitira rad Svetoga Duha.
Ja sam, verujte mi, sreo mnoge prave Hristove sledbenike koji imaju darove Duha. Ali imao sam i jedno, za koje se jasno videlo da Bog ne stoji iza toga.
Jedna sestra, isla je u Crkvu koja pontencira govorenje jezika. Ona je imala, kako je tvrdila taj dar. Kao advenstista pricali smo, i ja sam je pozvao da razmisli o sedmom danu, Suboti. Iznenada, njen pogled, to jest, unutra u njenim ocima, doslo je do promene. Ona toga ocigledno nije bila svesna. Bila je i dalje veoma ljubazna prema meni. Ali njen pogled unutra, u zenicama se tako promenio, da je bio prepun demonske pretnje, zla i tame.
Kad bih je pogledao u oci, video bih da to nije pogled te zene. Ona je, tako je izgledalo njeno lice, bila i dalje veoma prijatna, i nesvesna da me demon gleda kroz nju.
U trenutku sam se najezio. Sta je ovo pomslio sam. "Pa iz ove zene me gleda demonsko bice, a ona o tome nema pojma." To iskustvo mi se nije desilo jedanput, kada sam razgovarao sa nekima koji su posebni akcenat stavljali na iskustvo koje su imali preko jezika. Naravno, ne kod svih, ali neki od njih, a odlazio sam u te Crkve, nisu bili svesni da me kroz njih, posmatra sam djavo, i to sa pretnjom i upozorenjem, koje je jasno govorilo da bi me zgromilo i u trenu unistilo, kada bi moglo. Video sam mrznju u unutra u zenicama ( nekako kao iza pogleda coveka sa kojim sam razgovarao ), koja je jasno pokazivala da bi me rado ubila.
Sve sam to jasno doziveo, zato sam vrlo oprezan, kada neko kaze: "Bog daje ili odredjuje." Ja verujem da znam nasta se tu misli, medjutim, mene je Sveti Duh naucio, da kada god dodje u mene i hoce da me preuzme, On me osvedocava u to da je On istinski Duh od Boga. To je osvedocenje o istini, i u skladu sa tom istinom,da tako radi i deluje preko mene.
Bog nas nikada nece, to je moje iskustvo, uzeti pod svoju kontrolu a da nas istovremeno ne osvedocava da je On tu, On jedini istiniti Bog.

Na kraju vas molim da se niko ne nadje napadnut, jer nije mi bio cilj da nekoga diskreditujem ili uvredim, kao ni da omalovazim njegovo licno iskustvo, vec samo da kazem da i mi ucestvujemo u onome sto Bog cini za nas. Jer Duh Sveti nije tiranin i diktator, vec Duh ljubavi, i bozanske istine.
A da ima prevare, ima, to jasno govore ljudi koji su pisali svoja iskustva u Bozjoj reci. Upozorivsi nas da proveravamo duhove, jer nisu svi duhovi od Boga!

Zato sve molim da budu oprezni, pre nego sto nesto, nesto lepo sto im se dogadja, pripisu da je od Boga.

Pozdrav svima

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ispunjeno obećanje--dolazak Duha Svetoga

"Kad napokon dođe Pedeseti dan,svi bijahu skupljeni na istom mjestu.Tad iznenada dođe neka huka s neba,kao kad puše silan vjetar,pa ispuni svu kuću u kojoj su boravili..."

"...Svi se oni napuniše Duha Svetoga te počeše govoriti tuđim jezicima,kako ih je već Duh nadahnjivao da govore..."

"...Kad nastane spomenuta huka,narod se zgrnu i ostade,jer ih je svaki pojedini čuo gdje govore njegovim jezikom...."

"...Parti,Međani,Elamiti....;Rimljani koji su na prolazu,Židovi...;svi mi čujemo ih gdje govore o veličanstvenim Božjim djelima.Svi su bili zapanjeni te u dvoumici jedan drugoga pitali: 'Što bi ovo moglo biti?' Drugi su podrugljivo govorili: 'Puni su slatkog vina.' " (Dj.Apostolska 2:1-13)

Zašto i u današnje vrijeme sebi dajemo slobodu da zaključujemo svojevoljno,danas kad znamo više nego tadašnji ljudi koji su se čudili jer nisu do tad imali prilike čuti ni vidjeti takvo što?

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Anđeoski ili razumljivi jezici

Ono što uvijek najviše zbunjuje na skupovima gdje se govori u jezicima, jest narazumljivost onoga što se govori. Neki ljudi koji svoja shvaćanja temelje na 1 Kor 13,1 tvrde da su to anđeoski jezici. Ali činjenica je kad god su anđeli govorili ljudima u Bibliji, koristili su se razumljivim jezicima. Valja napomenuti da nigdje u Prvoj poslanici Korinćanima Pavao ne govori protiv jezika ili smatra da je to prakticiranje jedne lažne pojave. On želi da svi u Korintu govore jezicima (1 Kor 14,5), niti ih zabranjuje (r. 39). On također zahvaljuje Bogu, izjavljujući: «Ja, hvala Bogu, govorim tuđim jezicima više od vas sviju.» Ove Pavlove izjave nam pokazuju da je on držao korintske jezike valjanom manifestacijom božanske glosolalije, a ne varkom. No, da li su ovi jezici bili anđeoski (nerazumljivi) i jesu li se razlikovali od onih na Dan duhova? Sasvim je očito da bi se onda za opis jezika u 1 Korinćanima 14,2 bio uporabljen drugi izraz, ako se već razlikuju od onih na Pedesetnicu. Pisac Djela, Luka, upotrebljava istu riječ kao i Pavao u svom pismu Korinćanima. Znamo da su Djela napisana mnogo kasnije nego Prva poslanica Korinćanima koja je kružila po crkvama. Luka je bio dobro upoznat sa tom poslanicom jer je bio Pavlov suputnik.

On je dobro poznavao Pavlovo mišljenje o toj temi. Ako je ono o čemu je izvijestio u svojoj knjizi različito od onoga što je Pavao napisao u svojoj poslanici, on bi svakako to istaknuo kako bi se izbjegla bilo kakva zabluda. Luka je upotrebljavao istu riječ jer je govorio o jednom te istom. U oba slučaja to je riječ «glossa». Grčki su tekstovi jasni, Pavlovi jezici bili su poznati jednako kao i oni koje spominje Luka, jer o njima u 1 Kor 14,10 govori kao o svim vrstama jezika na svijetu. Što se Pavla tiče, to su u svakom slučaju ljudski (razumljivi) jezici.

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Boziji mir sa svima.Poznavati drugi jezik moze u odredenim situacijama biti od goleme vrijednosti i osobit nacin istina kad su u molitvi obracamo Bogu.Naravno,Bog razumije i On nas poziva da upotrebljavamo "poseban jezika"po njegovom a ne nasem jeziku.Ne samo da ga je Bog odabrao nego ga je i artikulirao.To je jezik koji izrazava nacin koji daleko prekoracuje nasu ogranicenu naravnu sposobnost da je taj cudesni jezik na kojem se Bog Duh Sveti moli Ocu.Doista ne znamo sto da molimo jer Duh se za nas zauzima neizrecivim uzdisaima.To je dar od Boga i nemoj mo ga ostaviti neraspakovanog radi nasih predrasuda.Very Happy

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samarjanka je napisao/la:
Doista ne znamo sto da molimo jer Duh se za nas zauzima neizrecivim uzdisaima.To je dar od Boga i nemoj mo ga ostaviti neraspakovanog radi nasih predrasuda.Very Happy


cv

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Hej vidim još je jedna moja zemljakinja tu...dakle bilo bi dobro da nas se ipak razlikuje, makar vidim i jezično...samarijanka...i samaritankaDar jezika - Page 2 Icon_biggrin

Dar jezika je od Duha Svetoga. Tko se pretvara i glumata taj dar, toga se otkrije odmah. Također je kraj čovjeka koji ima taj dar potrebno imati i onoga koji ima Dar prevođenja...jer i onaj drugi duh znade lamatati jezikom...i tada umjesto molitve čovjek proklinje a da toga nije svijestan. Opčenito, onaj koji ima dar jezika ne zna što govori....to je skroz duhovne naravi., a započinje jednim grčem u čeljusti, da bi zatim jednostavno izletjele riječi, bez kontrole i namjere...samo namjera je onoga koji to doživljava, da se preda potpuno..Ako se to dogodi u situaciji kad nije primjereno glasno govoriti, tada se svojom voljom ...šuti...I ne radi se o kričanju i galami, radi se o skroz anđeoskim blagim i nježnim zvucima..to sam vidjela, doživjela i kroz to prošla...Onaj koji dobije taj dar, nije ni po čemu bolji niti zaslužniji od ostalih, koji možda nisu primili taj dar....

Posebno je lijepo kada se pjeva u jeziku..skroz nebesko...

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ne znam o kakvim blagim i neznim zvucima sestro pricas?

Ja sam bio u nekim Crkvama, gde su svi na glas, u jedan glas galamili. Zaista ne mogu kazati da su kricali, ali su galamili. Neki glasnije a neki tise. Ipak je to bilo, naravno glasno. Ono o cemu govorite vi koji hvalite te nerazumljive jezike, je samo jedna manifestacija u toku tog cina. Ali, kako to da kada se cela Crkva ispuni "Duhom Svetim", iznenada padate u Crkvi i valjate se po podu. Ja ne zelim da se rugam. Medjutim, kad sam to cuo da se dogadja kod vas, nisam dobio vise nikada zelju da dobijem takvog Duha.
Kada je na mene sisao Duh Sveti, ja sam bio ispunjen silom, LJUBAV, RADOST i MIR, su me neopisivo prozimali. Takva velika ljubav i punina u meni, u nekim trenucima, bila je prejaka za moje telo.
Ali, nisam govorio u jezicima.Niti me je Duh Sveti bacao po podu, kuce ili Crkve. Nisam imao ni potrebu za tim. Ali to je prelepo iskustvo. O zedna je dusa moja Boga, Boga zivoga!
Poznajem neke vernike iz Crkve u Madjarskoj, oni se zovu Golgota. Tamo isto praktikuju jezike. Njihov osnivac je bivsi pentekostalac. On je napisao knjigu zasto je napustio tu Crkvu. Pokazalo se, po njegovim recima, da je u toku takvog nacina nerazumljivog govorenja jezika, bilo slavljenja sotone. Govornik je govorio jedan strani jezik a tumac je davao tumacenja. Ali u tom trenutku se u Crkvi nalazio covek koji je znao taj jezik, i kazao da tumac koji je govorio da se tim jezikom slavi Bog, nije tacno tumacenje, te da se ustvari slavio i uzdizao sotona. To ga je nateralo da preistipa svoje stavove.
Tako je osnovao Crkvu Golgota. I oni danas govore jezicima. Ali kod njih se sada govori u jezicima samo ako ima tumaca, i ako se govori razumljiv jezik, bas kao sto je to Pavle trazio u Korinskoj Crkvi.
Secam se da je pisao, kako je jedna sestra molila u jezicima, ali francuski, dok je jedan brat koji je pokazivao darove tumacenja, prevodio na engleski.
Tako je uveo u svoju Crkvu govorenja jezika, samo kada ima tumac, a ako neko govori jezike a nema tumaca onda on to cini sam u sebi.
Neznam da li je neko cuo za njih?
I sta mislite o tome?

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Jevrejin je napisao/la:
Ne znam o kakvim blagim i neznim zvucima sestro pricas? Ja sam bio u nekim Crkvama, gde su svi na glas, u jedan glas galamili.


I zato ćeš ti povjerovati iskustvu a ne Svetom Pismu?


Ali, kako to da kada se cela Crkva ispuni "Duhom Svetim", iznenada padate u Crkvi i valjate se po podu. Ja ne zelim da se rugam. Medjutim, kad sam to cuo da se dogadja kod vas, nisam dobio vise nikada zelju da dobijem takvog Duha.


Valjanje po podu nije dar Duha Svetog. Govor u jezicima jeste. Isto tako znam da se u pojedinim crkvama smiju u Duhu, rokću i blesiraju na razno razne načine. Da li to znači da ću odbaciti jezike? Ne! Znači da ću ih koristiti u skladu s Pismom.

Kada je na mene sisao Duh Sveti, ja sam bio ispunjen silom, LJUBAV, RADOST i MIR, su me neopisivo prozimali. Takva velika ljubav i punina u meni, u nekim trenucima, bila je prejaka za moje telo.
Ali, nisam govorio u jezicima.Niti me je Duh Sveti bacao po podu, kuce ili Crkve. Nisam imao ni potrebu za tim.


Duh te neće tjerati da se bacaš po podu ali te može nadahnuti da progovoriš. No, kako si ti taj koji otvara usta i miče jezik, ako to ne želiš neće se desiti ništa.


Poznajem neke vernike iz Crkve u Madjarskoj, oni se zovu Golgota. Tamo isto praktikuju jezike. Njihov osnivac je bivsi pentekostalac. On je napisao knjigu zasto je napustio tu Crkvu. Pokazalo se, po njegovim recima, da je u toku takvog nacina nerazumljivog govorenja jezika, bilo slavljenja sotone. Govornik je govorio jedan strani jezik a tumac je davao tumacenja. Ali u tom trenutku se u Crkvi nalazio covek koji je znao taj jezik, i kazao da tumac koji je govorio da se tim jezikom slavi Bog, nije tacno tumacenje, te da se ustvari slavio i uzdizao sotona. To ga je nateralo da preistipa svoje stavove.
Tako je osnovao Crkvu Golgota. I oni danas govore jezicima. Ali kod njih se sada govori u jezicima samo ako ima tumaca, i ako se govori razumljiv jezik, bas kao sto je to Pavle trazio u Korinskoj Crkvi.
Secam se da je pisao, kako je jedna sestra molila u jezicima, ali francuski, dok je jedan brat koji je pokazivao darove tumacenja, prevodio na engleski.


Nije poanta bila u jezicima već u onome koji govori i u onome koji tumači. Ako oni nisu ispravni s Bogom, onda ni poruka ni tumačenje nisu valjani. A sam jezik može biti svahili, njemački, talijanski ili anđeoski.

Stoga treba tražiti od Boga dar razlikovanja duhova a ne odbacivanje Božjih darova zato što ih neki imitiraju ili krivo koriste.

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Eto, Jevrejine, Feba ti je sve rekla...nisam se nikad valjala po podu u Crkvi niti nigdje osim možda kad sam bila dijete, u igri i to doma---...Crkva je za bogoslužja...

to što si ti opisao nema veze s Darom jezika... opis tvoj više liči na fanatičko histeriziranje ili trans, ali ne vjerujem da je to bilo u katoličkoj crkvi...naime ja govorim o onoj u koju ja zalazim...nisam imala prilike ići u neku drugu crkvu...a mogla bih..Zašto ne?

Bez ljubavi ništa, uzalud taj cimbal što ječi ako nema Ljubavi i ako čovjek nije prepušen Duhu Svetome.

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Jevrejine, brate naš, u nekim ljudima djelovanje svetog duha pokrene procese na suptilnim nervnim razinama. Tako da se pod povišenom "striujom" nekom plače, nekom se smije, netko se ruši na pod, netko viče, netko šuti.....Sve ovisi o tome koliko je tko protočan i kako povišena sila božja djeluje na nekoga.

Pustimo Bogu da iscjeljuje svoj narod. Svaki čovjek drukčije to doživi, no, to se ipak vremenom mijenja kad Duh Sveti pročisti misaoni i nervni sustav čovjeka od nečistoća i grijeha.

Kapiraš?

Molim sve one, koje ne znaju zašto se kod nekog nešto događa , da pitaju radije, nego da iz svog kuta gledanja prosuđuju nešto o čemu nemaju pojma.

Noemi ( ako nekog nešto zanima, slobodno neka me pita, koliko znam, rado ću pomoći)

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
samaritanka je napisao/la:
Eto, Jevrejine, Feba ti je sve rekla...nisam se nikad valjala po podu u Crkvi niti nigdje osim možda kad sam bila dijete, u igri i to doma---...Crkva je za bogoslužja...

to što si ti opisao nema veze s Darom jezika... opis tvoj više liči na fanatičko histeriziranje ili trans, ali ne vjerujem da je to bilo u katoličkoj crkvi...naime ja govorim o onoj u koju ja zalazim...nisam imala prilike ići u neku drugu crkvu...a mogla bih..Zašto ne?

Bez ljubavi ništa, uzalud taj cimbal što ječi ako nema Ljubavi i ako čovjek nije prepušten Duhu Svetome.


Biti prepušten Duhu Svetom!

Molim pročitajmo 1 Samuel, 10,5-14 i dalje..

Jeremija 23,31

Svaki nebeski dar ima sebi nasuprot antibogu-dar od antiboga, od protuboga - sotone- u djelovanju Antikrista..da zamuti i prevari čak i vjerne..da se zanesu čašću Duha pred ljudima ili u sebi kad ostave ljubavi Božje..
Zato i postoji dar ispitivanja duhova koji počinje svoj rad gledanjem u križ.Rezulat takvog ispitivanja najčešće se iznosi svima razumljivim jezikom - i onima koji govore i onima koji ne govore.Onaj od koga dobijamo ljubav ispituje ljubav u nama i zna i kaže nam jesmo li se u darovima odvojili od ljubavi..rodovi su mjerilo !Stražimo nad srcem svojim, ima li puninu ulja milosti - ljubavi koja se nikada ne odvaja od dara ako ostajemo u smjernosti..Kome služimo onoga i dar imamo!I ljubav njegovu.Ne odreknimo se ljubavi istine radi egzibicije niti budimo ljubomorni prema onima koji imaju darove - ostanimo u rodovima stabla života!

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Noemi, da...ali mi govorimo o daru jezika...ponavljam, nema valjanja niti rušenja niti Počivanja u Duhu, kod dara jezika. dar jezika je dar izravne molitve Kristu. To je molitva koja liječi...
Počivanje u Duhu, je nešto drugo...utjecaj na nervni sustav...hmmm...događa se pod izvanrednim prilikama...extremnim..no isto tsako čovjeka odvlaći u ona stanja koja sam već navela, nisam pri tome imala loše namjere...ne..pa sama sam prošla i "nervne potrese" i pročišćenja i napokon milost nekih darova...kao što se to događa svakome pravome vjerniku žive vjere, predanom i ustrajnom u hodu na Kristovom putu...eto...

descriptionDar jezika - Page 2 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply