Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pitanja za protestante

power_settings_newLogin to reply
+8
hrvoje hrki
No Nick
dominik
ziger
Mali princ
kainos
Spart
Izrail
12 posters

descriptionPitanja za protestante EmptyPitanja za protestante

more_horiz
zanimame kako je Borat odnosno Sasha uspio zavarati protestante pa je počinuo u duhu, glumio da pada i što ti ja znam sve.
Ako su oni puni Duha pa kako nisu znali da ih vara.
A on priča nebuloze dok oni viču aleluja?
Kako to? afro

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
tko je Borat i što je to bilo?

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
http://www.filmski.net/filmovi/2767

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Ime mu je inače Sascha Koen ili tak nekako,židov porijeklom,živi u engleskoj,a Borat je u filmu gdje glumi kao nekog novinara iz neke muslilmanske zemlje.Inače za mene je film totalno bolestan i nisam ga niti pogledao.To što on ismijava protestante ili službe gdje se očituje djelovanje Duha Svetog je za žaljenje.Nije ni svjestan što čini,kao ni oni koji podržavaju njegov humor.

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Pitanje je kako duh to dopušta?
Mislim ismijavanje.
On je pokazao da i protestanti glume kad na njega polažu ruke.

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
nema s tim duh veze .....
nije bog glupav....
ljudi rade svojim duhom što žele...
ima svega pod nebeskom kapom....osim kave za mene koju je obećo Izrail....

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Ma neznam stavit sliku uvijek zašteka.
Nemoj zachatati ovu temu.

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Još od Luthera je poznato da se protestanti i međusobno ne trpe.
Tko s kim ne može.
oprostite na konkretnosti.
Hvala

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
kako misliš ne trpe, imaš li neke primjere...

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Ja mislim da to nije stvar netrpeljivosti nego razlika u mišljenju o nekim stvarima koje nisu toliko bitne za pravi kršćanski nauk.

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Izrail je napisao/la:
Još od Luthera je poznato da se protestanti i međusobno ne trpe.
Tko s kim ne može.
oprostite na konkretnosti.
Hvala


Jedan mali osvrt. Po meni riječ protestant nije prihvatljiva za svakog kršćanina.
Tko su protestanti?

Samo malo. Zašto bih ja, ili netko poput mene bio protestant?

Bila sam ateista, moj susret sa Isusom nije bio kroz nekog čovjeka ili crkvu. Prvi Novi zavjet mi je dala jedna stara baba, živjela je u mom susjedstvu i njoj su cure išle na gledanje u šalicu. Pošla i ja, no baba mi rekla da meni ne može gledat u šalicu, da je veliki križ nada mnom i da ništa ne može da vidi. Ja je pitam jel zna tko je Isus, zbog tog križa što je spomenila. I ispričam što sam doživjela. Prvo njoj sam rekla. A ona ustade, i donese iz sobe mali Novi zavjet i kaže: uzmi i čitaj, tu ti piše o tome što pitaš, ja ne znam.

Ja uzela Novi zavjet, čitala i saznala tko je Isus.

E, sad moje pitanje. Jesam li protestant. Jer, koliko sam dosada shvatila učeći Povijest reformacije, iz jedne crkve kojoj je bila neophodna reforma na razini crkvene uprave, administracije, morala, nastala je potreba za reformom učenja. Iz toga se razvila reformacija koja je donijela nove duhovne struje, vraćanje naroda Bogu i Bibliji.

A ja, i ovakvi kao ja, koje je Bog sreo na ulici i radio na našim srcima, mi se zovemo drugčije, garant! Samo, kako?

Ha! Znam! Slobodni umjetnici! ya

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Joshua je napisao/la:
Ja mislim da to nije stvar netrpeljivosti nego razlika u mišljenju o nekim stvarima koje nisu toliko bitne za pravi kršćanski nauk.


Pa dobro recimo tko kome nije sklon zbog razlike u mišljenjima.
Recimo s kim od protestanata ne bi mogli moliti zajedno

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
obred







<BLOCKQUOTE>
<BLOCKQUOTE>
Izrail je napisao/la:
Joshua je napisao/la:
Ja mislim da to nije stvar netrpeljivosti nego razlika u mišljenju o nekim stvarima koje nisu toliko bitne za pravi kršćanski nauk.


Pa dobro recimo tko kome nije sklon zbog razlike u mišljenjima.
Recimo s kim od protestanata ne bi mogli moliti zajedno


obred Ma u ime Isusa se svi krscani mozemo moliti skupa No problem.obred </BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Noemi je napisao/la:
Izrail je napisao/la:
Još od Luthera je poznato da se protestanti i međusobno ne trpe.
Tko s kim ne može.
oprostite na konkretnosti.
Hvala


Jedan mali osvrt. Po meni riječ protestant nije prihvatljiva za svakog kršćanina.
Tko su protestanti?

Samo malo. Zašto bih ja, ili netko poput mene bio protestant?

Bila sam ateista, moj susret sa Isusom nije bio kroz nekog čovjeka ili crkvu. Prvi Novi zavjet mi je dala jedna stara baba, živjela je u mom susjedstvu i njoj su cure išle na gledanje u šalicu. Pošla i ja, no baba mi rekla da meni ne može gledat u šalicu, da je veliki križ nada mnom i da ništa ne može da vidi. Ja je pitam jel zna tko je Isus, zbog tog križa što je spomenila. I ispričam što sam doživjela. Prvo njoj sam rekla. A ona ustade, i donese iz sobe mali Novi zavjet i kaže: uzmi i čitaj, tu ti piše o tome što pitaš, ja ne znam.

Ja uzela Novi zavjet, čitala i saznala tko je Isus.

E, sad moje pitanje. Jesam li protestant. Jer, koliko sam dosada shvatila učeći Povijest reformacije, iz jedne crkve kojoj je bila neophodna reforma na razini crkvene uprave, administracije, morala, nastala je potreba za reformom učenja. Iz toga se razvila reformacija koja je donijela nove duhovne struje, vraćanje naroda Bogu i Bibliji.

A ja, i ovakvi kao ja, koje je Bog sreo na ulici i radio na našim srcima, mi se zovemo drugčije, garant! Samo, kako?

Ha! Znam! Slobodni umjetnici! ya


Ne Noemi, vi se zovete Kristova djeca,jer vas je sam doveo k sebi,i pouzdano znam da ti nisi jedina,koja je na ulici upoznala Krista i moj suprug je tu, i jos drugi,zato i ostanite Kristova djeca,jer vas a i druge, crkva nece spasti,nego samo vjernost,i odanost Isusovim nacelima i principima.A kad vas je Krist,tako nasao i uzeo k sebi tko sam ja da ti odredjujem denominaciju.Budi s Kristom.</BLOCKQUOTE>

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Ma da ima problema kako to kaze izrail medju protestantima ima. Ali dodacu jednu vaznu stvar, koju sam zapazio u aktivnom radu propovedanja Jevandjelja.

Pastori, propovednici iz raznih protestanskih zajednica ili Crkava, udaraju jedni na druge. I to rade veoma nekorektno. A vernici koji nisu ispunjeni Hristovom ljubavlju i Njegovim Duhom, onda prave probleme.
Ja sam kada sam postao hriscanin prosao kroz tu fazu. Dok se nisam susreo sa divnim ljudima iz raznih verskih zajednica. Ma ljudi imao sam divna iskustva sa katolicima, divnim ljudima. Po meni sve to kuvaju oni koji uce ljude o Bogu. Neki, ja mislim vecina, vrlo neoprezno uce svoje vernike, samo da bi ih pridobili za svoju Crkvu. A ovamo svi govore ljubav, ljubav, mi smo braca.
A da smo svi braca to je tacno.
Tako da je pitanje koje postavlja izrail korektno, i pokazuje da ima problema. Zasto bezati od istine?
Samo, i to sam primetio, ima onih koji su direktno nauceni od Bozjeg Duha i Hristos zivi u njihovim srcima. Oni znaju i prihvacaju sve hriscane za svoju bracu. Imaju pravu ljubav, i ljube cak i nevernike. I to su oni koji sacinjavaju inter nebesku Bozju Crkvu. A u ljubavi, pravoj Hristovoj ljubavi svi smo braca.
A da se glumi, glumi se u svim Crkvama, ima mnogo lazne brace medju nama samima. Svako u svojoj Crkvi ima one koji nisu doslu u nju zato sto ih je doveo Bozji Duh.
Zato se i glumi. Prave problemi. Ili dolazi do nevolja. Ali tako mora biti, da bi se pokazali pravi medju nama. Tako je jer sjaj prave zvezde jace sija kada je okruzena onim laznim oko sebe.

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Izrail je napisao/la:
zanimame kako je Borat odnosno Sasha uspio zavarati protestante pa je počinuo u duhu, glumio da pada i što ti ja znam sve.
Ako su oni puni Duha pa kako nisu znali da ih vara.
A on priča nebuloze dok oni viču aleluja?
Kako to? afro


Bolje pitaj kako Bush uspjeva prodavati maglu istoj toj raji. lol!

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Nije bitno dal se zoveš protestant, katolik, pravpslavac... to neće nikoga spasiti, spasiti može jedino Gospodin Isus, a razdori u Kršćanstvu općenito: vidite Mt12:30 i Iv15:5- sve što činimo bez Krista rasipa se, bez Njega "ne mžemo učiniti ništa"
Zato razdori jer ljudske standarde i interese i s njima i krive nauke uvukli su u kršćanstvo vuci grabežljivci i odvukli mnoge nedužne. Jedinstvo možemo postići predajući u ruke Kristove sve.
Razlika među protestantskim denominacijama sve je minimalnija otkako se Kristu sve predalo, On nas vodi! Hvala Mu za to! Haleluja!
I među katolicima i ortodoksnim kršćanima ima onih koji su se obratili i vjeruju u Izvor.
Krist djeluje prijatelji!

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
Koji vam je najbolji "protestantski" Forum?
Pitanje za sve.afro

descriptionPitanja za protestante EmptyRe: Pitanja za protestante

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply