Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Riječ Života

power_settings_newLogin to reply
+29
jakob
apostol
Južnjak
dubec
Gubavac
Caesar
stjepan
Debora
magdalena
Vjerna
NKL
zlatani
diamond
emanuel
Istina
Feba
Justin
Euro
dragan
Totus Tuus
Mila
Sinke
Daniel
dominik
kainos
ziger
braslav
Izrail
forestsilvy
33 posters

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Jesi li bio možda danas na seminaru iscjeljena pastora Ryana i Petera u Globus dvorani?


pozdrav

Euro

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Sinke je napisao/la:
Da li Riječ Života vjeruje da su sve Apostolske predaje zapisane u Bibliji?


Vjeruje!
Sve ono što je izvan Biblije napisano jest od čovjeka a ne od Boga.
Bog je u Bibliju stavio sve ono što nam je potrebno za život u svetosti i pobožnosti.On svakako nije zaboravljivi Bog koji se nešto naknadno sjetio i to negdje drugdje napisao.Druga je stvar što RKC smatra da ima puninu objave i drži predaju ( ne onu apostolsku već usmenu koju je prenosila stoljećima u okviru crkve) na istoj razini sa Božjom objavom koja nam je data po apostolima i prorocima.

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Ja sam bio na danima čudesa. Moj kratak komentar možete vidjeti na protestantzg.blog.hr

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Ja sam bila i Bog je tu! RECI SLAVA BOGU!
sunny

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Slava Bogu !!!


pozdrav

Euro

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
diamond je napisao/la:
alien SVI SE ZAPITAJTE:DALI MOJ BOG ČINI U MOM ŽIVOTU! RIJEČ ŽIVOTA JE ŽIVA CRKVA;NA ZVUK ELEKTRIČNE GITARE SVI POČNU KLICATI ŽIVOM I JEDINOM BOGU! BOG ŽELI PROMJENU U HRVATSKOJ,USTANIMO I RADIMO NA TOME! RECI HALELUJA!


Ovo apsulutno nema nikakve veze jeli Crkva ziva ili ne, dobra ili ne...Mislim isto ono kad je jedna sestra tvrdila da je Rijec Zivota dobra Crkva zato sto dolaze strani propovjednici...Pa i u scijentificku Crkvu dolaze dobri propovjednici, pa cak i u sotonisticke kultove, pa jesu li to dobre Crkve?Ja vam samo kazem pazite se farizeja koji leze upravo na polodnom tlu Krizmatskih Crkava...Pocnite citati Bibliju, pa cete vidjeti koliko je krive nauke medu Karizmatima i ne samo to koliko je obozavanje jedne osobe, a ne Krista...

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Istina je napisao/la:
diamond je napisao/la:
alien SVI SE ZAPITAJTE:DALI MOJ BOG ČINI U MOM ŽIVOTU! RIJEČ ŽIVOTA JE ŽIVA CRKVA;NA ZVUK ELEKTRIČNE GITARE SVI POČNU KLICATI ŽIVOM I JEDINOM BOGU! BOG ŽELI PROMJENU U HRVATSKOJ,USTANIMO I RADIMO NA TOME! RECI HALELUJA!


Ovo apsulutno nema nikakve veze jeli Crkva ziva ili ne, dobra ili ne...Mislim isto ono kad je jedna sestra tvrdila da je Rijec Zivota dobra Crkva zato sto dolaze strani propovjednici...Pa i u scijentificku Crkvu dolaze dobri propovjednici, pa cak i u sotonisticke kultove, pa jesu li to dobre Crkve?Ja vam samo kazem pazite se farizeja koji leze upravo na polodnom tlu Krizmatskih Crkava...Pocnite citati Bibliju, pa cete vidjeti koliko je krive nauke medu Karizmatima i ne samo to koliko je obozavanje jedne osobe, a ne Krista...


O cemu ti pricas?

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Pa hocu reci da neznaci da je jedna Crkva dobra ili ne zato sto na zvuk gitare svi skoce i slave Boga, pa skoce i na koncertu i na utakmicama i festama i na mitinzima...Pa valjda se Crkva gleda jeli dobra ili ne po plodovima i rodovima a ne po elektricnim gitarama i masovnom odusevljenju?Nije valjda da ovdje zaista ima ljudi koji to misle? Shocked
A ostalo misli da je bilo dovoljno jasno Karizmatske Crkve su plodno tlo za farizeje i idolopoklonstvo, jer Pastora izdizu na visinu Boga sto je uzas...

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
OH RI KOJI SE PREDSTAVLJAŠ POD ISTINA! ZAGLIBIO SI U RELIGIJU.....JA NISAM NI REKLA DA CRKVU MJERIM PO GITARAMA I BUBNJEVIMA,TO JE BIO PRIMJER ZA ŽIVOT KOJI JE U NAMA;JEL SAMO SILOVITI PRISVAJAJU KRALJEVSTVO... slava Bogu naš Bog je pobijedio zlo,slomio prokletstvo i on radi sve više i više u Hrvatskoj Exclamation

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Mislim da je plodno tlo svugdje za farizeje,
izdizanje pastora na visinu Boga , hm...da ima toga,
ali problem nastaje kada ljudi sami nemaju odnos s Isusom i kao nusproizvod toga zagledaju se u covjeka, to svugdje imas, tako da....nista novog nije navedeno...

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
inliner je napisao/la:
Ja sam bio na danima čudesa. Moj kratak komentar možete vidjeti na protestantzg.blog.hr


-komentar ti je dugacak
-po onome sto si napisao nemoj se ljutiti vidim ti razumijevanje Biblije i nije bas sjelo, sto i nije problem ako si voljan nauciti i otvoriti se,
i da covjek koji je tvrda srca i nije spreman primiti sablazne stvari, pogotovo kad je nesto novo i ono sto nije vidio, prestrasi se,
sam Duh Sveti je uvijek nov i nikad isti
-osobno sam imala iskustva sa Duhom Svetim i mogu reci da je zabavno : )
"Ja mislim da ju nije gurnuo niti Isus niti Duh Sveti!!!!" -tvoj citat
eto cak i nakon sto ti je zena rekla sto joj se dogodilo ti ne vjerujes, zar je potrebno ista vise reci ?

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
diamond je napisao/la:
OH RI KOJI SE PREDSTAVLJAŠ POD ISTINA! ZAGLIBIO SI U RELIGIJU.....JA NISAM NI REKLA DA CRKVU MJERIM PO GITARAMA I BUBNJEVIMA,TO JE BIO PRIMJER ZA ŽIVOT KOJI JE U NAMA;JEL SAMO SILOVITI PRISVAJAJU KRALJEVSTVO... slava Bogu naš Bog je pobijedio zlo,slomio prokletstvo i on radi sve više i više u Hrvatskoj Exclamation


Nisam ja nista krivo shvatila:D nego si ti ovako napisala.Da je Rijec Zivota dobra i ziva Crkva zato sto na zvuk gitare svi slave Boga..?????Question Ali dobro mozda sam ja krivi skuzila,ali tvoja je kolegica iz Rijeci Zivota jednom napisala da je Rijec Zivota najbolja Crkva zato sto u nju dolaze poznati propovjednici, pa zakljucujem da vi svi tako mislite...Da su plodovi Duha dobri zvukovi i poznati propovjednici,ali eto ja procitah Bibliju vise puta i to ne nadoh u njoj...Ja nadoh da su plodovi duha strpljivost, vjera,poniznost, ljubav...Pa sad ajmo to sve prepoznati u Rijeci Zivota???Question Sad Nece biti lako!
Pozdrav!

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
forestsilvy je napisao/la:
Mislim da je plodno tlo svugdje za farizeje,
izdizanje pastora na visinu Boga , hm...da ima toga,
ali problem nastaje kada ljudi sami nemaju odnos s Isusom i kao nusproizvod toga zagledaju se u covjeka, to svugdje imas, tako da....nista novog nije navedeno...


Dobro kazes u mnogim je crkvama to plodno tlo ali pogledaj za propovjedaonicu svoje Crkve ( prvo pogledaj brvno us vome oku) i razmisli malo o ovome sto sam napisala, pa napravi nek usporedbe i zakljuci.....

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
diamond je napisao/la:
JER SAMO SILOVITI PRISVAJAJU KRALJEVSTVO... slava Bogu naš Bog je pobijedio zlo,slomio prokletstvo i on radi sve više i više u Hrvatskoj Exclamation


Samo siloviti?

Blago siromašnima Duhom, njihovo je Kraljevstvo nebesko...


pozdrav

Euro

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Istina je napisao/la:
forestsilvy je napisao/la:
Mislim da je plodno tlo svugdje za farizeje,
izdizanje pastora na visinu Boga , hm...da ima toga,
ali problem nastaje kada ljudi sami nemaju odnos s Isusom i kao nusproizvod toga zagledaju se u covjeka, to svugdje imas, tako da....nista novog nije navedeno...


Dobro kazes u mnogim je crkvama to plodno tlo ali pogledaj za propovjedaonicu svoje Crkve ( prvo pogledaj brvno us vome oku) i razmisli malo o ovome sto sam napisala, pa napravi nek usporedbe i zakljuci.....


Ja nisam rekla za crkvu,
rekla sam svugdje, pod time mislim svugdje- cijela zemlja,
u principu ne gledam bas previse tko propovjeda nego sto se propovjeda.
Mislim da imas neke predrasude, mozda najbolje da ih maknes pa probas cuti.
Pozdrav

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Pa ovo ja bih rekla,stav koji imam nebi nazvala predrasudom nego nekakvim osobni iskustvom koje je uzasno sto se tice Karizmata a posebno Rijeci Zivota (kako moje tako i mnogih drugih ljudi)...Tako da nazalost te predrasude (kako ih ti nazivas) nemogu maknuti jer su mi one u biti pomogle da se izvucem hvala Bogu iz toga uzasa idolopoklonstva i krive nauke, pa mislim da me te "predrasude" sada pomazu da pogledam opcu sliku i znam sto je ispravno a sto ne...Ucimo dok smo zivi, zar ne?Ja samo kazem da negledas brvno u oku svoga brata dok je u tvom mozda i vece brvno...Kako i tebi tako kazem i sebi...Ponekad treba pogledati u svoje dvoriste prije nego sto za nesto optuzis ili osudis nekog drugog, s cim se i ti slazes...Mislim da nisam nista krivo rekla... Shocked Very Happy Po mom misljenju Karizmatski pokret u svijetu ulazi u jednu sporednu ulici u koju nebi smio...Tastine i grijeha...Ali to je sad druga prica...
Vazno je draga moja sestro tko nesto govori jako puno,jer ako iza rijeci ne stoji djelo i vjera onda su Rijeci prazne...Zamisli samo da iz propovjedonice stoji narkoman koji nadrogiran propovjeda o vjeri i prosperitetu?Bili ga ti slusala?Nebi, naravno ali vjeruj mi da u danasnje vrijeme sa propovjedaonica slusamo o vjeri i ljubavi od ljudi koji mrze svoje roditelje, ogovaraju, varaju, kradu, krivo tumace Bibliju,ali to je sve dobro zakamuflirano upravo u to sto ti kazes ne geldaj tko govori nego sto govori da je ljudima svejedno jeli im pastor moralan, posten i pred Bogom ispravan covjek, vazno je samo kako zvuci.....A to je Biblijski potpuno pogresno...
Eto Bog s tobom i sretno!

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Pa, od zadnjeg javljanja osobno sam bio u Rijeci Zivota dva puta, pa mogu i malo reci sto tamo ima.

Ukratko prije svega: Rijec Zivota nije tako losa kao sto neki misle, a
niti je tako savrsena kao sto neki koji su joj clanovi misle.

S obzirom da je dio karizmatskog pokreta u kojem ima svega, Rijec Zivota se zadivljujuce dobro drzi... Rekao bih da to nije po nicemu gora crkva od drugih u hrvatskoj, samo sto je karizmatska a druge su tradicionalne (bar clanovi tih su ovdje).

Vidio sam i dobrih i losih stvari u RZ, ima ljudi koji su tamo posveceni i puni Duha Svetoga, a ima i raspustenih emotivaca. Slicno je i u tradicionalnim crkvama, samo bez el. gitara i skakanja i buke. Tako da nema neke posebne razlike (bar se meni cini) u posvecenosti krscana u RZ i tradicionalnim, samo tradicionalisti vise vole se izvana pokazivati pravednima, dok karizmati to ne rade vec se ponasaju kako zele (ponekad lose) i misle da je to ok.

Opcenito, miks je to. Kao i u 90% crkvi u Zagrebu koje sam vidio. Neki cudan miks, onoga sto valja i onoga sto ne valja.

Slavljenje je podosta emotivno (mislim da znam tome i razloge ali necu tako duboko u temu), propovjedi su bolje i nisu lose, no cini mi se da je to i dalje podosta mlijecno. (Kao i u 90% crkvi u Zagrebu). Ne svidja mi se skupljanje novaca, to mi je stvarno najgore tamo i uopce mi se ne svidja gdje god to vidim.

Sto se tice prosperiteta, to je nonsense; ali karakteristicno za karizmate i ne treba se tome cuditi. Istu stvar imate kod tradicionalista koji tvrde "jednom spasen, uvijek spasen" a spasen je svatko tko im se uclani u crkvu. A i kad vidim duboka adventisticka vjerovanja i RZ mi se cini umjerena u svojim idejama.

Kao sto rekoh na pocetku, nista posebno. Prosjecna crkva u Hrvatskoj, samo s drugacijim omotom. I opcenito cini mi se da su karizmati na prvi susret puno ljubazniji i srdacniji od nekih tradicionalista. Ali opet ima tu svega...stovec.

Eto, toliko o tome. Pozdrav forestisilvy tebi i tvojoj crkvi, Bozji blagoslov! Mozemo se naci jednom na kavi - sto kazes?

Ja definitivno mogu bez razmisljanja zvati clanove RZ, bracom i sestrama i nema tu nista strasno.

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
Bog s tobom Domink.
Normalno da u svakoj Crkvi ima pravih i krivih, onih koji zive po Rijeci i koji se pretvaraju...Medutim znati istinu i namjerno je krivo interpretirati je za mene je uzasno i bogohulno, a to je moje iskustvo sa Rijeci Zivota.Ja sam za razliku od tebe u Crkvu Rijec Zivota isla dosta godina i iz nje sam hvala Bogu izisla i vjeruj mi znam o cemu govorim...Mnogi nisu imali srecu kao ja iz nje izici i postati normalni krscani, nego su to sad izfrustrirani i bolesni krscani, a neki su i otisli od Boga zahvaljujuci stvarima koje se tamo desavaju i desavale su se.Kao sto kazem nije zlato sve sto sija, i Bog gleda na srce a ljudi na vanstinu...Znas nije dosta negdje doci na par sati i neviditi pozadinu svega i kako je sto izgradeno i napravljeno...I ja znam predivnih ljudi iz Rijeci Zivota, kvalitenih krscana,ali mislim malo drugacije od tebe da ostajanjem u Rijeci Zivota u biti dijele grijeh struktura koja ta Crkva PO MENI definitivno ima...Umjesto da svi oni koji stvari vide ispravno na gresku upozore vodstvo oni sute jer se u biti tog istog vodstva boje, a to vise moj dragi Domink (kad s nekog bojis)nije krscanstvo nego nesto drugo sto sad nebi imenovala...
Ja definitivno svu bracu i sestre zovem tako tko voli i postuje Boga, tako da nema razlike izmedu ikoga bar za mene.Mozemo imati razlicita misljena,ali se treba postivati.
Pozdrav!

descriptionRiječ Života - Page 16 EmptyRe: Riječ Života

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply