Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Pitanja za katolike

power_settings_newLogin to reply
4 posters

descriptionPitanja za katolike EmptyPitanja za katolike

more_horiz
Gdje i zašto je ubijen Nikola Tavelić, je li u Izraelu to bilo, mislim da sam tako negdje čuo...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sveti_Nikola_Taveli%C4%87
http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi/opis.php?dat=nikola_tavelic1114.htm

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Za što su bili optuženi, i kako to da je jedan svećenik mogao gledati mučenje, i sam ostao živ...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
PA i u turskih vremena je navodno bilo zakona pa oni koji nisu optuženi mogli su gledati što se radi optuženim.
Recimo i neoptuženi katolici su mogli gledati optužene kad su ih protestanti ubijali na vješalima. I obrnuto.
Ne ponovilo se nikada.

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
»Slavno svjedočanstvo postojanosti dala su četvorica redovnika, kojima se ponosi
ponajprije franjevačka redovnička obitelj, a s njom i čitava Crkva. To su:
Nikola Tavelić, rođen u [ibeniku iz plemenite hrvatske obitelji; Deodat iz
Ruticinija u Akvitaniji; Petar iz Narbone u Francuskoj; Stjepan iz Cunea u
Italiji - svećenici Reda manje braće, ljudi divnih vrlina duha, hrabri i
postojani u podnošenju smrtnih muka.

Po nauku i primjeru svoga oca i zakonoše svetoga Franje, oni su posvetili život
na korist vjernika, a i o tome da druge narode, osobito islamski svijet, privedu
kršćanskoj vjeri i bogoštovlju.

Oni su iz različitih zemalja došli u grad Jeruzalem, vođeni velikom pobožnošću
prema mjestima Palestine kojima je hodao sam Otkupitelj ljudi. Nije se zatim bez
Božje providnosti dogodilo da su se ondje složili ti Božji ljudi da one narode
privedu Kristovu nauku, slijedeći primjer svetog Utemeljitelja, koji je radije
ljude krepostima i svetim životom obraćao negoli naukom i riječima učio. Jasno i
vjerodostojno svjedočanstvo, napisano od jednog očevica i svjedoka njihova
mučeništva, govori da su oni bili ljudi veoma velike pobožnosti, da su provodili
veoma krepostan život. Pripovijeda se, osim toga, da su bili potpuno vjerni
zakonima i odredbama svoga Reda, sa starješinama najspremnijom voljom sjedinjeni
i od njih veoma mnogo cijenjeni. A njihova osobita vjera u Boga i postojanost
duha zasjala je u onome času kad su odlučili otvoreno posvjedočiti za Krista,
javno propovijedati i tumačiti njegovo Evanđelje, u kojemu se nalazi blago
istine i put kojim ljudi mogu postići vječno spasenje.

Vođeni takvom odlukom, tj. da služe dobru nevjernika, savjetovavši se prije dugo
s razboritim i mudrim ljudima, da ne bi počinili nešto što se protivi istini i
dužnoj ljubavi prema svakome, pođu k najvećoj muslimanskoj, tzv. Omarovoj
džamiji, a zatim do stana državnog službenika, pučki rečeno 'kadije', koji je
vršio vjersku upravu u gradu, da u djelo provedu stvorenu odluku. Bio je to dan
11. mjeseca studenoga god. 1391. Slavio se blagdan pučkim jezikom nazvan 'Qurban
Bajram', uz veliko sudjelovanje svijeta. Ušavši u kuću državnoga službenika,
sasvim slobodno i smjelo stanu govoriti o uzvišenom i spasonosnom Kristovu
nauku, kojem treba potpuno zapostaviti onaj koji je Muhamed uveo. Franjevce je u
govoru jačala najbolja nada da će se slušatelji, obasjani Božjim svjetlom,
konačno prikloniti štovanju jednoga Boga i njegova Sina, Otkupitelja ljudi.
Ujedno ih je vodio neki zanos i žar da za istinitost kršćanske vjere podnesu
mučeništvo. I takvo ih očekivanje nije prevarilo.

^uvši napad na svoj zakon, prisutni se silno rasrde na propovjednike Evanđelja,
osobito kadija, koji je odmah nastupio kao sudac i govorio Božjim ljudima da
opozovu što su rekli, štoviše, da odstupe od buntovne kršćanske sekte; ako to ne
učine, morat će umrijeti. Kad su braća ostala postojana u Kristovoj vjeri, sudac
ih je osudio na smrt. Nevjernici odmah divljački navale na njih i stanu ih tući.
Tri su dana Kristovi borci trpjeli različite najstrašnije muke. Zatim su
odvedeni pred građanski sud da, navodno, odgovaraju javno za zločinstva. Opet su
izjavili da je Krist Sin Božji. Kad je bila izrečena smrtna osuda, mnoštvo, još
žešće raspaljeno srdžbom i beskrajnom mržnjom, navali na njih mačevima, sasijeku
ih, bace na lomaču, raznesu, da njihov pepeo kršćani ne bi možda sačuvali i
štovali.«

http://free-ri.htnet.hr/SvetiNikola/povijest.htm

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Eto plahte i od mene.Pitanja za katolike Icon_biggrin

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Da li ste ikada pročitali ovaj tekst, stoga više što se tiče teme, posrednici i zagovornici kod Boga...

2. Korinćanima 1, 11-13

"Rekoše mi braćo moja, Kloini ukućani da među vama ima previranja. Ovim kanim reći da svaki pojedinac od vas govori: "Ja sam Pavlov". "Ja sam Apolonov". "Ja sam Petrov". "Ja sam Kristov" Zar je Krist razdijeljen? Zar je pavao razapet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?

Danas u katoličkoj crkvi postoje desetine svećenićkih redova, franjevci, benediktinci, dominikanci, palotinci i drugi...
Ovo se pitanje može postaviti i njima, je li Franjo razapet i umro za vas ili ste u njegovo ime kršteni...da ne spominjem kako vjernici simpatiziraju neke od redova...Ali isto ono što sam primjetio, ne da je Krist razdijeljen kako kaže apostol Pavao, nego su katolici razdijelili i Mariju, te postoji Sinjska Gospa, Aljmaška, Snježna, Gospa od zdravlja, u Meksiku ih ima na stotine...
Mi trebamo biti Kristovi, on je razapet za nas...u Njegovo ime smo kršteni...inače ovo je samo jedan primjer iz Biblije, ima ih još...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Krizostom je napisao/la:
Da li ste ikada pročitali ovaj tekst, stoga više što se tiče teme, posrednici i zagovornici kod Boga...

2. Korinćanima 1, 11-13

"Rekoše mi braćo moja, Kloini ukućani da među vama ima previranja. Ovim kanim reći da svaki pojedinac od vas govori: "Ja sam Pavlov". "Ja sam Apolonov". "Ja sam Petrov". "Ja sam Kristov" Zar je Krist razdijeljen? Zar je pavao razapet za vas? Ili ste u Pavlovo ime kršteni?

Danas u katoličkoj crkvi postoje desetine svećenićkih redova, franjevci, benediktinci, dominikanci, palotinci i drugi...
Ovo se pitanje može postaviti i njima, je li Franjo razapet i umro za vas ili ste u njegovo ime kršteni...da ne spominjem kako vjernici simpatiziraju neke od redova...Ali isto ono što sam primjetio, ne da je Krist razdijeljen kako kaže apostol Pavao, nego su katolici razdijelili i Mariju, te postoji Sinjska Gospa, Aljmaška, Snježna, Gospa od zdravlja, u Meksiku ih ima na stotine...
Mi trebamo biti Kristovi, on je razapet za nas...u Njegovo ime smo kršteni...inače ovo je samo jedan primjer iz Biblije, ima ih još...


Ako je netko npr. franjevac on je prvenstveno Kristov. Istina da on nasljeduje Krista na nacin koji je uspostavio Sv. Franjo, ali to ne mijenja cinjenicu da je on prvenstveno Kristov. Novi redovi nastaju tako sto pojedinac ima svoj orginalni nacin sljedjenja Krista koji ne postoji ni u jednom do tada priznatom redu pa onda taj pojedinac ako je odlucan stvori novi red ili nesto drugo (npr. Opus Dei). Govoriti da franjevac nije Kristov je suludo.

Osim toga hvala Bogu da postoji takav siroki dijapazon slavljanja Boga i njegove majke.

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Koji vam je najbolji katolički forum...naravno ovo je pitanje za katolike...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
http://forummladi.hbk.hr/

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
ima rekordnih 723 korisnika koji su registrirani...ali to je stoga što je forume podijelio u župe...da nema tih foruma bilo bi manje...što kažeš za tebe-trazim, andjel.com forume...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Koji je cilj katolika na ovom protestantskom forumu:

- Da se nadmudruju s protestantima, naravno sa argumentima?

- Da svjedoče svoju katoličku vjeru?

- Da ukažu da smo mi protestanti u krivu?

- Da se prepiru i stvaraju razdor?

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Zašto izdvajaš katolike na ovakav način'
Misliš li da imamo neku misiju ili cilj vezan uz ovaj forum?
Zašto nas ne doživljavaš kao obične članove?
I otkad su to katolici "problem"?

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Onako me zanima...čuj ja kad sam bio na katolinku, davao sam samo argumente i raspravljali smo u vezi nekih doktrina, subote, besmrtnosti duše...zna se zašto sam došao...a ako smo obični članovi zašto jednom ne pišemo na nekoj temi npr. "Kako pobijediti kušnju"...pa da svi zajedno raspravljamo...a ne ovako sve mirno za vikend, i onda se kao i obično svakog ponedjeljka otvore teme 100 reformiranih zajednica, i druge na kojima se opet počne prepirati tako sve do petka..

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Zašto ti dijeliš članove i sad mi kao moramo imati misiju kakvu si ti imao na katolinku?
Pa ovdje su članovi s raznim motivima.
Ja nemam nikakav poseban cilj zato što pišem ovdje.
A najgore je da sad ti propisuješ meni lili ikome gdje i kako i zašto pisati.
Piše se kako kome dođe bez zakučastih igara kakve ti očito poznaješ.Shocked

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
a htio bih samo da se više približimo, da nekad zajedno otvorimo neke teme kao što sam i dao primjer...kako se oduprijeti kušnji, valjda svi imamo zajedničkog neprijatelja, Sotonu i njegove anđele...neću ti ja određivati gdje ćeš pisati...to je tvoja slobodna volja...npr. mene su mnogi članovi na forumu tebe - trazim napali zašto samo pišem na teologiji, zašto me nema na drugim temama...gdje možemo zajedno doprinjeti našem spasenju...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Ma pusti druge forume ovdej je ovdje.
Kad bi ja uzimao u obzir druge forume gdje bi bio kraj raspravi.
Ja te samo molim daj ti nas smatraj kao obične članove a ne neke koji imaju zakulisne igre i fige da mudro preveslaju protestante.

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
Dobo...onda izraila i hrkija očekujemo na susretu forumaša...koji na žalost još ne znam kad će biti...

descriptionPitanja za katolike EmptyRe: Pitanja za katolike

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply