Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Barcode znak zvijeri?

power_settings_newLogin to reply
+14
branko
nana
mikic
ognjenidecko
Medeni
Gubavac
Darko
jony
Djuro Djuric
hrvoje hrki
Izrail
Mali princ
dominik
Tomasso
18 posters

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Mislim da Antikrist dira Kristov Zakon, radi kojeg je on umro.
Da nema Božjeg Zakona, Kristova žrtva bi bila nepotrebna.
Umire zakonodavac, da bi se otvorio put spasenja.
Smrću zakonodavca, snaga samog Zakona postaje ništavna (to ne znači da prestaje postojati), ali više nema snagu da ubija.

Antikrist nije nikakav Hitler, Sadam Husein... iako ovi imaju mnoge karakteristike antikrista.

Antikrist o kome Pavao piše, postoji još od njegovog vremena, a trajat će do Kristovog dolaska i sjeda u "crkvu Božju".

Zadatak Antikrista je promjeniti 10 Božjih zapovjedi, i naučiti svijet da ih prihvate kao da su Božje.

Pretvara se u "anđela svijetla", ne bi li "prevario čak i izabrane", a govori "kao janje".

Otkrivenje 13, otkriva da "Zvijer sa 2 roga" (Amerika, jer dolazi iz "zemlje", tj. , bez naroda, jer su "mora" narodi), predaje Zvijeri sa 10 rogova (Europa), svu vlast.

"Dios Domini" (lažni Dan Gospodnji) će najprije zakonom biti uzdignut u Americi, a nakon toga i u Europi.

Od tog trenutka treba početi brojati dane iz Danijel 12 (kraj knjige), tj. 1260, 1290 i 1335 dana. Jer tada će i Danijel ustati (po obećanju) "na kraju dana".

"Kada vidite 'grozu pustoši' gdje stoji na svetom mjestu... iz knjige proroka Danijela", tko čita neka shvati (Matej 24).

A gdje je Bogu Sveto mjesto?
Je li Bogu Zakon, zbog kojeg je Sin njegov morao umrijeti, svet?
Jesu li mu drage "razvaline" u tom Zakonu?

Neki su i Zakon koji je Bog prepisao u ljudska srca, učinili razvalinama...

Tada oni koji "čuvaju Božje zapovjedi" stvarno neće više moći niti kupovati, niti prodavati.

I tu će uskočiti RFID čipovi i slični (bar kodovi izumiru, tj. prepisuju se u čipove i baze podataka).

Tko se god pokloni toj zvijeri (njegovoj promjeni), pit će iz čaše Božjeg gnjeva.
Piše Otkrivenje u 5. trubi, da će 1/3 planete Zemlje biti prevarena. "Žig zvijeri" se prima na silu, a "pečat Božji" dobrovoljno, svojom voljom.

Zar stvarno nitko više ne čita Otkrivenje Božje?

Zar netko misli da se za mjenjanje Božjih zapovjedi prima nagrada?

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Da naravno,ali uvek ima ali, to o cemu ti pricas je duh antihrista koji deluje u sinovima nepokornosti, dok ce se antihrist pojaviti u vidu licnosti koja ce doci na vlast lazima i laskanjem i zameniti aktuelnog vladara, i bice kako to prorok Daniel govori prezreni covek nedostojan kraljevskog dostojanstva, koji ce uraditi ono sto ni njegovi ocevi ni ocevi posle njega nisu radili, podelice plen sa svojim sledbenicima.Daniel 11.21-24.Podice se protiv svetog saveza 31, laskati i zavoditi ljude na odbacivanje saveza 32, ali mudri nece nasesti i to ce ih kostati cak i zivota 33. bice homoseksualac 37, pouzdace se u vojnu silu 38,.Tako da ta licnost ce definitivno biti covek, i nemojmo se zavaravati.I uopste mu nece biti tesko da udje ni u crkvu ni u hram, jer ce ga svi voleti i postovati kao onog koji je doneo mir i prosperitet, sem vernih njih ce proglasavati za one koji remete mir svojim netolerantnim stavom i jurcati ih kao radikalne teroriste i za to vec postoje uslovi.I cini se da jedini koji ce prepoznati njegovu zlu narav su oni koji su ubelili svoje haljine, trezni, budni i spremni kao da je danas taj dan kraja.Postojace i oni koji ce pasti samo da bi se jos vise ubelili i pripremili za taj dan.
A sto se tice cipa, pa on nema sta da uskace, on je vec uskocio samo ne u svetskoj razmeri, za punu upotrebu cipa potrebno je da sve zemlje pokrenu takav nacin, a za to je potreban instrument vlasti koji ce ih primorati da to urade koji se zove jedna svetska vlada.I na tome se ubrzano radi ako malo se zaputimo po netu nacicemo mnostvo zanimljivih informacija po tom pitanju.Pre sedam dana sam resio malo da se pozabavim tim i naleteo sam na dosta zanimljivih informacija.Ali svima nam je dostupan net pa istrazujmo.
Sto se tice poslednjih dana jos jedna stvar koja je zanimljiva, ako se raspitate malo o vulkanima nacicete zanimljivu informaciju da je u zadnjih pet dana tri vulkana proradili na nasoj planeti, pored drugih koji su aktivni vec godinama.Svetska kriza, ratovi i bolesti nam govore da je krajnje vreme da braca i sestre ostave medjusobna prepucavanja oko sitnih zackoljica i usmere pogled u Hrista i pocnu da se odupiru realnom neprijatelju koji je tu pred nosom.New age pokret, Islam, vesticarenje i sujeverje, budizam, hinduizam, astrologija koja sve vise zahvata vernike, tolerancija prema grehu:homoseksualizam i vanbracni odnosi, seksualni odnosi i menjanje partnera, alkoholizam , narkomanija,.Braco i sestre lista sotonskih armija koje opsedaju sve redom je ogromna.Ali ne mi se bavimo jer zarez bio ovde a ne tamo.Bojim se da kada Isus dodje da ce zateci bas ono sto je rekao,da li ce naci vernih uopste.
Neka vas sve Gospod blagoslovi i cuva i milostiv vam bude.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Ako je netko malo bolje čitao moje objašnjenje Otkrivenja 13, i "broja čovjeka", ja sam govorio o tome da netko na temeljima koje je on postavio, njemu podiže "kip zvijeri".
Čovjek koji piše knjigu "Dan Gospodnji" ima u svome imenu broj 666. On će biti uzdignut za sveca, njegova ideja (koja i nije toliko njegova, već tu staru ideju teološki učvršćuje) postaje baza za uspostavu "posljednje nevolje kakve nije bilo od postanka svijeta i kakve neće više niti biti".

Ivan Pavao II je učinio mnogo dobroga, ali je postavio temelje za rušenje Dana Gospodnjeg (je li netko čitao njegovu knjigu Dios Domini?).

Mislim da će se posljednji Antikrist, koji će zakonima i silom nametnuti ljudima "srednjevjekovne ideje" u novom ruhu biti suprotnost ovome koji je napisao knjigu. (A lako je nametnuti nešto na šta većina dobrovoljno pristaje, a to je nedjelja!?)

Zato Isus govori:
"Molite se da vaše bježanje ne bude zimi ili u subotu..." (Matej 24)

Zašto u "subotu"?

I kako nitko nema odgovora, onda treba ovu "nevolju kakvu nije bilo i nikada više neće biti" preseliti u neko manje nevoljno vrijeme. Naprimjer u 70. n. e. , kada je vojskovođa Tit, napadao i razorio Jeruzalem. Ali Isusa apostoli pitaju nešto drugo, a već su i prošla vremena "kada će narod ustati na narod i kraljevstvo na kraljevstvo".

I tumači ovih redaka ponovno nasjedaju na "vremenski pečat" Božji, gdje Bog budućnost sakriva u nekom drugom vremenu.

Kao što piše u Danijelu 12, pred kraj, "umnici će razumjeti".

Bitka se vodi oko "bježanja u subotu", oko "čuvaju Božje zapovijedi", oko "onoga tko je stvorio nebo, zemlju, more i izvore vodene" (4. zapovjed), a ne oko bar-koda (ili EAN koda) koji i tehnološki umire dolaskom RFID i sličnih tehnologija.

Nije problem što katolici ili protestanti drže nedjelju, problem nastaje kada (u nekoj budućnosti), to nametnu silom i zakonom (kao u Srednjem vijeku).

Ta i adventističkom pioniru (W. Miller) pitanje subote nije bilo jasno. Čak je pred kraj života "progonio" one koji su tako razmišljali. Ellen White za njega piše da Bog ipak čuva prah njegov za spasenje.

Ali onoj posljednjoj generaciji, koja će kroz državne zakone silom nametati nedjelju ljudima, Bog neće progledati kroz prste.

To meni proroštvo govori...

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
...mudrome Wink



blago siromašnima Duhom

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Mislim da je izvorna rec Shabat znaci dan od odmora, ali ne bih se zapetljavao u raspravu o suboti.Jedino sto zelim da kazem je da antihrist utelovljeni nece biti papa.Znaci onaj koji ce doci, ili je vec tu.Onaj poslednji posle koga ce Gospod unistiti sve, onaj koji ce ujediniti svet itd...Da ne zalazim previse svi su upoznati sa tim.Ali ako neko ima petlju da tvrdi da je papa antihrist, jedino sto bih zeleo da saznam dali shvata koliko je ozbiljna ta izjava i nista drugo.Jer jednog dana i ja i svako drugi cemo dati odgovor za svaku rec koju smo rekli.Morao bi biti siguran da bi tvrdio.Ako je siguran onda uredu, ali ako samo nagadja sa tvrdnjom koja izgleda kao da je sigurna onda je to opasno.Reci ja mislim da je tako, ali nisam siguran mi je ispravnije.Ali hrabro baciti gomilu djubreta na coveka koji je bio autoritet u katolickoj crkvi, a ne biti potpuno siguran je opasno.
Licno nevolim da se igram sa stvarima za koje nisam siguran, ali ako neko voli samo napred samo zelim da naznacim da se zna da je to opasno.
Licno ne podrzavam mnoge stvari u katolickoj crkvi, ali svasta se desava i u ostalim konfesijama i denominacijama.Usput galatima poslanica govori po pitanju drzanja zakona i iskrivljavanja istine pa se ja opet nebih zaplitao u to.Mislim da to nije nikakav znak nicega.Vera je stvar pojedinca, i ako je neko utvrdjen u veri nece ga bacati svakave nauke levo desno.Pozdravljam i dajem ruku svakom bratu i sestri koji zele sluziti Gospodu bez obzira na ceni i sramotu, bez obzira kojoj konfesiji ili denominaciji pripada.Biblija uci da nema autoriteta a da nije od Boga postavljen, David see nije usudjivao da povredi Saula samo zato sto je znao da je Saul od Boga postavljen, ali saul nije radio kako treba, ali pise da je od Boga postavljen.Zato samo zelim da preporucim malo vise opreznosti jer to su stvari koje bas i nisu za igru, i nesmemo reci za nesto zasta sami nismo sigurni da je sigurno.Ako smo sigurni, onda uredu, ali opet treba preispitati sve pa onda reci.
I da licno nisam katolik i bas me briga za papu jeste li ili nije, samo volim da predstavim koliko je opasno nesto sa cime se igramo kao da je to igracka.a nije, vrlo je ozbiljna stvar i iziskuje vrlo oprezan pristup. A papa, pa to je samo jedan covek kao i mi, nista posebno.Mozda se boji mraka, ili ima maniju gonjenja, mozda nezna kako da se snadje u toj funkciji i nocu drhti od odgovornosti koju nosi.Mozda samo izgleda samouvereno a u dusi je dete koje se plasi.To niko nemoze da zna, ali jedno znam.On je samo covek, nemojmo preuvelicavati njegovu ulogu.
Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
branko je napisao/la:

Nije problem što katolici ili protestanti drže nedjelju, problem nastaje kada (u nekoj budućnosti), to nametnu silom i zakonom (kao u Srednjem vijeku).

Ta i adventističkom pioniru (W. Miller) pitanje subote nije bilo jasno. Čak je pred kraj života "progonio" one koji su tako razmišljali. Ellen White za njega piše da Bog ipak čuva prah njegov za spasenje.

Ali onoj posljednjoj generaciji, koja će kroz državne zakone silom nametati nedjelju ljudima, Bog neće progledati kroz prste.

To meni proroštvo govori...

Sto se tice ovoga u potpunosti se slazem sa tobom, ali mislim da ce
lista biti mnogo duza od teranja na rad subotom brace i sestara iz
adventisticke denominacje.Lista opacina vec sada stigla do prestola,
smrad greha se siri na sve strane da ga zemlja vise nemoze
podneti.Licno mislim da ono sto Gospod ce videti kao konacnu kap je
obozavanje antihrista kao boga, i slusanje njegove mesto Bozije
reci.Antihrist ce sebi utabati put kroz toleranciju i optuzivace sve
redom Hriscane za ne toleranciju, poostrice zakone , proganjace nas kao
teroriste, to je ono sto osecam u srcu i nemogu da kazem hej to je
sigurno.Optuzice nas za ne saradnju, sektasenje, remecenje mira i
harmonije u medjusobnom razumevanju.Bice vuk u jagnjecoj kozi,
prihvatace sirokog i otvorenog srca sve koji zele da zive zajedno u
miru i harmoniji ovog sveta, ma u nedra da ga stavis da te greje, jer
svi smo mi braca i sestre.E pa nismo, Isus kaze da su Njegova majka
,brat i sestra oni koji slusaju Boziju rec i izvrsavaju je.Ali crkva ce
morati da popusti pod pritiskom drzave i zakona.I svi koji se nebudu
slozili bice prvo ismevani, pa omalovazavani, pa na kraju kada ni to ne
upali pocece da progoni i ubija.Medijama ce nas proglasavati ne
hriscanima, jer ce kao sto ti kazes iskriviti hriscanski nauk,
razblaziti ga i vec se to dogadja.Hriscani se grle i ljube sa Islamom,
sa budizmom, i sve je to uredu, pa mi zivimo zajedno.Hriscani su poceli
da se vode vise psiholgijom nego recju, puni su planova i programa kako
bolje da prevare i dovuku ljude u zajednicu, a kada ih dovuku onda
nesmeju da im kazu o cemu se tu ustvari radi.O svetosti braco i sestre,
"hriscani" se valjaju u grehu, lazu, obmanjuju, licemerisu i govore pa
eto Gospod ce nam oprostiti.Oni koji znaju istinu tolerisu, jer eto
treba biti fini sa svima, gledati sebe, tolerancija je najbitnija,
ljubav je posmatrati nekog kako propada i ne reci mu da ga ne
povredis.Katastrofa!!
Misli da je to ta promena zakona o kojem govoris, suptilno John
Lenonovsko "hriscanstvo", mir a mira nigde nema.Vodimo ljubav a ne
rat.Sluzbe su postale rock koncerti sve u nameri da se pokrenu osecaji
i emocije.Pa ako neko hoce to nek proguta ekstazi pa ce da vidi sve
odmah o tim osecajim koje trazi, i za koje je potrebna stimulacija
muzike da ih pokrene.Ima samo ogovaranja, onaj koji ne ogovara gaji u
mislima negativan stav prema coveku, ali kada se nadje sa njim osmehne
se od uveta do uveta i kaze Bog te blagoslovio.Uh kako mi to ide na
zivce.
I istina je da je se to toliko vec uvuklo u crkvu da ce trebati muski
da se zapne da se izbaci napolje, i da se dobija ozbiljno po prstima
dok konacno braca i sestre ne postanu iskreni jedni sa drugima, jer ce
nam to biti potrebno u vreme nevolje, tada necemo imati prijatelje iz
sveta, samo bracu i sestre.To je ono sto osecam i sto mi zvoni svaki
dan u glavi.Ako sam lud neka mi neko kaze kom doktoru da se javim, ali
ako nisam...
Nemojmo se zavaravati Gospod vidi nasa srca, i Njegova rec je
jasna.Isus kaze zasto me zovete Gospodine Gospodine a ne radite ono sto
vam kazem.
To je istina braco i sestre, netreba nam papa ni koncili, dovoljni smo
mi sami ako ne slusamo rec, nego radimo kako nam pase.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Gotovo u svemu se slažem...
Samo kod onoga "izbaciti iz crkve", baš ne u potpunosti.
Isus je rekao: "Ne čupajte korov, da ne bi slučajno i pšenicu isčupali."
Ali kako smo i mi sami crkva Božja, ako je poanta na usavršavanju nas samih, tu se slažem.
Jedino, da ne bi netko pomislio da može svojim dijelima zamjeniti vjeru. Iako je "vjera bez djela mrtva".

Meni je žao što je jedan od najboljih katoličkih vođa (Ivan Pavao II), koji je mnogo dobra učinio u pokušaju da donese mir na ovome svijetu, napisao tu knjigu "Dios Domini".
A kako je "slučajna" kombinacija latinskih riječi u njegovu imenu dovela do broja 666, ja ga ne mogu isključiti iz proroštva iz Otkrivenja 13., koje govori o "broju čovjeka", jer vidim da Sveti "čuvaju Božje zapovjedi".
Netko će u budućnosti zbog ove njegove pogreške (knjige) izgraditi "kip zvijeri", koji će "prouzrokovati da se pobiju" svi oni koji ne priznaju taj sustav. A neće se moći "niti kupiti niti prodati".
Da je Ivan Pavao II to mogao vidjeti, usudim se vjerovati da tu knjigu ne bi napisao. Ali stoljeća su učinila da se Zakon Božji izmjeni i tako su ga naučili. Vjerujem da je to učinio u najboljoj namjeri (s obzirom na njegov život).

Kako se papstvo ispričalo za sve kršćane (i ostale) poubijane za 1260 godina mračnog Srednjeg vijeka, tužno je što je postavilo temelje za izgradnju sličnog sustava u budućnosti.

A 5. pečat Otkrivenja kaže: "Strpite se još malo, jer još treba biti poubijanih, kao što ste vi bili."

Proročanstvo o 1260 dana, još će se jednom ispuniti (u 5. i 6. trubi), ali sada doslovno.

I kako Isus kaže: "Kada se to vrijeme ne bi skratilo, nitko ne bi ostao!" i nastavlja: "Ali radi izabranika, to će se vrijeme skratiti..." (Matej 24)

Ono šta ja vidim iz 2 Solunjanima 2, gdje se spominje "crkva Božja", je to da bez obzira na odbacivanje njegovog Zakona, ipak Bog ima u njoj još svog naroda.

Jer jedan anđeo iz Otkrivenja, u vrijeme te velike nevolje govori: "Iziđite iz nje, narode moj!"

Da li je malo jasnije kada Danijel kaže: "Od časa kada bude dokinuta svakidašnja služba i postavljena grozota pustoši... 1335 dana!", na koju Isus upućuje, kada ga pitaju: "Kada ćeš opet doći?"

Otkrio sam vam "tajnu"...
Samo treba imati uho i čuti, zar ne?

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
amos:[quote]Sto se tice ovoga u potpunosti se slazem sa tobom, ali mislim da ce
lista biti mnogo duza od teranja na rad subotom brace i sestara iz
adventisticke denominacje.Lista opacina vec sada stigla do prestola,
smrad greha se siri na sve strane da ga zemlja vise nemoze
podneti.Licno mislim da ono sto Gospod ce videti kao konacnu kap je
obozavanje antihrista kao boga, i slusanje njegove mesto Bozije
reci.Antihrist ce sebi utabati put kroz toleranciju i optuzivace sve
redom Hriscane za ne toleranciju, poostrice zakone , proganjace nas kao
teroriste, to je ono sto osecam u srcu i nemogu da kazem hej to je
sigurno.Optuzice nas za ne saradnju, sektasenje, remecenje mira i
harmonije u medjusobnom razumevanju.Bice vuk u jagnjecoj kozi,
prihvatace sirokog i otvorenog srca sve koji zele da zive zajedno u
miru i harmoniji ovog sveta, ma u nedra da ga stavis da te greje, jer
svi smo mi braca i sestre.E pa nismo, Isus kaze da su Njegova majka
,brat i sestra oni koji slusaju Boziju rec i izvrsavaju je.Ali crkva ce
morati da popusti pod pritiskom drzave i zakona.I svi koji se nebudu
slozili bice prvo ismevani, pa omalovazavani, pa na kraju kada ni to ne
upali pocece da progoni i ubija.Medijama ce nas proglasavati ne
hriscanima, jer ce kao sto ti kazes iskriviti hriscanski nauk,
razblaziti ga i vec se to dogadja.Hriscani se grle i ljube sa Islamom,
sa budizmom, i sve je to uredu, pa mi zivimo zajedno.Hriscani su poceli
da se vode vise psiholgijom nego recju, puni su planova i programa kako
bolje da prevare i dovuku ljude u zajednicu, a kada ih dovuku onda
nesmeju da im kazu o cemu se tu ustvari radi.O svetosti braco i sestre,
"hriscani" se valjaju u grehu, lazu, obmanjuju, licemerisu i govore pa
eto Gospod ce nam oprostiti.Oni koji znaju istinu tolerisu, jer eto
treba biti fini sa svima, gledati sebe, tolerancija je najbitnija,
ljubav je posmatrati nekog kako propada i ne reci mu da ga ne
povredis.Katastrofa!!
Misli da je to ta promena zakona o kojem govoris, suptilno John
Lenonovsko "hriscanstvo", mir a mira nigde nema.Vodimo ljubav a ne
rat.Sluzbe su postale rock koncerti sve u nameri da se pokrenu osecaji
i emocije.Pa ako neko hoce to nek proguta ekstazi pa ce da vidi sve
odmah o tim osecajim koje trazi, i za koje je potrebna stimulacija
muzike da ih pokrene.Ima samo ogovaranja, onaj koji ne ogovara gaji u
mislima negativan stav prema coveku, ali kada se nadje sa njim osmehne
se od uveta do uveta i kaze Bog te blagoslovio.Uh kako mi to ide na
zivce.
I istina je da je se to toliko vec uvuklo u crkvu da ce trebati muski
da se zapne da se izbaci napolje, i da se dobija ozbiljno po prstima
dok konacno braca i sestre ne postanu iskreni jedni sa drugima, jer ce
nam to biti potrebno u vreme nevolje, tada necemo imati prijatelje iz
sveta, samo bracu i sestre.To je ono sto osecam i sto mi zvoni svaki
dan u glavi.Ako sam lud neka mi neko kaze kom doktoru da se javim, ali
ako nisam...
Nemojmo se zavaravati Gospod vidi nasa srca, i Njegova rec je
jasna.Isus kaze zasto me zovete Gospodine Gospodine a ne radite ono sto
vam kazem.
To je istina braco i sestre, netreba nam papa ni koncili, dovoljni smo
mi sami ako ne slusamo rec, nego radimo kako nam pase.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.[/quote/]
Ovo je jedna velika istina. Sto reci, brate do amen. Neka bi nam Gospod pomogao da ga spremni dočekamo.
Neka bi se svaki odvojio od nevere,ozbiljno shvatio svoj poziv.
Posvetio svoj zivot Njemu, koji nas je svojom krvlju otkupio i učinio nas njegovima. Put nam je otvoren, sveze greha su slomljene, primanjem Njegovog Duha možemo mu se vratiti i primiti svoje spasenje jer ono je samo u Njemu.
Ako bismo ga ne podeljenim nego celim srcem ustrazili On je veran i istinit da nam se otkrije. Nikoga neće odbiti. Izbor je na nama.
Neka nam Gospod bude milostiv.
Večno odvojenje od Boga je realnost. Pakao je realan. Dat nam je izbor. Njegova Reč kao istina, put ka nebu i zivot večni ili nevera i njeni pratioci mržnja, prerljuba, bludništvo,ljubomora, zavist, laž, pijanstvo,želje ovoga sveta....duhovna smrt.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
branko je napisao/la:
Gotovo u svemu se slažem...
Samo kod onoga "izbaciti iz crkve", baš ne u potpunosti.
Isus je rekao: "Ne čupajte korov, da ne bi slučajno i pšenicu isčupali."
Ali kako smo i mi sami crkva Božja, ako je poanta na usavršavanju nas samih, tu se slažem.
Jedino, da ne bi netko pomislio da može svojim dijelima zamjeniti vjeru. Iako je "vjera bez djela mrtva".

Da pojasnim sta sam misli pod izbacivanjem napolje:Mislio sam na izbacivanje napolje tog duha pokvarenosti i tolerancije i donosenje svetla onima koji su u zabludi, ne izbacivanje ljudi.Ljude valjda treba da sacuvamo, Bog hoce da se svi spasu.Da svaki od nas pocne da govori istinu ma kako ga kostalo, da opominje one koji grese u ljubavi,da iznosi rec kako pise kada su u pitanju plodovi koji ukazuju da je neko spasen,da se manemo licemerstva pod parolom tolerancije.Tolerancija nije izgovor za laz, svi koji ljube i cine laz ici ce u pakao.Ne postoje dobre lazi,svaka laz je greh, nema malih i velikih.Direktno i otvoreno komuniciranje je bila Isusova odlika, treba da bude i odlika Hriscana.Jasno povuci liniju izmedju ispravnog i neispravnog svaki u nasoj zajednici.Nema spasenja po delima, ali nema spasenja ni bez njih.Stvar je samo u redosledu.Nemozes svoje srce dobrim delima promeniti, ali nemoze ni promenjeno srce ostati u grehu.Mora postojati stalno uzrastanje u posvecivanju i ciscenju.A laz je prva na listi.
Sto se tice zita i kukolja slazem se , samo sto kukolj nije crkva i verni.Kukolju ne vredi govoriti,tvrde su to usi i sije i dolaze na sastanke iz ko zna kojeg razloga.Ovo je poziv za verne koji su se uspavali, da se trgnu probude se i zive.Da daju jasno svetlo koje im je Gospod podario, da bi i drugi mogli da ga vide i proslave Oca koji je na nebu.Nemojte se bojati onoga koji moze da vas ubije, bojte se Onoga koji posle smrti moze da vas stavi u pakao.Ispitajte se u svetlu reci dali ste u veri, u svetlu Isusovih reci.Ne teologije(mada licno nemam nista protiv teologije) nego u jednostavnosti uputa Sina Bozijeg koje je govorio ribarima, poslusaj ga i zivi.I ne samo to, nego uzmi budilnik u ruke i budi dalje, i budi svestan da se nece bas svakom svideti sto ga budis, ljutice se i svakakvim nazivima ce te zvati, ali to je deo posla budilnika.Ali kada se osoba potpuno probudi i shvati reci ce ti hvala, da me nisi probudio zakasnio bih, ali ne na posao, nego za celu vecnost.Ovo su ozbiljna vremena i dosta smo se igrali Hriscana, vreme je da se uzme plug i ozbiljno zaore, i da se negleda nazad.Pazimo zenik ce doci u onaj cas u koji se nenadamo, ali Isus kaze da mi nismo kao ovaj svet da nas taj dan iznenadi, ali moramo biti trezni i budni.Zato probudite se vi koji spavate, ustanite i Hrist ce vas obasjati.I prikljuci se onima koji su mudri a po recima proroka Danijela i dovodi druge istini, jer se vreme skratilo.Ukucajte vulkani, u poslednje vreme proradilo je sest vulkana, podize se ta ideja o nadi , miru, sigurnosti,svetska kriza, naucnici tvrde da je sa ovom planetom gotovo.Oni koji su budni prepoznaju te znakove koje nam je Isus ostavio.Nemojmo neozbiljno shvatati Boga, biblija kaze da ce u dan suda od Njegovog lica pobeci i nebo i zemlja, toliko ce biti strasan u taj dan,a svi cemo imati priliku da ga sretnemo, ali ako sada budemo spavali budjenje ce biti ruzno.Zato braco i sestre na kolena i bibliju u sake i poslusaj rec, ne vredi samo znati rec, valja je ziveti i dati plodove.Ali kakvo je to hriscanstvo bez plodova, reci cu vam.To vam je kao da ceo vek igras fudbal u kukuruz ligi i nikada ne izadjes na prvoligasku utakmicu.Zar je to to, hriscanstvo bez cene, falsifikat od kojeg prvo mi nemamo koristi a ni svi oni oko nas.Ako u nesto verujes onda grizi i otimaj se za to, to ce pokazati da verujes.Ali ne recima, vec poslusnoscu reci.A ako si budan, nemoj ici da trazis budne, nego ostani gde jesi i budi sve oko sebe!!

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Hteo bih jos samo nesto da dodam da ne dodje do nesporazuma, kada u repliciranju govorim ti,ne znaci nuzno da mislim na onoga kome repliciram nego onome koji cita i prepozna se u recima koje je procitao.Nesto sam razmisljao da bi mozda branko pomislio da je njemu upuceno, ili bi mozda neko drugi pomisli da sam sve ove reci uputio branku.Nije tako i zelim da to bude jasno, da ne dodje do nekih nesporazuma.

Neka se ime Isus proslavi medju narodima kroz Njegovu crkvu, kroz one koji su spremni svega da se odreknu radi Njegovog imena.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Ma, jasno je to meni brate, jer ako su mi dragi oni koji Isusa ne vole, kako mi ne bi bili dragi oni koji ga vole?

Moja je stvarna želja da se svi približimo čim više Njegovoj volji.

Ako i u nečemu nismo savršeni, ili smo neke stvari krivo shvatili, Božji je posao kroz Duha istine da nas poduči istini. Zar nije to obećao?

"On će vas uvesti u svaku istinu!"

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Znak zvijeri bi se mogao očitovati na stotine načina, kojim vladar ovog svijeta želi zabilježiti svoje vlasništvo, možda čak i nesvjesno po subjekt pečačenja. No, žig zvijeri je nešto drugo...

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Imam i ja jednu stručnu analizu broja 666, ali ne znam kako da ju pošaljem.
Pozdrav svima koliko nas ima!

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Lično ne verujem da je bar kod taj žig zveri.Verujem da će primiti taj žig svako ko se pokloni ekumeni i njenim idejama, bilo da ih vodi papa ili neko drugi.Verujem da će taj sporazum da se proširi dok ne dobije pored religiozne i političku silu, no sada već polako uzima maha.Onda kada jednom preuzme silu moćiće opet da silom uslovljava sve druge da se poklone toj ideji zajedništva.I ko ne bude hteo da pristane na to biće eskomuniciran iz društva.To je bilo već u istoriji moguće, a sada je već mnogo jednostavnije.Proglase te za kriminalca, blokiraju račune i kraj.Nećeš moći da propovedaš ako nisi u savezu, zakoni su već polako doneseni koji stvaraju platformu za progon.Tako da taj žig ne mora uopšte da bude fizički, dovoljno je samo da se slažeš i da pripadaš toj ideji.Politika i religija su se sada već toliko zbližile da se ne zna gde koji počinje a gde se koji završava.Živimo u uzbudljivom vremenu gde će ljudi verovatno gubiti vreme na to da ni slučajno ne ugrade neke čipove ili bar kodove, dok će svojim umom davati ruku toj sotonskoj ideji, i na tak način primiti beleg po kome će se znati da pripadaju toj toliko sličnoj ideji samom originalu, da ako bi kako moglo da prevari i izabrane.
Na ovoj temi sam pisao dosta o tome da papa sigurno nije antihrist, ne mogu da kažem ni sada da je ovaj čovek tajj bezakonik, a i znam da se on neće razotkriti dok ne bude nevesta otišla u uznesenje, no više nisam tako siguran da će taj bezakonik zauzeti baš tu poziciju.Postoje osobe koje misle (valjda što sam toliko branio papu na ovoj temi) da sam povezan na neki način sa katoličkom konfesijom.Nisam i smatram da svako ko iole drži do svog spasenja treba da izađe napolje iz te organizacije dok još uvek ima vremena.Samo nisam želeo da bacam đubre na nekog za koga još nisam ni siguran da to jeste.No naravno poštujem ljude koji se nalaze u toj organizaciji, samo mislim da su neki prevareni a nekima odgovara tako.Pa nek svako odabere ono što oseća u svom srcu da je ispravno.E sada, da mislim da je to ispravno bio bih katolik, ali pošto sam siguran da nije nisam i neću biti, jer nema smisla ići u Vavilon opet.
Pozdrav.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Da kada sam rekao da nisam siguran da taj bezakonik neće zauzeti tu poziciju , mislio sam na političku funkciju.Poljuljan mi je stav da neće zauzeti papsku poziciju.No to mi nije dovoljno da tvrdim da je sadasnji papa taj bezakonik, no sklon sam da verujem da bi mogao biti on ili neki drugi.Ali kao opcija ne kao tvrdnja.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
amos je napisao/la:
Lično ne verujem da je bar kod taj žig zveri.Verujem da će primiti taj žig svako ko se pokloni ekumeni i njenim idejama, bilo da ih vodi papa ili neko drugi.Verujem da će taj sporazum da se proširi dok ne dobije pored religiozne i političku silu, no sada već polako uzima maha.Onda kada jednom preuzme silu moćiće opet da silom uslovljava sve druge da se poklone toj ideji zajedništva.I ko ne bude hteo da pristane na to biće eskomuniciran iz društva.To je bilo već u istoriji moguće, a sada je već mnogo jednostavnije.Proglase te za kriminalca, blokiraju račune i kraj.Nećeš moći da propovedaš ako nisi u savezu, zakoni su već polako doneseni koji stvaraju platformu za progon.Tako da taj žig ne mora uopšte da bude fizički, dovoljno je samo da se slažeš i da pripadaš toj ideji.Politika i religija su se sada već toliko zbližile da se ne zna gde koji počinje a gde se koji završava.Živimo u uzbudljivom vremenu gde će ljudi verovatno gubiti vreme na to da ni slučajno ne ugrade neke čipove ili bar kodove, dok će svojim umom davati ruku toj sotonskoj ideji, i na tak način primiti beleg po kome će se znati da pripadaju toj toliko sličnoj ideji samom originalu, da ako bi kako moglo da prevari i izabrane.
Na ovoj temi sam pisao dosta o tome da papa sigurno nije antihrist, ne mogu da kažem ni sada da je ovaj čovek tajj bezakonik, a i znam da se on neće razotkriti dok ne bude nevesta otišla u uznesenje, no više nisam tako siguran da će taj bezakonik zauzeti baš tu poziciju.Postoje osobe koje misle (valjda što sam toliko branio papu na ovoj temi) da sam povezan na neki način sa katoličkom konfesijom.Nisam i smatram da svako ko iole drži do svog spasenja treba da izađe napolje iz te organizacije dok još uvek ima vremena.Samo nisam želeo da bacam đubre na nekog za koga još nisam ni siguran da to jeste.No naravno poštujem ljude koji se nalaze u toj organizaciji, samo mislim da su neki prevareni a nekima odgovara tako.Pa nek svako odabere ono što oseća u svom srcu da je ispravno.E sada, da mislim da je to ispravno bio bih katolik, ali pošto sam siguran da nije nisam i neću biti, jer nema smisla ići u Vavilon opet.
Pozdrav.

Amos,daj molim te iskorigiraj ovaj svoj post.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Dina je napisao/la:
amos je napisao/la:
Lično ne verujem da je bar kod taj žig zveri.Verujem da će primiti taj žig svako ko se pokloni ekumeni i njenim idejama, bilo da ih vodi papa ili neko drugi.Verujem da će taj sporazum da se proširi dok ne dobije pored religiozne i političku silu, no sada već polako uzima maha.Onda kada jednom preuzme silu moćiće opet da silom uslovljava sve druge da se poklone toj ideji zajedništva.I ko ne bude hteo da pristane na to biće eskomuniciran iz društva.To je bilo već u istoriji moguće, a sada je već mnogo jednostavnije.Proglase te za kriminalca, blokiraju račune i kraj.Nećeš moći da propovedaš ako nisi u savezu, zakoni su već polako doneseni koji stvaraju platformu za progon.Tako da taj žig ne mora uopšte da bude fizički, dovoljno je samo da se slažeš i da pripadaš toj ideji.Politika i religija su se sada već toliko zbližile da se ne zna gde koji počinje a gde se koji završava.Živimo u uzbudljivom vremenu gde će ljudi verovatno gubiti vreme na to da ni slučajno ne ugrade neke čipove ili bar kodove, dok će svojim umom davati ruku toj sotonskoj ideji, i na tak način primiti beleg po kome će se znati da pripadaju toj toliko sličnoj ideji samom originalu, da ako bi kako moglo da prevari i izabrane.
Na ovoj temi sam pisao dosta o tome da papa sigurno nije antihrist, ne mogu da kažem ni sada da je ovaj čovek tajj bezakonik, a i znam da se on neće razotkriti dok ne bude nevesta otišla u uznesenje, no više nisam tako siguran da će taj bezakonik zauzeti baš tu poziciju.Postoje osobe koje misle (valjda što sam toliko branio papu na ovoj temi) da sam povezan na neki način sa katoličkom konfesijom.Nisam i smatram da svako ko iole drži do svog spasenja treba da izađe napolje iz te organizacije dok još uvek ima vremena.Samo nisam želeo da bacam đubre na nekog za koga još nisam ni siguran da to jeste.No naravno poštujem ljude koji se nalaze u toj organizaciji, samo mislim da su neki prevareni a nekima odgovara tako.Pa nek svako odabere ono što oseća u svom srcu da je ispravno.E sada, da mislim da je to ispravno bio bih katolik, ali pošto sam siguran da nije nisam i neću biti, jer nema smisla ići u Vavilon opet.
Pozdrav.

Amos,daj molim te iskorigiraj ovaj svoj post.

E kako i šta treba korigirati?

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
Opšto nema opcije za korigiranje, i kada bi znao šta treba da se korigira, ne bih znao kako.

descriptionBarcode znak zvijeri? - Page 3 EmptyRe: Barcode znak zvijeri?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply