Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Je li arkanđeo Mihael - Isus?

power_settings_newLogin to reply
+20
stranac
Povratak Medenog
bs91k
cchh90cc
crusader
biblijski-hriscanin
servus dei
Medeni
spetrov
cubela
forestsilvy
Izrail
Tomasso
Justin
Mali princ
Aladin
No Nick
Daniel
hrvoje hrki
kainos
24 posters

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
I ne znamo ko je Mihailo...Smile

Izgleda, ako nas slusa i gleda, ne zna ni on sam ko je...Smile

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
No Nick je napisao/la:
I ne znamo ko je Mihailo...Smile



Kak ne znamo, eno ti ja poslao tonu teksta o anđelima.Razz Smile

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Pa tone textova ne resavaju uvek problem. sto ne pojednostavis i kazes svoje misljenje?? Mnogo je lakse tako.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Je li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 0454007.17

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Mali princ je napisao/la:
Daniel je napisao/la:
ne...
Ali ista je poanta....borba dobra i zla pretočena u radnju koja predočuje borbu unutar čovjeka i konačnu pobjedu Dobra.
pa čuj to ima u svakoj priči, u Star Wars isto imaš...

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Pozdrav

Prije svega moram reci kako je nemoguce mijesati andele kao stvorena bica i Isusa kao Boga i Sina Bozjega.

Ako je Bog jedini svemoguc,jedini vjecan i jedini stvoritelj kako nam donosi Sveto pismo onda je jasno da su i andeli oni koje je on stvorio.

Ako je tako u sto ja sam vjerujem onda je logicki da je odgovor na naslov ovoga topica: Ne

Mir Kristov sa svima Vama

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Otac je rodio Sina.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
To nisam rekao niti napisao.

Jedan je Bog a tri su bozanske osobe.
Otac , Sin i Duh Sveti. Slazes li se sa ovom tvrdnjom.

Za moju tvrdnju sjeti se pocetka Ivanovog evandelja. U pocetku bijase rijec...

Taj tekst daje odgovor na recenicu koju si napisala onima kojima je dano da ga mogu razumjeti.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Slažem se.

U početku bijaše Riječ, i to označava Isusa. Otac nema početka, Sin ima. Isus je alfa i omega, početak i svršetak.

U pslamu piše : ja te danas rodih.

Otac je sebe oslikao, upečatio, odsjajio u Sinu. Otac i Sin su jedno.

Bog se objavio kao Otac,Sin i Duh Sveti. Da. Sveto trojstvo.

Isus je rođen iz Boga, istupio iz Boga, izašao, proizašio, rođen...a sve ostalo je stvorenje. Tek posinjenjem kroz Duha Svetoga, imamo kroz Isusa krista status djece Božje, rođeni smo i otkupljeni...skupu cijenu je Bog Sin platio za moje grijehe , ja to prihvaćam vjerom i zato sam spašena, zbog njegovih rana i njegove smrti.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
U početku bijaše Riječ, i to označava Isusa. Otac nema početka, Sin ima. Isus je alfa i omega, početak i svršetak.


Hm, cuj, Noemi, Isus nema pocetak u vremenu. Neodredjeni pocetak, a pored toga-i Otac je Pocetak i Svrsetak, Prvi i Poslednji. Ne bih mogao reci da ono "U pocetku" oznacava neki pocetak u vremenu.

U pslamu piše : ja te danas rodih.


Tacno tako, ali taj psalam se citao prilikom ustolicenja cara, to je poenta. Tako, kada se primenjuje na Isusa, ne moze se odnositi u smislu "prvi rodjen" i slicno, kako to tumace j.svedoci i ostali.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
ma nemoj, ja tako hoću da vjerujem i kvit!

Otac je rodio Sina a sve drugo stvorio.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
I već me nervira kako je svatko pametan, sve zna, sve razumije, svi sve znaju, pazi molim te.

Ne primaj ovo osobno. Ja sam natemirana bomba, već oču da puknem kako se svi prave pametni i dubokoumni, a sto ljudi, sto tumačenja, već mi zuji u glavi...odoh ja u tišinu sa Bogom

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
ma nemoj, ja tako hoću da vjerujem i kvit!

Otac je rodio Sina a sve drugo stvorio.


Sestro draga, sto je tebi do mene? Pa veruj kako ti drago, ja sam samo rekao sto ja mislim. Smile


I već me nervira kako je svatko pametan, sve zna, sve razumije, svi sve znaju, pazi molim te.


Smile To se desava kada sve citas. Smile I ja to nekad mislim. Smile

Ne primaj ovo osobno.


Naravno, pa sto bih???

Ja sam natemirana bomba, već oču da puknem kako se svi prave pametni i dubokoumni, a sto ljudi, sto tumačenja, već mi zuji u glavi...odoh ja u tišinu sa Bogom


Amen, idi u tisini sa Bogom, to je najbolje, cuces Njegov glas...

Molicu se za tebe...

Poz.

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
ajd dobro

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
Draga Noemi

Nemoj se ljutiti. Smisao je foruma dijalog oko nekih tema. Meni (vjerujem i vecini drugih) nije u interesu da pametujem, vec da sa svojim doprinosom i misljenjem ukazem na ono sto ja osobno smatram ja je istina.
I vjeruj ja ti ne zelim, niti cu pokusat ti nametnuti svoj stav ili misljenje.

Svi smo mi razliciti, a da bi neke stvari razumjeli moramo dobiti mislost od Boga.Tek tada smo u stanju istinski razumjeti bas onako kako to Bog zeli.

Bok

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
ma de, nisi valjda mislio da ja na tebe pucam...joj, imampms...

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
ajd dobro


dragi moj moderatoru...Smile Samo za tebe:



נעמי

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
reci tomasu da se ne misli da sam ga grdila, kuku, ja sam zbrkoslavka

descriptionJe li arkanđeo Mihael - Isus? - Page 3 EmptyRe: Je li arkanđeo Mihael - Isus?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply