Kršćanski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski ForumLogin

PREŠLI SMO NA https://krscanski.chat/


Predestinacija

power_settings_newLogin to reply
+10
Justin
Aladin
Izrail
cubela
No Nick
Spart
Mali princ
braslav
hrvoje hrki
kainos
14 posters

descriptionPredestinacija - Page 12 EmptyRe: Predestinacija

more_horiz
<BLOCKQUOTE>
Dina je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>
emanuel je napisao/la:
Kakve li predodžbe?! Naravno da Bog unaprijed određuje što i kamo
s čovjekom, čak, štoviše, on "vidi" unaprijed kakav će biti čovjek,
njegove grijehe i njegovu budućnost. Ta On je Svemogući, zna i ono što
mi mislimo!



Nauka o predestinaciji se u kršćanstvu smatra najzagonetnijim i najviše zbunjujućim aspektom kršćanske teologije.

Citat Remonstrance (Jacobus Arminius - 1610 godine) :
"Bog, po vječnoj i nepromjenjivoj odluci u Kristu, odlučio je prije postanka svijeta izabrati iz paloga i griješnog ljudskog roda za vječni život sve one koji, po Božjoj milosti, vjeruju u Isusa Krista i ustrajavaju u vjeri i poslušnosti...Krist, spasitelj svijeta, umro je za sva ljudska bića tako da je kroza svoju smrt na križu ostvario pomirenje i oproštenje za sve, no na takav način da samo vjerni to mogu stvarno uživati".


Podcrtao sam ono što smatram bitnim i oko čega će vjerojatno biti polemike.Drugim rijećima Bog je oduvjek znao ko će biti oni koji će se odazvati njegovom pozivu a koji neće...Bog je prije postanka svijeta znao tko je dakle predodređen za prokletstvo a ko za blagoslov...koju god da odluku donijeli ona je Bogu već poznata jer Bog ne prebiva u vremenu već u beskonačnosti gdje nema jučer,danas i sutra, već je sve uvijek danas.
Božji blagoslov.Cool

Evo vidi Emanuel,slusaj se, koju god odluku donjeli ona je Bogu poznata,s tim se 100% slazem.Ali mi donosimo odluku a Bog ju postiva ili....?</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>

descriptionPredestinacija - Page 12 EmptyRe: Predestinacija

more_horiz
Do odredjene mere covek ima slobodnu volju, ali to nije apsolutna stvar, jer i Bog ima svoju volju koja je iznad scacije tudje volje. Dakle, Bog ce prihvatiti svaciju odluku dokle god se to uklapa u Njegovu volju. To je pokazao odmah u Edenskom vrtu.

Brat Aladin
www.nevesta-hristova.org

descriptionPredestinacija - Page 12 EmptyRe: Predestinacija

more_horiz
crusader je napisao/la:
hadrijan je napisao/la:
no dobro... zaboravimo načas predestinaciju spasenja..

što je s predestinacijom zemaljskog života ?

nije svima dano da biraju,..postoji li slobodna volja tu ?

ima li dečko iz zimbabvea i njemačke jednak izbor ??

imate li nekad osjećaj kad nešto radite da vas nešto vodi...

ako
postoji ovozemaljska predestinacija (bog sam određuje na koji kutak
zemlje će koga smjestit) zašto ne bi postojala i onozemljaska ??




Kakve li predodžbe?! Naravno da Bog unaprijed određuje što i kamo
s čovjekom, čak, štoviše, on "vidi" unaprijed kakav će biti čovjek,
njegove grijehe i njegovu budućnost. Ta On je Svemogući, zna i ono što
mi mislimo!

Ali nam i daje mogucnosti izbora u uvijetima u kojima se nalazimo,pa umjesto da biramo zlo mozemo birati dobro i svojim zivotom ugadjati Bogu.

descriptionPredestinacija - Page 12 EmptyRe: Predestinacija

more_horiz
Kada bih hteo da objasnim najednostavnijim rečima šta znači predestinacija rekao bih da Bog po svom sveznanju i predznanju svih naših postupaka ikad nas predodređuje za nešto.
Recimo da smo svi glumci u pozorišnom komadu koji je napisao i režira Bog. On nam je odredio svima uloge po onome kakvi smo glumci, nekom pozitivne nekom negativne. Ali ne zato što je dobio neko negativnu ulogu je postao negativac, već zato što je Bog već znao da je on negativac i da se to neće promeniti mu je dodelio tu ulogu, ili predodredio to mesto.
Naše odluke samo pokazuju kakvi smo i Bog to poštuje, ali je On znao pre stvaranja sveta da ćemo mi postojati i da ćemo biti takvi i takvi do kraja svog života i otvorio knjigu i pre bilo kakvog stvaranja upisao i imena i žrtvu Jagnjeta.

descriptionPredestinacija - Page 12 EmptyRe: Predestinacija

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.
power_settings_newLogin to reply