Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Riječ Života

power_settings_newLogin to reply
+29
jakob
apostol
Južnjak
dubec
Gubavac
Caesar
stjepan
Debora
magdalena
Vjerna
NKL
zlatani
diamond
emanuel
Istina
Feba
Justin
Euro
dragan
Totus Tuus
Mila
Sinke
Daniel
dominik
kainos
ziger
braslav
Izrail
forestsilvy
33 posters

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Ja sam se raspisao o "obaranju ljudi u duhu"....

To kaj Sicko radi, kaj rusi ekipu u trans bez svijesti, apostoli to nikada nisu radili....

http://members.lycos.co.uk/inlineradv/padanje.htm

Osim toga Šićko non-stop govori o oslobođenju i iscjeljenju, a svatko tko tamo dodje vidi da tamo ima hrpa psihički bolesnih ljudi, nemislim na vrijeđanje ljudi, mislim doslovce na ljude sa psihijatrijskom dijagnozom. Zašto prvo njih ne oslobodi od demona, a onda ode skupljat novu ekipu...?

I ta šema, kaj Šićko tvrdi da je Božji Zakon ukinut, da Deset zapovijedi više ne vrijedi.... ma dajte molim vas, kaj je on veća faca od Isusa...??!!

Zadnja promjena: inliner; sri 10 ruj 2008, 17:52; ukupno mijenjano 2 put/a.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Pa ako vi imate što da ga ispravite, nije mi nikako jasno što njega ne piatate direktno u lice i rečete mu što trebate i još imate adresu gdje da odete, a ako ne, dat ću vam je i objasniti u korak gdje da dođete.


Ako ti je rekao da Katolici papu smatraju bezgrešnim, baš i nije mjerodavan za religijska pitanja. Zar je moguće da pastor ne zna što se štampa u njegovoj denominaciji?

Stoga, ljudi moji kada ste uvjereni da se propovijeda laž, a ja osobno nisam, pođite do Šićka i pitajte ga u lice, "zna li on što radi" pa ćete dobiti odgovor iz prve ruke.


Ja znam što on radi- vidi se preko knjižica koje štampa. Misliš da on nije već desetinama puta bio upozoren na svoje čini? Ali on nastavlja dalje, budući da računa na prednosti svojih manipulacija više nego na propovijedanje istine. Ali nije on sasvim kriv.

Daj, Južnjak- sad te pitam kao čovjeka- uzmi tu knjižicu u ruke i pročitaj što veli, primjerice, za "ponovnu žrtvu" Isusa na Križu. Reci mi za kakve nas to čudake Damir Šićko Alić smatra.... Zar misliš da su Katolici takvi čudaci da bi izmislili da se Isus Krist žrtvuje iznova svake mise? Da nije tužno što nekome uopće padne na pamet takva izmišljotina, bilo bi smiješno.

Zar vi stvarno mislite da mi Katolici vjerujemo da je papa 1215. proglašen bez grijeha? Vjeruj mi, Južnjak- Ivan Pavao II otvoreno se ispričao za sve grijehe koje su Katolici učinili u povijesti- na koji bi način on mogao takvo što reći ako vjeruje da su pape bezgrešni?

Zapitaj se o apsurdnosti tih navoda. Mi te stvari ne samo da ne vjerujemo, nego su nam i komične. Ne razumijem temeljem čega bismo mi mogli imati te vjere. Čime bi ih branili? Čime bi ih opravdali? Zar bi nam na pamet pale takve stvari? Od kud? Zar je moguće uopće nešto tako izmisliti temeljem zaključaka iz Svetog Pisma? Jesi li ikad čuo da Katolik tvrdi da je papa bez grijeha i da ne treba Isusovu žrtvu u svom životu? Slobodno mi pokaži takvog. Ja znam što vjerujem, i znam što moja Crkva vjeruje- i te dogme veze nemaju s time što piše u knjižici za koju je Damir Šićko Alić odgovoran.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Dragi prijatelju,
samo znam jedno: trebamo ljubiti, a ne osuđivati. Ja više ne raspravljam.
Umjesto da više pričamo o Kristu mi se slomišmo pričajući o nekim posve nevažnim stvarima.
Vjerujem da gdje je Isus da tu razlike nestaju, jer tada je pogled na Njemu, On otkriva svu istinu u svoj punini. Isus je nazočan svojim Duhom i gdje On dođe tu je sloboda, mir koji nadilazi svaki razum i iznad svega ljubav koja je sveza savršenstva.
Ja vodim blog Protestantizam na kojem sam pisao neke stvari o papi kao moj odgovor na komentare provokatora koji su čak uputili i psovke.
I znate što sam zaključio: da sam ljubio i pustio da pljuju bili bi postiđen, a ovako, samo sam izazvao još veći pođar zašto mi je žao jako.
Riječ Života je divna crkva, puna divne braće i sestra koje jako ljubim.
Da vas sve pitam: ima li koja lokalna crkva, župa da je idealna... neovisno koja konfesija? Naravno da nema, jer je čine ljudi.
Trebamo dakle poniziti se, pokajati se i sve predati Kristu. Tada će nestati razlike kada pogled bude na Kristu.
On nam daje agape ljubav da ljubimo jedni druge, a mi tu ljubav ostavljamo po strani.
"Ta ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji nam je dan!" (Rimljanima 5:5)
Vidite, samo Bog daje tu ljubav. Bez te ljubavi smo ništa (1 Korinćanima 13).
Zato prestanomo jedni druge suditi, a počnimo jedni druge ljubiti.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
ziger je napisao/la:
Dragi prijatelju,
samo znam jedno: trebamo ljubiti, a ne osuđivati. Ja više ne raspravljam.
Umjesto da više pričamo o Kristu mi se slomišmo pričajući o nekim posve nevažnim stvarima.
Vjerujem da gdje je Isus da tu razlike nestaju, jer tada je pogled na Njemu, On otkriva svu istinu u svoj punini. Isus je nazočan svojim Duhom i gdje On dođe tu je sloboda, mir koji nadilazi svaki razum i iznad svega ljubav koja je sveza savršenstva.
Ja vodim blog Protestantizam na kojem sam pisao neke stvari o papi kao moj odgovor na komentare provokatora koji su čak uputili i psovke.
I znate što sam zaključio: da sam ljubio i pustio da pljuju bili bi postiđen, a ovako, samo sam izazvao još veći pođar zašto mi je žao jako.
Riječ Života je divna crkva, puna divne braće i sestra koje jako ljubim.
Da vas sve pitam: ima li koja lokalna crkva, župa da je idealna... neovisno koja konfesija? Naravno da nema, jer je čine ljudi.
Trebamo dakle poniziti se, pokajati se i sve predati Kristu. Tada će nestati razlike kada pogled bude na Kristu.
On nam daje agape ljubav da ljubimo jedni druge, a mi tu ljubav ostavljamo po strani.
"Ta ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji nam je dan!" (Rimljanima 5:5)
Vidite, samo Bog daje tu ljubav. Bez te ljubavi smo ništa (1 Korinćanima 13).
Zato prestanomo jedni druge suditi, a počnimo jedni druge ljubiti.



Amin, Amin, Amin!!!

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Slava Bogu Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, sada i u svu vječnost, jer On jedini slave, hvale i časti je dostojan.
Amen

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
ziger je napisao/la:
Dragi prijatelju,
samo znam jedno: trebamo ljubiti, a ne osuđivati. Ja više ne raspravljam.
Umjesto da više pričamo o Kristu mi se slomišmo pričajući o nekim posve nevažnim stvarima.
Vjerujem da gdje je Isus da tu razlike nestaju, jer tada je pogled na Njemu, On otkriva svu istinu u svoj punini. Isus je nazočan svojim Duhom i gdje On dođe tu je sloboda, mir koji nadilazi svaki razum i iznad svega ljubav koja je sveza savršenstva.
Ja vodim blog Protestantizam na kojem sam pisao neke stvari o papi kao moj odgovor na komentare provokatora koji su čak uputili i psovke.
I znate što sam zaključio: da sam ljubio i pustio da pljuju bili bi postiđen, a ovako, samo sam izazvao još veći pođar zašto mi je žao jako.
Riječ Života je divna crkva, puna divne braće i sestra koje jako ljubim.
Da vas sve pitam: ima li koja lokalna crkva, župa da je idealna... neovisno koja konfesija? Naravno da nema, jer je čine ljudi.
Trebamo dakle poniziti se, pokajati se i sve predati Kristu. Tada će nestati razlike kada pogled bude na Kristu.
On nam daje agape ljubav da ljubimo jedni druge, a mi tu ljubav ostavljamo po strani.
"Ta ljubav je Božja razlivena u srcima našim po Duhu Svetom koji nam je dan!" (Rimljanima 5:5)
Vidite, samo Bog daje tu ljubav. Bez te ljubavi smo ništa (1 Korinćanima 13).
Zato prestanomo jedni druge suditi, a počnimo jedni druge ljubiti.



Sa svime se slažem, ali ne držim da činim išta loše ako uputim braću na greške koje rade.

More, ja se jako razljutim kad vidim da netko napada Protestante uvredama i psovkama- što se time dobiva osim gnjeva?

Ali ovo ne znači da ne postoji druga vrsta diskusije, gdje netko (eto-naprimjer ja) pita na ovom forumu zašto se šire neistine o Katolicima u literaturi konkretnih vjerskih zajednica- sa svim štovanjem i respektom koje Riječ Života zaslužuje.

Da Katolička Crkva napiše da Adventisti Ellen Gould White smatraju boginjom, ja bih dignuo takvu buku i pozvao ih na ispriku bez imalo suzprezanja.

Pitanje je zašto vjernici "Riječi Života" ne čine tako, i ne isprave svojeg pastora kad su upozoreni da čine grijeh, već počnu Katolicima pričati "Vi vjerujete da je Marija posrednica Boga i čovjeka". Mi ovo ne vjerujemo, i ako ni radi čega drugog, ovdje pišem da znate da mi tako ne vjerujemo, makar to Riječ Života i tri put napiše u knjižici.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Pa ako vi imate što da ga ispravite, nije mi nikako jasno što njega ne piatate direktno u lice i rečete mu što trebate i još imate adresu gdje da odete, a ako ne, dat ću vam je i objasniti u korak gdje da dođete.


Ako ti je rekao da Katolici papu smatraju bezgrešnim, baš i nije mjerodavan za religijska pitanja. Zar je moguće da pastor ne zna što se štampa u njegovoj denominaciji?

Stoga, ljudi moji kada ste uvjereni da se propovijeda laž, a ja osobno nisam, pođite do Šićka i pitajte ga u lice, "zna li on što radi" pa ćete dobiti odgovor iz prve ruke.


Ja znam što on radi- vidi se preko knjižica koje štampa. Misliš da on nije već desetinama puta bio upozoren na svoje čini? Ali on nastavlja dalje, budući da računa na prednosti svojih manipulacija više nego na propovijedanje istine. Ali nije on sasvim kriv.

Daj, Južnjak- sad te pitam kao čovjeka- uzmi tu knjižicu u ruke i pročitaj što veli, primjerice, za "ponovnu žrtvu" Isusa na Križu. Reci mi za kakve nas to čudake Damir Šićko Alić smatra.... Zar misliš da su Katolici takvi čudaci da bi izmislili da se Isus Krist žrtvuje iznova svake mise? Da nije tužno što nekome uopće padne na pamet takva izmišljotina, bilo bi smiješno.

Zar vi stvarno mislite da mi Katolici vjerujemo da je papa 1215. proglašen bez grijeha? Vjeruj mi, Južnjak- Ivan Pavao II otvoreno se ispričao za sve grijehe koje su Katolici učinili u povijesti- na koji bi način on mogao takvo što reći ako vjeruje da su pape bezgrešni?

Zapitaj se o apsurdnosti tih navoda. Mi te stvari ne samo da ne vjerujemo, nego su nam i komične. Ne razumijem temeljem čega bismo mi mogli imati te vjere. Čime bi ih branili? Čime bi ih opravdali? Zar bi nam na pamet pale takve stvari? Od kud? Zar je moguće uopće nešto tako izmisliti temeljem zaključaka iz Svetog Pisma? Jesi li ikad čuo da Katolik tvrdi da je papa bez grijeha i da ne treba Isusovu žrtvu u svom životu? Slobodno mi pokaži takvog. Ja znam što vjerujem, i znam što moja Crkva vjeruje- i te dogme veze nemaju s time što piše u knjižici za koju je Damir Šićko Alić odgovoran.


Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
ziger je napisao/la:
Slava Bogu Ocu i Sinu i Duhu Svetomu, sada i u svu vječnost, jer On jedini slave, hvale i časti je dostojan.
Amen


Amen.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz

Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.


U redu. Dotad tebi "u lice" velim da što spominjete u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor" nije istina, i da ne sudjeluješ u njenom djeljenju.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:

Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.


U redu. Dotad tebi "u lice" velim da što spominjete u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor" nije istina, i da ne sudjeluješ u njenom djeljenju.


Ljubim te u Gospodinu Isususu!
Samo želim sudjelovati u milosrđu, niš me drugo ne zanima.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:

Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.


U redu. Dotad tebi "u lice" velim da što spominjete u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor" nije istina, i da ne sudjeluješ u njenom djeljenju.


Nadam se da s ovim ova tema među nama završava jer je postala dosadna. Ok?

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Južnjak je napisao/la:
Sinke je napisao/la:

Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.


U redu. Dotad tebi "u lice" velim da što spominjete u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor" nije istina, i da ne sudjeluješ u njenom djeljenju.


Nadam se da s ovim ova tema među nama završava jer je postala dosadna. Ok?


Ovisi o tebi, više nego o meni. Ja sam jasno napomenuo što vjerujem, i upozorio te na probleme u knjižici koja se štampa. Ako nastaviš podupirati njeno dijeljenje, činiš ovo na vlastitu savjest. Ako mi vjerujemo stvari koje većinom navodite, neka sam ekskomuniciran iz Crkve.

Meni nije dosadno, ali bit ću zapravo tužan ako ovaj razgovor ne da ploda, ako ja trebam mejlat Riječ Života, mejlat ću za pitanja, ako ti trebaš proučiti naša vjerovanja da bi se uvjerio da Šićko ne govori istinu, krasno bi bilo da tako i učiniš.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Južnjak je napisao/la:
Sinke je napisao/la:

Zato ti kažem, lijepo otiđi tamo i u lice mu reci i pitaj ga sve što ovdje pitaš kad si tako uvjeren i učini nešto više za RKC kad već to tako braniš.


U redu. Dotad tebi "u lice" velim da što spominjete u knjižici "Katolička Biblija ima odgovor" nije istina, i da ne sudjeluješ u njenom djeljenju.


Nadam se da s ovim ova tema među nama završava jer je postala dosadna. Ok?


Ovisi o tebi, više nego o meni. Ja sam jasno napomenuo što vjerujem, i upozorio te na probleme u knjižici koja se štampa. Ako nastaviš podupirati njeno dijeljenje, činiš ovo na vlastitu savjest. Ako mi vjerujemo stvari koje većinom navodite, neka sam ekskomuniciran iz Crkve.

Meni nije dosadno, ali bit ću zapravo tužan ako ovaj razgovor ne da ploda, ako ja trebam mejlat Riječ Života, mejlat ću za pitanja, ako ti trebaš proučiti naša vjerovanja da bi se uvjerio da Šićko ne govori istinu, krasno bi bilo da tako i učiniš.


Mislim da sam bio jasan do sada u svemu. Pozdrav i blagoslov.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Mislim da sam bio jasan do sada u svemu. Pozdrav i blagoslov.


Baš i nisi, ali što se može. Pozdrav i blagoslov.

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
zmija je nagovorila ženu da jede sa stabla, govoreći: "Nego, zna Bog: onog dana kad budete s njega jeli otvorit će vam se oči, i vi ćete biti kao bogovi, koji razlučuju dobro i zlo"2. Potom je Eva jela sa stabla i dala plod Adamu, koji je također jeo; njihove se oči otvoriše te, vidjevši da su nagi, pokriše svoja tijela listovima.

Riječ Života - Page 28 M_4183

zanima me ova knjižica...da mi neko objasni o čemu se tu radi,i zašto se koristi ovaj naziv ? Shocked

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Kako mogu ljudi u toj "doktrini od vjere" napisati želju novca npr,pa nad tim moliti i prizivati da to putem neke moći i dobiju,ako znamo ko vlada novcem u ovome svijetu?
Sotona obećava moć,novac i zemaljsku slavu,da bi na kraju naplatio NESREĆOM...pa me zanima kakve to magijske rituale izvode tamo?
I zašto se ovdje tako srčano neki pripadnici bore za nadmoć u raspravi KOJI SU PRAVI,I ČIJE JE ISPRAVNO?
Gdje je rasprava EGOM vođena tu ISTINE nema !


"...jer u biti nemas pojma..."

imas zivog svjedoka i pricas s njom,

smijesno, doista,kako mozes tvrditi nesto a istina te pika u oci,

tvoja zadaca da upozoravas ljude da ne idu u RŽ???
Prohujalo s vihorom....


...osuđivanje,nadmoć

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Bila sam opsjednuta demonima,i bila sam silovita DUHA!
buka,živa muzika,ples,zanos...pokretalo me,dizalo
-suze,smijeh,zanos,silovitost (DEMONI SE IZRAŽAVAJU NA TAJ NAČIN-EMOCIJAMA)
Muzika,pjesma - obiluje emocijama,zavodi DUH

...sad mi ne paše muzika,slušam rađe tišinu,volim svoj mir

Sam BOG je mir ,nešto iznad emocija

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Ja sam sada u Riječ Života i obilato sam blagoslovljen tamo od Gospodina.
U mojemu mjestu di sam živio prije ( a dugo me nije bilo pa se dosta toga promijenilo) nije bilo crkve RŽ, ali je bila BC i EPC kojoj sam pripadao. Doselivši se u Zagreb počeo sam ići u RŽ i zbilja sam blagoslovljen i još prije nego ću doći Bog me osvjedočio u laži koje ljudi govore o našoj crkvi.
Moj pastor EPC-a i moj veliki prijatelj čak se i obradovao, jer jako cijeni apostola Šićlka i rad RŽ i od njega i sve moje EPC zajednice imam blagoslov slava Bogu, jer jedno smo tijelo Kristovo i ajmo svi ići za Isusa, a ne suditi i pljuvati jedni na druge.
Ja se želim ispričati katolicima, adventistima i svima koji nisu imali moje mišljenje što sam znao biti grub i zadrt.
Želim reći da vas sve puno volim u Kristu i da sam sretan što sam opet s vama.
Od rasprave nemamo nikaj osim štete, a od ljubavi imamo izgradnju i ono što je Bogu ugodno koji je izvor ljubavi.
Dođimo svi do Isusovih nogu:
https://www.facebook.com/group.php?gid=340893600275&ref=ts

descriptionRiječ Života - Page 28 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply