Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Riječ Života

power_settings_newLogin to reply
+29
jakob
apostol
Južnjak
dubec
Gubavac
Caesar
stjepan
Debora
magdalena
Vjerna
NKL
zlatani
diamond
emanuel
Istina
Feba
Justin
Euro
dragan
Totus Tuus
Mila
Sinke
Daniel
dominik
kainos
ziger
braslav
Izrail
forestsilvy
33 posters

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Moj Sinke ti ne želiš čuti što trebaš i već sam ti odgovorio da je sve što piše u"Kat. Bibl. ima odg." ISTINA i ti se trebaš propitati što rade tvoje svećenici i u što vjeruju, pa onda reći što je istina, a što ne jer ti očito nisi informiran, a i davao sam ti ime knjige gdje se objavljuje Marija kao Spasiteljica i pisao je RIMOKATOLIČKI SVEĆENIK, a to ne želiš čitati i to ti nije bitno što se širi laž.



Opa, iznebuha smo mjerodavni govoriti o Riječi Života i njenim tiskovinama. Dosad smo molili da se pustimo na miru, da sve imamo na stranici Riječi Života, da nismo kompetentni, da nismo ne znam što....

U ime Katoličke Crkve- jasno i odgovorno- tvrdim da knjižica "Katolička Biblija ima odgovor" ( autori: obitelj Kapor tisak: Riječ Života ) iskrivljuje Katoličku vjeru i velika je prijetnja istini te toleranciji. Bilo koji Katolik koji bi vjerovao išta od tamo napisanog bio bi ekskomuniciran iz Katoličke Crkve.



Sam si rekao da sumnjaš da bi djelili svjesno neistinu i to je točno i nebi jer mi svjesno djelimo Istinu i djelit ćemo je, slava Bogu gdje god stignemo.


A mi ćemo odgovarati na vašu "istinu" u našim tiskovinama. Evo što vele Katolički svećenici o vašoj knjižici:
Zašto lažu o katoličkoj vjeri?

Ovih dana u ruke mi je dospjela knjižica »Katolička Biblija ima
odgovor«. Ona se, zapravo, dijeli i u kapelici (katoličkoj?) na Glavnome
kolodvoru u Zagrebu, a možda je prisutna i na drugim mjestima za koja ne znam.
Sada je dostavljam vama, i molim vas za odgovore: Je li doista riječ o »katoličkoj
Bibliji« i što mislite o sadržaju te knjižice? Meni se čini, nakon što sam je
prelistao, da vrvi lažima o katoličkoj vjeri i Crkvi.

Jerko Š., Zagreb

Kao što ste mogli pročitati već iz samoga naslova, autori ove knjižice - koja
nije »katolička Biblija« nego se samo tako neiskreno predstavlja - odlučili su
se poigrati s vjerničkom (katoličkom) pameću, pa i katoličkim osjećajima i
dovesti u sumnju niz istina Katoličke Crkve. Već u samom naslovu kažu da je iz
Biblije moguće dati odgovore na niz pitanja, ali kada bismo je tumačili kako to
čine u ime izdavača, tj. »Kristove Crkve 'Noina arka'« iz Zapadne Australije,
onda ne bismo dobili niti odgovore, niti saznali istinu. I to ne samo o katoličkoj
vjeri.

Sami autori i izdavači pozivaju se na »katoličku izdavačku kuću
'Stvarnost'«, a svaki imalo informiran vjernik zna da »Stvarnost« nije katolička
izdavačka kuća, premda je točno napisano da su Bibliju na hrvatski, među
ostalima, preveli i katolički bibličari - dr. Bonaventura Duda i dr. Jerko Fućak
i drugi. Autor zato zaključuje: »Zato ću je nazvati Katolička Biblija«, te
poziva da je svi pročitaju. Kako bi vjernike katolike »ulovili na svoju udicu«,
odmah se kao »dokaz« da Bibliju treba pročitati navode citati pape Benedikta
XVI. i Pija X. Potom na više stranica autori nastoje zloupotrijebiti biblijske
navode, pokazujući ne samo zlonamjernost nego i neznanje u tumačenju, pa čak i
u prepisivanju pojmova. Tako riječ »transupstancijacija« pišu kao
»transabstinacija« i stavljaju je u kontekst pitanja »je li moguće ponovno
žrtvovati Sina Božjega«, nastoje izvrnuti nauk o Kristovu posredništvu za čovjeka
i pitaju mogu li Majka Božja i sveci ili svećenici biti naši »posrednici«,
umjesto da govore o tome da su nam oni zagovornici kod Boga.

Jednako tako, ne vodeći računa o elementarnome znanju, pitaju piše li u
»Katoličkoj Bibliji da obožavamo kipove i slike svetaca, da klečimo pred njima
i molimo im se«. Svaki vjernik zna da se vjernici ne mole slikama niti se
klanjaju kipovima (kao što su učinili Izraelci sa zlatnim teletom), već se mole
osobi sveca kojega ta slika ili kip prikazuju kao što svaki čovjek zna da na
osobnoj iskaznici nije on nego samo njegova slika. Ali, takvo što je doista
mogao napisati samo netko tko Tridentski koncil naziva »Vijeće Trent«, a uzima
si za pravo držati lekcije i druge poučavati o tome što bi i kako trebalo
vjerovati.

Pritom se autori i izdavači ne libe tobože u prvi plan staviti Bibliju i
svetopisamski tekst, okomljujući se na ustanovu - Crkvu, zaboravljajući
namjerno da Katolička Crkva dijelom svog poklada vjere smatra i Predaju, dakle
svoju tradiciju. U svakom slučaju, neobično je pa čak i neprimjereno, protivno
elementarnoj pristojnosti, govoriti o drugima loše, iznoseći tek svoja ogorčena
viđenja o Crkvi kao ustanovi, o njezinoj hijerarhiji i vjernicima. Ako u Crkvi
i postoji nešto s čime se autori i »Kristova Crkva 'Noina arka'« ne slažu, onda
se to može reći i na drukčiji, pristojniji način. Ovako sebi za pravo uzimaju
da samo oni posjeduju »pravu istinu« o Katoličkoj Crkvi i njezinu nauku, a
zapravo o njemu znaju jako malo. Ono malo što znaju, to pogrešno tumače.

Štoviše, čak imaju i popis »poganskih običaja koji su ušli u nauk Katoličke
Crkve«, kao i »kronologiju nekih dogma uvedenih u tradiciju Katoličke Crkve«. U
toj se »kronologiji« ne nalazi popis dogma, ali ima puno gluposti. Tako se,
recimo, tvrdi da su vjernici katolici misu počeli slaviti (kažu: »govoriti«)
394. godine, da su 431. počeli »obožavati Mariju«, da iz 786. potječe
»obožavanje slika i kipova«, da je od 1186. inkvizicija - »Katolička Crkva
ubijala prave kršćane«, da je 1215. »Papa proglašen bez grijeha«, da od 1534.
postoji »jezuitski red, vatikanska vojska za represiju«, i tako redom.

Prava je šteta, pa i uvreda ljudskoj pameti, da se našao izdavač koji je
objavio i takvo nešto, kao i oni koji te objede i laži na račun katoličke vjere
i Crkve onda i šire svijetom. S autorima se, ipak, slažemo u jednoj stvari:
naši najveći neprijatelji mogu biti ponos i neznanje. Ponos koji nam ne dopušta
da iskreno upoznamo one koje ne poznajemo, pa onda iz neznanja i oholosti o
njima ružno pišemo ili govorimo i te laži širimo.


Glas Koncila, 11.06.2006.


Molim te iznesi Isusu sve što te muči i traži da ti pokaže Istinu, a On je vjeran i pokazat će ti je i dovesti te gdje trebaš doći.


Dok ja to pitam Isusa, ti pitaj Šićka Alića zašto se on boji istine.

Katolici ne vjeruju u stvari koje se objavljuju u vašoj knjižici - ti sad ovo znaš, i dijeliš letke Riječi Života nadalje isključivo na svoju savjest.

Objašnjeno ti je iz nekolicine Katoličkih izvora da širite neistine- vjerujem da to niste činili iz mržnje, već iz neznanja. Ali sada je došla istina, da rastjera neznanje, i mora se odabrati. Hoćete li ići dalje svijetom i govoriti da je Katolicima papa važniji od Biblije, ili ćete priznati, kao i mi Katolici, da je papa smrtan, grešan čovjek ( s autoritetom ).

I da ponovim, ovdje je detaljni pregled neistina iznesenih u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor":

http://defensorfidei.blog.hr/2008/05/index.html#dan18

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Mislim da je došlo vrijeme za održavanje interdenominaciskog kongresa ili koncila religijskih foruma kako bi se obuzdao apologetski rat i apologetski terorizam i ukazalo na štetne posljedice tih "ratova" za mir i slobodu savjesti ukazivanjem na široke mogućnosti i dobrobiti od kulturnog kršćanskog dijaloga i interdenominacijskih dijaloga ...
Talibaniziranje apologetike u bilo kojoj formi ne bi se smjelo skrivati iza neznanja ..Tako bi svaki forumaš trebao imati neku denominacijsku licencu ili atest kako bi se osobna odgovornost ozbiljnije zaštitila a ne skrivala i zanemarivala..

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
abraham je napisao/la:
Mislim da je došlo vrijeme za održavanje interdenominaciskog kongresa ili koncila religijskih foruma kako bi se obuzdao apologetski rat i apologetski terorizam i ukazalo na štetne posljedice tih "ratova" za mir i slobodu savjesti ukazivanjem na široke mogućnosti i dobrobiti od kulturnog kršćanskog dijaloga i interdenominacijskih dijaloga ...
Talibaniziranje apologetike u bilo kojoj formi ne bi se smjelo skrivati iza neznanja ..Tako bi svaki forumaš trebao imati neku denominacijsku licencu ili atest kako bi se osobna odgovornost ozbiljnije zaštitila a ne skrivala i zanemarivala..


Nemam nikakvih problema glede toga- ali apologetika nije nešto što umanjuje dijalog i razumijevanje. Apologetika doprinosi racionaliziranju odnosa denominacija i precizira razlike koje se moraju prihvatiti.

Ako Šićko Alić tvrdi da Katolici misle da je papa bez grijeha, apologetika ga neće "napasti" što govori neistine, već će ustanoviti činjenično stanje: da Katolici takvo što ne vjeruju i da se ne radi o nečem što se mora objasniti s Katoličke strane, već Alić treba uskladiti svoje navode s istinom.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke
Nemam nikakvih problema glede toga- ali apologetika nije nešto što umanjuje dijalog i razumijevanje. Apologetika doprinosi racionaliziranju odnosa denominacija i precizira razlike koje se moraju prihvatiti.


Apologetika u formi fundamentalne teologije ne može se svesti na osnovne elemente herezologije što neupućeni čine te zapadaju u nenaučnu argumentaciju pa je s te strane i potrebna apologetska racionalizacija u kojoj je moderno učiteljstvo kao sastavnica evangelizma vrlo potrebno kako bi nas održalo u okviru podsticanja kretanja sugovornika ka izvoru jedinstva vjere i razuma u srži Kristove ljubavi koja oplemenjuje racionalizaciju i znanstveno traženje argumenata kao i nove puteve nadahnuća - na primjer kao što je poziv pape Benedikta XVI mladima u Sidneju o njihovom odnosu prema Novoj pedesetnici...
Takva apolgetika je usmjerena kreativno u krčenju puteva objavi djelom i riječju vječnog evanđelja u svijetu prepunog cinizma u kojem se svaka razlika tumači neprijateljski i razvija rezignacija prema istini što trba prepoznati kao djelo antikrista da bi izazvalo nijekanje Sina, Oca, Duha Svetoga u njihovoj spsiteljskoj stvarnosti..Ovo antikristovsko odvraćanje u neko drugo evanđelje i putem deformacije apologetike na crusadersku praktičnu herezologiju vrlo je privlačno onima koji ne žele vidjeti denominacijske vrijednosti kao i zablude kojih se treba kloniti ..
U tom smislu apologetika nije samo fundamentalna obrana križa Kristovog od neprijatelja križa već i milosni poziv na iskustvo križa u suobličavanju sa Kristom..
Pojava cinizma u konkretnoj apologetici može se držati za nedostatak iako je europska apologetska baština prepuna savjeta za izbjegavanje omalovažavanja sugovornika..
Velike apologete nikada nisu omalovažavali već napućivali podučavanjem u kojjem je istina bila izmješana sa milosrdnošću što je daleko daleko od današnjih talibaniziranja koja brane neprosvjećenost i svoju anksioznost koje nisu baš nenamjerno nesvjesni..
Etika fundamentalne teologije traži ozbiljnost i izlazi iz substancijalnosti vjere koja je praktična u svojoj izvornoj ljubavi i vidi u sugovorniku vlasništvo Božje a ne neprijateljski subjekt..
Zato je dobro da se iz apologetike ne izgubi evanđeoska toplina pod pritiskom apologetskog terorizma - jer " evo, napadaju nas heretičari, treba im pokazati, treba ih spasiti..." i td..
Ako Šićko Alić tvrdi da Katolici misle da je papa bez grijeha, apologetika ga neće "napasti" što govori neistine, već će ustanoviti činjenično stanje: da Katolici takvo što ne vjeruju i da se ne radi o nečem što se mora objasniti s Katoličke strane, već Alić treba uskladiti svoje navode s istinom.

Isto tako apologetika bi trebala ispraviti zablude o tome što nekatolici i katolici misle o takvim spoticanjima ućenih ili neukih vjernika..Dakle treba razlikovati znanstvenu od neznanstvene apologetike i izbjegavati generalizacije ...
Zato držimo se savjeta:
"13 Pa tko da vam naudi ako revnujete za dobro? 14 Nego, morali i trpjeti zbog svoje pravednosti, blago vama! No ne bojte se njihova zastrašivanja i ne plašite se! 15 Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, 16 ali blago i s poštovanjem, dobre savjesti da oni koji ozloglašuju vaš dobar život u Kristu, upravo onim budu postiđeni za što vas potvaraju. 17 Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo. 18 Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu."1.Petrova 3,15

Ovo je prvo i osnovno apologetsko pravilo da bez svećenja Krista u srcima ne može biti evanđeoske spremnosti na odgovor svakome tko zataži obrazloženje nade koja je u nama..
a drugo - koje se ne može od ovoga odvojiti je namjerna blagost i namjerno poštovanje dobre savjesti prema onima koji ozloglašuju dobar vaš život u Kristu kako bi bili ne samo postiđeni već i podučeni i upućeni..
U tome nije se dobro žuriti kako bi se obranili već kako bi one koji nas upituju za nadu mogli uvesti u podnožje križa kao jedinstva vjere i razuma te da bi mogli i mi sami pretrpjeti i za njih jer nam nije stalo da ih postiđujemo već da ih privedemo Kirstu makar oni i tvrdili da su Njemu blizu a mi daleko ...
U ovoj Petrovoj uputi nalazimo jedinstvo fideistične i racionalne apologetike u trpljenju za druge kao što nam je pokazao Krist..Ono što objedinjuje vjeru i razum je realnost susličenja s Kristom kroz iskustvo nalikovanja Kristovoj smrti..Svaki bi dobar apologeta trebao ostati u toj sličnosti kako bi oni koji nas ruže hvalili Kristovu smrt da bi se i drugi našli u uskrsnuću pravednika..ne samo mi..te odustali od ruženja snagom istine u ljubavi koja nadmašuje vaku silu..

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Apologetika u formi fundamentalne teologije ne može se svesti na osnovne elemente herezologije što neupućeni čine te zapadaju u nenaučnu argumentaciju pa je s te strane i potrebna apologetska racionalizacija u kojoj je moderno učiteljstvo kao sastavnica evangelizma vrlo potrebno kako bi nas održalo u okviru podsticanja kretanja sugovornika ka izvoru jedinstva vjere i razuma u srži Kristove ljubavi koja oplemenjuje racionalizaciju i znanstveno traženje argumenata kao i nove puteve nadahnuća - na primjer kao što je poziv pape Benedikta XVI mladima u Sidneju o njihovom odnosu prema Novoj pedesetnici...
Takva apolgetika je usmjerena kreativno u krčenju puteva objavi djelom i riječju vječnog evanđelja u svijetu prepunog cinizma u kojem se svaka razlika tumači neprijateljski i razvija rezignacija prema istini što trba prepoznati kao djelo antikrista da bi izazvalo nijekanje Sina, Oca, Duha Svetoga u njihovoj spsiteljskoj stvarnosti..Ovo antikristovsko odvraćanje u neko drugo evanđelje i putem deformacije apologetike na crusadersku praktičnu herezologiju vrlo je privlačno onima koji ne žele vidjeti denominacijske vrijednosti kao i zablude kojih se treba kloniti ..
U tom smislu apologetika nije samo fundamentalna obrana križa Kristovog od neprijatelja križa već i milosni poziv na iskustvo križa u suobličavanju sa Kristom..
Pojava cinizma u konkretnoj apologetici može se držati za nedostatak iako je europska apologetska baština prepuna savjeta za izbjegavanje omalovažavanja sugovornika..
Velike apologete nikada nisu omalovažavali već napućivali podučavanjem u kojjem je istina bila izmješana sa milosrdnošću što je daleko daleko od današnjih talibaniziranja koja brane neprosvjećenost i svoju anksioznost koje nisu baš nenamjerno nesvjesni..
Etika fundamentalne teologije traži ozbiljnost i izlazi iz substancijalnosti vjere koja je praktična u svojoj izvornoj ljubavi i vidi u sugovorniku vlasništvo Božje a ne neprijateljski subjekt..
Zato je dobro da se iz apologetike ne izgubi evanđeoska toplina pod pritiskom apologetskog terorizma - jer " evo, napadaju nas heretičari, treba im pokazati, treba ih spasiti..." i td..
Ako Šićko Alić tvrdi da Katolici misle da je papa bez grijeha, apologetika ga neće "napasti" što govori neistine, već će ustanoviti činjenično stanje: da Katolici takvo što ne vjeruju i da se ne radi o nečem što se mora objasniti s Katoličke strane, već Alić treba uskladiti svoje navode s istinom.

Isto tako apologetika bi trebala ispraviti zablude o tome što nekatolici i katolici misle o takvim spoticanjima ućenih ili neukih vjernika..Dakle treba razlikovati znanstvenu od neznanstvene apologetike i izbjegavati generalizacije ...
Zato držimo se savjeta:
"13 Pa tko da vam naudi ako revnujete za dobro? 14 Nego, morali i trpjeti zbog svoje pravednosti, blago vama! No ne bojte se njihova zastrašivanja i ne plašite se! 15 Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, 16 ali blago i s poštovanjem, dobre savjesti da oni koji ozloglašuju vaš dobar život u Kristu, upravo onim budu postiđeni za što vas potvaraju. 17 Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo. 18 Doista, i Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu."1.Petrova 3,15

Ovo je prvo i osnovno apologetsko pravilo da bez svećenja Krista u srcima ne može biti evanđeoske spremnosti na odgovor svakome tko zataži obrazloženje nade koja je u nama..
a drugo - koje se ne može od ovoga odvojiti je namjerna blagost i namjerno poštovanje dobre savjesti prema onima koji ozloglašuju dobar vaš život u Kristu kako bi bili ne samo postiđeni već i podučeni i upućeni..
U tome nije se dobro žuriti kako bi se obranili već kako bi one koji nas upituju za nadu mogli uvesti u podnožje križa kao jedinstva vjere i razuma te da bi mogli i mi sami pretrpjeti i za njih jer nam nije stalo da ih postiđujemo već da ih privedemo Kirstu makar oni i tvrdili da su Njemu blizu a mi daleko ...
U ovoj Petrovoj uputi nalazimo jedinstvo fideistične i racionalne apologetike u trpljenju za druge kao što nam je pokazao Krist..Ono što objedinjuje vjeru i razum je realnost susličenja s Kristom kroz iskustvo nalikovanja Kristovoj smrti..Svaki bi dobar apologeta trebao ostati u toj sličnosti kako bi oni koji nas ruže hvalili Kristovu smrt da bi se i drugi našli u uskrsnuću pravednika..ne samo mi..te odustali od ruženja snagom istine u ljubavi koja nadmašuje vaku silu..


U svemu se slažem i žao mi je ako sam bio ciničan, ali namjera mi je bila više ironičan odmak na dramatiziranje pojedinih članova. Možda je i to bila pretjeran navod, tako da se ispričavam svima koje sam uznemirio.

Radi se o vrlo konkretnoj situaciji koja zahtijeva dijalog. Pripadnik jedne denominacije raspačava literaturu o drugoj denominaciji- i ta literatura nema uporište u objektivnim činjenicama vezanih za vjersku zajednicu o kojoj piše. Pravilo da svatko može pisati što želi formirano je pod pretpostavkom da se pisci tekstova drže istina i proučavaju stanje kakvo jest, ne kakvo bi željeli i kakvo bi im koristilo.

Dao sam dokaz iz "Glasa Koncila" da službeni Katolički listovi knjižicu koju štampa "Riječ Života" smatraju namjernim iskrivljavanjem naših učenja. Posvetio sam mnogo vremena pišući o toj knjižici, i ne razumijem što se još treba učiniti da bi Južnjak prestao govoriti da lažem. Naša se vjera može proučiti iz objektivnih izvora i usporediti s Biblijom- mi nemamo straha od toga- mi se bojimo da će netko podvaliti laži kao Katolička učenja i usporediti ih s Biblijom. Nemam namjeru voditi apologetske ratove, ali niti dopustiti da dezinformacije naruše Evanđelje i kvalitetu dijaloga.

Postoji jedno pravilo u apologetici: "Ne tražite od apologetike da
postane ratnica. Ako tako činite, postat će tupa i neće postići svoj
cilj, širenje Evanđelja. Tražite od apologetike da vam bude sestra na
putu Kristovom, njegujte je s ljubavlju za bliske i mirom kojeg želite
uvesti. Tada će apologetika postati ratnica, i rušiti će protivničke
argumente, donoseći slavu Božju i sreću braći svojoj."

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke, odlićno:
Postoji jedno pravilo u apologetici: "Ne tražite od apologetike da
postane ratnica. Ako tako činite, postat će tupa i neće postići svoj
cilj, širenje Evanđelja. Tražite od apologetike da vam bude sestra na
putu Kristovom, njegujte je s ljubavlju za bliske i mirom kojeg želite
uvesti. Tada će apologetika postati ratnica, i rušiti će protivničke
argumente, donoseći slavu Božju i sreću braći svojoj."

Da bi nam bila sestra potrebno je da nam i filozofija bude službenica teologije ..Sav taj pomoćni rod nam je tek koristan po milosti ljubavi kojom bismo trebali voljeti..
Dakle u redak postati ratnica - dodao bih ratnica ljubavi koja srcem stoji u mudrosti a umom u strahu Božjem spremna da se žrtvuje za druge kako bi i oni primili milost...

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
abraham je napisao/la:
Sinke, odlićno:
Postoji jedno pravilo u apologetici: "Ne tražite od apologetike da
postane ratnica. Ako tako činite, postat će tupa i neće postići svoj
cilj, širenje Evanđelja. Tražite od apologetike da vam bude sestra na
putu Kristovom, njegujte je s ljubavlju za bliske i mirom kojeg želite
uvesti. Tada će apologetika postati ratnica, i rušiti će protivničke
argumente, donoseći slavu Božju i sreću braći svojoj."

Da bi nam bila sestra potrebno je da nam i filozofija bude službenica teologije ..Sav taj pomoćni rod nam je tek koristan po milosti ljubavi kojom bismo trebali voljeti..
Dakle u redak postati ratnica - dodao bih ratnica ljubavi koja srcem stoji u mudrosti a umom u strahu Božjem spremna da se žrtvuje za druge kako bi i oni primili milost...


Naravno. Bez ljubavi, apologetika ne postoji.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:

U ime Katoličke Crkve- jasno i odgovorno- tvrdim da knjižica "Katolička Biblija ima odgovor" ( autori: obitelj Kapor tisak: Riječ Života ) iskrivljuje Katoličku vjeru i velika je prijetnja istini te toleranciji. Bilo koji Katolik koji bi vjerovao išta od tamo napisanog bio bi ekskomuniciran iz Katoličke Crkve.


Ti govoriš u ime Rimokatoličke crkve, Katolička Crkva je Crkva Kristova, odnosno Tijelo Njegovo i u Njoj su samo oni koji slijede Isusa i samo Isusa.

Sve što pišete po webu, malo je onih što čitaju jer je reputacija Rimokatoličke crkve jako ugrožena poslije jako puno nedjela koja su učinjena u povijesti i više joj malo tko vjeruje, barem što se tiče onih koji iskreno traže Boga i nisu tradicionalno zaslijepljeni te isto tako nacionalno.

Smatram da je knjižica o kojoj govorimo došla k narodu da se objavi zabluda.

Misliš li ti da bi svećenici, odnosno oni koji su na vrhu najveće religijske organizacije sa itekako učvršćenim stolicama i ugodnim životom, se odrekli svega i priznali laž i zablude. Jako puno poniznosti za to treba, ali Bogu hvala, ima ljudi koji su bili na manjim pozicijama i već jesu i napisali su knjigu sa svojim svjedočanstvima o životu u Rimokatoličkoj crkvi i trenu kada su sreli živog Krista i izašli iz nje, a sveukupno ih je 13 u njoj i tu istu knjižicu sada djelimo da istina bude vjerodostojnija.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz

Ti govoriš u ime Rimokatoličke crkve, Katolička Crkva je Crkva Kristova, odnosno Tijelo Njegovo i u Njoj su samo oni koji slijede Isusa i samo Isusa.


I zašto ne bi bili u Njoj i RimoKatolici? Ali tako je svejedno- tko širi laži sigurno neće biti dijelom Katoličke Crkve- Toj Crkvi ne trebaju dezinformacije da navješta Evanđelje- upozoren si na svoja djela.

Sve što pišete po webu, malo je onih što čitaju jer je reputacija Rimokatoličke crkve jako ugrožena poslije jako puno nedjela koja su učinjena u povijesti i više joj malo tko vjeruje, barem što se tiče onih koji iskreno traže Boga i nisu tradicionalno zaslijepljeni te isto tako nacionalno.


Tražeći Boga, našao sam Ga u RimoKatolicizmu. Što se nacije tiče- ja vjerujem da imamo Jednu Naciju na Nebu, a ove dolje ipak zaslužuju našu brigu.

Smatram da je knjižica o kojoj govorimo došla k narodu da se objavi zabluda.


A ja smatram da je došla širiti zablude, i spreman sam u kulturnom dijalogu objasniti zašto.

Misliš li ti da bi svećenici, odnosno oni koji su na vrhu najveće religijske organizacije sa itekako učvršćenim stolicama i ugodnim životom, se odrekli svega i priznali laž i zablude. Jako puno poniznosti za to treba, ali Bogu hvala, ima ljudi koji su bili na manjim pozicijama i već jesu i napisali su knjigu sa svojim svjedočanstvima o životu u Rimokatoličkoj crkvi i trenu kada su sreli živog Krista i izašli iz nje, a sveukupno ih je 13 u njoj i tu istu knjižicu sada djelimo da istina bude vjerodostojnija.


Nakon što je izgubio apologetsku diskusiju s početnikom Catholic Answersa, Richard Bennett jedino i može pisati o otpalim svećenicima. Ali valjda mu fali poniznosti da prizna.

Za protumjeru bi bilo korisno pročitati literaturu o pentekostalnim pastorima, poput Šićka Alića, koji su se preobratili na Katolicizam nakon proučavanja apologetike. Velik dio njihovih denominacija pratio je zanos pastora i svi su se priključili Katoličkoj Crkvi....
http://www.catholiceducation.org/articles/catholic_stories/cs0024.html

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:

Ti govoriš u ime Rimokatoličke crkve, Katolička Crkva je Crkva Kristova, odnosno Tijelo Njegovo i u Njoj su samo oni koji slijede Isusa i samo Isusa.


I zašto ne bi bili u Njoj i RimoKatolici? Ali tako je svejedno- tko širi laži sigurno neće biti dijelom Katoličke Crkve- Toj Crkvi ne trebaju dezinformacije da navješta Evanđelje- upozoren si na svoja djela.

Sve što pišete po webu, malo je onih što čitaju jer je reputacija Rimokatoličke crkve jako ugrožena poslije jako puno nedjela koja su učinjena u povijesti i više joj malo tko vjeruje, barem što se tiče onih koji iskreno traže Boga i nisu tradicionalno zaslijepljeni te isto tako nacionalno.


Tražeći Boga, našao sam Ga u RimoKatolicizmu. Što se nacije tiče- ja vjerujem da imamo Jednu Naciju na Nebu, a ove dolje ipak zaslužuju našu brigu.

Smatram da je knjižica o kojoj govorimo došla k narodu da se objavi zabluda.


A ja smatram da je došla širiti zablude, i spreman sam u kulturnom dijalogu objasniti zašto.

Misliš li ti da bi svećenici, odnosno oni koji su na vrhu najveće religijske organizacije sa itekako učvršćenim stolicama i ugodnim životom, se odrekli svega i priznali laž i zablude. Jako puno poniznosti za to treba, ali Bogu hvala, ima ljudi koji su bili na manjim pozicijama i već jesu i napisali su knjigu sa svojim svjedočanstvima o životu u Rimokatoličkoj crkvi i trenu kada su sreli živog Krista i izašli iz nje, a sveukupno ih je 13 u njoj i tu istu knjižicu sada djelimo da istina bude vjerodostojnija.


Nakon što je izgubio apologetsku diskusiju s početnikom Catholic Answersa, Richard Bennett jedino i može pisati o otpalim svećenicima. Ali valjda mu fali poniznosti da prizna.

Za protumjeru bi bilo korisno pročitati literaturu o pentekostalnim pastorima, poput Šićka Alića, koji su se preobratili na Katolicizam nakon proučavanja apologetike. Velik dio njihovih denominacija pratio je zanos pastora i svi su se priključili Katoličkoj Crkvi....
http://www.catholiceducation.org/articles/catholic_stories/cs0024.html


Nije lako prihvatiti milost umjesto Zakona i to je problem mnogih Rimokatolika i zato žive u Zakonu svo vrijeme i misle da će se po svojim djelima spasiti.

Ti imaš pravo da misliš što hoćeš. Sve su knjižice koje mi izdajemo argumentirane sa Biblijom i tu je priči kraj, barem s moje strane.

Uporno tvrdiš da su laži ono što je pisano u onoj knjižici, a mi tvrdimo da su laži pisane u vašim obranama na nju i što ćemo sad.

Neka svak radi po onome na što ga Duh Sv. navodi, samo je pitanje tko Ga ima. Dali oni kod kojih On djeluje sa svojim darovima ili kod onih kod kojih ljudi boluju neprestano i gdje proročke riječi nema, a ni riječi znanja i mudrosti, proročki dar, a da ne govorim o daru čudesa. A svi ovi darovi kod nas djeluju pa ti misli sada gdje se tko i u kojoj Crkvi nalazi.

U vezi ovog linka kojeg si mi dao, puno toga mi govori to što se spominje "Katolička" umjesto "Rimokatolička Crkva", a možda je i to do onoga koji to pisao pa ne zna što piše. Prosudi sam.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Nije lako prihvatiti milost umjesto Zakona i to je problem mnogih Rimokatolika i zato žive u Zakonu svo vrijeme i misle da će se po svojim djelima spasiti
.

Ajde ne, izmišljaj. Katolici se ne obrezuju, i nisu pod Zakonom, kao niti vi.

Ti imaš pravo da misliš što hoćeš. Sve su knjižice koje mi izdajemo argumentirane sa Biblijom i tu je priči kraj, barem s moje strane.


Kao prvo, nije stvar u Bibliji, već što se postavlja kao Katoličko učenje nasuprot Bibliji. U knjižici koju ste izdali većina navedenih Katoličkih učenja ne samo da ne postoje, već bi se smatrala herezom radi koje bi se vjernik izopćio ako bi vjerovao.

Kao drugo, ja sumnjam u opravdanost vaše Biblijske interpretacije. Primjerice, zamjerate nam što nazivamo druge ljude "očevima" iako tako čine i apostoli, što znači da se njihova interpretacija tog Isusova učenja nije poklapala s vašom.


Uporno tvrdiš da su laži ono što je pisano u onoj knjižici, a mi tvrdimo da su laži pisane u vašim obranama na nju i što ćemo sad.


Provjeriti što svaki od nas uistinu vjeruje, usporediti nauk s Biblijom. To je ono za što se ja zalažem.

Stari moj, ako ti ja velim da se u toj knjižici laže, i ako ti službeni Katolički časopis "Glas Koncila" veli da se u toj knjižici laže- tad se mi ne branimo teološki, već činjenično. Da ja uistinu vjerujem da je papa bezgrešan, ja ne bih tu knjižicu proglasio lažnom, već bih navodio teološke razloge zašto bih takvo što vjerovao. Ali budući da ja ne vjerujem da je papa bezgrešan, a vi silom prilika želite namesti da je upravo to moja vjera, ja jedino mogu reći da se radi o objektivnoj činjeničnoj neistini.


Neka svak radi po onome na što ga Duh Sv. navodi, samo je pitanje tko Ga ima. Dali oni kod kojih On djeluje sa svojim darovima ili kod onih kod kojih ljudi boluju neprestano i gdje proročke riječi nema, a ni riječi znanja i mudrosti, proročki dar, a da ne govorim o daru čudesa. A svi ovi darovi kod nas djeluju pa ti misli sada gdje se tko i u kojoj Crkvi nalazi.


Zašto očekuješ da ću ti povjerovati da imaš Duha Svetoga, a širiš neistine o meni? Sva ta vaša čuda, viđenja, zanosi, vizije- iz dosadašnjih iskustva i svega što je bilo rečeno na ovom forumu, čini mi se da se radi o pretjerivanjima. Ljudi bi dolazili na vaše seminare bolesni, u zanosu vjere osjetili sreću koja im je umanjila bolove, a ne bi trebalo dugo i bolest bi se vratila- na što bi im se reklo da nemaju dovoljno vjere ( iako Sveto Pismo govori da je dovoljno da molitelj ima vjeru, ne i ranjenik ). Bez obzira na to, pričalo bi se o "Biblijskom čudu" kao da je Alić stavio ruke na hromog koji je prohodao.

Slušam već prilično dugo o čudima u takvim Crkvama, i sumnjam u njihovu Biblijsku autentičnost. Ja ne velim da Bog nije kadar učiniti čudo, već sumnjam da ih je odlučio učiniti na način na koji biste vi željeli. Naglašavate da se u vašoj Crkvi dešavaju svakodnevna čuda želeći u isti tren naglasiti da se u drugima ne dešavaju, i da to nešto znači.

Pastor Židov tako na svojoj web-stranici govori da su na njegovim seminarima rasle ruke i noge. Znači li to da on ima više Svetog Duha od vas? Dosad nisam čuo da se takvo što kod vas desilo. Dapače, čini mi se da vas baš i ne voli suviše.

Ali da provjerimo Biblijom tko ima Duha, jer Isus je Svojim učenicima otvorio um da znaju Pisma- gdje je rasprava nad Mojsijevim tijelom Mihaela i demona? Katolici ovo znaju, a vi ne znate.


U vezi ovog linka kojeg si mi dao, puno toga mi govori to što se spominje "Katolička" umjesto "Rimokatolička Crkva", a možda je i to do onoga koji to pisao pa ne zna što piše. Prosudi sam.


Dobio je sakramente u detroitskoj Crkvi Svete Suzane, dakle radi se o RimoKatoličkoj Crkvi. Njegovo svjedočanstvo možeš pročitati u knjizi "No Price too High" i uvjerit ćeš se da je RimoKatolik. Dapače, ušao je u red.

Pročitaj sam.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Evo pitanje Juznjak mislis li ti da ljudi u Rijeci Zivota ne zive u zakon jos vecem nego katolici?Moras mislit kao Sicko, moras radi sto Sicko kaze,moras se molit kako Sicko kaze, moras se zenit i udavat kako Sicko kaze, moras zivjet kako Sicko kaze ili selis iz Crkve...Pa gdje ces veceg zakona?Samo sto je lako opet ponavljam gledati brvno u oku brata svoga a ne u svom...
Drz se Sinke. Very Happy Ja nisam katolik nego Pentekostalka ali imas u nekim stvarima pravo.Ja sam bila Karizmata i sram me je tog dijela svoga zivota i mislim da ima puno pravih katolika koji ce prije u Raj nego zaludeni Karizmati farizeji koji misle da su najbolji i najpravedniji.
Pozdrav!

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Istina je napisao/la:
Evo pitanje Juznjak mislis li ti da ljudi u Rijeci Zivota ne zive u zakon jos vecem nego katolici?Moras mislit kao Sicko, moras radi sto Sicko kaze,moras se molit kako Sicko kaze, moras se zenit i udavat kako Sicko kaze, moras zivjet kako Sicko kaze ili selis iz Crkve...Pa gdje ces veceg zakona?Samo sto je lako opet ponavljam gledati brvno u oku brata svoga a ne u svom...
Drz se Sinke. Very Happy Ja nisam katolik nego Pentekostalka ali imas u nekim stvarima pravo.Ja sam bila Karizmata i sram me je tog dijela svoga zivota i mislim da ima puno pravih katolika koji ce prije u Raj nego zaludeni Karizmati farizeji koji misle da su najbolji i najpravedniji.
Pozdrav!


Ne bih želio da ovo preraste u nekakvu svađu. Ipak, drago mi je što postoji razumijevanje i srčanost.

Spasonosna vjera ne traži čuda. Ona traži istinu u ljudima, koja ih sve spaja i jača.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:


S obzirom da me ne slušaš što ti govorim niti dopire išta do tebe. Ti jedno, ja drugo....meni je ovo bez veze i ne želim više uopće komentirati tvoje postove. Život je puno više od uvjeravanja Rimokatolika da je idolopoklonik (bet uvrede, ali ovo je istina), a kad sam to ne vidi, ne može mu se ni pomoći.

Zadnja promjena: Južnjak; sub 06 ruj 2008, 08:15; ukupno mijenjano 1 put.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Istina je napisao/la:
Evo pitanje Juznjak mislis li ti da ljudi u Rijeci Zivota ne zive u zakon jos vecem nego katolici?Moras mislit kao Sicko, moras radi sto Sicko kaze,moras se molit kako Sicko kaze, moras se zenit i udavat kako Sicko kaze, moras zivjet kako Sicko kaze ili selis iz Crkve...Pa gdje ces veceg zakona?Samo sto je lako opet ponavljam gledati brvno u oku brata svoga a ne u svom...
Drz se Sinke. Very Happy Ja nisam katolik nego Pentekostalka ali imas u nekim stvarima pravo.Ja sam bila Karizmata i sram me je tog dijela svoga zivota i mislim da ima puno pravih katolika koji ce prije u Raj nego zaludeni Karizmati farizeji koji misle da su najbolji i najpravedniji.
Pozdrav!


Ja bi se sramio ovo uopće napisati jer pokazuje pad s konja na magarca, odnosno put "linije manjeg otpora" kao što svjet živi.

Ono što naš Šićko reče a slaže se sa Pismom, mi sljedimo što znači da je Biblija naš autoritet, a ti se nauči poslušnosti prema starješinama pa ćeš napredovati umjesto nazadovati.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Ono što naš Šićko reče a slaže se sa Pismom, mi sljedimo što znači da je Biblija naš autoritet, a ti se nauči poslušnosti prema starješinama pa ćeš napredovati umjesto nazadovati.


Nije li Vaš ili Tvoj odnos prema Šićku kult ličnosti jer , ima li nešto što se od Šićka ne slaže sa Pismom, eto na to je ukazala Istina..

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Južnjak je napisao/la:
Sinke je napisao/la:


S obzirom da me ne slušaš što ti govorim niti dopire išta do tebe. Ti jedno, ja drugo....meni je ovo bez veze i ne želim više uopće komentirati tvoje postove. Život je puno više od uvjeravanja Rimokatolika da je idolopoklonik (bet uvrede, ali ovo je istina), a kad sam to ne vidi, ne može mu se ni pomoći.


Da se svi ljudi svijeta urote i počnu pričati da su RimoKatolici idolopoklonici, takvo što ne bi moglo promijeniti činjenicu da RimoKatolici imaju isti pristup kipovima i slikama kao i Židovi Starog Zavjeta.

Isus Krist Hram pun kipova i slika naziva "Kućom Oca", tako da pitanje nije zašto ih mi imamo u Crkvi, već zašto vi ne. Ovo je pitanje na koje ti Šićko neće znati odgovoriti.

Ja bi se sramio ovo uopće napisati jer pokazuje pad s konja na magarca, odnosno put "linije manjeg otpora" kao što svjet živi.


Tebi je pad s konja na magarca sve što Šićko veli da je pad. Koji je to manji otpor imala Istina, osim što te pitala vrlo konkretno nešto u vezi tvoje denominacije?

Ono što naš Šićko reče a slaže se sa Pismom, mi
sljedimo što znači da je Biblija naš autoritet, a ti se nauči
poslušnosti prema starješinama pa ćeš napredovati umjesto nazadovati.


Radi stvari koje Šićko veli, a slažu se s Pismom, i mi RimoKatolici se radujemo.

Radi stvari koje Šićko veli, a ne slažu se s Pismom, ostajemo RimoKatolici.

Radi stvari koje Šićko veli, a nisu vjera Katolika, upozoravamo.

Radi stvari koje Šićko veli, a nisu objektivno stanje, pozivamo na istinu.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
abraham je napisao/la:
Ono što naš Šićko reče a slaže se sa Pismom, mi sljedimo što znači da je Biblija naš autoritet, a ti se nauči poslušnosti prema starješinama pa ćeš napredovati umjesto nazadovati.


Nije li Vaš ili Tvoj odnos prema Šićku kult ličnosti jer , ima li nešto što se od Šićka ne slaže sa Pismom, eto na to je ukazala Istina..


Ma koji kult, uopće nisam i Zg i slušam propovijedi od drugg Pastora, a u Zg odem tu i tamo kad mogu, mada sam u biblijskoj školi bio u Zgu.
Osobno nisam iskusio da se propovijed ne slaže s Pismom, ali jesam da se sam Pastor ispravljao i ispričavao. Dali ima netko savršen? Nama sam Pastor reče ako nije u pravu sa Pismom da ga ispravimo.

Pa ako vi imate što da ga ispravite, nije mi nikako jasno što njega ne piatate direktno u lice i rečete mu što trebate i još imate adresu gdje da odete, a ako ne, dat ću vam je i objasniti u korak gdje da dođete.
Eto, toliko se mi trudimo da živimo čestito, propovijedajući Pismo, da se nikoga ne bojimo da nam dođe na vrata.

Stoga, ljudi moji kada ste uvjereni da se propovijeda laž, a ja osobno nisam, pođite do Šićka i pitajte ga u lice, "zna li on što radi" pa ćete dobiti odgovor iz prve ruke.

descriptionRiječ Života - Page 27 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply