Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Dar jezika

power_settings_newLogin to reply
+30
dr.gog
texodus
Sofia
amos
stranac
aron
otpadnik
misliti
Medeni
Alem
emanuel
Totus Tuus
Feba
evangelina
Aladin
Stena
hrvoje hrki
No Nick
Tabita
forestsilvy
Mistagog
Daniel
samaritanka
Ruta
ina
dominik
laodikejac
cubela
Spart
kainos
34 posters

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Dragi moji JoPlus&Frends,
to
mjenjanje identiteta se nije odnosilo na vas,pa vas stoga molim za
ispriku osobno meni.Da li vam ne zanci nista ako covjek na niku ima
14,15,16,godina i diskutira ozbiljno nocu u 0.30-1.30 i to na ovakvu
temu,da nije promjenio identitet,vi ste na ovom forumu odskora,a i ne
pratite svuda rad i razvoj,tema,nego napisete svoj post i odete.Ja se s
tim nemogu sloziti,i prihvatiti da u to doba noci tako ,na takvoj temi
diskutira jedan,16 godisnjak,a da nisi upoznat s ovim forumom govori o
tome sto nisi dosao u sobicak za raspravu i napisao ovaj post,daklem
idemo dolje,pa cemo si objasniti neke stvari.Oprostite dodjite kod
vaznih obavijesti na pitanje pa cemo malo prodiskutirati.



Dina u pravu si. Sve je opet handshake, ok? Ok. Idemo dalje.
lol!


Hello Aladin,

what´s up homie. Tell me something about your best friend Branham. Is he in a good mood today? Maybe he is still drinking a cup of coffee with the other liars, who knows. We don´t care.

JoPlus & Friends otkrivaju Branhama kao laznoga proroka koji ama ni v od "vjere" u Isusa Krista nije imao. Decki zao mi je ali ste sa njime stvarno fulali. Covik je bio mali antihrist inace nebi lagao na Bibliju i isticao se protiv Trojsta. U njemu ni trunke Svetoga Duha.

jer zelim svima na ovom forumu napredak u veri i poznanju Isusa Hrista


Prvo sam sebi Aladine.You have to put Branham out,and let Jesus in.

Uopce ne zalimo da vam trik "vuka obucen u ovcu" nije palio.
Nismo mi nistili post, vec smo sluzili u interesu foruma sacuvati ljude vasog opasnog krivonauka u plasti Branhama. That´s it.

Verujem da ce u narednim danima taj momak ili momci imati ozbiljno posla sa Bogom


Nije lijepo Aladine kleti druge. Posto mi nismo tako osjetljivi
zelimo vama naravno blagoslov i da vas Bog povede svojim putem. Imati ozbiljno posla sa Bogom i to svakim danom je fina stvar.

See ya

JoPlus & Friends

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Sacekajmo te dane!

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Hey Dragomir,

good ol´homie what´s going on? Are you still readin´in the study today.

I find a special sentence in Izreke 26,2. Kao vrabac kad prhne, kao lastavica kad odleti, takva je kletva bezrazložna i ne stigne.

How amazing, isn´t it?viče
I´m just sitting at home and kavica. During I read all the
lines here at the forum, I just decided to kuca back.

Aladin tell me the same stuff like you rtmf . You can imagine that we were not really amused ya .


But know I have to go to smoki something.


Wish you a nice evening.


Greetings by

JoPlus & Friends

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Za JoPlus & Friends

Jedino sto si otkrio to je sam sebe na ovom forumu. Nikakvih tu konstruktivnih razgovaro nije bilo osim proglasavanja djavolima svega sto se ne uklapa u tvoju viziju Hriscanstva. Nisam primetio u tvojim postovima (nazalost) nikakve hriscanske vrline, sem glavu punu teologije. Citat iz Pisma kojim se reklamiras (1.Tim. 2, 5 Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovek Hristos Isus) uopste nije u skaldu sa onim sto verujes, jer ti si obican politeista ili paganin u Bozijim ocima. A ko je vuk u ovcijem ruhu, to ce oceniti ljudi na ovom forumu, ali vremenom, dok se otrezne od tvojih casa doktrina koje je pila i velika bludnica iz Otkrivenja 17.
A za ono lasta kad prhne, ne daj Boze da dodje nista iz onoga sto je zapisano u knjizi, vec bolje da sto pre dodjes sebi, jer ne zelim ljudima nista na ovom forumu sem vecnog zivota kroz Isusa Hrista.

Zaista mi je zao, ali davno nisam komunicirao sa nekim na ovako bedan nacin, ali to je apsolutno iznudjeno sa tvoje strane.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
cubela je napisao/la:
No Nick je napisao/la:
Ovaj pocetni text iz Dela apostolskih mi je jako zanimljiv, upravo jutros ga proticah u svom jutarnjem citanju Pisma:


1 I kad se navrši pedeset dana, bili su svi zajedno na istom mjestu.
2 I ujedanput postade šum s neba, kao kad dolazi silan vjetar, i napuni svu kuću, gdje su sjedili,
3 I pokazaše im se razdijeljeni jezici kao od ognja, i sjede po jedan na svakoga od njih.
4 I napuniše se svi Duha Svetoga, i stadoše govoriti raznim jezicima, kao što im je Duh (Sveti) davao da govore.
5 A u Jerusalemu su stanovali Židovi, ljudi pobožni iz svakoga naroda pod nebom.
6 A kad postade ovaj glas, skupi se mnoštvo i smete se, jer je svaki od njih slušao, gdje oni govore njegovim jezikom.
7 Svi su se divili i čudili i govorili su: "Nijesu li svi ovi, što govore, Galilejci,
8 Pa kako mi čujemo svaki svoj jezik, u kojem smo se rodili?
9 Parćani i Međani, i Elamljani, i stanovnici iz Mezopotamije, iz Judeje i Kapadocije, iz Ponta i Azije.
10 Iz Frigije i Pamfilije, iz Egipta i krajeva Libije, što su oko Cirene, i pridošlice Rimljani i Židovi i došljaci,
11 Krećani i Arapi; čujemo ih gdje govore našim jezicima veličine Božje."


Ako iz ovog texta moze da se zakljuci da su u pitanju nerazumljivi 'jezici', jezici koji nigde ne postoje, nisu registrovani nigde-svaka vam cast.

Zapravo, to i nisu jezici, to je 'glosolalija', koja je bila poznata i u Korintu, van Crkve.


Prijatelju, miješaš "ljudske i anđeoske jezike" (usp. 1 Kor 13,1).


u ovom citiranju se ne spominju "andeoski" jezici tako da ne vidim na temleju cega komentar.
Postoje vise vrsta jezika, a to je andeoski , kada kao gore navedeno govoris jezik koji inace ne znas i ne razumijes, i treci jezik koji samo Bog razumije.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Hi Aladin,

nesto mi ne zvucis odusevljen.

Aladin:...jer ti si obican politeista ili paganin u Bozijim ocima


Aladinov rijecnik: politeista = Sveto Trojstvo
paganin = biti protiv Branham"krscanstva"

Da stavimo na konac kojega je "Isusa" proglasavao Branham.

- Isus je tek postao Bog u tome trenu kad se Isus krstio
- Isus vise nije bio Bog kad je bio razapet

Naravno da po tim tackama ti i tvoja klapa ne dobivaju aplaus sa nase strane. Jer to Evandelje jednostavno nije tacno.

I sad da se vratimo na ljude ovoga topica koji su vecina pentakostalci. Iako se ne slazemo u tackama njihovoga
pogleda sta se tice jezika, prorocanstava itekako moram isteci da niti trunke sumnje nemamo da oni nisu krscani.
Mi i oni vjerujemo da je Bog trojedin i kao taki da je roden, razapet i uskrsnuo. Sve drugo su opasne bajke.

Vi i dalje kunite, mi vas blagosljivamo i pozivamo vas da
preispitate sve u svjetlu Biblije. Hvala.

Lijep dan zeli

JoPlus & Friends

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Uh...ova tema mi izgled tako konfuzna kao i sam dar 'jezika'. Smile

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
No Nick je napisao/la:
Uh...ova tema mi izgled tako konfuzna kao i sam dar 'jezika'. Smile



Kako za koga, prijatelju!
Ti možda upireš pogled na knjigu Post 11,9 (...pobrkao govor svima ...), a ja gledam na Pentekostni dan - Dj 2, ss (... svi se oni napuniše Duha Svetoga te počoše govoriti tuđim jezicima ...).

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Aladin je napisao/la:

Zaista mi je zao, ali davno nisam komunicirao sa nekim na ovako bedan nacin, ali to je apsolutno iznudjeno sa tvoje strane.


U takvim primjerima trebamo se ugledati na Isusa koji je tiho otisao na kriz i umro. Nije se dao isprovocirati i ljutiti. Svaka uvrijedjenosti i isprovociranost dolazi iz nase sebicnosti i sebeljublja, jer volimo sebe, volimo svoje znanje i mrsko nam je kad nam se ne odaje pocast.

Dragocjena je u očima Jahvinim

smrt pobožnika njegovih. (ps 116,15)

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
A sto se dara jezika tice, govori li tko protiv toga a da ga ima? Question

Cini se da protiv jezika govore samo oni koji ga nemaju. Dok ga hvale samo oni koji ga imaju. Jedni vidjevsi druge da su otisli u krajnost - sami bjeze u svoju krajnost.

Jedni, uopce ne vjeruju u jezike - drugi - pricaju i previse ne obazirujuci se na Pavlove tj. Bozje naputke u Pismu, te cine sablazan neupucenima i nevjernicima.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Svaka uvrijedjenosti i isprovociranost dolazi iz nase sebicnosti i sebeljublja, jer volimo sebe, volimo svoje znanje i mrsko nam je kad nam se ne odaje pocast.


victory moli

Kako za koga, prijatelju!
Ti možda upireš pogled na knjigu Post 11,9 (...pobrkao govor svima ...), a ja gledam na Pentekostni dan - Dj 2, ss (... svi se oni napuniše Duha Svetoga te počoše govoriti tuđim jezicima ...).



cubela, nismo se razumeli, ali nema veze.


Poz.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ali ćemo se sad bolje razumijeti, nadam se, poslije ovoga.

1. Gotovo svi moderni egzegeti smatraju da se naše shvaćanje NZ-og dara jezika temelji radije na onom što govori ap. Pavao u 1 Kor, nego li na Lukinu opisu onoga što se dogodilo na Pentekostni dan (Dj 2,4-13). Kršćansku doktrinu treba prvenstveno izvoditi iz didaktičkih dijelova NZ (učenje Krista i apostola), a ne iz njegovih deskriptivnih dijelova (izviješća o iskustvu ranih kršćana), kao što neki forumaši čine i stvaraju zbrku, pa onda nas pentekostalce optužuju. E neće biti tako dragi moji!!! Pavao je jednostavno pouzdaniji svjedok nego li Luka što se tiče ovog fenomena. Pavao ne samo svjedoči za govorenje u jezicima u Korintu, nego također i on sam govori u jezicima (usp. 1 Kor 14,18 ).
S druge strane, Luka sigurno nije bio očevidac onoga što se je u Jeruzalemu dogodilo na prve kršćanske Duhove. Njegov se opis onoga što se dogodilo temelji na Predaji. A to je velika razlika.

2. Idemo dalje:
I ovdje se čulo kako su jezici bili dani kao pomoć pri evangelizaciji. To se gledište izričito kosi s Pavlovom tvrdnjom da je reakcija neznabožaca na glosolaliju negativna (usp. 1 Kor 14,23). Stoga ni na blagdan Duhova jezici nisu bili sredstvo evangelizacije. Dakle, shvaćanje po kojem su apostoli mogli govoriti stanim jezicima da bi evangelizirali svakom stvorenju je grješka koju mogu napraviti samo oni, a taj je i ovaj brat Bezimeni na ovom forumu, koji nisu pažljivo proučavali SP s obzirom na taj predmet.
Poštovani, prema izvješću, na blagdan Pentekostni jedini je Petar propovijedao i tu se nije služio drugim jezikom osim onim kojega su svi razumijeli - aramejskim ili grčkim.

Za danas toliko. Drugi put nastavljamo, kao i dosad razumljivim riječima, a ne tuđim da me ne razumijete. Šteta što ima ovdje nekih koji su tvrdi za čuti, primiti i promijeniti svoje dosadašnje - krivo motriše.
Tko ima uši neka počuje. Hvala!

Pozdrav iz Paradisa.
Ćubela.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Mi smo moja braco i sestre stvoreni da bi Boga proslavljali.On je nas dobri otac koji se brine o nama i koji nas daruje divnim darovima.Zato mili moji zudite usrdno za Bozijim darovima i On ce nam dati obilato.Zaista bih zelila da svi progovorite u jezicima da osjetite milinu Boziji.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Pozdrav dominik,

Ni o jednom daru koji Bog ima ne treba nikada govoriti lose. Pa tako ni o daru jezika, naravno to je blagoslovljeni sveti dar koji Bog daje svojoj deci.

Lepo ga je imati. Eto ja sam pojedinac koji ga ima, ali ga na sluzbama ne koristim nego pre u molitvi, kada Bog zeli nesto da mi kaze.

Jer mi cesto ne znamo kako moliti ali iskrsne negde neka potreba i Duh SVeti nam da inspiraciju da se molimo u jezicima.

Takodje je to za licnu izgradjnju pojedinca.

Dar kao dar je naravno predivan, ja se samo ne slazem DA JE ON JEDINI ZNAK KRSTENJA SVETIM DUHOM!

Taj znak moze biti i nesto drugo, prorostvo, znanje, mudrost, razlikovanje duhova, nego ima dar da jako lepo peva, neko ima dar da se priblizi nevernicima, svi mi imamo neke predivne darove.

Sto se znaka tice mozda je najbolji ta Ljubav prema Hristu koja je Duhom Svetim izlivene u nasa srca.

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Ruta, sto ne pokrense temu Bozansko izlecenje ti imas puno toga reci na tu temu?

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
cubela je napisao/la:
No Nick je napisao/la:
Uh...ova tema mi izgled tako konfuzna kao i sam dar 'jezika'. Smile



Kako za koga, prijatelju!
Ti možda upireš pogled na knjigu Post 11,9 (...pobrkao govor svima ...), a ja gledam na Pentekostni dan - Dj 2, ss (... svi se oni napuniše Duha Svetoga te počoše govoriti tuđim jezicima ...).


ja " tuđim jezicima" tumačim upravo onako kako mislim da bi trebalo
govorili su jezicima stranih susjednih naroda , a ne nekim - NIKOM POZNATOM jeziku:!:

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
Pa i ja to isto mislim. Smile

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
To nije uvek tako u Bibliji. Korinćanima 12. i 14.-ta glava gde se govori o duhovnim darovima jasno kaže da postoji dar tumačenja jezika. I Pavle kaže: "Ako budeš nerazumnim jezikom govorio kako će reći oni koji te slušaju amen. Zato onaj koji govori jezike neka se moli da i tumači. Koji prorokuje izgrađuje crkvu a koji se moli u jezicima Duhom tajne govori i izgrađuje samog sebe."

Dakle više je očito da jezici funkcionišu i na ovaj način. Mada se slažem da bi trebalo i na način kako je to bilo na dan Pentekost. Ali obe stvari su istinite, i ne može se odbaciti jedno da bi potvrdili drugo.

Toliko o tome što uči Pismo braćo. Bolje ponovo pročitajte poslanici Korinćanima i podsetite se malo.

Brat Aladin

descriptionDar jezika - Page 16 EmptyRe: Dar jezika

more_horiz
remove_circleSimilar topics
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply